Dames judoka's hebben olympisch perspectief Ivan Lendl vermaakt zich Burra leert van fouten Stephen Roche kandidaat voor Tourzege I ikiffeur Göbel ^teerste in Gent Diskwalificaties bij races Zandvoort Menno Boelsma in sprintselectie Sabatini klopt Navratilova Sportwereld Rentree kanoër Lebbink matig Hartveld wint in Geneve marathon JENT De Nederlander Frans Göbel ,eeft zaterdag bij internationale roei- ^edstrijden in Gent de skiff gewonnen. )e lichtgewicht-roeier, die vijf keer de feffhead won, ging door de finish met en halve lengte voorsprong op de festduitser Otten, die als tweede ein dde. De Bel£ Van Belleghem werd erde. De ploeg van Njord uit Leiden, «ree weken geleden winnaar van de farsity, werd eerste bij de vier met tuurman. Een Orca/Triton-combinatie ron de acht met stuurman. De Neder- indse skiffeuse Delfgaauw was het nelst bij het zwak bezette skiff-num- ier bij de vrouwen. CeicUe Sow-ant MAANDAG 11 MEI 1987 PAGINA 13 ZANDVOORT De sportcommissarisen op Zandvoort hebben gisteren tijdens de voor jaarsraces meer de aandacht getrokken dan de wedstrijden zelf. In de spectaculairste race van de dag werden John Vos en Ronald van der Zande gediskwalificeerd. De rijstijl van beide coureurs kon in de ogen van het college geen genade vinden. Door de diskwalificatie van Vos werd Jan Scholten uit Baarn tot winnaar uitgeroepen. In Zandvoort werd bekend, dat Gerrit van Kouwen terugkeert in het interna tionale circuit. Met Arthur van Dedem bereidt hij zich in een lange afstandsrace in Denemar ken voor op enige wedstrijden om de Europese titel. Van Kou wen reed vorig seizoen mee in de strijd om de Engelse formule 3 titel. Karpov geeft schaakles aan Van der Wiel AMSTERDAM Jan Timman heeft in het weekeinde als lijstaanvoerder van de Euwe-vierkamp in Amsterdam gezel schap gekregen van Anatoli Karpov. Beide spelers hebben in de eerste helft van het toernooi twee punten verzameld. De oud-wereldkampioen kwam naast Timman door een fraaie zege op John van der Wiel, die er in de partij niet aan te pas kwam en bij de analyse nog eens bijles kreeg van Karpov. Timman speel de een marathonpartij tegen Viktor Kortsjnoj. Met een toren en een loper te gen een toren berustte hij pas na hon derd zetten in de theoretische remise. Vandaag beginnen de „revanches" met de partijen Van der Wiel - Timman en Karpov - Kortsjnoj. PAPENDAL De technische leiding van de nationale schaatsbond, de KNSB, heeft zaterdag op sportcentrum Papendal de nieuwe sprint- ploeg bekend gemaakt onder de toevoeging „dat het nog niet zeker is". De voorzitter van de begeleidingscommissie kernploegen (BCK), Dick van Zanten, zei over de huidige raadsels bij de opzet van de sprintkernploeg, die in 1984 na de Olympische Winterspelen werd opgehe ven: „Er kan nog steêds iets tussen komen. Dat heeft niets met sponsoring te maken - we heb ben een sponsor - maar met de lengte van de financiële polsstok van de KNSB. De sprint- ploeg bestaat uit: Geert Kuiper, Jan Ykema, Menno Boelsma, Bauke Jonkman, en de dames Aaftink en Haringa gaat bevatten. Van den Berk en Strijbos vooraan ARCO Dave Strijbos en John van den Berk hebben hun dominante posi ties in de wereldtitelstrijd 125 cc moto- cross in Arco behouden. In de Italiaanse Grand Prix won titelverdediger Strijbos de tweede manche. Van den Berk no teerde een tweede en derde plaats. Strij bos had in de eerste rondgang een bij zonder slechte start. Als tweede ver trokken achter Van den Berk remde hij voor het ingaan van de eerste bocht te laat af, waardoor hij bijna onderuit gleed en op de 29e plaats belandde. Met twee tweede plaatsen in de Finse Grand Prix heeft Kees van der Ven zich ge mengd in de strijd om de wereldtitel motocross in de 500 cc. De leider in het klassemënt, de Brit David Thorpe, kwa men gisteren in Vantaa in beide man ches ten val. Gabriela Sabatini staat er bijna wat beduusd bij na haar zege op 's werelds nummer één Martina Navratilova (links). NEW YORK Boris Becker is nog altijd geen kampioen op langzame banen en Martina Navratilova is niet meer onver slaanbaar. Dat waren de belangrijkste conclusies van het af gelopen tennisweekeinde. In de halve finales van het kam- pioenentoernooi in New York verloor de Westduitse Wim- oledonkampioen Becker in de halve finales met 6-4,4-6,3-6 van de linkshandige Andres Gomez uit Ecuador. In Rome werd Navratilova met 7-6 en 6-1 verslagen door de Argen tijnse Gabriela Sabatini, die later in de finale haar meerdere moest erkennen in Steffi Graf. In New York won Gomez de eindstrijd door titelhouder Yannick Noah, die in de andere halve finale afrekende met de Joegoslaaf Slobodan Zivojinovic, met 6-4, 7-6, 7-6 te ver slaan. Het toernooi van Mtlnchen eindigde, met een finale van naamlozen. De 17-jarige Argentijn Guillermo Perez-Roldan pakte met een zege van 6-3, 7-6(7-4) op de Tsjechoslowaakse kwalificatiespeler Marian Vajda de internationale Beierse ti tel. EDE Ivan Lendl heeft zich de afgelopen dagen pri ma vermaakt. Het invitatie- tennistoernooi in Ede be stond voor 's werelds num mer één niet alleen uit het, ietwat plichtmatig, winnen van vier partijen (en daar mee de hoofdprijs van 50.000 dollar waarmee zijn totale gage inclusief startgeld om- rkend een kleine drie ton I gerekend 1 bedroeg), oeg), maar bovenal II achtte hij zijn kortstondige I verblijf in Nederland een H welkome ontspanning in zijn doorgaans zo jachtige be ll staan. De 27-jarige Tsjechoslowaak zegde gisterochtend dan ook al schriftelijk toe volgend 'tar opnieuw naar Ede te :omen „Ik voel me hier op mijn gemak, ben ontspan- j| nen", lachte Lendl na ziin winst (7-6, 6-3) op mede-fi nalist Paolo Cane. „Dit toer nooi heeft een heel eigen, intieme sfeer, vooral ook om het tennisgebeuren heen. En dat bevalt me best. Het is hier zo mooi en rustig over al". Slechts de povere kwaliteit van het Edese gravel wekte bij Lendl enige woede. Hoogstpersoonlijk zette de Tsjechoslowaak zaterdag morgen vroeg de wekker en meldde zich om half tien bij een stom verbaasde organi sator Pluim met de medede ling de terreinknecht te wil len adviseren hoe het dan wel moest. De Bennekom- mer, die gistermiddag zei te hopen het verlies van 1986 nu te hebben goed gemaakt: „Hij blijkt er alle verstand van te hebben. Tussen zijn vijfde en twaalfde jaar moest hij altijd zelf de banen ver zorgen. Opeens stond hij voor me, gewapend met be zem en hark ging hij aan de slag, prachtig toch en het bleek meteen te helpen". Ivan Lendl kon zich op het Tesqua-complex, dat on danks toch dikwijls niet al te florissante weersomstandig heden vergeleken met vorig jaar tweemaal zoveel toe schouwers (nu geschat zo'n 27.000) trok, eenmaal weer met het racket in de hand rustig voorbereiden op de komende, belangrijker op tredens in Rome en Parijs „Ik heb hier redelijk goed gespeeld", aldus Lendl die opmerkelijk genoeg in elk van zijn vier partijen een moeizame start kende, maar bijtijds het ritme hervond om achtereenvolgens Ben Testerman, Jean Fleurian, Mikael Pernfors (zaterdag in een wat teleurstellende hal ve finale met 7-6, 6-0) en Pa olo Cane te elimineren. „Omdat het meestal voor mij relatief onbekende tegen standers waren en omdat ik telkens weer even aan de omstandigheden moest wen nen, had ik af en toe wat moeite mijn vorm te vin den". Paolo Cane werd het laatste slachtoffer van Lendl's zege- reeks. De 22-jarige Italiaan, in 1984 winnaar van het brons op de Olympische Spelen in Los Angeles, groeide de afgelopen week uit tot de absolute lieveling van het Edese publiek. Met zijn zuidelijke temperament en zijn verrassend gedegen tennis (waarbij een verwoes tende forehand en vele sub tiele drop-shots zijn handels merk vormden) werd Cane vooral een nachtmerrie voor de volop aanwezige Zweedse kolonie. Na Stefan Edberg en Anders Jarryd verloor zaterdag ook Jan Gunnars- son van de driftkikker uit Bologna die voor de vandaag begonnen strijd om de open Italiaanse tennistitels zich geen betere aanloop had kunnen wensen. Voor Michiel Schapers, de enige Nederlandse vertegen woordiger in het sterk bezet te deelnemersveld, kreeg het invitatie-toernooi toch nog een aantrekkelijk slot. De Rotterdammer zegevierde aan de zijde van zijn gele genheids-partner Tomas Smid in de finale van het herendubbelspel met over de regerende wereldkampioe nen Edberg/Jarryd. DICK KIERS Zwemmen Onder aanvoe ring van Olympisch kampioe ne Jolanda de Rover heeft De Dolfijn het damesklassement gewonnen van de tweedaagse wedstrijden in Rennes. Motorsport De Fransman Hervé Moineau heeft op het circuit van Estoril met zijn teamgenoten Bruno le Bihan en Jean-Luis Tournadre de perste lange-afstandsrace voor bet WK gewonnen. Worstelen De Russen do mineerden dit weekeinde in Tampere bij de Europese titel strijd Grieks Romeins worste len. Ze veroverden vijf van de tien titels. De Bulgaren en de Finnen haalden twee gouden plakken binnen. Handbal SKA Minsk heeft gisteren de Europese zaal handbalbeker voor landskam pioenen heren veroverd door in Gdansk de tweede finale wedstrijd tegen Wybrzeze met 30-25 te winnen. De Russen hadden het eerste duel al met 32-24 gewonnen. PARIJS Wanneer in 1988 het damesjudo in Se oel als demonstratie-sport is opgenomen, is Karei Gietelink twaalf jaar bondscoach. Tijdens zijn ambtsperiode bedreigde het door eigen (commer cieel) belang gedreven sportschoolwereldje zijn positie menigmaal, na de successen bij de Europese titelstrijd zou de beminne lijke Amstelvener eigelijk een aanstelling voor het leven tegemoet moeten kunnen zien. Met twee keer goud en twee keer zilver beheersten de Ne derlandsejudoka's de eerste fi naledag. Gisteren werd daar twee keer brons aan toege voegd. Griste Irene de Kok vorig jaar in Londen (twee ti tels) vrijwel de volledige Ne derlandse medailleoogst op, in het Stade de Coubertin kreeg de 21-jarige Tilburgse concur rentie van gretige teamgeno ten. Chantal Han reikte even hoog als wereldkampioene De Kok, die op de slotdag met een bronzen aanvulling toch weer voor de anderen onaantastbaar bleek. Chita Gross en Angeli- que Seriese gaven hun judo loopbaan een zilveren wen ding en Anita van der Pas (brons) maakte tot haar niet geringe verbazing het halve dozijn vol. Als pas in 1992 het eerste echte damesjudotoer nooi op het Olympische pro gramma staat, lijken de per spectieven van Nederlands bondscoach op die termijn In het eerste gezamenlijke ti- teltoernooi van dames en he ren bleek de oppositie uit Oost-Europea sterker gewor den. In de Sovjet-Unie staat damesjudo nog op een laag peil, maar Polen toonde (met goud, zilver en drie keer brons) aan de kloof snel te dichten. Zoals gebruikelijk waagt Oost-Duitsland - dat wel een landelijke clubcompetitie kent - zich pas op de interna tionale mat als er hoofdprijzen kunnen worden verwacht. Voorlopig behoort Nederland tot de kleine groep naties die de dienst uitmaakt. Bij voorkeur houdt Gietelink zijn kernploeg weg van toer nooien waar minder dan Euro pese of wereldtitels op het spel staan. „Wij worden er niet wij zer van en anderen trekken zich aan ons niveau op", zegt de 44-jarige bondstrainer. Gie telink wordt in die aanpak ge- Irene de Kok In duel met de Belgische Ingrid Berghmans (rechts). steund de clubtrainer van Ire ne de Kok, Peter Ooms. In veel opzichten zijn beide oe- fenmeesters eikaars tegenpool, toch is er een tussenoplossing gevonden: Ooms, trainer, sponsor en werkgever, bege leidt zijn pupil, Gietelink biedt de kernploegfaciliteiten. Teleurstelling Oude tijden keren weer. Twee judoka's uit Nijmegen zullen zich niet meer in de kernploeg van Chris de Korte op de grote toernooien voorbereiden. On tevreden over hun verrichtin gen tijdens de Europese titel strijd zoeken Ben Spijkers en Hans Buiting weer hun toe vlucht bij clubtrainer Wim Visser. De Nederlandse heren- ploeg bleef in Parijs buiten de prijzen. In het verleden hiel den judoka's van twee Nij meegse scholen zich buiten de kernploegen; in Parijs werd de oude strijdbijl weer opgegra ven. Met twee vijfde plaatsen be reikten de heren tijdens de eerste gezamenlijke titelstrijd een dieptepunt. Vorig jaar le ken de vooruitzichten met goud voor Wil Wilhelm en zil ver voor Ben Spijkers gunstig. Bondscoach Chris de Korte kon nu in het Stade de Cou bertin niet in het door de da mes aangerichte feestgedruis delen. AMSTERDAM De Bos baanregatta kon door de inter nationaal gezien matige bezet ting voor de Nederlandse ka- notop alleen maar bevestigen wat al duidelijk vaststond. Het internationale karakter be stond uit een handjevol deel nemers uit België, Ierland, Portugal en Australië. De wer kelijk sterke kano-landen ont braken op de Bosbaan. Daar door heersten Annemiek Derckx en Annemarie Cox op de damesnummers. Bij de heren werd met enige belangstelling uitgezien naar het heroptreden van Gertjan Lebbink. De Deventenaar moest echter vooralsnog met bescheiden klasseringen ge noegen nemen. Hoewel hij blijft proberen een plaats in de Nederlandse ploeg voor de we reldkampioenschappen te ver werven is het uitgesloten dat hij daarin in de K 1 of de K 2 op de korte afstanden zal sla gen. Daarvoor is het krachts verschil met Nijkamp en Da- man eenvoudig te groot en de tijd van voorbereiding die rest te kort. Rugby-formatie mist promotie BORDEAUX De Neder landse rugbyploeg heeft giste ren in Bordeaux het promotie- duel tegen Spanje verloren (28-10) en zal derhalve de ko mende twee seizoenen weer uitkomen in de B-poule van de FIRA-competitie. Ondanks de handicap van de absentie van Michel van der Loos en Andre Marcker (bles sures) en Mats Marcker (ziek) was Oranje in het veld gelijk waardig aan de Spanjaarden. Invaller full-back Paul Henge- veld faalde echter bij het ne men van drie vrije schoppen en een conversie, waardoor Nederland elf punten miste. In de laatste tien minuten van het duel trok Spanje de zege definitief naar zich toe door tries van Torres Salvador en aanvoerder Gabriel Rivera, die door Luis Nunez werden geconverteerd. Geen krant ontvangen 7 Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14 00 en 15.00 uur, telefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. GENEVE Adri Hartveld heeft gisteren de marathon in Genève op zijn naam gebracht. De Nederlandse kampioen leg de de klassieke afstand af in de tijd van 2 uur, 20 minuten en 5 seconden. Bij de dames ging de zege naar de Russin Aleksandra Tarassova in 2.42.03. De in Engeland wonende Hartveld liep in Zwitserland zijn derde marathon. Vorig de buteerde hij in de Westland- marathon met de tweede plaats in 2.15.32, waarmee hij de Nederlandse titel verover de. Dit jaar kwam hij weder om aan de start in Maassluis en viel hij halverwege met kramp verschijnselen uit. Hiromi Taniguchi won de ma rathon van Londen. De Japan ner ging volgens de officieuze uitslag over de finish na 2 uur, 9 minuten en 50 seconden. In grid Kristiansen was voor de derde maal de snelste vrouw in Londen. De Noorse legde de marathon af in 2.22.48. De 31- jarige wereldrecordhoudster wilde in de Engelse hoofdstad als eerst vrouw de magische grens van 2 uur 20 minuten doorbreken. Voortgestuwd door de twee miljoen toeschou wers langs het parkoers door het hartje van Londen lag het Adri Hartveld gaat als eerste over de finish in de marathon van Geneve. tempo in de eerste helft veel te hoog. Tot dertig kilometer liep Kristiansen op het schema van 2 uur 15, een sensationele en onwaarschijnlijk snelle tijd voor vrouwen. De Noorse was in een groepje van 2.15 lopers verzeild geraakt, voelde zich conditioneel puik en dacht het tempo te kunnen bijbenen. Rond de dertigste kilometer werd haar overmoed fataal. Onder het oog van de televi siecamera's moest ze afhaken en de tol betalen voor haar in spanningen. Haar vlotte start brak haar op. Met een van pijn vertrokken gelaat voltooide ze de laatste kilometers. AMSTERDAM John Burra heeft gisteren de internationale marathon van Amsterdam gewon nen. De Tanzaniaanse at leet legde de 42 kilometer en 195 meter af in 2 uur, 12 minuten en 40 secon den. De Belg Willy Van huylenbroeck werd twee de op één minuut en 33 seconden. Zijn landgenoot Johan Geirnaert eindigde als derde. Beste Nederlan der was Matty de Vugt op de achtste plaats in 2.21.45. John Burra heeft geleerd van zijn fouten. In de vorige editie van de marathon van Amster dam brak het hoge aanvang- stempo hem in de slotkilome- ter op, waardoor de Belg Willy Vanhuylenbroeck verrassend de zege kon pakken. Gisteren duldde Burra de winnaar van 1986 35 kilometer aan zijn zij de. Met een tempoversnelling ontdeed de Tanzaniaan zich op dat moment van de leeggelo pen Belg, die in de laatste kilo meters het verschil bij elke pas zag groeien. „Hij heeft tactisch sterk gelo pen", complimenteerde coach Nyiti zijn 25-jarige pupil. „Ik had hem gewaarschuwd voor een al te hoog aanvangstempo. Daar heeft hij zich uitstekend aan gehouden. Zijn goede tijd is daar het gevolg van." Burra had zich slechts twee weken op de wedstrijd in Amsterdam voorbereid. De Afrikaan, die zegt vijf tot zeven uur per week te trainen, richtte zich in de hoofdstad op een tijd van twee uur en twaalf minuten. Door het aangepaste parcours - de organisatoren waren voor het eerst afgestapt van het eentonige, winderige traject langs de Amstel - verloor Bur ra niet al te veel tijd op zijn schema. Met de Belg Geirnaert als blok aan het been doken Burra en Vanhuylenbroeck het donkere Amsterdamse bos in. Eenmaal terug in het licht bleek ook Geirnaert gelost. In die fase van de strijd verrichtte Burra het meeste kopwerk. Zeven kilometer voor het einde plaatste de Tanzaniaan zijn be slissende demarrage. Vanhuy lenbroeck kon de tussensprint niet meer volgen. „Ik was leeg. Tussen de tien en twintig kilometer miste ik de bevoor rading. Mijn bekertje stond er twee keer niet bij. Dat heeft me in de laatste kilometers op gebroken. Ook de eerste vijf kilometer (in 15 minuten en 30 seconden) gingen, ondanks de afspraken met de hazen, te snel. In de slotfase ontbrak de kracht om de tussensprint van Burra te volgen". Vanhuylen broeck verloor in de laatste ki lometers ruim anderhalve mi nuut op de winnaar. De Belg had zelfs moeite zijn landge noot Geirnaert voor te blijven. Van de grote voorsprong was op de sfeervolle Dam slechts negen seconden over. De eer ste Nederlander finishte negen minuten na Burra. Matty de Vugt zag zijn inhaalrace met de achtste plaats beloond. Ruim voor René Stam, die een minuut later als negende fi nishte. De Roemeense Adriana An- dreescu won bij de dames. De atlete vestigde met 2.36.21 een nieuw parcours-record. Het oude record stond sinds 1982 met 2.37.28 op naam van de Helmondse Annie van Stip hout. De Hongaarse Eva Pe- trik eindigde als tweede, op ruim zeven minuten. Eefje van Wissen eindigde met een zesde plaats als beste Neder landse. ZIN AL Twee van de drie profrondes, die zich deze we ken in Europa afspeelden, kenden dit weekeinde hun af sluitende dag. Nergens gebeur de iets opzienbarends. Allen, die vóór het weekeinde het al gemeen klassement aanvoer den behielden die leidende po sities. Verrassend was toch wel ietwat het optreden van Step hen Roche. De klap, die de af loop van Luik-Bastenaken- Luik bij de Ier moet hebben veroorzaakt (in winnende po sitie verprutste hij toen zijn winstkansen) is grotendeels verdwenen. Als in voorgaande jaren heerste hij in de zware Ronde van Romandië, die hij voor de derde achtereenvol gende keer op zijn naam schreef. Met deze overwinning bewees Roche nu ook serieus kandi daat te zijn voor de komende Tour de France. Deze lijkt nu spannender te worden aan in jaren het geval is geweest. Sinds het afstappen van Hi- nault en de gedwongen afwe zigheid van Greg Lemond is er geen vedette meer, die deze wedstrijd bij voorbaat al naar zijn hand kan zetten. Door het moeilijke karakter van dit jaar is Roche in de huidige vorm zeker kandidaat. Als leider won hij op de laatste dag de twee slotetappes, 's Ochtends won hij door Erik Breukink in de sprint te snel af te zijn en vervolgens versloeg hij het hele peloton in de afsluitende tijdrit. De ploeg-Post bewees nog niet gereed te ziin voor de grote rondes. Zowel naar de Giro als de Tour wordt een ploeg afgevaardigd. Robert Millar veroverde wel een op het oog bevredigende vierde plaats, maar deed nooit mee om de eerste plaats. Voor Pe ter Winnen stemde het resul taat wel tot tevredenheid. Na de Tour in 1983 bereikte hij in zo'n zware ronde nooit meer zo'n hoge positie. Hij werd achtste. In Spanje bewijzen de renners de wielersport al twee weken een slechte dienst. Van enige activiteit van de kant van de vedettes is geen sprake en de dagsuccessen zijn voorname lijk voor onbekenden. De figu ranten van dit weekeinde wa ren Arnaud uit Frankrijk en Pagnin uit Italië. De zestiende etappe werd door het grote Spaanse collectief ge bruikt om de tot dan toe niet bijster succesvolle ploegen ook van het zoet der overwinnin gen te laten proeven. Zo'n ploeg was die van Arnaud, die dankbaar profiteerde. Tien ki lometer voor het einde achter haalde hij twee renners, Aba- die en Portillo, en reed hen vlak voor de meet uit zijn wiel. De winnaar van gisteren, Pagnin, was de enig overge bleven Italiaan in de Vuelta. Gretig aanvaardde hij onver wachte hulp van de Spanjaard Navarro. Samen met René Beuker uit Bussum vormden zij de kopgroep. Navarro plaat ste voor de finish een demar rage, werd door Beuker terug gepakt, maar bleef zitten bij de beslissende aanzet van Pagnin. Beuker was na afloop zeer te leurgesteld: „Een schandaal was het. Zelden heb ik zo'n onsportieve renner meege maakt als deze Spanjaard". Vandaag wordt de Ronde waarschijnlijk beslist. Een in dividuele tijdrit biedt Sean Kelly, zeker ook kanshebber voor de Tour, goede kansen voor de eindzege. Erwin Nijboer staakte gisteren met pijn in de knieën de strijd. Zaterdag was de koortsige Henk Boeve al afgestapt. Duinkerken Herman Frison uit België won de Vierdaagse van Duinker ken. Gayant eiste de etappe van zaterdag voor zich op en Jean-Paul van Poppel won de laatste rit. Hiermee boekte hij zijn tweede dagsucces. Op nieuw versloeg hij snelle Bel gen als Vanderaerden en Liec- kens. Niet voor het eerst was Joop Zoetemelk de beste Ne derlander in het eindklasse ment. De damesronde van de Aude is gewonnen door Maria Ca- nins. De Italiaanse ging het weekeinde in met een ruime voorsprong op de Russin Ta mara Poljakova en handhaaf de dat verschil in de 82 km lange rit van zaterdag en de individuele tijdrit van gisteren over 3 kilometer in Carcasson ne. De Nederlandse rijdsters deden van zich spreken. Mie- ke Havik en Conny Meijer on- snapten in de etappe van za terdag en legden met gering verschil beslag op respectieve lijk de eerste en tweede plaats. In de tijdrit van gisteren was slechts één rijdster sneller dan Monique Knol. Dat was de Ca nadese Ann Way-Kelly. Martin Schalkers heeft in het laatste onderdeel van de Ron de van Zeeuws-Vlaanderen een geslaagde greep naar de macht gedaan. Hij won gister middag de 135 kilometer lange etappe met start en finish in Oostburg met dertig seconden voorsprong op Tony Teuben. Eddy Schürer, die na de eerste etappe en de tijdrit van gister morgen, als de favoriet gold kampte in de slotrit met een inzinking. Hij kwam met een achterstand van bijna drieën halve minuut achterstand op Schalkers als tiende over de streep. Patrick Rasch won de tweede Vijf dorpenomloop, een zware B-klassieker in Drente. Slechts 28 van de gestarte 120 bereikten de finish. De Oost duitsers grepen de macht in de Vredeskoers. Olaf Ludwig won zaterdag en gisteren was Uwe Raab de snelste. Hij nam daarmee de leiderstrui over van de winnaar van de pro loog, de Rus Sjadanov.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13