Cruijff ziet ploeg in rol van favoriet TOTO Duizend gulden }n de achterzak Licentie van AZ staat op tocht Tien jaar voor Britse vandalen FRANK VERLAAT HOOPT OP ROL A LA HAAN Stadion bijna driekwart vol Nederland in finale van EC Libregts kan weg bij PAOK 3QRT CcidóG Souiant DINSDAG 12 MO 1987 PAGINA 15 Pees (WVC) wil neer topsport )EN HAAG Staatssecretaris Les (WVC) wil de topsport aan bevorderen. Daartoe zal ij in de begroting 1988 voor ellen doen. De actie is een uit- oeisel van de pogingen om de lympische Spelen 1992 naar insterdani te krijgen. Dees ,eeft een en ander gisteren in e Kamer kenbaar gemaakt, lees zei zijn begroting op 45 liijoen gulden te willen hand- aven. Binnen dat bedrag zal ieer geld voor de topsport loeten worden vrijgemaakt, je staatssecretaris zei vooral at klimaat voor topsport in ons ind te willen verbeteren. ACTIE VAN VOETBALSTERS ORANJE CONTRA MICHELS ZEIST Het nationale damesvoetbalelftal heeft het sectiebestuur amateurvoetbal la ten weten dat het de oefenwedstrijd in en tegen Noorwegen op 23 mei onder protest zal afwerken. De speelsters uiten daarmee hun onvrede over de beslissing van bonds- manager Rinus Mich els, die heeft bepaald dat niet damescoach Ron Groenewoud, maar Dick Advocaat het team zal coachen. Het is de tweede achtereenvolgende keer dat Groenewoud verstek moet laten gaan, omdat Michels hem met een andere klus opzadelt. Michels vindt, dat Ron Groene woud over twee weken het amateurelftal tijdens een vierlandentoernooi moet bege leiden. De speelsters zijn het geschuif met coaches echter meer dan beu. Zeker nu Mi chels Dick Advocaat, een trainer die zich anders nooit met het damesvoetbal heeft bezig gehouden, als vervanger heeft aange wezen. ALKMAAR De KNVB wil voor 30 juni inzage in de begroting van AZ. Geeft de Alkmaarse eredivisieclub de cijfers niet vrij, dan kan de voetbalbond overgaan tot intrekking van de licentie. Dit zou het einde van het betaald voetbal in Alkmaar betekenen. „Wij zijn ernstig bezorgd over de financiële situatie van AZ. Van daar dat wij erop hebben aangedrongen inzage te krijgen in de begroting", verklaarde woordvoerder Wim Jesse. De bond wil ook de contracten met spelers onderwerpen aan bestudering. De begroting van AZ vertoont voor dit seizoen een tekort van 200.000 gulden. De financiële situatie van de club is voor de KNVB ondoorzichtig en heeft in het bestuur tot onenigheid ge leid. Vier bestuursleden besloten twee weken geleden te stoppen, omdat de club volgens hen een amateuristisch beleid zou voeren. Voorzitter Arie Ligthart werd ervan beschuldigd dat hij een „zwarte pot", gevuld met 80.000 gulden, in zijn bezit zou hebben. De praeses wees deze beschuldigingen van de hand. LONDEN Vijf voetbalvandalen zijn gisteren in Groot-Brittannië veroordeeld tot gevangenisstraffen variërend van vijf tot tien jaar. „Ze hebben de sport misbruikt om hun gewelddadigheid te botvieren", zo motiveerde de rechter zijn vonnis. De twee aanvoerders van de groep vandalen kregen ieder tien jaar, omdat bewezen is dat zij zich de afge lopen zes jaar schuldig hebben gemaakt aan systema tische geweldpleging in de Engelse stadions. De Britse politie was erin geslaagd met enige agenten te infiltre ren in de groep. Rechter George Schindler noemde de beklaagden gemene, meedogenloze en boosaardige mannen, voor wie geweld een manier van leven was geworden. De vijf woonden de wedstrijden van het Londense Chelsea bij en droegen meestal operatie messen, kruisbogen en machetes bij zich. Betaald voetbal in Zwolle gered ZWOLLE De gemeenteraad van Zwolle heeft gisteravond het besluit van 23 maart om fi nanciële steun aan PEC Zwol le te stoppen ingetrokken De Zwolse eredivisieclub kan dank zij dit raadsbesluit alsnog de in 1985 door brand ver woeste hoofdtribune herbou wen. Zonder de wederopbouw van die hoofdtribune zou het complex van PEC Zwolle niet voldoen aan de eisen, die de KNVB aan de veiligheid van akkommodaties in het betaald voetbal stelt. Het betaald voet bal zou daardoor voor Zwolle verloren zijn gegaan. Everton verslaat reserves Spurs LONDEN Everton, sinds vorige week kampioen van de Engelse league, heeft gister avond de inhaalwedstrijd te gen Tottenham Hotspur ge wonnen met 1-0. Het werd de nieuwe titelhouder niet moei lijk gemaakt het eigen publiek te trakteren op de zoveelste zege van dit seizoen. In het team van Tottenham stond slechts één speler, die ook za terdag in actie kwam in de competitiewedstrijd tegen Watford. Vier spelers maakten hun debuut in de league en de overigen behoren niet tot de vaste keus. ATHENE - De finale tussen Ajax en Lokomotive Leipzig in het Jlympisch stadion van Athene zal worden bijgewoond door laar schatting 55.000 kijkers. De arena, in 1982 in gebruik geno- pen tijdens de Europese titelstrijd atletiek, kan 80.000 toeschou- rers herbergen. iter [n de voorverkoop zijn inmiddels dertigduizend kaartjes van de and gedaan aan Grieken. Uit Nederland worden een slordige jnduizend fans verwacht, terwijl op ongeveer drieduizend fans it de DDR wordt gerekend. Een Griekse journalist merkte op it het stadion morgen ongetwijfeld tot de nok gevuld was ge test wanneer de Amsterdammers in de eindstrijd het attractie- e Girondins de Bordeaux hadden getroffen. (.000 man politie op been in Athene (THENE Tussen de drie- en vierduizend Atheense poli' ie-agenten zullen bij de Europa Cup Il-finale morgen zeer trenge maatregelen in acht nemen om incidenten tussen upporters voor, tijdens en na de wedstrijd te voorkomen, folgens Leonidas Theodorakakis, vice-voorzitter van de Jriekse voetbalbond EPO, zal al het mogelijke worden ge- - «daan om supportersgeweld tijdens de match tussen Ajax en •Jec lokomotiv Leipzig te vermijden. Theodorakakis maakte bekend dat er voor en tijdens de wedstrijd geen alcoholhou-, lende dranken zullen worden verkocht. ie politiemensen, van wie een onbekend aantal van hen in urger wordt gestationeerd heeft de opdracht iedere vei* lachte supporter, Nederlands, Oostduits of Grieks, te onder- rN': weken op wapens of dronkenschap, zei Konstantinos Kiap- le, een EPOofficial belast met internationale betrekkin- jen. lertig extra vluchten voor fans van Ajax ,MSTERDAM Voor het vervoer van de ruim zesduizend 'sJe jjax-supporters die morgen de finalewedstrijd van hun club in ithene bijwonen worden dertig extra vluchten vanaf Schiphol aar die stad uitgevoerd, jterdag is het eerste extra toestel vertrokken. Gisteren ver- okken vijf extra machines - inclusief het vliegtuig met de spe- ers - en voor vandaag staan acht extra vluchten naar Athene op rt schema. Morgen wordt het leeuwedeel van 3.500 supporters lar de finalewedstrijd vervoerd: totaal zestien toestellen wor- jjo. en daarvoor ingezet. er i vrij snel na afloop van de wedstrijd zal het merendeel van de eD pporters weer worden teruggevlogen naar huis. De eerste golf eei| letballiefhebbers wordt vanaf 03.00 uur verwacht. Zij zullen jie. et extra ingezette treinen naar Amsterdam kunnen doorrei- *WAX-BUS1 OP WEG NAAR ATHENE AMSTERDAM/ATHENE Drie jonge Drenten uit /e Ajax-bus nummer 1 op weg naar Athene, blijken twart op wit een even lu dieke als lucratieve wed denschap te hebben afge- iloten. Jan en Martin uit en weiteveen en Klaas uit diiKlazienaveen krijgen hun bleven lang elke week 25 JJJ gulden als ze na de finale n(Jl Ajax-Lokomotive Leipzig p inet afgezakte broek de t l piddenstip halen. ii vi. pa.Ene Edwin uit Weiteveen np* beeft ons dat geld beloofd", iou vertelt de 19-jarige Martin. elHJlaar dan moeten we tegelij- s n kertijd ook nog ons spandoek ipp net „Boekweit 87" voor de tv- lop camera 's krijgenEn Boek- el((*e;t 87, zo weten alle muziek- nifl liefhebbers, is een popconcert 9 dat begin juli in Weiteveen n plaats vindt iv/1 Hun aanstaande daad vereist \\i«nige moed, die met enkele not blikjes bier alsmaar wordt op- t, qtevoerd. Na enige tijd klinkt t tf iel zelfs overmoedig: „En als s de Europa Cup even kun- ®e/i jatten, krijgen we boven dien elke week van ons leven ~"ten kratie pils gratis". Volg de tv-beelden en u weet wat grootspraak is geweest en wat I Het 0e sfeer in bus 1 van de Ajax- Uravaan is uitstekend en vol .goede moed wordt uitgekeken 1 naar het lange bootreisgedeel- dinsdagavond vanaf tien Uur Na die tocht van vijftien uur van het Italiaanse Brindisi naar het Griekse Patras volgt nog een busrit van drie uur, dj>n wordt snel de wedstrijd ■keken, en daarna moet men ütsemsnel terugkeren naar de bus twee ervaren chauffeurs Van GTA uit Amsterdam, Pe- frr en John, hebben hun Ajax- *ns goed opgevoed in de bus. elke grensovergang en res- "rantbezoek verstoppen de tl i™*rwegend jonge mannen ut «un Ajax-kleding en -accessoi- c i*s onder de bank om nie- mand te provoceren. De sup- ■ri torters van overige bussen en bekken zich er echter minder ia Van nan, zodat het personeel i G» *an de wegrestaurants de tota- groep toch met zichtbare na y&t20 snel mogelijk probeert p*le handelen. jj Popmuziek ud Eenmaal weer op de weg gaan icf ook in bus 1 de rood-witte pet- en sjaals weer op en om. Harde popmuziek, staande kaartspelletjes en de regelma tige verkoop van bier en jene ver heeft voorlopig nog niet tot wanordelijkheden geleid. Via de mobilofoons kunnen de diverse bussen horen wanneer bij elkaar ergens een strijdlied wordt ingezet en dan zingt ie dereen mee. Van „We are the champions" tot We gaan naar Griekenland". Dat laatste kent onderweg steeds één lokale variant, zoals „We gaan naar München toe" en „We zijn Miinchen voorbij, we zijn München voorbij Als iemand met de limerick: „Er was eens een dame in Loenen begint, bedekt de eni ge vrouw in bus 1 de oren van het enige aanwezige kind. Van alle bezienswaardigheden die bij stijgingen en afdalingen van 25worden gepasseerd, scoren de McDonald-restau rants de meeste juichkreten. Echte cultuur lijkt op deze voetbalreis aan niemand be steed. Allemaal goed Chauffeur Peter vindt het al lemaal goed. Hij heeft wel er ger dingen meegemaakt. „De Heizel-reis zal ik nooit verge ten", vertelt hij. „We hadden zes bussen met supporters uit Malta, die Juventus in Brussel gingen steunen. Na de wed strijd zaten we tussen Britse en Italiaanse supporters in die el kaar bekogelden en aanvielen. We misten toen nog één passa gier, maar we zijn toch maar als gekken direct de stad uit gereden „Bij de wedstrijd van Ajax te gen Zaragoza onlangs hadden we een hele gezellige groep in onze bus. Maar bij een dubbel dekker van een ander bedrijf plasten de Ajax-fans van bo ven de trappen af zodat er een plas van wel een decimeter diepte lag. Bovendien maakten ze gebaren naar Spaanse sup porters, zodat die bij hen de ruiten ingooiden. De hele bus was tenslotte volkomen uitge woond". Eén van de oudere passagiers toonde na anderhalve dag rei zen ook plotseling een uitge leefd gezicht toen hij zich in de buurt van Innsbruck be dacht dat hij een biljet van duizend gulden in de achter zak van zijn broek had laten zitten. En die broek ligt nog thuis in de wasmand. Een spoedtelefoontje naar zijn vrouw moest afgelopen nacht een fors verlies voorkomen. HERMAN JANSEN ATHENE Blessures, schorsingen noch de fa- vorietenrol, die Ajax is opgedrongen voor de eindstrijd om de Europa Cup II, kunnen Johan Cruijff er toe bewegen zijn formatie morgen avond in Athene met een wat behoudender con cept het veld in te stu ren. De technisch direc teur, die gisteren in het door de Amsterdammers betrokken hotel aan de Middellandse zee een ontspannen indruk maakte, beseft dat het Oostduitse Lokomotive Leipzig zich de underdog voelt en zich tijdens de wedstrijd ook zo zal op stellen. Ajax kan derhal ve een gegroepeerd ver dedigende tegenstander verwachten, die zo ruim te zal willen scheppen voor de tegenaanval. Cruijff evenwel: „Die favo- rietenrol is het burengebeu ren. We gaan hier dominant voetballen. Ondanks de risi co's, aanvallen naar de moge lijkheden, die het team op dit moment heeft. We hebben hier tenslotte niets te verlie zen, maar alleen iets moois te behalen". Cruijff laat zich ondanks de blessures van de geroutineer de steunpilaren Spelbos en Mühren en de schorsing van Europees topscorer Bosman (acht treffers) dus niets gele gen aan de Oostduitse tegen stander. „We gaan van ons zelf uit en zullen proberen de wedstrijd zo snel mogelijk naar onze hand te zetten om in ons eigen spel te kunnen komen. Maar dat betekent natuurlijk niet dat we met een naar voren stormen. Meteen vanaf het begin grote risico's nemen doen we be slist niet. Want Leipzig blijft toch een beetje een vreemde tegenstander voor ons. Later in de wedstrijd kom je er pas achter hoe je je daarop in moet stellen. De vraag is hoe lang dat duurt". Wat dat be treft kan Cruijff niet zoals in de voorgaande ronden bogen op ervaring uit de eerste ont moeting. „Nu heb je alles in één wedstrijd gevat. In de vorige ronden kende je tij dens de return alle tegenspe lers beter door de eerste wed strijd. Dat is hier niet het ge val Niet slecht Cruijff meent dat zijn forma tie ook bij verlies geen slecht figuur voor de buitenwereld hoeft te slaan. „Het is niet zo dat we de finale perse moe ten winnen. We zijn omhoog geklommen uit een behoor lijk diep dal. Daarom hebben we hier eigenlijk niets te ver liezen. We kunnen slechts nog aan prestige winnen". „Wanneer je attractief speelt en mogelijk wint is de uit straling van dit soort wed strijden vele malen groter dan anders. Dit is een totaal ander gebeuren; iedereen is geïnteresseerd, overal kijken ze mee. Dat legt natuurlijk een behoorlijke druk op de spelers, maar aan de andere kant geeft het een hoop pres tige. Wat de kwaliteit betreft ondergaan we een aderlating (Bosman, Spelbos en mogelijk Mühren;red.), maar dan moe ten de anderen maar wat harder werken. Een voordeel is, dat we hier al eens eerder hebben gespeeld (tegen Olympiakos.red.). Zo zijn er meer kleine voordeeltjes. Ik hoop en verwacht ook, dat we wat het Griekse publiek betreft een thuiswedstrijd spelen", veronderstelde Cruijff. Nawerking De oefenmeester zei zich niet druk te maken om de nawer king van de nederlaag, die Ajax zondag in Utrecht leed (2-0). „Ik weet niet hoe ze dat verwerkt hebben en het inte resseert me ook niet zo. Deze finale is een op zichzelf staande wedstrijd. We begin nen morgenavond met een schone lei". Hoewel Cruijff zich niet aan de tegenstander wil aanpas sen, is hij terdege op de hoog te van de mogelijkheden van Lokomotive Leipzig. „De ploeg speelt vrij gecontro leerd en is fysiek sterk. De Johan Cruijff werd bij aankomst op het vliegveld van Athene onder meer verwelkomd door twee heus in Volendamse kostuums gestoken Nederlandse supporters. Je moet er maar opkomen. spelers maken moeilijk doel punten, maar krijgen die ook nauwelijks tegen. Eigenlijk is het eenzelfde tegenstander als Malmö". Hulptrainer Tonnie Bruins Slot zag de Oostduitsers, die de laatste vijf duels niet tot winst kwamen, tweemaal aan het werk. „Het spel, dat Leipzig speelt, is in wezen voor ons helemaal te volgen. Dat mag geen probleem zijn. De kracht van de ploeg schuilt voornamelijk in de discipline en dan met name achterin. Het gevaar komt vooral via vrije trappen en corners, die ingestudeerd zijn. De bal wordt dan vaak doorgekopt. De spitsen zijn allemaal lang en echte kleer kasten. Die Richter is een boom van een kerel. Maar het grondwerk van de ploeg is niet geweldig. Er wordt veel gelopen met de bal en het combinatievermogen is over het geheel toch vrij be perkt. De acties komen ook vaak niet via schijnbewegin gen. Af en toe is het inder daad slaapverwekkend". 1ST VAN KÖVI ATHENE Terwijl Ar nold Mtlhren nog altijd leeft tussen hoop en vrees over de vraag of hij morgen kan spelen in Athene en een pijnstil lende injectie onder geen beding zal accepteren bereidt een ander lid van de selectie van Ajax zich heel anders voor op het Europa Cupduel. Want de eventuele absentie van Mühren zou wel eens de weg vrij kunnen maken voor Frank Ver laat, die afgelopen zon dag tegen FC Utrecht zijn competitiedebuut mocht maken bij Ajax. De net negentienjarige Haarlemmer schaduwde John van 't Loen naar tevredenheid van Cruijff en was dit seizoen de 25e Ajacied die in de strijd om de punten door de ongediplomeerde coach werd ingezet Verlaat loopt de kans om in navolging van Arie Haan, die in 1971 als invaller scoorde tegen Panathinaikos, zijn Eu ropese debuut te mogen ma ken in de finale, maar wen ste zich daar gisteren geen moment druk om te maken. Met de flair die de Amster damse club eigen is, wacht hij de opstelling van de mae stro geduldig af. „Ik maak me geen illusies. Als ik speel doe ik mijn best, moet ik op Terwijl fysiotherapeut Pim van Dord sleutelt aan de enkel van Arnold Mühren kijkt Marco van Basten toe. de bank blijven dan hoor je mij niet klagen. Tenslotte weet ik als geen ander dat ik deze kans alleen maar te danken heb aan een blessure van iemand anders". Verlaat, die tegen Real Zara goza ook al bankzitter was, is afkomstig van vierde klasser TYBB. Daar werd hij in zijn tweede jaar als B-junior weg geplukt door Ajax, dat Haar lem de loef afstak. „Haarlem kwam net nadat Ajax zich had gemeld, maar de keus was niet meer zo moeilijk". Spijt van ziin overstap naar Amsterdam heeft F rank Ver laat tot op heden niet. „Eerst overviel die belangstelling van Ajax me wel. Maar toen ik na het Nederlands elftal voor veertien- en vijftienjari gen ook dat voor zestien- en zeventienjarigen haalde en in de UEFA-jeugd mocht spelen kreeg ik langzamerhand het idee dat ik aardig kon mee komen. En ging ik denken dat er ook wat zou kunnen uitkomen. Nou, dat is dus vo rig jaar bii de contractbespre kingen gebleken". Verlaat tekende toen een tweejarige verbintenis als full-prof bij de voetbalfa- briek in De Meer. „Ik was toen net klaar met de HAVO en had ook naar het CIOS gekund. Ik ben blij dat ik- toegehapt heb". Hofmeester Minder gelukkig is Verlaat met zijn tot december lopen de verplichtingen als dienst plichtig militair. De Haar lemmer is als hofmeester ge stationeerd op de legerplaats Crailo, toevluchtsoord van herhalingsoefeningen. „Het leuke is dat je om de drie we ken nieuwe mensen om je heen ziet, maar voor het voetbal is het toch een na deel. 's Morgens kom ik al om zes uur mijn bed uit, om dat ik vroege dienst draai tot één of twee uur. Dat is nog wel te doen, maar als je 's avonds met het tweede moet voetballen in Rotterdam kom je pas na twaalven je nest weer in. En zo weinig slaap is natuurlijk niet ideaal. Boven dien train ik nu maar een keer of zes bij Ajax, terwijl anderen twee maal daags be zig zijn om alles te perfectio neren. Maar goed, dat is tij delijk. Op een of andere ma nier krijg je toch een keer de kans bij Ajax, zoals met Den nis Bergkamp, Rob Witschge en Aron Winter is gebleken. Daar hoop ik dan ook maar op". WILLEM PFEIFFER DEN HAAG Het overzicht van Nederlandse clubs in de di verse Europa-Cupfinales ziet er als volgt uit: Europa Cup I: 1968-1969: AC Milan-Ajax 4-1. (op 28 mei 1969 in het Santiago de Bernabeustadion in Madrid). Doelpunten AC Milan: Prati 3x en Sormani; doelpunt Ajax: Va- sovic (strafschop). Opstelling Ajax: Bals; Suurbier, Hulshoff, Vasovic, Van Duiven- bode; Pronk, Groot, Swart, Cruijff, Danielsson, Keizer. 1969-1970: Feyenoord-Celtic 2-1 (na verlenging). (6 mei 1970 in San Siro Milaan). Doelpunten Feyenoord: Israël en Kindvall; doelpunt Celtic: Ge- mmell. Opstelling Feyenoord: Pieters Graafland; Romeijn (Haak), Lase- roms, Israel, Van Duivenbode, Hasil, Jansen, Van Hanegem, Wery, Kindvall, Moulijn. 1970-1971: Ajax-Panathinaikos 2-0. (2 juni 1971 op Wembley in Londen). Doelpunten Ajax: Van Dijk en Haan (via been Kapsis) Opstelling Ajax Stuy; Vasovic, Suurbier, Hulshoff, Rijnders (Haan), Neeskens, Swart (Blankenburg), Gerrie Mühren, Keizer, Van Dijk, Cruijff. 1971-1972: Ajax-Inter Milaan 2-0. (31 mei 1972 in het Stadion Feyenoord in Rotterdam). Doelpunten Ajax: Cruijff 2x. Opstelling Ajax: Stuy; Suurbier, Blankenburg, Hulshoff, Krol Neeskens, Haan, Gerrie Mühren, Swart, Cruijff, Keizer. 1972-1973: Ajax-Juventus 1-0. (30 mei 1973 in Rode-Sterstadion in Belgrado). Doelpunt Ajax: Rep. Opstelling Ajax: Stuy; Suurbier, Krol, Neeskens, Hulshoff, Blan kenburg, Rep, Haan, Cruijff, Gerrie Mühren, Keizer. UEFA Cup 1973-1974: Tottenham Hotspur-Feyenoord 2-2. (21 mei 1974 op White Hart Lane in Londen). Doelpunten Tottenham Hotspur England en Van Daele in eigen doel; doelpunten Feyenoord: Van Hanegem en De Jong. Opstelling Feyenoord: Treijtel; Rijsbergen, Van Daele, Israel, Vos, De Jong, Jansen, Van Hanegem, Ressel, Schoenmaker, Kristensen. Feyenoord-Tottenham Hotspur 2-0. (29 mei 1974 in Stadion Feyenoord in Rotterdam). Doelpunten Feyenoord: Rijsbergen en Ressel. Opstelling Feyenoord: Treijtel; Rijsbergen, Van Daele, Israel, Vos, Ramljak, Jansen, De Jong, Ressel, Schoenmaker, Kristen- 1974-1975: Borussia Mönchengladbach-FC Twente 0-0. (7 mei 1975 in Rheinstadion in Düsseldorf). Opstelling FC Twente: Gross; Drost, Van Ierssel, Overweg, Ora- nen, Thijssen, Pahlplatz, Van der Vall, Bos, Jeuring (Achter berg), Zuidema. FC Twente-Borussia Mönchengladbach 1-5. (21 mei 1975 in Stadion Het Diekman in Enschede). Doelpunten Borussia Mönchengladbach: Heynckes 3x, Simonsen 2x; doelpunt FC Twente: Drost). Opstelling FC Twente: Gross; Drost, Van Ierssel, Overweg, Ora- nen, Bos (Arnold Mühren), Thijssen, Pahlplatz (Achterberg), Van der Vall, Jeuring, Zuidema. 1977-1978: Bastia-PSV 0-0. (26 april 1978 in Bastia). Opstelling PSV: Van Beveren; Van Kraay, Krijgh, Stevens, Brandts, Poortvliet, Van der Kuylen, Willy van de Kerkhof, Deijkers, René van de Kerkhof, Lubse. PSV-Bastia 3-0. (9 mei 1978 in het PSV Stadion in Eindhoven). Doelpunten PSV: Willy van de Kerkhof, DÏeijkers, Van der Kuylen). Opstelling PSV: Van Beveren, Krijgh, Stevens, Van Kraay (De- acy), Brandts, Willy van de Kerkhof, Poortvliet, Van der Kuy len, Lubse, Deijkers, René van de Kerkhof. 1980-1981: Ipswich Town-AZ'67 3-0. (6 mei 1981 in Ipswich). Doelpunten Ipswich Town: Wark (strafschop), Thijssen, Mari ner. Opstelling AZ'67: Treijtel; Van der Meer, Spelbos, Metgod, Ho- venkamp, Peters, Jonker, Arntz, Nygaard (Welzl), Kist, Tol. AZ'67-Ipswich Town 4-2. (20 mei 1981 in het Olympisch Stadion in Amsterdam). Doelpunten AZ'67: Welzl, Metgod, Tol, Jonker, doelpunten Ips wich Town: Thijssen en Wark. Opstelling AZ'67: Treijtel; Reijnders, Spelbos, Metgod, Hoven- kamp, Peters, Welzl (Kist), Arntz, Jonker, Nygaard, Tol. THESSALONIKI Thijs Li- bregt voert vanavond een ge sprek met vertegenwoordigers van de KNVB inzake een functie als bondscoach. De voetbalbond wil Libregts een contract aanbieden tot en met 1990. De trainer, die gister avond werd gebeld door secre taris Jan Huijbregts, heeft ech ter nog een verbintenis met PAOK. „In dat contract is ech ter wel de clausule opgeno men", aldus de Rotterdammer, „dat een tussentijds vertrek mogelijk is als beide partijen het daarover eens kunnen worden". (ADVERTENTIE) Afgelopen zondag had niemand 12 goed in de Toto. Daarom pakt de Toto deze week twee keer uit. Met 'n beetje geluk wint u de hoofd prijs incL de jackpot van circa f 45.000,-. -rz-s-rCl Das als u'ns echt uw slag wilt slaan..

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15