Lendl en Pernfors gaan op herhaling Gouden Spike weer voor Erik de Bruin uoetballerlei EPORT £etdóc<3otncmt Omstreden medicijn oorzaak dood Dressel Joop Zoetemelk ook naar Zweden Sport op tv Yan Vliet wint in Duinkerken Geen afvalsysteem in Haags tenniscircuit VRIJDAG 8 MEI 1987 PAGINA 13 BETAALD VOETBAL VANDAAG Ersdiviaie PEC Go Ahead Eagles VW-AZ Eerste divisie mw-rbc Emmen-RKC SC Cambuur-Wagenlngen Eindhoven-Heerenveen Helmond Sport-Heracles Willem ll-NEC SW-NAC ZONDAG Eredivisie Haarlem-FC Den Haag Roda JC-Excelsior FC Groningen-PSV FC Twente-Sparta (R) FC Den Bosch-Veendam I Feyenoord-Fortuna S FC Utrecht-Ajax Eerste divisie Volendam-DS'79 r Vitesse-De Graafschap WEST-BERLIJN De Westduitse zevenkampster Birgit Dres sel is overleden als gevolg van een injectie met het omstreden middel metamizol. Dat schrijft de medicus Ulrich Moebius in het 'medisch vlugschrift Telegramme Medical, dat verspreid wordt onder apothekers en huisartsen. Het pijnstillend en koortswe- rend middel werd de 26-jarige atlete toegediend als medicijn te gen een aanval van spit. De stof veroorzaakte een allergische choc, waaraan Dressel op 10 april overleed. „Volgens onze obser vaties wijst de dood van Dressel op het gebruik van metamizol", schrijft Moebius. Volgens de vader van Birgit Dressel is zijn dochter het slachtof fer geworden van de farmaceutische industrie. Het officiële rap port over de dood van Birgit Dressel, die in 1986 op de Europese titelstrijd in Stuttgart vierde werd op zevenkamp, wordt volgen de week gepubliceerd. Anita van der Plas in gevecht met Dupont uit Frankrijk. Irene de Kok in halve finale PARIJS Irene de Kok en Hans Buiting heb ben zich geplaatst voor de halve finales van de Europese judotitelstrijd alle categorieën. De Kok, die haar titel verdedigt, en Buiting won nen ieder twee partijen. In de halve eindstrijd, die morgen plaatsvindt, treft De Kok de West duitse Regina Sigmund. Buiting komt tegen Grigori Veritsjev uit de Sovjet-Unie te staan. Het eerste gezamenlijke titeltoernooi vormt voor damescoach Karei Gietelink een aardige gelegenheid enige financiële eisen te stellen. Van de zeven Nederlanders die zich halverwe ge het toernooi nog tot de kampioenskandida ten mogen rekenen, staan er vijf onder Giete- links supervisie. Momenteel ontvangt de da messelectie veertig procent van de voor de top bestemde gelden. Waar herentrainer Chris de Korte klaagt over tekorten, heeft Gietelink zich op grond van de verrichtingen in Parijs een sterke onderhandelingspositie verworven. DEN HAAG Van Joop Zoete melks voornemen het in zijn laat ste seizoen wat kalmer aan te doen, komt niet veel terecht. De 40-iarige winnaar van de Amstel Goldrace start volgende week in •de Ronde van de Oise, een drie daagse etappewedstrijd niet ver van Parijs. Na een heroptreden in Nederland met de Ronde van Midden-Zeeland op 23 mei ver trekt hij naar twee grote etappe- wedstrijden. Eerst de Dauphiné Libéré in de Franse Alpen van 26 mei tot 1 juni, vervolgens de open Ronde van Zweden tussen 10 en 16 juni. VANDAAG Nederland 1, 18.00 uur: Brand- Nederland 2, 22.40 uur Studio Sport. België Nederland», 00.15 uur Sport op zaterdag. tv 5, 15.00 uur: Sport Duitsland 1, 18.05 uur Sport- schau. Duitsland 2, 22.10 uur Das ak- tuelle Sportstudio. bbc 1, 13.30 uur Grandstand. bbc 1, 00.00 uur basketbal. bbc 2, 19.05 uur rugby. itv, 13.05 uur Saint and Greav- I sie. itv, 13.30 uur worstelen. Sky Channel, 12.30 uur tennis. Sky Channel, 21.00 uur worste len. Sky Channel, 23.25 uur golf. Super Channel, 15.30 uur: Su per Sport. MORGEN Nederland 2, 194» uur Studio Sport. België Nederland» 1, 20.05 uur Sport. België Nederland» 2, 15.00 uur Stadion België Fran», 18.30 uur Sport. TV 5, 16.50 uur Sport. Duitsland 1, 18.10 uur Sport- schau. Duitsland 2, 17.22 uur Die Sport-Reportage. BBC 1. 10.10 uur Atletiek. B8C 2, 14.30 uur Rugby BBC 2, 15.30 uur: Sunday Grandstand. Sky Channel, 12.05 uur Tennis. Sky Channel, 22.30 uur Austra- fisch voetbal. Super Channel, 15j0 uur Su per Sport. Super Channel, 00.00 uur Golf. tentree 'ies Krui ze lijkt nabij EN HAAG De rentree an Ties Kruize op het hoc- eyveld lijkt nabij. De coach an HC Klein Zwitserland ïaakt waarschijnlijk morgen ijn opwachting in de thuis- 'edstrijd tegen Kampong. HC n Zwitserland maakt is sportief moeilijke tijden I en daarom overweegt lize - die na het wereld- tioenschap in Londen een zette achter zijn actieve ipbaan om zich op het coa- hen te werpen - weer de stick r hand te nemen. Kruize, die an het einde van het seizoen en groots afscheid krijgt aan- eboden van zijn club: „Ik vijfel nog. Laat ik het zo zeg en: de kans is groter dat ik teel dan dat ik op de bank liialf in iroblemen EERENVEEN Het ijssta- ion Thialf te Heerenveen is financiële nood geraakt. Het rukbezochte stadion kampt olgens het NOS-journaal met L pen lege kas omdat een aantal V ubsidies nog niet binnen is. l\ )e bij de bouw van Thialf be etrokken Rabobank wilde giste- in bevestigen noch ontken dat men de geldkraan dichtgedraaid. EDE Ivan Lendl en Mi- kael Pernfors gaan op herhaling. Beide tennis sers speelden begin juni vorig jaar om plaats één en twee bij de open Fran se kampioenschappen (6-3, 6-2, 6-4 voor de Tsjecho- slowaak) en vanmiddag zien ze elkaar terug in de halve eindstrijd van het invitatietoernooi in Ede. De tweede halve finale wordt een Zweeds-Itali aanse confrontatie: Jan Gunnarsson-Paolo Cane. Lendl schakelde gistermiddag op het eindelijk zonovergoten en prompt sfeervolle Tesqua- complex de 21-jarige Jean Fleurian uit. De lange Frans man, op het laatste nippertje in het deelnemersveld beland als vervanger van de gebles seerde Robert Seguso, had zich verrassend bij de laatste acht geschaard dank zij zeges op achtereenvolgens de Ameri kaan André Agassi en de als Plannen voor twee nieuwe toernooien EDE Naast de bestaande evenementen in Rotterdam (Ahoy') en Hilversum ('t Meikhuisje) en het invitatiegebeuren in Ede zijn er nu plannen voor nog twee groots opgezette toernooien. Niet toevallig zijn zowel de organisatoren van Rotterdam als Ede daar zeer nauw bij betrokken. Het verst in de voorbereiding is Wim Buitendijk, toernooi-directeur in Rotterdam. Hij is al gerui me tijd bezig met het opzetten van een toernooi-op-gras, dat in 1989 voor het eerst moet worden gehouden. Er zou moeten wor den gespeeld op speciaal daarvoor aangelegde banen in het re creatiepark De Efteling in Kaatsheuvel. Het tweede evenement, waarvan sprake is, verkeert pas in de eerste fase. Gies Pluim en Peter Langendijk, de mannen achter het toernooi van Ede, zijn door een grote sponsor gevraagd de mogelijkheden te onderzoe ken om in Nederland een groot internationaal binnen-toernooi te houden. achtste geplaatste Indiër Ra- mesh Krishnan. Tegen Lendl was Fleurian (nummer 64 op de wereldranglijst) vanzelf sprekend nog niet opgewassen, al weerde hij zich dapper het geen de cijfers 6-4, 7-5 trou wens goed weergaven. Lendl, die zich na zijn door de inmiddels welbekende knie blessure gedwongen pauze van vijf weken vooral op een se rieuze conditietraining con centreerde, toonde geen al te mooi, maar bovenal effectief tennis waarmee hij een her nieuwde kennismaking met Pernfors tot stand bracht. De kleine Zweed had het geens zins gemakkelijk met de over tuigend serverende Kevin Curren die zijn afkeer van het gravel (ondanks alle pogingen ter plekke nog steeds niet al te best) goed wist te camoufleren en zijn bijdrage leverde aan de absoluut beste partij van het toernooi tot nu toe. Pernfors bleef met 3-6, 6-3, 7-6 moei zaam zijn tegenstander de baas, al was zijn score in de al- lesbeslissende tiebreak over tuigend (7-2). De aanstaande ontmoeting tus sen Lendl en Pernfors is, na de vroege eliminatie van de als tweede geplaatste Stefan Edberg, eigenlijk een finale waard. Het publiek in Ede, gistermiddag in groten getale aanwezig, zal de tweede ande re halve finalisten Gunnarsson (6-2, 6-3 tegen een ongeïnspi reerde David Pate) en Cane (die met een overtuigende 6-, 2,6-0 ten koste van de als ze vende geplaatste Anders Jar- ryd een tweede opeenvolgende Zweedse deceptie veroorzaak te) ongetwijfeld minder boei- CASSEL Teun van Vliet heeft de derde etappe in de Vierdaagse van Duinkerken ge wonnen. Het was zijn vijfde zege van dit sei zoen. Eerder won hij onder andere De Omloop Het Volk en Gent»Wevelgem. In de middag werd de vierde etappe verreden. Jef Lieckens weerhield in de eindsprint de ploeg-Post van een dubbelslag door zowel Vanderaerden als Planckaert te kloppen. De Belg Herman Fri- son nam in het algemeen klassement de lei ding over van Esnault. Wereldkampioen Moreno Argentin is gisteren niet meer vertrokken in de vijftiende etappe van de Ronde van Spanje. De Italiaan had last van een opspelende maag. Hij was slechts ge start om zich optimaal op de Giro voor te be reiden. Antonio Esparza won die etappe na een solovlucht. De feestvreugde werd nog groter, toen hij aan de finish hoorde dat zijn tweede plaats in de negende etappe was omgezet naar een eerste. De oorspronkelijke winnaar, de Spanjaard Yanez, was eerder al door de jury van de eerste plaats teruggezet door dopingge- bruik. Herrera behield zijn leiderstrui. Ook in de Ronde van Romandië gebeurde weinig op zienbarends. Joho won de derde etappe en Riittimann kreeg opnieuw de leiderstrui om de schouders. Jeanie Longo won in de Ronde van de Aude de zesde etappe. De Haagse Cyntha Lutke Schipholt viel tijdens een afdaling en moest derhalve de strijd staken. Haar lichte kwetsu ren baarden geen reden tot zorgen. WATERINGEN Voor de deelnemers aan het dit seizoen nieuw opgezette tenniscircuit voor Den Haag en omgeving bestaat niet het risico dat zij al na de eerste ronde uit de strijd worden geknikkerd. Gisteren werd door de initiatiefnemers, bestaande uit zes tennispark- direkteuren, bekend gemaakt dat bij de senio ren (boven de 21 jaar) in de eerste ronde zal worden gewerkt volgens een poule-systeem, waardoor elke tennisser op z'n minst tweemaal in aktie kan komen. Voor het toernooi, bedoeld voor B-, C-, D- en E-spelers, is een totaal aan prijzengeld beschik baar van 59.000. Dit bedrag wordt verdeeld over de nummers één tot en met vier van elke klasse in elk van de zes toernooien. Tevens wordt een totaalranglijst bijgehouden aan de hand van de resultaten in elk van de toernooi en, waarbij ook de verrichtingen in het dub belspel (voor de helft) meetellen. Hierbij tellen de vier beste van de maximaal zes toemooi-re- sultaten. De eindwinnaars hebben, naast de premies van de diverse toernooien, recht op een bedrag van 800,00. Het toernooischema riet er als volgt uit 22-28 juni: Vredenburch, 29 juni-5 juli: Haags Tennis Centrum, 6-12 juli: Mariahoeve, 27 juli-2 augustus: Rhij- enhof, 3-9 augustus: Elsenburg, 17-23 augustus: Hanen- burg. Feestelijk begin honderdste League De Engelse League begint in augustus aan zijn honderdste competitie. Het eeuwfeest zal niet ongemerkt voorbijgaan, want op 8 augustus wordt in hel Londense Wembley Sta dion een wedstrijd gespeeld tussen een elftal van spelers die in Engeland voetballen en de Rest van de Wereld. De Engelse keuzeheer is bondscoach Bobby Robson, die voor de Rest van de We reld Terry Venables. De coach van Barcelona wordt gezien als de man, die tezij- ner tijd Robson als bonds coach zal opvolgen. Met de ere-wedstrijd voor het hon derdjarig bestaan van de League begint het Engelse voetbaljaar anders dan ge woonlijk. De eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen is al jaren het duel om de Charity Shield tussen de landskampi oen en de bekerwinnaar. Deze ontmoeting heeft dit maal op 15 augustus plaats, dus een week na het ere- duel. Supercup in West-Duitsland West-Duitsland heeft zich voorgenomen het voetbalsei- zoen op dezelfde wijze te ope- nen als in Engeland. De strijd om de Charity Shield gaat in de Bondsrepubliek Supercup bétèn. Deze trofee komt in bezit van de club die in het duel tussen de landskampi oen en bekerwinnaar zege viert Ook in West-Duitsland wordt dit duel één week voor de start van de competitie vastgesteld. Is in Engeland het Wembley Stadion de vas te speelplaats, in West-Duits land is men daarover nog niet tot een besluit gekomen. Fritz Walter maakt furore Nog nadrukkelijker dan al het geval was duikt dê naam Fritz Walter in de kolommen van de sportpagina's van de Westduitse kranten en sport tijdschriften. Het gaat niet om de befaamde aanvoerder van het Westduitse elftal dat in 1954 in de Zwitserse hoofdstad wereldkampioen werd, maar om de gelijkna mige spits van Waldhof Mannheim. Inmiddels heeft hij zo vaak gescoord dat hij een goede kans maakt top scorer te worden van de Bundesliga, dus de opvolger van international Rudi Vól ler van Werder Bremen, die hevige interesse kent van Italiaanse clubs. Walter heeft zelf belangstelling van uit sluitend Westduitse clubs. Zo heeft de aanstaande kam pioen van de tweede Bundes liga Hannover'96 de speler van Waldhof Mannheim al een jaarsalaris geboden van ruim vier ton. De transfer som van anderhalf miljoen schijnt ook geen probleem te Terry Venables: ooit opvolger Robson? zijn. Er zouden ook andere kapers op de kust zijn. Club Olanda naar Napoli De Nederlandse supporters club van Napoli bevindt zich morgen in het uitverkochte San Paolo Stadion voor de laatste thuiswedstrijd van het seizoen tegen Fiorentina. Al enkele maanden geleden had de delegatie van tien man uit Den Haag de reis al vastge steld. Toen konden zij nog niet bevroeden dat uitgere kend in deze wedstrijd hun favoriete club voor het eerst in haar bestaan het Italiaanse kampioenschap kan behalen. De tien supporters van Napo li uit Nederland hebben f 580 voor het uitstapje neergeteld en zullen in het stadion een levensgroot spandoek ontrol len. In Napels zullen ook le den van de supportersgroep uit New York bij Napoli-Fio- rentina aanwezig zijn. Zij hebben de man ruim 1500 dollar voor hun uitstapje ge stort Tumult rond clubarts Er is groot tumult ontstaan rond de persoon van de club- arts van FC Tirol. In de met 1-0 gewonnen wedstrijd te gen koploper Austria Wien is de clubarts nagetrapt. Hij was na een ernstige overtreding van de Weense verdediger Obermayer op Peischl van FC Tirol het veld opgerend. Daar ontstond een handge meen, waarna Obermayer met een rode kaart naar de kleedkamer kon gaan. Hier mee waren de problemen echter nog niet voorbij. Ach- ter de rug van de scheids rechter trapten diverse spe lers van Austria naar de Ti- roler arts. Televisie-kijkers konden het één en ander dui delijk constateren. Wellicht zal de Oostenrijkse voetbal bond het incident streng aan pakken, hoewel de scheids rechter niets heeft gezien. Er zal zeer waarschijnlijk ge bruik worden gemaakt van de televisiebeelden. Bayern voor niets op bezoek Bayern München heeft op 1 mei een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen Avenir Beggen. Nu werkt de Westduitse dub wekelijks Fritz Waiter: topscorer. dergelijke wedstrijden af en laat zich daarvoor rijkelijk betalen. Uitgerekend op de dag van de arbeid ging de Beierse club voor niets naar Luxemburg. Dat was een ge baar vanwege de uitermate schlemielige samenloop van omstandigheden bij een eer dere vriendschappelijke wed strijd tegen de Luxemburgse club. Immers, vlak voor de wedstrijd was er een wolk breuk waardoor het veld vol komen blank kwam te staan en het publiek thuis bleef. Toch moest Avenir Beggen de overeengekomen gage be talen. Voor de club beteken de dit een enorme financiële aderlating. Manager Uli Hoe ness vond dit nogal sneu voor de Luxemburgers en stelde voor met Bayern München nog eens in Beggen te komen spelen, maar dan voor niets. Het voorstel werd met graag te aanvaard. Erik de Bruin begon het seizoen goed. LEIDEN Voor de vier de keer in zes jaar heeft Erik de Bruin de Gouden Spike veroverd. De mees te concurrentie kreeg De Bruin dit keer uit een vooraf niet gedachte hoek, van Ine Langenhuizen op de 100 meter horden en van junior John Sloot op de 1500 meter. De wed strijden om de Gouden Spike werden gisteravond in de Leidse Hout gehou den. De vierde Gouden Spike ver dwijnt bij de andere drie op zolder bij Erik de Bruin. „Ik weet niet eens waar die ande re drie zijn,", was het com mentaar van de winnaar van de 16e Gouden Spike. Voor het eerst won De Bruin dit keer met een discusworp. De 65.84 meter van de tweede beurt was voldoende voor het eremetaal dat hem eerder (in 1980, 1984 en 1986) voor kogel stootprestaties gegund was. Voor het eerst ook zonder dat het nationale record werd ver beterd. Overigens waren alle worpen van De Bruin rond de 65 meter. Tevreden waren ook de wi naars van de tweede en de derde prijs. Ine Langenhuizen realiseerde al in het eerste nummer van de avond (100 meter horden) een scherpe 13.63 seconden. Ze kreeg daar voor, na eerst door het ere- schavot gezakt te zijn, de der de prijs uit handen van Han Kulker. De tweede prijs ging naar junior John Sloot die in een uitstekende 1500 meterra ce voor het eerst aan de limiet voor de Europese Junioren kampioenschappen voldeed met zijn 3.46.67 minuten. De limiet op de 1500 meter werd ook gehaald, maar dan bij de meisjes, door Yvonne van der Kolk die 4.24.13 minuten liep. De verwachtte records bij het speerwerpen voor dames ble ven enigszins uit, maar de 56.46 meter van Gerda Blok- ziel en de 54.90 meter van In- grid Lammertsma staan zeker niet in de schaduw van Marco Versterre's winnende kogel stoot van 16.48 meter. Ook hier een EJK limiet van Nico le Heukemeyer. Regionaal Van de regionale atleten kreeg Kees van Klink de meeste aandacht. In een op zich saaie 300 meter steeple chase, Her man Hofstee won in een solo van 8.36.98 minuten, gaven Van Klink en Ferry ten Hove van Spark elkaar weinig toe. Van Klink had de langste adem en werd tweede met een nieuw clubrecord in 8.59.62 'minuten (was 9.10.7 minuten). Daarnaast waren Yvonne van Dorp en Ed van Gemeren de meest in het oog springende regionale atleten. Van Dorp won de sprinttweekamp en niet alleen doordat anderen het voor gezien hielden. De goede tijden van 12.10 en 14.27 seconden zeggen genoeg. Ed van Gemeren had een grote inbreng in de geslaagde limiet poging van John Sloot. Nadat haas Hans Minnee het goede ritmne had aangegeven over de eerste 800 meter nam Van Gemeren het sleurwerk over. Sloot volgde en ging zoals dat hoort in de slotmeters naar de kop. Van Gemeren zorgde zelf voor een van zijn beste sei zoenstarts met een tijd van 3.47.69 minuten. De overige Leidse atleten behaalden de volgende prestaties: Eric Taal 11.36 en 23.15 secon den (sprinttweekamp), Esther Schouten 14.24 seconden (100 meter horden), Jaap Dirkx 50.35 seconden (400 meter), 1500 meters van Wybo Lelie veld (3.53.58), Henk van de Oever (3.56.25), Jan Laan (3.56.55) en Jan Verloop (3.58.32). GERT VELTHUIZEN JUDO EK in Parijs Dames Alle categorieën: Irene de Kok (Ned) verslaat Angela Medina (Spa), ippon; De Kok verslaat Riita Valnlo (Fin), wa- zari. Tot 52 kg: Alessandra Giungi (Ita) verslaat Veronique Akkermans (Ned), shido. Tot 48 kg: Martine Le- pont (Fra) verslaat Anita van der Pas (Ned), yuko. Alle categorieën: Hans Buiting (Ned) verslaat Antonio Geri (Ita). wazari; Buiting verslaat Jlri Sosna (Ts|), waaa- rt. Tot 71 kg: Anders Dahlin (Zwe) verslaat Anthony Wurth (Ned), shido. Tot 65 kg: Jo Gevers (Ned) verslaat Gheorghl Yordanon (Bul), yuko; Ta- mas Bujko (Hon) verslaat Gevers. Ip pon. Tot 60 kg: Helmut Dietz (WDI) verslaat Jean-Pierre van Deursen (Ned), chul. PAARDESPORT Koersen Schaesberg EERSTE KOERS. 2100 m: 1. Boris Boef (H. Grift) 3.01,0. 2. Brigitta R. 3. Bobby R. Niet gestart: Bep de Bloom- erd. Winn. 3,10, PI. 1,40, 2,60. 1,40, Kopp. 11.00, Trio 71.30. TWEEDE KOERS. 2100 m: 1. Ameri can C (J. van Koolwijk) 2.51,0, 2. Zer- ge Dorado, 3. Zygor Sammer. Winn. 2,90, PI. 1,30, 1.30, 1,70, Kopp. 8,40, Trio 175.50. DERDE KOERS. 2000 m: 1. Sunway (A. de Vries) 2 09.7, 2. Oscar, 3. Cole Bay. Niet gestart: David's Prince. Winn. 1,70, PI. 1,30, 1,80, Kopp. 7,00, Trio 22.50. VIERDE KOERS. 2100 m: 1. Anton Al- dorp (P. de Bruyn) 2.57,2, 2. Ame land, 3. Zoleo Boslust. Winn. 5,20, PI. 1.40, 1,10. Kopp. 4.10. Trio 28,20. VIJFDE KOERS. 2600 m: 1. Ami Nora (H. Grift) 3.33.6. 2. Alrne de Bloom- erd, 3. Willem Ruls. Niet gestart: Yon. Winn. 1.90, PI. 1,20. 1,30, Kopp. 3.10, Trio 20,50. ZESDE KOERS. 2000 m: 1. Pfalztag (K. Woodburn) 2.08.1, 2. Happy Raaphorst, 3. Silver BUI. Niet gestart: Game Light. Winn. 9.80, PI. 9.00, Kopp. 59,10. Trio 515,10. ZEVENDE KOERS. 2600 m: 1. Abel Tasman (H. Grift) 3.35.5, 2. Zogan L, 3. Ycheia Elsene. Winn. 7.30. PI. 2,70, 2.40. 2,40, Kopp. 8,90. Trio 69.40. ACHTSTE KOERS. 2100 m: 1. Yan kee Dream (J. Hendriks) 2.49.4, 2. Zip Cartouche, 3. Attila van Weert. Winn. 24.70. PI. 3.40. 1.40, 1.40, Kopp. 43.90, Trio 874.60. NEGENDE KOERS. 1609 m: 1. Jano Star ppei 7,60. Trio 25.00. OMZET TOTALISATOR: I. 143.977,00. SCHAKEN Tweede ronde: John van der Wiel (Ned) - Viktor Kortsjnoj (Zwi) 1/2-1/2, Jan Timman (Ned) - Anatoli Karpov (Sov) 1/2-1/2. Stand: 1. Timman 1 1/2 punten, 2. Kortsjnoj en Karpov 1, 4. Van der Wiel 1/2. TENNIS Int. toernooi Ede Herenenkelspel, derde ronde: Ivan Lendl (Tsj) - Jean Fleurian (Fra) 6-4, 7-5; Mikael Pernfors (Zwe) - Kevin Curren (VSt) 3-6. 6-3, 7-6 (7-2); Jan Gunnarsson (Zwe) - David Pate (VSt) 6-2, 6-3; Paolo Cane (Ita) - Anders Jarryd (Zwe) 6-2, 6-0. Kamploenentoemool New York Kwartfinale», herenenkelspel: Yan- nick Noah (Fra) - Aaron Krickstein (Vst) 6-2. 6-2; Andres Gomez (Ecu) - Martin Jaite (Arg) 6-4, 3-6, 6-4. VOETBAL Westduitse competitie: Hamburger SV-Schalke'04 4-0. 1. FC Köln-Fortu- na Düsseldorf 1-0, Werder Bremen- FC Homburg 6-0. Stand aan kop: 1. Bayern München 26-40; 2. Hambur ger SV 28-39; 3. Werder Bremen 28- 33; 4. Vfb Stuttgart 27-32; 5. Lever- kusen 27-32. WIELRENNEN Ronda van Romandië Derde etappe: 1. Joho (Zwi). 163 km in 3 uur 57 minuten en 25 seconden, met tijdsvergoeding 3.57.15. gemid delde snelheid 41,294 km/u, 2. Rooks (Ned) 3.57.25, met tijdsvergoeding 3.57.20, 3. Lubberding (Ned) 3.57.25, met tijdsvergoeding 3.57.23, 4. Pen- sec (Fra) 3.57.25. 5. Simon (Fra). 6. Rüttimann (Zwi). 7. De Rooy (Ned). 8. Kuum (Noo), 9. Jarmann (Zwi), 10. Gl- siger (Zwi). Vierde etappe: 1. Lick ens (Bel). 108 km van Lillers naar Denain in 2 uur 39 minuten en 23 seconden, met tijds vergoeding 2.39.15, 2. Planckaert (Bel) 2.39.23. met tijdsvergoeding 2.39.19. 3 Pieters (Ned) 2.39.23. met tijdsvergoeding 2.39.21, 4. Vande raerden (Bel) 2.39.23, 5. Frtson (Bel). 6. Tackaert (Bel), 7. Wojtinek (Fra). 8. Yates (GBr), 9 Simon (Fra), 10. Van Rooy (Bel) zeilde tijd als Vanderaer den. Algemeen klassement: 1. Prison (Bel) 14 uur 27 minuten en 15 seconden. 2. Esnault (Fra) op 1 seconden. 3. Mot- tet (Fra) op 5 minuten en 12 secon den, 4. Vanderaerden (Bel) op 5.16. 5. Wojtinek (Fra) op 5.17, Sergeant (Bel) op 5.28. 7. Wampers (Bel) op 5.31, 8. Lieckens (Bel) op 5.32. 9. Zoetemelk (Ned) op 5.38, 10. Dhae- nens (Bel) op 5.41. Ronde van Spanje: Vijftiende etappe: 1. Esparza (Spa) 4 uur 57 minuten en 31 seconden. 2. Gutierrez (Spa) op 3.44, 3. Kelly (Ier), 4. Iglesias (Spa), 5. Pagnin (Ita), 6. La- guia (Spa), 7. Blondi (Fra). 8. Lilholt (Den), 9. Echave (Spa). 10. Weltz (Den). 11. Beuker (Ned). 12. Villar (Spa), 13. Madiot (Fra). 14. Gaslon (Spa), 15. Vieira (Por). 24. Delgado (Spa), 42. Fignon (Fra). 54. Herrera (Col). 62. Suykerbuyk (Ned) allen de zelfde tijd als Gutierrez, 96. Boeve (Ned) op 5.52. 97. Nijboer (Ned), 98. Van Orsouw (Ned). 104. Manders (Ned) allen dezelfde tijd als Boeve. Algemeen klassement: 1. Herrera 73.22.06, 2. Kelly op 39 seconden. 3. Dietzen (Wdl) op 0.50, 4. Vargas (Col) op 2.07, 5. Belda (Spa) op 2.37. 6. Delgado op 2.49, 7. Cubino (Spa) op j 1. Rüttimann (Zwi) 15 uur 15 minuten en 59 secon den. 2. Roche (Ier) op 2 seconden. 3. Pensee (Fra) op 0.06, 4. Pederser (Noo) op 0.12. 5. Leclercq (Fra) op 0.15. 6. Jarmann (Zwi) op 0.20, 7. Cornillet (Fra) op 0.20. 8. Gisiger (Zwi) op 0.22. 9. Trlnkler (Zwi) op 0.25, 10. Roux (Fra) op 0.26. Vierdaagse van Duinkerken Derde etappe: 1. Van Vliet (Ned), 91 km van Armentières naar Cassel in 2 uur 16 minuten en 35 seconden, met tijdsvergoeding 2.16.29. 2. Nevens (Bel) 2.16.35, met tijdsvergoeding 2.16.32. 3. Mottet (Fra) 2.16.35, met tijdsvergoeding 2.16.34. 4. Vande raerden (Bel) 2.16.48, 5. Gayant (Fra), 6. Lieckens (Bel). 7. Sergeant (Bel). 8. Wojtinek (Fra). 9. Planckaert (Bel). 10. Madiot (Fra) zelfde tijd als Vanderaer den. 3.37, 8. Fuerte (Spa) op 3.57, 9. op 4.27, 10. Fignon op 4.48, 11. Arroyo (Spa) op 5.10, 12. Gaston op 5.29, 13. Earley (Ier) op 5.34, 14. Gorospo (Spa) op 5.35. 15. Villar op 5.36. 17. Laguia op 7.25, 68. Nijboer op 43.14. 69. Suykerbuyk op 44.47. 98. Boeve op 1.08.19. 105 en laatste Manders op 1.56.31. Zesde etappe: I. Longo (Fra) 81 km In 2 uur 16 mi nuten en 13 seconden. 2. Canins (Ita) z.t., 3. Poljakova (Sov) op 2 secon den, 4. DamianJ (Fra) op 0.10, 5. Knol (Ned). 6. Ellas (Vst). 12. Hage (Ned), 13. Timpers (Ned) z.t. als DamianJ. 21. Havik (Ned) op 0.25, 22. Meijer (Ned) z.L Uitgevallen; Lutke Schipholt (Ned). Algemeen klassement: 1. Canins II.56.57. 2. Poljakova op 1.15. 3. Longo op 6.54, 4. Irlna Zak ar ova (Sov) op 7.07. 5. Hage op 7.24. 6. Imelda Chiappa (Ita) op 7.25, 8. Knol op 7.51, 13. Timpers op 8.10, 18. Ha vik op 8.17, 19. Meijer op 8.18.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13