Vlucht naar de helkijkt als een spannend jongensboek SDIO/TELEVISIE QeidoaQowuvnt Eis tot stopzetting verzelfstandiging van de NOS afgewezen DONDERDAG 14 MEI 1987 PAGINA 19 {OS in beroep tegen afwijzing commerciëel net iVERSUM De TROS gaat bij de Raad van State in be- wt o tegen de beslissing van minister Brinkman van WVC de roeporganisatie geen toestemming te verlenen voor een merciëel experiment. TROS-voorzitter Minderop had ne tijd geleden de minister gevraagd gedurende een half liy' r op de dagen dat de TROS uitzendt ervaring te mogen joen met commerciële televisie. De opbrengsten daarvan <s iden aan de omroepreserve worden toegevoegd. Minderop 4s jg ai per 1 oktober met het experiment starten. Volgens J"t n opvatting laat de huidige omroepwet voldoende ruimte ide minister om een dergelijk experiment goed te keuren. n*i nkman liet echter de TROS officiéél weten geen toestem- te zullen geven voor het experiment. Volgens de be span laat noch de omroepwet noch het regeerakkoord d£ nieuwe mediawet ruimte voor dergelijke experimenten. DEN HAAG/HILVERSUM De acht omroeporganisaties alsmede de NOS zijn er niet in geslaagd de in de Mediawet voorge stelde verzelfstandiging van het facilitair bedrijf van de NOS ongedaan te maken. De arrondissementsrechtbank in Den Haag wees gisteren alle vorderingen van de om roepen af. Begin 1985 daagde de omroep de staat voor de Haagse rechtbank met als belangrijkste eis te voorkomen dat minister Brinkman van WVC voort zou gaan met de opsplitsing van de NOS en de vereffening van het ver mogen van de NOS. Zoals bekend voorziet de inmiddels door de Eerste Kamer aange nomen Mediawet in een opspliting van de NOS in een programmastichting (gezamelijk bestuursorgaan) en een Nederlands Audio visueel Bedrijf N.V. De omroepen vrezen door de verzelfstandiging van het facilitair bedrijf voor een groot deel hun zeggenschap over de radio- en televisiestudio's alsmede de daarmee verband houdende faciliteiten te zullen verliezen. Voorts menen de omroe pen dat de bewindsman hiermee ten on rechte de omroep beroofd van hun toeko mende gelden. Dit kan aanzienlijke schade opleveren. De staat stelde bij monde van mr. E. Korthals Altes, dat de omroep niet ontvankelijk diende te worden verklaard omdat „zij de rechter willen laten ingrijpen in het proces tot vaststelling van een forme le wet". Bij het oordeel van de rechtbank speelde een belangrijke rol dat het Mediawetsvoor- stel inmiddels door de Eerste Kamer was aangenomen. Voorts zag de rechtbank de vrijheid van meningsuiting niet in gevaar. Het beheer over de financiën valt toe aan een nieuwe te stichten rechtspersoon. Een woordvoerder van de NOS zei de uitspraak te betreuren. Elke afzonderlijke omroep, ook de NOS, kan in hoger beroep gaan. 2c ilVERSUM Dat de kijker .oc ng heeft moeten wachten op <S i verfilming van „Vlucht de hel", komt niet omdat ...isie-maatschappijen geen «stood zagen in het veertig da ft en durende drama dat zich in 's ft Australische woestijn-land- 03 hap afspeelde. Het was de 30 uitse piloot en schrijver Hans a* frtram. met Adolf Klaus- unn de hoofdpersoon uit het trhaal. die lang heeft geaar- tld. „Uit ervaring weet ik hoe U oeilijk het is voor regisseurs PO i acteurs om scenario's in '•<5 mbeelden te vertalen. Ik ben 145 ak benaderd maar ik was mg dat de verfilmers er op de ro Rte plaats een sensationeel M fhaal van wilden maken", [dus de inmiddels 81-jarige i ertram, die in München nog j4i tijd een luchtkarteringsbe- M rijf leidt. 'I# at dit uiteindelijk niet is ge- nird, is vanaf vrijdag (Ned. 1 J(,|i 20.28 uur) te zien in deze 50t uits/Frans/ Australische co- Jöt nduktie, die door de TROS in 3-ü jtf delen wordt uitgezonden. JA (lucht naar de hel" is geba- 59 trd op het waar gebeurde SKferhaal dat Hans Bertram en co-piloot en mecanicien olf Klausmann in 1932 be- (L! tfden. Op 14 mei van dat jaar ag het tweetal in hun Junker o itervliegtuig „Atlantis" op m tg van Soerabaja, in het voor- uiige Nederlands-Indië, naar e Australische havenstad Dar- 9 jj in. Daar wilde Bertram, advi- ti» tnr van de Chinese lucht- Wj lacht, proberen geld los te rijgen voor Tsjang Kai-Tsjek. let was een geheime missie, It betekende dat er geen lichtplan werd doorgegeven. >gen de nieuwsgierige journa al si Charlie Ferris, correspon- n«» ent van de Darwin Daily Eu ews. zei het tweetal de reis h u ar Australië te maken om er lortages over te kunnen irijven. Overtuigd dat ze de ïrsteek van achthonderd ki- rt|« meter over de Timorzee zon- w r problemen zouden volbren- D, namen ze, ook om gewicht 4! «paren, geen radio en geen edsel mee. „We zijn voor het sag (bnt op de plaats van bestem- itor ming", aldus een opgewekte Hans Bertram. Van koers Door hevige rukwinden boven de Timorzee raakten ze echter uit de koers. Ze haalden welis waar de kust van Australië, maar belandden in het door woestijngebied gedomineerde noordwesten. De enige toe schouwers waren de Aborigi nals, de oorspronkelijk bewo ners van het land. De enige die in Australië van de vlucht afwist, was verslag geefster Kate Webber van de Darwin Daily News. Zij had dit bericht van Charlie Ferris doorgekregen. Toen het tweetal niet arriveerde, probeerde ze tevergeefs de autoriteiten er van te overtuigen dat Bertram en zijn collega werden vermist Niemand geloofde haar echter, waardoor voor het tweetal een veertig dagen durende nacht merrie begon die, omgezet in filmbeelden, kijkt als een span nend jongensboek. De Schotse regisseur Gordon Flemyng en de Australische scenario-schrijver Peter Yeld- ham zijn er namelijk in ge slaagd dit hachelijke avontuur op boeiende wijze te verfilmen. De kijker zal zich gemakkelijk kunnen inleven in de ontberin gen die de hoofdpersonen heb ben moeten doorstaan. Ze wor den niet alleen slachtoffer van de ziedende hitte, maar ook van' het bureaucratische sy steem, waardoor een zoekactie heel lang uitblijft. De opnamen zijn zoveel moge lijk op de oorspronkelijke plaatsen gemaakt en er is heel hard gewerkt om de authentici teit te bewaren. Zo krijgt de kijker een kans de sfeer te proeven van het Australië van de dertiger jaren en de oor spronkelijk zesdelige mini-serie geeft een natuurgetrouw beeld van de manier waarop de Abo- Helmut Zierl als Hans Bertram en Werner Stocker als Adolf Klausmann staan veertig dagen bloot aan de hel. riginals, die uiteindelijk het le ven van het tweetal redden, zich handhaven in die dorre woestijn. Tegenstellingen „Vlucht naar de hel" volgt ge lukkig niet alleen het tweetal, maar brengt het complete ver haal. Hierdoor ben je als kijker niet alleen getuige van de po gingen van het tweetal om in leven te blijven, maar bijvoor beeld ook van het gevecht van Kate om als eerste het verhaal van „haar piloten" in de Dar win Daily News te kunnen brengen. Soms worden op sub tiele wijze tegenstellingen in beeld gebracht. Zo krijgt het gevecht tegen uitdroging nog meer accent wanneer beelden van het naar water snakkende tweetal worden afgewisseld met fragmenten van een groen grasveld dat rijkelijk met water wordt besproeid. Dat het verhaal meerdere di mensies heeft, is te danken aan de envelop, die Bertram vele jaren na zijn avontuur kreeg toegestuurd. Daarin zaten alle gegevens en documenten van de officiële instanties over de zoektocht. Voor Bertram, die met Klausmann op 6 juni 1932 door de Duitse consul in Syd ney als verongelukt werd be schouwd, was het de aanleiding om zijn eerste boek, waarin hij de avonturen van dag tot dag had beschreven, te herschrij ven. Die tweede versie, waar van zo'n twee-en-een-half mil joen exemplaren over de toon bank gingen, werd gebruikt voor de verfilming. Interview In een interview, dat aanslui tend aan de vierde aflevering wordt uitgezonden, vertelt Ber tram aan Simon van Collem hoe de makers tijdens de ver schillende stadia van de voor bereiding bij hem te rade zijn gegaan. „Hierdoor kon het ver haal levensecht worden ver filmd. De acteurs Helmut Zierl en Werner Stocker hebben een fantastische prestatie geleverd. Ze hebben in dezelfde tempera tuur en droogte moeten wer ken waarin wij veertig dagen hebben geleefd. Hoewel zij wèl water tot hun beschikking had den, waren de omstandigheden dusdanig dat ze heel goed heb ben begrepen wat wij hebben doorgemaakt. Wat ze voor de camera hebben neergezet, is dan ook geen geacteerde rol. Het is alsof ze de ontberingen echt beleven. Ik had nooit kun nen dromen dat mijn beleve nissen zo verfilmd zouden kun nen worden. Ik ben dan ook heel tevreden over het resul taat". HANS PIËT ^JederlantT NEDERLAND 1 EO 15.30 Last Frontier, Amerikaan se natuurfilmserie. Afl.: Redt de walvis. John Sto- neman leidde een expedi tieteam naar Newfound land op zoek naar manie ren om de jacht op walvis sen te stoppen 16.00 Daktari, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Judy lost het op. Judy verliest haar hart aan een oude zieke leeuw. Ze doet alles om de leeuw van water en voedsel te voor zien, want er heerst droog te 16.50 Kinderkrant, gevarieerd magazine voor kinderen NOS 17.30 '/>6-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsein-buiten- land, buitenlandse actuali teiten toegelicht door Aad Kamsteeg TELEAC 18.30 Cursus kinderboeken (4) EO 19.00 Nathalie, tekenfilmserie. Afl.: Voor weven in touw 19.24 Jong geleerd, muziekpro gramma gepresenteerd door Bert van Leeuwen NOS 20.00 Journaal EO 20.28 Zomer in ronduit^., jonge renprogramma gepresen teerd door Jan van den Bosch. Muzikale gasten: Frank Affolter en Kajem 21.25 STER-reclame 21.32 Oe bergrede, programma n.a.v. de bijbelstudieserie over een rede die de Here Jezus zo'n 2000 jaar gele den uitsprak op een berg bij het meer van Galilea. In deze rechtstreekse uitzen ding kunnen kijkers reage ren op en/of vragen stellen over de Bergrede 22.32 Tijdsein, actualiteitenru briek met o.a. de uitslag van een enquête over de reactie van het Nederland se publiek op de Aids- campagne. De helft vindt die informatie onvoldoen de. Verder aandacht voor het tekort aan moderne apparatuur in het Antoni van Leeuwenhoekhuis voor bestraling van kan kerpatiënten. Nu al is er een onaanvaardbare wachttijd. Tenslotte een discussie naar aanleiding van de commissievergade ring van de Wereldraad van Kerken in Lusaka met als thema: 'Aan welke kant staat God?' 23.02 Vrije gevangenen, serie programma's waarin de aandacht uitgaat naar één persoon die om zijn of haar geloofsovertuiging gevan gen zit 23.07 Ook een zwakke boom heeft wortels, Canadese documentaire over de lief de en toewijding van het gezin Walker voor hun li chamelijk en geestelijk ge handicapte zoon John NOS 23.37 Journaal 23.42 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND 2 NOS 17.45 Paspoort voor Turken 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Joegosle- ven 18.30 Sesamstraat 18.45 m Jeugdjournaal 19.00 Journaal VARA 19.12 Büch, serie informatieve kunstprogramma's waarin Boudewijn Büch o.a. aan dacht besteedt aan boe ken, muziek en beeldende kunst 19.52 Misdaadverhalen (Série Noire), Franse misdaadse rie naar de roman van Gè- rard Lecas. Met o.a. Jean Franpois Stévenin, Jean- Pierre Sentier en Fabienne Babe. Afl. 2: Staatsvijand no. 2. In een klein dorpje op het platteland wordt een overval gepleegd op een bank waarbij een man om het leven komt en een grote som geld verdwijnt 21.22 Konsumentenman, pro gramma over consumen tenzaken gepresenteerd door Frits Bom. Centraal in deze uitzending staat alles wat met het wegverkeer te maken heeft. Verder o.a. de finale van het spel 'De Konsumentenmand' NOS 22.30 Journaal en weerover- zicht 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden Frank Affolter is één van de mu zikale gasten in het jongerenpro gramma 'Zomer in ronduit...'. Ned. 1 om 20.28 uur. Schooltelevisie Nieuws in teletekst Tik Tak, kinderprogramma Anderwereld (Other world), achtdelige science-fictionserie met o.a. Sam Groom, Grether Corbett en Tony O'Dell. Afl. 6: Wild van rock roll 5 Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Afl.: English Trifle. Presentatie: Etienne Cocquyt 10 Hst onroerend verhaal van Assepoester de Pinguïn (La tendre hlstoire de Cendrillon pinqouin), korte Canadese film van Janet Perlman W Uitzending door derden. Pro gramma van Televisie en On derneming 0 Mededelingen en program ma-overzicht Nieuws :ati I Kunst-zaken jjyg 8 Hoger-Lager, speiprogramma met speelkaarten en twee kop pels. Presentatie: Walter Ca- piau ffic Renders Technology Nieuws Panorama, actualiteitenrubriek Dallas, Amerikaanse tv-serie met o.a. Larry Hagman. Linda Gray en Victoria Principal. Afl.: 'Ofl High noon for Calhoun 23.15 Nieuwa en Coda: Freundliche Landschaft, van Schumann, uitgevoerd door Jan Vermeulen, piano cm o-; m T 2 T 1 Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische tv-se- rie met Rowena Wallace. Pat McDonald. Peter Phelps e.a. Intermezzo. Ich ruf zu dich, van Bach, uitgevoerd door Ja- mne Kinet, piano Oshin, Japanse tv-serie met Ayako Kobayashi en Shiro Ito Mededelingen en program ma-overzicht Nieuws li 0 Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts *0-22.55 Veel drukte om niets (Much a do about nothing), ko medie van William Shakespea re. Met o.a. Lee Montague, Jon Finch, Vernon Dobtcheff en Cherri Lunghi. Vrienden plagen elkaar met huwelijk strouw en -ontrouw IB F 1 1(j; 0 Nouba nouba, klnderprogram- Carrafours - Café Théétre, ge- 'n varieerd kinderprogramma D Journaal ng j Cs «oir, regionaal magazine J Quick at Flupke, tekenfilm Journaal Autant savoir, informatieve se- iro- rie. Afl.: Les initiatives localees Wil Pour l'emploi Te 'Marathon man (Marathon man), Amerikaanse speelfilm üt 1976 van John Schlesinger. Mei Dustin Hoffman, Laurence ,iul Olivier, Roy Schneider e.a. Een WU I loodse student In New York "-■* raakt verstrikt In een interna tionaal netwerk van misdadi gers en ex-nazis Ls monde du cinéma, filmru- !0i* briek van Sèllm Sasson "itata nieuwa 10 Presence protestante Rosel Zech als Veronika Voss in 'Die Sehnsucht der Veronika Voss'. Duitsland 1 om 23.00 uur. DUITSLAND 1 17.45 17.55 16.25 19.00 19.57 20.00 20.15 21.00 21.03 22.30 23.00 00.40 00.45 Komische Geschichten mit Georg Thomalla: Tommi be- kommt Besuch, komedie van Ray Galton en Alan Simpson. Met Elisabeth Wiedemann, Alexander Welbat, Theodora Porst-Blesch e.a. (herh.) Dat Geheimnis des 7. Weges (Zevensprong), Nederlandse kinderserie naar een boek van Tonke Dragt. Afl. 9: Die Schatzsuche Achtung Klappe, Kinder ala reporter: Das Schöneberg Rathaus, reportage door kin deren over het Schöneberg Rathaus. de regeringszetel van West-Berlijn Tagesschau Hier und heute, regionaal ma gazine Losberg, tv-serie. AH.: Verhaf- tet Das A-Team, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Der Refter der Prë- rie.) Programma-overzicht dl Tagesschau Zwischen Hass und Liebe: Kinder von NS-Tatern berich ten, reportage waarin de kin deren van Nazi's aan het woord komen Der 7. Sinn, verkeerstlps Musikantenstadl, amusments- programma met Karl Moik. M.m.v. Tölzer Knabenchor, Wolfgang Lindner und seine Stadlmusikanten, Stoakogler Trio e.a. Tagesihemen, actualiteiten E Die Sehneucht der Veroni ka Vost, Duitse speelfilm uit 1982 van Rainer Werner Fass- binder. Met Rosel Zech, Hilmar Thate. Cornelia Froboess e.a (herh.). 1955: Een sportjourna list maakt toevallig kennis met een voormalige actrice. Veron ika Voss, nog altijd een boel ende aantrekkelijke vrouw. Hij raakt zeer onder de indruk van haar charme Tagesschau Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 16.00 Heute 17.00 17.15 18.56 19.00 19.30 21.45 22.10 Gesichter der Renaissance, documentaireserie over de Ita liaanse renaissance. Afl. 4: Isa bella d'Este: Schönheit als po- litisches Argument (herh.) Heute Tele-lllustrierte. Actualiteiten, sport en amusement Die Falie dee Harry Fox, tv-se rie met Jack Warden, John Ru binstein. Penny Peyser e.a. Afl.: Die goldene Nagel Programma-overzicht heute Gustl Bayrhammer In: Weiss- blaue Geschichten. Vijf korte tv-films met in de hoofdrol Gustl Bayrhammer Humor ist Trumpf, Erinnerun- gen an Peter Frankenfeld, m.m.v. Helmut Zacharias, Hei- ga Feddersen, Wolfgang Spier e.a. Telemotor, automagazine met Karl Senne Heute-Journal Reisebilder aue der DDR. Wei- mar: 'Ich war immer gerne hier'. Reportage over de plaat sen waar Goethe verbleef Tausend Augen, tv-film met Barbara Rudnik, Armln Muel- ler-Stahl. Karin Baal e.a. Ga- briele is werkstudente. Ze werkt elke nacht een paar uur in een peep-show. Het gebo- dene heeft weinig met de wer kelijke dromen van de meisjes te maken. Het liefst wil Gabrie- le naar Australië waar iemand op haar wacht. Ook de eige naar droomt van iets anders, maar de mafia snijdt hem de weg af DUITSLAND 3 18.30 19.00 20.00 20.15 Telekollog II, cursus natuur kunde. Afl.: Magneetveld van een elektrische stroom Het programma met de muis Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Raamprogrsmma van de re gionale studio's 22.15 23.00 E Film am Donnerstag: Der vierie Mann (Kansas City con fidential). Amerikaanse speel film uit 1952 van Phil Karlson naar een verhaal van H.R. Greene. Met John Payne, Preston Forster, Coleen Gray e.a. Een ontslagen politieman wil zich wreken door een over val op de bank van Kansas City Vor Ort: Martlnistift, «in helm für gefallene katholische Jun- gen. Reportage over een ka tholiek jongensinternaat Kulturszene, cultureel magazi ne Das groBe Thema: Porno graphic, über Angebot und Nachfrage einer unmorali- schen Ware, serie themapro gramma's, ditmaal gewijd aan pornografie. Presentatie: Wolf gang Korruhn Laatste nieuwe m Ondertiteling via TeleTekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzendlng. mZwart/wit-uitzendlng met on dertiteling via Telefekst. [9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orglnele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wlt-ultzendlng In orginele versie met ondertitels. ...Mi* Peter Powell presenteert samen met Simon Bates 'Top of the pops'. BBC 1 om 20.00 uur. BBC 1 18.00 18.10 18.35 19.00 19.35 21.00 21.30 22.00 22.30 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Philip Schofield. Met 'Lay on Five". 'Adventures on spot". 'Johnny Brigs', kinderserie met Richard Holian, Jane Lowe, leslie Schofield e.a., 'The Thundercats John Craven's newsround, jeugdjournaal EBlue Peter, informatief kin dermagazine Go for it, gezondheidstips Journaal en weerbericht London plus, regionaal nieuwsmagazine Top of the pops, hits en clips uit de top-40 gepresenteerd door Simon Bates en Peter Powell EEastEnders, dramaserie met Bill Treacher, Wendy Ri chard, Susan Tully e.a. Tomorrow's world, nieuws uit wetenschap en technologie CCA question of sport: Cupfi- nal special, sportquiz gepre senteerd door David Coleman Journaal, regionaal nieuwe en weerbericht Victoria Wood - ae seen on hr, amusementsprogramma ge presenteerd door Victoria Wood Question time, discussiepro gramma o.l.v. Sir Robin Day. waarbij politici vragen van het publiek beantwoorden Rock Gospel Show, de beste Amerikaanse en Engelse gos pels gepresenteerd door Shei la Walsh en Alvin Stardust Weerbericht BBC 2 16.03 Cricket: Benson ft Hedges Zonal Round 17.00 Journaal en weerbericht 17.10 Cricket: Benson ft Hedges Zonal Round 20.15 Under sail 20.35 Call my bluff 21.05 mThe Celts, zesdelige docu mentaireserie over de Kelten, hun religie, kunst, literatuur en muziek. Afl.1The man with golden shoes 22.00 Naked video, gevarieerd ma gazine met sketches en muziek 22.25 EEdge of life, serie van vier programma's over te vroeg ge boren baby's. Afl. 2: Against the odds 23.25 Newsnlght, actualiteitenmaga zine 00.10 Weerbericht 00.15 Cricket: Benson ft Hedges Zonal Round, samenvatting 01.05-01.40 Open University SKY CHANNEL 16.15 E The great videorace, recht streeks popprogramma met Pat Sharp en Ronnie the run ner 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met tekenfilms en een aflevering uit de serie 'Skippy'. Presentatie: Linda de Mol en DJ Kat 18.00 Thrillseekers, documentaire- 18.30 The Goat and Mrs Muir, co medyserie met Hope Lange en Edward Mulhare 19.00 The flying Nun, comedyserie met Sally Field. Afl.: The land lord cometh 19.30 The Green Hornet, avonturen- serie met Bruce Lee 20.00 My Favourite Martian, come dyserie. Afl.: The Man from Uncle Martin 20.30 Golden Soek, Australische avonturenserie 21.20 All American Wrestling 22.15 Championship Wrestling 23.15 Italiaans voetbei 00.15-01.00 E The graat videorace (herh.) SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 16.00 E The Pepsi Live Show, pop programma 17.00 E Countdown, popprogram ma met Adam Curry 18.00 Blake's saven, science-fiction serie met o.a. Gareth Thomas. Paul Darrow en Sally Knyvette 19.00 Game for a Laugh, speipro gramma 19.30 Armchair Adventure, docu mentaireserie over expedities 20.30 Kenney Everett, cornedyshow 21.00 Mistral's Daughter (5). drama serie met o.a. Stacey Keach, Stephanie Powers, Lee Remtck en Timothy Dalton 22.00 Super Channel News. Euro- pees nieuwsoverzicht met John Suchet 22.30 Super Sport 23.30 Top Gear, auto- en motorma gazine 00.00 E Music Special: Motftrhead (herh.) 01.00 E Simon Potter 02.00 E Amende Redington 03.00 E Martin Buchanan 04.00 E The Pepsi Uve Show 05.00 E Countdown, popprogram- ma met Adam Curry 06.00-07.00 E The Face, op zoek naar het gezicht van 1987 TV 5 16.05 Lee Bancals, Franse speelfilm uit 1982 van Hervè Lièvre met Paul Crauchet in de hoofdrol. Twee mensen ontmoeten el kaar door een speling van het lot 17.35 Courts-métrages, tekenfilms 19.00 Providence, speelfilm uit 1977 van Alain Resnais. met o.a. Dirk Bogarde en John Gielgud. Een stervende schrijver tracht een boek te voltooien, maar verwisselt bedenksels over zijn getrouwde kinderen met ware gebeurtenissen 21.00 Pour Ie court-métrage 21.50 Aujourd'hul en France, actua liteiten 22.00 Nieuws 22.30-23.30 Cinéma Cinéma. Pro gramma over veertig jaar Film festival Cannes NEDERLAND 1 TROS 14.30 Wie vermoordde mijn echtenoot? Amerikaanse speelfilm uit 1969. Janet Furie is ervan overtuigd dat de dood van haar echtgenoot geen ongeluk was. Kort na zijn mys terieuze ongeluk werd de geleerde opgevolgd door Dr. Martin Becker, die tevens alle resultaten van haar man's onderzoek op zijn eigen naam zette 16.00 De Schotse Hooglanden, natuurfilm 16.45 TROS Pop formule, popprogramma met Linda de Mol en Jeroen Soer NOS 17.30 'Ad-Journaal TROS 17.46 TROS Sport, sportmaga- zine DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagssthemen 10.23 Die reportage (herh.) 11.10 E So ein Zoff: Spiele, Spass ft Ar gument# (herh.) 11.55 Umschau 12.10 Telemotor 12.55 Presseschau 13.00 Tagesschau 13.15-14.00 Diese Woche im Europaischen Pariament 14.50 Salto Mortale, die Geschichte einer Artistenfamilie (2), tv-film over de circusfamilie Doria 15.50 Tages schau 16.00 Pappi, was machst Du aigentlich den ganzen Tag? (1) 16.15 Ineel em Ende der Welt (The island at the top of the world), Amerikaanse speelfilm uit 1974 van Robert Steven son 17.40 Julia und der Rentenkava- lier, tv-serie 17.45 Tegeaecheu DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 13.15 Die Sport-Reportage. Internationale Duit se tenniskampioenschappen dames, kwartfinale 16.30 Freizeit... und was men dasaut machen kann 17.00 Heute 17.15 Tele-illustrierte 17.45 Ein Engel suf Erden, Amerikaanse tv-serie. Afl.: Liebe ist eine Himmels- macht BBC 1 08.00 Breakfast time 09.40 Watch dog 10.00 Journaal 10.05 Day to day 10.45 Advice line 11.00 Journaal 11.05 Neighbours, tv-serie 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Journaal 12.05 The big time: Chelsea flower show 13.00 Nieuwe 13.05 Open Air 14.00 Journaal 14.25 Neighbours, tv-serie 14.50 Mop and Smiff 15.05 Knott's landing 15.50 Film W 16.20 Mordicus the buzzard 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08 30 B Sky Trax 12.55 Space Shopping 13.10 The beat of A country practice 14.00 Fsshion TV 14.30 City Lights 15.00 Teles of Welle Fargo 15.3Q B Here Comes the Weekend 17.00 The DJ Kat Show RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 KRO: Man en paard. 18.30 Derde Wereld. 19.02 KRO's country time. 19.55 Maria ter Steeg. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23J>5 NOS: Met het oog op morgen. 00.02-07.00 EO: True Light. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits regionaal. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Ferry Maat's Soul- en Disco Show. 21.02 De CD en LP Show. 22.02 TROS Country. 23.02 Sesjun. RADIO 4 18.02 VPRO: De beweging. 20.00 Nieuws 20.02 de Wandelende tak. 20.30 Het concert. 21.30 Met Pierre op lokatie. 23.00-00.00 Muziek van nu. RADIO 5 17.58 Mededelingen en nieuws. 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Rockschool. 21.00 Gezond sporten (herh.). 21.30 Structuur in Basic. REGIONAAL Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 18.00 Ga jij de klas maar in (onderwijsprogramma) 19.00-20.00 Kunst uur. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: (Vla FM-frequentie Radio 3) 16.30 Radio Rijnmond Getapt. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en Quiz en Waarachtig. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Politieke tribune: de PW. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Paso a paso, voor Spanjaar den. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Volwassenenvorming. 21.30 De Taalstrijd. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 22.05 Boem boem. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Belgen spelen gitaar. 19.00 Dossier 19.45 Home-made. 20.30 BRT-»ilharmonisch orkest, diri gent: Vladimir Delman. solist: Roland Pontinen, piano. 22^0-23.45 Nieuwe muziek. MORGEN SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Reding ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Tennis that Counts 10.00 Follow Me 10.15 Delia Smith's one is fun 10.30 Emmerdale Farm 11.30 Simon Pot- tar 12.30 Mistral's Daughter 13.30 The Hot Shoo Show 14.00 Sons and Daughters 14.30 Hippo 15.30 Ulys ses 31 16.00 The Pspsi Uve Show 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.06 NCRV: Hier en Nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 Van huis uit. 16.05 VARA: De Rode Draad. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS)L 07.03 KRO: Het levende Woord. 07.12 Ontbljtshow. 08.50 Pater Adrl Maat. 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.03 M/V - Magazine. 11.50 Pater Adri Maat 12.03 Van Twaalf tot Twee. 14.03 Ratel. 15.03 Deadline 15.30 TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. 17.03 Nederlands Hitwerk. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.02 VOO: Ook goeiemorgen. 09.02 Goud van oud. Vanaf 11.00 programma's recht streeks vanuit Montreux. 11.02 Erik de Zwart. 13.02 Rinkeldekinkel. 15.02 De De top 40. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VARA: Vroeg Ochtendconcerl. 09.00 Het Internationale Concertcir cuit: Het Kronos Strijkkwartet. 10.30 Salome, opera v. R.Strauss. 12.25 Klassieke pianomuziek. 13.00 Nieuws 13.02 Promenade concert. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 Klein bestek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden 09.30 RVU: RVU Radio Rondwande ling. 10.00 AVRO: Meer dan Muziek. 11.00 Hobby-vitaminen. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. 13.00 Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.30 De berg. 14.00 De stofzuiger. 14.25 Muziek maakt alles mooier. 14.45 Meet mr. Mooney. 15.00 Sonja's Tip Tijd. 16^0 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtend actualiteiten. 12JXM3.00 Lunchprogramma met land- en tuinbouw (12J0). voorstel ling van de dag (12.50) regionaal nieuws, film- en video-tip en 'Heb bes'. Radio Rijnmond: (Via FM-fre quentie Radio 3) Om 07.30. 06.00 en 06.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Om 07.45 en 06.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 08.20 Uit de Band. 11.30 Het Vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 toeren tijd. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 06.12 Happening. 10.03 Piatenpoets. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Hadiemicha. 14.00 De Stemming. 16.00 Abraham al gezien?. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 06.15 Ochtendvariaties. 09.15 Ochtendvartatiea (2). 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee (2). 12.00 Tafelmuziek. 12.30 Internationale Muzlekwedstrijd Koningin Elisabeth. 13.10 Aktueel. 13.30 Voor strijkers. 14.10 Frederica von Stade, sopraan. 15.40 Symfonisch. 16.30 Wel thuis.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 19