In film „Glazen wand" ezinsproblemen 1 ver homosexualiteit Nederland en QeidóaQowuvnt VRIJDAG IS Me 1987 PAGINA 19 Swiebertje op herhaling HILVERSUM Vanaf zondag 24 mei a.s. her haalt de NCRV-televisie acht afleveringen van de komische serie „Swiebertje". Deze herhalingen komen uit de laatste twee series „Zwerven met Swiebertje" die de NCRV (in kleur) uitzond in de jaren 1973, 1974, 1975. De eerste aflevering (zon dag 24 mei, 16.20-17.05 uur, Ned. I) heeft als titel „Alles draait om geld". Hierin spelen de geldzor gen van Piet van Dijk alias Malle Pietje een grote rol. Het gaat niet goed met z'n winkeltje. Swieber tje wil zijn goede vriend graag helpen en samen bedenken ze een oplossing. Ze plaatsen een adver tentie in het stadsblad, maar wat daar de gevolgen van zijn? In de hoofdrollen spelen: Joop Doderer als Swiebertje, Riek Schagen als Saartje, Piet Ekel als Piet van Dijk, Lou Geels als bromsnor en Bert Dijkstra als de burgemeester. De regie was in han den van Henk Veenstra. Uitzendingen voorts op de volgende data: 7 en 21 juni, 5 en 19 juli en op 2, 9 en 16 augustus. wmMIDMI ^LuM Swiebertje" met v.l.n.r. Piet Ekel als Malle Pietje. Riek Schagen als e Geels als Bromsnor en Joop Doderer als Swiebertje. it'll 'Rondom Tien' vraagt gasten HILVERSUM De redactie van het NCRV-televisiepro- gramma „Rondom Tien" is op zoek naar mensen die aan een van de afleveringen in het sei zoen '87-'88 willen meewerken. Presentator Hans Sleeuwen- hoek zou bijvoorbeeld graag in contact komen met weduwnaars met jonge kinderen, met men sen die last hebben van heim wee, maar ook met mannen en vrouwen die getrouwd zijn met iemand van een ander ras (zgn. „gemengde huwelijken"). Wie over een van deze onderwerpen wil meepraten kan schrijven aan Hans Sleeuwenhoek, Rond om Tien, Postbus 121, 1200 JE in Hilversum. (Graag ook tele foonnummer vermelden). Grote toeloop naar „TéVéKontakt" HILVERSUM „NCRV-TéVéKontakt" schreef deze week de 15.000e deelnemer in. Dit aantal overtreft de verwachtingen van de samenstellers. „TéVéKontakt" is opgezet om televisie te gebruiken bij het leggen van contacten tussen mensen onderling. Via „TéVéKontakt" kan men ook op zoek naar een partner. Voor de verwerking van die aanvragen werkt de NCRV samen met vijf tien erkende relatiebureaus en de door de overheid ingestelde en betaalde Raad van Toezicht. Van de 15.000 aanmeldingen vormt ongeveer de helft in een of ander opzicht een duurzame relatie. Hans Sleeu wenhoek, samensteller van „NCRV-TéVé- Kontakt": „We hadden gerekend op 25 pet. aanvragen voor vaste partners. Nu het er zo veel zijn heeft het nieuwe programma duidelijk voldaan aan de doelstelling". u Tl» Amerikaanse pers bleek te spreken over de open- in het huiselijke drama glazen wand", waarin een Eü-Ln van 20 zijn moeder a lijk vertelt homosexueel te KCRV-tv beoordeelde deze als lichtelijk emotioneel, loc tans voldoende reëel en 1.Q2 i aanleiding in tot mogelij- lie in de familiekring, gaat deze komende *5fc ,het scherm op, Ned. I pw5 uur. 'eigen telefoonteam van de 'e V zit gereed om na afloop j J. sen met vragen te woord te Men gaat er van uit, dat film reacties zal oproepen, hoeveelheid vaste ingre- len waarover de Ameri- BZA°; se tv beschikt om dergelijk yioft Jdrama over te dragen '1 aangewend om het seflti- aan te boren. Tegelijker- streefde de regie een zo 3A t mogelijke eerlijkheid na, )N j rvoor regisseur Gilbert Ca- 4.0Q. |e tekst vond in de roman anting adult" van schrijf- Laura Hobson. Uit het feit, ^en vrouw deze materie be- kan verklaard worden, 3.iï^e moeder in haar verhaal ntrale rol vervult ijgt het ook als eerste te in een openlijk gesprek 9.00, haar zoon Jeff, een rol van o» jf Tubb. Zij reageert ver- ,1a^ trd, al kan haar begrip niet r(^ len ontzegd. In een eerste - - voelt zij zelfverwijt, ir heeft zij hem bij de ElMjedjng verkeerd aangepakt, zoon en zichzelf probeert 45 van te overtuigen, dat ho mosexualiteit een te genezen ziekte is. Hiervoor schakelt zij een psychiater in. Deze komt met een andere kijk. Ervarin gen leren, dat een kwart van de homofiele jongens na behande ling heterosexueel gedrag gaat vertonen. Dit betekent voor ou ders intussen wel, dat voor driekwart hun hoop op verbete ring de bodem wordt ingesla gen. Van Jeff als student medicijnen en als zwemmende sportheld koesteren vader en moeder bij zondere verwachtingen. De va der (Martin Sheen), autoverko per, een zelfbewuste man, en de moeder (Marlo Thomas) vor men een gemiddeld welvarend gezinnetje en hopen spoedig grootouders te worden van hun dochter, die gelukkig en met wederzijds goedvinden ge trouwd is met een man die hun goedkeuring wegdraagt. Het is die schoonzoon die op zeker moment opmerkt, dat het hele maal een zaak van Jeff zelf is. Vader en moeder houden het er moeilijk mee, ook omdat de fa milienaam „Lynd" geen nieuwe dragers zal krijgen. Toenadering Jeff weet de woorden te vinden om zijn moeder duidelijk te ma ken hoe hij zijn gevoelens er vaart. De film begint met een party, waarbij jongelui toenade ring tot elkaar zoeken, allemaal huiselijk en herkenbaar. Als hij een meisje omvat, zo laat hij weten, heeft hij het gevoel, dat er een glazen wand tussen hem en haaf wordt opgetrokken. Hij zegt een vriend-op-afstand te adoreren. In de omgang met jongens voelt hij wat hij veron dersteld wordt te voelen in het verkeer met meisjes. De glazen wand wordt gaande weg ook opgetrokken tussen zoon enerzijds en vader en moeder anderzijds. Jeff begint een eigen weg te gaan buiten de huiselijke kring. Ook de vader en de moeder krijgen het on derling moeilijk. De vader on dervindt hinder van de gedach ten aan zijn zoon bij de intieme contacten met zijn vrouw. Dit werkt verwijdering in de hand. Vader blijft intolerant, spreekt over een halfzachte jongen die ongezond is. Hij neemt afstand tot zijn zoon, die dit aanmerkt als de negeer-methode. Bij zwemwedstrijden wordt hij in tussen de held van de dag. Gedachten aan genezing wor den als een hersenschim erva ren. De zoon weet heel zeker, dat zijn ouders hem zullen moe ten leren accepteren zoals hij is, met respect voor zijn geaard heid. Wie hem wil veranderen, zal hem moeten hersenspoelen. Hij heeft zichzelf leren accepte ren inzoverre hij andersoortige sex bedrijft dan zijn ouders wensen. Het enige schuldgevoel betreft het feit, dat hij door zijn houding ziin ouders uit elkaar drijft. Mede hierom geeft de dochter als haar visie, dat zij Jeff moeten helpen door hem te laten zijn wat hij wil. Het gaat om een proces dat tiid vraagt. Zij ziet graag een eind gemaakt aan de verwijdering tussen ou- Unks vader (Martin Sheen) met moeder (Marlo Thomas) en zoon Jeff (Barry Tubb), tussen wie een glazen wand dreigt te ontstaan, zoals Jeff eerder ervoer in zijn omgang met meisjes. ders en homo-zoon. De moeder komt in een gevoelsdilemma te verkeren. Zij koestert het kind in Jeff, maar als haar homose- xuele zoon, die intussen een re latie is begonnen, vertoont zij de neiging zijn bestaan als het ware te ontkennen, al trekt zij later bij. Ook hier een glazen wand. Toch heeft men in dit gezin het stadium bereikt, waarin de ouders iets kunnen opsteken van hun (oudere) kin deren. Vooral de vader blijft het er moeilijk mee houden. Hij sluit zich totaal voor zijn zoon af. Als de vader onverwachts overlijdt, reikt de onverzoen lijkheid tot over het graf heen. Eigen inbreng Deze film, niet vrij van senti mentele effecten, onderscheidt zich toch van het gemiddelde gladde Amerikaanse produkt. Dit heeft ermee te maken, dat de spelers hun eigen inbreng konden plegen. Marlo Thomas in de rol van de moeder laat in een interview weten, dat zij de haar aangebo den rollen altijd met zorg kiest. Van zichzelf heeft zij geen kin deren, wel viif van haar man Donahue uit diens eerdere hu welijk. Zij zegt: „Het is goed mogeliik, aat ik een zoon gehad zou hebben als Jeff. Daar zou ik dan mee om gegaan zijn zoals ik in de film als Tess doe. Wat ik in deze film aanvoel is dat er liefde heerst in dit gezin, zodat Jeff in staat is over zijn homo sexualiteit te praten. Op die manier hoeft hij dit niet een half leven lang te verbergen. Natuurlijk komt het tot een cri sis, zoals in elk gezin er weer andere zaken kunnen spelen. Het gaat er om hoe men dit met elkaar oplost. Mijn houding als moeder tegenover Jeff is dat ik er niet mee instem, maar het in liefde accepteer. Je kunt men sen niet dwingen. Het homose- xuele kind dient over zijn ver warring heen geholpen te wor den. Liefde zonder terughou dendheid moeten ouders voor hun kinderen kunnen opbren gen. Je mag ze nooit in de steek laten. Niet alleen het kind, maar ook de ouder komt dan alleen te staan". TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 16.00 16.45 17.46 18.10 18.30 19.00 19.25 20.00 20.28 22.13 22.20 TROS De Schotse Hooglanden, Engelse natuurfilm TTROS Pop formule. Lin da de Mol en Jeroen Soer presenteren de Nationale Hitparade vanuit discothe ater Escape in Amsterdam NOS W6-Journaal TROS TROS Sport Aan de hand van de meester», (slot), vijfdelige serie waarin vijf gerenom meerde Nederlanders in formatie geven over het geen waarin zij een 'mees ter' zijn. Afl. 5: Monique van der Wildt: ^lles over patchwork TELEAC Structuur in basic (9, herh.) TROS All, Amerikaanse comedy serie. Afl.: Vrijwillige hech tenis Dierenmanieren, d ieren programma gepresen teerd door Martin Gaus NOS m Journaal en weerover- zicht TROS Vlucht naar de hel (1). vierdelige Australisch/ Frans/Duitse miniserie, met o.a. Helmut Zieri, Wer ner Stocker en Anne Ten- ney. 14 mei 1932 vliegt de Duitse piloot Hans Ber tram in zijn Junker van Soerabaja naar Australië. In een vliegende storm raakt het vliegtuig uit de koers en maakt het een ge dwongen landing in de af gelegen kuststreek van Noord-West Australië. Water, voedsel en brand stof ontbreken en het wachten is dus op redding van buitenaf (deel 2: mor- gen) STER-reclame TROS Aktua special, re portage over de ontwikke lingen in de zorg voor het milieu, n.a.v. het 25-jarig Jubileum van de Milieu-in spectie. Met o.a. aandacht voor chemisch afval, ha- venslib, de kwaliteit van het oppervlaktewater en overbemesting. Presenta tie: Pieter Winsemius TROS Telethriller Onze Ouwe, Duitse misdaadse rie met o.a. Rolf Schimpf, GD Ondertiteling via TeleTekst. 0 Tweetalige of stereo-uitzen ding. C Zwart/wit-uitzending. ■IZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 03 Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orgineie versie met ondertitels. S3 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wit-ultzending in orgineie versie met ondertitels. Michael Ande en Charty Muhamed Huber. Afl.: Do delijke vriendschap. Bij een overval op een bank wordt een man doodge schoten. Omdat de vlucht auto van de dader niet start, springt deze in een toevallig klaarstaande taxi. Dan blijkt, dat de chauf feur een oude bekende is 23.55 Uw week in de sterren (1). Sterren-astroloog Carroll Righter uit Hollywood voorspelt uw horoscoop voor de komende week. Presentatie: Ralph Inbar NOS 00.05 Journaal 00.10 Nieuws voor doven NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 H2Jeugdjournaal 19.00 Journaal KRO 19.12 Klassewerk internatio naal, verslag van de reis naar Schotland die leerlin gen van de basisschool 't Gegraaf uit Valkenswaard in mei 1986 maakten. Pre sentatie: Hans van Willi- genburg 20.00 Het recht van de sterkste (A case of a deadly force). Amerikaanse tv-film van Michael Miller, met o.a. Ri chard Crenna, John Shea en Tate Donovan. Wan neer een zwarte man door twee politieagenten wordt neergeschoten, durft nie mand voor de vermoorde man op te komen KRO/RKK 21.30 m Geloven in Groenlo? Serie portretten van jon geren en hun ouders. Van avond vertellen kinderen wat ze hun ouders nog nooit vertelden over de kerk, hun idealen en geloof of ongeloof in een God KRO 22.10 Praten met de Minister- President NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Daar sta ik voor, discus sieprogramma gepresen teerd door Erik Jurger». Gast: De Rotterdamse hoogleraar Eduard J. Bomhoff 23.28 Wilde Ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven KRO 23.35-01.20 Rio Conchos, Ame rikaanse western uit 1964 van Gordon Douglas. Met o.a. Richard Boone, Stuart Whitman en Tony Francio- sa. Een generaal is van plan een gestolen wapen transport aan de apaches te verkopen. Een groepje militairen tracht dit te voorkomen 2».b Bingo! Hitparadeprogramma 5 QU Uitzending door derden 500 Programma-overzicht j<> Extra-time, sportmagazine 4 00.' Wereldoorlog II: Het Verzet, documentaireserie. Afl. 4: Tus- ten hamer en sikkel - De com- munlstische partij tot 1941 Flandere Technotoby Nieuws Jozef Ryelandt, Jozef de Beenhouwer speelt vanuit het Cultureel Centrum te Harelbe- ke werken van Jozef Ryelandt -23.00 Nieuws on Coda 12 im Schooltelevisie Nieuws in teletekst Tik Tak, kinderserie (herh.) De tovenaar van Oz, teken filmserie naar de boeken van Frank Baum. Afl.: Carna valt Babel, migrantenmagazine Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se- rie met Rowena Wallace, Pat McDonald. Peter Phelps e.a. Intermezzo. Dolcemento icherzando uit klein strijkkwar tet In C. gr.t., van Jef van Hoof, uitgevoerd door het Ara- oja kwartet Oshln, Japanse tv-serie met Ayako Kobayashi en Shiro Ito Programma-overzicht Nieuws Weerbericht Kwidam, videospelletje Première, filmnieuws met Jo on(K Röpcke eEr 5 Er was eens in hot Verro J'; Westen (Once upon a time In the West), Italiaanse speelfilm uit 1969 van Sergio Leone. J; Met Henry Fonda, Claudia Car- dinale, Jason Robards e.a. Muziek: Ennlo Morricone. Spoorwegmagnaat Morton laat het gezin McBaln uit de weg ruimen omdat hij hun land no dig heeft. De moord wordt In de schoenen geschoven van een Cheyenne-halfbloed, maar deze kan tijdig vluchten. Sa men met de man met de har monica beraamt hij een tegen- •ct ie tesfl 1-23.40 Filmspot, achtergrond rui I informatie bij de filmactualiteit 2 bf 1 dat bei Nouba nouba Cerrefours week-end Journaal Ce eolr, regionaal magazine j ?uiclc et Flupko, tekenfilm rda: Journaal ali Nickel Odóon, spelprogramma del i Uno Ventura-cyclua: La gran- o# menace (The Medusa touch), Engelse speelfilm van Jack Gold, met Lino Ventura, Richard Burton, Lee Remlck ®-a. Morlar, een excentrleke- "n9. ontkomt ternauwernood aan de dood wanneer hij wordt aangevallen door een geheim zinnig figuur. Zijn levensdrang helpt hem er weer bovenop, 'ot ieders verbazing. Inspec teur Brunei wordt belast met fjn zaak en komt op een jreemd spoor pefl t laats juid W345 Rox box, popprogram- raiti '"a met Ray Cokes Tagesschau 16.00 Pappi, was machst Du slgent- lich den ganzen Tag? Gezins magazine waarin telkens een ander broep belicht wordt. Afl. 1: Een longspecialist en een galeriehouder 16.15 Insel am Ende der Welt (The island at the top of the world), Amerikaanse (Walt Disney- )speelfi!m uit 1974 van Robert Stevenson. Met David Hart man, Donald Sinden, Jacques Marin e.a. 17.40 Julia und der Rentenkavalier, Informatieve jeugdserie. Afl. 4: Alte Meister, over rente verze keringen 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und heute, regionaal ma gazine 18.25 0 Solo für 12, spelprogramma 19.00 0 WWF-Club-live, recht streeks amusementsprogram ma gepresenteerd door o.a. Marijke Amado 19.57 Programma-overzicht 20.00 mTagesachau 20.15 ■TVorsicht, Mr. Dodd, Duitse speelfilm uit 1963 van GUnter Grëwert. Met Heinz Rühmann, Ernst Fritz Fürbrlnger, Maria Sebaldt e.a. Een directeur van een Engelse plattelandsschool wordt door de Britse geheime dienst ingeschakeld vanwege zijn treffende gelijkenis met een spion 21.50 Gott und die Welt: Traumral- se nach innen, New Age - neues Bewustaein im neuen Zeitalter, documentaire over mensen die op zoek zijn naar het antwoord op levensvragen 22.30 Tagesthemen, met o.a. bericht aus Bonn, actualiteiten 23.00 Heut'abend... De ARD-talk- show met als gast Hanns Joa chim Friedrichs. Presentatie: Joachim Fuchsberger 23.45 0 Fahrstuhl dea Schreckens (The elevator), Amerikaanse speelfilm uit 1974 van Jerry Ja- meson. Met James Farentlno, Don Stroud, Myrna Loy e.a. Een jonge gangster die net zijn zakken vol heeft gestopt, denkt via de lift van net ge bouw te ontsnappen. De lift blijft echter hangen en de Jon gen raakt in paniek 00.55 Tagesachau 01.00 Nachtgedanken, beschouwln- door Hans Joachim Kulen- gen do kampff DUITSLAND 2 13.15 Die Sport-Reportaga. Interna tionale Duitse tenniskampioen schappen voor dames In Ber lijn: kwartfinale 16.30 Fraizeit_ und was man da- raua machen kann. Afl.: Reise Frelzeit - Schotland 17.00 Heute 17.15 Tele-illuatrlerte. Actualiteiten, sport en amusement 17.45 Ein Engel auf Erden (Heavens gate), Amerikaanse tv-serle. met Michael Landon. Victor Franch, Bibl Besch e.a. Afl.: Liebe 1st eine Hlmmelsmacht 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Auslandsjournal, berichten van buitenlandse correspon denten 20.15 Der Alte, misdaadserie met Rolf Schimpf, Michael Ande, Charty Muhamed Huber e.a. Afl.: Wie das Leben so splelt. Het liefdesspel van de Finse Rolf Schimpf als Leo Kress In 'Der Alte'. Duitsland 2 om 20.15 uur en Ned. 1 om 22.55 uur. zeeman Helmo en de Jonge Hanna wordt wreed beëindigd met meerdere kogels. Een de tective, die vanuit een tegen overliggend huis foto's maak te, is getuige van het bloed bad. Hij kan commissaris Kress echter niet veel wijzer maken. Volgens de commissa ris wil hij dat niet 21.15 Der Sport-Spiegel: Den Fels lm Griff. 'Freiklettern - der Sport In der Vertikalen', repor tage over bergbeklimmen, een nieuwe generatie klimt bijna zonder hulpmiddelen 21.45 Heute-Journal 22.10 Aspekte, cultuurmagazine 22.50 Dia Sportreportage met Wol fram Etser, met o.a. voetbal uit de Bundesliga 23.20 Zwei Sërge auf Bestellung (Aciascuno il suo), Italiaanse speelfilm uit 1966 van Ello Pe tri. Met Glan Maria Volonté, Irene Papas, Gabriele Ferzetti e.a. Als de apotheker van een klein Slciliaans stadje wordt neergeschoten, denkt Iedereen aan wraak door de vader en de broer van Rosina, het meis je, waar de apotheker In het geheim een relatie mee had. Alleen professor Laurana ge looft In hun onschuld. Met ge vaar voor eigen leven ontrafelt hij de door de mafia Ingegeven leugens 00.50 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus economie 16.30 Hallo Spencer, Amerikaanse comedyserie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagestchau 20.15 Lënder-Manechen-Abenteuar Der Wanganul, reportage over de Wanganul, een vergeten ri vier In Nieuw-Zeeland 21.00 Unerhört - Die Geschichte der deutachen Frauenbewegung von 1830 bit heute, twaalfdeli ge documentaireserie over de geschiedenis van de Duitse vrouwenbeweging. Afl. 6: Het stemrecht (1850-1919) 21.45 Reportage: VerfQhrt, Ver- echuldet-Verjëhrt. Reportage over de problemen die de klei ne leveranciers van levensmid delen ondervinden 22.15 Dat Juwel der Krone (The je wel In the crown), Engelse tv- serie naar de roman van Paul Scott. Met Judy Parfltt, Geral- dine James, wendy Morgan e.a. Afl. 9: Türme des achwel- gens 23.10 E) Farreblque, Franse docu mentairefilm uit 1944/46 van Georges Rouquler over het le ven op de afgelegen boerderij Farreblque 00.35 Laatst* nieuws Children's BBC, kindermaga zine gepresenteerd door Philip Schofield. Met o.a. 'Morph', 'Corners' en 'Ulysses 31', te kenfilmserie. Afl.: Trapped bet- ween fire and lee Friday film special: Tightrope 18.35 19.00 19.35 20.00 20.35 The Flintstonee, tekenfilmserie Journaal en weerbericht London Plus, regionaal nieuwsmagazine Wogan, praatprogramma met Terry Wogan Every second counts, spel show gepresenteerd door Paul Daniels ill Dynasty, Amerikaanse tv- serie met John Forsuthe, Linda Evans, Joan Collins e.a. Afl.: Fear Journaal en weekendweerbe- 22.30 mWhlcker'a World - Living with Uncle Sam, serie reporta ges waarin Alan Whicker praat met Engelsen die in de VS zijn gaan wonen. Afl.: Right now I'm hot - when I'm cut, I'm very cold 23.25 Omnibus: Real dreams, docu mentaire waarin Gavin Millar praat met de Italiaanse filmre gisseur Federico Fellinl. Met o.a. fragmenten uit 'La dolce vita', 8'4', 'I Vitellonl' en 'Gin ger and Fred' 00.25 The lata film: The power, Amerikaanse sclence-fictiont- hriller uit 1968 van Byron Has- kin. Met George Hamilton, Su zanne Pleshette, Richard Carl son e.a. 02.10 BBC 2 15.15 Paarderaces vanuit Newburry 17.00 Nieuwsoverzicht en weerbe richt 17.03 World snooker 17.04 Regionaal nieuwe 17.10 Paarderacea vanuit Newbury 17.20 Bonanza, Amerikaanse westernserie met Dan Blocker, Lome Greene e.a. 18.10 Horizon, documentaireserie. Afl.: Making sex pay, over hoe dieren hun partner kiezen (herh.) 19.00 D George Formby In: Turned, out nice again, Engelse speel film uit 1941 van Marcel Var-' nel. Met o.a. George Formby, Peggy Bryan en Edward Chap man 20.30 Education Programme 21.00 Faco the music (2) 21.30 Gardener's world, tulnmagazi- ne gepresenteerd door John Kelly en Geoff Hamilton 22.00 The hitchhikers guide to the galaxy (1). zesdelige komische sclence-flctlonserie naar het gelijknamige boek van Douglas Adams. Met o.a. Simon Jones, David Dixon. Peter Jones e.a. (herh.) 22.35 fflThe Ritz (4), komische serie, waarin het nachtleven van de Jaren 80 centraal staat 23.25 Newsnight, actualiteitenmaga zine 00.10 Weerbericht 00.15-02.10 Joan Crawford-cyclus: Sudden fear, Amerikaanse speelfilm uit 1952 van David Miller. Met Joan Crawford, Jack Palance, Gloria Grahame e.a. Een schrijfster van moord- verhalen komt erachter dat haar man haar «ril vermoorden 15.30 0 rechtstreeks popprogramma met Anthea Turner en Angelo 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films, gepresenteerd door Un- da de Mol en DJ Kat 18.00 Thrillsaekera, documentaire- 18.30 The Ghost and Mrs. Mulr, Amerikaanse comedyserie met Hope Lange en Edward Mulha- re 19.00 The Flying Nun, comedyserie mét Sally Field in de hoofdrol. Afl.: The Boyfriend 19.30 Spider-Man, avonturenserie. All.: Wolfpack. Een man ge bruikt een hypnotische drug om onschuldigen misdaden te laten plegen 20.25 Emerald Point, dramaserie over een vliegbasis. Afl.: Friends and lovers 21.20 Cimarron City, westernserie. Afl.: Return of the dead 22.15 Nederlands voetbal (herh.) 23.15 Ask dr. Ruth, programma over sex, relaties en huwelijk, ge presenteerd door dr. Ruth Westhelmer 23.45-00.45 0 Monsters of rock, hardrock programma met Mlck Wall SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 16.00 0 The Pepsi Live Show, pop programma 17.00 0 Countdown, popprogram ma met Adam Curry 18.00 Under the mountain, avontu renserie 18.30 Moon Jumper, tv-serie 19.00 Gam* for a Laugh, spelpro gramma 19.30 Wild World, natuurfilmserie 20.30 IMMC '87 Montreuz, recht streekse reportage 22.00 Super Channel News, Euro- pees nieuwsoverzicht met John Suchet 22.30 IMMC *87 Montraux, recht streekse reportage 00.00 Super Sport 01.00 0 Rockin at the speed of light 02.00 0 Power Hour 03.00 0 Boogie Box, dansmuziek met Martin Buchanan 04.00 0 Chart Attack 05.00 0 Maximum Music Box, non stop videoclips 06.00-07.00 0 The Face TV 5 16.05 Strasbourg cöté cour, docu mentaire 16.20 Embarquement Immédlat Alain Souchon special 17.35 L'Alaace vue du clel, docu mentaire 18.00 Récréation, kinderprogramma 18.40 Dea chiffres et des lettres, spelprogramma 19.00 Milléslme, documentaireserie over Franse wijngebieden. Afl.: Val de Loire 19.30 Jane, tragi-komedie 20.50 Les belles brasseries Alaa- ciennes de Parit, documentai re 21.20 L'obII dans l'oreille, muziek programma I.35 Thalessa, maritiem magazine 22.00 I 22.30 Hippiame C eg nes sur I 22.40-23.30 8porta 08.30 Nouba nouba, gevarieerd kin derprogramma 09.30 Spreek met ons mee, cursus Nederlands (31 en 32) 10.40 lnterwallonie:.Entre doe caïs, programma voor Portugezen 11.20 kiterwallonie: Ciao amict, ciao Europa, programma voor Ita lianen 12.00-13.00 Rox Box, popprogram ma gepresenteerd door Ray Cokes (herh.) DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthe men, actualiteiten 10.23 Die Sport-Reportage 10.55 Pleasure Garden^herh.) 11.55 Umschau 12.10 Auslandsjournal 12.55 Presaeschau 13.00 Tagesschau 13.15 Programma-rreekoverzlcht DUITSLAND 2 10.00 0 Programma-overzicht 10.30 Nachbam in Europa, Informa tief magazine voor buitenlan ders en Duitsers (10.30 Italië, 10.50 Turkije, 11.10 Portugal) 11.30 Biotechnologie, informatieve serie. Aft.: Raum zum Leben. Raum zum Schaffen: Bioreak- toren 12.00 QDieee Woche, actualiteiten 12.20 C Damais, vor vierzig Jahren, serie oude bioscoopjournaals. Afl.: Frauen '47 12.30 Jetzt rei sen sie wieder, Infor matieve serie over toeristische reizen 13.00-16.00 Die S port-Report age. Duitse Tenniskampioenschap pen voor dames In Berlijn: hal ve finale BBC 1 07.45 TV-cursuasen 09.30 The family Ness 09.35 Dogtanian and the three Mue- kehoundt, tekenfilmserie 10.00 It's wicked, gevarieerd kinder magazine rechtstreeks vanuit Newcastle-upon-Tyne. Met o.a. een optreden van The House- martins. Presentatie: Carolyn Marshall en Jake Abraham 11.30-12.57 Carry on teacher, En gelse speelfilm uit 1959 van Gerald Thomas. Met Ted Ray, Kenneth Connor. Leslie Phillips SKY CHANNEL RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 16.05 VARA: De Rode Draad. 194)2 AVRO: De burgemeester is ja- 20.02 nSrV: Water en vuur. 21.02 Mengpaneel. 22.02 NCRV-VriJdag-sport. 234)5 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02 Ook goelemorgen. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 AVRO: AVRO's radlo|oumaal. 18.15 Minjon magazine. 194)0-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondsplts. Programma's rechtstreeks vanuit Montreux. 19.02 VOO: Curry Van InkeL 224)2 Countdown café. RADIO 4 184)2 NOS: Aspekten van da kamer muziek. 19.00 De bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concert Podium. 2240 NOS Jazz. RADIO 5 17-56 Mededelingen en nieuws. 18.10 EO: België totaal. 1840 PP: Uitzending van de RPF. 1840 KRO: Taal en Teken. 194)0 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 2040 EO: De bijbel open. 214)0 de schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 2140 Theologische verkenningen. REGIONAAL Omroep Rijnland: (Vla FM-frequentie 105,7 MHz) 1740-18.00 Actualiteiten 18.00-20.00 Leiden Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: (Via FM- frequentie Radio 3) 1640 Radio Rijn mond Getapt.17.00-1840 Cultuur, nieuws en sport. BRT 1 18.10 Actueel. 1840 BRT-Ensembles. 19.10 Actueel. 1845 Beraber, voor Turkse migran ten. 20.03 Imago. Informatief programma 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine met Andy, Snoot en Crocker 12.05 0 The Pat Sharp Show 12.35 0 Pop Formula, met Linda de Mol en Jeroen Soer (herh.) 13.20 0 Th* graat video-race (herh.) SUPER CHANNEL 07.00 0 Boogie Box 08.00 Funbus, gevarieerd kinderma gazine met Wayne Jackman an Josephine Buchan 11.30 0 Rox Box 12.30 0 Chart attack, overzicht van de Music Box top 30 met Si- 214)3 Klapstoel. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 2 17.05 Radio Twee. 22.05 Country-Side. 2340-024» Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueei en weerbericht. 1840 Instrumentaal Recital. 194» Kroniek. 1945 Zelden gehoord: f. Serenade (1939), Jean Sibelius. 2. The Theatre of Memory, John But ler. 2040 Symfonieorkest van da Noord- duitse Rundfunk, m.m.v. Paul Tortelier, cello, dirigent: Rafael Fruhbeck de Burgos. 1. Con certo nr. 1 In C voor cello en orkest, Joseph Haydn. 2. Een Alpensymfonie opus 64, Ri chard Strauss. 2145 Actualia. 22.15 Jazz In Europa. 234)0-2345 Pop-3. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS)L 074)3 TROS: TROS Nieuws Show. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 074)3 VARA: De wind. 07.13 Hallo Hier Hilversum. 104)3 De stand van zaken. 114» Tussen Barend en Van Dorp. 124» De Rooie Haan. 144» Wie in 't Nederlands wil zingen. 15.03 Hits van Smits. RADIO 3 teder heel uur Nieuws (NOS). 074» NCRV: Vroegop. 0740 Rabarbara. 06.03 Pop non stop. 09.03 Gospel-rock. 104» Popsjop. 124» Lost Vast Special. 14.03 Tussenuur. 154» Popstation. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 AVRO: Affiche 4. 10.00 Caroline. 114» Kurhausconcert, Nederlands Koperkwintet. 12.00 VOO: Strauss Co. 13.00 Nieuws. 134» Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 094» NOS-Sportlef. 0845 Waterstanden. 0940 FEDUCO: Meer culturen in een land. 0945 Dag dokter. 10.00 Taal van alledag. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-Thema. 124» Nieuws. 12.05 Hallo Nederland. 1245 EO...In de regio. 1245 Vragen naar de «weg. 13.10 Ronduit Praise. 1340 O po Doro. 144» VPRO: Euroburo. 1540 Het spoor. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentle Radio 1) 11.00-13.00 Aad de Korte met mu ziek uit de regio. Gésprekjes, muziek (van koormuziek tot new wave), agen da. Omroep Rijnland (Via FM-fre- quentie 105,7 MHz) 13.00-1540 Noordwljk Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: (Via FM-frequentie Radio 3) 10.00 Nieuws. 104» Een uur amusement met Hans van Vliet. 114)0 Nieuws. 114» Thema-uitzending. 12.00 Nieuws. 12.03 Wat nu «weer? gen 0541 Met 1 «wakker. 0840 Voel je thuis. 104» Onze keuze, op Renders Tech- nology te St. DenijvWestram. 11.03 Het KraaienesL 13.15 Matinee. 154» Concertfragmenten. BRT 2 0540 Welkom «weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 104» Buitenspel. 1140 De Vlaamse top tien. 12.00 Top 30. 1440 Radio Rljsvwijck, op Flanders Technology te St. Derijs-West- BRT 3 074» Goede morgen. 0840 Ochtendvariaties. 0940 Divertimento. 10.00 Italiaans (3). 1040 Wijswijzer (16). 11.00 Harmonies en fanfares. 1140 Koran. 12.00 Tafel muziek. 1240 Verslag halve finales Koningin Elisabeth «wedstrijd. 13.15 Muziek makers.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 19