Hollandse Nieuwe rond Hemelvaartsdag katwijks museum nu helemaal af Ik ben een echte EHBO-er" Sassenheim: karakter Klinkenbergerpolder in stand houden Lissese bejaarden tevreden met woning Adelbert College speelt Molière fïDEN OMGEVING QeidóaQowtunt PATER BUIS TOERNOOI MAANDAG VAN START AVO- wensbron blijkt kikker Brandweer voorkomt gasontploffing [oordwijkerhout wil leer huizen bouwen jOORDWIJKERHOUT De imeente Noordwijkerhout wil premie-huurflats, 12 premie woningen, 17 premie-C en 14 oningen in de vrije sector ouwen in de volgende fase an het woningbouwplan. Op orte termijn zal daarop aan- uitend nog subsidie worden angevraagd voor 30 tot 40 eergezinswoningen. De meer- irheid van de commissie limtelijke ordening kon zich hter dit plan scharen. Alleen ïdA en D66 hadden liever ge- dat de aanvraag voor de oningen in de premie-C en in c e vrije sector was opgeschoven aar het eind van het jaar. Zij reésden dat de bouw van deze roningen namelijk wel eens df msequenties kon hebben voor m e aanvraag van huurwoningen olgend jaar. Vandaar dat zij 'a oorstelden om eerst alleen de ro uurwoningen in het plan op te emen ook al omdat de bouw an deze woningen verhou- jsgewijs ver achter loopt bij in de koopsector. De heer v4an Duin (CDA) was niet onge- oelig voor dit argument en hij V! tide dan ook dat de bouw van tze 14 koopwoningen gevolgd worden door minstens hon- i huurwoningen. Maar E^jaarmee nam hij de vrees van t oppositie niet weg dat de P* juw van koopwoningen ten on oste zou gaan van het aantal iiurwoningen. (Vervolg van voorpagina) KATWIJK/SCHEVENIN- GEN Drie of vier sche pen uit Scheveningen en zeven boten uit IJmuiden krijgen zaterdagmiddag 23 mei om half drie vanaf het Scheveningse haven hoofd het startsein voor de haringrace 1987. Ter wijl aan land de festivitei ten in het kader van Vlaggetjesdag worden voortgezet, koersen de schippers het zeegat uit, en met volle kracht rich ting Edinburgh om vanaf maandagmorgen 00.00 uur op ongeveer 57 graden noorderbreedte de netten uit te werpen. De winnaar wordt dinsdag 26 of uiter lijk woensdag 27 mei te rug verwacht. Op Hemel vaartsdag 28 mei kunnen de Hollandse Nieuwe weer het keelgat binnen glijden. De heer J. van Leeuwen, di recteur van Ouwehands Rede rij en Visverwerking in Kat wijk, spreekt de twijfels over de kwaliteit van de haring aan het begin van het maatjessei zoen absoluut tegen. De haring kan in een vrije korte tijd veel plankton eten. Per week stijgt daarbij het vetgehalte en dus de smaak van het maatje. Ook al zou de plankton-groei in het begin traag verlopen zijn, dan nog heeft de haring de laatste weken voldoende tijd gehad zich tot het gewenste vetgehal te te ontwikkelen, aldus Van Leeuwen. De afgelopen jaren is de vraag naar haring geleidelijk geste gen. Aan de ene kant komt dat door een grotere vraag op de binnenlandse markt en de tra ditionele markt in de landen die ons omringen, aldus de heer L.E. Ouwehand, voorzit ter van het Nederlandse Ha- ringcomite. Daarbij komt dat de afzet naar Afrika, met name Nigeria, sterk groeit. Die groei zit ook in de markten als Japan en sommige landen van het Midden-Oosten. De goede verzorging van het produkt haring, maar ook het besef bij mensen dat het eten van ha ring inderdaad een gezonde zaak is, is daarbij de oorzaak van deze stijging, aldus de Katwijkse reder en visverwer- ker. Bekleedde Nederland in 1983 met een exportgewicht van bijna 49.000 ton nog de zesde plaats in de rij van Wes terse haringexporterende lan den, in 1985 nam Nederland met een export van ruim 95.000 ton de derde plaats in, na Denemarken en Canada. Vorig jaar ging er 108.000 ton onze landsgrenzen over. Vlaggetjesdag 1987 begint om 11.00 uur en duurt voort tot 17.30 uur. Alle schepen in de Scheveningse havens zijn die dag gepavoiseerd. Ook de „gasf'schepen, waaronder de „Holland", de „Smalagt", de „Volans" en het Hospitaal Kerkschip „De Hoop". Tal van feestelijke en min of meer in teressante programmapunten moeten het publiek naar het vissersdorp lokken. Direct om 11.00 uur wordt de nieuwe Visserijloods aan de Eerste' Binnenhaven officieel in ge bruik genomen, waar men vervolgens de hele middag lang terecht kan voor groot beeld-presentaties over de Ne derlandse visserij-industrie plus allerlei demonstraties van activiteiten en apparatuur die met de visserij te maken heb ben. Taat van het Katwijks museum op de brug van de kotter. heer u'i ATWIJK Drie jaar na u e opening van het Kat- 'ijks Museum is met het nsti ereedkomen van de zol- 1,141 er de gewenste inrich- ing voltooid. De „werk- laats" van een kuiper en zeilmaker plus een lurgetrouw gekopieer- scheepsbrug van een 'tter, maken het beeld het Katwijks verleden ipleet. Het voormalig lershuis aan de Voor- it herbergt verder een itterende collectie his- ische en culturele voor- jen en talloze schilde- tn. De zolder is gister- 1dag officieel geopend. I de totstandkoming van het Katwijks Museum is veel aan dacht besteed aan een goede inrichting en vooral een over zichtelijk, maar gevarieerd beeld van het verleden. In de praktijk was dit een behoorlijk arbeids- en kapitaalintensieve klus. Vandaar dat bij de ope ning in mei 1984 de zolderver dieping slechts gedeeltelijk in gericht werd met enkele foto panelen. Door een aantal be langrijke giften, zowel in geld als in materialen, kon het laat ste jaar door een groep van twintig vrijwilligers gestaag gewerkt worden aan de uitein delijke vormgeving van de zolder. Giften van het bedrijfs leven, de dienstverlenende sector plus het verenigingsle ven zorgden er voor dat de zolder nu een blijvend voor beeld is van de bedrijvigheden zoals deze vroeger in het oude vissersdorp plaatsvonden. Naast foto's en gebruiksvoor werpen uit het vooroorlogse Katwijk-Zee, is er een kui persplaats en een zeilmakerij. Terwijl de zeilmaker zich buigt over de lijken de dik ke touwen die het zeil omzo men kijkt de kuiper pein zend naar de vele tonnen die in een uitgesproken slechte staat verkeren. Aan de zuidkant van de zolder is een erker uitgebouwd tot een echte scheepsbrug van een kotter. Dit pronkstuk van het Katwijks Museum is een zui vere kopie van een brug uit het eind van de vijftiger jaren; de tijd dat de eerste kotters verschenen en de oude harin- gloggers nog niet de grootte hadden van de huidige traw lers. Naast het stuurrad en de radio zijn alle andere scheeps- attributen compleet. De officiële opening van de zolder vond gistermiddag plaats. Naast de schenkers van materialen of geld was ook het Katwijks college uitgenodigd. De symbolische openingshan deling werd verricht door de heer N. van Duijn, reder en voorzitter van de Katwijkse Vereniging van Schippereige- naars. Uit eigen ervaring gaf hij de genodigden uitleg over de scheepsapparatuur. Het verbouwen van de zolder heeft de Stichting Het Kat wijks Museum ongeveer 40.000 gulden gekost. De benodigde werkzaamheden werden ver richt door een groep van twin tig vrijwilligers. WASSEAAR In vijf voor- stellingen brengen 50 leerlin gen en enkele leraren van het Wassenaaarse Adelbert College het stuk „De Heer van Pourceaugnac" van Mo lière op de planken. In feite zijn echter veel meer leerlin gen vanaf oktober toen de repetities begonnen wel op de een of andere wijze bij de produktie betrokken ge weest. Met spanning wordt uitgekeken naar de premiere op zondag 17 mei om 15.00 uur. De 17-jarige Ilma Merx speelt de hoofdrol in het to neelstuk als de aartsintrigant Sganarelle, Napolitaan en schelm. Meerdere rollen waarin zij de heer van Pour- ceuagnac, uitgehuwlijkt aan een meisje dat niet met hem maar een ander wil trouwen, voortdurend voor gek zet en uiteindelijk onmogelijk maakt. Deze komedie van Molière geeft volgens de re- giseur Hans van Zwicht, le raar Nederlands, goed aan „hoe een indringer in een besloten gemeenschap in de loop van het stuk ongenadig wordt afgemaakt". De jong ste toneelspeelster is de 14- jarige Saskia Tuinstra in de rol van „advocaat". Leraar Paul Notenboom, in de rol van heer van Pourceuagnac, over het toneelstuk; „Volop list, bedrog en intriges vol gens de goede traditie van de Comedie dell Arte; een ver rukkelijke komedie, waarbij de leerlingen die eraan mee werken elkaar echt goed hebben leren kennen en een grote familie is ontstaan". G. Slikkerveer met de eerste notulen van de EHBO Kring Leiden. „Als ik jonger was. was ik geble ven". G. SLIKKERVEER NA 30 JAAR EHBO: ?T> SASSENHEIM „Ik ben zo langzamerhand een bezienswaardigheid geworden. Veel mensen kennen mij maar ik weet vaak niet meer hoe ze heten. Ze hebben mij ge zien op een EHBO-oe- fenavond of tijdens een wedstrijd, die ik nog steeds trouw bijwoon. Verder bezocht ik altijd de cursussen en oefcena- vonden in Sassenheim. Ik stelde vaak expres domme vragen als een dokter een naar mijn smaak belangrijk onder werp niet voldoende aan de orde stelde". De 83-jarige G. Slikkerveer is EHBO-er in hart en nie ren. Zijn woning aan de Parklaan in Sassenheim wordt gesierd door een geel- blauw EHBO-bordje. In de gang van zijn woning hangen énkele oorkonden, waaron der een ridderorde, die hij met zijn vele pro deo werk heeft verzameld. Zelf gaat hij niet prat op zijn lange staat van dienst bij de EHBO. Hij zegt ook voortdurend dat „niet alles in de krant hoeft". Slikkerveer haalde in 1956 zijn EHBO-diploma maar daar bleef het niet bij. In 1958 trad hij toe tot het be stuur van de EHBO-afdeling Sassenheim en een jaar later werd hij toegelaten tot de net heroprichte Kring Leiden. Binnen de Leidse Kring maakte Slikkerveer 'promo tie'. Na korte tijd kreeg hij de functie secretaris/penning meester toebedeeld. Tot vorig jaar is hij dat gebleven. Slikkerveer was niet de man om alleen maar vergaderin gen bij te wonen. Hij bezocht door de Kring Leiden geor ganiseerde wedstrijden. Di rect de eerste keer uitte hij al kritiek op de organisatie. „Ze hadden een groot zeil tussen de ploegen gehangen. Het publiek kon zo niet goed zien wat er precies gebeurde. Ze waren blijkbaar bang dat de ploegen bij elkaar zouden af kijken. Dat is onzin want daar hebben ze echt geen tijd voor en bovendien waren ze daar meestal te zenuwachtig voor". Het gevolg van deze kritische maar geïnteres- seeerde houding was dat Slikkerveer, op het moment dat de Leidse GGD-arts stop te met het organiseren van de wedstrijden, deze taak kreeg toebedeeld. „Ik was niet de makkelijkste", zegt hij nu. „Ik heb weieens een zaal afgekeurd waar een be paalde afdeling de wedstrij den wilde houden. Het is een keer gebeurd dat de wed strijd werd gehouden in een te kleine zaal. Ik heb mij toen voorgenomen dat dat nooit meer zou gebeuren. Sinds die tijd ging ik altijd naar de met de organisatie belastte EHBO-afdeling en bekeek ruim vantevoren de zaal". Slikkerveer stelde 14 dagen voor de wedstrijd met een arts, iemand van de Lotus- groep en een kaderinstruc teur het programma op. Met elkaar bedachten ze levens echte situaties waarbij de EHBO-ers hulp zouden moe ten verlenen. Slikkerveer was de man die zorgde dat alles tijdens de avond op rol letjes liep. Hij bracht stiekem materiaal naar de wedstrij druimte, haalde juryleden bij elkaar en zorgde dat het pu bliek alles goed kon zien. „En ik hield de opdrachten altijd strikt geheim", vertelt hij, achteraf trots dat dit al tijd is gelukt. Naast de wedstrijden begon Slikkerveer met het opzetten van oefenavonden om de plankenkoorts bij EHBO-ers voor wedstrijden te vermin deren. „Op een oefenavond zijn vijf groepen tegelijk be zig en dan staan de mensen niet zo in het middelpunt van de belangstelling. De stof is verder een graadje lichter dan op een echte wedstrijd en er wordt veel gelachen". Gezelligheid bij een plaatse lijke EHBO-afdeling is voor Slikkerveer belangrijk. Daar mee kan een afdeling voor komen dat de net gediplo meerde EHBO-ers „kruisjes mannen- of vrouwen" wor den. Een EHBO-diploma moet om de twee jaar worden vernieuwd. Daarvoor moeten minimaal acht oefenavonden voor bijgewoond zijn. „Er zijn mensen die een EHBO-diplo ma nodig hebben en naar de oefenavond komen om een aanwezigheidskruisje te ha len. Er zijn ook mensen die je na de diploma-uitreiking nooit op een oefenavond ziet. Die zijn na een paar jaar de stof vergeten. Voor mij zijn dat geen echte EHBO-ers". Slikkerveer is vorig jaar uit de Kring Leiden gestapt. Ook het organiseren van wedstrij den en oefenavonden heeft hij overgedragen. Een jaar eerder was hij al uit het be stuur van de afdeling Sassen heim getreden. Met bloedend hart want zo zegt hij: „Als ik jonger was geweest had ik gebleven". De Kring Leiden biedt hem morgen van 16.00 uur tot 18.00 uur een receptie aan in het Rijnlands Lyceum, Van Alkemadelaan, Sassen heim. Zoeterwoudse Fietstochten ZOETERWOUDE De jaar lijkse Zoeterwoudse Fietstoch ten worden op maandag 8 juni, Tweede Pinksterdag, voor de 36e keer gehouden. Bij deze re creatieve fietstocht kan er 75 of 40 kilometer worden afgelegd. Er is in de routebeschrijving een puzzel verwerkt. Voor de grote tocht wordt vertrokken tussen 8.00 en 11.00 uur. Bij de kortere afstand is het vertrek tussen 11.30 en 14.00 uur. De vertrekpunten zijn het Muziek centrum aan de Schenkelweg én Don Bosco aan de Zuidbuurt- seweg. Voor elke deelnemer die de tocht volbrengt is er na af loop een herinneringsmedaille. Voor de meest oplettende deel nemers, wat tot uitdrukking komt in een laag aantal straf- punten op de controlekaart, zijn er bovendien wisselbekers en extra prijzen beschikbaar. Tij dens de prijsuitreiking wordt bovendien een fiets verloot on der de deelnemers. Inschrijven kost drie gulden en kan vanaf zondag 17 mei dagelijks van 14.00 tot 20.00 uur bij B.C. van Velzen, Schenkelweg 97, tele foon 2974. SENHEIM B en W i Sassenheim willen op jttte termijn een bestem- ingsregeling treffen •or de Klinkenberger- glder, een open gebied igs de A44, strekkend l aan de dorpsgrens van "rmond. De Klinken- gerpolder die het over- pjfsel is van een grotere (nheid, is geleidelijk for stedelijke ontwikke len aangetast. P®t gebied wordt momenteel omsloten door snelwegen en spoorlijnen, bedrijfsterreinen, een rekreatiegebied en aan de oostzijde door bos. Door de ge meente Sassenheim, die een nieuw bestemmingsplan lan delijk gebied in voorbereiding heeft, is een aantal beleidsuit gangspunten opgesteld, die er op gericht zijn het landelijke karakter van betreffende ge bieden te behouden. Ten aanzien van het bodemge- bruik hebben B en W zich tot doel gesteld voldoende ont wikkelingsmogelijkheden te creëren voor de aanwezige agrarische bedrijven, met in standhouding van de bestaan de open ruimte. Vestiging van niet agrarische bedrijven en woningen zou niet in overeen stemming met dit beleid wor den geacht. In het verleden vormde de melkveehouderij een bron van inkomsten in de polder gebieden. Momenteel ondervinden veel van deze be drijven de nadelige gevolgen van de superheffing en de wetgeving inzake meststoffen en bodembescherming. Dit heeft er toe geleid dat in de bollenstreek veel weide gebie den worden omgespoten tot bollengrond. Ook in de Klin kenbergerpolder was dit reeds het geval. Tijdens de gisteravond gehou den vergadering voor volks huisvesting, ruimtelijke orde ning en milieubeheer kwam het mogelijk verlenen van een bouwvergunning voor een rol- kas in de Klinkenberger pol der ter discussie. Aanvrager P. Koot lichtte toe: „Omdat de veehouderij geen rendabele zaak bleek, ben ik een bloe misterij begonnen. Nu wil ik een rolkas plaatsen om ook in de winter produktie te kunnen hebben. Van de grote investe ringen die ik heb gedaan om een stuk grond te kunnen ko pen wil ik op die manier graag iets terug verdienen". A. Ma- zee (CDA) over deze bouwaan- vraag: „We moeten met onze planning wel rekening houden met economische kwesties. De bloembollenteelt op de koude grond is een gedane zaak. Het hebben van bollengrond en kassen is heden ten dage een combinatie die niet weg te denken is. Ik vind dat deze ondernemer een kans moet krijgen. Tegelijkertijd moeten we echter het maximale in het werk stellen om dit gebied dat als „groene buffer" tussen Sas senheim en Warmond te be houden, voegde hij daar aan toe. Ook J. van Dorssen (VVD) stelde zich op het standpunt „startend onderne merschap" te willen stimule ren, hoewel hij eveneens de vrees uit sprak dat goedkeu ring van de bouwaanvraag er toe zou kunnen leiden dat an dere ondernemers het voor beeld van P. Koot zouden kunnen volgen. LISSE Het merendeel (94 procent) van de inwoners van Lisse van 75 jaar en ouder is tevreden met zijn huisvesting. Dit blijkt uit een onderzoek dat is gedaan onder deze bevolkingsgroep. Kritiek is er op de kwaliteit van de woningen aan de Prinsesse- straat, Wagenstraat en van der Veldstraat en in De Engel. Het rapport is tot stand gekomen op initiatief van de Stichting Gecoördineerd Bejaardenwerk Lisse, die meer over de situatie van oudere en zelfstandig wonende mensen wilde weten. In 1984 waren er 778 Lissenaren van 75 jaar en ouder, in 1990 zal dit aantal zijn opgelopen tot 835. De meeste bejaarden wonen in een „gewone" woning, zowel in de complexen bij de (bejaarden) centra als in andere, normale woningen en ook in aangepaste huizen zoals die in Lisse voor dat doel zijn gebouwd. Van de ondervraagden woont het merendeel (62 procent) in een eenge zinswoning. De overigen in een bejaardenwoning of in een eta gewoning. Bejaarden die wellicht nog eens verhuizen kiezen bij voorkeur voor een bejaardenwoning in een complex, maar ook een bene denwoning, een klein huisje, een bovenwoning met lift en het 'ichtl wonen dichtbij het centrum wordt genoemd: Vooral de onder vraagden in de Poelpolder willen graag bij het centrum wonen. In het rapport wordt geconstateerd dat de ontevredenheid met de huidige woning ook verband houdt met de afstand tot het centrum, hetgeen onder meer geldt voor De Engel, de Heereweg en de 3e Poellaan. Van de ondervraagden wil 90 procent het liefst tussen de eigen leeftijdsgenoten blijven vertoeven en 80 procent zei zich best veilig te voelen in de huidige behuizing. Sommige alleenwonen- den denken daar anders over en vinden enige vorm van alarm ering wenselijk. Als suggestie wordt in het rapport meegegeven dat als voor bejaarden wordt gebouwd, deze bewoners dan zo veel mogelijk inspraak te geven ei\ woningaanpassingen aan te brehgen, zoals voor rolstoelen. VRIJDAG 15 MO 1987 PAGINA 17 0.000ste zwemdiploma n Noordwijks zwembad I0ORDWIJK Wethouder J. Bedijn ikt morgenmiddag om kwart voor »r in Het Bollenbad het 10.000ste pemdiploma uit. Dit aantal is in ruim 'laar gehaald. Het Noordwijkse u'embad werd in 1975 geopend. De vijf uitenbaden van Het Bollenbad in ioordwijk worden zaterdagochtend ge pend. Recreatiezwemmer Dorus Lan dveld lost om tien uur het startschot oor de zwembad-cross. Dit is een wed- injd door alle vijf de baden en wie het erst de bel (onder de duikplank van et vijftig meter-bad) laat luiden, krijgt en gratis zomerabonnement. Er is een bonnement voor het snelste meisje en or de snelste jongen. Het Noordwijk- zwembad is zaterdag gratis toegan- elijk. Herstel walbeschoeiing Warmond moet sneller WARMOND In tegenstelling tot wat gebruikelijk is bij de VVD maakte mevrouw Saris deze week bezwaar tegen het niet uitgeven van geld. Zij betreurde het dat er nog steeds geen gebruik gemaakt is van het gereserveerde be drag van 87.300 guldep voor walbeschoeiingen. In de ge meente Warmond zijn vrij veel oevers beschermd met walbeschoeiing en is er nooit geld gereserveerd voor ver vanging. Voor het eerst werd daarvoor in de meerjarenbe groting 1987-1990 een bedrag opgenomen omdat op ver schillende plaatsen flink wat achterstallig onderhoud werd gekonstateerd en men zich plotseling realiseerde dat ook beschoeiing van tijd tot tijd vervangen moet worden. Binnenkort zal het eerste stukje damwand met een lengte van 29 meter langs De Leede worden vervangen voor ruim 18.000 gulden. In samenhang met de verdere inrich ting van het plan Ter Leede zal het werk worden uitge voerd. Om afmeren van boten daar te voorkomen zal er voor de damwand steenbestorting worden aangebracht. RIJNSBURG Wethouder W. Glasbergen opent maan dag het vijfde Pater Buis Volleybaltoernooi. Gedurende een vijftal weken zullen zo'n 30 teams strijden om de hoogste eer van dit toernooi. Geen volleybalteams, want het Pater Buistoenooi is speciaal voor die mensen die zich normaal niet met volleybal bezighouden. Volleybalteams zijn daarom ook van deelname uitgesloten. Er doen 20 Rijnsburgse teams en 10 ploegen uit de regio aan mee. Het toernooi wordt gespeeld in de sportzaal van het Waterbos, waar speciaal enkele tribunes worden ge plaatst. Er worden 75 wedstrijden gespeeld op-10 speela vonden en de sportieve aflsuiting vindt plaats op zaterdag 13 juni. In deze vijf jaar heeft de Rijnsburgse Volleybal Vereniging, die de organisatie in handen heeft, er een ware traditie van weten te maken; het toernooi is niet meer weg te denken uit het Rijnsburgse sportgebeuren. Er doen dit jaar acht nieuwe teams mee, waaronder twee teams van het Rijnsburgse Zeskampteam. WASSENAAR Met het wegtrekken van een gordijn onthulde VVD-Tweede Kamerlid A. Nijhuis gisteren de AVO-wensbron op het recreatiepark Duinrell. De AVO-wensbron bleek echter een achter glas verborgen kikker te ziin die na het in een gleuf gooien van een muntje een heel verhaal houdt als dank voor de goede gaven. AVO-Nederland begon in 1927 onder de naam „Arbeid Voor Onvolwaardigen" en houdt zich voorna melijk bezig met de arbeids- en welzijnszorg ten behoe ve van gehandicapte. In de vijftiger jaren stond AVO voor „Actio Vincit Omnia" hetgeen zoveel wil zeggen als „arbeid overwint alles" en werd in de zestiger jaren gewoon AVO-Nederland. Twee jaar geleden werd op initiatief van Prinses Juliana een wensbron in recrea tiepark de Efteling geopend. Duinrell eigenaar graaf van Zuylen van Nijenvelt wilde hierbij niet achterblij ven en zon sindsdien op een soortgelijk „attractie" in het recreatiepark met het symbool van de kikker. De wenskikker bevindt zich vlak bij de hoofdingang van Duinrell. ALKEMADE De brandweer van Alke made heeft gistermiddag snel moeten han delen om een ontploffing van gasflessen te voorkomen. Een aantal gasflessen in een be stelwagen van het Energiebedrijf Rijnland was gaan lekken toen de auto op de oprit van de snelweg ter hoogte van de Ripselaan in botsing kwam met een personenauto en een vrachtwagen. De bestelwagen wilde linksaf slaan en zag daarbij een rechtdoor rijdende auto over het hoofd. Door de bot sing rolde de personenauto over de kop en botste weer tegen een voor het stoplicht wachtende vrachtwagen op. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De brandweer wist binnen korte tijd de gasfles sen dicht te maken en de weg schoon te spuiten.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17