Geen schade Casba en Leski door omstreden Meubelplein Jeugd moet betalen voor De Boekenhof Nieuwe bibliotheek in gebruik dagpuzzel LEIDEN OMGEVING fieidó®Soiutmt L dienstuerlening Sporthal NAL-terrein 450.000 gulden duurder Aanleg woonwagencentrum wacht op staatssecretaris Comriekade 23 eindelijk afgebroken ALARMSYSTEEM VOOR OUDEREN IN WOUBRUGGE Alphense finaliste Steinway Concours v Opknapbeurt Noord- en Zuideinde DINSDAG 12 MEI 1987 PAGINA 11 aan tafel Tuinkruidengehakt met bloemkool en aardappelen - choco- lade-havermoutvla De benodigdheden voor twee personen zijn: t sneet je brood, 200 g gehakt, zout, bieslook, peterselie, selderij, lavas, paneermeel, 30 g margarine, mespunt bloem, aroma; bloemkool, zout, 10 g mar garine, nootmuskaat; Vt tot 1 kg aardappelen; Vt liter melk, 40 g haver mout, 20 g cacao, 45 g sui ker. Zet het brood tien minuten onder water weg, druk het vervolgens zo droog mogelijk uit en maak het fijn. Voeg gehakt, zout en fijngeknipte tuinkruiden (de genoemde of de soorten die u heeft) toe. Kneed de massa stevig door elkaar en vorm er per per soon een gladde bal van. Rol de gehaktballen door paneer meel en leg ze ten minste een uur koel weg. Bak het gehakt in de marga rine, met het deksel schuin op de pan en onder geregeld keren, in twintig minuten gaar en bruin. Houd het vlees op een bord warm en bak de bloem lichtbruin in het overgebleven vet Voeg weinig water toe, laat de jus twee minuten koken en maak hem op smaak af met zout en aroma. Snijd de stronk van de bloemkool en deel haar in grove stukken. Spoel de groente schoon, zet haar op met weinig kokend water en zout en kook haar in tien mi nuten gaar. Schik de uitge lekte bloemkool zo veel mo gelijk 'in model' in een war me schaal, leg hier en daar een klontje margarine en strooi er nootmuskaat over. Breng de helft van de melk aan de kook, strooi er al roe rende de havermout in en laat de vla drie minuten ko ken. Meng cacao, suiker en weinig koude melk tot een klontvrij papje, voeg er de hete vla aan toe en vervol gens de rest koude melk. Presenteer de vla geheel af gekoeld. JEANNE APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Lelden worden tot vrijdag 15 mei waargenomen door apotheek Zuid- West in Leiden en apotheek Linnaeus In Leiden. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuls polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Ellsabeth-zleken- huis). ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 vla 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau, Ketelboeters- steeg 10, tel. 130775; afdeling belas tingen; alleen op afspraak, klachten bureau: dl. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht; ma. 13-15 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulp dienst, tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Vertrouwelijk. Dag en nacht be reikbaar. BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; spreeku ren ma. en dl. 10.00-12.30 u., wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Lelden, Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsburg, Valkenburg, Voorschoten. Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Koren brugsteeg 2. tel. 143171 (kantooru ren). Spreekuren ma., dl. en wo. 11.00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezinsverzorging, Rem- brandtstraat 17. tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELEFOON Dagelijks geopend van 15.30 tot 19.30 uur. Het nummer is 071- 120611. SOCIALE RAADSVROUW Spreek uren sociale raadsvrouw. Binnenstad: Gerecht 10, wo. 17.00-18.00 u.; Noord: Var. Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 u.; Kool: Driftstraat 49a, dl. 10.30-11.30 u.; Morskwartier: Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan, 10.00-11.00 u. wo. 10.00-13.00 u.; Tuinstadwijk: Herengracht 45. vr. 10.30-11.30 u. FIGUURPUZZEL Horizontaal: 1 bruine kleurstof; 6 onberispelijk; 7 inwoner van zekere Europese hoofdstad; 8 niet samengesteld. Verticaal: 2 lange afstandsloop; 3 gelijke; 4 woldragend dier; 5 deel v.e. vliegtuig. OPLOSSING Pbbjs g idaeuos f :e|U)ju8Ae e :uog»BJ8Uj z :|»«3|U»A 'ie)<ue 8 ijeuegiv tpejjoo g Ueqtuo i :|««|U0Z|J0H TER AAR De sporthal op het NAL-terrein wordt 450.000 gulden duurder dan was gepland. Dit bedrag is nodig om de hal in te richten als een evenementenhal. De gemeenteraad, die in november 1986 1,5 miljoen gulden voor de bouw beschikbaar had gesteld, buigt zich don derdagavond over het voorstel van B en W een extra krediet van 450.000 gulden beschikbaar te stellen. De sporthal op het NAL-terrein moet een multi-functioneel karakter krijgen, zodat hij ook overdag kan worden gebruikt In dit ge val wordt gedacht aan de tennissport. School kinderen zullen geen gebruik maken van de nieuwe sporthal, schoolsport blijft geconcen treerd in sportzaal De Wip. Voor de hal op het NAL-terrein zijn twee bouwers in de markt: de firma's Vaessen en Pelikaan. Leimuidenaar mag in Alkemade wonen ALKEMADE Een inwoner van Leimui- den mag met zijn gezin toch in Alkemade komen wonen, ondanks een oorspronkelijke weigering van een woonvergunning door B en W. Dit heeft de Leimuidenaar te danken aan de raadscommissie bezwaar- en beroeps schriften, die ziin bezwaar tegen de weige ring gisteravond gegrond achtte. De man in kwestie is, net als zijn vrouw, geboren en ge noten in Alkemade. Twee jaar geleden koch ten zij een huis in Leimuiden in de buurt van de werkgever van de man. Zijn vrouw bleef 25 uur per week in Roelofarendsveen werken. De Leimuidenaar vond daarom dat zijn vrouw een economische binding met Al kemade heeft en dat zij beiden een maat schappelijke binding hebben. De raadscom missie was het hiermee eens. Bushaltes Alkemadelaan OUDE WETERING De aan leg van bushaltes op de Alke madelaan schiet al aardig op en zal bij de inwerkingtreding van de nieuwe dienstregeling van Centraal Nederland op 1 iuni gereed zijn. De nieuwe bushal tes worden vanuit de woonwijk Gogh Noord bereikbaar via een trap omhoog en een aparte op rit voor invaliden. De bushaltes zijn vanuit de Kerkstraat be reikbaar via een bruggetje over de Ringsloot Er komen nog twee abri's en een aantal rij wielstandaards. De verkeers lichten staan er al, maar wer ken nog niet. Het wachten is op stroomlevering door een nuts bedrijf. Het gehele project kost 380.000 gulden. LEIDSCHENDAM Zodra staatssecretaris Heerma de rijks bijdrage voor het woonwagencentrum aan de Kostverlorenweg toezegt zal in Leidschendam met de aanleg van het definitieve centrum worden begonnen. Dat heeft burgemeester W. F. de Vreeze gisteren in de gemeenteraad gezegd naar aanleiding van vragen over het krediet van 20.000 gulden voor eventuele voorlopige sanitaire voorzieningen. De burgemeester zei twee maanden geleden hierover met de staatssecretaris contact te hebben gehad en toen de toezegging van een beslissing op kor te termijn te hebben gekregen. Ondanks vele telefoontjes doet de bewindsman er echter nog steeds het zwijgen toe. De staats secretaris praat over een beleid dat hij uiteindelijk niet uit voert, aldus De Vreeze. Leidschendam wil de zekerheid dat de rijksbijdrage voor het woonwagencentrum niet afhankelijk wordt gesteld van de uitkomst van de beroepsprocedure over het bestemmingsplan. De Raad van State zal naar wordt ver wacht hierover echter pas volgend voorjaar uitspraak doen. Versmarkt gaat voorlopig niet door OUDE WETERING Een noemde Versmarkt aan de Me«rFG kreuk in Oude Wetering gaat voorlo. pig niet door. Dat hebben B en ll10® van Alkemade gisteren laten wetei aan de initiatiefnemers. Dat zijn <L heren J. A. M. van der Meer (horeca- exploitant), C. van der Meer (slag en J. van Rijn (bakker). Het colli, wil met het verlenen van een bom. vergunning voor winkels aan d- n' Meerkreuk wachten op de gereedko- DP ming van een nieuw bestemming* 101 plan voor het gebied. Ook aan archi- P01 tect Stroek is een bouwvergunnj voor een winkelcentrum aan Meerkreuk geweigerd. Een nieu»fen ontwerp-bestemmingsplan komt it de loop van volgend jaar pas gereed 01 DEN HAAG/LEIDER DORP De meubelbe drijven Casba en Leski aan de Hoge Rijndijk in Zoeterwoude hebben nau welijks schade ondervon den van de komst van het Meubelplein in Leider dorp, dat nu een jaar in bedrijf is. Dat stelde wet houder J. Bezemer van Leiderdorp gisteren bij de Raad Van State, waar het Meubelplein wederom door de twee Zoeterwoud- se bedrijven op de korrel werd genomen. „Ik heb begrepen dat Casba en Leski de concurrentie met het Meubelplein best aandurven. Onlangs heeft er een bedrijfs- uitbreiding plaatsgevonden. Verder stelt de Kamer van Koophandel dat er door de komst van het Meubelplein een nieuw elan is ontstaan, een opleving in de meubel branche. Dan lijkt het mij dat het met de schade die aan de Hoge Rijndijk is geleden nogal meevaltaldus Bezemer. Vol gens de wethouder lopen de winkeliers op het Meubelplein veel schade op als op het Meu belplein geen meubels meer mogen worden verkocht. „De belangen van de meubelbedrij ven op het Meubelplein wegen volgens ons college zwaarder dan de belangen van Casba en Leski, die gewoon door kun nen gaan met meubels verko pen. Vandaar dat wij nog geen stappen hebben ondernomen om het Meubelplein te slui ten". Het Meubelplein is volgens de Raad van State ten onrechte gebouwd, omdat provincie en gemeente er bij voorbaat al van uitgingen dat de Kroon het bestemmingsplan Elisa- bethhof zou goedkeuren. In september 1986 werd de ver klaring van geen bezwaar van de provincie door de afdeling rechtspraak van de Raad van State vernietigd. Namens Cas ba en Leski eiste mr. Van der Pluijm gisteren dat de provin cie en de gemeente uitvoering geven aan deze beslissing van de Raad van State. Dat zou be tekenen dat het Meubelplein voorlopig de poorten moet sluiten. Provincie en gemeente zijn echter niet van plan stap pen te ondernemen. Zij willen de uitspraak van de Kroon over het bestemmingsplan af wachten. Volgens mr. Van der Pluijm hebben provincie en gemeente niet het recht om de uitspraak van de Kroon af te wachten. Hij verlangde dat er onmiddel lijk actie wordt ondernomen, op straffe van een dwangsom van 100.000 gulden per dag. Overigens proberen de twee meubelbedrijven ook via de rechtbank gedaan te krijgen dat het Meubelplein voorlopig gesloten wordt. Voorlopig zal de afdeling rechtspraak van de Raad van State zich hier niet over uitspreken. Volgens staatsraad van Zeben was het niet mogelijk het verzoek van mr. Van der Pluijm om direct mondeling uitspraak te doen in te willigen, omdat de zaak nogal gecompliceerd is. Wel was hij bereid de uitspraak, die normaal gesproken pas in juli te verwachten is, te ver snellen. Overigens is binnen niet al te lange tijd ook de uit spraak van de Kroon over het bestemmingsplan te verwach ten. In Woubrugge is gisteren begonnen met de sloop van het pand Comriekade 23. Reeds enige jaren toont het oudste huisje van de Comriekade, het stamt van begin deze eeuw, ernstige gebreken. Het werd onbewoonbaar verklaard en de gemeenteraad besloot, dat het zou worden afgebroken. Er toonden zich liefhebbers genoeg voor het gemeentelijk stukje grond. Na loting werd een koper aangewezen, maar toen begonnen de problemen pas goed. Zo had een buurman grote bezwaren. Bovendien bleek, dat de gemeente toch niet helemaal zorgvuldig was geweest. Er rezen vraagte kens over het eigendomsrecht van enkele meters grond. Uiteindelijk werden de problemen toch opgelost en kon worden begonnen met de sloop van de steen des aanstoots. Er komt een woning voor in de plaats, die in het beeld van de kade past. Over een half jaartje moet de nieuwbouw klaar zijn. Van der Valk Boumanweg vrij van obstakels LEIDERDORP De Van der Valk Boumanweg in Leiderdorp wordt weer ontdaan van alle verkeersremmende obstakels. De commissie verkeer ging gis teravond akkoord met een ver eenvoudigd verkeerscirculatie plan, vervaardigd door de raadsleden V. Molkenboer (PvdA) en J. de Waard (VVD). PvdA en VVD kregen verder nog steun van D66 voor hun plan. De overige partijen, CDA en PPR/PSP waren tegen. Zij waren wel bereid een half mil joen gulden uit te geven voor een meer uitgebreid verkeers circulatieplan. Het plan van PvdA/WD houdt in dat de ge wraakte wegversmallingen op de Van der Valk Boumanweg bij de Spanjaardsbrug, de Laan van Ouderzorg en de Dijkgra- venlaan weer verdwijnen. In plaats daarvan komen er ver keerslichten op de kruising met de Laan van Ouderzorg en oversteekplaatsen voor voetgan gers en fietsers bij de Span jaardsbrug. Wethouder J. den Boeft hield de commissieleden wel voor dat het verwijderen van de obstakels en de nieuwe maatregelen behoorlijk wat kos ten met zich mee zullen bren gen en dat het vereenvoudigde plan wellicht niet zo goedkoop zal worden als was gedacht. De wethouder was niet gelukkig met de „halfslachtige" oplos sing. Den Boeft verweet Mol kenboer en de Waard de over schrijding van de kosten aan te grijpen om hun eigen zin door te drijven. Woordvoerder De Groot van de bewonersgroep van de Van der Valk Bouman weg verweet de commissie wil lekeur bij het vaststellen van het verkeerscirculatieplan. Op zich was hij echter wel tevreden met de uiteindelijke uitkomst. In het vereenvoudigde plan komt er een groene golf op de Engelendaal zonder uitvoegstro- ken, met uitzondering van de kruising met de Rietscl WOUBRUGGE Het alarmsysteem voor ouderen is vandaag in gebruik genomen. Het systeem maakt het mogelijk dat zelfstandig wonende ouderen in geval van nood elektronisch hulp in kunnen roepen. Ook in Woubrugge wordt uitvoering gegeven aan het be leid om ouderen langer zelfstandig te laten wonen. Het komt ech ter voor, dat zij onmiddellijk hulp nodig hebben. Via een automati sche telefoonnummerkiezer, die geactiviteerd kan worden met een alarmknopje dat de betrokkene aan een ketting om de hals draagt, kan via de alarmcentrale in het bejaardencentrum hulp worden ingeroepen. Vijfenveertig personen hebben zich in Woubrugge ge meld voor een dergelijke installatie. Door een indicatatiecommissie zijn achttien personen aangewezen, die het alarmeringsapparaat zullen krijgen. Wethouder Van Wieringen stelt vanmiddag het sy steem in werking. De eerste die een dergelijk individueel alarme ringsapparaat krijgt, is J. M. Salm aan Ofwegen 10. Conservatorium te Amster- damm. De uitvoering begint om kwart over acht. Dit jaar zal in de concerten veel aan dacht worden geschonken aan Louis Vieme en Charles Marie Widor, die beiden in 1937 overleden. Door Hans van Nieuwkoop worden wer ken van Marchand, César Franck, Jéhan Alain en Hen drik Andriessen uitgevoerd. Wielerdag Hillegom staat morgen ge heel in het teken van de wie lersport. Van vier uur tot half tien worden er op het parcours Meerlaan, Prinses Marijkestraat, Valckslootlaan en Hillinenweg diverse wed strijden gereden. Om vier be gint het Nederlands kampi oenschap voor ambtenaren, .J;j om half vijf is er een junio- rf, renwedstrijd en om half acht vindt de start plaats van de derde etappe van de avond- zesdaagse. Schoolvoetbal In sportpark Haasbroek in Zoeterwoude-dorp wordt morgen het schoolvoetbal- toernooi gehouden. Vanaf 13.30 uur zullen de jongens en meisjes van de Bernardus- Corbulo-, Klaverweide- en Westwoudschool zich inzet ten in de striid om de „Joop Vink-bokaal vernoemd naar het voormalige hoofd van de inmiddels opgeheven Aloysi- usschool. Concert De Orgelkring Bollenstreek begint donderdag met een se rie orgelconcerten in de St. Agathakerk in Lisse. Het spits wordt afgebeten door Hans van Nieuwkoop, hoofd docent van het Sweelinck- Abel In Muzenhof Leiderdorp wordt donderdag de film „Abel" van Alex van War merdam gedraaid. Abel woont nog in huis bij zijn va der en moeder en heeft dal huis ook nog nooit verlaten. Als hij op een dag toch hel huis uit moet, maakt hij ge lijk kennis met een meisje. Dan ontstaat er een strijd tus sen zijn bezitterige moeder jj( en zijn nieuwe vriendin. Aanvang half negen, entree vijf gulden. va Actie De Interkerkelijke Prote- r stantse commissie Ontwikke- lingssamen werking Sassen- heim begint donderdag met een actie voor het meisjes huis Sion van het Leger dei Heils in Bombay in India. DU huis staat onder leiding van Kapitein Truus Quak. In hel meisjeshuis wonen 150 meis jes en jonge vrouwen, die geen onderkomen hebben, omdat ze door hun ouders in de steek zijn gelaten. De actie nde gaat donderdagavond tussen zeven en acht uur in de Hoofdstraat van Sassenheim van start met een optreden door een brassband van hel Heilsleger, gevolgd door een n bijeenkomst in het jeugdhuis waar Majoor Verpoorten hel fl steunproject Zal toelichten. ZOETERWOUDE De verbouwing van de voor malige Aloysiusschool in Zoeterwoude tot biblio theek verloopt voorspoe dig. Hoewel de officiële opening pas begin septem ber zal plaatsvinden, zal de nieuwe bibliotheek al morgen in gebruik kun nen worden genomen. In verband met de verhui zing van de Van Alkemade straat naar de Schenkelweg zal de bibliotheek in de pe riode van 7 tot en met 12 mei gesloten zijn. Zodra de nieu we bibliotheek in gebruik is zal de service voor het pu bliek aanzienlijk worden verbeterd. Over andere op handen zijnde veranderingen is vanaf heden informatie verkrijgbaar in de biblio theek aan de Van Alkemade- - straat. Om bij de bibliotheek aan de Schenkelweg over voldoende mogelijkheden tot het stallen van fietsen te be schikken zullen waarschijn lijk twintig rekken worden geplaatst. Tevens zal het ge bouw gemakkelijk bereik baar zijn voor invaliden. Een speciale oprit wordt voor de ingang aangelegd. Met de plaatsing van fietsenrekken en de oprit voor invaliden is een bedrag gemoeid van 10.000 gulden. Ook zal de to tale parkeerproblematiek aan Schenkelweg/Schenkel straat worden bekeken, als uitvloeisel van het verkeert veiligheidsplan. De openingstijden zijn ver Ie nd want de nieuwe bi )i bliotheek is goepend v; maandag van 14.00-16.30 ui dinsdag van 19.00-21.00 uurve woensdag van 14.00-16.31 m uur; donderdag 19.00-21.Ö i( uur en zaterdag van 10.30 ïi 12.00 uur. Het abonnement u starief voor jongeren van t/m 20 jaar wordt verlaagK, naar 12 gulden. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Bibliotheek De Boekenhof zal een jeugda- bonnement instellen. De jongste lezers in Koude kerk zullen jaarlijks drie en een halve gulden moe ten betalen om boeken te lenen. Het heffen van dit abonnementsgeld is een rechtstreeks gevolg van het besluit dat gisteravond door de gemeenteraad ge nomen werd om alle Kou- dekerkse verenigingen 10 procent te korten op de subsidie voor 1987. De minister van WVC heeft vorig jaar een maatregel be kend gemaakt waarbij op de rijksbijdrage op het sociaal- cultureel werk een korting van bijna 45 procent toegepast zou worden. Nadat de maatre gel nog iets was afgezakt, bleek dit voor Koudekerk er op neer te komen dat er ruim 11.000 gulden minder door de gemeente aan subsidies ver strekt kon worden. Uit een on derzoek dat door B en W bij de verenigingen is gehouden, is gebleken dat alle verenigingen orting van 10 procent al in hun begroting over 1987 heb ben opgenomen en dat er ner gens problemen zijn ontstaan. Het enige obstakel vormt ech ter de bibliotheek. G. Huson (CDA) ging gisteren aarzelend akkoord met het al ternatief dat door de biblio theek zelf is aangedragen om ieugdabonnementsgeld te gaan heffen. Zij zei zeer bang te zijn dat dit de bibliotheek leden zal taan kosten. „Wat doen we als lijkt dat gezinnen met kinde ren dan maar liever even op de fiets naar Hazerswoude- Rijndijk gaan omdat lezen daar niks kost", vroeg zij zich af. M. Vorenkamp (WD) ging wel akkoord met de bezuini gingsmaatregel, maar zij wen ste zeker gesteld te zien dat, als er eventueel verenigingen in de problemen komen, zij toch bij de gemeente zouden kunnen aankloppen. Wethou der L. Schrier meldde dat de bezuinigingen 7500 gulden op zouden leveren, en dat de ge meente dientengevolge nog 4000 gulden bij zal moeten pas sen uit algemene middelen. De PvdA-fractie had een ge heel eigen voorstel gemaakt Zij wilde een tegemoetkoming in de bouwkosten van het jeugdhonk in de Ridderhof, die misschien door het Julia- nafonds beschikbaar zal wor den gesteld, gebruiken om de korting op de subsidie op te vangen, zodat de verenigingen dit jaar nog geen last van de maatregel zouden hebben. Het bedrag van het Julianafonds dat de gemeente dan eventueel zou krijgen bedraagt 8500 gul den. Wethouder Schrier deelde mee dat het geld van het Juli anafonds waarschijnlijk voor de Ridderhof gebruikt zal worden, omdat de toeganke lijkheid van het gebouw nodig verbeterd moet worden. CDA'er Huson voegde daar nog aan toe dat met name de bibliotheekmedewerkers de wens hebben geuit om de in gang voor de bibliotheek te veranderen, omdat er nu vaak jongelui de toegang voor ande re mensen belemmeren. Het PvdA-voorstel werd met 8 te gen 3 stemmen verworpen. ALPHEN AAN DEN RIJN De 15-jarige Edith Woudstra uit Alphen aan den Rijn is één van de dertien jeugdige pianis ten die meedoen aan de finale van het Steinway Concours Nederland 1987. Dit concours dat jaarlijks wordt gehouden is bedoeld voor pianisten tot en met 19 jaar oud. Afgelopen weekeinde zijn de voorronden van het Concours gehouden in het Philips Ontvangst Cen trum in Eindhoven. De jury, onder leiding van Herman Uhlhorn, was zo te spreken over het niveau van de deel nemers, dat zij heeft besloten om de halve finale op 10 mei te laten vervallen. De finale wordt op zondag 17 mei vanaf 14.00 uur gehouden. De eerste drie krijgen een uitnodiging voor het Internationale Stein way Concours in 1988, een zil veren vleugeltje ter waarde van 1500 gulden en een aantal recitals in Nederland aangebo den. De reconstructie van het wegdek van Noord- en Zuideinde tussen de Noord- en de Zuidbrug I' J] Roelofarendsveen is gisteren begonnen. De werkzaamheden zullen tot medio september duren Zowel de fundering als het asfalt van de weg worden vernieuwd. Hier en daar wordt een stukM trottoir aangelegd, zoals ter hoogte van het woonwijk de Barg en bij Zuideinde 24. Vóór de bedrij- si ven van Hoogeveen en Vink wordt een parkeerhaven aangelegd. Nabij de R.K. kerk Petrus Bande" blijft de situatie zoals die was, ondanks eerdere berichten over de aanleg van een pleintje daar. Hd gemeentebestuur is het met het kerkbestuur eens dat de breedte van het Noordeinde ter hoogtt van de kerk zeer geschikt is als draaipiaats voor het vrachtverkeer van en naar het Zuideinde. Hd Noord- en Zuigeinde zijn de komende maanden op werkdagen afgesloten voor doorgaand autover- w keer. De wegen zijn voor bestemmingsverkeer afgesloten en dit afgesloten deel schuift dagelijtó op. Na werktijd kan het autoverkeer er gewoon door. Inbrekers slaan slag ALPHEN AAN DEN RIJN Onbekenden hebben gisteren op klaarlichte dag ingebroken in een woning aan de Vivaldi- hof. Volgens de politie kwam rond kwart over een de doch ter des huizes thuis. Zij hoorde gestommel en liep het huis weer uit om haar moeder te halen. Toen ze samen terug kwamen, ontdekten ze dat de gehelè woning was doorzocht en dat een fototoestel en eer hoeveelheid sieradep wares verdwenen. De daders zijn binnengekomeJ d via de bovenverdieping van drive-inwoning. JONGETJE GEWOND ALPHEN AAN DEN RIJN Een 6-jarig jongetje is gister middag gewond geraakt toen hij plotseling de rijbaan over stak en werd aangereden door een auto, bestuurd door een 37-jarige inwoner van Bode graven. Het ongeluk gebeurde op de Burgemeester Bruins Slotsingel, nabij het woonhuis van de jongen. Het slachtoffer is met een flinke hoofdwond overgebracht naar ziekenhu* Rijnoord. Volgens de politie het aan de geringe snelhet waarmee de automobilist reed te danken dat de verwondi» gen niet ernstiger zijn.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 12