Eerste Colombiaanse triomf in etappekoers Polen strijdt voor laatste kans woetballerlei ÜJORT CeidócSouocmt l port op tv ayern bijna ndskampioen S «BURG Zonder te spe- 57 is Bayern München gister- 771 nd een stap dichter bij de u igatie van de Westduitse iltitel gekomen. Ham er SV, de nummer twee de ranglijst van de Bun- 'JSJ iga, verloor met 3-4 van Russia Dortmund, dat door I5M esultaat klom naar de der- 2« laats. Ajax - Feyenoord niet uitverkocht Nederland-België op 9 september <1 l EK atletiek indoor in Den Haag sportuitslagen ZATERDAG 16 MEI 1987 PAGINA 9 iTAALD VOETBAL iandaag divisie j.Roda JC Veendam-PEC Zwolle Ahead Eagles-FC Twente tte divisie IKC-MVV IAC-Willem II jC Heracles-Eindhoven J SC Heerenveen-SC Cambuur NEC-Helmond Sport jr-Haariem ytuna-FC Den Bosch jx-Feyenoord r.FC Den Haag [arta-FC Groningen mts divisie wagen ingen-Vitesse l Graafschap-FC Volendam 579-Emmen btar-SW lil O" 2!' UIDAAG isnd 1, 15.45 uur: FA Cup- op Wembly; 1741 uun MMopund zaterdageditie. 9j Ntrland 2, 2240 uur. Studio 1, 15.40 uur FA Cup-final 1H wembly; 22.50 uur Sport op i inland 1, 18.05 uur Sport- 2, 13.00 uur Die ftCort-reportage; 22.10 uur Das ut melle Sport-Studio. H riband 3. 20.00 uur Sport im n. 1, 13.00 uur Cup-fina. Stand; 23.35 uur Match 3nfie Day; 00.20 uur Basketbal, dia 13.05 uur Cup-final. Channel, 15.35 uur Interna- motor sports; 21.00 uur ttars of wrestling. EN and 2, 14.25 uur Studio I (Grand Prix van Francor- is); 19.00 uur Studio I 1, 20.05 uur Sportweek- 'pCgia 2. 14.15 uur Stadion, Hl xtmagazine. dand 1, 13.15 uur ARD t-extra. Jand 2, 1535 uur Die «rt-reportage. 0* itslend 3, 14.15 uur Sport im sten extra (GP van Francor- imps) C 2: Sunday Grandstand; 5>*Ea uur Autoraces. f Channel, 14.35 uur US Col- football; 15.35 uur Davis tennis; 2240 uur football. 0711 1 Mechelen heeft de uitwed- tegen RWDM met 2-1 men. Alle doelpunten i2oJ den na rust gemaakt. Met mil unten uit 32 wedstrijden is 531 helen lijstaanvoerder. An- :ht bezet met 51 uit 31 de tweede plaats. Club alge is derde met 41 uit 31. (s en De Mesmaeker (uit voorzet van Koeman) rden voor de bezoekers; denhende tekende voor doelpunt van de thuis- Scheidsrechter Piraux het duel gedurende het lie half uur maar ternau- H lood onder controle hou- ter verlies lleyballers ÏRDEN Het Neder- volleybalteam heeft gis- in Woerden de vierde in een serie van vijf iweden verloren. Voor toeschouwers zege- Zweden met 3-1. De iden waren 15-12, 14-16, 13-15. De partij duurde en een half uur. Start Tour'88 in Luxemburg LUXEMBURG De Ronde van Frankrijk start in 1988 in Luxemburg. Dan zal de pro loog van de jublileumronde (de 75e alweer) in het Groot- Hertogdom worden verreden. De Tour-organisatie had al eerder een overeenkomst be reikt met de minister van sport en het bestuur van de stad Luxemburg over de start van de Ronde van Frankrijk in Luxemburg. De regering heeft gisteren formeel toe stemming gegeven voor uit voering van de plannen. AMSTERDAM Het Olympisch Stadion is morgen bij Ajax-Feyenoord lang niet uitverkocht. Het duel werd wegens de hoog ingeschatte belangstelling van de Europa Cupfinale enkele weken geleden al ver plaatst van De Meer naar het grootste stadion van Amsterdam. Tot donderdag, de dag van de terugkeer van Ajax (met Europese trofee) uit Athene, waren er 20.000 toegangsbewijzen verkocht. De administratie van de Europa Cupwinnaar, die woensdag gesloten was, kreeg gisteren niet te maken met de verwachte stormloop op kaarten. De woordvoerder van Ajax zei niet meer dan 30.000 35.000 kijkers in het Olympisch Stadion te verwachten. Hij verklaarde dat uit de ver loren competitiewedstrijd tegen Utrecht van zondag, waardoor PSV twee punten voorstaat op Ajax. ZEIST De KNVB buigt zich volgende week over het verzoek van een sponsor om de vriendschappelijke interlandwedstrijd voetbal Nederland - België volledig voor zijn rekening te nemen. Het duel is voor woensdag 9 septem ber vastgesteld. De Belgische bond is in princi- akkoord met de nieuwe aflevering van de Derby der lage landen. Voor Oranie past de wedstrijd goed in de aanloop naar het beslis sende drie kwalificatieduels voor de Europese titelstrijd. Volgende week vergaderen het bondsbestuur (maandag) en het sectiebestuur betaald voetbal (dinsdag) ook over de afwikke ling van het ontslagverzoek van Michels en de sollicitatie van Libregts voor de functie van technisch directeur. Boete voor Belgische Grand Prix SPA De organisatoren van de Grote Prijs van België voor for mule 1-wagens, die morgen op het circuit van Francorchamps wordt gehouden, zijn door de FISA met 20.000 gulden beboet. Reden: de eerste trainingsronde liep door problemen aan het weg dek een half uur vertraging op. De beste trainingstijd werd giste ren door de Oostenrijkse Ferrari- coureur Gerhard Berger neerge zet. De Brit Nigel Mansell, vorig jaar tweede in de strijd om de wereldtitel, kwalificeerde zich als tweede. De Grand Prix van Bel gië is de derde wedstrijd voor de wereldtitel. UEFA vreest herhaling Heizei ZÜRICH De Europese voetbalunie heeft West duitse reisbureaus gewaarschuwd geen voor aan hangers van FC Porto bestemde toegangskaarten voor de finale om de Europa Cup voor landskam- fiioenen in Wenen op te kopen en in West-Duits and aan de man te brengen. De UEFA vreest dat op die manier de veiligheid van het publiek tij dens de finale, waarin Bayern München op 27 mei in Wenen tegen Porto aantreedt, in het gedrang komt De Europese voetbalunie beschikt al dagen over informatie dat Westduitse firma's hardnekkige pogingen hebben gedaan in Portugal kaartjes te bemachtigen. Het gevaar bestaat dat supporters van Bayern München en Porto, die in het Prater- stadion in verschillende vakken worden onderge bracht, toch samenstromen. Met het Heizel-drama van 1985 in het achterhoofd hoopt de UEFA dat te voorkomen. Tom Cordes rov hem aan (rechts) kijkt naar de verkeerde kant, waardoor hij niet ziet dat de Rus Abdoezhapoe- de rechter kant passeert en de etappezege behaalt in de Vredeskoers. MADRID De Ronde van Spanje heeft voor het eerst in zijn 42-jarige his torie een niet-Europese winnaar gekregen. Luis Herrera maakte gisteren in de 22e en laatste etappe van de monstertocht geen fout en zorgde voor de eerste Colombiaanse zege in een van de drie groot ste Europese wielerron des. De Spanjaard Villa- majo won de laatste etap pe. Dat was veel meer dan de klim-specialist voor het begin van de Vuelta gehoopt had. De 26-jarige renner, die in het voorseizoen niet in zijn ritme kwam en op advies van zijn ploegleider Rafael Nino koos voor de zware beproeving in Spanje, wilde de Vuelta beslui ten met de overwinning in het bergklassement. „Lucho" Her rera bleek niet alleen de beste klimmer, maar ook de sterkste rijder van het peloton, dat met 179 renners op 23 april startte in Benidorm en met 88 man bij het Bernabeu-stadion in Madrid arriveerde. Precies tien jaar nadat hij voor het eerst deelnam aan een wielerwedstrijd, schreef Her rera geschiedenis in een Ron de van Spanje, die werd ge kenmerkt door een loodzwaar programma en een relatief zwak deelnemersveld. De Co- lombianen, onder aanvoering van Herrera, grepen de macht bij de vele beklimmingen en Luis Herrera (rechts) wordt gefeteerd door zijn voorganger, de winnaar van de Ronde van Spanje van vorig jaar Alvaro Pino. profiteerden daarna van de onmacht van Spaanse en an dere Europese renners de ver houdingen bij vlakke etappes te keren. „De kleine tuinman van Fusa- gasuga", zoals Herrera in eigen land liefkozend wordt ge noemd, zag de serieuze con currenten een voor een afval len. Sean Kelly gaf dinsdag huilend op. Wereldkampioen Moreno Argentin zag de Vuel ta als een goedbetaalde trai ning en stapte al snel af. Met zijn overwinning veroor zaakte Herrera een massaal feest in Colombia. Honderd duizenden mensen gingen in de hoofdstad Bogota de straat op om de overwinning te vie ren. Nijdam De proloog van de Ronde van de Oise heeft de ploeg van Jan Raas dubbel succes opgeleverd. De 23-jarige Jelle Nijdam was in Senlis de snelste op het tra ject van 3,1 kilometer. Zijn ploeggenoot Rolf Gölz eindig de als tweede. De Westduitser was vijf seconden langzamer. Jos Lammertink klasseerde zich met elf seconden achter stand op de negende plaats. Tom Cordes heeft gisteren niet voor de tweede etappe-over winning in de Vredeskoers kunnen zorgen. In de zevende rit, van Praag naar Pardubitz over 148 kilometer, eindigde de Nederlander als tweede achter Tjamolidin Abdoesjapa- rov uit de Sovjet-Unie. Het eerste optreden in eigen land van de nationale dames selectie in een ploegentijdrit is geslaagd. Heieen Hage, Mieke Havik, Monique Knol, Moni que de Bruin, Connie Meijer en Monica de Waal wonnen de ploegentijdrit, het eerste on derdeel van de Driedaagse Omloop van het Molenheike. De winst op de Westduitse se lectie bedroeg na veertig kilo meter overigens slechts tien seconden. BOEDAPEST Polen heeft morgen de laatste kans zich te kwalificeren voor de eindronde om het Europese voetbalkampi oenschap. Gehandicapt door blessures en discipli naire straffen is een over winning in Boedapest te gen Hongarije noodzake lijk om de hoop levend te houden. Hongarije, dat al is uitgeschakeld in de race naar een startplaats voor het Westduitse eindtoer- nooi, gebruikt het treffen om een nieuwe formatie te testen. De Hongaarse gedachten zijn al bij de wereldtitelstrijd van 1990. Polen moet de misstap van Athene goed maken. In de Griekse hoofdstad verloor de Oosteuropese formatie met 1-0. Polen behaalde vier punten uit vier duels. Griekenland leidt in groep vijf met negen uit zes. Nederland, dat acht punten uit vijf wedstrijden veroverde, is favoriet De Hongaarse coach Jozsef Verebes heeft zijn selectie drastisch gewijzigd. Zeven spe lers van ae ploeg, die in Rot terdam een nederlaag leed te gen Nederland (0-2), maken geen deel meer uit van de keurgroep. Zij zijn vervangen door spelers van het olympisch elftal, dat in zijn kwalicatie- strijd voor Seoel na drie duels nog geen punt verspeelde. Voornaamste nieuweling is de 23-jarige Jozsef Szekeres van de provincieclub Bekescsaba. Polen mist in Boedapest de ge blesseerde middenvelder Rys- zard Tarasiewicz en verdedi ger Roman Wojcicki, die geen vrij kreeg van zijn werkgever Hamburger Sv. Aanvaller Okonski van Hamburger SV, die wel speelde in de thuis wedstrijd tegen Cyprus, is evenmin van de partij. HSV trad gisterten aan tegen Bo- chum. Naar verwachting is ve teraan Wlodzimierz Smoralek (Eintracht Frankfurt) wel pre sent in Boedapest. Vier Polen zijn er in Boedapest om disci plinaire redenen niet bij. Twee gingen zich alcoholisch te bui ten en twee hadden gepro beerd cassette-recorders uit Griekenland naar Oost-Euro pa mee te smokkelen. '9 M 'npattoni blijft Kcesvolste trainer )k al zou Udo Lattek op 27 ei met Bayern München in 'enen tegen Porto de Euro- i Cup voor landskampioe- winnen dan nog blijft i ovanni Trapattoni de eest succesvolle trainer ter ereld. Weliswaar komt Lat- k op gelijke hoogte wat het tal gewonnen titels be eft (veertien, bestaande uit itionale titels, nationale be ers, Europa Cups, World ups en Supercups), Trapat- *1/ kan terugzien op drie jgiomfen in de Europa Cup speler. De huidige trainer to Inter Milaan, die zijn iomfen als oefenmeester tsluitend bij Juventus vier- was als speler van AC Mi- "i betrokken bij het verove- to van de Europa Cup I in uWfi3 en 1969 en de Europa bp II in 1968. Udo Lattek 'bt het in zijn actieve -pbaan niet verder dan */er van achtereenvolgens in 'F Marienheide, Bayer Le- tokusen, VfR Wipperfürth o VfL Osnabrück. iet ou ten bij oorverkoop J1 Wenen zijn onlangs zeer istische veiligheidsmaatre gel) genomen met be trek- "g tot de finale van het xrnooi om de Europa Cup "tor landskampioenen tussen Bayern München en Porto. Gevreesd wordt dat door vergissingen bij de distributie van de toegangskaarten de kans aanwezig is dat suppor ters van Porto in het Prater- stadion in hetzelfde vak te recht komen als die van Bay ern. Hoewel niet is bekend gemaakt welke maatregelen er voor 27 mei met betrek king tot dit probleem zijn ge nomen wordt verondersteld dat er een extra vak zal wor den leeggehouden om bij het, gevaar van eventuele ver menging van supportersgroe- pen deze gescheiden en ver verwijderd van elkaar daar naar toe te loodsen. Bijzondere hobby van Grobbelaar Bruce Grobbelaar is een bij zonder persoon, zowel binnen als buiten de lijnen van het voetbalveld. De doelman van Liverpool, die nu herstelt van een gebroken elleboog, zal zijn droomwens nooit in vervulling zien gaan. Hij wil namelijk ooit onder de lat staan van het nationale elftal van Engeland. Afgezien van het feit dat bondscoach Bob by Robson hem daartoe ge schikt acht kan Grobbelaar op reglementaire gronden nooit worden geselecteerd. Ooit verdedigde de besnorde keeper het doel van Zimbab we, het vroegere Rhodesië waar hij opgroeide, in een kwalificatiewedstrijd voor Giovanni Trapattoni: meer prijs dan Lattek. het wereldkampioenschap. Grobbelaar moet daarom zijn troost maar zoeken in zijn hobby. Hij verzamelt hoeden en bezit er thuis meer dan duizend van in allerlei soor ten en maten en uit alle mo gelijke landen in de wereld. Stadionbezoek neemt iets toe Het maandblad Internatio naal Voetbalnieuws toont met een indexcijfer aan dat het stadionbezoek in Europa ten opzichte van het vorig seizoen iets is toegenomen. Ten aanzien van vorige maand nam het iets af. Dit komt voornamelijk door de wedstrijden die niet meer van belang zijn voor de titel of degradatie. Het indexcijfer bedraagt nu 103,81. De toena me is te danken aan grotere toeschouwersaantallen in Frankrijk, Engeland, West- Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland. Een afname werd geconstateerd in Neder land (van 7.360 naar 7.239), België, Schotland en Italië (van 36.279 naar 33.373). Het Europees gemiddelde be draagt nu 14.423 tegen 14.113 vorig seizoen. Gullit negende Italië-ganger Internationaal Voetbal nieuws heeft de transferge schiedenis tussen Italië en Nederland eens op een rijtje gezet. Daaruit blijkt dat Ruud Gullit de negende Nederlan der is die in Serie A, zoals de hoogste afdeling van het Ita liaanse voetbal heet, zijn ge luk gaat beproeven. De eer ste was Faas Wilkes die in 1949-1950 naar Italië. Hij speelde voor Inter Milaan eri Torino. Ook kwam hij nog uit voor het Spaanse Valen cia. André Roosenburg (o.a. ex-A DO, Neptunia en Sneek) ging een seizoen later naar Fiorentina. In hetzelfde sei zoen tekende Wim Laken- berg van NEC voor Pro Pa- tria. Piet Kruiver verhuisde in 1961-1962 van PSV naar Lanerossi Vicenza om ver volgens snel naar Nederland terug te keren bij achtereen volgens Feyenoord en DWS. Het duurde tot de jaren tach tig eer Italië weer durfde te investeren in Nederlandse voetballers. Het betrof trans fers van Ruud Krol van Ajax naar Napoli, Michel van de Korput van Feyenoord naar Torino, Jan Peters van AZ Bruce Grobbelaar: troost in hoeden. naar Genua en Wim Kieft van Ajax naar Pisa. Opmerkelijke klim Derby County heeft in Enge land veel opzien gebaard door terug te keren in de eer ste divisie. De kampioen van 1972 en halve finalist in de Europa Cup I in 1973 was im mers nadien geheel in de anonimiteit van de derde-di visie verdwenen. Vorig jaar promoveerde Derby County naar de tweede divisie en niemand had gedachtdat deze club dit seizoen zou doorstoten naar de hoogste afdeling van de League. Even opmerkelijk is de ren tree in de hoogste afdeling van het Engelse voetbal van Portsmouth. Deze club, waar van oud-international Allan Ball manager is, keert daarin terug na liefst 29 jaar. SOFIA Het toernooi om de Europese atletiekkam- pioenschappen indoor van 1989 is toegewezen aan Den Haag. Dat heeft de Europese Atletiek Associa tie (EAA) gisteren in Sofia besloten. De titelstrijd wordt op 18 en 19 februari in de Houtrusthal gehou den. Den Haag was de eni ge kandidaat. Begin dit jaar fungeerde de Hout rusthal tijdens de nationa le titelstrijd al als indoor- accommodatie voor atle tiekwedstrijden. Het is de tweede keer dat het Euro pese indoortoernooi in Ne derland wordt gehouden. In 1973 vond het toernooi in het sportpaleis Ahoy te Rotterdam plaats. Rentree Spencer weer uitgesteld HOCKENHEIM De Ameri- kaanse motorcoureur Freddy Spencer, drievoudig wereld kampioen, heeft zijn come back in de wereldtitelstrijd op nieuw moeten uitstellen. Spen cer zal bij de races om de Gro te Prijs van West-Duitsland, op het circuit van Hocken- heim, door een knieverwon ding ontbreken. De 25-jarige kopman van de Honda-fabriek blesseerde zich bij de vrije trainingen van woensdag, toen hij met de knie de curbstones (de trottoirband) raakte. Voetbal De tuchtcommissie van de KNVB heeft Emmen- speler Nandlall vrijgesproken naar aanleiding van een rode kaart. Hij werd destijds door scheidsrechter Arnouts uit het veld gestuurd. Hij zou een slaande beweging naar een RBC'er hebben gemaakt. De commissie stelde hem door een ingediend verweerschrift in het gelijk. Voorzitter van Spakenburg twee maanden geschorst ZEIST/SPAKENBURG De tuchtcommissie van de KNVB heeft Spakenburg-voorzitter Rikkert Beukers voor twee maanden geschorst. Beukers begaf zich op 4 april zonder toestemming van scheidsrech ter De Haan binnen de afras tering en maakte aanmerkin gen op de leiding. De praeses van de zaterdag-eerste klasser mag zijn club tot 13 juli niet meer vertegenwoordigen. De Haan stuurde in genoemde wedstriid twee spelers van Spakenburg van het veld. De supporters van Spakenburg probeerden vervolgens hun gram te halen bij de arbiter. Spakenburg kreeg wegens de wanordelijkheden op het veld van de tuchtcommissie een voorwaardelijke boete opge legd van vijfhonderd gulden. De club heeft tegen de straf beroep aangetekend. BILJARTEN Masterstoernooi in Rotterdam Groep A: De Jong-Jaspers 50-34, Weyenburg-Havermans 50-2, Haver- mans-De Jong 50-38, Weijenburg- Jaspers 50-29. Stand; 1. Weijenburg 2-4, 2. Haver- mans 1-2, 3. De Jong 1-2, 4. Jaspers 2-0. Groep B: Popeyus-Nieuwenburg 50-42, Schumann-De Vries 50-44, De Vries-Popeyus 50-42, Schumann- Nieuwenburg 50-30. Stand; 1. Schumann 2-4, 2. De Vries 1-2, 3. Popeyus 1-2, 4. Nieuwenburg 2-0. PAARDESPORT Koereen Schaesberg EERSTE KOERS, 2100 m: 1. Ben Zuydhoeve (J. Wagenaar) 2.55.3 1.23.5, 2. Boy de BloomercJ, 3. Barba ra de Noot. Toto: winnend 3.00; plaats 1.50, 1.90, 2.50; koppel 5.90; trio 219.10. TWEEDE KOERS, 1609 m: 1. Ameri can C (B. Crebas) 2.12.6 1.22.4, 2. Zmuda Buitenzorg, 3. Yve Buitenzorg. Niet gestart: Yrilea du Bois. Toto: winnend 1.70; plaats 1.00, 1.70; kop pel 7.10; trio 40.00. DERDE KOERS. 2600 m: 1. Yvette Nubar (W. Janssen) 2.35 9 1.22.9, 2. Zwaluw R, 3. Alme de Bloomerd. Toto: winnend 10.90; plaats 4.40, 5.50; koppel 33.50; trio 157.40. VIERDE KOERS. 2100 m: 1. Zogan L (G. Hoffmans) 2.55.5 1.23.6, 2. Zetzlar Hazelaar, 3. Yfke Uithuizen Toto: winnend 4.50; plaats 1.80, 1.40, 1.80; koppel 13.90; trio 124.00. VIJFDE KOERS. 1609 m 1. Zorrono- ra (J. Ruigrok) 2.09.98 1.20 7. 2. Attila van Weert, 3. Ank de Bloomerd. Toto: winnend 5.00; plaats 5.00, 2.30, 4.80; koppel 10.60; trio 193.30. ZESDE KOERS. 2100 m: 1. Yonina Kwik (J. Wagenaar) 2.52.1 1.22.0, 2. Wally Heynen, 3. Yvonne V. Niet ge start: Ulino Buitenzorg. Toto: winnend 1.50; plaats 1.00 1.00; koppel 3.10; trio 17.60. ZEVENDE KOERS, 2100 m: 1. Yromi W (G. Jessen) 2.51.7 1.21.8, 2. Yoco Oostland, 3. Waltz Melodie. Toto: winnend 9.80; plaats 2.30 3.60 2.00; koppel 32.00; trio 343.00. ACHTSTE KOERS, 2100 m: 1. WaaJ- palm du Bois (J. van de Pijl) 2.51.0 1.21.4, 2. Vesper J, 3. Yardly Cup. Toto: winnend 2.40; plaats 1.40 2.30; koppel 8.20; trio 70.50. Omzet totalisator: 154.218,00. TENNIS Open Italiaanse kampioenschappen Herenenkelspel kwartfinales: McEn roe (VSt)-Mezzadria (Ita) 6-1, 6-7, 6-3; Nyström (Zwe>-Carlsson (Zwe) 5-7, 7- 5. 6-1; Jaite (Arg)-Cane (Ita) 3-6, 7-6 (7-3), 6-4; Wilander (Zwe)-Gomaz (Ecu) 6-1, 7-6. Damestoernooi van Weat-Berlijn Kwartfinales: Gral (Wdl)-Tauziat (Fra) 6-2, 6-1; Tarabini (Arg)-Provts (Aus) 6-2, 6-1; Cecchini (lta)-Field (Aus) 6-2. 6-2; Kohde <Wdl)-Reggl (Ita) 7-5, 6-3. VOETBAL West-Duitsland Borussia Dortmund-Hamburger SV 4- 3, Bayer Uerdingen-Werder Bremen 1-1, VfB Stuttgart-Borussia Monchen- gladbach 2-4. Stand: 1. Bayern München 28-44, 2. Hamburger SV 29-39, 3. Borussia Dortmund 29-34, 4. Werder Bremen 29-34, 5. 1. FC Kaiserlautern 28-33, 6. Borussia Mónchengladbach 29-33, 7. Leverkusen 28-32. Frankrijk 35e speeldag: Nancy-Monaco 1-1, Le Havre-Toulouse 1-1, Sochaux-LavaJ 4-0, Bordeaux-Auxerre 2-0, Rennes- Brest 0-2, Nantes-Saint-Etienne 1-1, Lille-Metz 3-0, Toulon-RC Paris 1-0, Paris SG-Lens 3-1, Nice-Marseille 2- 1. Stand aan kop: Bordeaux 35-50, Marseille 35-49, Toulouse 35-44, Auxerre 35-42. WATERPOLO FINA beker in Salonikl West-Duitsland-Sovjetunie 9-9, Span- je-Cuba 12-9, Verenigde Staten-Grie- kenland 10-2, Joegoslavië-ltalië 9-8. Stand: 1. Sovjet-Unie 5-8, 2. West- Duitsland 5-8, 3. Joegoslavië 5-8, 4. Verenigde Staten 5-6, 5. Italië 5-4, 6. Spanje 5-4, 7. Cuba 5-2 en 8. Grie kenland 5-0. WIELRENNEN Ronde van Spanje 22e etappe: 1. Villamajo (Spa) 173 ki lometer in 4 uur. 41 minuten en 10 seconden, 2. Jorge Dominguez (Spa) op 1 seconde. 3. Gutierrez (Spa). 4. Angel Iglesias. 5. Lilholt (Den), 6. Van Calster (Bel), 7. Biondi (Fra). 8. Fer nandez (Spa), 9. Blanco Villar (Spa), 10. Welts (Den). 48. Suykerbuyk. 66. Van Orsouw allen in dezelfde tijd als Dominguez. Eindklassement: 1. Herrera 105 uur, 34 minuten en 25 seconden. 2. Diet- zen (Wdl) op 1 minuut en vier secon den, 3. Fignon (Fra) op 3.13, 4 Delga- do (Spa) op 3.52, 5. Vargas (Col) op 4.03. 6. Belda (Spa) op 4.40, 7. Fuerle (Spa) op 4.59, 8. Madiot (Fra) op 5.25, 9. Cardenas (Col) op 7.08, 10. Her nandez (Col) op 7.33, 71. Suykerbuyk op 1.37.56, 72. Van Orsouw op 1.38.48. Ronde van de Oise Proloog: 1. Nijdam (Ned) 3.1 kilome ter in drie minuten 55 seconden (gem: 47,304 km/uur), 2. Gölz (Wdl) op vijf seconden, 3. Joho (Zwi) z.t.. 4. Skibby ((Den) op 0.06, 5. Ducios-Lasalle (Fra) zJ.. 6. Bauer (Can) op 0 08, 7. Van- denbroucke (Bel) z.t., 8. Glaus (Zwi) op 0.09, 9. Lammertink (Ned) op 0.11, 10. Dagorne (Fra) z.t Vredeskoers Zevende etappe: 1. Abdoesjaparov (Sov), 148 kilometer in 3.43.56, 2. Cordes (Ned) op vier seconden, 3. Wrona (Pol) op 0.07, 4. Jagt (Ned) op 0.10. Algemeen klassement; 1. Ludwig (Odl) 24.21.18, 2. Raab op twee se conden. 3. Ampler (Odl) op 0.21. Omloop Molenheike Ploegentijdrit over 40 km: 1. Neder land A (Hage, Havik, De Bruin, Knol. Meijer en De Waal) 55 minuten en 58 seconden. 2. West-Duitsland 56.08, 3. P.D.W. (Ned) 57.44, 4. België 58 mi nuten en 50 seconden, 5. Ploeg van 't Oever (Ned) 59.20, 6. Canada 59,49. 7. Noorwegen 1 uur en 3 seconden. 8. Noord-Nederland 1.00.04, 9. Zwe den 1.00.22. IWAZ Vijfde etappe: 1. Marco Vermeij (Bol lenstreek) 80 km in 1.52.10, 2. L. van Mook (Barrhopoort), 3. op 18 sec. R. de Boer (Barrh.). 4. M. den Hoed (Ahoy' B). 5. B. Huveneers (Ahoy* A), 6. P. Kooiman (Swift A). 7. J. Jansen (Zoetermeer). 8. T. v.d. Knaap (WWV), 9. R. Ippel (Swift A). 10. M. v.d. Vliet (Trias B), 11. N. Wolthuis (Bloemen). 12. R. Wennekes (Trias A), 13. H. van Egmond (Swift B), 14. D. v.d. Meiden (WWV), 15. E. Vrauwdeunt (Spartaan A), 16. A. Adgar (Engeland), 17. R. Hopman (Barrh 18. J. Bögeman (Spartaan B), 19. B. Veldkamp (Trias A). 20. N. Toussaint (WWV). Klassement: 1. Colin Sturgess (Enge land) 24 pt. 2. J. Walshaw (Eng.) 19 pt. 3. L. v.d. Heiden (Ahoy' A) 19 pt. 4. M. Vermei) 18 pt. 5. E. Kort (WWV) 15 pt. 6. D. v.d. Meiden (WWV) 14 pt, 7. J. van Straaten (Swift A) 14 pt. 8. N. Toussaint 13 pt. 9. J. Hogervorst (Barr.) 12 pt, 10. N. Wolthuis (Bloe men) 12 pt Pioegenklassement: 1. Westland Wil Vooruit 182 pt. 2. Engeland 123 pt. 3. Barrhopoort 107 pt. 4. De Spartaan A 88 pt. 5. Bollenstreek 86 pt. ZEILEN Regatta Kopenhagen FD: 2e race: 1. Schönnher (Den), 2.Möller (Den), 3. Koning (Ned). 3e race: 1. Moller, 2. Koning. 3. Wik- steen (Ze). Stand: 1. Möller 3 punten. 2. Koning 13,7, 3. Salomonson (Zwe) 23,7. Tornado: 2e race: 1. Le Deroff (Fra), 2. Nilsson (Zwe), 3. Van Bladel (Ned), 7. Tolsma (Ned), 10. Van Ek (Ned). 3e race: 1. Nilsson, 2. Van Bladel, 3. Pet- schel (Oos), 5. Tolsma. 9. Van Ek. Stand: 1. Nilsson 6 punten, 2. Van Bladel 16,7, 3. Makström (Zwe) 32. 4. Van Ek 36,7, 5. Tolsma 37,0. SoHng: 2e race: 1. Fogh (Can), 2. Jungblut (Wdl), 4. Bandalowski (Den), 21. Imhoff, 29. Van Manen. 3e race: 1. Jungblut. 2. Fogh, 3. Persson (Zwe), 10. Imhoff, 17. Van Maner». Stand: 1. Fogh 13 punten. 2. F 13,7, 3. Jungblut 31, 15. Imhoff 66, 20. Van Manen 80. 470: 2e race: 1. Duett (Ned), 2. Lund- gren (Zwe), 3. Natorp (Den), 7. Kou- wenhoven 8. Stavenuiter. Stand: 1. Duetz 0 punten, 2. Lundgren 6, 3. Stavenuiter 19,7, 14. Kouwenhoven 40. Plankzeilen: 2e race: 1. Ling (Zwe). 2. Frostad (Noo), 3. Reintsema (Ned), 6. Verschoor, 7. Van Stekelenborg. 3e race: 1. Reintsema, 2. Almqutst (Zwe), 3. Frostad, 4. Verschoor, 10. Van Ste kelenborg. Stand: 1. Frostad 14,4 punten, 2. Reintsema 17,4, 3. Foyen (Noo) 21.4, 4. Verschoor 27,7, 7. Ste kelenborg 32.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9