Jaarmarkt in Oegstgeest opnieuw drukbezocht Wassenaarse nederzetting uit 1700 voor Christus JOUR NAAL dagpuzzel Project dekanaat Alkemade: dertig mille voor Zaïre VVSB wil I sporthal i fliMil LEIDEN OMGEVING dienstverlening GULLE GEVER HELPT FILMHUIS LISSE ontsnapt 81 t Saidóa.Qowuhnt WOENSDAG 6 MEI 1987 PAGINA 16 Varkensvlees in kerriesaus met andijviesla en rijst - vla met jambiscuits Als u met z'n beiden bent dan heeft u nodig: 200 g varkenspoelet, 20 g marga rine, 1 ui, kerrie, 2Vi dl warm water, half bouillon tablet, 50 75 g champig nons, 15 g bloem, zout, wor- cestersaus, djahé; 250 g andijvie, 2 tomaten, 2 lepels azijn, zout, peper, suiker, 1 lepel olie, bies look, peterselie of lavas; 250 g droogkokende rijst; Vz liter gele vla ('/z liter melk, 25 g custard, 30 g sui ker), 4 lange vingers of ge wone biscuits, 2 lepels jam. Bak het varkenspoelet vlug bruin in de margarine. Tem per het vuur en bak al om scheppende de kleingesne den ui met kerrie lichtbruin. Voeg water en bouillontablet toe en laat het mengsel een half uur zacht koken. Spoel de champignons af en snijd ze in plakjes. Doe de padde stoelen bij het vleesmengsel en laat dat nog een kwartier koken. Maak van de bloem met wei nig koud water een glad pap je en kook dat een paar mi nuten mee met de vleesmas sa. Maak de saus op smaak af met kerrie, zout, worcester- saus en djahé. Spoel de krop andijvie, snijd hem in fijne reepjes en was de groente daarna vlot schoon. Was de tomaten en ontvel ze desgewenst, na ze even in kokend water te hebben gelegd. Snijd de to maten in gelijke stukjes en meng de meeste daarvan met de andijvie door een sausje van azijn, zout, peper, suiker, olie en veel fijngeknipte tuinkruiden. Garneer de an dijviesla met de achtergehou den stukjes tomaat. Besmeer de lange vingers of gewone biscuits aan beide kanten met jam en duw ze in de schaal(tjes) met de punt van het mes in stukken. Be dek de biscuits met vla. Gar neer het dessert met jam (weinig, anders wordt het te zoeten laat het een uurtje staan om in te trekken. JEANNE APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 8 mei waargenomen door apotheek Zuid- West in Leiden en apotheek Linnaeus in Leiden. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Ellsabeth-zieken- huis). ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau. Ketelboeters- steeg 10, tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulp dienst. tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Vertrouwelijk. Dag en nacht be reikbaar. BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u„ wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. SOCIALE RAADSVROUW VOOR SCHOTEN Spreekuren: ma. 19.00- 20.00 u. wo. en vr. 9.00-10.30 u. Leid- seweg 33, Voorschoten. Tel. 3254. KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1 grondsoort; 4 zetel van overtuiging; 8 moerasvogel; 9 hoofd deksel; 10 voegwoord; 11 zeer plooi baar; 12 schaakafkorting: 13 belem mering (fig.); 14 bijenhouder: 18 vo- gelprodukt; 19 haarkrul; 21 op deze wijze: 23 gil; 25 gedwee; 27 paarde- slee; 28 vorstelijk verblijf; 30 muziek noot; 31 op elkaar; 32 vogel; 33 tocht; 34 binnenrand v.e. biljart. Verticaal: 1 jaarboek; 2 zonder moed; 3 oude lengtemaat, 4 manne lijk persoon; 5 vrucht; 6 roeispaan; 7 korte tijdsduur; 9 boksterm (afkj; 11 bezigheid tot ontspanning; 12 eerst komende (afk.); 15 muzieknoot; 16 kledingstuk; 17 schrijfgerei; 20 flink (van oude personen); 21 persoonlijk vnw.; 22 strafvaartuig; 24 bijwoord; 25 plakband; 26 vogel; 28 stoot; 29 voorzetsel; 30 naaldboom; 32 uitroep. OPLOSSING eq 28 luep 08 :ui 62 "jod 82 iseaiu 92 :adei S2 ■ja pz Maieö 22 :ez u iseoi oz -pooi -»od 11 :>toj 91 :|iu si >ra 21 iiads li '- O M 6 Wo» L :u»eu 9 ;l9d<te S '-leeg p :is 8 :jbi 2 Djeiuoj* 1 :|«bo!jj®a •pueq fE :si8J 88 :oaq 28 tuaedo te :op 0E isiaied 82 :jb LZ :wbi S2 Uaa»l tz 'oz 12 :xoi 61 81 :js>iw! fri ;uiej ei d e 21 iiedeos u :jo 01 'o\d -04 6 :iai 8 'WB14 p tioiN 1 qeeiuozuoH LISSE Filmhuis Lisse gaat door met de voorbe reidingen op het nieuwe seizoen. Een gulle gever heeft dit mogelijk gemaakt. De geldschieter is bereid de helft van de door de gemeente Lisse geweigerde subsidie voor zijn rekening te nemen. De gemeente raad van Lisse weigerde het filmhuis onlangs 1.500 gulden subsidie te geven. Volgens filmhuis-secreta ris Sjoerd Heeringa wil de geldgever onbekend blij ven. Volgens Heeringa hebben 120 personen de laat ste voorstelling (vertoond werd „De Aanslag") be zocht. De recette van deze voorstelling is ook reden geweest om door te gaan, aldus Heeringa. De appa ratuur blijft nu in ieder geval voor Filmhuis Lisse behouden. Maandagavond 11 mei vertoont het film huis in Artopa de film „Hannah and her Sisters" van Woody Allen. De voorstelling begint om half negen. Leden moeten vijf gulden entree betalen, niet-leden zes gulden vijfentwintig. Inbraak in 't Stekkie LEIMUIDEN Uit 't Stekkie aan de Larikslaan in Leimuiden zijn een versterker en een cassettedeck gestolen, 't Stek kie is een bijge bouw van de rooms-katholieke school in Leimui den. De daders sloegen een ruitje in om het pand binnen te komen. Van hen ont breekt elk spoor. Sponsorloop brengt 17.000 gulden op Herten HAZERSWOUDE De sponsorloop voor de Hulp Noord-Ier- land (HUNI) in Hazerswoude bracht gisteren 17.000 gulden op. De organisatie, die gehoopt had op tienduizend, sprak van een groot succes. Ondanks de koude en de harde wind liepen meer dan vierhonderd lagere schoolkinderen veel verder dan ver wacht. De sponsorloop werd door de HUNI in samenwerking met de lagere scholen van Hazerswoude en Koudekerk georganiseerd. Sommigen kinderen liepen zelfs dertig kilometer. De actie was ten bate van een groep kinderen uit Belfast (Noord-Ierland) die dit jaar in augustus drie weken te gast zullen zijn in Hazerswou de en Koudekerk. Het bedrag wat daarvoor nodig was, zo'n 25.000 gulden, is nu ruimschoots binnen. Eerdere acties hadden al 15.000 gulden opgeleverd. Al met al is het nu zeker dat de groep van twintig Noord Ierse jongeren dit jaar zal overkomen. De organisatie zoekt nog wel naar gastgezinnen die drie weken in augustus twee Noord-Ierse jongeren van ongeveer 16 jaar wil len onderbrengen. Contactadressen: Annette van de Bosch (01728-9397), Marijke Verkerk (01728-9373) of Jacqueline Boting (01714-4056). KOUDEKERK AAN DEN RIJN Twee herten zijn gisterochtend vroeg ont snapt uit een weide bij ma nege de Hoogewaard in Koudekerk. Een van de herten werd om zeven uur 's ochtends aangetroffen in de fietsenstalling bij het Koudekerkse bedrijf Latu- co. Werknemers vonden het dier en sloten het op. De politie heeft het hert later met een busje naar de manege teruggebracht. Het andere ontsnapte hert is nog spoorloos. Automobiliste ernstig gewond LEIDSCHENDAM Een 60- jarige vrouw uit Voorburg is gisterochtend ernstig gewond geraakt bij een aanrijding op de hoek van de Prins Bern- hardlaan en de J.S. Bachlaan in Leidschendam. De vrouw kwam met haar auto op de verkeerde weghelft terecht. Een 23-jarige vrachtwagen chauffeur uit Moerkapelle die vanuit de tegenovergestelde richting kwam, kon de vrouw niet meer ontwijken. Zij is met ernstig letsel opgenomen in ziekenhuis Antoniushove. De Leidschendamse politie vraagt eventuele getuigen van het ongeluk contact op te nemen. Tien mille voor r; tuinbouwschool LISSE De 75-jarige j Rijksmiddelbare Tuin- j bouwschool in Lisse heeft 10.000 gulden gekregen van de Bernard van Zan-fl ten Stichting. Het geld zal worden besteed aan de aanschaf van zaken die het onderwijs op het ge- h bied van de weefselkweek P op de school ondersteunen, p De stichting tracht onder P meer de opleidingen in de^ tuinbouw in het algemeen P en opleidingen op het ge-P bied van de bloembollen- cultuur in het bijzonder te bevorderen. fc mi STREEK De bevrijding is in Leiden en omgeving op bescheiden wijze ge vierd; de feestvierders hadden hun meeste kruit immers al op 30 april ver schoten. Op tal van plaat sen werden bevrijdings concerten gegeven en ver der stonden activiteiten als ringsteken, korfbal, wandelen en poppenkast op het programma. De jaarmarkt in Oegstgeest trok traditioneel weer tienduizenden belangstel lenden. In Voorhout maakte de mu ziekvereniging St. Cecilia een muzikale rondgang door het dorp. De Immanuëlkerk in Rijns burg vormde het decor voor het bevrijdingsconcert door muziekvereniging Wilhelmi- na, de gereformeerde zangver eniging Sursum Corda en de organist Hans van Kruistum. Tal van kinderen hebben gis termiddag de kindershow van W. Devilée in Koudekerk aan den Rijn bijgewoond. Met een poppenkast, een gooche laar en een zeepbellenwed strijd vermaakten de kinderen zich van drie uur tot kwart voor vijf. In Sassenheim werd 's och tends het jaarlijkse korfbal- toernooi voor scholen gehou den bij TOP. Daaraan werd door 7 basisscholen met 38 teams, ruim 400 leerlingen, deelgenomen. De wisselbeker van TOP voor de beste school ging naar de Ankerschool, en de beker van de Oranjevereni ging naar de winnaar van Poule I, het eerste team van de Ankerschool. 's Middags was er een wandeltocht van circa 5 kilometer met 225 wan delaars, en om vier uur een le vende poppenkast in de kanti ne van Teylingen, verzorgd door toneelgroep Pankras. 's Avonds was er in de St. Pancratius-kerk een feestelijk avondconcert van 5 koren, be geleid door organist G. Ger mans en pianist C. van der Bosch. Ook de Harmonie Cres- verleende medewer- Oegstgeest vormde het decor voor maar liefst drie markten, een jaarmarkt, een kunst- De jaarmarkt in Oegstgeest trok weer vele bezoekers. markt en een weekmarkt. De zesde Oegstgeest Actief-jaar- markt in de De Kempenaer- straat trok weer een enorme hoeveelheid bezoekers. „Een echte jaarmarkt", aldus burge meester Sj. Scheenstra die het spektakel opende. „Echt, om dat het in de Enkhuizer Alma nak staat", voegde hij er aan toe. Opnieuw waren enkele tienduizenden op de markt af gekomen. Alleen het koude weer zorgde voor een snellere doorstroming dan andere ja ren. Bezoekers bleven niet al te lang op de terrasjes zitten maar „schuifelden" liever over de markt. Er waren uitbundi ge modeshows, verenigingen en instellingen waren volop vertegenwoordigd en een kin derrommelmarkt bleek tot een groots gebeuren te zijn uitge groeid. De Kempenaerstraat werd verder bezocht door Jan Oskam, wereldkampioen rij- wielvlechter. Hij „spaakt" veertien wielen in een uur en staat derhalve in het Guiness- book of Records. Nog een nieuwigheidje, bedacht door een jongeman van een jaar of tien: pissebedraces met echte fiissebedden. Veel belangstel- ing trok ook de kunstmarkt in de Lange Voort, waar vele kunstenaars uit de regio hun kunstwerken etaleerden. De viering van de vijfde mei stond in Katwijk hoofdzake lijk in het teken van het paard. In de Zuidstraat hield een groep van veertig Zeeu wen diverse demonstraties en shows op originele Zeeuwse paarden. Onderdeel van deze door de Katwijkse Oranjever eniging georganiseerde mani festatie was het ringsteken door zestien ringrijders. Op een zandparcours werden di verse demonstraties gehouden en konden jongeren een ritje maken op de fraai versierde paarden. De Valkenburgse oranjever eniging Wilhelmina hield dit jaar een Klaverjas Kampioen schap in De Terp, waar Lou- wrens Imthorn trachtte zijn vorig jaar behaalde titel te verdédigen. Er verschenen 56 klaverjassers aan de tafels. Dit keer werd mevrouw Van 't Spijker kampioen met 5856 punten. Tweede werd P. Ho- gewoning met 5486 punten. G. Meyvogel behaalde de derde prijs met 5466 punten. Me vrouw Van 't Spijker zal vol gend jaar derhalve de wissel beker verdedigen. Er werd tussen de bedrijven door een loterij gehouden waar flinke belangstelling voor was. WASSENAAR De pre historische vondsten in het Wassenaarse Wete ringpark blijken alle ver wachtingen te overtref fen. Werd maandag al stukje bij beetje een skelet bloot gelegd, in de loop van de dinsdag bleek dat er niet minder dan vier skeletten in het zand be graven liggen. Samen met de andere vondsten erom heen vermoeden de ar cheologische onderzoekers dat het hier gaat om de resten van een nederzet ting van rond 1700 voor Christus. In het Weteringpark trokken graafmachines begin april en kele brede gleuven door de polder op plaatsen waar in de toekomstige nieuwbouwwijk de wegen moeten komen en de riolering de grond in moet. De aanwezige klei wordt dan weggegraven en vervangen door zand. Enkele amateur-ar cheologen van de Stichting Historisch Centrum Wassenaar liepen zaterdag 18 april de randen van de gleuven te be kijken en ontdekten een zan- dopduiking temidden van de uit stevige klei bestaande on derlaag. De drie concludeer den dat duizenden jaren gele den hier een zanderig heuvel tje moet hebben gelegen te midden van een hoofdzakelijk drassig en moerassig stuk grond. Op enkele plaatsen werd de grond voorzichtig af gegraven en al snel vond de heer P.C. van Alphen een pre historische scherf. Spoedig kwamen meer scherven te voorschijn, sommige versierd met nagelindrukken, andere met zogenaamde touwranden. De Haagse geoloog drs. L. van der Valk kwam direkt de vol gende dag kijken en oordeelde dat de gevonden schatten ou der waren dan de amateur-ge ologen vermoedden. Vervol- fens werd burgemeester choute en de provinciaal-ar cheoloog drs. D.P. Hallewas geïnformeerd. Hallewas da teerde de vondsten rond 1700 v. Chr. Inmiddels werden nog enkele vuurstenen pijlpunten gevonden. De hoogleraar pre historie van de Leidse Univer siteit prof. dr. LP. Louwe Kooijmans trommelde direkt nadat hij van de vondsten hoorde een universitair opgra vingsteam op dat aan de slag ging. De dagelijkse leiding over de opgraving nam de we tenschappelijke assistenten van de Leidse hoogleraar Eric Jungerius. In overleg met de gemeente Wassenaar en de aannemer werd de betrokken zandophoging ontzien bij het verder bouwrijp maken van het toekomstige woongebied. In het begin werd in vlot tem po veel gevonden. Veel scher ven, vuurstenen en pijlpunten. In feite niet erg bijzonder. Tot afgelopen maandag. In eens stuitte een van de onder zoekers op iets „vreemds". Een eerste schedel met bijbehorend skelet werd bloot gelegd. Gis teren bleek dat het hier ging om een kuil in de zandopdui- king waarin de skeletten van vier prehistorische bewoners van deze streek zich bevonde- n.Eric Jungerius: „Wat wij hier hebben gevonden, zijn onbetwist de oudste menselijke resten in dit gebied. We heb ben hier te maken met de res ten van een huishouden uit het Neolithicum overgang bronstijd ongeveer 3700 jaar oud. Deze mensen hebben waarschijnlijk van de jacht, landbouw en veeteelt geleefd. Door deze opgraving hopen wij wat meer licht te werpen op vele vragen, die we nog hebben over de menselijke be woning van West-Nederland in die tijd. Deze vondst is uniek, temeer daar er in deze grond zo te zien niets is be roerd. De scherven die we vinden behoren tot het klok- INMIDDELS VIER SKELETTEN GEVONDEN beker aardewerk, getuige de randen die er doorheen lo pen". De opgravingen hadden deze week afgerond moeten wor den, maar gezien deze onver wacht verrassende vondst wil len de onderzoekers graag nog een extra weekje de tijd heb ben. Uiteindelijk zullen de skeletten naar de Rijksuniver siteit Leiden worden getrans porteerd en daar verder wor den onderzocht met de C 14 (Koolstof 14) methode. Daar mee kan de ouderdom, volgens Eric Jungerius, tot ongeveer 60 jaar nauwkeurig worden bepaald. Ook kan dan het ge slacht en de leeftijd van de ge vonden menselijke overblijfse len worden bepaald en in som mige gevallen ook nog de doodsoorzaak. In ieder geval kan de lengte worden bepaald en zoals de vondsten het nu la ten aanzien waren onze voor ouders van 3700 jaar geleden gemiddeld tientallen centime ters kleiner. FRANS MICKLINGHOFF ALKEMADE Het eigen vastenproject dat het de kanaat Alkemade in het begin van de vasten start te, heeft 30.000 gulden op gebracht. De bedoeling van het project was geld bijeen te brengen voor het bouwen van twee ge meenschapscentra in Men- kaw en Nkomo in Zaïre. De dertigduizend gulden zijn opgebracht door de volgende parochies: Hoog- made (3.836 gulden), Lei muiden (2.799 gulden), Oud Ade (3.985 gulden), Oude Wetering (5.940 gul den), Petrus Banden in Roelofarendsveen (6.306. gulden), Maria Presenta tie, Roelofarendsveen (4.659 gulden), Rijpwete- ring (2.054 gulden) en Woubrugge (4.659 gul den). Menkaw en Nkomo zijn twee belangrijke dorpen op het hoge plateau van Bateke dat ten oosten van Kinshasa ligt. Deze dorpen zijn belangrijk omdat ze beide een centrum- funktie vervullen voor twintig kleinere dorpen in de directe omgeving. Beide groeperingen van dorpen tellen ongeveer 25.000 inwoners. De inwoners leven van kleinschalige land bouw en veeteelt, gedeeltelijk voor eigen gebruik en gedeel telijk bestemd voor de verhan deling op de markten van de stad Kinshasa. Het typerende van de dorpjes is het feit dat ze worden ge vormd door mensen die eer tijds in de stad Kinshaas woonden, maar daar vandaan zijn gegaan, omdat ze en geen middelen van bestaan meer vonden. Er heerst dan ook een pioniersgeest. De mensen heb ben hun eigen dorpen ge bouwd, wegen aangelegd en schooltjes neergezet voor lager onderwijs voor hun kinderen. Aangezien men een plaats wil hebben waar cursussen kun nen worden gegeven op het gebied van preventieve ge zondheidszorg, kinderverzor ging, en waar vergaderingen kunnen worden belegd en de werkelijke liturgie kan wor den gevierd, wilde men de twee gemeenschapscentra bou wen. De kosten van het pro ject bedragen dertigduizend gulden. Dit bedrag is dus in zijn geheel bijeengebracht door de diverse parochies in het de kanaat Alkemade. NOORDWIJKER1JOUT D,'"' voetbalvereniging VVSB wflL. op sportpark De Boekhorst een oefenhal bouwen. De^ sporthal moet worden ge-Ug bouwd op en bij de vijver. u{ VVSB ziet verder af van dem aanleg van een vijfde veld en Eg is ook niet van plan een kunsS| grasveld aan te leggen. ncj Volgens de voetbalvereniging^ is het gymnastieklokaal aan dejoe Nolenslaan qua afstand wel acceptabel, maar is dit gebouw zonder meer te klein. Oefenen in sporthal De Schelft wordt niet als ideaal ervaren. Er is geen zekerheid dat deze hal al tijd beschikbaar is en voorts vindt men de huur redelijk mwen op de vijver (die een belangrijke functie in de wa terbeheersing vervult) vergt eèn investering van 50.000 gul den. VVSB is overigens niet van plan de hal te verhuren aan anderen. Men wil de oe fenhal alleen voor eigen ge bruik bestemmen. VVSB wil de nieuwe hal al voor de ko mende winterstop in gebruik nemen. B en W van Noordwijkerhout kunnen zich vinden in de plannen van de voetbalvereni ging. Wel stellen zij dat in de nieuwe hal geen activiteiten mogen worden gehouden die De Schelft kunnen schaden en dat VVSB niet op voorshands kan rekenen op een investe ringssubsidie. De raadscommissie welzijn vergadert maandagavond 11 mei over de plannen van VVSB. Ten toonstelling in bibliotheek ALKEMADE Deze maant besteedt de bibliotheek val Alkemade extra aandacht aai twee schrijvers, namelij Maarten 't Hart en Multati Aan deze laatste schrijver sfi een kleine tentoonstelling ge- j wijd, vanwege zijn honderdste sterfdag. De tentoonstelling over Maarten 't Hart geeft een overzicht van hetgeen deze po pulaire Nederlandse schrijvi allemaal gepubliceerd heel Openingstijden: maand; woensdag en vrijdag van 14. tot 16.30 uur, dinsdag en vrij dag van 19.00 tot 20.30 uur en op zaterdag van 10.00 tot 12.0111 eliik ituli Expositie Wethouder C.M. van der Klauw (welzijn) opent vrij dagavond om acht uur in De Schelft in Noordwijkerhout een expositie met werken van Jaap Smit uit Katwijk. De in Noordwijk geboren Smit heeft een voorliefde voor olieverfschilderen en aquarelleren. In De Schelft zijn voornamelijk stillevens en landschappen te zien. De expositie, die duurt tot en met 21 juni, is op werkdagen van negen tot twaalf uur en van half twee tot vier uur te bezichtigen. Tot eind mei kan men er op werkdagen ook 's avonds van acht tot tien uur terecht en op zater dagochtend van tien tot twaalf uur. Roby Gim De 17-jarige zangeres Roby Gim staat vrijdagavond op de planken van Bar Dancing Blues Brothers aan het Henri Dunantplein 11 in Hillegom. In de Soundmixshow van Henny Huisman trad zij op als Dolly Parton. De aanvang van het optreden is om negen uur. Papier Voetbalvereniging Ter Leede haalt vrijdag in Sassenheim oud papier op. Wie oud pa pier heeft, kan dat in zakken of dozen langs de kant van de weg zetten. Voor meer in formatie: telefoonnummer 16585'. Open podium Drie nieuwe en onbekende bands treden vrijdagavond op in Magnifiosi aan de Ruis- hornlaan 21 in Lisse. Het spits wordt afgebeten door een gelegenheidsformatie i met onder anderen Wout Ruigrok en Theo Wassenaar. Daarna volgen de bands Not a Nod en Squad. De zaal gaat om negen uur open, het eer ste optreden begint om half tien. Toegangskaarten kosten vier gulden, reductiekaart houders moeten een rijks daalder betalen. Bingo Scouting Welverro in Lange- raar houdt vrijdagavond vanaf acht uur een bingo avond in het clubgebouw aan de Van Wassenaerstraat. Er zijn diverse prijzen te win nen. De opbrengst komt ten goede aan het onderhoud van het clubgebouw.- Reünie In het kader van het 75-jarig bestaan van de Rijks Middel bare Tuinbouwschool in Lis se wordt vrijdag 15 mei een reünie gehouden. Plaats van handeling is hal 1 van de bloembollenveiling Hobaho. Oud-leerlingen die nog niet zijn benaderd door hun exa menjaar-coördinator worden verzocht zich te melden. Te lefoon 02521-13505. Open dag K&O Katwijk houdt mor gen een open dag in het ge bouw aan de Sluisweg 16. Deze is bestemd voor volwas senen die weer willen gaan leren. Belangstellenden kun nen 's ochtends van negen tot twaalf uur terecht en 's avonds van zeven tot negen uur. In verschillende lokalen kan men groepen aan het werk zien. Kleding De onlangs gehouden kledin- ginzamelingsactie voor de stichting Mensen in Nood heeft in Zevenhoven 3.500 kilo aan kleding, dekens en schoeisel opgebracht De in zameling wordt tweemaal per jaar georganiseerd.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 16