a IVIeisjes van de koekfabriek „Breekbaar" in tv-spel IDIO/TELEVISIE Michiel de Ruyter >gt werk neer Filmnet houdt voortaan rekening met gedenkdagen jie |j|feliiet-T>r d Radio £eidóc@ou4ont DONDERDAG 7 MD 1987 PAGINA 19 IgpSRSUM NOS-jazzproducer/presenta- f en jazzhistoricus Michiel de Ruyter heeft p gezondheidsredenen ziin werk voor de pro- 'inma's NOS-jazz, NOS-Jazzplatform en _S-Jazzgeschiedenis moeten neerleggen. De Komst zal moeten leren of dit besluit van tij- ;e of meer langdurige aard zal ziin. De uit ingen van het programma NOS-Jazzge- hiedenis zijn in verband hiermee gestaakt; de programma's NOS-Jazz en NOS-Jazzplatform \orden nu gepresenteerd door Piet Hein van f Poel en gedeeltelijk mede geproduceerd jor Jaap Lüdeke of (voor de co-produktiepart- er van Platform, de Stichting Jazz in Neder- nd) Huub van Riel. Michiel de Ruyter blijft tel betrokken bij de produktie en organisatie an het Internationaal NOS-Jazzfestival in msterdam. WADDINXVEEN Het speelfilmkanaal Filmnet zal in het programmapakket voortaan meer rekening gaan houden met nationale gedenkdagen als de doden herdenking op 4 mei. Daar van was dit jaar helemaal geen sprake, want op de abonneetelevisie werd op dat moment rond het tijdstip van 20.00 uur zonder onder breking de filmmusical Showboat uitgezonden. Volgens Filmnet-adjunct-direc- teur Hans Klap in Waddinx- veen was het een regelrechte fout en ook onzorgvuldig in de programmering geen enkele re kening te hebben gehouden met het nationale karakter van een dag als 4 mei in Nederland. Klap wilde zich niet verschui len achter het internationale karakter van het programma- aanbod, dat nu eenmaal nog niet is ingespeeld op nationale en ook in Nederland gevoelig liggende gebeurtenissen als de dodenherdenking. Overigens zei hij dat tot nu toe vanuit de kijkers naar Filmnet geen reac tie op de normale programme ring op 4 mei is gekomen. Het programma-aanbod dat Filmnet in Nederland uitzendt is te zien in zes landen en wordt ontvangen in 200.000 huiskamers. De Filmnetstudio's zijn gevestigd in Brussel. Van daar wordt het beeld en ge luidsignaal opgestraald naar de satelliet, die op 37.000 kilometer hoogte boven de aarde draait. De satelliet zendt de beelden met geluid uit naar de zes aan gesloten landen. Filmnet is in Nederland te zien in 170 ge meenten op 45 verschillende kabelnetten. Opdrachten voor jazz-musici HILVERSUM Voor het Internatio naal NOS Jazzfestival 1987 hebben vier Nederlandse musici speciale opdrach ten gekregen. Voor drie van hen is dat een compositie-opdracht. Dat zijn de saxofonisten Gijs Hendriks, Ab Baars en Paul van Kemenade. Daarnaast krijgt cellist Ernst Reyseger een zoge naamde carte blanche, die hem gele genheid geeft naar eigen keuze, zonder dat daar noodzakelijkerwijs een nieuwe compositie aan ten grondslag ligt. Deze vorm van carte blanche-concerten wordt al met succes toegepast in de sa menwerking tussen Stichting Jazz in Nederland en de NOS. Het NOS Jazz festival heeft dit jaar plaats van don derdag 13 tot en met zondag 16 augus tus in De Meervaart te Amsterdam. Op elk van de vier avonden zal een van de opdrachten worden geprogrammeerd. i Hilversum blijft men opho- in van de verhalen. Zo hrijft KRO-tv een wedstrijd voor beginnende auteurs, egeven: een tv-spel voor zes itrices en drie acteurs. Er ko- ien 114 inzendingen binnen, olkomen waardeloos: 113, k niets van te maken als een roepsschrijver zou worden vraagd voor bewerking, it naar het oordeel van de ry met mensen als Berend Dudewijn, regisseur Jan Keja i producent Piet van Hest. n script voldoet aan alle lorwaarden, is zó bruikbaar t direct met de opnamen jn worden begonnen. Bij de Dtaris wordt de naam opge vraagd van de inzender onder eudoniem. Blijkt het Dick falda te zijn, sinds jaren een renommeerd schrijver van r-drama. et gaat om het spel „Breek- iar" over meisjes werkzaam het mentaal moordende lo- nde band-systeem van een lekfabriek. Het staat voor inderdagavond op het pro- ammna, Ned. II om 20.50 ir. Met name draait het ver baal om ene Emma, een dro- jrig meisje, dat er onder or gaat, ook al omdat haar fïde faalt. Zij droomde al van ke kinderkleertjes, maar - ar jongen heeft liever eerst n tweede handsauto en ver ms meer vrijheid, omdat >g meer wisselvriendinne- rondlopen. bezetting van het spel werd "ild door de geslaagden de Maastrichte toneel- il. De KRO heeft sedert de afspraak lopen, dat zij inge talent van die school een start helpt door met drama te doen op het ver Dick Walda blijkt ^verbaasd over deze gang K zaken: „Ik heb geen Links de opdringerige produktieleider (Adri Overbeke), naast hem Tineke Rosing als de murw gemaakte Emma. kunststuk of een stuk kunst verricht, maar gewoon mijn vak beoefend. Ik vond het ge geven mooi, zes meisjes aan el kaar gekluisterd aan de lopen de band, waarbij onder sociaal deprimerende druk alle on hebbelijkheden en kinnesinne naar buiten komen. Over de Êang van zaken in dat soort fa- rieken heb ik mijn licht ter plekke opgestoken. Ook heb ik er met meisjes over gepraat, van wie ik de namen kreeg via de Voedingsbond van de FNV. Het is hier en daar nog treuriger dan ik het heb opge schreven. Ik heb me moeten inhouden. Die beperking gold ook de vervaardiging van dit spel. Het moest in de studio kunnen worden opgenomen. Wordt er op lokatie gewerkt, dan valt het gelijk allemaal veel duurder uit". Het spel steekt sterk in elkaar. Niet alleen de meisjes werken op eikaars lip met vlak voor hun ogen de daas makende band, die alsmaar koekjes doet aanstromen die verpakking verlangen. Onderlinge naijver kan produktieverhogend wer ken. De gezellige kapjes op het hoofd bekronen norse, nerveu ze toeten. Omdat het om als „gezellige werkkring" aange prezen arbeid gaat schallen de godganse dag arbeidsvitami nen uit de geluidszuilen. Blijf er maar gezond bii. De meiden zingen „Waterloovan Abba mee tot ze er net als eertijds Napoleon bij neervallen. De regie zet de camera vlak boven op die band, zodat men als kijker als het ware de koekjes de huiskamer ziet bin nenschuiven. Het obsederende van stereotype bewegingen, murw makende manipulaties. De meisjes hebben te maken met een veeleisende chef, die afhankelijk van de vraag de band sneller laat lopen. Bij te werkstelling worden zij uitge hoord over hun paniekbesten digheid, familiale achtergrond en liefhebberijen. Afwisseling kent het werk ook, de afdelin gen drop en gevulde koeken. Tot de uitputting er op volgt Met de chef valt te rommelen na intieme ontmoetingen in een naburig hotel. Zo niet, dan wacht degradatie naar de schoonmaakploeg bij de Tur ken en de Marokkanen. Meis jes van die leeftijd moeten we ten van orde en netheid. Zij mogen vrijelijk koek consume ren, tot zij ervan vomeren. Wezen kijken De actrices van de Maastricht se toneelschool zijn om de sfeer te proeven en aan de koek te ruiken zelf in die fa brieken wezen kijken. Net als de decoristen. Die hebben het interieur van de fabriek in de studio nagebouwd. Dick Walda zag er meer dan lopende banden alleen: „In elk van die meisjes zit een afzon derlijk verhaal. Maar ja, dan ben je aan een serie toe. Ik ben al blij intussen te hebben ge leerd hoe je bij de omroepen zonder al te veel problemen langs de portier komt". In de beoordeling van dit spel moeten de acteurs en de actri ces direct betrokken worden. Zij werken naturel vanuit zichzelf. Dat heeft ermee te maken, dat die jonge acteurs met de tv zijn groot geworden. Zij missen die toneelinstelling van het brede gebaar, waar mee de oudere toneelspelers zijn groot gebracht en opgeza deld. Jongeren ziin met het medium vergroeid. Er wordt gespeeld vanuit de eigen in stelling. Dit voert tot intuïtie ve accenten, die dichtbij in beeld herkenbaar worden. Zich indenkend in de rol trek ken zij het bijbehorende mas ker over hun gezicht. Onver schillig, venijnig soms, en ten slotte verworden tot van lunch tot theepauze ontredderde ro bots. Het voert te ver de na men van alle negen te noe men, maar Tineke Rosing als de dromerige Emma lost ver morzeld tenslotte als het ware in het niets op. De lof voor zijn spel, die hem bij de voorvertoning al toe vloeide, wuift Walda weg: „Daarvoor moet je bij regis seur Jan Keja wezen. Die man kan toveren met mensen. Ik heb erbij gestaan en weet nog niet hoe hij dat doet. Hij legt uit wat hij ongeveer wil, geeft met gedempte stem aanwijzin gen aan elk afzonderlijk en dan zie je het gebeuren, dat zij veranderen in de personages, die hij zich voorstelt en die handelen zoals hij wil. Met bij na onmerkbare middelen kneedt hij ze naar zijn wens. Ik heb erbij gestaan en weet niet hoe hij dat doet. Ook zon der dat hij zijn mond open doet, gaat er iets van hem uit. Geslaagde actrices heb ik in weinige minuten zien veran deren in kauwgom kauwende fabrieksmeisjes met bijbeho rende spraak. Toen ik hoorde, dat Keja de regie kreeg, over viel mij een gevoel van blij heid". Producent Piet van Hest valt hem bij: „Het ging om een flinterdun script, waarin door Keja een stuk realistisch dra ma rond mensen werd inge bracht. Keja kreeg de ruimte om in dat verhaal jonge ac teurs in te passen". Keja en Walda ontvingen in tussen van NOS-tv de op dracht om samen een spel te maken. Hun namen en voor nemen wekten daarvoor vol doende vertrouwen. TON OLIEMULLER ^ederjancT NEDERLAND 1 EO 15.30 Vrouw zijn: Sleur of fleur, een creatieve versie op het leven, gesprekspro gramma voor vrouwen over creativiteit. Presenta tie: Noor van Haatten 16.10 Daktari, Amerikaanse tv- serie. Afl.: het luipaard-ex periment. De boeren in de omgeving van Wameru hebben besloten het voor hun vee gevaarlijke lui paard uit de weg te rui men. Daktari krijgt echter eerst een week de tijd om te proberen de gevaarlijke gewoonte van het luipaard af te leren 17.00 D'r kan nog meer bij, kleu terprogramma, met spe ciale aandacht voor Moe derdag NOS 17.30 'Aft-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsein-buiten- land, buitenlandse actuali teiten toegelicht door Aad Kamsteeg TELEAC 18.30 Cursus kinderboeken (3) EO 19.00 Nathalie, tekenfilmserie. Afl.: Uit en toch thuis 19.24 Metterdaad: Bangladesh- vergeten land? Documen taire over hoe de mensen in Bagladesh leven en wat wij voor hun kunnen bete kenen NOS 20.00 Journaal en weerover- zicht EO 20.28 Het einde van een tijd perk (Shackleton... end of an era), Engelse documen taire uit 1984 over het laat ste vliegtuig van de Royal Airforce dat was uitgerust met zuigermotoren 21.10 Tijdsein, actualiteitenru briek met o.a. aandacht voor de relatief grote on vruchtbaarheid onder vrouwen in de VS. Uitstel van het krijgen van kinde ren lijkt een van de oorza ken. Intussen bloeit de handel in adoptie en draagmoeders. Vanuit Zuid-Afrika reacties op de uitslag van de verkiezingen van o.a. bisschop Tutu, de minister van staatkundige hervorming en Chris Heu- nis. In de Week van de Vluchteling aandacht voor de rol van de vrouw in vluchtelingensituaties 21.40 STER-reclam# 21.47 God verandert mensen. Mensen vertellen over bij zondere ervaringen, waar door hun leven radicaal werd veranderd. Presenta tie: Feike ter Velde en Wiesje Hoekendijk 22.47 Monumenten van Geloof, documentaireserie. Afl. 6: Grote of St. Lebuïnuskerk te Deventer. Muzikale me dewerking: Een cantorij o.l.v. Jan Klein Bussink, het Blazersensemble Mu- sica Reservata en de zan geres Eleonora Folkerts NOS 23.32 Journaal 23.37 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 17.45 Paspoort voor Turken 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Joegosle- 18.30 Sesamstraat 18.45 m Jeugd journaal 19.00 Journaal KRO 19.25 Een talent voor moord (A talent for murder), Engelse tv-film van Alvin Ratkoff uit 1984. Met o.a. Angela Lansbury en Laurence Oli vier. Anne Royce McClain is hoofdverdachte van moord op haar schoon dochter. Zij moet haar on schuld bewijzen 20.50 m Breekbaar, tv-spel ge schreven door Dick Walda, uitgevoerd door de eind examenklas van de ac teursopleiding 1986 - To neelacademie Maastricht. Regie: Jan Keja KRO/RKK 21.35 Er is meer tussen hemel en aarde, maandelijks programma vanuit de Domtoren in Utrecht. The ma: 'Waarden en normen in de Europese cultuur'. Ruim vijf jaar geleden is in een aantal Westeuropese landen onderzoek ge pleegd naar de verande ringen van waarden en normen in de Europese cultuur, waaraan voor Ne derland prof. R.A. de Moor, rector magnificus van de katholieke universi teit Brabant in Tilburg meewerkte. Onder de titel 'Traditie, secularisatie en individualisering, een stu die naar de waarden van de Nederlanders in een Europese context', ver schijnt morgen een rap port over dit onderzoek, waarin de voor ons land geldende conclusies zijn opgenomen. Gesprekken hierover met Prof. De Moor, de Haarlemse hulp- bisschop mgr. Lescrau- waet en de theoloog prof. Van Gennep uit Leiden. Presentatie: Milou van Sprang NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven an slechthorenden UT 1 Schooltelevisie Nieuws in teletekst Tik Tak, kinderprogramma Plons, kinderprogramma. Afl.: Plons en de eikeboom Anderwereld (Otherworld). achtdelige science-fictionserie met o.a. Sam Groom, Grether Corbett en Tony O'Deil. Afl. 4: Bij de Zonnebewakers word Je man DG Juke Box, videoclips 05 Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Afl.: Variaties op kalfslever. Presentatie: Etienne Cocquyt Juke Box, videoclips Uitzending door derden Programma-overzicht Nieuws Kunst-zaken Hog er-Lager, spelprogramma met speelkaarten en twee kop pels. Presentatie: Walter Ca- piau ama, actualiteitenrubriek Dallas, Amerikaanse tv-serie met o.a. Larry Hagman, Linda Gray en Victoria Principal. Afl.: Kat en muis •23.05 Nieuws en Coda: Ro mance Hachas. van Fernandez Polero en Ruiz de Riboyes, uit gevoerd door Gyde Krebusch, harp 0 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se- rie met Rowena Wallace, Pat 1 McDonald. Peter Phelps e.a. 1 John en Fiona beginnen een 1 wedloop tegen de tijd. Het mysterie van David en Beryl wordt opgelost Intermezzo. Corrente, van Bach, uitgevoerd door Frank l Theuns, dwarsfluit (herh.) i Oshin, Japanse serie met Ay- ako Kobayashl en Shiro Ito 0 Pogramme-overzicht 0 Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts 12.20 Een man voor alle sef- n (A man for all sea- sons), Engelse speelfilm uit 1 1966 van Fred Zinneman. Met Paul Scofield, Wendy Hiller. Robert Shaw e.a. Hendrik VIII wil, met behulp van Thomas Moore. scheiden van zijn vrouw Catharina van Aragon.. Deze man moet voor hem een goed woordje doen bij de paus. maar of hij dat wil? '1 rBF 1 Z "O Carre fours - Café Théêtre, kinderprogramma 00 Journaal $3 Ce soir, regionaal magazine K H Quick et Flupke, tekenfilm 30 Journaal specialistes, Franse speelfilm uit 1985 van Patrice leconte. Met o.a. Bernard Gl- raudeau, Gérard Lanvln en Christiane Jean. Twee gevan genen weten tijdens hun trans port aan de bewakers te ont snappen. Eenmaal op vrije voeten beramen zij al snel een Plan om het casino te beroven Cinéecope F* Politieke uitzending DUITSLAND 1 15.50 16.00 17.45 17.55 18.25 19.00 19.57 20.00 20.15 21.00 21.03 22.30 23.00 00.30 00.35 Tagesschau Ein Pletz för Tiere, natuurfilm over de dieren in de termieten heuvels van de Serengeti step pen (herh.) Dat Geheimnia des 7. Wegee (Zevensprong), Nederlandse kinderserie naar een boek van Tonke Dragt. Afl. 8: Gert-Jan Grauenstein Sei kein Froehl Magazine voor kinderen over natuur en milieu Hier und heute, regionaal ma gazine Los berg, tv-serie. Afl.: Gllt- zernde Pracht Das A-Team, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Wilde mustangs Programma-overzicht mTagesschau Die Tödliche Schwache. 'Aids zwischen Panik und Hoffnung', eerste deel van een In twee ge deelten uit te zenden Informa tief prohramma over AIDS. Met o.a. aandacht voor de ac tuele stand van zaken van het onderzoek en de opvang van patiënten In Berlijn (vervolg: 23.00 uur) Der 7. Sinn, verkeerstlps mDie Krimistunde, drie mis daadverhalen voor liefhebbers. 1. Wort gehalten. 2. Der Mann mit den zwei Geslchtern. 3. Eln glückliches Opfer. Met Peter Ahrens. Bruni Löbel, Stephan Schwartz e.a. Titel, Thesen, Temperaments, cultuurmagazine Tagesthemen, actualiteiten Die tödliche Schwache. 'Aids zwischen Panik und Hoffnung', slot van een inïormatief pro gramma over AIDS, waarin vragen van toeschouwers en discussie Tagesschau Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 16.00 16.04 17.00 17.15 18.56 19.00 19.30 20.50 21.00 21.45 22.10 Gesichter der Renaissance, documentaireserie over de Ita liaanse renaissance. Afl. 3: Le onardo da Vinci und die Mach tigen (herh.) Die Pflanzen leben, natuur filmserie. Afl.: Geheimen en wonderen, documentaire over de wijze waarop sommige planten zich verplaatsen Heute Tele-lllustrierte. Actualiteiten, sport en amusement Die Félle des Harry Fox, tv-se rie met Jack Warden, John Ru binstein, Penny Peyser e.a. Afl.: Die Todessonate Programma-overzicht Heute Der groBe Prels, spelproaram- ma voor slimme mensen Tn sa menwerking met Aktion Sor- genkind. Gasten: The Platters, Audrey Landers en Cosa Rosa Die groBe Hilfe, nieuws van de Aktion Sorgenkind Gesundheitsmagazin Praxis, medisch magazine. Onderwer pen: 1. Aids bij de tandarts? 2. Aids en hulpverleners. 3. Ope ratie In plaats van een bril. 4. Lasers contra galstenen. 5. Eet verstandig Heuto-joumal Was nun, Herr Steinköhler, in terview met de voorzitter van de IG-Metai Audrey Landers is van de optre dende artiesten in het spelpro gramma 'Der groBe Prels'. Duits land 2 om 19.30 uur. 23.10 D Das rsuhs Isben, tv-film naar de autobiografische ro man van Alfons Petzold. Met Erich Schrom, Heinz Weizel- baum, Erwln Leder e.a. In een niet met name genoemd Oost- eurpees land moet een profes sor zich verantwoorden voor het bezit van een rozenkrans en een missaal. Hij wil geen martelaar worden, maar kan ook zijn geloot niet loochenen. Daardoor komt hij In een psy chiatrische inrichting terecht 00.40 Hsuts DUITSLAND 3 16.00 Telekolleg II, cursus natuur kunde. Afl. 4: Electrische span ning 18.30 Het programma met de muis 19.00 Aktuelle fttunde, regionaal magazine 19.45 Raamprogramma ven de re- fionale studio's ■gssschsu 20.15 C Film am Donnerstag: Ex- klusiv (Exclusive). Amerikaan se speelfilm uit 1937 van Alexander Hall. Met Frances Farmer, Fred MacMurray, Charlie Ruggles e.a. 21.30 Filmtip 21.45 Vor Ort: Nur eine Spur im Sand, documentaire over ar cheologische bevindingen in Oostwestfalen-Lippe 22.15 Bahnhof/Lektüre/Metz: Dis Himmsl rühmen, documentai re over het station van Metz en haar relatie tot de oorlog 23.00 Der Arms muss ins Fold.», 500 jaar oude soldatenliede ren, uitgevoerd door Joana en Hein Oss Kröher 23.45 Tips für Laser, boekenmagazl- ne. Vandaag: Ulrichs Krings: Bahnhöfe dea Hlstorismus 00.00 Laatste nieuws CD Ondertiteling via TeleTekst. B Tweetalige of stereo-uitzen ding. D Zwart/wlt-ultzendlng. ■XZwart/wit-ultzendlng met on dertiteling via TeleTekst. BI Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orglnele versie met ondertitels. KJ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-ultzendlng In orglnele versie met ondertitels. ^ngelan^ BBC 1 16.50 Children's BBC, kindermaga zine met 'Lay on Five", 'The adventures', 'Johnny Brigs', 'Yogi bear" en 'The Thunder- cats' 17.55 Blue Peter, Informatief kinder programma 18.05 Go for it. Informatief magazine 19.00 Journaal an weerbericht 19.35 London plus, regionaal nleuwsmagazine 20.00 Top of the pops, hits en clips uit de top-40 gepresenteerd door Simon Bates en Peter Powell 20.30 COEastEnders, dramaserie 21.00 Tomorrow's world, nieuws uit wetenschap en technologie 21.30 EBA question of sport, sport- quiz gepresenteerd door David Coleman 22.00 Journaal, regionaal nieuws an weerbericht 22.40 Victoria Wood - as seen on tv, amusementsprogramma 23.05 Question time, discussie tus sen burgers en politici o.l.v. Sir Robin Day 00.05 Don't break your heart, Infor matief programma over het voorkomen van hartkwalen 00.30 Gemeenteraadsverkiezingen *87 02.00 Weerbericht BBC 2 16.25 Songs of praise, geestelijke muziek 17.00 Journaal an weerbericht 17.10 Don't break your haart 17.35 Toren the Dartmoor pony (1) 18.05 Saturday review: Crafts 19.00 Mission impossible, Ameri kaanse misdaadserie 19.50 Hordem: Mine pit 20.30 Call my bluff, spelprogramma 21.00 Bookmark, boekenmagazine met o.a. aandacht voor twee publicaties over de Yorkshire Ripper en gesprekken met Melvyn Bragg n.a.v. zijn nieuw ste boek 'The maid of Butter- mere' en de experimentele schrijfster Christine Brooke- Rose 22.00 Naked video, gevarieerd ma gazine met sketches en muziek 22.25 Edge of life, serie van vier pro- gramma's over te vroeg gebo ren babies. Afl. 1: A new start 23.25 Nawsnight, actualiteitenmaga zine met aandacht voor de vandaag gehouden gemeente raadsverkiezingen 00.10 Waarbaricht 00.15 I confess, Amerikaanse speel film uit 1953 van Alfred Hitch cock. Met Montgomery Clift, Anne Baxter, Karl Maiden e.a. 01.50-02.25 Open University ITV 17.20 I 17.45 The Blunders 17.50 Adventure of a lifetime 18.15 Connections 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads 20.00 Anything Goes 20.30 The Last Resort 21.00 This week 21.30 Freeh Fields 22.00 LA. Law 23.00 Nieuws 23.30 Go Fishing 00.00 Brief Uvea 01.30 International Rugby Sevens 01.30 A Matter of Ufa end Death SKY CHANNEL 16.15 IS The great videorace, pop programma met Pat Sharp en Ronnie the runner 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met tekenfilms en een aflevering uit de Au stralische jeugdserie 'Skippy'. Presentatie: Unda de Mol en DJ Kat 18.00 Thrillseekera, documentaire serie 18.30 The Gost and Mrs Mulr, Ame rikaanse comedyserie met Hope Lange en Edward Mulha- re 19.00 Three's Company, Amerikaan se comedyserie 19.30 The Green Hornat, avonturen- serie met o.a. Van Williams en Bruce Lee 20.00 My Favourite Martian, come dyserie. Afl.: TV or not TV 20.30 Golden Soak, Australische avonturenserie 21.20 All American Wrestling 22.15 Audi tennis-toemoot in Eds, hoogtepunten van de vandaag gespeelde wedstrijden 23.15 Italiaans voetbal 00.15-01.00 QD The graat videorace (herh.) SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 16.00 3) The Pepel Uve Show, pop programma 17.00 3] Countdown, popprogram ma met Adam Curry 18.00 Blake's 7, science-fictionserie met o.a. Gareth Thomas, Paul Darrow en Sally Knyvette 19.00 Game for a Laugh, spelpro gramma 19.30 Armchair Adventure, docu mentaireserie over expedities. Afl.: Assignment adventure 20.30 Kannay Everett, comedyshow 21.00 Mistral's Daughter (4). Ameri kaanse dramaserie met o.a. Stacey Keach, Stephanie Po wers en Lee Remick 22.00 Super Channel News, Euro- pees nieuws gepresenteerd door John Suchet 22.30 Super Sport, met Paul McDo well 23.30 Top Gaar, auto- en motorma gazine 00.00 IS Music Special 01.00 IS Simon Potter 02.00 IS Amanda Redington 03.00 IS Martin Buchanan 04.00 IS The Pepsi Uve Show 05.00 IS Countdown 06.00-07.00 IS The Face. Op zoek naar het gezicht van 1987 TV 5 16.05 D Ces dames préférent la mambo, Franse speelfilm uit 1957, met o.a. Eddie Constan- tine en Use Bourdin 17.30 L'école daa Fane, kinderpro gramma 18.00 Récréation, kinderprogramma 18.40 Dee chiffree et dea lettres, spelprogramma 19.00 Champa Elyséee 20.30 Ce jour lè, au café d'an face. 'Montpamasse 1905-1930', documentaire 21.30 Enfants da ThaTlande, gefilmd reisverslag 21.50 Aujourd'hui en Francs, cultu reel programma 22.00 Nieuwe 22.30-23.30 Apostrophes, Hteralr programma van Bernard Pivot ^n^Morger^ NEDERLAND 1 TROS 14.30 KI De IJssalon, Neder landse speelfilm uit 1985 van Dimitri Frenkel Frank. Februari 1941: De Am sterdamse ijsssalon Koco is de plaats waar een botsing plaats vindt tussen een groepje NSB-ers en een anti-nazi knokploeg (herh.) 16.00 Het circus is weer in do stad! 16.45 TROS Pop formule, popprogramma NOS 17.30 Vrt-Joumaal TROS 17.46 TROS Sport, sportmagazine DUITSLAND 1 10.00 Heuta 10.03 Der Grosse Preis 11.25 Kulturweltspiegel 12.10 Ge sundheitsmagazin Praxis 12.55 Per soverzicht 13.00-13.15 Heute 14.50 Salto Mortal#, die Geschichte einer Artistenfamilie, tv-serie (herh.) 15.50 Tagesschau 16.00 Der Kleistermann 16.15 Wie war's mit Spinst? Kome die over boeven 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00-13.15 Als Duitsland 1 15.05 Haute 15.10 O Nie wieder Liebe, Duitse speelfilm uit 1931 van Anatole Litvak. Met Lilian Harvey, Harry Uedt- ke, Felix Bressart e.a. 16.30 Freizeit... und was man daraus machen kann 17.00 Heuta 17.15 Ein Engel aut Er- den, tv-serie BBC 1 08.00 Breakfast time 09.40 Watch dog 10.00 Journaal 10.05 Day to day 10.45 Advice shop 11.00 Journaal 11.05 Neighbours, tv-serie 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Journaal 12.05 The Wooldrid- ge view 13.00 Nieuwe 13.05 Open Air 14.00 Journaal 14.25 Neigh bours, tv-serie 14.50 Mop and Smiff 15.05 Knott's landing, tv-serie 15.55 Film *87 16.25 Box clever, famillequiz 16.50 Children's BBC met Philip Schofield ITV 07.15 TV-AM 10.30 Schooltv 13.00 Orm and Cheep 13.10 Rainbow 13.30 From Stone to Stone 14.00 Nieuws 15.00 The Love Boat 16.00 Take the High Road 16.30 Sons and Daughters 17.00 Rainbow 17.15 Dennis 17.25 Emu's Wide World SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.30 3D Sky Trax. Popmuziek 12.55 Space Shop ping 13.10 The best of A country practice 14.00 Fashion TV 14.30 Three's Company 15.00 Tales of Walla Fargo 15.30 SI Hero Comet the Weekend 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Reding ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Tennis that counts 10.00 Follow mo 10.15 Dells Smith's: one is fun 10.30 Emmerdale Farm 11.30 Simon Pot- tar 12.30 Mistral's daughter 13.30 The Hot Shoo Show 14.00 Sons and Daughters 14.30 Hippo 15.30 Ulys ses 31 16.00 The Pepel Live Show 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 KRO: Man en paard. 18.30 Derde Wereld. 19.02 KRO's country time. 19.55 Maria ter Steeg. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 2230 Reizigersgeluk. 2230 Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02-07.00 VPRO: VPRO's Nachtle- RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits regionaal. 1830-3730 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Ferry Maat's Soul- en Disco Show. 21.02 De CD en LP Show. 22.02 TROS Country. 23.02 Sesjun. RADIO 4 18.02 VPRO: De beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De Wandelende tak. 21.30 Voorland: Ooyevaer Desk. 23.00-00.00 Het Evenement. RADIO 5 17.56 Mededelingen en nieuws. 18.10 KRO: KRO-literair: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Rockschool. 21.00 Gezond sporten (herh.). 21-30 Structuur in Basic. REGIONAAL Omroep Rijnland: (Via FM-frequentle 105,7 MHz) 18.00 Ga jij de klas maar in (onderwijsprogramma) 19.00-20.00 Kunst uur. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: (Via FM-frequentle Radio 3) 18.30 Radio Rijnmond Getapt. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en Quiz en Waarachtig. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 18.45 Gastprogramma. 19.10 Actueel. 19.33 Voor Spanjaarden. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Sociaal huren. 21.30 De taalstrijd, spel. 22.05 Het chanson. 23.10 Crooners and soft music, ee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 22.05 Boem Boem. 2330-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 1830 Belgen spelen gitaar. 19.00 Dossier. 19.45 Home Made. 2030 Poolse Kamerfilharmonie o.l.v. Wojclech Rajskl. 22.15-2335 Nieuwe muziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en Nu. 1335 Kerk Vandaag. 1435 Van huls uit. 16.05 VARA: De Rode Draad. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07xa KRO: Het levende Woord. 07.12 OntbIJtshow. 0830 Pater Adri Maat. 08.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.03 M/V - Magazine. 11.50 Pater Adri Maat. 12.03 Van Twaalf tot Twee. 14.03 Ratel. 15.03 Deadline. 1530 TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. 17.03 Nederlands Hitwerk. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.02 VOO: Ook goeiemorgen met Bart van Leeuwen. 09.02 Goud van oud. 11.02 Erik de Zwart. 13.02 Rinkeldekinkel. 15.02 De De top 40. RADIO 4 06.00 Nieuws. 08.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 09.00 Het Internationale Concertcir cuit. 1030 Boston Symfonie Orkest met viool. 11.05 Koormuziek. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 1430 Klein bestek. 1530 Uit de schat der eeuwen. 18.00 Crème du Baroque. 1730 De cantates van Bach. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-S port let. 0935 Waterstanden. 0930 RVU: RVU Radio Rondwande- 10.00 AVRO: Meer dan Muziek. 11.00 Hobby-vitaminen. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. 13.00 Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.30 De berg. 14.00 De stofzuiger. 1435 Muziek maakt alles mooier. 1435 Meet mr. Mooney. 15.00 Sonja's Tip Tijd. 1830 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtend actualiteiten. 12.00-13.00 Lunchprogramma met ac tualiteiten, land- en tuinbouw (1230), voorstelling van de dag (1230) regio naal nieuws, film- en video-tip en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: (Vla FM- frequentie Radio 3) Om 0730, 0630 en 0830 Regionaal nieuws, weer en verkeer. Tegen achten de column en om 0735 en 08.15 Quiz en Waarach- tig. 0530 Met I wakker. 0830 Uit de band. 1130 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1333 Culturele Informatie. 1433 78 Toerentljd met Jo Leemans. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goedemorgen, morgen. 08.12 Happening. 1033 Platenpoets. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Ha-die-MIcha. 1430 De stemming, weekendmuziek. 18.00 Abraham ai gezien? 1730 Focus. BRT 3 07.00 Goedemorgen. 08.15 Ochtendvariaties. 08.15 De vrolijke werkplaats. 10.00 Schoolradio. 1130 Werken van tves en Schmltt. 1230 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 1330 Er valt nog wat te ontdekken. 1430 Negro-spirituals. 15.10 Symfonische muziek. 17.15 Beiaardconcert.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 19