„Op vrijdagavond moet je nooit iets in Alkemade organiseren99 HET LOOPT ALS EEN TREIN JOUR NAAL i Inspraakavond reconstructie Weipoortseweg BIJZONDERHEDEN SEMI dagpuzzel f.EIDEN OMGEVING dienstuerlenin BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN BESTAAT 20 JAAR Tiende sportontmoeting Alphense verenigingen QeldóëQowuvnt DONDERDAG 14 MEI 1987 PAGINA 15 Qebakken schelvis pet bietensalade tn aardappelpuree citroenrijst \met vla H'ie met tweeën is heeft iet volgende nodig: 2 hele schelvissen a 250 g, zout, iloem, olie, 15 g margari ne, peterselie jotje bieten, 1 dl yoghurt, nut, peper, bieslook, mos- tod, azijn; i, tot 1 kg aardappelen, pat, melk, peper, noot muskaat, 10 g margarine; 10grijst, 2Vt dl water, 1 ci- \roen, 45 g suiker, 2Vt dl ttie vla (2'/s dl melk, 12 g ostard, 15 g suiker). Verwijder (of laat dat de vis handelaar doen) schubben, hop, buikvlies en vinnen van de schelvis. Spoel de vissen al met koud water, bestrooi ie met zout en zet ze tien mi- tuten weg in een vergiet, haal de vissen door bloem, klop die er weer zo veel mo- flijk af (een dun laagje naakt de vis droog, een dik ke laag verbrandt in het vet). Verwarm in een ruime koe- kepan een dun laagje olie pel de margarine. Wacht tot ce margarine bruisend ge- molten is en leg er dan de rissen in. Bak ze op een flink ruur, til ze geregeld iets op tn verleg ze wat. Na onge- reer tien minuten bakken tp de schelvissen gaar, het 'isvlees ziet dan wit en laat makkelijk los van de graat, leg de vissen op een warm bord en garneer ze met pe terselie. laat de bieten uitlekken, breng ze op smaak met zout en leg ze in een schaal. Meng oghurt, zout, peper, fijnge- •jiipte bieslook, mosterd en zijn en schenk de saus over de bieten. W'as de rijst in een zeef on der de koude kraan tot er elder water afkomt. Breng iel water aan de kook, strooi 'i al roerende de uitgelekte ijst in en blijf roeren tot het later weer kookt. Sluit de ian en laat de rijst in een alf uur zacht koken gaar 'orden. Voeg van het vuur itroensap en suiker toe en latde citroenrijst koud woe len. Doe eerst de rijst in de :baal(tjes) en dan de vla. JEANNE potheken De avond- en nacht- lensten van de apotheken in de re- o Leiden worden tot vrijdag 15 mei largenomen door apotheek Zuid- est in Leiden en apotheek Linnaeus Leiden. mgevallendienst ziekenhui- EN leiden Ongeval lend ienst ke dag Academisch Ziekenhuis be- Mve van dinsdag 13.00 u. tot woens- sg 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli- ieken tel 155543. afdeling S.C.U. tel 15639) en van vrijdag 13.00 u. tot Rerdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- WTI-discriminatie centraal eldpunt leiden. Ketelboeter- teeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be- ikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- Spreekuur ma. 13.00-15.00 ndo. 18.80-20.30. eidse rechtswinkel Juri- isch Adviesbureau. Ketelboeters- leeg 10. tel. 130775; afdeling belas- ngen: alleen op afspraak, klachten- uraau: di. en do. 18.30-20.30, af de ug vreemdelingenrecht: ma. 13-15 K do. 18.30-20.30. afdeling vrouw: r. 10-12. I.o.s.-dienst Telefonische hulp dienst. tel. 071-125202. Voor allen die moeilijkheden verkeren of eenzaam ijn. Vertrouwelijk. Dag en nacht be- eikbaar. «reau voor rechtshulp lerengracht 50. tel. 123942; spreeku- ma. en di. 10.00-12.30 u„ wo. J330-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. ierenhulp- en ambulance- 1nst Hulpverlening in Leiden, ■derdorp. Oegstgeest, Rijnsburg. 'Nkenburg. Voorschoten. Warmond n Zoeterwoude. Tel. 071-174141. urgerraadslieden Koren- mgsteeg 2. tel. 143171 (kantooru- ■n). Spreekuren ma., di. en wo. 1.00-12 00 u do. 18.30-20.00 u. kinsverzorging stichting Bmsverzorging Leiden. Aanvragen K voor bejaarden en langdurige leken en gezinsverzorging. Rem- randtstraat 17. tel. 149441 (ma. t/m T. 9 00-10.00 u. en 13.00-14.00 u.). 'UITENPUZZEL 'elk vakje dient een letter te worden "9evul<l. waardoor rond de genum- tade vakjes woorden van 4 letters navolgende betekenis verkregen junnen worden. invulling van elk antwoord dient te schieden volgens de richting van wijzers van de klok. et vakje waarin de eerste letter van w antwoord komt. dient door com- ™tatie met de letters van de omrin- Nd an,woor<*en 1® worden vastge- pijnlijk ongemak; 2. berouw; 3. "«soort; 4. hinderpaal (fig.); 5. af- «ngend gedeelte: 6. boom; 7. naald- 8. vangtoestel; 9. vogel met ■w lange snavel; 10. eenjarig kalf; soort dolk; 12. bont bedrukt ka ïn 's,?s 21 :s!J* 11 w <J|us 6 :diu>i -0 ijeds i :6|t* -g S 'dim :s|Kj C ;»f|ds Z ;i!<ls i ONISSOldO Plan voor glas container bij Hoogvliet HAZERSWOUDE De firma Hoog- vliet aan de Rijndijk in Hazerswoude wil een glascontainer voor de winkel plaatsen. Een verzoek hiertoe heeft Hoogvliet onlangs bij de gemeente in gediend. De raadscommissie openbare werken buigt zich vanavond over het plan. Hoewel er op die locatie een hoge glasopbrengst te verwachten is, is er wel weinig ruimte voor de winkel. Bo vendien heeft een omwonende kort ge leden een klacht geuit over de geluids overlast die hij ondervindt van het bui ten neerzetten van rolcontainers met vla en melk en dergelijke. Die overlast zou wellicht verergeren wanneer er ook een glascontainer op die plek wordt neergezet. Premie C-woningen in Leimuiden LEIMUIDEN Er worden dit jaar nog elf premie C-wo ningen gebouwd in De Riet landen in Leimuiden. De hui zen worden op een oppervlak te van ongeveer 1.700 vierkan te meter gebouwd. De grond wordt voor het bedrag van 198.000 gulden verkocht aan het Bouw- en Aannemings maatschappij Vink en Veen- man in Noorden. Oorspronke lijk had Leimuiden slechts twee premie C-woningen voor dit jaar toegewezen gekregen. De negen extra heeft de ge meente gekregen door een ruil met de buurgemeente Nieuw- veen. Jaarvergadering Dice Musica '83 TER AAR De Drum- en Show band Dice Musica '83 in Ter Aar houdt morgenavond de algemene jaarvergadering in de Valentijn- school aan de Westkanaal weg 26. De vergadering begint om half negen. Op de agenda staan onder meer het financieel jaarverslag, bespreking van optredens en activiteiten en de verkiezing van het bestuur. Kandi daten zijn de heren M.N.G.M. Hoog- ervorst en J.Th.M. Slof die zich op nieuw verkiesbaar stellen. De heer P.J.H. Koeleman treedt af als be stuurslid. Mevrouw I.M.C. van der Pijl heeft zich kandidaat gesteld voor de vervulling van de vacature. Extra subsidie voor jubilea NIEUWVEEN Verenigingen die 12V4, 25 of 50 jaar bestaan, kunnen voortaan aanspraak maken op een extra subsidie van 1.500 gulden. De ge meente Nieuwveen betaalt dit bedrag echter al leen wanneer een jubileum-uitvoering wordt gege ven. Met deze nieuwe regeling willen B en W van Nieuwveen voorkomen dat voor elk jubileum ex tra subsidie wordt aangevraagd. De gemeenteraad van Nieuwveen buigt zich dinsdag 19 mei over dit voorstel. Jongetje aangereden ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een aanrijding gistermiddag om half drie aan de Burgemeester Bruins Slotsingel is een 8-jarig jongetje gewond ge raakt. De jongen liep achter een veegwagen van de gemeente en stak toen plotseling de straat over. Uit tegengestelde richting naderde een 20-jarige automobiliste uit Nieuwveen, die de jongen aan reed. De jongen is met een onderbeenbreuk naar het Rijnoord ziekenhuis gebracht. ALKEMADE De afde ling Alkemade van de Ne derlandse Bond van Plat telandsvrouwen viert deze maand haar twintigjarig bestaan. Dit feit vieren de leden dinsdagavond met een gezamenlijk fiets tochtje en een barbecue, die wordt besloten met volksdansen. De Alkema- dese afdeling van de Ne derlandse Bond van Plat telandsvrouwen telt mo menteel negentig leden. Een jaar of tien geleden bestond de plaatselijke af deling oog uit ruim hon derdtachtig vrouwen. „Maar dat was teveel van het goede" vindt de huidige pre sidente, Nell van der Meer, terugblikkend, „zoals het nu is, is het mooi". Dat neemt niet weg dat nieuwe leden og steeds van harte welkom zijn. Bij de oprichting in 1967 telde de Bond 44 leden. De notulen uit die tijd bruisten van enthousiasme over het verloop van de bijeenkom sten over zeer gevarieerde Mevrouw Van der Meer en mevrouw Rondeltap. onderwerpen. Zo konden de Plattelandsvrouwen tal van cursussen volgen, lezingen bijwonen en aan excursies deelnemen. De onderwerpen waren en zijn zó gevarieerd dat een opsomming hiervan verre van volledig zou zijn. Het programma vermeldt al twintig jaar lang afwisselend recreatieve en leerzame on derwerpen, waar altijd iets van emancipatie in zit. De Alkemadese afdeling van de bond van Plattelands vrouwen is ontstaan uit de behoefte van niet-autochto- nen met een redelijk goede opleiding om zich samen met andere vrouwen verder te ontwikkelen. Er bestond in Alkemade al jarenlang een bloeiende afdeling van de R.K. Bond van Land- en Tuinbouwvrouwen (LTV). De leden hiervan waren over het algemeen vrouwen, die geboren en getogen wa ren in Roelofarendsveen. De aansluiting met niet-autoch- tonen lag moeilijk. Magda Ronteltap: toen ik jaren gele den gevraagd werd om lid te worden van de Plattelands vrouwen, zei ik: „ik ben he lemaal geen plattelands vrouw, ik kom uit de stad". Het antwoord luidde: „Joh dat geeft niets, zo is het met allemaal". Momenteel is er geen merkbaar verschil meer tussen echte Veenders en im port, maar twintig jaar gele den was dat onderscheid er wel degelijk. De Bond van Plattelandsvrouwen telt mo menteel net zoveel autochto nen als mensen die pas op la tere leeftijd in Alkemade kwamen wonen. ALPHEN AAN DEN RIJN Onder de naam „Sport ontmoeting 1987" wordt vanaf morgen tot en met 23 mei voor de tiende keer een sportieve meerkamp in Alphen gehouden. Het doel van de sportontmoeting is om de contacten tussen de Alphense verenigingen on derling te bevorderen door middel van kennismaking en beoefening van eikaars sporten. In tien jaar tijd blijkt dat men in deze opzet volkomen geslaagd is. In 1978 werd het sportieve evenement gestart met negen deelnemers. Nu in 1987 is de happening uitgegroeid tot een week lang sporten met dertig deelnemende teams vanuit de di verse Alphense sportverenigingen. Elke vereniging moet meedoen aan zeven sportieve onderdelen met uitzondering van de eigen tak van sport. In tegenstelling tot de voorgaande jaren wordt elk onderdeel op één avond of op de zaterdag afgewerkt. Hierdoor zijn de onderdelen handbal en volleybal verscho ven naar de zaterdag. Ook is er zoveel mogelijk naar ge streefd dat elke vereniging maar aan één onderdeel per dag hoeft mee te doen. De ver enigingen konden kiezen uit achttien takken van sport. Verplicht is voor iedereen de grote feestelijke fietspuzzel- tocht die op zaterdag 23 mei gehouden wordt. Deze puzzel- tocht is speciaal georganiseerd ter ere van het tienjarig be staan van de sportontmoeting. De uitslag telt wel mee voor het totale klassement. De bijeenkomsten van de Bond worden al twintig jaar lang uitsluitend door vrou wen bezocht. „Een enkel keertje komt er wel eens een man met zijn vrouw mee, maar over het algemeen vin den de vrouwen het juist lekker om eens een avondje met andere vrouwen te bab belen", vertelt secretaresse Magda Ronteltap. De bijeen komsten zijn meestal op de eerste dinsdag van de maand; nooit op vrijdag. „Je moet in Alkemade nooit iets op vrijdagavond organiseren, want dan komt er geen kip. De vrijdag is hier een speci fieke familie-avond", aldus de bestuursleden. Het pro gramma van de Bond van Plattelandsvrouwen ver meldt voor dit jaar onder meer een bezoek aan het ate lier van Ada Gons-Goosen, een excursie naar de Heine- ken brouwerijen en lezingen over groenten en fruit, poli tiek, breien en wilde bloe men. Cursussen hebben be trekking op yoga, droogbloe men, computers, „spelen met taal", Engelse conversatie, milieu en fotografie. De organisatie van de sport ontmoeting, de Alphense Sportraad, hoopt dat er ook dit jaar weer een sportieve strijd gestreden zal worden onder het motto „Deelnemen is be langrijker dan winnen." Bur gemeester M. Paats opent de sportontmoeting morgen. Dat gebeurt tussen 18.45 en 19.00 uur bij de korfbalaccommoda tie aan de Olympiaweg. Daar na wordt meteen gestart met de onderdelen squash, korfbal en tafeltennis. Zaterdag staat volleybal, handbal en surfen op het programma; maandag atletiek en zwemmen/water polo; dinsdag kanovaren, bas ketbal en tennis; woensdag softbal en de autopuzzelrit; donderdag hockey, badminton en schieten; vrijdag voetbal en midgetgolf en op zaterdag de fiets-puzzeltochrL De sportontmoeting wordt af gesloten met een groot slot feest op zaterdag 23 mei. Daar worden tevens de sportman, sportvrouw, sportjongen, sportmeisje en sportploeg van het jaar bekend gemaakt. ZOETERWOUDE De bewoners van de Wei poortseweg het gedeel te tussen de Nieuwe weg en de spoorwegovergang Leiden-Utrecht zullen op maandag 18 mei infor matie kunnen krijgen over de reconstructie van de Weipoortseweg. Op za terdag 16 mei krijgen zij alvast enige informatie thuisbezorgd. Ton van der Salm, die zich in het recente verleden al eerder heeft gemanifesteerd als woordvoerder van de be woners van het zogenaamde voor-end van de Weipoortse weg, toonde zich niet erg in genomen met die korte tijd die de bewoners hebben om zich in de toegezonden infor matie te verdiepen. Volgens burgemeester Houdijk krijgt het gemeentebestuur de stukken zelf pas op vrijdag 15 mei. „De bewoners krij gen ze al een dag later. Zij hebben dan het weekeinde de tijd zich er in te verdie pen. Mooier kan toch niet", aldus de burgemeester. De burgemeester hoopt de plan nen snel te kunnen uitvoe ren. „Wij moeten de mensen warm maken voor het plan want als er veel bezwaren en problemen komen zal dat al leen maar voor vertraging zorgen. Er zullen ook nog best individuele gesprekken moeten plaatsvinden en ook de ruilverkaveling speelt nog een rol", aldus de heer Hou dijk. Aan de westzijde van de Weipoortseweg zal een fiets pad worden aangelegd. Westwoud schoolvoetbalkampioen ZOETERWOUDE Door in de laatste wedstrijd met 1-0 te winnen van naaste concurrent Klaverweide heeft de Westwoud gisteren het schoolvoetbalkampioenschap van Zoeterwoude ge wonnen. Hiermee bleven de jongens van de Westwoudschool in bezit van de titel. Bij de meisjes toonde de Bernardusschool zich de sterkste. Ook bij de tweede teams wonnen de Bernardusmeis- jes terwijl bij de jongens die titel naar de Klaverweideschool ging. De eindstanden schoolvoetbal 1987: Meisjes-A: 1. Bernar- dus, 2. Westwoud, 3. Klaverweide, 4. Corbulo. Meisjes-B: 1. Ber- nardus, 2. Westwoud, 3. Klaverweide, 4. Corbulo. Jongens-A: 1. Westwoud, 2. Klaverweide, 3. Bernardus, 4. Corbulo. Jongens-B: Klaverweide, 2. Corbulo, 3. Bernardus, 4. Westwoud. 99 99 „Er zijn zoveel mensen met een hobby, daar sta je echt van te kijken". Aan het woord is Nell Bruynes, die samen met Meiny Fok op za terdag 23 mei een grote hob byistendag organiseert in de Ridderhof in Koudekerk aan den Rijn. De twee dames van de public-relations afdeling van het Ridderhofbestuur zijn al sinds januari bezig met de voorbereiding van het evenement. „Het loopt als een trein zegt Nell, We zitten nu al op zo'n 40 deelnemers en er komen er nog steeds meer bij". Het is niet voor de eerste keer dat Koudekerk te ma ken krijgt met een hobbyis tendag. In april van het vori ge jaar werd de eerste poging ondernomen om zo'n dag te organiseren. Nell: „We had den het toen op een zondag gepland. Dat bleek niet zo'n goed idee te zijn, want de keuze voor juist de zondag stuitte op veel bezwaren van diverse kanten. Veel deelne mers wilden om principiële redenen niet meedoen. Daar om hebben we deze keer voor een zaterdag gekozen. We hadden vorig jaar nog niet veel ervaring met het organiseren van zoiets, alles stond nog echt in de kinder schoenen. Het was wel heel gezellig, ondanks het feit dat er maar 20 deelnemers wa ren. Dat waren bijna alle maal Koudekerkers. Maar de sfeer was goed, het sloeg echt aan bij iedereen, dus toen hebben we gezegd: volgend jaar weer, en dan groter op gezet". Dit iaar komen er veel meer deelnemers van buiten Kou dekerk. Zelfs vanuit A us ter- litz, Zeist en Purmerend ko men mensen laten zien wat ze met hun hobby doen. „Dat is ook het enige criterium om mee te doen: je moet een lief hebberij hebben waarvan je iets kan laten zien. Of je nu luciferdoosjes verzamelt of schildert op glas, alles is wel kom De beide dames benadruk ken met klem dat men niet alleen mag meedoen als men een „spectaculaire" hobby heeft: „We merken echt dat je de mensen vaak over een drempel heen moet trekken. Veel mensen vinden de hob by die zij hebben niets bijzon ders. Maar het gaat er niet om wat je doet, maar datje in je vrije tijd ergens mee bezig bent en dat laat zien op zo'n dag". Voorzitter Arie Hogenes van het Ridderhofbestuur voegt daar nog aan toe: „Als Rid derhofbestuur willen we een mogelijkheid bieden aan mensen die misschien met hun ziel onder de arm lopen in deze tijd van werkloos heid, om eens te zien waar anderen zich mee bezig hou den. Misschien kan een hob by voor die mensen iets ge weldigs gaan betekenen De deelname zowel als de toegang tot de hobbyistendag is gratis. Meiny: „We willen aan iedereen laten zien dat er hier in de Ridderhof niet al leen gesport kan worden, er kan hier van alles". Veel verwachten Meiny en Nell van de komst van El- fried Slangen, die als hobby het vervaardigen van „aard wezens" heeft. „Dat moet je gezien hebben, dat is echt fantastisch, heel creatief. Je zou ze zo in de Efteling kun- Bijdrage: Sarie Katsman Foto: Wira van Noort Meiny Fok (midden) en Nell Bruynes (rechts) bereiden zich al vanaf januari voor op de hobbyisten dag in de Koudekerkse Ridderhof die op zaterdag 23 mei gehouden wordt. Links één van de deelne mers. nen neerzetten", vertellen de dames enthousiast Zij zijn ook zeer in hun nopjes met de medewerking van een Koudekerker die antieke au to's restaureert. Het publiek kan zaterdag een exemplaar van zijn collectie bewonde ren. Een kleine greep uit de andere hobby's die te zien zullen zijn: cactussen kwe ken, schilderen, amateur- zenden, volkstuinvereniging, welfarewerk van het Rode Kruis, bejaarden uit Rhijn- dael die hun handwerken to nen en vele verzamelingen zoals knopen, geboortekaar tjes en kikkers. De hobbyisten mogen in de Ridderhof ook hun „produk- ten verkopen. Een goede ge legenheid voor verzamelaars om hun collectie aan te vul len. „We hopen dat mensen die zelf al een hobby hebben komen kijken en zo enthou siast worden dat ze volgend jaar ook meedoen zegt Nell. „Het moet echt een succes worden". Aan de voorberei ding zal het niet liggen. Nell en Meiny weten zich verze kerd van de hulp van vele vrijwilligers, die ervoor zorg dragen dat alles soepel ver loopt voor deelnemers en pu bliek. Overigens, wie nog zin heeft om zijn hobby in de Ridder- hof te demonstreren, die kan nog steeds terecht. „Tot op de laatste dag kan iedereen nog meedoen' besluit Nell. „Dan zetten we er gewoon een ta fel bij". Belangstellenden kunnen volgende week zaterdag van half elf tot half viif op de hobbyistendag terecht. Recht Rechter Sjoukje Ruilmann spreekt vanavond vanaf acht uur over „Vrouw en Recht" in 't Centrum aan de Kerk-i straat in Rijnsburg. De orga nisatie van deze bijeenkomst is in handen van het samen werkingsverband van vrou wen van PvdA, VVD en CDA. t Tafeltennis Tafeltennisvereniging De Treffers die dit jaar haar vijf tigjarig bestaan viert, houdt zaterdag en zondag een groot toernooi waaraan circa vijf honderd tafeltennissers deel nemen. Het evenement vindt plaats in sportcomplex De Tweesprong in Roelofa rendsveen. Op zaterdaga vond wordt een veteranen- toernooi met onder anderen Will van Zoelen gehouden. Deelname vanaf 35 jaar. Zon dag is de toernooidag voor de senioren van alle afdelingen. Gymnastiek De algemene gymnastiekver eniging Fit in Lisse geeft za terdag een uitvoering in de sporthal Meerzicht aan de Sportlaan. De uitvoering be gint om half zeven. Behalve de opmars en de sluiting zijn verder achttien programma- nummers te zien, waarin alle groepen vertegen woordigd zijn. Kampeershow Zwerfkei Buitensport en Ka nosport Utrecht houden za terdag en zondag een kano en kampeershow op het ter rein van kampeerboerderij Sol aan de Achttienkavels 21 in Nieuwkoop. Het is moge lijk om in de nacht van zater dag op zondag in een tent te overnachten om te kijken of de ruimte aan de verwach tingen voldoet. Kanotochten onder begeleiding kunnen op de Nieuwkoopse Plassen ge maakt worden. De openings tijden zijn zaterdag van tien tot acht uur en zondag van elf tot vijf uur. De toegang is gratis. Ten toonstelling In het centrum De Schakel in Leidsenhage wordt van zaterdag tot en met 24 juni een tentoonstelling gehouden van werk in olieverf, aqua rel, houtskool en krijt van Netty Groenendijk-van Nu- nen. Zaterdag is zij zelf aan wezig en verder is de ten toonstelling geopend op maandag en donderdag van twee tot vier uur en op de overige dagen, uitgezonderd zondag, van twaalf tot vier uur. Fietstocht Het IVN en de stichting Oud- Leimuiden en Rijnsaterwou- de en de werkgroep Drech- toevers houden zaterdag een fietstocht langs de Drecht. Gidsen geven uitleg over het ontstaan, de ontwikkeling en de huidige situatie van het ri viertje. De tocht begint om tien uur, deelname is gratis. Gestart wordt bij het ge meentehuis in Leimuiden. gulden voor niet-leden. Het concert begint om half ne gen. Planten Fuchsia Reggi ae De Leidse reggae-band El Zagazir treedt zaterdagavond op in Ex Voto aan de Gaas- bak in Voorhout De toe gangsprijs bedraagt een rijks daalder voor leden en vijf Jaap Kooy's Tuincentrum in Lisse staat zaterdag vanaf negen uur in het teken van de fuchsia. Er zijn tachtig soorten fuchsia's te zien. Le den van de fuchsia-vereni ging, onder wie de bekende Hybridiseur H.J. de Graaft, geven adviezen. Fancy-fair Leerlingen van de Egelan- tierschool in De Zilk houden zaterdag een fancy-fair. Be langstellenden kunnen er van 's ochtends tien tot 's middags vijf uur terecht. De Christelijke Oratorium- vereniging Excelsior houdt zaterdag de jaarlijkse plant- jesmarkt in Leiderdorp. De opbrengst is bestemd voor het koor. De plantjes zijn te koop bij winkelcentrum Sianthorst aan de Van Diepe- ningenlaan en op de Oranje galerij aan het Frederik Hen drikplantsoen. Men kan van negen tot vier uur terecht Geraniums In Voorschoten en Leider dorp worden zaterdag van negen tot viif uur geranium- markten gehouden. In Voor schoten gebeurt dat op de Voorstraat en in Leiderdorp op de Statendaalder.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15