Rechterlijke macht ruziet over salarissen PvdA nog niet toe aan tweede brigade in West-Duitsland Handel met China nog kwestie van lange adem Nederlands echtpaar nog maand vast in Belgie Meerkeuzevragen over geschiedenis te eenvoudig f 20TX WBSD BINNENLAND CeidöcSomont „Karaktermoord" op presidentskandidaat DINSDAG 5 MEI 1987 PAGINA 4 DEN HAAG Binnen de PvdA-fractie zijn de menin gen verdeeld over het stationeren van een tweede Ne derlandse brigade in West-Duitsland. Op de door ka merlid Ter Beek geuite wens heeft zijn fractiegenoot en oud-minister van defensie Stemerdink voorlopig af wijzend gereageerd. Ook bij de regeringspartijen CDA en VVD heerst twijfel. BRUSSEL De rechtbank in Antwer pen heeft gisteren de voorlopige hechtenis bevestigd van het Ne derlandse echtpaar S., dat wordt verdacht van terroristische ac tiviteiten. Cor (61) en Gon (63) S. werden begin vorige maand aangehouden in de buurt van Antwerpen omdat zij in het bezit waren van een aan zienlijke hoeveelheid Êamfletten van de elgische terroristi sche organisatie CCC (Strijdende Commu nistische Cellen). Volgens de hoof dof fi- cier van justitie in Antwerpen kan het bejaarde echtpaar nu weer maximaal één maand worden vast gehouden. De Utrechtse advo caat Ph. Bakker Schut, die in het ver leden een naam heeft opgebouwd als raads man van links-extre misten, heeft de ver dediging van het uit Apeldoorn afkomstige echtpaar op zich ge nomen. Hij meent dat Cor en Gon S. het slachtoffer zijn ge worden van een spel tussen de Nederland se BVD en de Belgi sche staatsveiligheids dienst. De aantijgin gen zijn volgens hem sterk overdreven. Het echtpaar steunt de communistische strijd en is geabonneerd op enkele linkse perio dieken, zoals de Gro ningse Knipselkrant en het Amsterdamse actieblad Bluf!, maar van een CCC-lid- maatschap is geen sprake, aldus Bakker Schut. Legering van een tweede bri gade in West-Duitsland is geen nieuw idee. Het speelt al jaren. Onlangs werd de discussie nieuw leven ingeblazen door het boek „Voor hetzelfde geld meer defensie" van prof. P. Volten, deskundige op het ge bied van vrede en veiligheid. In dat boek bepleit Volten een uitbreiding van de landmacht van Nederland. Het aantal pa rate brigades zou kunnen wor den uitgebreid van zes tot acht. Daarachter zou een mo bilisabel legerkorps van even eens acht brigades kunnen staan. Tegenover deze uitbrei ding van de landmacht zou een inkrimping van de lucht macht en de marine moeten staan. Ter Beek voelt zich aan getrokken tot deze ideeën. Vorig jaar sprak het PvdA- congres zich echter uit voor een bezuiniging van vijf pro cent op de defensie-uitgaven voor de komende vier jaar. Hierop heeft Volten kritiek: „Het gaat de PvdA in sterke mate om bezuinigingen. Wan neer deze partij vijf procent zou willen besparen op defen sie, moet zij dat maar eens uit rekenen. Als je uitgangspunt luidt dat er moet worden be zuinigd, wordt er door de NAVO-partners beslist niet naar je geluisterd". Doelmatig Voor Volten staat een doelma tige krijgsmacht voorop: „Je moet uitgaan van de gevechts kracht, die moet blijven. Je moet je naar het resultaat rich ten. Door doelmatigheid kan dat beter worden. Door meer naar de kosten dan naar het resultaat te kijken, keert de PvdA de zaken om. Het punt is een degelijke defensie in stand te houden. In de huidige benadering wordt de defensie slechter. Daarom is een grote re specialisatie in de taken van de NAVO noodzakelijk". Zo'n specialisatie kan'in de vi sie van Volten bereikt worden door de landmacht in Duits land te versterken met een tweede brigade: „De verdedi ging van de Noordduitse laag vlakte is momenteel een groot probleem. Door het lage ge boortecijfer is het aantal dienstplichtigen in West- Duitsland gehalveerd. Er is een sterke behoefte aan man kracht die gemakkelijk door Nederland geleverd kan wor den. Nederland ligt in het ope ratiegebied, waardoor de troe pen snel in Duitsland aanwe zig kunnen zijn. Voordeel is dat door legering van een tweede brigade de Duitsers ontlast worden. Hun troepen kunnen als operationele reser ve dienen". Volten heeft uitgerekend dat het Nederlandse geboortecijfer tot 2015 volgens de schattingen voldoende hoog blijft om ook in de behoefte van een grotere landmacht te voorzien. Weerstand Binnen de krijgsmacht is de weerstand tegen de opvattin gen van Volten groot. Het ligt voor de hand dat marine en luchtmacht, die in de ogen van Volten praktisch gehalveerd kunnen worden, zich verzet ten. Uiteindelijk is echter het oordeel aan de politiek. PvdA-kamerlid Relus Ter Beek heeft de eerste aanzet ge geven en de ideeën van Volten als een mogelijkheid tot bezui niging aangegrepen. Hij vindt echter d^t versterking van de conventionele strijdkrachten niet tot hogere defensieuitga ven hoeft te leiden. Maar hij krijgt niet de steun van Stemerdink die een noti tie over conventionele verde diging voor zijn fractie voorbe reidt. Volgende maand komt de fractie bijeen om over de conventionele bewapening een standpunt te bepalen, hetgeen noodzakelijk is door de voort gang van de ontwapeningsbe sprekingen tussen de Verenig de Staten en de Sovjet-Unie. Stemerdink is ervan overtuigd dat nieuwe plannen de defen sie-uitgaven niet doen vermin deren. Toch is het door reorga nisatie en studie van Europese defensie niet nodig dat de kos ten stijgen, aldus Stemerdink. DEN HAAG Magistra ten die met elkaar over straat rollen, dat gebeurt niet elke dag. Gerekend naar de doorgaans naar buiten uitstralende sere ne rust in de gelederen van de rechters is er sprake van een fikse rel. De aanleiding tot het op stootje, dat kortgeleden nog is aangewakkerd door een artikel in het Trema, het Tijdschrift voor de Rechterlijke Macht, is een geldkwes tie. Binnen de doorgaans zo waardige Nederlandse Vere niging voor Rechtspraak (NVvR) moet binnenkort een gezamenlijk standpunt be paald worden over een voor stel voor een nieuwe salaris- structuur waarover tussen een delegatie van deze „vak bond van rechters" (1300 stemgerechtigde leden) en het ministerie van justitie is onderhandeld. Bijzonder Rechters en officieren van justitie zijn doorgaans geen oproerkraaiers en juist daar om is de beroering in die kringen zo bijzonder. De Raio's (Rechterlijke Ambte naren In Opleiding, aanko mende rechters en officieren) binnen de NVvR hebben hun ongerustheid over de dingen die staan te gebeuren zowel in het blad Trema als via de media publiekelijk aan de orde gesteld. Kort gezegd komt het erop neer, dat straks de oudere rechters meer uitloopmogelijkheden in salaris kunnen krijgen en de jonge rechters om dat te kunnen betalen flink minder gaan verdienen. „Het is onac ceptabel dat het onvermogen van een belangenvereniging om structurele salarisverbe teringen af te dwingen wordt afgewenteld op de schouders van haar (financieel) zwakste groep: de raio's", zegt voorzit ter mr. Philippart van de sec tie Raio's binnen de NVvR. De eerste voorstellen voor de nieuwe structuur dateren van mei 1980. De rechterlijke macht had bij de minister aangedrongen op hogere sa larissen voor iedereen, om de grote concurrentie aan te kunnen met het bedrijfs leven, waar mensen met de zelfde opleidingen soms het dubbele of zelfs het drievou dige verdienen. De rechter aan het werk. Om de aantrekkelijkheid van het ambt van rechter te vergroten, moeten de topsalarissen omhoog, vindt de Nederlandse Vereniging voor Rechtspraak. De consequentie is dat de aanvangs salarissen voor jonge rechters flink omlaag gaan. Een adviescommissie uit kringen van de NVvR bracht in september 1985 een rap port uit over zo'n nieuw sy steem. Nadat de minister van justitie de eis had gesteld dat de betere salariëring de over heid niks extra mocht kosten bereikte het bestuur van de NVvR begin dit jaar met jus titie overeenstemming: de sa larissen van de oudere rech ters en officieren van iustitie gaan omhoog, terwijl de aan vangssalarissen voor jongere collega's omlaag gaan. Gepakt Daar wringt nu de schoen. „We voelen ons dubbel ge pakt, zoals dat bij gewone vakbonden heet", zegt mr. Philippart namens de raio's. Deze aankomende rechters zien in het nieuwe bezoldi gingsstelsel hun aanvangssa laris (nota bene na acht jaar opleiding) aanmerkelijk lager uitkomen dan in de huidige regeling. Volgens het voor stel gaan zij als rechter of of ficier ongeveer 800 gulden bruto minder verdienen dan hen bij aanstelling als raio was beloofd. Raio's die uit zicht hebben op een baan bij een grote rechtbank kunnen er in dat geval zelfs 1400 gul den op achteruit gaan. De al dus ontstane ruimte wordt gebruikt om bijvoorbeeld het eindsalaris van een rechter in een kleine rechtbank (7845 gulden bruto per maand) te verhogen tot ongeveer 9000 gulden. De raio's menen dat er op grond van de eerder gewekte salarisverwachtingen ruimte zou moeten zijn voor een overgangsregeling. Volgens de oudere leden van de NVvR is de zware kritiek van hun jongere collega's on terecht, omdat ze immers op den duur zelf meeprofiteren van de hogere topsalarissen* Dat is volgens raio-vertegen woordiger Philippart dan wel een heel laat voordeel. Hij heeft berekend dat dat pas in lichte mate geldt vanaf het zestiende jaar na de afron ding van zijn opleiding tot rechter. „Enig mogelijk voor deel gaat pas spelen als de duurste jaren uit een men senleven achter de rug zijn", klaagt Philippart. Kwaliteit Toch is de gedachte achter de nieuwe salarisregeling voor rechters in beginsel niet zo slecht. „De kwaliteit van de rechtsspraak is in het ge ding", zegt mr. F.C. Flieck president van de Zwolse rechtbank en voorzitter van de NVvR. Er is sinds enige tijd een uittocht van justitieel personeel gaande naar vetbe- taalde banen in het bedrijfs leven en in de advocatuur. Volgens de magistraten ma ken de relatief lage salarissen in hun „branche" het er niet makkelijker op om te vol doen aan de doelstelling dat nieuwe rechters voor de helft uit eigen kweek (zoals afge studeerde rechtenstudenten, advocaten en bedrijfsjuristen) en voor de andere helft uit specialisten uit het maat schappelijk leven worden binnengehaald. De laatste groep instromers kan zorgen voor bijvoorbeeld specialisti sche kennis op het gebied van faillissementen, verzeke ringskwesties en tal van an dere gecompliceerde onder werpen. De verhouding tus sen de twee groepen nieuwe rechters is zo gekozen om de noodzakelijke evenwichtig heid in de rechtspraak te handhaven. Die komt in ge vaar, wanneer er geen aan trekkelijk salaris te verdie nen is, zeggen de NVvR-be- stuurderen. Belangrijkste probleem voor mr. Flieck en de zijnen wordt het overtuigen van de achterban, die door de sala risperikelen danig in beroe ring is geraakt. Dat wordt bij een speciale algemene leden vergadering op 13 mei nog een hele klus, zeker nu de getroffen raio's de oppositie tegen de plannen hebben ge mobiliseerd. Weliswaar zijn de raio's binnen de NVvR met 200 vertegenwoordigers zwaar in de minderheid, maar mr. Philippart rekent op de redelijkheid van de meerderheid. Mr. Flieck heeft geen goed woord over voor de handels wijze van de .jongelui in op leiding", die de interne kwes ties van de NVvR in de pu bliciteit hebben gebracht. „Die hele aanpak heeft vol strekt niet mijn instemming. Dit is een interne zaak en ik hecht zeer aan een zekere mate vap verenigingsdiscipli ne. Ik geef verder mijn me ning over de inhoudelijke kant van de zaak niet, we gaan dit eerst eens verstan dig, in eigen kring bespre ken". ARJEN VAN DER SAR Voor het eerst werden de mavo- (en lbo-)kandidaten op het eindexamen geschiedenis geconfronteerd met meer keuzevragen. Voor de ge schiedenis-docent van het Aloysiuscollege in Den Haag, de heer M. Klaverkamp, mag er direct mee worden gestopt. Vooral het C-examen was veel te makkelijk. Er was al een voldoende te behalen door leerlingen die slechts de begrippen kenden maar zich niet in de achtergronden hadden verdiept. Maar ook het D-examen had een te laag niveau. Zelfs de ant woorden op de drie open vra gen over staatsinrichting konden gemakkelijk op één kantje worden genoteerd, en dat waren de leerlingen wel anders gewend, aldus de heer Klaverkamp. De stof voor geschiedenis be treft dit jaar voor alle school typen: het functioneren van het Nederlandse parlemen taire stelsel en de geschiede nis van de Sovjet-Unie in de jaren 1924-1964. De vragen over het Sovjetrussische ge deelte waren veelal opgehan gen aan cartoons die door gaans weinig twijfel lieten over de antwoorden. De car toon van Behrendt over de Kennedy en Chroestsjov was daarvan een - aardig - voor beeld. Daarnaast waren er enkele vragen over de rede van Chroestsjov tot het 20e partijcongres, waarin hij de destalinisatie inluidde. De vragen over staatsinrichting (C-niveau) waren te veel ge richt op de rechten van de Kamer. Overigens was de spreiding van de vragen goed. Op de vraag over de derde dinsdag in september werd in de keuze-antwoor den een onjuiste oplossing aangegeven. Volgens mevrouw W. van Rooyen van het Lucascollege in Voorschoten waren de havo-kandidaten best over het examen te spreken. De meesten hadden ook niet al hun tijd nodig. Het onderdeel staatsinrichting was te be perkt. De parlementaire en- auête kreeg vrij veel aan- acht, soms zelfs wat te gede tailleerd. De vraag over de samenstelling van een enquê tecommissie gaf enige ver warring als die werd vergele ken met die over de samen stelling van de Kamer. De opstelvraag naar de gang van zaken bij een kabinetsforma tie stelde de leerlingen voor het probleem een helder en logisch antwoord te formule ren in slechts 300 woorden. Ook de vwo'ers hadden ge schiedenis. De eerste vragen gingen over het bestaans recht) van de Eerste Kamer. Deze was immers bij de laat ste statenverkiezingen in het nieuws in verband met een mogelijke linkse meerder heid. De overige opgaven wat betreft Nederland be handelden de mogelijkheden van de Tweede Kamer om invloed en controle uit te oe fenen: recht van initiatief en recht van enquête. Centraal bij het onderwerp over de Sovjet-Unie stond de buitenlandse politiek. Via een grote betoogvraag moes ten de kandidaten het Sovjet- -beleid in perioden indelen en deze van passende gebeur tenissen voorzien. De vage aanwijzingen maakten deze opdracht vrij moeilijk. Al met al een examen dat goed Vraag uit het mavo-examen geschiedenis: waar heeft deze prent betrekking op: a. op de bouw van de Berlijnse muur, b. op de Cuba-crisis, c. op de lancering van de Spoetnik. inhaakte op actuele ontwik kelingen. Scheikunde Het scheikunde-examen voor de mavo bestond uit veel korte vragen over de theorie. Volgens de heer A. Mertens, docent aan het Lucascollege, was het examen niet echt moeilijk en waren de meeste leerlingen ook binnen de ge stelde tijd klaar. Hoewel nor maal gesproken het examen voor mavo-C makkelijker is dan dat voor mavo-D, waren beide examens nu even moei lijk. Verder was Mertens van mening dat de vragen voor mavo-C beter over de stof verdeeld waren dan die voor mavo-D. Behalve een vraag over het zuur worden van wijn en een over het optre den van roest bij ijzer en alu minium, zaten er geen leuke vragen bij, aldus Mertens. Bij het scheikunde-examen voor de havo was de hoeveel- MXXWWIJ' heid rekenwerk minimaal. Volgens de heer V. Leyh, do- i cent aan het Westland Colle ge, was het een redelijk tot makkelijk examen waarbij alle onderwerpen aan de orde kwamen. Hoewel de vragen een sterk afwisselend karakter hadden, vond Leyh het opvallend dat er.vrij veel vragen waren over zwavel. Een heel aantal vragen wa ren duidelijk gericht op de praktijk van het dagelijks le ven. Vraag twee bijvoorbeeld ging over een oplossing van waterstofchloride. Deze vraag werd ingeleid door een citaat uit een Engelse detecti ve-roman waarin een moord wordt gepleegd met de oplos sing van waterstofchloride. Verder was er een vraag over gebruik van sulfiet in gehakt, het gehalte van fos- forzuur in cola en over de sa menstelling van yoghurt. Puzzel Het vwo-examen scheikunde leek meer op een puzzel dan op een test voor scheikundig inzicht. Er waren verschil lende formuleringen die nog al dubbelzinnig overkwamen en veel duidelijker gesteld hadden kunnen worden. Vol gens de heer R. Al, docent aan het Westland College, was het een minder examen dan de andere jaren. Het exa men bestond uit vier opga ven met 23 onderdelen. Bij de eerste vraag, die over een kernreactor ging, kwam wei nig scheikundig inzicht te pas. Alleen vraag drie en vier, die puur scheikundige problemen behandelden, wa ren volgens Al het vwo-ni- veau waardig. Handelskennis Leao, lhno en lmo begonnen de tweede examenweek met handelskennis II, voor leao en lhno afwijkend van dat van voorgaande jaren. Toen waren er open vragen over bedrijfscalculatie en boek houden. Nu ging het om veertig meerkeuzevragen met als 'toetje' vijf journaal- posten. Maar voor de leerlin gen was de hoeveelheid werk er niet minder om. Het re kenmachientje moest druk worden gehanteerd. Er wa ren vragen over verzekerin gen en rendement. Zo was er een vraag over de premie die moet worden betaald voor een nieuwe auto. Daarbij moet rekening worden ge houden met de bonus/malus- -situatie. Voor veel leerlin gen zegt bonus/malus nau welijks iets, dus werd het gokken. Verder waren er vragen over gezinsconsump tie, afschrijvingen, afbetalin gen en vreemd geld. De laat ste was een gemene, omdat rekening moet worden ge houden met het bedrag dat de bank eist voor verleende diensten. Bij handelskennis II voor lmo blonken de open vragen niet uit door originaliteit. Bij de meerkeuzevragen waren zowel theorie- als praktijk vragen. Bij de eerste catego rie ging het bijvoorbeeld om een groentehandelaar die naast groente en fruit ook bloemen wil gaan verkopen. De leerlingen konden kiezen uit de mogelijkheden: Is dit een geval van a. differentia tie; b. integratie; c. parallelli satie; d. specialisatie. Het lmo had in de middag nog waren kennis dat als een ouderwets moeilijk examen te boek staat. Het gedeelte over warmte en magnetisme zal geen echte problemen heb ben gegeven, evenmin als vragen over genotmiddelen, metalen, glas, keramiek, tex tiel en kunststoffen. De moeilijkheid zat vooral in vragen over levensmiddelen, hout en papier. GARY HART ZOU VERHOUDING HEBBEN MIAMI De democraat Gary Hart (50), die hoge ogen gooit voor de presidentskandidatuur van zijn partij, is door een publi catie in de krant Mimi Herald in een uiterst onverkwikkelijke affaire verwikkeld geraakt. Het blad onthulde gisteren dat de 29-jarige actrice Donna Rice eeh hele nacht met Hart in diens buitenverblijf heeft doorgebracht, terwijl de vrouw van de poli ticus gewoon thuis in Denver was. Zowel Hart als Donna Rice hebben de aantijgingen krachtig ontkend, maar intussen is Harts imago én huwelijk danig beschadigd. William Dixon, de campagneleider van Hart, noemde het hele verhaal „karaktermoord van de ergste soort". Journalisten zou den het huis van Hart het hele weekeinde vanuit de bosjes be spioneerd hebben, om aan te kunnen tonen dat hij werkelijk een rokkenjager is zoals al eerder werd beweerd. Donna Rice heeft echter verklaard dat ze maar kort bij Hart op bezoek was. De verdekt opgestelde journalisten zouden een achteruitgang van het huis over het hoofd hebben gezien. „Bovendien val ik op jongere mannen", aldus Rice. Maar hoofdredacteur Meriweather van de Herald houdt voet bij stuk, al moest hij erkennen dat zijn verslaggevers 's nachts en kele uren afwezig waren. Meriweather beriep zich op een arti kel in de New York Times, waarin Hart journalisten uitdaagde hem te schaduwen om verhalen over zijn amoureuze escapades uit de wereld te helpen. Donna Rice, gefotografeerd tij dens een modeshow bij Miami Beach. De actrice ontkent de nacht te hebben doorgebracht in het buitenhuis van de demo cratische senator Gary Hart. FLIP l VOE. COYC J weee - Economische missie met Lubbers naar China (Van onze parlementaire re dactie) DEN HAAG De reis van premier Lubbers en minister Van den Broek van buitenlandse zaken en een aantal captains of industry naar China zal niet tot spectaculaire or ders voor het Nederlandse bedrijfsleven leiden. „Maar de Chinese markt is immens groot en de Chinezen beginnen weer een beetje te wennen aan de kapitalistische manier van zakendoen. Dus er liggen kansen voor Ne derland", aldus werkge versvoorzitter mr. C. van Lede (VNO) gisteren in Den Haag aan de voora vond van het vertrek van twintig topmensen uit het Nederlandse bedrijfsleven naar China. Naast deze economische delegatie vertrekt zaterdag ook een delegatie onder leiding van premier Lubbers naar het Verre Oosten. Gedu rende een week zullen beide delegaties nauw met elkaar optrekken ten ein de de economische ban den met communistisch China te verstevigen. Volgens de VNO-voorzitter is het gezamenlijk opereren van beide delegaties van groot be lang omdat negentig procent van potentiële nieuwe klanten uit overheidsinstanties bestaat. Sinds het herstel van de be trekkingen tussen Nederland en China enkele jaren geleden is de in- en export tussen beide landen toegenomen tot circa 500-600 miljoen gulden. De to tale Nederlandse export be draagt 240 miljard gulden. De geringe handelsstroom met China staat momenteel boven dien onder druk als gevolg van de goedkope dollar en de harde gulden. Ook het tekort op de Chinese betalingsbalans van 11,5 miljard dollar (dat wil zeggen dat er meer aan het buitenland wordt uitgegeven dan er aan wordt verdiend) speelt hierbij een rol. Boven dien is de concurrentie groot. De Nederlandse bedrijven kunnen niet opboksen tegen de „zachte" leningen die door andere landen aan de Chine zen worden verstrekt. Hoewel de delegatie niet ver wacht dat grootscheeps zaken kunnen worden gedaan, wordt veel belang aan het bezoek ge hecht. „Het gaat om een goede beeldvorming van Nederland waarvan zij en wij in de toe komst baat kunnen hebben", aldus Van Lede. JBovendien heeft alles in China een lange adem nodig". Het is het Ne derlandse bedrijfsleven niet alleen te doen om het verwer ven van orders, „we moeten de Chinezen ook aan kans ge ven op onze markt, zodat een vertrouwensrelatie kan ont staan", aldus Van Lede. De belangrijkste import uit China betreft landbouwpro- dukten (veevoer), levensmid delen en grondstoffen (steen kolen). De Nederlandse export wordt voor een groot gedeelte voor rekening genomen door de scheepsbouwindustrie, de baggerbedrijven en verder produkten als chemicaliën, kunstmest en granen en poot- goed. Nieuwe WHO-voorzitter Van Londen gaat achter contributies aan GENÈVE De benoemin gisteren van prof. dr. Joop vai Londen tot voorzitter van dl Wereld Gezondheids Organi satie (WHO) wordt in Genevi gezien als een blijk van erken telijkheid voor de bijdrage vai Nederland aan deze VN-orga nisatie. Den Haag betaalde vo rig jaar ruim acht miljoen con tributie en schonk vrijwilli nog eens zestien miljoen vofl de financiering van project» in met name de Derde Wereld De afgevaardigden uit ruin 160 landen zullen zich tot ei met 14 mei onder leiding vai Van Londen, die directeur-ge neraal volksgezondheid vai het ministerie van WVC buigen over de belangrijkst} problemen waarmee de WH( zich geconfronteerd ziet. Vorij jaar is ruim een kwart van d( contributie van de lidstate! niet afgedragen. Grootst boosdoener wat dit betreft zij' de Verenigde Staten. Vori jaar werden er van de toege zegde 62 miljoen dollar aai contributie slechts zeven mil ioen betaald. Van Londet I kondigde aan er voor te zulle 1 zorgen dat de 40ste assemble van de WHO de noodzakelijk! besluiten neemt om uit deze fi nanciële crisis te komen. Naar verwacht zal de jaarlijks vergadering van de WHO vei aandacht besteden aan aid Volgens de organisatie zijn op dit moment tussen de vr en tien miljoen dragers va het aids-virus en circa 100.00 aids-patiënten in de wereld.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 4