Lever je onbekommerd uit aan de poëzie gekleurd gezien 'n het theater horen tv- tamera 's niet echt thuis Nederland j Radio n, - ADIO/TELEVISIF £eidóc(3otuant DINSDAG 5 MEI 1987 PAGINA 13 Éfcvis/e is een kijkvenster op de wereld, wordt rel eens gezegd en/of geschreven. De bedoeling in deze inmiddels wat clichématig aandoende tdrukking mag duidelijk zijn: zittend in de unstoel, pilsje en nootjes binnen handbereik, unnen we via het tv-toestel getuige zijn van al et moois en lelijks dat de wereld te bieden heeft i een aantal gevallen werkt het ook wel zo. We ■en vanuit de crapaud onze koningin in Breuke- temidden van plaatselijke onderdanen haar eijaardag vierend op de verjaardag van haar loeder. We zien die moeder met de bijbehorende vder op het bordes van paleis Soestdijk om te ge leien van de hulde ter gelegenheid van hun gou- en huwelijk. Het is allemaal of je erbij bent uar dan zonder de dreiging vertrapt te worden li der feestvierende landgenoten en medelanders. Of we zijn een dag lang getuige van het zich traag in de takels oprichten van een gekapseisde veer boot voor de Belgische kust. Het is of we erbij zijn: wat is dat voor de patrijspoort? een dode? Fascinerende beelden met een morbide bijsmaak je. Of we zien een portret van het Nederlands Si garenroken Genootschap (in 'Jonge Heldenzon- dagavond): een clubje yuppie-achtige semi-corps- leden van jeugdige leeftijd maar van zeer bedaag de stempel, datje haast de sigaar zou doen afzwe ren. En dat zijn nog maar dingen in de buurt en om de hoek de televisie geeft ie ook meer dan eens een verrassend inzicht in het leven en het doen van mede-wereld bewoners in totaal andere cultu ren en andere naturen. Prachtig, boeiend, leer zaam, onderhoudend, je hoort mij niet klagen. Behalve als de televisie gaat pretenderen behalve een kijkvenster op de wereld ook een kijkvenster op het theater te zijn. Dat werkt niet, althans bij mij. Volgens mij kun je niet straffeloos een came raploeg sturen naar een theatervoorstelling en dan maar hopen dat die op het televisiescherm net zo leuk, mooi, spannend of ontroerend is als aan de donkere kant van het voetlicht. Vorige week was bij Veronica een registratie te zien van een optreden van Herman van Veen in Carré. Ongetwijfeld een schitterende voorstelling, getuige de reacties van de zaal. Maar op televisie blijft er maar heel weinig van heel. Of dat komt omdat je door de regisseur gedwongen wordt mee te kijken naar de beelduitsnede die hij toevallig bedenkt, ik weet het niet. Het kan zijn dat het is omdat je vermogen tot con centreren als thuiskijker nu eenmaal van heel an dere zaken afhangt dan in de zaal. Je hebt geen kaartje hoeven kopen en geen programmaboekje; je hebt geen oppas hoeven regelen; je hebt ie niet hoeven haasten om op tijd te zijn; je hebt niet hoeven opstaan in de rij om anderen naar hun plaats te laten schuiven. Dat betekent allemaal dat je in een heel andere sfeer gaat zitten kijken. En wat nog veel belangrijker is: de mate van af leiding is thuis veel groter. Er brandt licht om je heen, je pilsje en je nooties lonken op de salonta fel, de eventuele medekijkers hebben commen taar op de das van de omroeper of de nieuwe haarstijl van de omroepster, je luistert met een half oor of de kinderen nog slapen, er wordt mis schien opgebeld of aangebeld. Kortom: die Her man van Veen moet wel van heel goede huize zijn om net zo'n goede indruk te maken op zijn tv-publiek als op zijn zaalpubliek. Nu is Van Veen inderdaad een prima artiest, maar zijn tv-voorstelling van vorige week was daarvan geen overtuigend bewijs. Misschien ook omdat het niet echt ergens over ging: bet was allemaal een beetje kabbelend en onverplicht. Voor het kunnen genieten van een theatervoorstelling moeten we echt de deur uit. Kaartje kopen, oppas regelen, inschuiven in de rij u kent het nog wel. Geen tijd? Dat Hikt me onzin als we sa men het programmablad even doornemen van de televisie, ook in de wintermaanden, dan zult u zien dat er genoeg wordt uitgezonden dat heel goed kan worden gemist. RENÉDECOCQ HILVERSUM Voor liddelbare schoolmeisjes ilijft de waarschuwing v«Van kracht: Laat je ver boeren door de woorden an dichters, maar wees i je hoede voor hun be- evenheid met de pen. n"peze hint werd eerder ran literaire zijde door ïuerhoff verstrekt, het itst door Remco Cam- ildipert, die in zijn novelle ïjeempie, of Liesje in ^letterland" ironisch vermanende vinger iriemde in de richting -art collega Mulisch, die ipvallend veel redactrices ran schoolbladen tot zich iet komen om haar in te tjjden in de letteren, verder is poëzie een ihijnsel waar je je on- lèkommerd aan moet uit- rren. deze opzet uit is door iS-man Bauke Kappers en T-man Hilbrand Gringhuis l vierdelige serie „Dichters school" gemaakt, een urtocht langs dichterlijke teren en de bedrijvers er- i maandag 11 mei om 10.30 ür op Ned. II stapt Martijn en Beem, eerder bekend als nge Held op het VPRO- ïerm, de buis op om van chterlijke bevlogenheid blijk geven. Hem vloeien dichtre- U aan, die er om vragen in etisch gelid te worden gezet, it wil niet zo vlotten, on- inks tintelende taal over zijn lang naar zijn geliefde. Zijn rpendin Devika, dochter van actrice Shireen Strooker, (rvaart het wachten op de in spiratie als een verregaande vorm van luiheid, tot 'smid- dags drie uur op zijn nest. Zij verwijdert vriend Martijn uit haar woning. Hij moet op zoek naar poëzie. Veroordeeld tot een zwervend bestaan trekt hij door dichtersland met als be volking figuren als Rutger Kopland, Frank Boeyen, Bart Chabot, Jules Deelder, Ivo de Wijs, Willem Wilmink, Jan Boerstoel, Campert, Vinke noog en dichter/uitgever Theo Sontrop. Zij allen tasten met hem mee naar het wezen van een gedicht en komen tot uit spraken als: „Het verschil tus sen een krant en een gedicht is de typografie". En: „Gedichten zijn herkenbaar aan klanken, strofen, afgebroken regels en taalstructuur". Maar ook: „Een gedicht gaat niet over een on derwerp, maar hoe je daar mee om gaat". Citaten De geciteerde dichtregels zijn er ook naar: Rutger Kopland: „Alles kan ik verdragen (volgt een reeks rampen), maar jonge üa in september, net geplant, ilap nog, in vochtige bedjes, nee". Frank Boeijen in zijn „Verzoening": „Onderweg spuwden stuurlui aan wal hun gal. Zij hebben nooit iets be reikt, ik bleef eigenwijs". Hen drik Marsman: „Denkend aan Holland zie ik brede rivieren traag door oneindig laagland gaan". Edgar Cairo: „Drums zijn de lach en het vrijheidsge voelen, drums zijn de drang van de stromen der tijd". J. Bernlef in „Strandlijn": „...probeert zij meer te zijn dan een bewegende lijn, die wat zij scheidt steeds weer herleidt, doorzichtige strandlijn". Cees Buddingh': „En pas heel veel later begreep ik: de beste ge dichten schrijft men al aardap Martijn van Beem op zoek naar poëzie. pels schillend". Ten tijde van deze uitspraak was Buddingh' al een bekende dichter, had hij al heel wat ty perende regels achter de rug, waarop zijn roem zich grond vestte. Maar toch moest hij een half leven lang mee om deze waarheid te ontdekken. Hoe zeer zouden jongeren dan niet speurend naar gedichten aan hun levensweg moeten begin nen? Uit een gedicht moet iets spreken, een overweging, een gevoel. Elk gedicht bevat wel een regel, die je bij blijft tot het einde der tijden, zoals Adriaan Roland Holst over de liefde: „Eens wordt zij oud en als gij dat dan zag, dan heeft zij nog dezelfde oogopslag" Werd de zee niet definitief omschreven door Kloos: „De zee klotst voort in eindeloze deining". En Gorters „Mei" vertoont in elke regel de nei ging te willen blijven hangen. Laat staan Vondels „Oprech ter trouw" en Daan v.d. Vats: „Ik wou dat ik twee hondjes was". Om dan nog maar te zwijgen over de dichter, die zijn hart voor eens en voor al tijd verloor aan het meisje waarvan hij een glimp opving uit een passerende trein. Dichtregels die het leven ver rijken. Plezier Hilbrand Gringhuis en Bauke Kappers zeggen met onwaar schijnlijk veel plezier aan deze produktie te hebben gewerkt. Dat laat zich aanzien. Martijn van Beem, voor nachtverblijf aangewezen op telefooncellen, moet de waarheid rond „het gedicht" zien te achterhalen om weer bij zijn vriendin in het gevlei te komen. Voor hem is poëzie een zaak van liefde en levensbelang tegelijk. Plezier vooral om de ironie in de benadering van dit onder werp. Martijn denkt dat ge dichten schrijven te leren is, dat het te maken heeft met de aan te leren vaardigheid als van de stoelenmatter, de taal vaardigheid om woorden als riet te vlechten. Maar Mars man moest wel lang over zee voor hij deze in woorden wist te vangen, een voor altijd gel dend beeld opriep. Is poëzie vormgeving of gevoelgeving? Weten dichters het zelf wel? Of brengen zij hem op dwaal sporen, omdat zij zelf ook naar het wezen van het gedicht blij ven tasten? Zij willen er door bij hun lurven gegrepen wor den. Typerend voor een gedicht kan juist zijn, dat je het niet begrijpt en dat het daarom iets van mysterie, muziek in de le zer oproept. Het ritme bepaalt de ziel van het gedicht. Te veel rijm strandt of loopt dood op Sinterklaas. Eerlijkheid duurt het langst, mag gelden als een tip voor een goed ge dicht. Het moet gaan over wat vlakbij je is. Jan van Veen van „Candle light" op Radio 3 praat niet over Tachtigers en Vijftigers, over jamben, trochaeën en pentameters. Hij wacht op goudeerlijke ontboezemingen als: „Ik lig te wachten om sa men een droom aan te gaan", zo opgeweld uit het hart van een meisje en met hanepoten in een schoolschrift gepend. De onvermijdelijke slotvraag moet wel luiden: Wanneer heb je het als dichter gemaakt? Antwoord: Wanneer je zelf vindt een goed gedicht te heb ben gemaakt. Dit geheel los van de literaire waarde. Een dichter is een jongen die bij het les zwemmen het eerst kopje onder gaat. TON OLIERMULLER NEDERLAND 1 15.45 AVRO Service, gevarieerd informatief magazine met om 15.45 Kokkerellen, culi naire rubriek onder redac tie van chef-kok Ria van Eijndhoven. Om 15.55 Ser vice Salon, met als vaste onderwerpen het pro bleem van de week en aan dacht voor het uiterlijk. Presentatie: Catherine Keijl en Amanda Spoel NOS 17.30 '/>6-Journaal AVRO 17.46 COToppop, popprogram ma met o.a. de nieuwe Toppop 20, de rtv-tip, vi deo-primeurs en live ar tiesten. Presentatie: Bas Westerweel en Lêonie Sa- zias TELEAC 18.30 Structuur in Basic (8) AVRO 19.00 (BFabeltjeskrant, kinder programma 19.05 Wordt vervolgd, strip- en tekenfilmmagazine met Han Peekei 19.30 AVRO's Sportpanorama, met o.a. een reportage van de Schiphol-run en een verslag van de bekerwed strijd Den Bosch - Den Haag (halve finale). Pre sentatie: Jack van der Voorn NOS 20.00 Journaal en weerover- zicht AVRO 20.28 In de hoofdrol, program ma waarin Mies Bouwman een bekende Nederlander confronteert met personen en momenten uit zijn of haar leven 21.40 STER-reclame 21.47 AVRO's Televizier, actua liteitenrubriek waarin aan dacht voor het verschijnen van het dagboek van Miep Gies, 'Herinneringen aan Anne Frank'. Van alle be trokkenen die de familie Frank op hun onderduika dres aan de Amsterdamse Prinsengracht hebben ge holpen, zijn alleen zij en haar man nog in leven. Gies, door Anne Frank be schreven als Miep van Santen, vertelt haar ver haal bij haar thuis en tij dens een rondleiding door de vertrekken in het ach terhuis waar zij tijdens de oorlogsjaren dagelijks de onderduikers bezocht. Presentatie: Ria Bremer, Karei van de Graaf, Mark Blaisse en Pieter Vare kamp 22.35 Pia Beck: The grand lady of entertainment', mu- ziekspecial opgenomen in hotel 'Hof van Holland' in Noordwijk. Piano/zang: Pia Beek, bas: George van Deyl, drums: Tonny Nüsser 23.20 53 Ontdek je plekje, film impressie van Nederlands mooiste plaatsen. Afl.: Rotterdam/Delfshaven NOS 23.35 Journaal 23.40 Nieuws voor doven NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Open Universiteit NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 Een lesje in democratie (Simulation exercise). En gelse jeugdfilm uit 1982, met o.a. Glyn Owen, Ri chard Hope en Neil Hut- chings IKON/KRO/RKK 19.37 Kenmerk, aktualiteitenru- briek met een eigen repor tage over de roomskatho- lieke kerk in West-Duits- land. Door het systeem van kerkbelasting, belas tingvoordelen, subsidies, en opbrengsten uit collec tes, is zij de rijkste kerk ter wereld. Het geld wordt niet alleen gebruikt ter onder steuning van het Vaticaan, maar tevens om invloed uit te oefenen op de politiek van de heilige stoel en de positie van de kerk in de derde wereld NOS 20.00 Moordkuil, televisiepro gramma's ter discussie. Presentatie: Dirk Kuin 20.20 Horizon, populair-weten- schappelijk magazine. Met in deze laatste aflevering van het seizoen het groot ste onderzoek ter wereld op de Veluwe naar de oor zaken en effecten van zure regen, de wetenschap ach ter omvallende dominoste nen, bacteriën die kathe dralen opeten en unieke beelden van parende haai en 21.00 Panoramiek, achtergrond informatie bij actuele ont wikkelingen in de interna tionale politiek. Ditmaal andacht voor de vredesbe sprekingen tussen Israël en Jordanië en de verkie zingen in Zuid-Afrika. Over dit laatste onderwerp een gesprek met de zwarte do minee Allan Boesak 21.30 Maria, serie van vier pro gramma's waarin de Ma- ria-devotie in onze tijd centraal staat. Afl. 1: Moe der van de Mensheid. Pre sentatie: Gerard Reve 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven TELEAC 23.05 Gezond sporten (3) NOS 23.20-23.45 Studio Sport extra. Voetbal: samenvatting van de halve finale om de KNVB-Beker I.00 Schooltelevisie '.55 Nieuws in teletekst W.00 Tik Tak, kinderprogramma Plons, kinderprogramma Jacobus en Corneel, kinder programma. Afl.: Veilig verkeer C Comedy Capers, serie slap sticks. Afl.: De hulpkracht Juke Box, videoclips Madicken, Zweedse jeugdserie van Göran Graffman naar het verhaal van Astrid Lindgren. Afl. 4: Het spookt in het was huis .10 Sociaal huren. Afl. 2: Met of zonder lange arm? (herh.) .40 Programma-overzicht .45 Nieuws Ï.10 Kunst-zaken 1.20 I.Q., quiz met denk- en weet- vragen met Herman van Molle 10.55 Ommekaar: Weduwschap. Een aantal weduwen en we duwnaars praten over wat zij verwachten van hun omgeving. Presentatie: Bea Matterne en Mie Billet 1.45 Uitzending door derden. Pro gramma van de Vlaamse Na tionale Omroepstlchting .20-22.40 Nieuws en Coda RT 2 1.00 Zonen en dochters (Sons and Daughters), Australische serie met Rowena Wallace. Pat Mc Donald, Peter Phelps e.a. Amanda bezorgt Dee nuttige informatie. Stephen gebruikt drastische maatregelen tegen Dee 1.23 Intermezzo. Des Abends opus 12/1, van Schumann, uitge voerd door J. de Beenhouwer, piano (herh.) '25 Oshin, Japanse tv-serle ■40 Programma-overzicht .45 Nieuws -10 Kwidam, videospelletje >-20 Argus, praatprogramma waar in Jan van Rompaey en Jessie de Caluwé de media doorlich ten •SS-22.25 Dempt.y a Makepeace, tiendelige Engelse politieserie met Michael Brandon. Glynis Barber, Ray Smith e.a. Afl.7: De val. Dempsey wordt naar het leven gestaan door Coltra- ne, een collega die de drug handel in New York be schermt. Coltrane is hem zelfs gevolgd naar Londen TBF 1 idel [-30 Nouba Nouba f-00 Carrefours •00 Journaal >03 Cs soir, regionaal magazine 25 Lotto en Joker-uitslagen 2P.27 Quick et Flupke, tekenfilm Jf-30 Journaal ■ftOO Minuta Papilion P-05 Les oiseaux se cachent pour mourir (The thombirds). Ame- rikaanse tv-serie J-00 Planète des hommes, docu- 3l. mentalreserie A «-00 Laatste nieuws J-25.23.55 Woody Allen-cyclus: Manhattan, Amerikaanse speelfilm uit 1979 van Woody Allen. Met o.a. Woody Allen, Diane Keaton en Marlel Hem- mingway. Isaac Davis, 42 jaar oud en gescheiden, probeert zijn evenwicht terug te vinden. Hij gaat een relatie aan met de jonge Tracy DUITSLAND 1 15.30 CE Telstekst-overzicht 15.50 Tagesschau 16.00 Frauengeschichtan: Lonny Kellner-Frankenfeld 16.45 Spasa am Dienstag 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute 18.25 Yes Minister, Engelse come dyserie. Afl.: Die Leiche im Kei- Ier 19.00 Auf Achse, tv-serie 19.57 Programma-overzicht 20.00 CE Tagesschau 20.15 Was bin ich? Spelprogramma waarin beroepen geraden wor den 21.00 Report, actualiteitenrubriek 21.45 Miami Vice, Amerikaanse poli tieserie. Afl.: Schmutzige Han den 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Kulturweltspiegel, cultureel magazine 23.45 Tagesschau 23.50 Nachtgedanken DUITSLAND 2 i Programma-overzicht 15.56 16.00 16.04 Pfiff, sportstudio voor de jeugd 17.00 17.15 17.45 18.20 18.56 19.00 19.30 21.45 22.10 Tele-lllustrierte Teufels Grossmutter, tv-serie Wartesaal zum kleinen Gluck, tv-serie. Afl.: Einmal vegeta risch Programma-overzicht Heute Die Reportage: Wenn es dem bösen Nachbam nicht gefïllt, reportage over de problemen in Angola en de Zuidafrikaanse dreiging mDas Begrabnis des Mon sieur Bouvet (L'enterrement de Monsieur Bouvet), Franse speelfilm uit 1981 van Guy-An- drè Lefranc. Met Renèe Faure, Jacqueline Doyen, Andrèe Tainsy e.a. Heute-Joumal Der Pilger vor Ort, reportage over het bezoek van de paus aan het Ruhrgebied Das kleine Fernsehspiel. 1. Tauschen Erinnerungen? tv- film van Marcel Oldenbach. 2. D Fremde Besuche, tv-film van Leandro Katz Serpico, Amerikaanse politie serie met David Birney, Tom Atkins, John Hillerman e.a. Afl.: Die Gewehre DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus wiskunde 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde 20.00 Tagesschau 20.15 Auslandsreporter, serie repor tages van buitenland-corres pondenten. Afl.: Marcel Pott vanuit Libanon: Het leven van alledag in Beiroet 20.45 Rückblende. 'Vor 750 Jahren geweiht: der Bamberger Dom', documentaire 21.45 Formal Eins, overzicht van de ARD-hitparade 21.45 Menschen in NRW: „.und Köpfe und Krahen und Kro ten, filmportret van politiek te kenaar Walter Hanel 22.15 Drei vor Mitternacht: Einmal muss Schluss sein, documen taire over Duitsers en het nazi verleden. Aansl.: Laatste nieuws BBC 1 16.50 Children's BBC, kindermaga zine gepresenteerd door Philip Schofield. Met o.a. 'Bertha', 'Laurel and Hardy''Jonny Briggs', 'Bananaman' en 'Uft off with Coppers Co' 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.05 Duncan Dares, Peter Duncan onderzoekt waaghalzerij en stuntwerk 18.35 Wild Britain, negendelige na tuurserie waarin rechtstreekse opnamen met radiografisch bestuurde camera's van o.a. konijnenholen en vogelnesten 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 No place like home, zevende lige comedyserie met o.a. Willi am Gaunt en Patricia Gar wood. Afl. 1: Marriage guidan ce (herh.) 20.30 CDEastEnders, familiefeuilleton met Bill Teacher, Wendy Ri chard, Susan Tully e.a. 21.00 CD Brush strokes (6), comedy serie met o.a. Karl Howman, Gary Waldhorn en Elizabeth Counsell e.a. (herh.) 21.30 Late expectations, tv-serie met Keith Baron, Nanette New man, Caroline mandel e.a. 22.00 Politieke partijen: Conservati ve Party 22.05 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.35 E Strike it rich, dramaserie rond een persbureau. Afl. 3: Second Childhood 23.25 The trial of Klaus Barbie, do cumentaire over deze nazi-oor logsmisdadiger, die in Frank rijk de bijnaam 'Slager van Lyon' meekreeg. Op 11 mei begint daar het proces tegen hem, waarin hij wordt beschul digd van misdaden tegen de mensheid. In deze documentai re gesprekken met Barbies slachtoffers, zijn Duitse mede officieren. medewerkers van de Amerikaanse veiligheids dienst, voor wie hij werkte en die hem naar Bolivia lieten ont snappen. Nazi-jagers die hem uit Zuid-Amerika ontvoerden en met zijn dochter, Ute Mes- sner 00.15 Film '87, filmmagazine gepre senteerd door Barry Norman 00.45 Two nations, serie program ma's, waarin men de gevolgen van de werkeloosheid voor de Engelse samenleving onder zoekt. Afl. 5: In work and out 01.10 Weerbericht BBC 2 16.30 Gardener's world, magazine over tuinieren 17.00 Journaal en weerbericht 17.04 Regionaal nieuws en weerbe richt 17.10 Don't break your heart 17.35 Look stranger, tv-serie. AW.: The best thing to do is build a wall and keep 'em out 18.15 The water margin (1) 19.00 No limita: Erasure concert 19.40 WK snooker, samenvatting van de finale 20.30 Hookedl International, vierde ronde in een viswedstrijd tus sen Engeland, Ierland en Ne derland 21.00 Top gear, auto- en motor sportmagazine. met o.a. aan dacht voor de Metrocab, de mogelijke opvolger van de Ex-Band drummer Levon Helm speelt de mannelijke hoofdrol in de Amerikaanse tv-film „The Dollmaker". BBC 1 om 21.30 uur. Londense taxi, een reportage over de verkeersveiligheid op provinciale wegen en autotests van de Peugeot 309 GT, Vaux- hall Astra 2000 GTE en de Dai hatsu Charade 21.30 The best of tv-movies: The Dollmaker, Amerikaanse tv- film uit 1984 van Daniel Petrle. Met o.a. Jane Fonda (onder scheiden met een Emmy Award voor deze rol) en Levon Helm 23.40 Uitzending politieke partijen: Conservative Party 23.45 Newsnight, actualiteitenmaga zine met een reportage vanuit de VS over de start van het openbare onderzoek naar de Amerikaanse wapenleveranties aan Iran en het doorsluizen, van gelden naar de Contras in Nicaragua 00.25 Weerbericht 00.30-01.00 Open University ITV 16.30 The Young Doctors 17.00 The Giddy Game Show 17.10 Dennis 17.20 He-man and the Masters of the Universe, tekenfilmserie. Afl.: The Games 17.45 Splash! Jeugdjournaal 18.15 Emmerdale Farm 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga zine 19.35 Crossroads, tv-serie 20.00 Sweethearts 20.30 Carry on Laughing 21.00 Highway to Heaven, tv-serie. Afl.: On winged angel 22.00 Lost Belongings, tv-serie. Afl.: An American friend 23.00 Party Political Broadcast: Conservative Party 23.05 «Nieuws 23.35 First Tuesday 00.35 Kit Curran 01.05 World Beyond 01.35 Tuesday Topic m Ondertiteling via TeleTekst. IS Tweetalige of stereo-uitzen- dlng. D Zwart/wit-uitzending. ■I Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 03 Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. I Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending In orginele versie met ondertitels. SKY CHANNEL 15.30 (3 Pat Sharp Show 16.00 S Live on Tuesday, poppro gramma gepresenteerd door Anita Chellemah en TJ 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films, gepresenteerd door Lin da de Mol en DJ Kat 18.00 Thrillseekers, documentaire- 18.30 The Ghost and Mrs. Muir, co medyserie met Hope Lange en Edward Mulhare 19.00 Three's company, comedyse rie 19.30 Matt Helm, actieserie met o.a. Tony Franciosa en Laraine Stephens 20.30 Italian Open Golf 21.30 Audi Tennis-toernooi in Ede, hoogtepunten van de vandaag gespeelde wedstrijden 22.30 Nederlands voetbal, hoogte punten uit de dit weekeinde gespeelde wedstrijden in het betaald voetbal 23.30 US College Football. Colorado - Oklahoma 00.30-01.15 The Business program me, economisch magazine SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 16.00 E The Pepsi live show, pop- programma 17.00 [3 Countdown, popprogram- ma met Adam Curry 18.00 Sexton Blake and The Demon God, jeugdserie 18.30 Gulliver in Lilliput, kinderserie naar de roman van Jonathan Swift 19.00 Game for a laugh, spelpro gramma 19.30 David Attenborough presents: Life on Earth, documentaire serie over het ontstaan van het leven op aarde 20.30 Spitting Image, satirisch pop- penprogramma 21.00 Assassination run, misdaad serie 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Feature Film: Born Beautiful, tv-film over glamour-wereld van fotomodellen in New York. Met o.a. Lorie Singer en Ed Marlnaro 01.00 (3 Simon Potter 02.00 [3 Amanda Redington 03.00 [3 Martin Buchanan 04.00 O The Pepsi Live Show 05.00 (3 Countdown, met Adam Curry 06.00-07.00 IS The Face TV 5 16.05 Tante Blandine, tv-film. Een verdorven man aast op de er fenis van zijn tante 17.35 La maison de TF1, knutselma- gazine 18.00 Récréation, jeugdprogramma 18.40 Dee chiffres et dea lettres, spelprogramma 19.00 Les vacances de Monsieur Léon, amusementsprogramma 19.15 Cocoricocoboy, kinderpro gramma met Catherine Lara 19.30 Le coeur du voyage, tv-film 21.00 Sports la une 22.00 Nieuws 22.30-00.00 C Bacarra, Franse speelfilm met o.a. Marcelle Chantal en Jules Berry. Een vrouw dreigt betrokken te ra ken bij een zwendelaffaire NEDERLAND 1 VOO 14.30 Seabert 14.45 Kuifje 14.55 E De grote meneer Kaktus show 15.20 Ghostbusters 15.40 De tik van... 15.50 (3 Rambo 16.15 Dy nasty, Amerikaanse tv-serie. Afl.: Het kruisverhoor 17.00 New wilderness NOS 17.30 V>6-Journaal VOO 17.46 Veronica sport NEDERLAND 2 VPRO 15.30 Batman 15.55 (3 De zin gende dokter 16.05 De kat, de beer en de getapte hond 16.15 D Laurel Hardy: They go boom 16.35 Ach terwerk in de kast 16.50 Ijzervreter Fred en het ontembare paard 17.00 De Charlie Brown en Snoopy Show 17.10-17.30 De mus met de lange poten BRT 1 15.15 Speel op sport 16.05 Nils Hol- gersson 16.30 Vrouwtje Theelepel 16.45-17.30 Sprookjestheater: Doornroosje DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute 10.03 Die Reportage 10.50 KI Der Sieg der Frauen (Josei no Shori) Ja panse speelfilm uit 1946 12.10 Report 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 B Teletekst 15.50 Tagesschau 16.00 Die Frauen, Reiner und ich, Ahlerich 16.45 Circusleute 17.15 Computerzeit 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Rappelkiste 16.35 Kuschelba- ren 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrier te 17.45 Der Landarzt BBC 1 08.00 Breakfast time 10.00 Journaal 10.05 Day to day 10.45 Advice shop 11.00 Journaal 11.05 Neighbours 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Journaal 12.05 Woll- dridge view 13.00 Nieuws 13.05 Open air 14.00 Journaal 14.25 Neighbours 14.50 Pie in the sky 15.05 1915 (2) 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.30 E Sky Trax 12.55 Space Shopping 13.10 The best of A country practice 14.00 City Lights 14.30 Three's Company 15.00 Tales of Wells Fargo 15.30 IS Sky Trax. Popmuziek 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 E Amanda Re dington 09.00 Sons and Daughters 09.30 Ken Horn's Chinese cookery 10.00 Follow me 10.15 Everyday yoga 10.30 Emmerdale Farm 11.30 E Simon Potter 12.30 Hot Pursuit 13.30 Tomorrow's world 14.00 Sons and Daughters 14.30 Hippo 15.30 Ghostbusters 16.00 E The Pepsi Live Show 17.00 E Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 20.02 NOS: Langs de lijn extra. 22.02 EO: Metterdaad hulpverlening. 22.06 Hemelsbreed. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 VPRO: Pluche en Plastic. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS)l 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.25 Kamermuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 NCRV Klassiek: Radio Filhar monisch Orkest. 21.30 Literama. 22.30 Historische Orgelopnamen. 23.10 De Canadese componisten (1). RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 NCRV: Literama-Poëzie. 18.20 PP: Uitzending van de PvdA. 18.30 NOS: Homonos. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: Personal Computer II. 21.00 Gezond Sporten. 21.30 Andiamo. 22.00 Leiding geven. 22.30 Ca va? (herh.). REGIONAAL Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.30 Actualiteiten. 18.00 Leiden Politiek 19.00 Voorschoten Lo kaal 20.00-21.00 Popwetenswaardig heden Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: (Via FM-frequentie Radio 3) 16.30 Radio Rijnmond Getapt. 17.0Q-18.20 Cultuur, nieuws en spoil. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 18.45 Gastprogramma. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas, voor Grieken. 20.03 Pandora. 21.03 BRT Big Band: jazz. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee: Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 23^0-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Etnische en volksmuziek. 19.00 Essay. 19.45 Uit een verborgen kamer. 20.30 Concertopnamen. 22.00 Kamermuziek van Haydn. 22.30 Luisterspel. 23.30-23^5 Avondmuziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 13.07 TROS: TROS Aktua. 13.20 Het Journalistenforum. 14.05 TROS Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS)L 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Rozegeur en prikkel draad. RADIO 3 leder heet uur nieuws (NOS) 07.03 EO: Ronduit Music-Time. 09.03 Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 Ronduit op 3. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuziek. 10.30 Orkestpalet. 12.00 Symfonische muziek uit Israel. 12.10 Promenade. 13.00 Nieuws 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten, pianosonate. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 't Is een wonder. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Leesvoer. 10.00 TROS: De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270 - Mieke Telkamp. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: TROS Schlagerfestival. 17.00 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtend actualiteiten. 12.00-13.00 Lunchprogramma. Pre sentatie: Rudi Uonsjin-Tjoe met actu aliteiten, land- en tuinbouw (12^0), voorstelling van de dag (12£0) regio naal nieuws, consumentenrubriek en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: (Via FM- frequentie Radio 3) Om 07.30, 06.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en verkeer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarach tig BRT 1 05.31 Met I wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor: cult, informatie. 14.03 Van kattekwaad tot erger 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Licht programma. 08.12 Service Telefoon. 10.03 Met de deur In huls. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany: Schlagers met Harrte Cremers. 1A00 Dilemma, spelprogramma. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goedemorgen. 06.12 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee. 12^0 Tafel muziek. 13.10 Actueel 13.30 Albeniz en Granados. 14.00 Mireille, opera van Gounod. 16.50 Pianomuziek.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13