„Het wordt zeker niet gemakkelijk" Titel gaat naar Quick 99 „We hebben tegen TOP nog wat goed te maken" gpQRT LEIDEN CeicUcSou^rnt NICO GLASBERGEN ACHT ZAALVOETBALFORMATIE NIET KANSLOOS IN NATIONALE TITELSTRIJD MAAR: ZATERDAG 9 MEI 1987 PAGINA 21 RIJNSBURG De zaal voetballers van Glasber gen de Best zijn bezig aan een uiterst succesvol sei zoen. Na de Leidse beker te hebben veroverd, leg de de Rijnsburgse forma tie vorige maand ook nog eens beslag op de interre gionale zaalvoetbaltitel. In de strijd om de districtsbe- Icer stuitte Glasbergen eerder deze week op Ceverbo. Een (onverdiende) nederlaag die voor sponsor, coach en vooral drijvende kracht achter het team, Nico Glasbergen, geen enkele reden vormt niet te vreden terug te blikken op het verloop van de zaalvoet baljaargang '86-'87 tot nu toe. „Het is natuurlijk jammer dat we nu van Ceverbo hebben verloren. Maar daarom is het seizoen nu niet opeens minder geslaagd. Daarbij: de belang rijkste wedstrijden moeten nog worden gespeeld". Titelstrijd Glasbergen doelt daarbij van zelfsprekend op de komende week (vrijdag 15 mei) begin nende wedstrijdenreeks die uiteindelijk de Nederlandse kampioen zaalvoetbal zal in opleveren. De Rijns formatie moet het daarin in eerste instantie op nemen tegen de kampioenen van District Zuid 1 (Tongel- reep uit Eindhoven) en Zuid II (Keelkampers, Nuth). De winnaar van die (hele) com petitie verwerft zich het recht in de finale aan te treden te gen de kampioensploeg die zich de sterkste heeft getoond in de andere poule, bestaande uit de titelhouders van de Dis tricten West 1, Noord en Oost Zover is het wat Glasbergen betreft dus nog niet. Al moet de Rijnsburgse zaalploeg wel een reële kans worden toege dicht ver te komen. Het na bije verleden wees immers al regelmatig uit dat de kampi oenen van West II zich meer dan redelijk met de landelijke top konden meten. Daarbij komt dan nog dat de wijze waarop Glasbergen het spelle tje speelt bepaald heel knap kan worden genoemd. En, door opponenten ook als zoda nig wordt beoordeeld. Zaal- voetbalinternational Hans van Leeuwen van Bax bijvoor beeld, noemde Glasbergen al eerder een heel moeilijk te bespelen team: „Normaal ge sproken heeft een team een zwakke plek. Glasbergen niet De spelers zijn individueel on gelooflijk sterk, maar ook in de combinatie behoort Glas bergen tot de absolute top". „Wild" Toen Nico Glasbergen na drie jaar „wild" te hebben ge speeld in 1971 met compagnon Gerard de Best besloot het het officieel oprichten van een zaalvoetbalclub, behoorde de Rijnsburgse formatie duidelijk nog niet tot die top. Wel ging het in die beginfase allemaal heel snel met de équipe, waarin Glasbergen zelf ook enige tijd als doelverdediger fungeerde. Drie achtereenvol gende kampioenschappen brachten Glasbergen op het hoogste Leidse zaalvoetbal plan. Ook de interregionale competitie werd door de nu al zestien jaar in Katwijk „thuis" spelende Rijnsburgers bereikt, maar op dat moment stokte de progressie toch enige tijd. Enerzijds het gegeven dat nu echte toppers werden bestre den, anderzijds het feit dat de combinatie veld- en zaalvoet bal in Rijnsburg traditioneel een zeer kwetsbare mag wor den genoemd, verhinderden Glasbergen en de ziinen echt een rol te spelen op het hoog ste districtsniveau. De op dat moment onvermijdelijke te rugval naar de hoofdklasse, nu vier seizoenen terug, vormde vreemd genoeg de aanleiding voor de Rijnsburg se sprong naar de absolute top. Nico Glasbergen: „We wisten het natuurlijk al lan ger, maar door die degradatie werd het iedereen pas echt duidelijk dat we op de ver keerde weg waren. En dat terwijl we toch echt wel de intentie hadden op het aller hoogste plan mee te spelen". Superieur Een verbreding van de selec tie volgde en Glasbergen keerde op superieure wijze te rug in de hoofdklasse. Het eerste interregionale jaar le verde vervolgens een al heel aardige tweede plaats op, waarna het huidige zaalvoet balseizoen dus als kampioen werd afgesloten. Glasbergen: „Het verschil tussen toen en nu? De breedte van de selec tie. Als we vroeger een goede speler kwijtraakten, was het bijna direct afgelopen. Nu hebben we het een heel sei zoen zonder Martin van der Plas moeten doen, was Jan Hogewoning lang geblesseerd, maar bleven we toch bij. En Nico Glasbergen: „Rijnsburgse Boys en Glasbergen de Best zouden juist moeten streven naar een goed contact" werden we uiteindelijk zeer verdiend kampioen". Wat dat betreft dient Glasbergen zich de komende weken overigens opnieuw te bewijzen nu Huug Aandewiel geblesseerd heeft moeten afhaken. De Rijns burgse Katwijker werd begin deze maand aan een gebroken jukbeen geopereerd en mag pas in juni weer aan (zaal voetbal gaan denken. Behalve de sterke bank („Ik heb altijd gezegd dat een ploeg niet zwakker mag wor den als er wordt gewisseld"), noemt Glasbergen ook de schutterskwaliteiten van zijn spelers als een heel sterk punt. „Zeker driekwart van het team kan scoren, dat maakt ons sterk. Kijk maar eens naar Bax. Een klasse team, natuurlijk. Maar als je Faber en Van Leeuwen uit schakelt, heb je al bijna ge wonnen". Dergelijke tegenstanders ver wacht Nico Glasbergen overi gens niet op de weg die moet leiden naar het nationaal kampioenschap. „Ik denk dat we een redelijke kans maken om echt goed mee te doen. Maar gemakkelijk wordt het zeker niet. We krijgen nu bij voorbeeld ploegen tegenover ons met spelers die alleen maar zaalvoetballen. En ook nog eens twee keer in de week in de zaal trainen". Een situatie waarvan Nico Glasbergen slechts kan dro men. Al zolang hii met z'n zaalvoetbalteam in de weer is, heeft Glasbergen af te reke nen met bij Rijnsburgse Boys levende weerstanden. Glas bergen praat liever niet over de problemen met de veld- voetbalvereniging uit het bloemendorp. „Dat heeft geen zin", weet hij. Om vervolgens toch nog eens zijn onbegrip te spuien. „Ik zou me kunnen voorstellen dat de club protes teert als er iets niet goed zou gaan. Maar, er is voor de ver eniging geen enkele reden om dwars te liggen. De jongens die met Glasbergen in de zaal spelen, werken hun trainin gen altijd trouw af. En beho ren op het veld bepaald niet tot de zwakste spelers. Qua voetbal niet, qua inzet niet Nee echt, ik begrijp werkelijk niet waarom door sommigen binnen Rijnsburgse Boys altijd maar weer naar conflicten wordt gezocht Beide partijen zouden juist moeten streven naar een goed contact. Binnen Rijnsburgse Boys zou men er juist trots op moeten zijn dat een team uit Rijnsburg tot de sterkste zes zaalvoetbalteams van Nederland behoort". Een gevoel dat binnen de veldvoetbalvereniging voorlo pig wel niet algemeen zal le ven, beseft ook de man die drie jaar terug al zijn (vele) activiteiten voor Rijnsburgse Boys stopzette, toen zijn func tie als elftalbegeleider op de tocht kwam te staan. Deson danks blijkt ook hier oude liefde niet te roesten. „Ik gun Rijnsburgse Boys het allerbe ste. Wat mij betreft wordt de ploeg vijf keer achter elkaar landskampioen. Een geel zwart hart heb je nu eenmaal, dat raak je niet zomaar kwijt..". GERT-JAN ONVLEE Onder redactie van Gert- Jan Onvlee Bijdragen: Erik Huisman Aankomen Het is niet gebruikelijk in deze rubriek aandacht te be steden aan sponsors dan wel geldschieters. Het aardige van dit soort al dan niet ge schreven regels is echter dat daarop zo af en toe een uit zondering kan worden ge maakt. Zoals nu, op deze re gel. Kijk eens, een shirtrecla mesponsor doet ons niets meer. Een firma die beslo ten heeft elf tassen met daarop de firmanaam aan een jeugdelftal te verstrek ken, behoeft bij ons ook echt niet meer op een fotootje te rekenen. En het bedrijf dat bij ons aanklopt omdat het in de vorm van zestien trai ningspakken fors heeft ge ïnvesteerd, behoeft even eens bij de redactie van deze rubriek niet op een gratis advertentie te rekenen. Maar Hoes Installatiebedrijf en Autoschade Studio Breed uit Lisse wel. We bedoelen maar. Een compleet auto busje aan een voetbalvereni ging (FC Lissecadeau doen; dat is nog eens een ge schenk. Daarmee kan je aankomen. Ook in deze rubriek. als begeleider, leider of soms inderdaad „lijder" fungeer de. Duizend wedstrijden nu al, doet Van Loef dienst als praatpaal bij de blauwwitte hoofdklasser. Een niet on aanzienlijk totaal dat zondag voor het UVS-bestuur de aanleiding vormde Van Loef en echtgenote eens even in het (toen afwezige) zonnetje te zetten. Een actie die de redactie van deze ru briek gaarne wenst te on dersteunen. Duizend m Hij heeft besloten nog een seizoen toe te voegen aan de negentien die hij inmiddels 'jna achter de rug heeft. rim van Loef. Sinds „men senheugenis" leider van UVS één. Hij werkte met Piet Kan te been, Gerard Dé- sar, Melbi Raboen en nu weer met Arie Lagendijk. En dat zijn dan nog slechts de trainers bij wie Van Loef baantje.. FRANK PETER DE HAAS (FIDES PACTA): LEIDEN Fides Pacta is in de tweede helft van de veldcompetitie aan een flinke inhaalrace begonnen. De Leidse korfbalclub kan door winst op TOP uit Sassen- heim bij de bovenste vier komen, wat uitzicht biedt op promotie naar de hoofdklasse. „Wij hebben er allemaal vertrouwen in dat we winnen. Tenslotte hebben we te gen TOP nog wat goed te maken. Maar als we verlie zen, dan is het echt over, want dan komen zij drie pun ten voor met nog twee wedstrijden te gaan", schetst Frank Peter de Haas het belang van de streekderby voor zijn twaalftal. Tijdens de eerste veldhelft speelde Fides Pacta te wisselvallig om op één van de vier promotieplaatsen te komen. „Aan het be gin van dit seizoen verwachtte ik een heleboel, want voor pro motie hoef je maar bij de eerste vier te eindigen. Dat viel in de eerste competitiehelft echter tegen. De opzet was om met drie hoofdaanvallers te spelen: Robin Sommeling, Dick Onderwater en Jan Willem Meijer, maar dat liep niet Later zijn Robin en Dick ook nog geblesseerd geraakt. Tegenwoordig krijgt iedere speler de kans om doelpunten te maken. Het ligt nu niet meer bij één persoon en op die manier spelen we ook veel vrijer", stipt Frank Peter de Haas de veranderde speltactiek aan. Be langrijk is ook, dat Fides Pacta in de duels tegen Dalto (5-5), HKC (4-2) en Pams (9-10) de werklust toonde om anderhalf uur voor twee punten te knokken. „Wij konden na het zaalseizoen twee dingen doen. Of rustig de competitie uitspelen, óf alles nog proberen om naar de hoofdklasse te komen. Als er niets op het spel staat, is korfballen niet zo leut Nu is er meer spanning en meer plezier in de ploeg. Onze coach Frank Berendes (bezig aan zijn laatste jaar bij de fusieclub, red.) heeft berekend, dat we acht punten uit de laatste zes wedstrijden moeten halen om nog in aanmerking te komen voor promotie en voorlopig staan we op vijf uit drie. Winnen we van TOP en Trekvogels en spelen we gelijk tegen Blauw Wit, dan moet de derde of vierde plaats te pakken zijn Voor Fides Pacta zou een overwinning op TOP ook welkom zijn als revanche op de 17-9 nederlaag eerder dit seizoen. „Het ver schil was wel groot toen, maar of je nu met één punt of zoveel punten verschil verliest maakt dan ook niet veel meer uit. Op een gegeven moment liep er niemand meer, maar dat zal zater dag ecnt niet gebeuren, nu er gewonnen moet worden", meent Frank Peter de Haas, die in de desbetreffende wedstrijd inviel voor de geblesseerd geraakte Dick Onderwater. Zijn verdediger Gert Jan Natzijl is inmiddels uit Sassenheim verhuisd en verder kan TOP evenmin een beroep doen op Ria Nijenhuis, Barbara Romsom en Aad Wiegerink. „Ik schoot tegen Natzijl tweemaal en dat was tweemaal raak. Zoiets gebeurt maar één keer, denk ik. Ik scoor de laatste tijd helemaal niet, maar gelukkig heeft Ronald van der Velden op dit moment in ons vak een moord- schot. Natuurlijk mist TOP veel basisspelers, maar wij moeten het ook zonder Bettina en Robin Sommeling en Dick Onderwa ter doen. Ik denk, dat wij dat beter hebben kunnen opvangen en daarom geef ik Fides Pacta de beste winstkansen. Vreemd ge noeg hebben wij de goede prestaties van de laatste tijd steeds onder slechte weersomstandigheden behaald, dus wat ons betreft gaat het zaterdag flink regenen en waaien...". CEESRUIS NOG ALTIJD VOL VERTROUWEN: LEIDEN Er staat van middag bij de wedstrijd tussen Quick Boys en Rijnsburgse Boys voor slechts één van de twee ploegen echt iets op het spel. Rijnsburgse Boys im mers weet zich voor de ti tel kansloos, terwijl de Katwijkers, met een punt achterstand op koploper NSW, nog immer lonken naar de titel. Maar, al had er totaal niets op het spel gestaan, een rasechte der by blijft een wedstrijd tus sen Quick Boys en Rijns burgse Boys natuurlijk al tijd. De vanmiddag om 15.00 uur op het complex van de w Katwijk, „De Krom", beginnende editie, zal daarop dan ook zeker geen uitzondering vor men. Immers: Katwijkers mogen van iedereen verliezen, als het maar geen Rijnsburgers of Noordwijkers zijn en omge keerd. Of zoals Cees Ruis, laat ste man bij Quick Boys het uit drukt: „Quick Boys - Rijns- burg is een derby, want Kat wijkers en Rijnsburgers liggen elkaar gewoon niet. De wed strijden worden dan ook op het scherpst van de snede ge speeld, waardoor er veel pu bliek komt en er een enorme sfeer heerst". Quick Boys moet vanmiddag volledig gaan voor de winst om kansen te behouden op het veroveren van de titel in IA. „Zoals in elke wedstrijd liggen er voor ons kansen", laat de boomlange Ruis weten. „En vanmiddag zijn onze winst kansen denk ik erg groot. Maar buiten dat, de winst is voor ons gewoon noodzakelijk. En na afloop zullen we dan zien hoe NSW het er thuis te gen Heeijansdam af heeft ge bracht". De dit seizoen van het elk jaar tegen degradatie vech tende RCL („RCL redt het dit jaar weer. Het gaat de laatste weken goed met ze") overge komen computerprogrammeur verwacht van de Numansdor- pers zeker nog een misstap: „Misschien laat NSW deze week al een punt liggen tegen Heeijansdam en anders zeker volgende week wel, op Mar ken". Erbarmelijk Eerst echter gaat Ruis' aan dacht uit naar het duel van vandaag. Dat wordt dus, in verband met de renovatie van het eigen hoofdterrein en de erbarmelijke toestand van het tweede veld, niet gespeeld op „Nieuw Zuid", maar op het complex van plaatsgenoot Kat wijk. „Geen groot nadeel", stelt Cees Ruis vast. „Ons aan vallende spel zal op het betere veld ook beter uit de verf ko men. Alleen de Katwijkse sup porters zullen het niet zo leuk vinden. Die verkassen niet graag". Pratend over de derby tegen de Rijnsburgers blijkt dat Lei derdorper Ruis het in zijn eer ste seizoen bij Quick Boys („Ik wilde wel eens wat anders dan degradatievoetbal spelen") bij zonder naar zijn zin heeft. „De overgang naar Katwijk is me goed bevallen. Op sportief ge bied, maar ook wat betreft de opvang in de spelersgroep en het in Katwijk kritische pu bliek". De plaats die zijn club op de ranglijst innneemt, is ook een stuk plezieriger dan die van RCL nu en in het ver leden. „Toch is er één ding dat hetzelfde blijft", meldt Ruis. „Elke wedstrijd weer staat de druk volledig op de ketel, want net als vorig jaar moet er elke wedstrijd gebikkeld wor den voor de punten. Toen was elk behaalde punt winst, nu gaan we alleen voor de winst en mag er geen punt verloren gaan", aldus Ruis. „En zeker vandaag niet; in een derby". ERIK HUISMAN Aankomen... Baantje Achmed de Kom heeft vol gens de redactie van Hut- spo(r)t beslist een neusje voor publiciteit en niet min der aanleg voor toneelspe len. Zo liet hij zich afgelo pen zaterdag bij de uitrei king van de Ter Specke-bo- kaal uitgebreid feliciteren. En bovendien liet hij zich, breed grijnzend nog een bos bloemen en de bokaal zelf in de handen drukken. Hij toonde zich een schoolvoor beeld van een waar kam pioen die zich laat huldigen na zich andermaal, in de prijzen gewerkt te hebben. Maar juist bij dat zich in de prijzen werken zat 'm zater dag de kneep: Achmed de Kom wis helemaal de ware kampioen niet die zich bij deze Ter Specke-bokaal an dermaal in de prijzen had gewerkt' Welnee, hij was de stand-in van zijn clubgenoot Roy Sedoc, die de met zijn hinkstapsprong over 15.22 meter de felicitaties, de bloemen en de bokaal ver diende. Maar wij van Hutspo(r)t kunnen wel waardering op brengen voor het talent dat De Kom ten toon spreidde ter verkrijging van publici teit Geen prijs, wel gratis foto-publiciteit én een prima referentie als acteur. Dus, mócht hij, na zijn atle- tiekcarrière, verlegen zitten om een baantje... Tweespalt Zondag ging de tegen degra datie strijdende Voorhoutse handbaltrots Foreholte te gen het eveneneens in afda- lingsnood verkerende Hellas met bijna dubbele cijfers ten onder. „Het doek is voor ons nog niet gevallen natuur lijk", liet oefenmeester Wim Geerlings na afloop van het duel echter geruststellend weten. Nee, hij gelooft dui delijk dat zijn ploeg de kan sen op behoud die er nog zijn zal grijpen. De woorden „degradatie" en „eerste divi sie' konden wij van Hut- spo(r)t uit zijn mond dan ook niet optekenen. Maar hoe anders was dat een me ter of tien verderop! Daar vertelde zijn vrouw Nel Geerlings, die wekelijks aan den lijve ondervindt hoe de krachten zich binnen de Ne derlandse dameseredivisie verhouden, namelijk vrije lijk: „Het zou gewoon beter zijn als Foreholte zou degra deren naar de eerste divisie. Voor een aantal meisjes is het spelen in de eredivisie gewoon veel te hoog gegre pen. Die komen van afde lingsniveau en zouden beter een jaar of wat in de eerste divisie kunnen rijpen". We willen niet stoken in een goed huwelijk, of tweespalt zaaien in een team in nood, maar wie moeten we gelo ven? De in het veld machti ge Nel of Wim, de regiseur op de' bank? Frank Peter de Haas: „Goede resultaten haalden we bij slecht weer, dus wat ons betreft mag het tegen TOP regenen en waai en" 3 j1 Kees Ruis: „Katwijkers en jnsburgers liggen elkaar ge- i: oon niet. Dus wordt het een tesscherp duel, met veel pu- Hek en een enorme sfeer"

Leidse Courant | 1987 | | pagina 21