- rPlO/TELEVlSÏË f Wallraff voor de Russische televisie in Enschede Dr. L. de Jong verandert kijk op bombardement van Rotterdam I andidaten mgezocht voor a? nfuncties NOS IN SLUIKRECLAME OP TV GAAN MILJOENEN OM IN KRO'S ECHO: telliet- Radio fic-idoe Soman! DINSDAG 12 MEI 1987 PAGINA 17 kot igl l: e 'N HAAG/HILVER- .ee" IM - J M. Goudswaard en ir. W.C.M. van 'ie: shout (58) zijn door het .ra jisterie van WVC aan- eidi [ocht voor een functie •oii het bestuur van de lel )S-nieuwe-stijl. De eer- Ij* als president-commis- js van het Nederlands (al iroepproduktie Bedrijf rat [)B), de tweede als orzitter van de nieuwe igrammastichting van gezamenlijke omroep. NOB en de programmas- jting vormen een uitvloei van de nieuwe Mediawet, ,aar verwachting per 1 ja- i 1988 van kracht zal wor- l In deze wet wordt o.a. de itsing van de huidige Ne- ndse Omroep Stichting I) geregeld in een verzelf- igd facilitair bedrijf en nieuw gezamenlijk be- irgaan voor de omroe- dswaard komt uit het 'sleven. Hij was eerder ris bij Robeco, Hoog- Volker/Stevin, BASF :h. Voorts was hij lid van het dagelijks bestuur het Universiteitsfonds lam. Van Lieshout uit het onderwijs. Mo il is hij voorzitter van lege van bestuur van de ieke Universiteit van :n en voorzitter van de iraad Stichting voor de iontwikkeling. De of- bekendmaking van de gen zal nog enige tijd ich laten wachten. Eerst linlster Brinkman zeker- over de vervulling van iele andere belangrijke pos- aal in het kader van de Medi- et, zoals het voorzitterschap i het commissariaat voor de dia (de toezichthoudende q antie voor Hilversum) en voorzitter van de Media- cjj L De NOS wilde nog geen r mentaar geven op de voor- hten, omdat de minister namen nog niet officiéél end heeft gemaakt. Ook ie de NOS niet ingaan op vraag of door de voordracht Goudswaard de huidige )ra ntter van de directie van i n facilitair bedrijf van de an J, J.VV. Verbeek (VVD), is 1 isseerd. De huidige voor- 1 A r van de NOS, mr. P. van a™ ;e, had al eerder laten we- *P' niet geïnteresseerd te zijn voortzetting van zijn HAARLEM Dat onze minister van cultuur al geruime tijd probeert een einde te maken aan het uitbundig ge bruik van sluikreclame om gaten in de financiering van omroepprogramma's te dichten, mag bekend worden veron dersteld. Minder bekend is dat ook ad verteerders grote bezwaren hebben te gen de gegroeide praktijk. Tijdens een drie dagen durend congres over com merciële televisie, georganiseerd door de studenten van de commerciëel-eco- nomische afdeling van de Haarlemse HEAO, werden door de voorzitter van de bond van adverteerders (BvA) zelfs de woorden „louche handel" uitgespro ken. Voorzitter C. Wirtz van de BvA en de marketingmanager van Coca Cola Ne derland, De Mol van Otterloo, begrij pen wel hoe het zover heeft kunnen komen. Te weinig reclame-zendtijd, te lange blokken, waardoor de aandacht van de kijker verflauwt en de aanzien lijke kans geplaatst te worden op een tijdstip dat de doelgroep niet of nauwe lijks bereikt wordt (EO, VPRO). Daar komen dan nog de forse bezuinigingen die bii de omroep zijn doorgevoerd bij waardoor sommmige organisaties een schreeuwend gebrek aan middelen hebben om het zo populaire Nederland se produkt te financieren. „Het is ontzettend aantrekkelijk iets te doen wat niet mag. Veel adverteerders hebben daarom voor sluikreclame veel meer geld over dan dat het eigenlijk zou mogen kosten", aldus Wirtz. „Wij zijn absoluut tegen sluikreclame, pro duct-plaatsing of welke andere verhul lende termen hiervoor ook zijn uitge vonden. Sluikreclame werkt concur rentievervalsend, het is een duister lo ven en bieden van omroepen en produ centen", voegt De Mol van Otterloo daar aan toe. STER-direkteur Smeekes omschreef sponsoring als „een tweedehands ma nier van reclame maken". Zendtijd op televisie is veel meer waard dan via sponsoring wordt binnengehaald, zo meent Smeekes. Hij pleitte dan ook voor een centrale regeling van de spon soring. „Op legale wijze kan ik zeker 20 tot 25 miljoen gulden extra binnenha len", aldus de STER-direkteur. Aan il legale sluikreclame en sponsorgelden gaan momenteel jaarlijks tientallen miljoenen guldens om, zo werd tijdens een forumdiscussie nog eens bevestigd door een beleidsmedewerker van de TROS. Wat sluikreclame precies in houdt werd uit de doeken gedaan door J. Rek van het gelijknamige advies- en produktiebureau voor film en video. Volgens Rek is er sprake van program- masponsoring als er een overeenkomst bestaat waarbij de sponsor geld, goede ren of diensten ter beschikking stelt aan een programma waardoor hij com municatiemogelijkheden krijgt naar een breed publiek toe. De invloed van een adverteerder op het programma neemt toe naarmate de sponsor eerder betrokken wordt bii de produktie van de televisie-uitzending. Bij een be staand propgramma is die invloed na genoeg te verwaarlozen. Echt interes sant wordt het pas als de sponsor als co producent kan gaan optreden. ENSCHEDE - "Onderzoek naar mensenrechten dient zonder ideologische bril te gebeuren. Ze zijn ondeel baar en waar ze beknot worden, moet er tegen ge vochten worden, welk ideologisch regiem ook heerst in dat betreffende land". Die boodschap had de Duitse schrijver Günter Wallraff gisteren voor de Russische film- en tv-ma- ker Gregori Zubkov. Zub- kov was met een camera man vanuit Moskou naar Enschede gevlogen om daar in het bijzijn van leerlingen van de Ensche- dese scholengemeenschap zuid de bekende Duitse schrijver te interviewen. "Niet in het kader van glasnost (=openheid)'\ al dus de persatttach'e van de Russische ambassade in Den Haag, "maar in het kader van portretten, die Zubkov maakt van be kende westeuropese per soonlijkheden, zoals de (vermoorde) premier van Zweden Olaf Palme". schenken aan de schrijver Wallraff, wiens boeken in het Russisch vertaald zijn en De Russische televisie wil over ongeveer een maand ruim een uur aandacht volop te koop zijn in de Sov- iet-Unie. Wallraff was in fe bruari van dit jaar in de Moskou, waap hij een vre descongres bijwoonde. "Wallraff is interessant voor ons vanwege de moedige ma nier, waarop hij journalistie ke werk doet", aldus Zub kov. Wallraff zelf zei in Ensche de, dat hij op 11 juni terecht zal moeten staan voor de Beierse justitie vanwege be weringen in zijn boek "Ganz Unten", dat in het Neder lands de titel kreeg: "Ik Ali". Intussen is de schrijver, die min of meer ondergedoken is bij vrienden in het Neder landse grensgebied, begon nen met het stichten van een woongemeenschap in Duis burg waar na verloop van enkele tientallen jaren even veel buitenlanders als Duit sers zullen leven'. Wallraff fi nanciert dit project uit de op brengsten van zijn boek. De lezing, die hij in Ensche de hield, werd behalve door leerlingen van Duitse scho len uit Ahaus en Lingen ook bijgewoond door een deputa tie Turken, die in Duitsland wonen en werken, maar die hier - aldus Wallraff "vrijer kunnen spreken dan daar". De auteur noemde de demo cratische structuur van de Nederlandse samenleving stabieler dan die in de Duitse Bondsrepubliek, waar hij de justitie van Beieren kwalifi ceerde als "de meest rechtse van West-Duitland". Dit feit gevoegd bij bedreigingen aan zijn adres zou hem er toe hebben doen besluiten zich tijdelijk in Nederland te ves tigen. "Hier kan ik enigszins op adem komen", aldus Wallraff, die in de Bondsre publiek een opkomend racis me signaleerde, dat soms overgaat in een regelrechte volkshetze tegen met name Turken. HILVERSUM - Dr. Lou de Jong zal een passage in deel 3 van zijn omvangrijke werk „Het Koninkrijk der Nederlan den in de Tweede Wereldoor log" aanpassen op basis van een andere visie op het bombarde ment van Rotterdam. Dit maakte de historicus vanmid dag bekend in KRO's radioru briek Echo. De Jong acht de vi sie aannemelijk dat de afge schoten rode lichtkogels niet hebben gediend om het bom bardement te voorkomen, maar dat de signalen slechts de func tie van herkenning hebben ge-" had. In zijn boek is De Jong steeds uitgegaan van de officië le lezing, dat de Duitsers het bombardement hebben willen voorkomen met rode lichtko gels die destijds zouden beteke nen dat iets niet door mocht gaan. Dat het bombardement toch plaats vond, was te wijten aan een communicatiestoornis, piloten van de bommenwerpers zouden de kogels niet hebben gezien. Deze lezing is sinds 1945 altijd aangehouden. Naast De Jong kwam in KRO's Echo ook Loek Elfferich aan het woord, een amateur-historicus uit Rot terdam die in 1983 een boek heeft gepubliceerd waarin hij zijn twijfels uit over de sinds 1945 aangehangen versie. Na het verschijnen van het boek ging Elfferich door met speu ren, op zoek naar bewijzen. Met Dr. L. de Jong. succes, want hij vond een pa pier -een instructie- waarin staat dat Duitse troepen in de periode 11 tot 15 mei 1940 rode lichtsignalen zouden gebruiken om elkaar te herkennen. „Het gevonden papier", aldus Lou de Jong, „is een sterk bewijs, dat de versie van de gebeurtenis sen, zoals die sinds 1945 werd aangenomen, corrigeert". Don derdag zal deze kwestie uitge breider aan de orde komen in het KRO-programma „Dossier". Hierin zal luchtmachtkolonel A.P. de Jong stellen, dat „rode lichtsignalen te allen tijde bete kenen dat iets niet door moet gaan". ^ederlanc^ NEDERLAND 1 17.30 17.46 18.30 19.00 19.05 19.30 20.00 20.28 22.30 AVRO Service, gevarieerd informatief magazine met om 16.05 Kokkerellen, culi naire rubriek onder redac tie van chef-kok Ria van Eijndhoven en om 16.20 Service Salon met o.a. een bezoek aan de beroemd ste kapper ter wereld, Alexandre de Paris, in Pa rijs. Hij verzorgde kapsels van o.m. koningin Beatrix, Margaret Thatcher, leden van de Griekse en Deense vorstenhuizen en Elizabeth Taylor. Het Salonprobleem gaat over stelende kinde ren. Voorts zijn in de stu dio geadopteerde kinde ren uit diverse landen te gast, die vertellen over hun verlangen om voorgoed naar hun geboorteland te rug te gaan. Stephan van der Berg laat zien hoe hij zich heeft gekleed voor tweehonderd gulden en Tonny Wille (ex-zangeres van Pussycat) neemt het muzikale gedeelte voor haar rekening NOS 1/26-Journaal AVRO ISToppop, popprogram ma Bas Westerweel en Lé- onie Sazias TELEAC Structuur in Basic (9) AVRO CD Fabeltjeskrant, kinder programma Wordt vervolgd, strip- en tekenfilmmagazine met Han Peekei AVRO's Sport panorama, sportprogramma NOS Journaal en weerover- zicht AVRO AVRO's wedden dat...? Hoogtepunten van de 10 Wedden dat...?-shows van het afgelopen seizoen. Eén en ander zal worden afge wisseld met beelden en in terviews van de kandida- tendag op 28 maart jl. AVRO's Televizier, actua liteitenrubriek. Presenta tie: Ria Bremer, Karei van de Graaf, Mark Blaissd en Pieter Varekamp SI Jonge mensen op het concertpodium. 1. Pauline Oostenrijk, hobo: Hobo concert in F gr.t., BWV 1053, deel 2 en 3, Bach. 2. Alan Brind, viool: Viool concert in D gr.t., opus 77, deel 3, Brahms. 3. Eva Lind, sopraan: Frühlings- stimmen opus 410, Strauss. M.m.v. Het Radio Symfonie Orkest o.l.v. Jan Stulen. Presentatie: Cees van Drongelen SI Ontdek je plekje, film- impressie van Nederlands mooiste plaatsen. Afl.: Bourtange NOS Journaal 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Open Universiteit NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 in Jeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 Dagmar (1). tweedelige Duitse speelfilm uit 1985 van Frank Strecker. Met o.a. Katrin Frölich en Hans Peter Korff. Een zestienja rige scholiere meente te weten hoe het leven in el kaar zit en probeert dat dan ook voortdurend uit te dragen IKON/KRO/RKK 19.37 Kenmerk, actualiteitenru briek waarin aandacht voor de situatie in Mozam bique, waar 4Vfc miljoen mensen in hun bestaan be dreigd worden. Voorts een reportage naar aanleiding van de theaterproduktie 'Nathan der weise'. Hierin stelde Lessing in de 18de eeuw tolerantie tussen reli gies en culturen aan de orde NOS 20.00 Moordkuil, televisie ter discussie. Presentatie: Dirk Kuin 20.20 Voor niks gaat de zon op, informatieve rubiek over consumentenzaken. Afl. 8: Gek van geld, waarin aller lei geldzaken aan de orde komen. Met commentaar van de Consumentenbond en het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting NIBUD 21.00 Panoramiek, actualiteiten rubriek met o.a. aandacht voor het iranschandaal en de verhoren in het congres van oud-generaal Richard Secord en de ex-veilig heidsadviseur van het Wit te Huis Robert McFarlane. Verder een reportage over Polen en het komende be zoek van de paus aan dat land. Tevens een exclusief interview met Jozef Czy- nek, de tweede man van het Poolse politburo 21.30 Maria, serie van vier pro gramma's waarin Maria centraal staat. Afl. 2: Maagd en Mirakel, met o.a. bezoeken aan het be devaartsoord Kevelaer in Duitsland en Haaltert in België. Presentatie: Ge rard reve 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 23.05-23.35 Gezond sporten. Les 4: Het individuele op bouwprogramma Nieuws in teletekst Tik Tak, kinderprogramma Plons, kinderprogramma Jacobus en Corneal, kinder programma nki S C Comedy Capers, serie slap sticks. Afl.: Een nieuwe film ster. met Bolly Dunn Juke Box, videoclips Madicken, Zweedse jeugdserie naar het verhaal van Astrid 15 Lindgren. Afl. 5: Kerstmis op Birkenlund Sociaal huren. Afl. 3: Te duur? nriV Programma-overzicht W1 5 Nieuws Kunst-zaken 27,i |0 LQ., quiz met denk- en weet- vragen. gepresenteerd door Herman van Molle Flanders Technology-nieuws 0 Labyrint: Discretie verzekerd. Zijn de jaren '80 de jaren van eenzaamheid, contactarmoe de? Een recent verschijnsel is dat 'nieuwe technieken' de markt van eenzame harten ontdekt hebben. Labyrint on derzocht het fenomeen en plaatst het in het ruimer kader van de klassieke agentschap pen, clubs en contactbureau's Uitzending door derden na 1-22.50 Nieuws en Coda 241 S ''J* Zonen en dochters (Sons and Daughters). Australische tv-se- rie Intermezzo. Dilcissimo, van I. Goll, uitgevoerd door M. Me- vissen. altsax, en M. Philipsen, piano 5 Oshin, Japanse tv-serie rt i D Programma-overzicht I 5 Nieuwe Jl Kwidam, videospelletje Argus, mediaprogramma met Jan van Rompaey en Jessie de Caluwè Tl 1-22.25 Dempsey Makepeace, J.Engelse politieserie met Mi chael Brandon, Glynls Barber. Ray Smith e.a. Afl.: De infil trant (2). Terwijl Demsey zich voorbereidt op de overval, hoort de politie dat Mara de vrouw is van de beruchte ma- fia-baas Giardino. Makepeace wil Dempsey waarschuwen, maar ze wordt betrapt door Mara, die haar onmiddelljk wil doden BF 1 Nouba Nouba Carrefours Journaal Cs soir, regionaal magazine Lotto en Joker-uitslagen Quick et Flupke, tekenfilm Journaal Minute Papillon, consumen tenrubriek Les oiseaux se cachent pour niourir (The thornblrds, 6). Amerikaanse tv-serie naar de roman van Colleen McCullogh Planète des hommes, docu mentaireserie. Afl.: Au fond du coeur patste nieuws 23 35 Woody Allen-cyclus: Broadway Danny Rose, Ameri kaanse speelfilm uit 1983 van Woody Allen. Met Woody Al- Jen. Mia Farrow. Nick Apollo Porte e.a. DUITSLAND 1 Jim Dempsey (Michael Brandon) samen met Harriet Makepeace een mafia-complot zien op te rollen. BRT 2 om 21.35 uur. 21.45 Hsute-Joumal 22.10 Das kleine Femsehspiel: Aquaplanning, tv-spel met Werner Stocker, Martina Ge- deck, Eva Ebner e.a. Geldpro blemen brengen een jonge student ertoe een baan als badmeester te accepteren. Het werk bevalt hem. Tijdens de hete zomerdagen valt er weinig te doen. Hij begint meer en meer in een fantasiewereld te leven, waaruit hij niet meer kan ontsnappen. Het blijkt een do delijke vergissing 23.30 Zeugen des Jahrhunderts. Luitenant generaal Wolf Graf Baudissln in gesprek met Ger hard Dambmann over de Bun- deswehr en de problemen rond de vredespolitiek 00.30 Heuts 15.50 16.00 17.45 17.55 19.57 20.00 20.15 21.00 21.45 22.30 23.00 00.00 00.05 Tagesschau Frauengeschlchten, Ingeborg Weigand, portret van deze in 1920 geboren kunstschilderes Spass am Dienstag, kinder programma met Werner en Zini. Vandaag o.a. Sancho und Pancho, tekenfilm en Flip-Flop, spelshow Tagesschau Hier und Heuts, regionaal ma gazine Yss Minister, Engelse come dyserie met o.a. Paul Eddding- ton en Nigel Hawthorne. Afl.: Die Dimension der Moral Christian Rother - Bankier für Preussen, tv-serie. Afl.: Die Ar- mut des Siegers Programma-overzicht mTagesschau Zauber unterm Regenbogen, amusementsprogramma met de tovenaar Mr Cox en Anna- belle Kontraste, actualiteitenrubriek Miami Vice, Amerikaanse poli tieserie met Don Johnson. Phi lip Michael Thomas, Michael Talbott, e.a. Afl.: Der Kainsmal Tagesthemen, actualiteiten Kulturwelt: Bücherjournal Tagesschau Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 16.00 16.04 17.00 17.15 18.56 19.00 19.30 Haute Einhörchen als HaarfcQnstlsr, Chinese tekenfilm Traumreisen, oden Dia Jagd des wsisssn Mannes nach dam Glück, reportage en dis cussie over wat mensen be weegt om naar en ander land te gaan Heuts Tele-lllustrierts. Actualiteiten, sport en amusement Teutels Grossmutter, tv-serie met Brigitte Horney, Peter Pa- settl, Loni von Friedl e.a. Afl.: Die Hamburger Krankhelt Warlesaal zum kleinen Gluck, tv-serle met Grit Boettcher, Gerd Baltus, Rijk de Gooyer e.a. Afl.: Die Kaffeefahrt Programma-overzicht Heute Die Reportage: Kaschmir, Ka- viar und Karriere. Reportage over het fenomeen yuppl en wat de yuppies daar zelf van denken Didi und dia Rache dar En- terbten, komedie met Dieter Hallervorden, Wolfgang Kie ling. gerhard Wollner e.a. DUITSLAND 3 18.00 18.30 19.00 20.00 20.15 21.00 21.45 22.15 23.00 23.45 Telekolleg II, cursus wiskunde Sesamstraat Aktuelle Stunds, regionaal magazine met nieuws en sport Raamprogramma van da re gionale studio's Auslandsreportsr. 'Klaus G. Siebecke aus Israël: Leben am Toten Meer', reportage Riickblende. 'Vor 100 Jahren: Emil Berliners Gramophone- Patent documentaire over Emil Berliner en zijn uitvinding van de grammofoon Formel Eins, overzicht van de ARD-hitparade gepresenteerd door Stefanie Tücking Menechen in NRW: Denker von BerOf, filmportret van Prof. Paul Mikat, christelijk ge leerde en politicus Dsutschsr Alttsg: Stets in rage ohne Gags, reportage over Rolf Welssler, artistiek lei der van een werktheater Auslandsmagazin. Informatie en amusement uit de hele we reld Laatste nieuws m Ondertiteling vla TeleTekst. E) Tweetalige of stereo-uitzen ding. D Zwart/wlt-uitzendlng. ■I Zwart/wit-uitzendlng met on dertiteling via TeleTekst. (9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orglnele versie met ondertitels. I Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending In orgineie versie met ondertitels. BBC 1 18.00 18.10 19.00 19.35 20.30 21.00 21.30 22.00 22.30 23.20 23.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Philip Schofield. Met o.a. 'Bertha'. 'Jonny Briggs', tv-se rie met Richard Holian, Jane Lowe, leslie Schofield e.a., 'Ba- nanaman' en 'Uft off with Cop pers Co' John Craven's Nswsround, jeugdjournaal Duncan Dares, Peter Duncan onderzoekt waaghalzerij en stuntwerk Wild Britain, rechtstreekse uit zending van natuuropnamen met radiografisch bestuurde camera's. Ditmaal beelden van broedend roodborstjes-paar en van konijnen in hun hol Journaal en weerbericht London plus, regionaal nieuwsmagazine mNo place like home, zeven delige comedyserie met o.a. Dee Sadler, Prunella Gee en William Gaunt. Afl. 2: Arthur acting (herh.) mEastEnders, dramaserie met Bill Teacher. Wendy Ri chard, Susan Tully e.a. 33 Brush strokes, copmedyse- rie met Karl Howman, Gary Waldhorn, Elizabeth Counsell e.a. (herh.) mLate expectations, comedy serie met Keith Baron. Nanette Newman, Caroline mandel e.a. Journaal en weerbericht m Strike it rich, tv-serie over een persbureau. Afl. 4: Con tract Film '87, filmmagazine gepre senteerd door Barry Norman Two nations? In work and out (slot), serie programma's, waarin men de gevolgen van de werkeloosheid voor de En gelse samenleving onderzoekt. Afl. 6: Studiodiscussie over langdurige werkloosheid en mogelijke oplossingen voor dit probleem. Presentatie: Fred imery 00.40 Weerbericht BBC 2 17.00 Journaal en weerbericht 17.10 Don't break your heart, infor matieve serie over het voorko men van hart- en vaatziekten 17.35 Ons in tour 18.15 The water margin 19.00 Rock greats: Bruce Springs teen Glory Days, portret van Bruce Springsteen and the E. Street Band met interviews en nog niet eerder vertoonde fragmenten uit optredens 20.30 Hooked International. Viswed strijd Engeland en Ierland te gen Denemarken 21.00 Top gear, auto- en motorma gazine met o.a. een reportage over een nieuwe traploze ver snellingsbak die binnenkort in de nieuwe Fiat Uno-modellen verkrijgbaar zal zijn. Verder aandacht voor campers en een vergelijkend onderzoek tussen nieuwe topmodellen van Lotus en Maseratl 21.30 Brass lacks, informatieve se rie. Afl. 1: The care bearers 22.00 Best of ths TV-moviss: Some thing about Amslia, Ameri kaanse tv-film uit 1984 van Randa Halnes. over incest. Met Ted Dan son, Glenn Close. Oli via Cole e.a. 23.30 Nswanight, actualiteiten 00.15 Weerbericht 00.20-01.05 McKsnzle's lore SKY CHANNEL 16.00 E Livs on Tuesday, recht streeks popprogramma gepre senteerd door Anita Chellamah en TJ 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films. gepresenteerd door Lin da de Mol en DJ Kat 18.00 Thrillssskers, documentaire- 18.30 The Ghost and Mrs. Muir, Amerikaanse comedyserie met o.a. Hope Lange en Edward Mulhare 19.00 The flying Nun, Amerikaanse comedyserie met Sally Field in de hoofdrol 19.30 Matt Helm, avonturenserie 20.30 Chuck Connors - Great Wes tern Theatre, westernserie 21.30 Epson Grand Prix of Europe. Golftoernool 22.30 Nederlands voetbal 23.30 US College Football. Texas - Texas Tech. 00.30-01.15 The Business program ma, economisch magazine SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 16.00 E The Pepsi Live Show, pop programma 17.00 E Countdown, popprogram ma met Adam Curry 18.00 Sexton Blaks and The Demon God, kinderserie 18.30 Heidi, kinderserie naar de ge lijknamige roman van Johanna Spyri 19.00 Game for a Laugh, spelpro- gramma 19.30 David Attenborough Presents: Life on Earth, documentaire- serie over het ontstaan van het leven op aarde 20.30 Spitting Image, satirisch pop- penprogramma 21.00 Assassination Run, misdaad serie 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport, sportmagazine 23.30 Feature Film: Living Proof, tv- drama over het leven van de zoon van de legendarische country western-zanger Hank Williams 01.00 E Simon Potter 02.00 E Amanda Redington 03.00 E Martin Buchanan 04.00 E The Pepsi Uvs Show 05.00 E Countdown 06.00-07.00 E The Fees TV 5 16.05 Le cosur du voyage, tv-film over een man die te paard de Provence doorkruist 17.35 La maison ds TF1, knutselma- gazine 18.00 Rócréation, kinderprogramma 18.40 Dos chiffroa et dos lettres, spelprogramma 19.00 Les Vscancss ds Monsieur Léon, amusementsprogramma met Julia Miguenes Johnson 19.15 Cocoricocoboy, kinderpro gramma 19.30 Claire, tv-film 21.00 Sports la una 21.45 Premier plan, rubriek met film- nieuws 22.00 Nieuws 22.30-00.00 E Ces dames prèfórsnt la mambo, Franse speelfilm uit 1957 met Eddie Constantino In de hoofdrol. Een aan lager wal geraakte kapitein wordt avon turier ^TV-Morcjer^ NEDERLAND 1 VOO 14.30 Seabert 14.45 Kuifje 14.55 S De grote meneer Kaktus show 15.20 Ghostbusters 15.40 Club Veronica, jongerenprogramma 15.50 E Rambo 16.15 Dynasty. AflDe bloedwraak. Blake is woedend als hij in de krant leest dat Ben de nieuwe rechten heeft veroverd voor de Chi nese Zee. Hij is er zeker van dat Alexis hier achter zit 17.00 New wil derness NOS 17.30 V»6-Journaal VOO 17.46 Veronica sport NEDERLAND 2 VPRO 15.30 Batman 15.55 E Lange Jaap 16.35 ETheo Thea 16.50 Blikskaters 17.00 De Charlie Brown en Snoopy Show 17.05-17.30 De mus met de lange poten BRT 1 15.15 Kameleon 15.40 Rondomons: Christa en Christophe 16.10 Nils Holgersson 16.35 Vrouwtje Theele pel 16.50-17.35 Sprookjestheater DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages schau und Tagesthemen 10.23 EDer Gefangene von Zenda (herh.) 12.10 Kontraste 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Tagesschau 15.50 Ta gesschau 16.00 Absage an den Wel- tuntergang: Die Hoffnung der neuen Optimisten, documentaire 16.45 Dis Spielbuds 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Rappelkiste 16.35 Kuschelbft- ren 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrier- te 17.45 Ich heirats eins Familie... BBC 1 08.00 Breakfast time 10.00 Journaal 10.05 Day to day 10.45 Advies shop 11.00 Journaal 11.05 Neighbours, tv- serie 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Journaal 12.05 Ths big time 13.00 Nieuws 13.05 Open air 14.00 Journaal 14.25 Neighbours 14.50 Pis in ths sky 15.05 Leopard in ths snow, speelfilm uit 1978 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.30 E Sky Trax 12.55 Space Shopping 13.10 The best of A country practice 14.00 City Lights 14.30 Three's Company 15.00 Tales of Wells Fargo 15.30 E Sky Trax 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Reding ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Ken Horn's Chinese Cookery 10.00 Follow Me 10.15 Everyday Yoga 10.30 Emmerdals Farm 11.30 Simon Potter 12.30 Hot Pursuit 13.30 To morrow's World 14.00 Sons and Daughters 14.30 Hippo 15.30 Ghost busters 16.00 Ths Pepsi Uvs Show 17.00 Countdown with Adam Curry RADIO 1 teder heel uur nieuws (NOS). 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Samen zingen met Arie pronk. 21.35 Ik zal opstaan, hoorspel. 22.02 Metterdaad hulpverlening. 22.06 Hemelsbreed. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 VPRO: Pluche en Plastic. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA'S Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 100 Leger des Heils. 19.30 NCRV Vocaal Ensemble. 20.00 Nieuws 20.02 NCRV Klassiek. 21.30 Literama. 22.30 Historische Orgelmuziek. 23.10 De Canadese componisten (2). RADIO 5 18.10 NCRV: Literama-Poëzle. 18.20 PP: Uitzending van het CDA. 18.30 NOS: Homonos. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Personal Computer II. 21.00 Gezond Sporten. 21.30 Gezondheidsvoorlichting kan ker. 22.00 Leiding geven. REGIONAAL Omroep Rijnland: (Via FM-frequentle 105,7 MHz) 17.30 Actualiteiten. 18.00 Leiden Politiek 19.00 Voorschoten Lo kaal 20.00-21.00 Popwetenswaardig heden. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: (Via FM-frequentie Radio 3) 16.30 Radio Rijnmond Getapt. 17.00-18.20 Actualiteiten. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 18.45 Vakbondskroniek: ACLVB. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas, voor Grieken. 20.03 Pandora. Muziekmagazine. 21.03 De BRT Big-Band. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee - Rockgolf 22.05 Je weet het maar nooit 23.30-02.00 Twee tot Twee BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Etnische en volksmuziek. 19.00 Essay. 19.45 Uit een verborgen kamer. 20.30 Feestconcert van de Canadese radio. 21.55 Actualia. 22.15 Avondmijmering. 23.30 Luisterspel. 2330 De avondmuziek van Dietrich Buxtehude. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 1337 TROS: TROS Aktua. 1330 Het Journalistenforum. 14.05 TROS Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 1733 NCRV: Rozegeur en prikkel draad. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-Time. 09.03 Muziek motiet. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 Ronduit op 3. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuziek. 10.30 Orkestpalet. 12.00 Symfonische muziek uit Israel. 12.45 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 1430 Solisten, pianosonate. 15.00 AVRO: In de kaart 17.00 't Is een wonder. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Leesvoer. 10.00 TROS: De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270 - Mieke Telkamp. 12.00 IKON: Nieuws. 12.05 Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: TROS Schlagerfestival. 17.00 TROS Huiswerken. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentle Radio 1) 07.15-08.00 Ochtend actualiteiten. 12.00-13.00 Lunchprogramma met land- en tuinbouw (12.30), voorstel ling van de dag (12.50) regionaal nieuws en consumentenrubriek. Ra dio Rijnmond: (Via FM-frequentie Ra dio 3) Om 0730. 08.00 en 08.30 Re gionaal nieuws, weer en verkeer. Te gen achten de column en om 07.45 en 06.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1333 Tussendoor 14.03 Van kattekwaad tot erger 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huis. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Dilemma. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee (1). 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee (2). 12.30 Koningin Elisabeth-wed strijd. 13.10 Aktueel. 1330 The Musical snuff box. 14.00-17.15 I Vespn Siciliani, opera van Giuseppe Verdi.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17