Steve Davis neemt revanche NEGENDE TITEL EVERTON mm Tennis in Ede ofwel gejaagd door de wind sportuitslagen Gari Kasparov wil alternatief toernooi Etappe voor Herrera, Kelly morele winnaar SPORT CeidoeSowa/nt Prijsvragen Ron Jans naar Japan BIJ FINALE WK SNOOKER TEGEN JOE JOHNSON ESSF f r r -/■ wjfc, J J jj S1BS8S5 w, Hf "V^3| it ife& MS Real Madrid tekent beroep aan DINSDAG S MEI 1387 PAGINA 7 DEN HAAG De verdeling van de prijzen bij de prijsvragen van het a» afgelopen weekeinde is als volgt: 1 Lotto: le prijs: geen winnaar; 2e H prijs: 1 maal f 300.000,00; 3e prijs: I 51 maal f. 4.276,40; 4e prijs: 3.586 - maal f 60,80; 5e prijs: 64.759 maal f. 5.00 Cijferspel: 6 cijfers goed: geen win- IInaar; 5 cijfers goed: 1 winnaar; 4 cij- 10 fers goed: 21 winnaars; 3 cijfers >0 goed: 234 winnaars; 2 cijfers goed: >0 2.278 winnaars. jj|'; Toto 18: le prijs: 1 maal f. 21.163,30; 2e prijs: 46 maal f. 306,70; 3e prijs: i0.380 maal f. 92,80. U Töto-gelijk: le prijs: geen winnaar; I 2e prijs: 1 maal f. 380,60; 3e prijs: 28 j? maal f. 67,90; 4e prijs: 433 maal f. o 7.00. KERKRADE Ofschoon Ron Jans nog een contract tot het ein de van het volgende seizoen bij Roda JC uit Kerkrade heeft, ver trekt hij in juli naar Japan om voor de eerste divisieclub Mazda te spelen. Afgelopen week kwam de geboren en getogen Zwolle naar tot overeenstemming met Hans Ooft, de trainer van de Ja panse club. Jans heeft een con tract voor twee jaar getekend. Eerder stonden Boeve (Ajax) en Wilson (FC Twente) in de be langstelling bij de club, die ex- Hagenaar Dido Havenaar als doelverdediger heeft. Rellen bij voetbalduel in India CALCUTTA Tij- dens rellen bij een voetbalwedstrijd tussen twee plaatse lijke clubs in Cal cutta zijn gisteren vijftig gewonden gevallen, onder wie 26 politiemannen. De ongeregeldhe den bij East Ben gaal - Mohun Bagan braken uit, nadat twee spelers slaags waren geraakt. LOKOMOTIV WIL 3000 KAARTEN VOOR EC-FINALE ATHENE De Oostduitse voetbalbond heeft bij de orga nisatie in Athene 3000 toe gangskaarten gevraagd voor de finale van het voetbaltoer nooi van de bekerwinnaars, 13 mei tussen Ajax en Lokomotiv Leipzig. „Voor een Oosteuro- peees team is dat een onge woon hoog aantal", liet een woordvoerder uit de Griekse hoofdstad weten. De Oostduit se supporters komen met twee chartervluchten en enkele speciale treinen naar Athene. Ajax heeft achtduizend kaar ten besteld. Manager AS Roma neemt ontslag ROME Eén dag na de ontluis terende competitie-nederlaag te gen AC Milan (1-4) heeft Sven- Goran Eriksson, manager van AS Roma, zijn ontslag ingediend. Hij zei te hopen het team daarmee te inspireren in de poging zich voor volgend seizoen te verzekeren van Europees voetbal. Het ont slag van Eriksson volgde op een reeks teleurstellende resultaten van AS Roma, dat vorig jaar de Italiaanse beker won en in de competitie als tweede eindigde. Voordat Eriksson naar Italië kwam, had de Zweed de techni sche leiding bij IFK Göteborg en Benfica. FISA verscherpt veiligheidsmaatregelen IMOLA De internationale auto sportfederatie (FISA) zal de veilig heidsmaatregelen verscherpen voor de trainingen en wedstrijden om het wereldkampioenschap voor formule 1-wagens. Dit naar aanlei ding van het ongeluk van de Brazi liaanse coureur Nelson Piquet, die afgelopen vrijdag mét hoge snel heid tegen een vangrail botste. Op 14 mei komen de rijders weer bij een in het Belgische Francor- champs, waar op zondag 17 mei de volgende Grand Prix-wedstrijd zal worden afgewerkt. Daar zullen door de FISA de nieuwe maatrege len aan de renstallen en een af vaardiging van de coureurs bekend worden gemaakt. SHEFFIELD Steve Davis kreeg zijn revan che. In de uitpuilende arena van The Crucible Theatre in Sheffield ver overde Davis voor de vierde keer de^ fel be geerde titel van wereld kampioen snooker en schreef hij en passant 88.000 pond op zijn bank rekening bij. Tachtigdui zend pond voor de toer nooizege en achtduizend pond voor de hoogste break (127) van het ze ventien dagen durende kampioenschap. De ver liezer, titelverdediger Joe Johnson, stond de Dia mond Jubilee Trophy zonder morren af. On danks sterke tegenstand moest de man uit Brad ford zijn meerdere erken nen in de superieure Ste ve Davis: 18-14. Het leek welhaast op een sprookje. Bij de bookmakers was Joe Johnson met 66:1, on danks zijn wereldtitel, slechts één van de vele kanshebbers op dit wereldkampioenschap. Vorig jaar deed Johnson ie dereen versteld staan, door als volslagen outsider de titel voor zich op te eisen. Ook toen was Steve Davis de op ponent in de finale (18-12). Maar in het afgelopen seizoen kon de 34-jarige Engelsman zijn titel geenszins waarma ken. Slechts één keer reikte hij bij een major-tournament tot aan de tweede ronde. Te weinig echter om zich bij het WWm - CT™ émm M - - - - - Steve Davis toonde wederom aan dat hij de nummer één van de tachtiger jaren is op snooker- gebied. rijtje kanshebbers te scharen. En kanshebbers waren er ge noeg. Jimmy White, Neal Foulds, Alex Higgins en in mindere mate ook Cliff Thor- burn en Dennis Taylor wier pen zich de dagen vooraf gaande aan de ontmoeting in Sheffield op tot kanshebbers. Favoriet was echter maar één man: Steve Davis. De 29-jarige Londenaar domi neert immers in de tachtiger jaren de snooker-tafels. Liefst zes keer in de afgelopen ze ven jaar stond Davis tot op de laatste dag in de arena van het mekka van de snooker- sport in Sheffield. Tegen Doug Mountjoy (1981), Cliff Thorburn (1983) en Jimmy White (1984) kwam de num mer één van de ranking als winnaar van de tafel. Slechts in 1985 (Dennis Taylor) en 1986 (Joe Johnson) werd de eer aan een ander gelaten. Al leen in 1982 (Alex Higgins klopte toen Ray Reardon) werd Davis in een vroegtijdig stadium uitgeschakeld. Finale Behoudens in de eerste sessie, welke met een stand van 4-3 werd afgesl^en, heeft Joe Johnson constant tegen een achterstand aangekeken. Da- vis hervond zijn ritme name lijk snel en kon na de eerste dag met een voorsprong van 9-7 zijn hotelkamer gaan op zoeken. In de derde sessie kwam Johnson even dichter bij (9-8). Davis strafte vervol gens de gretigheid van John son vakkundig af en sloot de sessie af met een veilige mar ge van 14-10. In de vierde en beslissende sessie sloop John son opnieuw naderbij en her stelde hij zelfs in de zinderen de 27e frame de aansluiting: 14-13. Gegrepen door deze morele opkikker, poogde Johnson de zaak te forceren. Davis her stelde zich opnieuw bijtijds en bouwde op een indrukwek kende wijze zijn voorsprong weer uit naar 17-13. Na een laatste stuiptrekking van Johnson, stelde Davis in de 32e frame met een break van 78 het kampioenschap veilig. Best betaald Steve Davis, die overigens mede door zijn enorme spon sorinkomen de best betaalde sportman van het Verenigd Koninkrijk is, bereikte op in drukwekkende wijze de finale via overwinningen op de Au stralische kampioen Warren King (10-7), de zesvoudige wereldkampioen Ray Rear don (13-4) en zijn Matchroom collega's Terry Griffiths (13-5) en Jimmy White (16-10). Joe Johnson stuitte daarentegen op meer tegenstand. Eugene Hughes (10-9) en Stephen Hendry (13-12) werden pas in de laatste frame bedwongen. Tegen Murdo MacLeod (13-7) en Neal Foulds (16-9) ging het de Engelsman wat makkelij ker af. Verder waren er op dit we reldkampioenschap hoofdrol len weggelegd voor enkele jongelingen. De 18-jarige Schot Stephen Hendry beves tigde met zijn plaats in de kwart-finale dat ham een gro te toekomst in het verschiet ligt. Echter ook de twee kwartfinalisten, de 24-jarige Nieuw-Zeelander Dene Ö'Ka- ne en Mike Hallett (27) ver schenen onverwacht in het spotlicht. De 60e editie van het wereld kampioenschap snooker kreeg zijn terechte winnaar. Joe Da- vis verdiende aan zijn titel in 1927 zes pond en tien shilling. Steve Davis schroefde in schril contrast hiermee met zijn premie van 80.000 pond zijn seizoentotaal op naar 314.114 pond. Joe Johnson, die voor de tweede plaats 48.000 pond opstreek, verdub belde bijna zijn jaaropbrengst naar 101.000 pond. Ook de verliezers van de halve-finale (24.000 pond), de kwart-finale (12.000 pond), de tweede ron de (6000 pond) en de eerste ronde (3375 pond) werden niet slecht bedeeld. Op de maximum-break van 147 stond zelfs een prijs van 80.000 pond. De wereld-ran- king lijst van de eerste zestien ziet er tenslotte na deze WK als volgt uit: Davis, White, Foulds, Thorburn, Johnson, Griffiths, Knowles, Hig^ns, Dennis Taylor, Silvino Fran cisco, Thorne, Williams, Par- rott, Mountjoy, Reynolds en Hallett. RON MANGELMANS EDE Gies Pluim, de or ganisator van het invita tie-tennistoernooi dat deze week voor het tweede achtereenvolgende jaar op het Tesqua-complex in Ede wordt gehouden, noemt „zijn" evenement graag een lentefeest Die optimistische kwalifi catie was gisteren echter ver bezijden de waarheid, want de weersomstandig heden werkten geenszins mee op de openingsdag die gekenmerkt werd door veel wind, een bitte re kou, weinig toeschou wers en vooralsnog geen al te spectaculaire uitsla gen. Gejaagd door de wind was het geboden tennis evenmin van een al te hoog gehalte, terwijl de eerste partijen vooral een aantal onbekende namen op de gravelbaan brachten. Bo vendien vond de geplande partij van Michiel Schapers, de enige Nederlandse deelnemer ditmaal, geen doorgang omdat zijn Zweedse tegenstander Pe ter Lundgren nog uit Ameri ka, waar hij zondag de finale van een toernooi in Tulsa speelde, diende te arriveren. Van de acht geplaatste spelers, met Ivan Lendl en Stefan Ed- berg als de voornaamste pu- bliektrekkers. was voorts nog geen spoor te zien. Die komen pas later deze week in aktie en de gisteren afgewerkte voor hoede-gevechten konden nog geen al te grote opwinding veroorzaken. Maar dat zou ook wel eens met de heersende kou te maken hebben kunnen gehad. Hoewel de enige opti mist Gies Pluim de weersvoor uitzichten op zijn welbekende manier zo positief mogelijk in terpreteerde. „Ach. zo erg is het toch niet, ik heb nog wel eens in Hamburg in de sneeuw naar tennis zitten kijken". Ivan Lendl heeft gisteren in een demonstratietoernooi in Barcelona korte metten ge- - maakt met Mats Wilander. De Tsjechoslo waak won met 6-0, 6-0 van de Zweed De Ameri kaan John McEnroe won voorts met 6-1, 3-6, 6-3 van de Fransman Henri Leconte. MADRID Het bestuur van Real Madrid zal beroep aante kenen tegen de zware straffen, die de tuchtcommissie van de Europese Voetbal Unie (UEFA) het afgelopen week einde heeft opgelegd. Dat maakte de voorzitter van Real, Ramon Mendoza, in een inter view voor de Spaanse televisie bekend. Mendoza zei, dat en kele juristen zich bezig hielden met het opstellen van het be roep, waarna de clubdirectie zich over de tekst zou buigen om daar goedkeuring aan te hechten. De UEFA strafte Real Madrid voor de gebeurtenissen tijdens de halve finale-wedstrijden voor het toernooi om de Euro pese beker voor landskampi oenen tegen Bayern München vorige maand. In München werd Juanito uit het veld ge stuurd, nadat hij de op de grond liggende Matthëus in het gezicht had getrapt. In de return in Madrid vlogen aller hande voorwerpen op het veld, waardoor de wedstrijd later begon. Real Madrid moet de eerstkomende twee thuis wedstrijden in een Europees bekertoernooi achter gesloten deuren spelen en een boete be talen van ruim 54.000 gulden Juanito kreeg een „Europese" schorsing voor vijf jaar opge legd. Mendoza ging niet nader in op de details van het beroep, maar hij wilde wel zeggen, dat de spelers van Bayern door be ledigende gebaren in de rich ting van het publiek provoce rend waren opgetreden. Vol gens een schatting zou de club er ruim vier miljoen gulden bij inschieten als er tweemaal thuis zonder bezoekers ge speeld moet worden. Zoals het er nu naar uitziet kan de club van trainer Leo Beenhakker ook volgend sei zoen beschikken over de Mexicaanse spits Hugo San-, chez. De topschutter heeft be-' kend gemaakt, dat hij weer van gedachten is veranderd en afziet van het plan in Italië aan de slag te gaan. „Ik heb nog een geldig contract tot 1990 met Real Madrid en zal dat uitdienen", zei Sanchez. ROTTERDAM Wereldkam pioen schaken Gari Kasparov werpt heel zijn prestige in de strijd om een alternatieve toer- nooienreeks van de grond te krijgen, waarin de door hem gesmade president van de we reldschaakbond (FIDE) Cam- pomanes zo weinig mogelijk te vertellen krijgt. Het gaat om een Grand Prix-reeks van zes evenementen over de jaren 8 en 1989. „Eind dit jaar maak ik door een overwinning in een revanche-tweekamp te gen Karpov een einde aan het Karpomanisme en kan de Grand Prix van de grond ko men. Liefst zonder de FIDE". Kasparov verstaat onder Kar pomanisme (een samentrek king van de namen van zijn aartsrivaal Karpov en de Phi- lippijnse FIDE-president Campmanes) de vriendjespoli tiek en de omkopingspraktij ken, waarvan hij de FIDE be ticht. Volgens de is onder de negen steden die belangstel ling hebben ook Rotterdam. 6H ;pt „Of er een derde recordpo ging in het verschiet ligt? Het krijgen van sponsors lever een heel groot probleem op. En zo'n voorbereiding geeft een hoop rompslomp. Ik wil :eerst gewoon een rustig sei- ■zoen meemaken. Ik zeg niet nooit, maar ik sta nu ook weer niet direct te trappelen. Het blijft een groot risico. Al pak je het nog zo professio neel aan. Maar als het ooit nog zover komt, dan zou ik .het helemaal alleen doen. Zonder begeleiding. De trai ningsschema's heb ik nog wel. Die zijn zo weer te ge bruiken. En Ferdi Oyen heb ik er ook niet meer bij nodig. De concentratie- en ontspan ningsoefeningen ken ik in middels wel. Nee, ik zou denk ik genoeg hebben aan de bondscoach". (Wielrenster Mieke Havik in De Telegraaf) „Hoe meer medische romp slomp, hoe meer je je gaat in beelden. Bij ons in de ploeg neemt de dokter elke morgen de bloeddruk en de hartslag op. Tja. En dan die gesprek- pken aan het ontbijt. Hoe hoog was je bloeddruk? Tachtig tot honderdtien. Goh, ik heb ze ventig tot honderd. En je hartslag? Vijftig, zeg ik dan wel eens, dan mag je wel op passen, dan staat dat ding bij na stil. En dat eten van al die natuurprodukten. Het zal niet schaden. Maar baat het? Ik heb altijd het idee dat een .goede maaltijd voldoende is en ik geen meters nodig heb om te voelen of de vorm daar is". (Wielerprof Johan van der Velde in de Haagsche Cou rant) „Fouten? Natuurlijk heb ik ze gemaakt, gelukkig wel. Ik heb bij voorbeeld de andere werksfeer verkeerd inge schat. Bij AZC Alphen had je een voortreffelijk bestuur, een voortreffelijk manager, een goede commissie. Ik kwam bij een bond waar dat niet zo was. De betrokken heid van het bondsbestuur en de commissies zijn op mij als onvoldoende overgekomen. Ik denk dat men zich bij de bond nogal eens vergist in het uitstippelen van de be leidslijnen. Van de huidige organisatie mag algemene be trokkenheid eigenlijk niet gevergd worden. De KNZB is een mammoetbond en ik zet daar vraagtekens achter. Polo, zwemmen, mooi zwem men en mooi springen. Waarom moet dat samen, en kel en alleen om dat ene ge meenschappelijke: water? Waarom geen aparte polo- bond in Nederland, als je die in het buitenland wel hebt? Joegoslavië, Hongarije, Au stralië en de Verenigde Sta ten. De structuur van de KNZB bestrijkt een veel te groot terrein, wat kan je dan eigenlijk verlangen?" Oud-waterpolobondscoach George Geurtsen in Sport International) „Als die twee echt zeker zijn dat ze naar Milan gaan moe ten ze als de sodemieter met een cursus Italiaans begin nen, want dat kan hun start vergemakkelijken. Ik had zelf in mijn eerste jaar bij Pisa een vreselijke periode omdat ik geen contact had met mijn medespelers Je zit dan uren in het trainings kamp. Dan kun je je niet te rugtrekken maar moet je contact zoeken. Het is vrese lijk als je niets kunt zeggen, want dan word je zo een zaam. Marco en Ruud moeten zeker niet met elkaar optrek ken in het begin, ze moeten integreren in de groep, an ders vallen ze er direct bui ten. En dan heb je nog de pers. Je moet met de journa listen leren omgaan en dat kan alleen als je hun taal Toni Schumacher: „Van ach teraf praten nooit gehouden". spreekt. Verder moet je snel de mentaliteit en de gewoon ten van de Italianen leren kennen. Het zijn onzekere mensen die enorm opkijken tegen alles dat uit het buiten land komt". (Voetballer Wim Kieft in Elf) „Wij bestaan dank zij onze sponsors, dan vind ik het lo gisch dat die mensen enige zeggenschap hebben. Ik vind niet dat de sponsor vertegen woordigd moet zijn in het be stuur dat in principe auto noom moet kunnen functio neren, maar we moeten wel degelijk rekening houden met de belangen van de sponsor. In dat kader mag er neige inventiviteit verwacht worden van het bestuur. Ik zou dat geen MACHT van de commercie willen noemen, maar het kan nooit kwaad als een sponsor wat te mel den heeft over de commer ciële bedrijfsvoering van je club. Als onze sponsor zegt dat we de tering naar de ne ring moet en zetten, dan is dat een volstrekt logische zaak. We vragen hem ten slotte om geld, dan heeft hij het recht te stellen dat wij met dat geld uit moeten ko men. Dan moeten we niet steeds aankloppen voor voor een extra bijdrage". (Voorzitter Jaap Bonten bal van Excelsior in Voet bal International) „In deze vorm zal de huidige competitie over tien jaar niet meer bestaan. Met achttien clubs in de eredivisie is het niet vol te houden. Maar aan de andere kant zal en moet er meer gevoetbald worden. Drie keer in de week spelen is geen punt voor professio nals. Die hebben dat ook lie ver. Zie Ajax nu. Ook in an dere landen hoor je geluiden om alles breder te gaan orga niseren". (Manager Kees Ploegsma van PSV in De Volks krant) „Ik heb al jaren met het plan rondgelopen. Het is maar goed dat ik niet wist wat me allemaal boven het hoofd hing. Als ik had geweten dat ik bij Köln weg zou moeten, uit het Duitse elftal zou wor den gezet en als ik had kun nen vermoeden hoe mijn col lega's zouden reageren, dan had ik er waarschijnlijk van afgezien. Dan was er nooit een boek over Toni Schuma cher gekomen, want ik heb me altijd op het standpunt gesteld dat je zo'n boek nog tijdens je carrière moet uit brengen. Omdat het te mak kelijk is en zelfs een beetje laf om pas met je verhaal te komen als je bent gestopt en niet meer van de voetbalwe reld afhankelijk bent. Van achteraf praten heb ik nooit gehouden". (Toni Schumacher in het Leidsch Dagblad) Wim Kieft: „Cursus Italiaans volgen". LONDEN Everton is voor de negende maal in zijn bestaan en voor de tweede keer in de laatste drie jaar voetbalkampioen van Engeland geworden. De overwinning van 1-0 in de uitwedstrijd tegen Norwich City was gisteren voldoende om Liverpool dit seizoen definitief op afstand te houden. Liverpool, dat tegen Watford speelde, zegevierde net als zijn stadgenoot met 1-0. Het was de laatste wedstrijd van Ian Rush in het stadion aan Anfield Road voordat hij naar Juven- tus verhuist. Voor deze gele genheid was hij tot aanvoerder benoemd. Rush nam afscheid van zijn supporters met zijn 29e seizoenstreffer. De afstand met Everton bleef echter vier punten, een kloof, die Liverpool in de resterende wedstrijd niet meer goed kan maken. De kampioenstrofee hoeft dus slechts over een kleine afstand te verkassen: van Anfield naar Goodison Park. Het jaar daarvoor was Pat van den Hauwe (links) schiet Everton naar de beslissende winst. het traject in omgekeerde volgorde afgelegd. De „Toffees", zoals de spelers van Everton wegens de naast het stadion gelegen suiker- werkfabriek ook wel worden genoemd, grepen de titel niet in hun beste wedstrijd van het seizoen. Al na 45 seconden viel de naar later bleek enige tref fer door Pat van den Hauwe, een in België geboren interna tional van Wales, die het grootste deel van het seizoen met een blessure kampte en slechts negen keer in actie kwam. Nadat hij uit een pass van Trevor Steven had ge scoord, beperkte Everton zich er voornamelijk toe de vroeg verkregen voorsprong vast te houden. Dat doel werd meer bereikt door werkvoetbal dan door oogstrelende acties, toch het handelsmerk van Everton. verkregen. Aan de andere kant van de ranglijst zag Aston Villa zijn plaats in de eerste divisie ver loren gaan door een nederlaag op eigen terrein van 2-1 tegen Sheffield Wednesday. LAGOS DE COVADONGA Eindelijk lijkt de vlam in de Ronde van Spanje te slaan, na dat de eerste helft van deze wielerronde in betrekkelijke rust (en saaiheid) was afge werkt. De Colombiaan Luis Herrera, die gisteren zijn 26e verjaardag vierde, won de ko- ninginnerit en nam tevens de leiding in het algemeen klasse ment over van de Westduitser Raimond Dietzen. Maar niet alleen Herrera was een gelukkig mens aan de fi nish. Mogelijk nog meer tevre den was de Ier Sean Kelly. Nooit was de Ierse klassieker- koning (dit jaar overigens zon der zege in een belangrijke eendagswedstrijd) in een zwa re bergetappe zo dicht bij de echte klimmers geëindigd. Niet alleen namelijk waren enkele bergen van het zwaar ste kaliber in de etappe opge nomen, de finish was ook nog bovenop de flanken van een col buiten categorie gelegen. In het klassement behield Kel ly zijn tweede plaats, met een achterstand van 39 seconden op de Colombiaan. Herrera meende na afloop deze etappe en winst in het bergklasse- ment voldoende te achten voor het slagen van zijn Vuelta. Over een week is een tijdrit over 24 kilometer gepland, waarin Herrera Kelly norma liter ver voor moet laten gaan. Dank zij een enorme inzet heeft de Nederlandse dames- ploeg de schade tot een mini mum beperkt in de Ronde van de Aude. Een lange solo van de Russin Poliakova was de oorzaak van een enorme jacht van het peloton. Bijna kostte dit de Francaise Longo haar leidende positie. De sprint van het uitgedunde peloton werd gewonnen door Monique Knol. Ook de Haagse Cyntha Lutke Schipholt bevond zich in dat peloton. TENNIS Int. toernooi Ede Enkelspel, eerste ronde: Simone Co lombo (Ita) - Nino Marques (Por) 7-6 (7-5), 6-2; Dan Goldie (Vst) - Javier Sanchez (Spa) 4-6. 6-3, 6-1; Nduka Odizor (Nig) - Mike De- palmer (Vst) 2-6, 6-0, 6-4, Jean Fleurian (Fra) - André Agassi (Vst) 6-3, 7-5. VOETBAL Engelse competitie: Aston Villa - Shef field Wednesday 1-2, Liverpool - Watford 1- 0. Manchester City - Nottingham Forest 1- 0. Newcastle United - Charlton Atletic 0-3, Norwich City - Everton 0-1, Queen s Park Rangers - Arsenal 1-4, Southampton - West Ham United 1-0, Tottenham Hotspur - Manchester United 4-0, Leicester City - Co ventry City 1-1 Stand aan kop: 1. Everton 40-80, 2. Liver pool 41-76. 3. Tottenham 40-71, 4. Arsenal 41-70, 5. Luton 40-66. WIELRENNEN Ronde van Spanje Elfde etappe: 1 Luis Herrera (Col) de 179 kilometer van Santander naar Lagos de Covadonga In 5 uur 16 minuten en 10 seconden, 2. Vicente Belda (Spa) op 1.26. 3. Sean Kelly (Ier) zelfde tijd, 4. Oscar Je sus Vargas (Col) op 1.28, 5. Jesus Blanco Villar (Spa) op 1.39. 6. Raimund Dietzen (WDI) z.t.. 7. Omar Hernandez (Col) z.t., 8. Pablo Wilches (Col) M.. 9. Angel Arroyo (Spa) op 1.48, 10. Laudelino Cubino (Spa) op 1.57, 15. Yvon Madiot (Fra) op 2.57, 17. Pedro Delgado (Spa) op 3.11, 20. José Luis Laguia (Spa) op 3.44. 26. Laurent Fkjnon (i-ra) op 3.51. 58. Moreno Argentm (Ita) op 8 16. 63. Luc Suykerbuyk (Ned) op 8.25. 79. Erwin Nijboer (Ned) op 10.32. 82. Renè Beuker (Ned) op 10 47, 92. Marc van Or- souw (Ned) op 12.00, 102. Henk boeve (Ned) op 14.00, 117. Henri Manders (Ned) op 18.08. Algemeen klassement: 1. Herrera 54.40.28, 2. Kelly op 0.39, 3. Dietzen op 0.50, 4. Vargas op 2.07, 5 Belda op 2.37, 6. Delgado op 2.49, 7. Cubino op 3 37. 8. Fuerte op 3.57, 9. Madiot op 4.27. 11. Gaston op 5.29, 12. Martin Earley (Ier) op 5.34, 13. Julian Gorospe (Spa) op 5.35, 14. Henry Cardenas (Col) op 5.55. 15. Fignon op 5.59. 60. Argentin op 30.13. 73. Nijboer op 41.06, 80. Suykerbuyk op 44.47. 93 Van Orsouw op 51.55, 104. Boeve op 1.01.16. 113. Beuker op 1.07.35. 122. Manders op 1.49.58. Ronde van de Aude (dames): Derde etappe: 1 Tamara Poliakova (Sov) de 72 kilometer van Les-Cabannes-de- Fleury naar Fleury in 1.56.37. 2. Monique Knol (Ned) op 0.43, 3. Jeannie Longo (Fra). 4. Connie Meijer (Ned), 5. Mara Monzole (Ita). 9. Heieen Hage (Ned), 30. Rita Tim pers (Ned), 31. Mieke Havik (Ned). 36. Cyntha Lutke Schipholt (Ned) allen in de zelfde tijd als Knol Algemeen klassement: 1. Longo 4 20.39. 2. Edith Schonenberger (Zwi) op 0.02, 3. Maria Canins (Ita) op 0.04, 4. Polia kova op 0.50, 5. Knol op 0.54. 7. Havik op 0.58. 8. Meijer op 0.59. 12. Hage op 1.02, 22. Timpers op 1.05, 46. Lutke Schipholt op 1132.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7