Verkiezing Geesink brengt Vonhoff in verlegenheid Grote Engelse inbreng IWAZ TENNIS TERUG OP DE OLYMPISCHE SPELEN Kelly vergeet dopingcontrole .onder loep SPORT CONTRACT DANEN BU FC DEN HAAG Nieuw kansspel op komst n Beslissing in laatste ronde bij schaakkamp CeidoeSou/umt DINSDAG 12 MEI 1987 PAGINA - Daphne Jongejans tweede in Amerika BOCA RATON Daphne Jongejans is tweede geworden op de drie-meter plank bij de wedstrijden om de open Amerikaanse indoorkampioenschap pen schoonspringen. De Nederlandse kwam in Boca Raton (Florida) uit op 495,21 punten. Zij moest de Russische Marina Babko- va (533,73) laten voorgaan. Jongejans versloeg de Amerikaanse Megan Ney- er en twee Chinese schoonspringsters: Lin Xiaoni en Yu Xiaoling. Bij de he ren veroverde de Amerikaan Greg Louganis, eerder winnaar op de één- en tien-meterplank, zijn derde titel. De tweevoudig olympisch kampioen liet zijn landgenoot Kent Ferguson achter zich. DEN HAAG Frans Danen heeft een con tract getekend bij FC Den Haag. De midden velder speelde dit seizoen op amateurbasis bij de eredivisieclub. FC Den Haag, dat gezien de financiële situatie in eerste instantie niet aan versterkingen denkt voor volgend sei zoen, behoeft nog slechts met drie spelers om de tafel te zitten: Marco van Alphen, Ron de Roode en Leo Schellevis. Zij kunnen voor 15 mei een schriftelijke aanbieding tegemoet zien. Technisch directeur Pim van de Meent kon gisteren nog geen opstelling voor de wedstrijd van vanavond in het Zuiderpark (20.00 uur) tegen VVV bekend maken. De verwachting is dat dezelfde basis in het veld zal verschijnen die zondag bij Haarlem speelde. Cor Lems die toen wegens een knie blessure uitviel is een vraagteken. Schakers laten halfje liggen bij computer DEN HAAG De twee sterk ste schakers uit het toernooi mens-computer hebben giste ren een half punt laten liggen. De Joegoslaaf Tudjman (FIDE-meester met een ELO- rating van 2330) speelde remi se tegen Psion. Gert Legemaat deed hetzelfde tegen Contra Forte. Harrie Kemme, Ada van der Giessen, Gunther Lö- wenthal, Martin Voorn, Bert Kieboom en Corrie Vreeken zegevierden wel in hun duel met de electronica. Pieter Lutz en Ed Voortmeyer verloren van respectievelijk Leonardo en Pas Excellence. DEN HAAG Een belangrijke meerderheid van de Tweede Kamer heeft staatssecretaris Dees van wel zijn, volksgezondheid en cultuur (WVC) duidelijk ge maakt in te stemmen met de wens van de Stichting Nationale Sporttotalisator (SNS) de middelenwerving te vergroten door het organiseren van een instantlote rij. Dat is een systeem, waarbij de gewonnen prijs door wegkrabben van een vlakje direct bekend wordt. De SNS raamt de extra opbrengst door dit nieuwe spel op 30 tot 50 miljoen gulden per jaar. De staatssecretaris deelde in zijn antwoord mee, dat het kabinet nog geen beslissing heeft genomen, omdat er nog overleg gaan de is over de fraudebestendigheid van het nieuwe kansspel, hoewel onderzoek van de SNS al heeft aan getoond dat daar geen angst voor hoeft te bestaan. Plannen om voor sportevenementen deelnemers tot een aparte ziektekostenverzekering te verplichten vonden in de Kamer weinig weerklank. Lichtgewichten niet naar WK PARIJS De Nederlandse afvaardiging naar het toernooi om de wereldkampioenschap pen judo heeft bij de heren geen lichtgewichten. Na afloop van de Europese titelstrijd in Parijs heeft bondscoach Chris de Korte vier judoka's te ver staan gegeven, dat het toernooi in Essen (van 19 tot 22 novem ber) voor hen taboe is. Van het kwartet Jean-Pierre van Deursen Jo Gevers, An thony Wurth en Rob Henne- veld won alleen Gevers twee partijen. Er is tot half novem ber geen gelegenheid een bete re reputatie te verwerven. Verlies volleyballers /balt* (tj i vijflp] verlon LOSSER Het Nederlands volleybalt^ heeft de eerste van een reeks van t fenwedstrijden tegen Zweden verlor Voor 1800 toeschouwers in een uitverkq r te sporthal in Losser was de nederlaag} telijk groter dan het krachtsverschil: j Nadat het team van Arie Selinger de een '»i set ongelukkig had verloren met 14-16, v dween de concentratie en de precisie volgden twee nederlagen van 12-15. esh In de eerste wedstrijd van de oefen-re* nis tegen Zweden, die dient als voorbereid !0( op de kwalificatiestrijd van het toernooi i het Europese kampioenschap, gaven de 1 derlanders de punten te gemakkelijk u De Zweden speelden creatiever en bedacj a zamer. Het basisteam bestond uit A vital! is linger, Boudrie, Buys, Leeuwerink (al jr< Martinus), Postuma (Animo) en Grab Qï (Geldrop). r DEN HAAG Het nieuws over de verkiezing van Anton Geesink tot lid van het Internationaal Olympisch Comité sloeg in Den Haag, waar het Nederlands Olympisch Comité in vergadering bij een was, in als een bom. Vooral bij voorzitter Henk Vonhoff en secretaris- penningmeester Ruud Frese, die beiden naar verluidt als kandidaat door het NOC naar voren waren geschoven om de vorig jaar overleden Kees Kerdel in het IOC op te volgen. Hoewel die kandi datuur door NOC-direc- teur Von Bose gisteren werd ontkend. „Geesink heeft zich in de loop der jaren laten zien als een groot sportman en een warm pleitbezorger van het judo en de sport in het algemeen", was de eerste reactie van Vonhoff. „Hij heeft zich ook bijzonder voor Amsterdam ingespannen. Het IOC heeft dat beslist in overweging genomen". Vonhoff weigerde verder op de kwestie in te gaan. Hij haastte zich richting Gronin gen, waar hem weer verplich tingen wachtten als commissa- Anton Geesink toonde zich niet verbaasd over zijn verkie zing in het IOC. ris van de koningin. Over het terzijde schuiven van de voor dracht van het NOC aan het IOC liet hij alleen los: „Daar over praten zou een hypo theek leggen op onze samen werking in de toekomst". Frese zei zich aan te sluiten bij de woorden van de voorzitter. Hij noemde de benoeming van Geesink een goede keus van het IOC. „In dit soort zaken is het IOC autonoom. Die 'men sen kiezen wie zij willen en hoeven zich ook niets aan te trekken van wie dan ook. Ik was graag de opvolger van Kees Kerdel geworden, maar ik ben niet teleurgesteld dat de uitkomst uiteindelijk anders is". Twee weken geleden nog had jhr. Rob C.W. von Bose, direc teur van het Nederlands Olympisch Comité, nog een onderhoud met IOC-voorzitter Juan Antonio Samaranch. „Van een voordracht onzer zijds was geen sprake. Er wa ren verschillende kandidaten. Het enige, waar ik Samaranch op heb gewezen was dat de verkiezing van het Nederland se IOC-lid ook van groot be lang is voor het NOC. Het IOC-lid komt automatisch bij het bestuur van het NOC te zitten. Nu het Geesink is ge worden, ontstaat er op natio naal vlak ook een nieuwe situ atie". Bij het NOC verwachtte men de verkiezing van het nieuwe IOC-lid niet eerder dan van daag. Het Franse persbureau AFP verspreidde het bericht een dag eerder. Von Bose: „Sa maranch heeft mij met nadruk gezegd dat de verkiezing pas op de laatste dag van de verga dering in Istanboel zou plaats hebben". Anton Geesink was niet ge heel verrast door de medede ling dat hij is gekozen tot lid van het IOC. „Als ik zei dat deze medeling volslagen on verwacht kwam, zou ik liegen. Maar ik- ben onzettend ver- NOC moet huiswerk beter gaan doen DEN HAAG Het Ne- derlands Olympisch Comi té mag zijn leden in de jaarlijkse vergadering niet meer zo'n summier finan cieel verslag voorleggen als sinds jaar en dag ge bruikelijk. Voortaan moe ten de begrotingen apart en gedetailleerder worden behandeld. Dit besluit viel na stemming met een uit slag van dertien tegen twaalf. heugd dat het IOC dit besluit heeft genomen. Hier heb ik heel lang heimelijk op ge hoopt. Het is een lang gekoes terde wens die in vervulling is gegaan", zei Geesink. De oud judoka verblijft in Japan om zijn kandidatuur voor de we reld-judofederatie te bespre ken. Geesink maakte er geen ge heim van dat hij zich gepas seerd had gevoeld door het Nederlands Olympisch Comité (NOC). Op de voordracht van het NOC prijkten twee namen: Henk Vonhoff, commissaris van de koningin in Groningen en voorzitter van het NOC en Ruud Frese, secretaris/pen ningmeester van het NOC. Ook de naam Geesink werd genoemd, maar uiteindelijk werd hij niet kandidaat ge steld. „Het is opvallend dat het IOC de voordracht van Neder land naast zich heeft neerge legd. Maar dat is het probleem van het NOC, en niet het mij ne", zei Geesink. De Olympisch judokampioen van 1964, en sinds die tijd de voornaamste sportambassa- deur van Nederland, stelde dat het NOC in de fout is gegaan bij het opstellen van de voor dracht. „Het IOC is een sport organisatie. Het lijkt mij dan duidelijk dat de man of vrouw die kandidaat wordt gesteld, ook afkomstig is uit de sport wereld. Geen van beide kandi-' daten voldeed daaraan. Feite lijk is het een overtreding van het NOC tegen de geest van de sport om personen te willen afvaardigen, die niet voldoen de affiniteit hebben met de sport." Geesink heeft de internationa le judo-federatie gisteren in Japan definitief laten weten dat hij kandidaat is voor het voorzitterschap van die bond. Daarover valt op 17 november, tijdens de wereldtitelstrijd judo in Essen, de beslissing. Gee sink: „Die post zou voor mij de ideale combinatie zijn met het lidmaatschap van het IOC". ISTANBOEL Tennis wordt weer een olympi sche sport. Na meer dan 64 jaar kunnen er door tennissers weer officiële medailles bij de Spelen worden veroverd. Een grote meerderheid bij de 92e sessie van het Interna tionaal Olympisch Comité (IOC) besloot" dat gisteren in Istanboel. Tot de Spelen, als eerste die van Seoel in 1988, worden ten nissers toegelaten die zich voor de duur van de Olympische Spelen onderwerpen aan de IÓC-reglementen. Die houden onder meer in, dat er tijdens de wedstrijden beperkingen bestaan met betrekking tot re clame en dat de deelnemers gedurende die periode niet mogen worden betaald. Bij de heren kunnen waarschijnlijk 64 tennissers inschrijven, bij de dames 32. De medische commissie van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil een systeem invoeren, waardoor het ge bruik van verboden stimule rende middelen in elke tak van sport op dezelfde wijze wordt bestratt. De commissie van de Belgische voorzitter Alexander de Merode, die het plan heeft ontwikkeld, maakt een onderscheid tussen opzet telijke doping en verboden middelen, die abusievelijk in het lichaam kunnen worden opgenomen. Het IOC wil niet alleen de sportlieden die worden betrapt bestraffen, maar ook de bege leiders. „Het is te gemakkelijk, en bovendien onjuist, alleen op te treden tegen de sportlieden. Als bewijzen van medeplich tigheid kunnen worden ge vonden, zullen ook sancties worden getroffen tegen ande ren die bij de doping-affaire betrokken zijn", zei prins Alexander van Merode, één van de vice-voorzitters van man van de mediscl sie. jar^n t he com VALLADOLID Sean Kelly, de nieuwe gele truidrager in de Ronde van Spanje, heeft gisteren bijna een onvergeeflijke blunder tegen de doping- reglementen gemaakt. Hij was namelijk, per speciaal gecharterde helicopter, op weg naar Barca de Avila, vandaag de startplaats van de negen tiende etappe. Halverwege de reis realiseerde de Ier zich dat .hij vergeten was zich te mel den voor de dopingcontrole. Daartoe was hij verplicht, om dat hij tweede was geworden in de achttiende etappe. Hij vroeg de piloot rechtsomkeert te maken en hem weer in Val- ladolid af te leveren. Daar le verde hij alsnog een urinestaal De Spanjaard Felipe Yanez, winnaar van de negende etap pe, werd definitief positief be vonden op testosteron. Zijn overwinning ging naar zijn landgenoot Esparza. De herovering van de gele trui door Sean Kelly in de indivi duele tijdrit was geheel vol gens de verwachting, het ver schil met de onttroonde Co lombiaan Luis Herrera was daarentegen verrassend klein. Na de 24 kilometer lange tijd rit stond ook de Westduitser R^imund Dietzen nog binnen de minuut gerangschikt, waar door deze monotone Ronde van Spanje wellicht nog een spannende slotfase zal bele ven. Sean Kelly op weg naar zijn zege in de tijdrit. „Van iedere trainer kun je wat opsteken, als je oren en ogen de kost geeft. Happel bij voorbeeld had geen bijzonde re oefenstof. Maar die man had een uitstraling, waardoor hij respect afdwong. Zijn vak bekwaamheid school vooral in zijn vermogen tot analyse ren en het goed praten over voetbal. Van Coerver heb ik het bekende „kappen en draaien" geleerd. Onder Bos- kov heb ik zelf ervaren dat in de seizoenvoorbereiding en in de beginperiode van de com petitie duurarbeid voor een goede basisconditie moet zor gen, daar anders later een te rugval komt. Met Feyenoord heb ik dat meegemaakt. Uit de eerste 18 wedstrijden haal den we 27 punten, daarna volgde 16 uit 16. Duidelijke gegevens dus. Onder Casten- miller heb ik geleerd de trai- ningsarbeid te comprimeren in minder trainingen". (Joop van Daele in de Oe- fenmeester) „Ik kwam hier, ik wilde naar Nederland-Hongarije. Ik heb met mijn 63 interlands altijd recht op twee vrijkaarties. Bel ik Wim Jesse bij de KNVB. Ja, zegt hij, je bent wel erg laat Willem, dat gaat niet meer. Toch gegaan natuurlijk. Via, via. Ik zag Jesse in het stadion. Heb ik hem de hand gedrukt. Nog bedankt, Jesse. In Amerika belde ik laatst een man, eigenaar van een basketbalclub, die ik drie jaar niet gezien had. Ik zei, met Suurbier meneer. Hij zegt hal lo mister Suurbier, how are you, wat kan ik voor u doen. Ik zeg, ik heb twee gasten die willen vanavond naar de wedstrijd. De tickets liggen bij de kassa en wens je vrienden namens mij een mooie dag toe, zei hij. Zo hoort het» toch. (Wim Suurbier in de Haag- sche Courant) prof voetballer worden. En als ik later* zeventien miljoen ver dien krijgt mijn moeder er zestien en houd ik er eentje voor mijzelf". (Roberto Hertog, mascotte van Haarlem, in het pro grammablad Topscorer) „Bepaalde mensen moeten nu eens ophouden met zich nega tief te uiten over het voetbal. Ben de Graaf moet bijvoor beeld levenslang verbannen worden naar de biljarttafel. Of zo'n Mart Smeets. Joop Zoetemelk wint op z'n 40ste op een mijns inziens bedenke lijke manier de Amstel Gold- race. Smeets juichte aan de fi nish op een fantastische ma nier. Maar als Frans Thijssen of Arnold Mühren, dik in de dertig, uitblinken, dan zegt Smeets - het voetbal is toch Joop van Daele wel érg afgegleden als spelers op die leeftijd nog mee kun nen komen. Daar erger ik me dood aan". (Voorzitter Paul Boels van Fortuna Sittard in Voetbal International) „Coaching, de theorie van trainen - of dat nou betrek king heeft op voetbal, korfbal of welke sport dan ook, doet er niet toe - moet je zo zien, dat er techniek en conditie is, maar die komen nooit eenzij dig of verzelfstandigd voor, maar altijd in de verweven heid. Die moet je ook in de verwevenheid trainen. Mij in teresseert dus niet wat de lon- ginhoud van een speler is, wel dat hij de hele wedstrijd vol uit kan gaan. Het laat mij ook koud of hij een eenhandige worp volgens de regels van de bio-mechanica doet. Het is er mij in de eerste plaats om te doen, dat die worp aankomt. Gebeurt dat niet, dan kan ik vanuit het doel herleiden. Aanwijzigingen geven op kennis van de bio-mechanica. In die zin ben ik revolutio nair, ja". (Korfbalcoach Ben Crum in het Vrije Volk) „Ik heb persoonlijk nooit ge ambieerd om bijvoorbeeld in het bestuur van welke club dan ook te gaan zitten. Dat is ook nooit van me verwacht. Zoiets als wat Hotelplan met FC Den Haag heeft gedaan door het contract op te zeg gen, zouden wij nooit doen. Ik ben nogal ouderwets daarin: samen uit, samen thuis". En: „Ook zijn spelers van Ajax niet verplicht om TDK-casse- tes te gebruiken. Maar ze doen het wel. Via de admini stratie van Ajax worden ze bij ons tegen inkoopprijs besteld. Eén keer in de één of twee maanden ga ik naar Ajax om een wedstrijd te zien. Buiten landse reizen daar ben ik al Hans Jorritsma tijd bij en reis dan met spelers en bestuur. Dat is dan een mix tussen een schoolreisje en spijbelen. Komende woensdag kan ik er echter helaas niet bij zijn. Dat is dan voor het eerst sinds vijf jaar. Wel gaan vijftien medewerkers op kos ten van het bedrijf die dag naar Athene om de wedstrijd te zien". (Sponsor Peter Haan in het Parool) „Play-offs leveren meer span ning, meer kwaliteit en meer publiciteit op. Ook uit trai- ningstechnisch oogpunt is het ideaal voor een sterker Ne derlands elftal. Eén van de varianten is na de eerste helft van de competitie door te gaan met een volle competitie voor de bovenste zes. De tops- clubs ontmoeten elkaar dan drie keer per seizoen. Topspe- lers worden daardoor ver plicht meer keren tot op het scherp van de snede te gaan. Met eenzelfde hoeveelheid competitiedagen bereik je daardoor een hoger prestatie niveau. Een andere variant is een volledige competitie af wikkelen en daarna de bo venste vier er achteraan en ook op dé door-de-weekse da gen nog eens tegen elkaar om de landstitel. Tijdgebrek bij een volle internationationale kalender kan dan worden op gevangen door een hoofdklas se van twaalf clubs terug te brengen naar tien. Het gaat immers om kwaliteitsverho- f Hockeycoach Hans Jorrits ma in NRC/Handelsblad) DEN HAAG Er is dit jaar weer een behoorlijke buitenlandse inbreng in de Internationale Wieier Avond Zesdaagse die gis teren in de Haagse Betje Wolfstraat van start is ge gaan. Hoewel de 19-jarige And ré van Reek uit Lisse de eerste etappe won drukte de Engelse natio nale selectie een stempel op deze wedstrijd. In de historie van de nu al weer 24 jaar bestaande IWAZ moet men een tijdje terug gaan om een buitenlandse eindwin naar te vinden. In 1976 won de Westduitser Roland Weissin- ger en in 1973 de Brit Henry Grant. In deze editie zit het er dik in dat de Engelsen weer een goede gooi gaan doen naar de eindzege. Na de eerste dag gaat in elk geval de vijfmans formatie van ploegleider Geoff Cooke aan de leiding. Secretaris Kees Kouwenhoven van de Stichting Organisatie Sportevenementen in Zuid- Holland die ook nu weer met de organisatie is belast: „Het aantrekken van buitenlandse ploegen kost natuurlijk een behoorlijk bedrag. Het is echt niet zo moeilijk om enige bui tenlandse ploegen naar de IWAZ te halen, maar dan moet er natuurlijk wel wat op tafel komen. Het is dan uitein delijk nog de vraag hoe het uitpakt als ze hier zijn. In het verleden zijn er wel ploegen geweest die hier vakantie kwamen vieren en dat is toch ook niet de bedoeling. Met de Engelse selectie kunnen we meer dan tevreden zijn. De verwachting is dan ook dat het een goede zesdaagse gaat wor den". Het was alleen jammer dat de wedstrijd gisteren bijna een half uur later dan gepland van start kon gaan. De politie was niet bij machte om het par koers autovrij te maken. Toen het startschot was gegeven was er op het zware parkoers al snel een kopgroep van vier renners, bestaande uit de En gelsen Colin Sturgess, John Walshaw, Chris Boardman en de Hagenaar Ben van Duin. Dit kwartet nam een voor sprong van vijfenveertig se conden op een achtervolgende Het peloton van de IWAZ I zich in de Betje Wolfstra beweging gezet. groep van acht man met daf" in een vierde Engelsman: C an Rowland. Ongeveer half ka .vc kreeg John Walshaw pech de kopgroep en waren er r drie man aan de leiding. c n; Voorsprong De tweede groep kreeg ai vr; sluiting bij de leiders en dt pj namen een ronde voorspror, Rj Met minder dan twintig re f, ners in de strijd werd aan 5 finale begonnen. In een 1 van 1.55.30 minuten won A !r dré van Reek van de verei [e ging De Bollenstreek de spri n'j van deze groep. De Engelsra Colin Sturgess werd twee ini voor de Westlander Erik Ko jj( en Carlo van der Berg van 1 c Rijswijkse De Spartaan. André van Reek behoort 1 - de selectie van het dist» Van Reek: „Het ging vandjg naar wens. Toen ik de laai bocht uitkwam had ik ga hoop op de overwinning. M ik wist dat die Engelsen vaarlijk waren". Colin Sn gess: „Ik had natuurlijk ale hoop gedaan in de koers, ben tevreden, er komen vandaag nog vijf etappes". In het algemeen ploegenkl li sement gaat Engeland met punten aan de leiding t Westland Wil Vooruit met punten en De Spartaan A t 30 punten. Vanavond 15 uur is de tweede etappe aar Valeriusstraat. ARTHUR VAN RIJSW1 Sportprijsvragen DEN HAAG De verdeling van de prijzen bij de diverse sportprijsvra gen is deze week als volgt: Lotto 19: le prijs: geen winnaar, 2e prijs: geen winnaar; 3e prijs 43 x 9.748,50; 4e prijs: 3.057 x 137,10; 5e prijs: 61.166 x 5,00. Cijferspel 19: 6 cijfers goed: 1 x 100.000,00; 5 cijfers goed: lx/ 10.000,00; 4 cijfers goed: 22 x 1.000,00; 3 cijfers goed: 249 x 100,00; Toto 19: le prijs: geen winnaar, 2e prijs: 44 x 322,80; 3e prijs; 476 x Toto-gelijk 19: le prijs: 1 x 11.649,90; 2e prijs: 3 x 134,00; 3e prijs: 104 x 19,30; 4e prijs: 1.264 x AMSTERDAM Het ziet er steeds sterker naar uit, dat de beslissing over de zege in de Euwe-schaakvierkamp in Am sterdam donderdag in de laat ste ronde zal vallen. Dan be strijden Jan Timman en Ana toli Karpov elkaar. Beide spe lers wonnen gisteren in de vierde ronde en hebben met nog twee ronden te spelen een voorsprong van anderhalf punt op ViktoY Kortsjnoj. Zo wel Timman als Karpov be hoefde niet tot het uiterste te gaan om respectievelijk John van der Wiel en Kortsjnoj, die beiden met zwart speelden, te verslaan. Sportwereld Wielrennen Dainis Lie- pinch uit de Sovjet-Unie ver beterde in Moskou het hon derd-kilometerrecord voor amateurs op overdekte banen tot 2 uur, 14 minuten 43,022 se conden. Voetbal FC Groningen ziet af van een langere verbintenis met spits Rob McDonald. Hij werd halverwege de competi tie overgenomen van Sporting Lissabon, maar stelde danig te- SCHAKEN Euwe-vierkamp Amsterdam Vierde ronde: Jan Timman (Ned) - John van der Wiel (Ned) 1-0, Anatoli Karpov (Sov) - Viktor Kortsjnoj (Zwi) 1-0. Stand: 1. Timman en Karpov 3 pun ten, 3. Kortsjnoj 1 1/2, 4. Van der Wiel 1/2. WIELRENNEN Ronde van Spanje Achttiende etappe, een individuele tijdrit in Valladolid. is: 1. Villar (Spa) 24 km in 29 minuten en 24 sec. (gem. 48.979 km/u), 2. Kelly (Ier) op 11 sec., 3. Poisson (Fra) op 15 sec., 4. Ruiz Cabestany (Spa) op 19 sec., 5. Go- rospe (Spa) op 33 sec., 6. Echave (Spa) op 48 sec., 7. Dietzen (WDI) op 51 sec., 8. Van Calster (Bel) op 53 sec., 9. Cordoba (Spa) op 58 sec., 10. Hernandez (Spa) op 1.05, 41 Suyker- buyk (Ned) op 2.21, 71. Manders (Ned) op 3.20, 72. Beuker (Ned) op 3.22, 87. Van Orsouw (Ned) op 3.55. Algemeen klassement: 1. Kelly (Ier) 85.29.10, 2. Herrera (Col) op 42 sec., 3. Dietzen (Wdl) op 52 sec., 4. Delga- do (Spa) op 3.39, 5. Vargas (Col) z.t., 6. Belda (Spa) op 4.22, 7. Cubino (Spa) op 4.42, 8. Blanco Villar (Spa) op 4.46, 9. Fuerte (Spa) op 4.47, 10. Y. Madiot (Fra) op 5.07, 11. Laurent Fignon (Fra) op 5.18, 69. Suykerbuyk op 46.15, 83. Van Orsouw op 57.08, 65. Beuker op 58.01, 103. en laatste Manders op 1.59.03. Vredeskoera Derde etappe: 1. Seather (Noo) 186 kilometer in 4 uur, 25 minuten en 2 seconden (inclusief 10 sec tijdverg.), 2. Ludwig (ODI) op 7 sec (incl. 6 sec. tijdverg.). 3. Raab (ODI) op 0.10 (incl. 3 sec. tijdverg.). Algemeen klassement: 1. Raab 10.56.30, 2. Ludwig op 0.02, 3. Am pler (ODI) en Oegroemov (Sov) op 0.10. 5. Konisjev (Sov) op 0.15. IWAZ Eerste etappe: 1. André van Reek (Bollenstreek) 80 km in 1.55.30, 2. Colin Sturgess (Engeland). 3. Erik Kort (WWV), 4. Carlo v.d. Berg (Spar taan A). 5 Guy Rowland (Eng.). 6. Ben van Duin (Trias), 7. Leonard v.d. Heiden (Ahoy" A). 8. Marco v.d. Sman (Spartaan A), 9. Chris Boardman (Eng 10. Toine v.d. Knaap (WWV), 11. Jan van Straaten (Swift A), 12. Peter Hogervorst (WWV). 13. Marco Vermey (Boll.), 14. Gerard Hulst (Ahoy' A), 15. Harry Akkermans (Flo ra), 16. Hans van Egmond (Swift B), 17. Jon Walshaw (Eng.). 18. Richard Ippel (Swift A), 19. Dennis v.d. Meiden (WWV), 20. Peter van Leeuwen (Ahoy' B). Ploegenklassement: 1. Engeland 51 pt, 2 WWV/Vandenberg-de Ruiter Seeds 40 pt. 3. De Spartaan A 30 pt. PAARDESPORT Koersen van Alkmaar FFRSTF KOERS 2040 m: 1. Bellaf- leur S (C. Hetteling) 2.57,6 - 1.27, Bas Westfrisia, 3. Argonaut. Nid start: Bep De Bloomerd. Toto: i nend 4,10. plaats 1,50, 1,90, 2 koppel 17,00. trio 238.40. TWEEDE KOERS. 2040 m: 1. Als Tricia (T. Smeding) 2.51,7 - 1.24J| Zypani Harvester, 3. Benker. winnend 1,60, plaats 1,90, 3,90,1 koppel 17,60, trio 185,80. DERDE KOERS, 2380 m: Lucswolle (T. Smeding) 3.27,1 1.27,0, 2. Zum Gipfef, 3 Agretty. gestart: Ziggy Spencer Toto: i nend 4,10, plaats 1,70, 1,10, 1 koppel 4,70, trio 58,60. VIERDE KOERS. 2040 m: 1. Ama: Capello (R. Pools) 2.51,9 - 1.241 Zoef van Jea, 3. Avance Attaqu Toto: winnend 2,50, plaats 1,70, 3,10, koppel 12,00, trio 90,30 VIJFDE KOERS. 2040 m: 1. Ymirat j (Mw. M. Koppejan) 2.50,3 - 1.23,1 Zweden. 3. Willem Junior. Niet start: Yselina Hemmen. Toto: 1 )3 nend 12,40, plaats 2,50, 1,50,2 koppel 24,50, trio 291,50. ZESDE KOERS. 2040 m: 1. Alezan Langeweg) 2.51,2 - 1.23,9, 2 Ai 5 Tonka, 3. Anquetil. Niet gestart 0 ma Fortuna. Toto: winnend 1 45 plaats 1,10, 1,60, 1,90, koppel 3 I0 trio 27.40. 2f ZEVENDE KOERS. 2040 m: 1. Aun Flight (J. Ruijgrok) 2.51,6 - 1.24.1 Zoleo Boslust, 3. Zarco Beltiary. Ti 15- winnend 3,50, plaats 1,30, 1,50,1 koppel 7,00, trio 54,70. ACHTSTE KOERS. 2380 m: 1. and Graces (T. Kooyman Jr.) 3.20 1.24,3, 2. Zorana, 3. Zarinka Mag' Toto: winnend 3,70, plaats 2,00,1 1,60, koppel 8.40. trio 187,80. NEGENDE KOERS. 2040 m: 1. YO 1 Taxis (R. Hauber) 2.48,8 - 1.22/ Anne Shoeing, 3. Zico Ricardo. T' winnend 3,30, plaats 1,80, 2,10,3 koppel 8,50, trio 81,30. TIENDE KOERS. 2380 m: 1. W» Thijssen (R. Pools) 3.16,7 - 1.22.6 - Wanda Volo, 3. Vesper J. Niet t start: Wallysien. Toto: winnend 2 plaats 1.30, 1,30, 2,30, koppel 3 trio 45,60. ELFDE KOERS. 2040 m: 1. Yke» (T. Kooyman Jr.) 2.48.9 - 1.22.3 Vera Westlandia, 3. Zingana du B Toto: winnend 2,60, plaats 1,40,1 J7 2,50, koppel 23,70, trio 154.40. TOTALISATOROMZET: 237.289,9 20 SCHERMER KARDOLUS BOVEN EIS SEOEL ZOETERMEER A1J5 Kardolus van schermsd Zoetermeer staat na het in weekeinde gehouden toert J» van Poitiers (Frankrijk) 2213 punten. De kwalifid eis van het Nederlands 01? pisch Comité (NOC) voor Zomerspelen van Seoel it punten.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 16