Xpï Film „Het bittere kruid" doet geest van boek tekort oi VOO mikt in zomer )p films en muziek QeidóaQowuvnt dio/televisie WOENSDAG 6 MEI 1987 PAGINA 17. ILVERSUM - Met >el eigen mensen, e voor twee werken jlgens directeur Rob ut, maar die moeten op vakantie, mikt VOO deze zomer >chtans op speel- jns. Er staan er 29 I het programma, ,oral in deze mei- aand die tot film land is uitgeroepen. 1 de lijst vinden we int Eastwood-films films als „Heaven in wait", „The Exor- it", „Black Emma- ielle", „Dirty Har- ,3randende lief- naar Jan Wolkers „De wereld vol- ns Garp" naar John ving. oorts wil de VOO Serie Clint Eastwoodfilms in mei. rt station blijven waar muziek in zit. Als hoogtepunten worden arin aangemerkt op 22 juli „Veronica's Muziekdag" en op 29 gustus „Elvis Presley-dag". Het is intussen alweer tien jaar ge len, dat de koning van de Rock 'n' Roll overleed. Mede daar- n zal op een andere zomerdag ook de „Story of Elvis" worden tgèzonden. at de „meer muziek"-formule aangaat: deze zit in Countdown, de Piet Veerman-muziekspecial, Goud van Oud, Club Veroni- Clips, Nederland Muziekland en niet te vergeten de Pats iem Show. Is derde uitgangspunt voor de programmering kiest de VOO jor sport. Woensdag 20 mei staat een vooral aan sport gewijde tzending op het programma. Op deze dag wordt om 07.00 uur >gonnen met een drie uur durend programma, waarin Simone legel en Harry Vermeegen allerlei sporten onder de loep ne- 'B. sn'onder de lezers van het eigen blad gehouden onderzoek aar het meest favoriete programma leverde een ruime voor rong op voor Starsky and Hutch. Daarvan staan dan ook op- enw dertien afleveringen genoteerd. documentaires et milieu en de ontwikkeling daarvan komen aan de orde in n documentaire over dit onderwerp in dertien delen onder de eh,Only one earth". Deze serie is gemaakt onder toezicht van BBC en kreeg medewerking van de Nederlandse ministeries m VROM, Landbouw en Visserij en Ontwikkelingssamenwer- ng. Dit jaar is uitgeroepen tot het internationale jaar van het ilieu. Halverwege de zomer zal hierover het rapport „Common ture" verschijnen van de Commission on Environment and ■velopment. Het openbaar maken van dit rapport valt samen et de uitzending van de documentaire. De conclusie van het pport en van de documentaire zal zijn dat, de mensheid zijn ;en toekomst vernietigt als zij ingrijpend de natuur aantast. in.de aankoop van 21 van de 37 Shakespearestukken van de IC door een aantal Nederlandse zendgemachtigden heeft de X) er nog een aantal liggen. De VOO brengt er deze zomer ie van op de buis, t.w. Driekoningenavond, De getemde feeks De storm. zomer tast de VOO ook toe met herhalingen. Op het ramma staat o.m. het tijdsbeeld van destijds „De roerige ja- SO" met Boudewijn de Groot, The Doors, Donovan, Dappere Mik en Mak en Pipo de clown. heeft ook iets laten doorschemeren van de plannen ir later. Op stapel staat een serie „Gemene verhalen", een ei- h reeks oorspronkelijke geschiedenissen, geschreven door de Ëerlandicus Jean Ummels. Hij noemt deze zelf „boosaardige skdotes". Omroepraad voor meer zendtijd Omroep Brabant DEN BOSCH De Stichting Regionale Omroep Brabant (SROB) moet, mits aan bepaalde voor waarden wordt voldaan, zendtijd toegewezen krij gen om haar activiteiten ook naar andere delen van de provincie uit te breiden. Dat adviseert de Omroepraad in een brief aan minister Brinkman. Momenteel zijn de uitzendingen vooral bestemd voor het verzorgingsgebied zuid-oost-Brabant. De voorwaarden die de Omroepraad in zijn advies noemt betreffen o.m. een statutenwijziging. De huidige vier dochterstichtingen moeten worden vervangen door regionale bestuurscommissies en er moet één representatief orgaan worden inge steld dat het programmabeleid bepaalt. De provin cie moet hierover adviseren. Verder moet worden nagegaan of de financiële basis, zoals die in de aanvraag is vastgelegd, voldoende garanties biedt de toekomst een voorziening op niveau om ook in c te bieden. Serie radioprogramma's van de NOS over Aids HILVERSUM De NOS zal op de vier donderdagen in mei onder het motto „Aids, een ziekte die alleen anderen treft" een serie radiopro gramma's uitzenden over Aids (Ra dio 5, 16.30-17.36 uur). Het eerste deel van elk programma bestaat uit een documentaire. In het tweede deel van deze rechtstreekse uitzen dingen kunnen luisteraars bellen met deskundigen in de studio. In de programma's wordt aandacht be steed aan de positie van verpleeg kundigen die met Aids-patiënten te maken krijgen en aan de reactie van de omgeving van Aids-patiënten. Ook de „Aids-hysterie" en de toe komst van Aids-patiënten komt in de serie aan bod. Nelli Cooman doet sport bij AVRO-tv HILVERSUM - De tv-rubriek „Sport- panorama" van de AVRO heeft na Ruud Gullit een tweede sportvedette gevraagd medewerking te willen geven aan de presentatie van sportprogram ma's. Nelli Cooman heeft er in toege stemd vooral atletiekonderwerpen te willen voorzien van begeleidend com mentaar. Zij is houdster van het we reldrecord indoor sprint op de 60 me ter. Gullit verzorgt al enige tijd de tekst bij het doelpunt van de week en biedt daarbij ook deskundig commentaar. Op dezelfde wijze zal Nelli Cooman presta ties op atletiekgebied voorzien van haar kijk op de bijzonderheid van be paalde prestaties. Zij begint er deze maand nog mee. Schrijfster Marga Minco moet niet veel hebben van de film „Het bittere kruid", gemaakt naar haar gelijknamige boek. Zij voerde er een civiele proce dure om, dat zij won, en zij ver telde ons in een gesprek: „In de film wordt de geest van mijn boek niet serieus genomen. Het is onvoorstelbaar wat regisseur Kees van Oostrum ervan heeft gemaakt. Het gaat over mijn ei gen leven. Het is ondenkbaar, dat ik als joods meisje een NSB- vriendinnetje zou hebben gehad en dat ik verliefd zou zijn ge worden op haar broer, een NSB-jongen. Wie een dergelijke film wil maken, moet zelf een verhaal verzinnen en niet mijn boek misbruiken". In deze film over haar leven, zogenaamd naar het boek waar in zij de doorstane ellende van zich af poogde te schrijven, moest zij zien hoe een joods meisje met een ster op zich ver liefd gedraagt jegens een NSB- jongen, de zoon van een WA- man. Zij noemt dit volkomen in strijd met de geest van haar ge schrift. Daar kan de film het mee doen, die vanavond door VOO-tv wordt uitgezonden op Ned. I om 22.35 uur. Bij het proces bedong Marga Minco, dat haar naam in verband met deze film niet meer zou worden genoemd. Niettemin wordt haar naam ge bruikt in de van de VOO ont vangen aankondiging van deze film. Rechtens klopt dat wel. Esther Spitz speelt de rol van Sara, het ioodse meisje, dat als enige van haar familie de oorlog overleefde. Haar vader en moe der worden gespeeld door Ge rard Thoolen en Kitty Courbois. Zij leven schijnbaar onverstoord voort als de tijd aanbreekt, waarin zij verplicht worden tot het dragen van een gele ster op hun kleding. Zij moeten vanuit Amersfoort ook verhuizen naar het joodse ghetto in Amsterdam. Sara blijft achter bij haar broer (Frank Rigter) en diens verloof de (Marion van Wijk). In het begin van de film verblijft Sara in het sanatorium voor tb. Zij heeft daar een kamergenote, wier familie lid is van de NSB. De vader van die vriendin weet te bereiken, dat zijn dochter van Sara wordt gescheiden door Sara weg te laten sturen. Zij keert niet genezen naar huis te rug, maar weet zich redelijk te redden. Later komt zij toch bij haar ouders in het Amsterdam se ghetto terecht. Zij kan ten slotte als enige aan de Duitsers ontkomen. Over het schrijven van dit boek, dat jaar na jaar in nieuwe druk verschijnt, vertelde zij in een gesprek: "Het gaat om een auto biografisch boek. Het gaat over mezelf, al spelen er personages in mee die ik mijn gevoelens laat verwoorden en beleven. Tien jaar lang heb ik er niet over kunnen schrijven". Zij geeft grif toe te goed van vertrouwen geweest te zijn, toen zij toestemming gaf haar boek te verfilmen. Zij voegt er aan toe geen idee te hebben gehad, hoe zeer de filmmaker de geest van het boek zou aantasten. „Als ie mand mij vraagt mijn boek te mogen verfilmen, dan mag ik er toch op vertrouwen, dat het lite raire gegeven gerespecteerd wordt". Los van deze terechte kritiek van Marga Minco mag de film op zichzelf niet als ongeslaagd worden beschouwd, ook al bleek deze in de bioscoop geen succes. De dreigende sfeer van die dagen vol opgejaagde men sen, die hun leven niet zeker zijn, wordt redelijk goed getrof fen. Men heeft als kijker wel te maken met een op het persoon lijke vlak vervalst beeld van de werkelijkheid van die dagen. Dit dient men in zijn overwe gingen te betrekken bij het zien van deze film. Dit speelt met name rond de vraag hoe een meisje „verliefd" zou kunnen worden op iemand, die zij als doodsvijand beschouwt en mijdt. Marga Minco, wier boek al jaren prijkt op de literatuurlijst van middelbare scholieren, heeft zichzelf er uiteraard niet in her kend. Over de luchtige toon in de conversatie bij het opspelden van de ster zegt Marga Minco, dat dit inderdaad gebeurde. „Zo deden wij, maar alleen maar om onze angst te verbergen. In ons hart vreesden we allemaal het ergste". TON OLIEMULLER ^Mederlan^ NEDERLAND 1 VOO 15.40 De tik van^, Annette van Trigt gaat op zoek naar ei genaardigheden van land genoten 15.50 E Rambo, tekenfilmserie 16.15 Dynasty, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Het kruisver hoor. Blake verkeert in fi nanciële moeilijkheden en Steven stelt alles in het werk om het geheim van Adam te onthullen 17.00 New wilderness, Canade se natuurfilmserie. Afl.: De kamhagedis NOS 17.30 V>6-Journaal VOO 17.46 Veronica sport 18.08 Family Ties, Amerikaanse comedyserie. Afl.: Ge slaagd! Alex is hevig te leurgesteld dat uitgere kend zijn vriendin Rachel de eer te beurt valt de af scheidsrede te houden TELEAC 18.30 Rockschool. Les 7: Reg gae (herh.) VOO 19.00 El Countdown, poppro gramma gepresenteerd door Adam Curry NOS 20.00 m Journaal en weerover- zicht SOCUTERA 20.28 Bevrijdingsweek - Vluch- telingenweek, film van de Stichting Vluchteling VOO 20.33 IS Tineke, amusements programma van Tineke de Nooij 21.32 Newhart, Amerikaanse co medyserie. Afl.: Historisch belang. Dick vindt zijn her berg van historisch belang en dus een goede kandi daat voor monumenten zorg 21.50 Overzicht Meimand-Film- maand 22.00 Nieuwslijn, actualiteiten rubriek met o.a. een eigen reportage uit China, n.a.v. het op handen zijnde be zoek van premier Lubbers, minister vd Broek en een belangrijke handelsdele gatie aan dat land. Presen tatie: Jaap van Meekren en Ruud Hendriks 22.35 CD Het bittere kruid, Ne derlandse speelfilm uit 1985 van Kees van Oost rum. Met o.a. Ester Spitz, Gerard Thoolen en Kitty Courbois. 1942: Neder land is bezet. Net ontsla gen uit het sanatorium wordt Sara meteen gecon fronteerd met de harde fei ten van de oorlog NOS 00.05 Journaal 00.10 Nieuws voor doven IOS 00.15-00.45 De Heilige Koran NEDERLAND2 VPRO 15.30 Batman, Amerikaanse jeugdserie. 15.55 B De zingende dokter, muziekprogramma. Afl. 6: Keiharde herrie 16.05 De kat, de beer en de ge tapte hond, kinderpro gramma 16.15 D Laurel A Hardy: They go boom, slapstickfilm uit 1929 16.35 Achterwerk In de kast, kinderen zeggen wat ze denken vanuit een reizend meubelstuk 16.50 Ijzervreter Fred en het ontembare paard, Austra lische animatiefilm 17.00 De Charlie Brown en Snoopy Show, tekenfilm serie. Afl.: De reus 17.10-17.30 De mus met de lan ge poten, kinderserie. Afl.: De schuilplaats FEDUCO 17.40 Meer culturen in één land (6) NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal PP 19.12 Uitzending van de PvdA NOS 19.22 Van gewest tot gewest, regionaal magazine. On derwerpen: 1. Blindenbi bliotheek. 2. Molenaar in Berlijn. 3. Molenviergang van Aarlanderveen. 4. Brassbandfestival 20.00 Wie, wat, waar en hoe laat? Rubriek over evene menten op het gebied van kunst, cultuur, recreatie en toerisme 20.20 Avondvoorstelling: Napo- li - De visser en zijn bruid, ballet van August Bour- nonville. Uitgevoerd door het Koninklijk Deens Bal let. M.m.v. het Koninklijk Deens Orkest o.l.v. peter Ernst Lassen. Regie: Kis ten Ralov 21.50 Studio Sport, samenvat ting van de eerste finale wedstrijden om de UEFA- Cup 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nederland C, cultureel magazine met ditmaal aandacht voor 'glasnost', de nieuwe politiek van 'openheid' van de Russi sche partijleider Gorbats- jov, met onder meer straatinterviews, een ge sprek met een ex-gedeti neerde schrijver die van wege de censuur niet mocht publiceren en beel den van theatervoorstellin gen 23.30 Studio Sport 23.55 Nieuws voor doven 17.30 Sprookjestheater, tv-se- rie van Shelley Duvall. Afl. 12: Doornroosje, met Christopher Reeve, Bernadette Peters en Sally Kellerman Nieuw» in teletekst Tik tak, kinderprogramma Pion», kinderprogramma. Afl.: Plons en de Indiaan Zeppelin, Informatief kinder magazine. Presentatie: Fellx 0e Wonderwinkel, Vlaamse tekenfilmserie. Afl.: Circusoor log Juke Box, videoclips Uitzending door derden. Pro gramma van de Katholieke Te levisie- en Radio-Omroep Programma-overzicht Nieuws Pak de poen - De show van 1 miljoen, loterijshow vanuit het Amerikaans Theater. Presenta tie: Luc Appermont Eiland, kunstmagazine. Met o.a. Jlri Kylian, choreograaf en Willem Breuker, planist-kom- ponist 23.05 Nieuws en Coda: Smaakt God zichzelf in alle dingen?, van Herwig hensen Zonen en dochters (Sons and Daughters). Australische serie met Rowena Wallace, Pat Mc Donald, Peter Phelps e.a. Da vid en Beryl staan voor een mysterie. Een openbaring drijft John tot wanhoop Intermezzo, lm Frühling, van E. Schulze/F. Schubert, uitge voerd door Z. Vanderstene, zang en L. kende, plano (herh.) Oshin, Japanse serie met Aya- ko Kobayashl en Shlro Ito Programma-overzicht Nieuws Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts .05 E Sunset Boulevard, Amerikaanse speelfilm uit 1950 van Billy Wilder. Met Gloria Swanson, William Holden, Erich von Stroheim e.a. (Onder voorbehoud) TBF 1 oo Nouba nouba 00 Carrefours 00 Journaal 03 Ce soir, regionaal magazine H Quick et Flupke, tekenfilm 30 Journaal 00 C'est a voir Ethiopië 05 Miami Vice, Amerikaanse tv- serie met Don Johnson, Philip Michael Thomas e.a. Afl.: Es- croqueries en tous genres 05 Cargo de nuit, jongerenmaga zine gepresenteerd door Jean- Louis Sbille <5 Laatste nieuws J5-23.25 Informations, réflsxions •t intsrrogstions Isïques 0 Ondertiteling vla TeleTekst. Tweetalige of stereo-ultzen- Wp dln9- Zwart/wit-uitzendlng. OO CZwart/wit-uitzending met on- i00 dertltellng via TeleTekst. en 3 Bli nlet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. Bij nlet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wit-ultzending In orginele versie met ondertitels. ^Duitsland^ DUITSLAND 1 15.50 16.00 16.45 17.15 17.45 17.55 18.25 19.00 19.57 20.00 20.15 22.00 22.30 23.00 23.45 23.55 Tagesschau Die Frauen, reiner und ich, Ahlerich. 'Aus dem Leben ei- nes Dressurpferdes', fllmpor- tret van de bekendste dres suurruiter: Dr. Reiner Klimke Circusleute, kinderprogramma Computerzeit, computerma gazine Tagesschau Hier und Heute Urlaub nicht nach Katalog. Afl.: Dreitausend Jahre und drei Runden Papa ist der Grösste, tv-serie Programma-overzicht ETagesschau Gegen dia Regel, tv-film met Günter Lamprecht. Helmut Zierl, Claudia Amm e.a. Brsnnpunkt, actualiteiten Tagesthemen, actualiteiten Einsatz in Manhattan (Kojak), Amerikaanse politieserie met Telly Savalas, Dan Frazer, Ke vin Dobson, e.a Afl.: Herzda- me (herh.) Tagesschau Nachtgedanken DUITSLAND 2 15.56 16.00 16.04 Programma-overzicht Heute Rappelkiste, kinderserie. Afl.: Jetzt weiss ich mehr von Vati 16.35 Kuschelbaren, poppenserie naar het boek van Margarete Thiele. Afl.: Das verhinderte Sommerfest 17.00 Heute 17.15 Tele-lllu8trierte. Actualiteiten, sport en amusement 17.45 Der Landarzt, tv-serie met Christian Quadflleg, Gila von Weitershausen, Antje Welsger- ber e.a. Afl.: Alles noch mal von vorn 18.55 Lottotrekking 18.58 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Direkt, jeugdmagazlne van daag over Algerije 20.15 Kennzeichen D, nieuws uit Oost- en West-Dultsland 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty), Amerikaanse tv-serie met John Forsythe, Linda Evans, Joan Collins e.a. Afl.: Der stumme Schrei 21.45 Heute-Journal 22.10 Die Sport-Reportage. Samen vatting van de eerste finale wedstrijd om de UEFA-Cup 22.40 Traume in Kalkutta (Chaalchl- tra), Indische speelfilm uit 1981 van Mrlnal Sen. Met Anjan Dutt, Utpal Dutt, Gita Sen e.a. DUITSLAND 3 18.00 18.30 19.00 20.00 20.15 Telekolleg II, cursus Engels Sesamstraat Aktuelle Stundo Tagesschau Ich stelle mich~ Helena Gört- ler-von Damm, voormalig am bassadeur van de Verenigde Staten In Wenen Hobbythek, noch einmal: Pa pier, Papier, Papier, hobbyma gazine over paplerproduktie en de mogelijkheden met papier EJ Zum Leben verdammt (Among the living), Amerikaan se speelfilm uit 1941 van Stu art Helsler. Met Albert Dekker. Frances Farmer, Susan Hay- ward e.a. Laatste nieuws BBC 1 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Phillip Schofield. Met o.a. 'Caterpillar trial', tekenfilm, 'Ulysses 31', tekenfilmserie. Afl.: Mutiny on board en 'Take Two' John Craven's Newaround, jeugdjournaal El The eye of 18.00 18.10 18.35 19.00 19.35 20.00 20.35 22.00 22.05 22.35 eye of the dragon (1), vijtaeiige jeugdserie over de weduwe Gwen Richards en haar twee kinderen die van een bergspoorlijntje een toe ristische attractie proberen te maken. Alles lijkt voorspoedig te gaan tot de mysterieuze 'Hong Kong connection" roet in het eten komt gooien The Raccoons, tekenfilmserie Journasi en weerbericht London plus, regionaal nieuwsmagazine Wogen, praatprogramma met Terry Wogan Best of British cinema, serie programma's waarin Sir John Mills een overzicht geeft van de beste Engelse speelfilms. Afl.: I spy, met o.a. fragmenten uit 'The thirty-nine steps' (drie versies), "Defence of the Re- alm', 'High treason', 'The lady vanishes' en 'I see a dark stranger' CEDallas, Amerikaanse tv-serie met Barbara Bel Geddes, Pa trick Duffy, Linda Gray e.a. Afl.: The dark at the end of the tunnel Points of view, discussiepro gramma o.l.v. Anne Robinson, waarin televisiekijkers aan het woord komen Uitzending politieke partijen: Labour Party Journaal, regionaal nisuws en weerbericht mQ.E.D., documentaireserie. Afl.: Four go off to Space Camp. Reportage over twee meisjes (16 en 12) en twee jon gens (15 en 12), die als win naars van een Q.E.D.-wedstrijd een week lang getraind en op- geleld werden tot astronaut in het Space Camp in Huntsville, Alabama (USA) Sportsnight, sportmagazine met aandacht voor lichtge wicht boksen (Alex Dickson - Charlie 'Choo Choo' Brown), voetbal (eerste finalewedstrijd om de UEFA Cup) en een voorbeschouwing op de Lon don Marathon, die aanstaande zondag plaatsvindt en waar voor zo'n 24.000 mensen aan de start zullen verschijnen Late night in concert: The Cult, registratie van een optre den van deze band in Brixton Academy Weerbericht BBC 2 16.03 Antiques Roadshow. Pro gramma over kunst- en Rltsch- voorwerpen, ditmaal vanuit Southampton 17.00 Nieuws en weerbericht 17.10 The animal roedahow, dieren- programma 17.40 Around with Allls 18.15 The water margin 19.00 Swashbucklers: The prisoner of Zenda, Amerikaanse speel film uit 1952 van Richard Thor pe, naar de roman van Antho ny Hope. Met Stewart Granger, Deborah Kerr, Jane Greer, Ja mes Mason e.a. 20.35 Tekenfilm 20.45 Only one earth, serie van acht nieuwe documentaires over een mondiale benadering van ontwikkelingsproblematiek en ecologie. Afl.: Big fish, little fish, over de tonijn-visserij op de Solomon-eilanden. Dudley Tapalia uit Aola, een stadje op Guadalcanal Island, vertelt over de onlangs gemoderni seerde vissersvloot van de So lomon-eilanden en de moor dende concurrentie, niet alleen onder de eigen vissers maar ook met grote Amerikaanse trawlers, die illegaal in de wa teren van de Solomon-eilan den vissen op tonijn 21.15 Painting with light, serie van zes kunstprogramma's waarin bekende schilders worden uit genodigd deel te nemen aan een experiment om via de zo genaamde 'paintbox' direct op het beeldscherm te tekenen. Afl. 1: David Hockney 22.00 M.A.S.H., Amerikaanse come dyserie met Alan Alda. Loretta Swit e.a. Afl.: Check up 22.25 (BA Dorothy L Sayers myste ry: Have his carcase (4), de tectiveserie over de relatie tus sen speurneus Lord Peter Wimsey en de schrijfster Har riet Vane. Met o.a. Harriet Walter, Edward Petherdridge en Richard Morant 23.20 Secret Society, documentaire serie over zaken die de Engel se overheid het liefst in de doofpot zou willen stoppen. Afl. 3: Radar. De pogingen die Engeland sinds 1945 heeft ge daan een radar-afweersysteem te ontwikkelen zijn allemaal op niets uitgelopen, aldus journa list Duncan Campbell. Drie mil jarden-projecten zijn mislukt maar de diverse regeringen hebben zich daar niets van aangetrokken. De recentste mislukking was het Nimrod project en een nieuw systeem in ontwikkeling, het United Kingdom Air Defence Ground Environment-project, dreigt dezelfde kant op te gaan 23.50 Uitzending voor de politieke partijen: Labour Party 23.55 Newsnlght, actualiteitenmaga zine met een reportage over het vandaag in Frankrijk be gonnen proces tegen Klaus Barbie en aandacht voor de verkiezingen in Zuid-Afrlka 00.40 Weerbericht 00.45-01.40 Open University ITV 16.30 17.00 17.10 17.20 17.35 17.45 18.15 18.45 19.00 19.35 20.00 20.30 21.00 21.30 22.00 23.00 23.05 23.35 Sons and Daughters Creepy Crawlies Dennis Do It How Dare Youl Murphy's Mob Connections Nieuws About Anglis, regionaal maga zine Victorian Values Coronation Street, dramaserie Strike it Lucky Who's the Greatest? Racing: Lester Pigott - Sir Gordon Ri chards Taggart, misdaadserie. Afl.: Mruder In season (1) Party Political Broadcast: La bour Party Nieuws Movia Premiere: The Star Chamber, Amerikaanse speel film uit 1983 The Norfolk Angle j Satelliet-TV SKY CHANNEL 16.00 (3 US Chart show, poppro gramma met Gary Davies 16.30 E UK Despatch, popprogram- ma met o.a. Mick Wall, Anthea Turner en Anita Chellamah 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films, gepresenteerd door Lin da de Mol en DJ Kat 18.00 Thrillseekere, documentaire serie 18.30 The Ghost and Mrs Muir, Amerikaanse comedyserie met Hope Lange en Edward Mulha- re 19.00 Three's Company, Amerikaan se comedyserie 19.30 Custer, avonturenserie 20.25 E Stolen Face, Engelse speel film uit 1952 van Terence Fis- her. Met o.a. Lizabeth Scott, André Morell en Paul Heinreid 21.45 Audi Tennis-toernooi in Ede, hoogtepunten van de vandaag gespeelde wedstrijden 22.45 Shell International Motor Sports 23.50 Roving Report, actueel maga zine 00.20-00.50 E UK Despatch (herh.) SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 16.00 E The Pepsi Live Show, pop programma 17.00 E Countdown, popprogram ma met Adam Curry 18.00 The long Chase, avonturense rie 18.30 Coral Island, Australische tv- serie 19.00 Game for a Laugh, spelpro- gramma 19.30 The living body, documentai reserie over het functioneren van het menselijk lichaam 20.00 Music Special: Prince and the Revolution in concert (herh.) 21.00 Benny Hill, comedyshow 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Tomorrow's world, populalr- wetenschappelijk magazine 00.00 Father Murphy, avonturense rie met Merlin Olsen In de hoofdrol 01.00 E Simon Potter 02.00 E Amanda Redington 03.00 E Martin Buchanan 04.00 E The Pepsi Live Show 05.00 E Countdown, popprogram ma met Adam Curry 06.00-07.00 EThe Face. Op zoek naar het gezicht van 1987 TV 5 16.05 Temps présent, documentaire over medische fouten 17.15 De Harlem Caux, jazzmuziek met de Abdullah Ibrahim Dol lar Groupe Band (herh.) 17.45 La Camera Invisible, opnamen met de verborgen camera 18.00 Récréation, kinderprogramma 18.40 Des chiffres et das lettres, spelprogramma 19.00 La Caméra Invisible 19.15 Le Grand Raid. Vancouver - Salt Lake City, 18e etappe 20.15 Temps présent, documentaire over ondergrondse bedreigin gen 21.15 De Harlem a Caux, jazz met Stanley Clarke 21.55 Photo de Familie 22.00 Nieuws 22.30-23.30 Continents Francopho ne, informatieve serie ^TVJMorger^ NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven EO 15.30 Vrouw zijn: Sleur of fleur 16.10 Daktari, Amerikaanse se rie. Afl.: het luipaard-experiment 17.00 D'r kan nog meer bij, kleuter programma NOS 17.30 1A6-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsein-buitenland, actualiteiten DUITSLAND 1 09.45 ZDF-info Arbeit und Beruf 10.00 Heute 10.03 Ich glaube... (Cre do), Franse speelfilm uit 1983 van Jacques Deray 11.35 Humor 1st Trumpf 12.10 Kennzeichen D 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Heute 15.50 Tagesschau 16.00 Ein Platz für Tiere, natuurfilm 16.45 Das Ge heimnis des 7. Weges (Zevensprong), Nederlandse kinderserie 17.10 Sei kein Froshl 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45-13.15 Als Duitsland 1 16.00 Heute 16.04 Gesichter der Renais sance, documentaireserie 16.35 Die Pflanzen leben, natuurserie 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.50 Die Falie des Harry Fox, tv-serie BBC 1 08.00 Breakfast time 09.40 Watch dog 10.00 Journaal 10.05 Day to day 10.45 Advice shop 11.00 Journaal 11.05 Neighbours, tv-serie 11.25 Children's BBC, met 'Play School' en 'Beertje Paddington' 11.55 Five to eleven 12.00 Journaal 12.05 The Wooldridge view 13.00 Nieuws 13.05 Open air, kijkers reageren op tv-pro- gramma's 14.00 Journaal 14.25 Neighbours, tv-serle 14.50 Pinny's house 14.55 Bric-a-brac 15.05 1915 (slot), 3-dellge Australische serie over de landing bij Gallipoll tijdens de 1e Wereldoorlog 16.50 Children's BBC ITV 07.15 TV-AM 10.30 Schooltv 13.00 Creepy Crawlies 13.10 Puddle Lane 13.30 The Sullivans 14.00 Nieuws 14.30 Falcon Crest 15.30 Something to Treasure 16.00 Take the High Road 16.30 Sons and Daughters 17.00 Orm and Cheep 17.10 Dennis 17.20 Inspector Gadget SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.30 E Sky Trax 11.00 Woman's Day 11.55 S Headline (herh.) 12.55 Space Shopping 13.10 The Best of A coun try practice 14.00 City Lights 14.30 Three's Company 15.00 Tales of Walls Fargo 15.30 ED Sky Trax. Pop muziek 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Rsding- ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Tom Keating on painters 10.00 Fol low me 10.15 Play It safe 10.30 Wild world 11.30 E Simon Potter 12.30 The outsider 13.30 Some mothers do 'ave 'em 14.00 Sons and daugh ters 14.30 Hippo 15.30 The really wild show 16.00 The Pepsi Live Show 17.00 Countdown RADIO 1 teder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein. 18.45 Waar waren-we ook al weer? 18.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Accoord. 20.02 Langs de lijn. 22.02 NOS-Podium van de Neder landse lichte muziek. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Non-stop lichte muziek. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NCRV: Hier en Nu. 18.30 Praline. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS)l 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands. RADIO 4 18.02 AVRO: Het woord aan de mu ziek. 19.00 Je hoort nog eens wat...! 20.00 Nieuws. 20.02 Concours voor amateurmusici. 22.00 Parade. 23.00 Yuppie Ajee, Guppie Ajoo. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 TROS: TROS Kinderforum. 18.20 PP: Uitzending van Het GVP. 1PX0 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. FEDUCO: 20X0-21X0 Medelanders Nederlan ders. REGIONAAL Omroep Rijnland: (Via FM-frequentle 105,7 MHz) 19.00-20.00 Geestelijk le ven. Verder als Radio 1. Radio Rijn mond: (Via FM-frequentie Radio 3) 18.30 Radio Rijnmond Getapt. 17.00- 18.20 Cultuur, nieuws en sport. BRT 1 18.10 Actueel. 18X0 BRT Big Band. 18.45 Gastprogramma. 19.10 Actueel. 19.33 Incontro, voor Italianen. 20.03 In de club. 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23XO-OXOO Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. popradio. 22.05 Jazz Kaffee. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 De rommelpot. 19.00 Symposium. 19.45 Jazz criss-cross. 20.30-2X45 Musica Antlqua. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aan! 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.05 AVRO magazine. 14.05 Koperen Ko en Nikkelen Nells. 15.05 Van horen zien. 16.05 KRO: Echo-magazine. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 08.03 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Plein publiek. 11.30 Twaalfuurtje. 1240 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en nu. 13.20 Kletsmajoor. 13.30 De familieshow. 15.03 Als de dag van toen. 16.03 De wereld zingt Gods lof. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 Hugo van Gelderenshow. 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 Nationale hitparade top 100. RADIO 4 06.00 Nieuws. 08.02 VOO: Meesterwerken op CD. 11.00 Muziek voor miljoenen. 1X00 Nieuws. 1X03 Nederland Muziekland Klas- 14.00 EO: Metronomium In konsert. 15.30 Zeggen en Schrijven. 1X00 VPRO: Charles Mingus (1). RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: De vrouw in de Islam. 10.00 KRO: Kiekeboe. 10.20 10 30 l 11.00 De 50-»- Seniorenshow. 1X00 Nieuws. 1X05 Op de eerste rang. 13.00 Nieuws. 1X10 Kruispunt. 1X30 Da Capo. 14.00 Het dossier. 15.00 Zin in muziek op 5. 15X0 Geloven met open ogen. 1540 O Kwadraat. 1X00 NOS: Zo kan het ook. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentle Radio 1) 07.15-08.00 Ochtend actualiteiten. 1X00-1X00 Lunchprogramma met land- en tuinbouw (1X30), voorstel ling van de dag (12X0), gesprek uit een bedrijfskantine en 'Hebbes'. Om roep Rijnland: (Vla FM-frequentie 105,7 MHz) 11.00-1X00 Voor ouderen. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: (Via FM-frequentie Radio 3) Om 07.30, 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en verkeer. Tegen ach ten de column en om 0745 en 0X15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met I wakker. 08X0 Uit de band. 11X0 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13X3 Culturele Informatie. 14.03 Accordeon en Vlaamse liedjes. 15.03 Zo d'ouden zongen. 1X05 Neem je tijd. BRT 2 05X0 Licht programma. 09.00 Muziekboetiek. 10.03 Parkeerschljf. 1X00 Regioprogramma. 1X10 De middagpost. 14.00 Hitbox. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goedemorgen. 08.12 Ochtend variaties. 09.15 I Hate Music. 10.00 Schoolradio. 11.00 I Hate Music (vervolg). 1X00 Ensemble Polyphonies en Vo caal Kwartet van Brussel 1X10 Actueel. 13X0 Sl sérieux. s'absterUr S.S.S. 14.00 Gitaarmuziek. 1X00 Csrpe opem: klankbeeld.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17