Charlotte Salomon vluchtte in schilderijen weg voor haar angst l .a Apia/TELEVISIE £eidóc6ooumt PREEKVERBOD VARA VOOR ANITA MEYER-FAN ALMA WEZEMAN Nederland j Duitsland ^SatëmëtjTjT Radio VRIJDAG 8 MEI 1987 PAGINA 17 jLFZIJL De VARA en de Jducent van het tv-spelprogram- MSuperfan" hebben de zaterdag 'de show deelnemende Anita yer-fan Alma Wezeman uit Ifzijl een zwijgplicht opgelegd, inneer zij zou meewerken aan er publicaties over de tijdens de lamen gemaakte fout in de quiz, i producent Loek van der Pavert VARA adviseren de show niet te zenden. Irige week kwam het verhaal ar buiten van de twee fans die lens de opnamen van de show »dio februari gedupeerd werden or een foute beoordeling door de igeres van het antwoord op de vraag: „Voor welke elpee heeft Anita Meyer géén Edison ontvan gen?" Het 'foute' antwoord bleek later van doorslaggevend karakter te zijn. Tijdens de zaterdag uit te zenden show zal blijken dat de late re winnares, Nicole Kooper, op dit moment in de quiz een beslissende voorsprong neemt. De fans, Alma Wezeman uit Delf zijl en Mireille Mensink uit Alphen aan de Rijn, hebben direct na af loop van de show protest aangete kend tegen de wijze waarop hun verlies tot stand is gekomen. Vol gens producer Loek van der Pavert en echtgenoot en manager van Anita Meyer, Ton de Leeuwe, heb ben de beide fans het aanbod van een extra vraag echter afgeslagen. Gouden plaat De winnares kreeg uiteindelijk een gouden plaat van haar idool, een videocamera en afspeelapparatuur. Volgens de manager en de produ cent hebben Alma Wezeman en Mireille Mensink direct het aanbod van de gouden plaat geaccepteerd. De twee fans bestrijden de lezing van De Leeuwe en Van der Pavert. Volgens hen hebben zij de gouden f>laat pas gekregen na intensief te- efonisch verkeer met het manage ment van Anita Meyer en na het afleggen van de schriftelijke ver klaring dat zij van verdere claims op prijzen zouden afzien. Dat Wezeman en Mensink onder druk zouden zijn gezet met het ar gument dat Anita Meyer voor de kosten van een eventuele prijs zou moeten opdraaien, noemt De Leeu we 'nonsens'. Voor de bewering van Wezeman dat zou zijn gedreigd om bij verdere publicaties de show zaterdag niet uit te zenden, heeft hij dezelfde reactie over. De Leeu we: „Anita geeft geen fout, hoog stens een onvolledig antwoord en Loek (Van der Pavert) heeft die zaak netjes afgeregeld". Een woordvoerder van de VARA verklaart dat er niet gedacht wordt aan het laten vervallen van de uit zending. De op onze publicaties aansluitende fanclub-dag van afge lopen zondag in Apeldoorn, is vol gens de Leeuwe „in alle vrede ver lopen". Dat Alma Wezeman tot de superfans van Anita Meyer mag worden gerekend, spreekt uit het feit dat zij daar de beker heeft ge wonnen voor de meeste kennis van haar idool. De Leeuwe: „Ze wist zelfs het antwoord op de vraag wie het eerste vriendinnetje van Anita was". Ze heeft inmiddels, volgens haar eigen verklaring, een aantal uitnodigingen van kranten voor een interview afgeslagen. fliLVERSUM Met de dood voor ogen, maar hech tend aan het leven maakte de Duitse kunstenares Charlotte Salomon (1917-1942) enige duizenden gouaches, water verftekeningen en schilderij en, waarin zij haar eigen le vari gefantaseerd verwerkte. Een deel hiervan vond zijn weg naar het Joods Histo risch Museum in Amsterdam, als herinnering dagelijks met een lichte huiver te bezien. De maakster vond in dit werk een vlucht uit de wer kelijkheid, verbeeldde haar „Leven als theater". Deze kunstzinnig doorleefde tragiek trof filmer Kees Hin ook bij het vervaardigen van een film met als uitgangspunt de gouaches. IKON-tv zendt deze vanavond uit op Ned. 2 om 22.45 uur, maar kan ook in genoemd museum worden bekeken. Bekeken niet alleen, maar ook beluisterd. Hin haalde de aiiteurs Ton Lutz en Catrien lep Bruggecate erbij om de teksten te lezen, die Charlot te aan haar gouaches toe voegde. Zij noteerde ook mu ziekfragmenten en noemde kiar tale werk een zangs pél. In deze film werkt dat zdfs zo, dat de stiltes veel- zeggender werken dan de woorden. Men moet daarvoor wel ver- trouwd zijn met de achter- mden uit Charlottes leven. Berlijnse jodin ervoer zij niet alleen de opkomst van het nazisme, maar ook de re acties van haar naaste fami lieleden daarop, drie zelf moorden, moeder, grootmoe der en tante. Haar vader, chi rurg, kwam terecht in het kamp Sachsenhausen. Keus Charlotte krijgt te maken met het gevoel voor dezelfde keus te worden gesteld. Zij kiest bewust voor het leven. Maar in 1939 uit Duitsland Zelfportret van Charlotte Salomon. gevlucht naar Zuid-Frank rijk weet zij zich op de hielen gezeten. Haar vertrek uit Duitsland hangt direct samen met de „Kristallnacht", toen joodse winkels in één nacht van de beglazing werden ont daan. Zij neemt haar intrek in een hotel in Nice en begint te schilderen, het ene blad na het andere. Volkomen in zichzelf verloren, werkte zij er dagelijks aan. Filmer Kees Hin heeft één vrouw weten te achterhalen met wie zij in die jaren, '40-'42, nog enig contact heeft gehad. Deze vrouw vertelt in de film wei nig hoogte te hebben kunnen krijgen van de bezigheden van Charlotte, altijd bezig te schilderen, het ene vel na het andere. Aldoende bouwde Charlotte haar eigen wereld. Zij ziet te rug op haar leven in Berlijn, haar studies, haar liefdes, het vinden van haar bestemming in die samenleving van het politiek woelige Berlijn. Zij beleeft dit alles opnieuw als in een theatervoorstelling, waarin zij zelf de hoofdrol speelt, althans in de visie die zij in dit spel invlecht. Zij werkt met pseudoniemen voor de namen van haar fa milieleden, spreekt nooit over „ik". Ook zij zelf heeft niet meer dan een rol in dit spel, dat zij vanuit zichzelf om haar heen zich ziet afspe len. Zo fantaseert zij voort, zeggend dat zij kiest voor het leven, met voor haar als hoogtepunt daarin de liefde voor haar zangpedagoog Da- berlohn. Maar zij blijft schrijfster en schilderes, ver telt weinig over persoonlijke betrokkenheid in die uitge- schilderde levensfeiten, maar uit wat zij neergooit op pa pier springen de spanningen er voortdurend uit Zij over leeft door te schilderen. Hoorbaar Dat wordt ook hoorbaar ge maakt door de tekstzeggers Lutz en Ten Bruggecate. Zij praten in monologen en waar hun gedachten samenvallen ontstaan dialogen. Dat heeft te maken met invoelingsver mogen voor dit werk, de be wogenheid om wat Charlotte in haar noeste penseelarbeid allemaal heeft neergelegd. Dit verwijst naar de verdrin ging van het onbewuste we ten wat haar lot zou zijn. Aan de hand van haar schilderij en laat haar leven zich re construeren. In dit opzicht laat Charlotte zichzelf enigszins vergelijken met in ons land Etty Hille- sum. Ook die schreef om geestelijk te ontkomen aan het weten wat haar wachtte. Hoezeer ook Charlotte aan stemmingen onderhevig moet zijn geweest laat zich uit de kleuren afleiden, soms helder, soms somber. Gezich ten tekent zij steeds scherp, voorziet zij van contouren. Nu eens herkent men in haar werk de borstelige streek van van Gogh, dan weer de ex pressionistische schreeuw van Munch. Zij voelt zich nauw verbon den met haar moeder, die er niet meer is, maar die zij be ter had willen leren kennen om zichzelf dieper te kunnen doorgronden. Het leven beschrijven vindt zij mooier dan dood te willen gaan. De moed daartoe ont leent zij ook aan haar gelief de Daberlohn, die zei tot elke prijs in haar te geloven. De hemel, waar haar moeder verblijft, beschrijft zij als een vakantie-oord. Zij voegt er aan toe, dat een mens moed nodig heeft om te leven. Haar angsten schildert zij weg. In een pure drift van werken, dag aan dag schilde rend alsof zij op de hielen werd gezeten, van tijd tot tijd gaan haar gevoelens met haar op de loop. Dan schil dert zij alsof zij de afbeeldin gen neersmijt op haar vel pa pier. Het lijkt dan of zij de vat op haar fantasie verliest. In elke schildering verraadt zij nochtans een intense spanning, alsof zij een be langrijk stuk werk tijdig tot stand moet brengen. Haar wil om te overleven. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 TROS Het circus is weer in de stad! Registratie van een voorstelling van het Circus Bassie en Adriaan TROS Pop formule, pop programma vanuit disco theater 'Escape' in Am sterdam NOS Vïé-Joumaal TROS TROS Sport, sportmagazi- 17.30 17.46 18.10 ne Aan de hand van de meester.», vijfdelige serie waarin vijf gerenommeer de Nederlanders informa tie geven over hetgeen waarin zij een 'meester' zijn. Afl. 4: Edgar Vos: Al les over mode TELEAC 18.30 Structuur in basic (8) TROS 19.00 Alf, Amerikaanse comedy serie. Afl.: Broeders in nood. Alf raakt bevriend met een ander ontheemd wezen: een Mexicaanse jongen waarvan niemand weet waar de ouders ver blijven 19.25 Mijn geheim (slot), spel- programma gepresen teerd door Robert Long NOS 20.00 m Journaal en weerover- zicht TROS 20.28 Mode en muziek zomer 1987. Vanuit De Bonte We ver te Slagharen wordt het mode-straatbeeld van deze zomer getoond. Gas ten: Gerard Joling, Mai Tal, The Star Sisters, Patri cia Paay, Robin Alexander, Anita Meyer, Het Goede Doel, Nadieh, Elke Brooks, De Gigantjes en Ballet Penny de Jager 21.23 STER-reclame 21.30 TROS Aktua, actualitei tenrubriek 22.00 Ice station Zebra, Ameri kaanse speelfilm uit 1968 van John Sturges, naar het boek van Alistair MacLe- an. Met o.a. Rock Hudson, Ernest Borgnine en Patrick McGoohan. Zebra, een zeer geheime militaire post op de Noordpool, wordt plotseling door brand ver woest. Commandant Ja mes Ferraday krijgt op dracht op onderzoek uit te gaan NOS 00.25 Journaal 00.30 Nieuws voor doven NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal AVRO 19.12 De hoogste versnelling, magazine over auto's en autosport. Presentatie: Ruud ter Weijden 19.55 Prijs je rijk, spelprogram- ma gepresenteerd door Fred Oster 20.40 Marjon Lambriks ont moet Johann Strauss, fragmenten uit opera's en operettes, m.m.v. het bal let van de Wiener Volkso- per en het Promenade Or kest o.l.v. Jan Stulen. So listen: Marjon Lambriks. sopraan; Elisabeth Kales, mezzo sopraan; Adolf Del- lapozza, tenor 21.30 AVRO's Televizier in de wandelgangen, politiek café vanuit Sociëteit de Witte in Den Haag. Presen tatie: Herman Dirk en Kees Mijnten. Premier Lubbers praat over het kabinetsbe raad van vandaag en over zijn bezoek aan de Volks republiek China komende week. PvdA-voorzitter me vrouw Sint wordt onder vraagd over de koers van haar partij en de verhou dingen met CDA en WD. De Tweede Kamerleden Kombrink (PvdA) en Grave (WD) gaan in de slag met de heer Meys (lid raad van bestuur AMRO-bank). Zij discussiëren over de mo gelijke kapitaalvlucht als banken informatie moeten doorgeven aan de fiscus volgens een nieuwe wet. Tot slot de presentatie van een kritisch boek over de WD, waarvan het eerste exemplaar wordt overhan digd aan WD-fractievoor- zitter Voorhoeve NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 m Leven of theater, ge dramatiseerde autobio grafie over Charlotte Salo mon van Kees Hin. Tussen 1940 en 1942 schilderde de jonge Duitse kunstena res Charlotte Salomon haar leven in 3769 water verfbladen met teksten en aangegeven muziekfrag menten en zij noemde haar werk een 'zangspel' (zie el ders op deze pagina) 23.38 Bericht Wilde Ganzen NOS 23.40 Nieuws voor doven VARA 23.45-01.55 O In koelen bloede, Amerikaanse speelfilm uit 1967 van Richard Brooks naar de gelijknamige ro man van Truman Capote. Met o.a. Robert Blake, Scott Wilson en John For- sythe. In Kansas zijn een rijke, welvarende boer, zijn vrouw, zoon en dochter in koelen bloede op beest achtige wijze afgemaakt. Een jaar lang zien de moordenaars kans uit han den van de politie te blij ven Bingol Hltparadeprogrammï met Patty Brard en Pé Ver- meersch Uitzending door derdon Programma-overzicht Nieuws Weerbericht Extra-time, sportmagazine Wereldoorlog II: Het Verzet, documentaireserie. Aft. 3: De Vrijmetselarij en de Universi teiten van Brussel; De Liberale Partij tijdens de bezetting. Pre sentatie: Mare Reynebeau )0 Stuart Burrows singe. Stuart Burrows ontvangt in de St. Da vid's Hall te Cardiff: Karita Mattila, zang; Aled Jones, zang; The Beverly Humphries; Het Pendyrus Male Choir en het BBC Symphony Orchestra Robin Stapleton .20 Nieuws en Coda: Bloe men, van Leo Vroman Ujj B Babel, migrantenmagazine D Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se- rle. Wayne laat Fiona zljn be- weringen voor waar aannemen. Rob en Paul krijgen een laat- ste kans 23 Intermezzo. Pièce en forme de habanera, van Ravel, uitge voerd door J. de Maeyer, En- gelsee hoorn en J. Verstraelen, plano (herh.) 3 Oshin, Japanse tv-serie met Ayako Kobayashl en Shlro Ito <0 Mededelingen en program- '5 Nieuws 8 Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts 25 Première, fllmnleuws met Jo Röpcke Met do groeten van de auteur (Author, author). Amerikaanse speelfilm uit 1982 van Arthur Hlller. Met Al Paclno, Dyan Cannon, Tuesday Weld e.a. De toneelschrijver Ivan Travalian krijgt de kans Ich waar te ma ken op Broadway. Op dit mo ment echter verlaat zijn vrouw t hij blijft achter met vijf *8-23.00 Filmspot, achtergrond- informatie bij de fllmactualltelt BF 1 Nouba nouba I Carrefours Journaal I Cs eoir, regionaal magazine Quick et Flupke, tekenfilm Journaal Las carnets da l'Eurovialon "5 Nickel Odéon, spelprogramma gepresenteerd door Désirèe Nosbusch Lino Venture-cyclus: Adieu Poulet, Franse speelfilm uit J 1975 van Pierre Granler-Defer- re. Met Lino Ventura. Victor i Lanoux. Claude Rich e.a. I Qualité Bslgs, programma over Belgische exportonderne- mlngen J Uatate *8-23.45 Rox box, popprogram- ma met Ray Cokes Scène uit de film 'California split' met o.a. Elliott Gould en George- Segal. Duitsland 1 om 23.25 uur. gate), Amerikaanse tv-serie met Michael Landon, Victor French, Bibi Besch e.a. Afl.: Kinder der Uebe Programma-overzicht DUITSLAND 1 15.50 16.00 16.15 17.45 17.55 19.57 20.00 20.15 22.30 23.00 Tagesschau Der Kleistermann, tekenfilm Wie war's mit Spinat? Tjechi- sche jeugdfilm over twee boe ven die een verjongingsmachi ne stelen Tagesschau Hisr und hauta, regionaal ma gazine E Solo IQr 12, spelprogramma met deelnemers van verschil lende generaties O WWF-Club-live, amuse mentsprogramma gepresen teerd door o.a. Marijke Amado Programma-overzicht m Tagesschau Der Förster vom Silberwald, Oostenrijkse speelfilm uit 1954 van Alfons Stummer. Met Ru- dolf Lenz, Anita Gutwell, Karl Ehmann e.a. Hubert Gerold heeft als boswachter een prachtig bestaan In de onge repte bergen van Oostenrijk. Op het Jaarlijkse Jagersbal ont moet hij de Weense kunstena res Uesl. Als stadsmens ziet Liesl een leven in de vrije na tuur wel voor zich weggelegd. Maar haar vriend, de beelhou- «ver Freiberg, denkt daar an ders over Plusminus, economisch maga zine 01.10 01.15 Spörtschau, waarin o.a. Bun- desliga-voetbal California eplit, Amerikaanse speelfilm uit 1974 van Robert Altman. Met George Segal, El liot Gould, Ann Prentiss e.a. Charlie Waters en Bill Denny leven in Callfornlë van poker en paardenrennen. Maar ter wijl Charlie zich thuis schijnt te voelen In dit wereldje, wordt BUI gedreven door een Innerlij ke onrust, het resultaat van mislukt huwelijk Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.10 E Nie wieder Uebe, Duitse speelfilm uit 1931 van Anatole Litvak. Met Lilian Harvey, Har ry Uedtke, Felix Bressart e.a. 16.30 Frelzsit— und waa man da- saus machen kann. Afl.: Het is lente - dus de natuur In 17.00 Heute 17.16 Eln Engel suf Erden (Heavens 18.56 19.00 19.30 21.45 22.10 22.50 Auslandsjournal, berichten van buitenlandse correspon denten Aktenzeichen: XY„ ungelöst, programma waarin de politie gegevens vraagt over onopge loste misdrijven. Presentatie: Eduard Zimmermann Showfenstor, amusementspro gramma met Sablne Sauer Heute-Journal Aspekte, cultureel magazine Die StraBen von San Francis co, Amerikaanse politieserie met Karl Malden, Michael Dou- 8las, Kristoffer Tabori e.a Afl.: lord am der schule Pulverdampf in Casa Grande (Gunfighters of Casa Grande), Amerikaans/Spaanse speelfilm uit 1963 van Roy Rowland. Met Alex Nicol, Jorge Mistral. Dick Bentley e.a. Een bende veedie ven verzamelt zich op de ranch Casa Grande. De verdeling van de buit en de aanwezigheid van vrouwen doen de onenig heid hoog oplopen DUITSLAND 3 17.00 18.00 18.30 Telekolleg il, cursus economie Hallo Spencor, Amerikaanse coi imedyserie Aktuolle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Arche 2000, milieu- en natuur- magazlne 21.00 Unarhört - Die Geschichte der deutschen Frauenbewegung von 1830 bla heute, twaalfdeli ge documentaireserie over de geschiedenis van de Duitse vrouwenbeweging. Afl. 5: De eigenzinnige dames (1895- 1908) 21.45 Ein Vorbericht aus der DDR zu den 11 Duiaburger Aksen ten, reportage 22.15 Daa Juwel der Krone (The je wel In the crown). Engelse tv- serie naar de roman van Paul Scott. Met Judy Parfitt, Geral- dlne James, wendy Morgan e.a. Afl. 8: Der Tag des Skor- pions 23.10 Nachgespielt: Snuft, docu mentaire over de gevolgen voor de personen die In porno films spelen 23.65 Laatste nieuws BBC 1 18.35 19.00 19.35 20.00 20.35 22.00 22.30 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine met o.a. 'Cor ners', informatief programma voor de jeugd en "Ulysses 31', tekenfilmserie. Afl.: Secret of the sphinx Breaking out, Engelse speel film uit 1959 van Peter Graham Scott. Met Lee Patterson, Blllle Whitelaw, Hazel Court e.a. The Flintstones, tekenfilmserie Journaal en weerbericht London Plus, regionaal nieuwsmagazine Wogan, praatprogramma met Terry Wogan Every second counts, spel show gepresenteerd door Paul Daniels CC The Colby's, Amerikaanse tv-serie met Charlton Heston, Stephanie Beacham, John Ja mes e.a. Afl.: Sanctuary Journaal, regionaal nieuws en weerbericht Omnibus, cultureel magazine. Afl.: Enemy of the state, gedra- matisserd portret van de Duit se schilder/karikaturist George Grosz, die vooral In de twinti ger Jaren bekendheid genoot door zijn bijtende karikaturen The late film: The sunshine boy», Amerikaanse speelfilm uit 1975 van Herbert Ross. Met Walter Matthau, George Burns, Richard Benjamin e.a. Weerbericht BBC 2 17.10 Golf: Epson match play 18.10 Horizon, documentaireserie. Afl.: The men who bottled a cow (herh.) 19.00 E George Formby In: Keep fit. Engelse speelfilm uit 1937 van Anthony Klmmlns. Met George Formby, Kay Walsh. Guy Mldd- leton e.a. 20.20 Tekenfilm 20.30 Education Programme 21.00 Face the music (1) 21.30 Gardener's world, magazine 22.00 Now something else, serie comedyshows met Rory Brem- ner, Sara Crowe, John Dowie e.a 22.30 The Ritz, dramaserie waarin het nachtleven van de Jaren 80 centraal staat. Afl.: Over 25'a nlght 23.25 Newsnlght, ectuallteltenmaga- zlne OO.tOgWeerberlcht 00.15-02.20 E Joan Crawford In: Humoresque, Amerikaanse speelfilm uit 1946 van Jean Negulesco. Met Joan Craw ford, John Garfield, Oscar Le vant e.a ITV 17.00 17.15 17.25 18.15 18.45 19.00 20.00 20.30 21.00 22.00 23.00 23.30 00.10 Connexions About Anglie Through the Keyhole Me end My Girl Matlock Cross Question Late Film: Once you kiss, Amerikaanse speelfilm uit 1969 van Robert Sparr Late Night Final SKY CHANNEL 15.30 (SH« rechtstreeks popprogramma met Anthea Turner en Angelo 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films, gepresenteerd door Lin da de Mol en DJ Kat 18.00 Thrilleeekers, documentaire- serie 18.30 The Ghost and Mrs. Muir, co medyserie 19.00 Three's Company, comedyse rie 19.30 Spider-Man, avonturenserle 20.25 Emerald Point, dramaserie rond een vliegbasis. Afl.: The best laid plans 21.20 Audi Tennie-toemooi Ede, hoogtepunten van de vandaag gespeelde kwart-finales 22.20 Nederlands voetbal (herh.) 23.20 Aak dr. Ruth, programma over sex, relaties en hu«velijk, ge presenteerd door dr. Ruth Westhei mer 23.50-00.50 (E Monster* of rock, hardrockprogramma SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 16.00 IS The Pepai Live Show, pop programma 17.00 [S Countdown, popprogram ma met Adam Curry 18.00 Under the mountain, avontu- renserie 18.30 Moon Jumper, kinderserie 19.00 Game for s laugh, spelpro gramma 19.30 Wild World, natuurfllmserie 20.30 Some mothers do 'ave 'em, comedyserie 21.00 Hot Pursuit, misdaadserie 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Tales of the unexpected, tv- serie naar verhalen van Roald Dahl 00.00 (2 Rox Box, popprogramma met Ray Cokes 01.00 tSRockin at the speed of 02.00 E Power Hour 03.00 E Boogie Box 04.00 (S Chart Attack 05.00 E Maximum Music Box 06.00-07.00 CD The Face TV 5 16.00 Récréatlon, kinderprogramma 16.40 Des chiffree et dee lettres, spelprogramma 17.00-00.00 Speciale avondvullende uitzending van de 8.E.P.T. (Societé d'Edition de Program mes de Television). iecht- streekse overname van FR3, met onder meer om ca. 19.00 Le 19/20, een uur met nieuws, overdenkingen en commen taar, gepresenteerd door Henri Sannler en Ghlslalne Ottenhei- mer. Om rn 7? 30 Soir 3, actu aliteiten m Ondertiteling via TeieTekst. CS Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzending. ■IZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeieTekst. (9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orglnele versie met ondertitels. MS Bij nlet-Nederiandstalloe zen ders: zwart/wlt-ultzendlng In sie met ondertitels. ^TV^Morget^ RTBF 1 08.30 Nouba nouba, gevarieerd kin derprogramma 09.30 Spreek met ons mee, cursus Nederlands (29 en 30) 10.40 Interwallonie: Spotkanle, programma voor Polen 11.20 Inter wallonie: Clao amlcl, cleo Europa, programma voor Italianen 12.00 Rox Box, popprogramma gepresenteerd door Ray Cokes (herh.) 13.00-13.30 Tribunes économiques et sociale: Le C.S.C. (herh.) DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Spörtschau 10.30 Gegen die Regel, tv-fiim 12.10 Plue minus 12.55 Pereoverzicht 13.00 Heute 13.15-13.45 Program me- w eekoverzicht DUITSLAND 2 11.00 S Prograi 111.30 Afl. 6: Enzymen - ganz grossl 12.00- 14.00 Nschbam in Europa, Informa tief magazine voor buitenlanders en Duitsers (12.00 Joegoslavië, 12.40 Griekenland. 13.20 Spanje) BBC 1 07.45 TV-cursuasen 09.30 The fami ly Ness 09.35 Dogtanian and the three Muskehounds, tekenfilmserie 10.00 It's wicked, gevarieerd kinder magazine rechtstreeks vanuit Jubilee Gardens, Country Hall en de South Bank In Londen. Met o.a. tekenfilms, reportages en optredens van Toyah Wilcox, Belouls Some, Well Red en Chas Dave. Presentatie: Carolyn Marshall en Jake Abraham 11.55- 13.30 Daleka - Invasion Earth 2150 AD, Engelse speelfilm uit 1966 van Gordon Flemyng. Met o.a. Peter Cus- hing als Dr. Who ITV 07.55 TV-AM 10.25 Get Freeh, kin dermagazine 12.30 Terrahawks, kin derserie 13.00 Nieuws 13.05 Seint and Greeveie, voetbalcommentaar 13.30 SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine met Andy, Snoot en Crocker. Met o.a. tekenfilms en afle veringen uit de series 'The Cisco Kid' en 'Barrier Reef 12.05 Audi tennis toernooi Ede, hoogtepunten uit de voorronden en de gisteren gespeelde kwartfinales 12.15 12.30-17.15 Audi halve flnAes enkel- en dul i-toernooi SUPER CHANNEL 07.00 E met Martin Buchanan 08.00 F unburn, gevarieerd kindermagazine met Jose phine Buchan en Wayne Jackman. Met o.a. 'The telebugs', 'Heathcliff, Roland Rat', 'Ghostbusters' en 'Bla ke's Seven' 11.30 E Rox Box, pop programma met Ray Cokes 12.30 E Chart attack, overzicht van de Music Box top 30 met Simon Potter 13.30-14.30 Armchair Adventure, documentaireserie over expedities RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 16.05 VARA: De Rode Draad. 19.02 AVRO: De burgemeester is ja- 20.02 n'SrV: Water en vuur. 21.02 Mengpaneel. 22.02 NCRV-Vrijdag-sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 0242 Oh. wat een nacht. 0542 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Minjon magazine. 1940-0740 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 1843 NOS: De Avondspits. 1942 VOO: Curry Van Inkel. 2242 Countdown café. RADIO 4 1842 NOS: Aspekten van de kamer muziek. 19.00 De bovenbouw. 20.00 Nieuws. 2042 Europees Concert Podium: Groot Blazers Ensemble en Klein Omroep koor. 2240 NOS Jazz geschiedenis. 2340 Verwisselbaar optiek, hoorspel. RADIO 5 1746 Mededelingen en nieuws. 18.10 EO: België totaal. 1840 PP: Uitzending van de PSP. 1840 KRO: Taal en Teken. 1940 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 2040 EO: De bijbel open. 21.00 de schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 2140 Theologlsceh verkenningen. REGIONAAL Omroep Rijnland: (Via FM-frequentle 105,7 MHz) 1740-18.00 Actualiteiten 18.00-2040 Leiden Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: (Via FM- frequentle Radio 3) 1640 Radio Rijn mond Getapt. 17.00-1840 Cuttuur, nieuws, sport en Quiz en Waarachtig. BRT 1 18.10 Actueel. 1840 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 19.34 Beraber, voor Turken. 2043 Imago. Jongerenmagazine. 2143 Klapstool. ee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 2245 Countryside. 2340-0240 Twee tot twee. BRT 3 18.00 Werk van Gorecki. 1840 Instrumentaal recital. 19.00 Kroniek 2. 1945 Zelden gehoord. 2040 De compositieklas van het Conservatorium van Brussel. 2145 Actualia. 22.15 Jazz in Europa. 2340-2345 Pop III. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 0743-1740 TROS: TROS Nieuw* Show, met o.a. om 07.40 Uit gaanstips, 08.06 TROS Aktua, 08.24 Ontbljtgast van de week. 09.20 Overzicht kranten. 09.45 Kieskeurig. 10.20 Prijzenslag. 10.30 Kieskeurig op «vielen, 11.03 Landelijke Fietsdag. 11.08 TROS Kamerbreed. 13.30 Financieel nieuws en 14.40 Doe 't zetfrubriek. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS)l 0743 VARA: De wind. 07.13 Hallo Hier Hilversum. 1043 De stand van zaken. 1143 Tussen Barend en Van Dorp. 12.03 De Roole Haan. 1443 Wie in 't Nederlands wfl zingen. 1543 Hits van Smits. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 0740 Rabarbara. 0843 Pop non stop. 0943 Gospel-rock. 1043 Popsjop. 1243 Lost Vast Poprace. 1443 Tussenuur. 1543 Popstation. RADIO 4 0840 Nieuws. 0642 AVRO: Affiche - 4. 1040 Caroline. 1140 Kurhausconcert, koffieconcert vanuit Schevenlngen met het Nederlands Gitaartrio. Presen tatie: Hans Simonis. 1240 VOO: Strauss Co. 1340 Nieuws. 1342 Veronica Klassiek. Werken van Schubert. Mozart, Bruckner. Grimm. Wunderer, Fucik en Dle«vftz. RADIO 5 0040 Nieuws. 0942 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 0040 FEDUCO: Meer culturen m een land. 0945 Dag dokter. 1040 Taal van alledag. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-Thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Hallo Nederland. 1225 EO...In de regio. 1245 Vragen naar de weg. 13.10 Ronduit Praise. 1340 O po Doro. 1440 VPRO: Euroburo. 1540 Het spoor. REGIONAAL Radio West: (vla FM-frequentle Radio 1) 1140-1340 Aad de Korte met mu ziek uit de regio. Gesprekjes, muziek (van koormuziek tot new wave), agen da. Omroep Rijnland (Via FM-fre quentie 105.7 MHz) 1340-1540 Noordwijk Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: (Via FM-frequentle Radio 3) 1040 Nieuws. 1043 Een uur amusement met Hans van Vliet. 1140 Nieuws. 1143 Thema-uitzending. 1240 Nieu«vs. 1243 Wat nu wear? BRT 1 0541 Met I wakker. 0820 Voel je thula. 1143 Het Kraaienest. 1X15 Matinee. 1643 Vinkt Mei 40, doe. BRT 2 0540 Welkom weekend. 06.12 Te bed of niet te bed met Jos Ghljsen. 10.03 Buitenspel. 1140 Vlaamse top 10. 1240 BRT Top 30. 1440 Radio RJJswIjck, popmuziek. BRT 3 0740 Goedemorgen. 0620 Ochtendconcert: Grétry. Weber. 0920 Billitis Ensemble. 1040 Wijswljzer. 1140 Harmonie en fanfares. 1140 BRT-Koor. 1245 Tafelmuziek. 1X15 Muziekmakers.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17