Geen parkeerdek op Beukterrein Alternatief VCP voor Leiderdorp QUICK BOYS WIL ZEVENDE VELD Bezwaren tegen bouw loods paprikabedrijf dagpuzzel LEIDEN OMGEVING Ccidóc SouAant B en W: normale procedure woningverdeling Merelhof Jongen geschept Fietser gewond GARAGE ONDER PICKEPLEIN Martijn Wieschmeijer 13.000ste Rijnsburger Kruispunt Julianalaan-lndustrieweg veiliger Eerste Katwijkse hondenpenning DINSDAG S MH1987 PAGINA 10 Boterhamworst- stapeltjes met gesmoorde kool en aardappelpuree - kwarkvla De benodigdheden voor twee personen zijn: 1 lepel rozijnen, 1 ui, 20 g margari ne, 1 appel, stukje paprika, 2 plakken boterhamworst a 80 g, mosterd, bloem, 2 plakken kaas, peterselie; 500 g spitskool of Chinese kool, 10 g margarine, zout, ketjap, nootmuskaat V» tot 1 kg aardappelen, zout, melk, peper, noot muskaat, 5 g margarine; 3 dl gele vla (3 dl melk, 15 g custard, 18 g suiker), 225 g kwark, basterdsuiker on citroenaroma naar smaak, 1 lepel jam. Kook de gewassen rozijnen tien minuten in weinig water en laat ze uitlekken. Smoor dunne snippers ui langzaam gaar in de helft van de mar garine, voeg de in niet te kleine blokjes gesneden ap pel, wat reepjes paprika en de rozijnen toe en laat het mengsel nog een paar minu ten smoren. Besmeer de plakken boter hamworst met mosterd, haal ze door bloem en bak ze in de rest van de margarine bruin. Temper het vuur on der de worst, verdeel er het uimengsel over en leg daarop de kaas. Sluit de pan en ver warm de stapeltjes tot de kaas gesmolten is. Garneer met fijngeknipte peterselie. Haal lelijk blad van de kool, spoel de groente schoon en snijd haar in fijne reepjes. Laat de margarine smelten, voeg de kool toe en bak haar al omscheppende een paar minuten. Doe er twee lepels water en wat zout bij, sluit de pan en smoor de groente onder een enkele keer om scheppen in een kwartier gaar. Maak de kool op smaak af met zout en ketjap en be strooi haar met nootmuskaat. Meng een koude gele vla met kwark, basterdsuiker en ci troenaroma. Garneer de vla met een paar schepjes jam. JEANNE APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken In de re gio Leiden worden tot vrijdag 8 mei waargenomen door apotheek Zuid- West in Leiden en apotheek Linnaeus in Leiden. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendien st elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuls polikli nieken tel 155543. afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Ellsabeth-zleken- huis). ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 vla 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau. Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30, afden enfldor°?8130-20fl30. afdeling vrouw: vr. 10-12. S.O.S.-OIENST Telefonische hulp dienst. tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Vertrouwelijk. Dag en nacht be reikbaar. BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; spreeku ren ma. en dl. 10.00-12.30 u., wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening In Leiden, Leiderdorp. Oegstgeest. Rijnsburg. Valkenburg. Voorschoten. Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Koren- brugsteeg 2. tel. 143171 (kantooru ren). Spreekuren ma., dl. en wo. 11.00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stichting gezinsverzorging Lelden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezinsverzorging, Rem- brandtstraat 17. tel. 149441 (ma t/m vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.00 u.). RUITENPUZZEL In elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor rond de genum merde vakjes woorden van 4 letters van navolgende betekenis verkregen kunnen worden. De invulling van elk antwoord dient te geschieden volgens de richting van de wijzers van de klok. Het vakje waarin de eerste letter van elk woord komt. dient door combina tie met de letters van de omringende antwoorden te worden vastgesteld. 1 geldinstelling; 2 gepantserde gevechtswagen; 3 vuursprank; 4 reclamelicht; 5 fijn weefsel; 6 erkentelijkheid: 7 vlug; 8 soort struisvogel; 9 graansoort; 10 kleinste vin 11 zangvogel; 12 vrucht. OPLOSSING •SJ04 zi ISJOB u :*U|d oi ISPBUJ 6 '-eouie g iieus z :*ubp g Sus* S :uoeu :*uoa e :*ubi z l Ruim twee ton voor De Rank NOORDWIJK B en W van Noord- wijk willen ruim 211.000 gulden subisi- die geven voor het aanpassen en op knappen van de foyer en de grote zaal in Dorpshuis De Rank. Met dit geld kan de zaal (voorheen in gebruik als kerkzaal) geschikt worden gemaakt voor grotere evenementen als toneel voorstellingen. De nieuwe voorzienin gen moeten ervoor zorgen dat De Rank, dat wordt gexploiteerd door de Stichting Dorpshuizen Noordwijk, opti maal wordt gebruikt SKAN krijgt de- beschikking over permanente kantoor- rumte in De Rank. SKAN en de Stich ting Dorpshuizen hebben hierover overeenstemming bereikt De raads commissie welzijn buigt zich donder dagavond over het voorstel van B en W. VOORSCHOTEN De Christelijke Woningbouwvereniging heeft bij de verdeling van de 52 nieuwbouwwoningen in de Me relhof, gebouwd met overheidssubsidie, volgens de gebruikelijke procedure gehandeld, waarbij in 2 gevallen door de woning bouwvereniging voorrang is verleend aan twee eigen leden. Met dit antwoord ontzenuwen burgemeester en wethouders een nt deel van de brief die vorige maand geschreven werd door ractie van de PvdA/PPR in de gemeenteraad. Volgens B en W is het al jaren gebruik dat grotere aantallen nieuw gebouwde woningwetwoningen worden toegewezen aan de door de ge meente voorgedragen kandidaat-huurders, terwijl de betreffen de woningbouwvereniging dan zorgt draagt voor de verdeling binnen het complex zelf. Er wordt daarbij uitgegaan dat de wo ningbouwverenigingen (De Algemene en de Christelijke) met als de gemeente zoveel als mogelijk rekening houdt met de per soonlijke omstandigheden van de kandidaat-huurders, voor zo ver dit past binnen een aanvaardbaar woningtoewijzingsbeleid. Jubilarissen bijFNVLisse LISSE De afdeling Lisse van de Voedingsbond FNV heeft het afge lopen weekeinde een aantal jubila rissen gehuldigd. Tijdens een bij- nst in Dever re" eenkomst i - reikte bonds- bestuurder W. Mee re de bij de ju bilea behorende onderscheidingen' uit De jubilarissen waren: Klaas Willemstein, Arie Elfering (pos tuum) en Frits van Dijk, allen zes tig jaar lid; Leo Snaar, vijftig jaar lid; Niek van der Eist, Bert van Ruiten, Siem de Ree, Rinus Ver ver, Chris Zoet, Koos van der Zwet en Peet van der Zwet, veer tig jaar lid en Jan van der Hamme, Nico Mooyekind, Jan Pazola en Albert Vermeulen 25 jaar lid. ALPHEN AAN DEN RIJN Een 9-jarig jongetje uit AlDhen is gistermiddag door eer auto geschept op de Bachsingel in Alphen. De jongen stak onver wacht de weg over. Een 40-jarige Alphen- se automobilist kon hem niet meer ontwij ken. Het slachtoffer Is met een zware hersen schudding overge bracht naar ziekenhuis Rijnoord in Alphen. ALPHEN AAN DEN RIJN Een 16-jarige inwoner van Al phen is gistermiddag gewond geraakt na een valt kruising Eisenhowèrlaan- ddag gewond 'alpartij op de enhowerlaan- Bruins Slotsingel in Alphen. De iongen reed met zijn fiets op het fietspad, waarbij hij zich liet voorttrekken door een bromfietser. Bij het inha len Van een andere fietser, een 81-jarige Alphenaar, onstond een botsing. De fietsers kwa men te vallen, waarbij het slachtoffer een hoofdwond op liep. Hij moest worden overge bracht naar ziekenhuis Rij noord in Alphen. De oudere fietser bleef ongedeerd. Bejaard echtpaar in p verkeer omgekomen HAARLEMMERMEER Een verkeenongeval op de snelweg Amsterdar Den Haag in de Haarlei mermeer heeft gisterml< dag een bejaard echtpai uit Nieuw-Vennep het li ven gekost Het zijn de 74- jarige P. Dil en zyn 72-ia- ri^evrouw Dil-Van Muijl. Volgens de politie van Haarlemmermeer verleen de de auto van het echt paar bij het invoegen op de snelweg geen voorrang aan een vrachtauto, die zich in de zijkant van de wagen boorde. NOORDWIJK Het Beukterrein mag niet worden bebouwd met een parkeerdek. Zo'n dek zal binnen enkele jaren een ruimtelijke en economi sche barrière vormen. Het terrein is wel geschikt voor de bouw van win kels, woningen en bedrijf jes. Onder het Jan Kroonsplein kan een par keergarage met 150 par keerplaatsen worden aan gelegd. Deze garage kan eventueel worden uitge breid tot onder het Beuk terrein en zal dan 250 plaatsen tellen. Ook onder het Picképlëin kan een parkeergarage komen. Dit zijn enkele conclusies en aabevelingen uit het dorpsvernieuwingsplan Noordwijk aan Zee, „Ver keer en Parkeren" ge naamd. Het vierduizend vierkante me ter grote terrein van touring- carbedrijf Beuk komt binnen afzienbare tijd vrij. Beuk ver huist naar een nieuwe vesti ging aan de Van Berckelweg. Architect L. Korbee heeft voor projectontwikkelaar Noorlander een ontwerp voor het terrein gemaakt Zo wordt gedacht aan een parkeerdek voor 240 auto's, woningen en een vestiging van Albert Heijn. Het parkeerdek valt bij de samenstellers van het rap port niet in goede aarde. „Het plan lijkt een tovermiddel voor de oplossing van het par- keervraagstuk in het dorp zo wordt gesteld. Tevens wordt geconcludeerd dat het ontwerp van Korbee niet voldoet aan het uitgangspunt van klein schaligheid. In het rapport worden de par- keermogelijkheden in Noord- wijk aan Zee op een rijtje ge zet. Een parkeergarage van 250 plaatsen onder het Pické plëin en de Abraham van Roy- enstraat scoort volgens het rapport zeer hoog. Het Hoog heemraadschap van Rijnland moet echter toestemming ver lenen voor het aanleggen van een parkeergarage. In deze kelder zou plek zijn voor 190 auto's, op het Picképlëin voor 50. Door vergroting van de kelder kan de capaciteit toene men tot 300 plaatsen. Op de kelder kan een hotel worden gebouwd. Op deze lokatie zijn nu 80 parkeerplaatsen. Vuurtoren Een goede tweede plaats wordt toegekend aan de lokatie Vuurtorenplein, gedacht wordt aan een parkeerterrein met 100 plaatsen. Het plein heeft nu geen parkeerplaatsen en reconstructie is dus noodza kelijk. Derde op de lijst is het Palaceplein, volgens de sa menstellers de meest waarde volle lokatie in Noordwijk aan Zee. Op dit terrein kan hoog waardige nieuwbouw komen met behoud van de huidige 135 parkeerplaatsen. Recon structie van de Parallel Boule vard kan het aantal parkeer plaatsen daar verhogen tot 175. Er zijn er nu 50. Voorts kan de lokatie Huis ter Duinstraat/De Wels met 55 plaatsen worden uitgebreid tot 175 parkeerplaatsen, de Ko ningin Wilhelminaboulevard van 80 naar 200 en het Casino terrein van 50 naar maximaal 300. Volgens het rapport is het Casinoterrein een minder inte ressante plaats omdat de af stand naar de winkels en het strand te groot is. De parkeer plaatsen zouden onder de ten nisbanen kunnen worden aan gelegd. De samenstellers noe men parkeergarages een wen selijke onwikkeling. Zij zeggen te beseffen dat de bouw van ondergrondse parkeergarages zonder steun van de hogere overheid echter niet mogelijk is. In het rapport wordt gesteld dat moet worden begonnen met een basis-parkeertarief van een gulden per uur, op terreinen voor strandbezoe kers kan worden uitgegaan van vier gulden per dag. In het rapport wordt "tevens aangeraden de Hoofdstraat in te richten tot semi-winkelerf. Voor het gebied ten zuiden van de Schoolstraat is dan geen ontsluitingsweg nodig. Voorts kunnen de Maarten Kruytstraat en de Bomstraat beter bij de Hoofdstraat wor den betrokken. Het Dorpsvernieuwingsplan van het Bureau Stad wordt maandag 18 mei besproken in een gecombineerde vergade ring van de raadscommissies ruimtelijke ordening en ver keer. Burgemeester F. Jonkman en zijn echtgenote (links) hebben gisteren een bezoek gebracht aan de vijf dagen oude Martijn Wieschmeijer uit de Joachim Oudaanstraat in Rijnsburg. Martijn, een zoon van Maarten Wieschmeijer en Krijntje Wieschmeijer-De Boed, kreeg hoog bezoek omdat hij de 13.000ste inwoner van Rijns- burg bleek te zijn. Jonkman gaf hem een spaarbankboekje met 13.000 centen. Het heeft even geduurd voordat bekend was dat Martijn de 13.000ste was. Hij werd op vrijdagmid dag 1 mei thuis geboren, maar omdat het Rijnsburgse ge meentehuis die dag gesloten was, kon zijn vader zijn ge boorte gisteren pas aangeven. KATWIJK De Katwijkse Boys heeft het college van B en W voetbalvereniging Quick 1 toestemming gevraagd een ze vende veld aan te mogen leg gen. Aangezien dit veld ge pland is aan de oostkant van het huidige sportcomplex is het noodzakelijk dat de ge meente het bestemmingsplan wijzigt. Quick Boys acht een zevende veld nodig omdat het ledental nog altijd groeit. Sportpark Nieuw Zuid ligt aan de zuidkant van Katwijk en is gedeeltelijk ingegraven in het duingebied. Om tot uitbreiding van het aantal velden te ko men moet daarom het bestem mingsplan „landelijk gebied" gewijzigd worden. De plek waar de voetbalvereniging het nieuwe veld wil hebben, is nu nog aangeduid als natuurge bied. De daadwerkelijke eige naar van dit terrein is Staats bosbeheer. Indien de gemeente Katwijk het bestemmingsplan wijzigt, moet het ook de grond zien te kopen van de huidige eigenaar. Inmiddels zijn daar gesprek ken over gaande, maar er zijn nog geen concrete resultaten geboekt. Toch is het gemeente bestuur van mening, dat uit breiding van het aantal velden bij Quick Boys gewenst en mo gelijk is. Vandaar dat de ge meenteraad donderdag voor gesteld wordt de bestemming van het natuurgebied te wijzi gen en toestemming te geven voor de aanleg van het bedoel de zevende veld. Voor Staats bosbeheer is deze wijziging van het bestemmingsplan ook van belang, want pas als het terrein niet meer de benaming natuurgebied heeft, kan men overgaan tot verkoop van de grond. Het ligt in de bedoeling nog deze maand te beginnen met de aanleg van het nieuwe voetbalveld. Het kruispunt Julianalaan-lndustrieweg In Kat wijk ondergaat binnenkort een ingrijpende ver andering. Deze moet ervoor zorgen dat de krui sing een stuk veiliger wordt. De Julianaiaan In Katwijk is een van de drie belangrijkste noord- zuldverblndingen in Katwijk. Deze laan door snijdt echter ook de woonwijken Synthese en Cleyn Duijn. Van de kant van bewoners uit deze wijken werd al Jaren aangedrongen op een ver andering van dit drukke kruispunt in het Bad- dorp. Een probleem bij het aanpassen van deze kruising is echter, dat zowel een paar honderd meter noordelijk als zuidelijk belangrijke krui singen met verkeerslichten zijn. Het plaatsen van verkeerslichten op deze hoeken is daardoor onmogelijk In verband met de gewenste door stroming van het verkeer. Verkeersadviesbu- reau Hofstra Is nu met een plan gekomen waar de betreffende bewonerscommissies wei heil zin zien. Hofstra pleit voor een Insnoering van de rijbanen van de Julianaiaan, waarbij de midden bermen worden verbreed tot een opstel- en wachtmogelijkheld voor langzaamverkeer. Te vens worden de oversteekplaatsen duidelijker zichtbaar gemaakt. Het smaller maken van de rijbaan zal ook zeker toe leiden dat de automo bilisten langzamer rijden. De uitvoering van de plannen kost de gemeente Katwijk ongeveer 2,6 ton. De rijksoverheid subsidieert daar echter een ton van. ROELOF ARENDSVEEN Tegen de voorgenomen bouw van een tweede bedrijfsloods voor het paprika- bedrijf van mevrouw I. Volwater-Heemskerk aan de Floraweg in Roelofarendsveen zijn vijf bezwaren bin nengekomen bij de gemeente Alkemade. Deze bezwa ren worden aanstaande donderdag in de vergadering van de raadscommissie ruimtelijke ordening behan deld. Ze zijn niet alleen afkomstig van omwonenden, maar ook van de plaatselijke LTB-afdeling, de Recon structiecommissie en van net ministerie van landbouw en visserij. In het bedrijf van mevrouw Volwater worden paprika's „ge schoond", een klusje waaraan uitsluitend schoon water te pas komt Mevrouw Volwater is van mening dat haar bedrijf dan ook niet-vervuilend voor de omgeving is en thuishoort in het voor tuinbouw gereserveerde deel van Roelofarendsveen. De Veense LTB-afdeling Sint Benedictus, is het hiermee niet eens. Deze organisatie spreekt van „industriële bebouwing" in het aaneengesloten tuinbouwgebied. De LTB vreest dat door het toelaten van industriële bebouwing de grondspeculatie wordt ge stimuleerd, waardoor voor kwekers de mogelijkheden om tuin- bouwgrond aan te kopen worden beperkt Ook leeft bij de leden van de LTB de nodige bezorgdheid over de waterkwaliteit ter plaatse in geval van andersoortig gebruik van de loods en bij calamiteiten. In een bijlage bij het bezwaarschrift van de LTB, schrijft bestuurslid N. van Ruiten voorts dat hij vreest voor ver snippering en verzwakking van het Veense tuinbouwgebied, „waar juist de zogenoemde centrumfunktie zulke belangrijke voordelen heeft". Volgens buurman J. Klein, een bloemenkweker, wordt de huidi ge loods aan de Floraweg niet alleen gebruikt voor de verwer king van parika's, maar ook voor de opslag van ondermeer au gurken in een vloeistof met een hoog zoutgehalte. Hii vreest dan ook voor vervuiling van het gietwater. De aanzuigleiding van een waterpomp voor zyn bedrijf ligt namelijk recht voor de plaats waar mevrouw Volwater een nieuwe loods wil bouwen. De andere buurman, de familie Turk, vreest voor lichtverlies in de kassen tijdens de wintermaanden. Een ander argument van dit bezwaarschrift vormt een gevreesde achteruitgang van giet- waterkwaliteit en en mogelijke waardevermindering van het kassenbedrijf. LEIDERDORP De fracties van PvdA en VVD in de Lei- derdorpse gemeenteraad heb ben een aangepast verkeers circulatieplan ingediend dat waarschijnlijk niet duurder zal hoeven te worden dan 350.000 gulden. Onlangs werd door de gemeenteraad een overschrijding van dat be drag, dat in eerste instantie was uitgetrokken voor de ver- keerscirculatie in de gemeen te, afgewezen. Alleen het CDA kon zich vinden in de meerkosten van 150.000 gul den. Uitgangspunt van het verkeerscirculatieplan is het autoverkeer zo veel mogelijk via Engelendaal, Persant Snoepweg en de provinciale wegen vijf en zes laten (om- )rijden. Het gebruik van die wegen moet worden gestimu- dt leerd, terwijl de Van der Valk de verkeerslichten op de En- Boumanweg verkeersluw moet worden. Een opmerkelijk element in het vereenvoudigde plan van socialisten en liberalen is dat de Van der Valk Boumanweg weer van alle verkeersrem- mende obstakels wordt ont daan. Op deze verkeersgelei ders is veel kritiek gekomen. De twee indieners van het plan, de raadsleden J. de Waard (VVD) en V. Molken- boer (PvdA), willen dat deze „experimenten" worden be ëindigd. Het gaat om de ver keersremmers bij Spanjaards- brug, Laan van Ouderzorg en Dijkgravenlaan. Op de krui sing met de Laan van Ouder zorg zou een verkeerslichten- installatie moeten komen die op dezelfde tijden werkt als 'ichte 1 gelendaal. Het verkeer dat komt van de Persant Snoep weg en naar de Laan van Ou derzorg gaat zou dan door de stoplichten bevoordeeld moe ten worden boven het ver keer dat in de richting van de Spanjaardsbrug rijdt Het verkeer dat komt van de Spanjaardsbrug en naar de Laan van Ouderzorg rijdt zou weer voorrang moeten krij gen boven het verkeer dat naar de Persant Snoepweg gaat. In verband met de vei ligheid van het langzame ver keer zouden er ook voetgan gers- en fietsersoversteek plaatsen met verkeerslichten moeten worden aangelegd. Hetzelfde geldt voor de krui sing Splinterlaan/Zijldijk- Spanjaardsbrug. Het door gaand verkeer dat via de Spanjaardsbrug uit Leiden komt zou direct via de Zijldijk naar de Engelendaal geleid moeten worden. Dat zou door middel van borden moeten gebeuren. Een andere sugges tie van PvdA/VVD is de defi nitieve afsluiting van de Dijk- gra venlaan. Doorgaand ver eer zou via de bedienings- baan mogelijk kunnen blij ven. De afsluiting moet het onmogelijk maken dat fietsers ter plaatse de Van der Valk Boumanweg oversteken. Ver der zou onderzocht moeten, worden of het fietspad aan de bebouwde zijde van de Van der Valk Boumanweg tweezij dig berijdbaar zou kunnen worden gemaakt. In dat geval zouden er parkeerhavens aan de kant van de Oude Rijn kunnen komen. Op de Engelendaal wordt door het duo De Waard/Mol- kenboer een groene golf aan bevolen vanaf de Persant Snoepweg tot aan de provin ciale weg vijf, met uitzonde ring van de kruising met de Rietschans. De verkeerlich- teninstallatie op dit kruispunt blijft voorlopig knipperen. Na aanleg van de wijk Buitenhof, midden-west zal bezien wor den of deze installatie in de groene golf wordt opgeno- men.De groene golf zal van maandag tot en met donder dag in werking zijn van 7.00 tot 18.00 uur. Óp vrijdag werkt de installatie van 7.00 tot 21.00 uur, op zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Op zon- en feestdagen is er geen groene golf. Verder worden er in de visie van de twee partijen geen uitvoegstroken aange legd. Met eenvoudige stede- bouwkundige middelen wordt de kruising met de Laan van Ouderzorg het aanzien van een plein gegeven. Het kruis punt zal niet worden gerecon strueerd. De rijstroken zullen over de volle lengte bestemd worden voor rechtdoorgaand en linksafslaand-, respectieve lijk voor rechtdoorgaand en rechtsafslaand verkeer. Het doorgaand verkeer dat van de Hoge Rijndijk komt zal door middel van borden verder over de Persant Snoepweg worden geleid, richting Engelendaal, volgens het aangepaste verkeerscircu latieplan. De kosten van het plan moeten nog worden doorberekend. Daarna zal het in de commissie verkeer wor den voorgelegd. KATWIJK Burgemees ter C.A. Bos heeft gister middag in de tuin van he Katwijkse gemeentehui de eerste hondenpenning „uitgereikt" aan een Kat wijkse Labrador. In he kader van het strevei naar een schoner Katwijl heeft het gemeentebe stuur besloten, dat honden vanaf half mei nog slechti aangelijnd uitgelaten mo gen worden en dat hel niet meer toegestaan is da de beesten hun behoeft! op het trottoir doen. Om enigszins inzicht te heb ben in het hondenbestand in Katwijk heeft de gemeenti een inventarisatie gehouden Op dit moment zijn er iets meer dan tweeduizend hon den in Katwijk. Zij dienen vanaf 15 mei de hondepen- ning zichtbaar aan de hals band bevestigd te hebben. Het aantal honden in Kat wijk is de laatste jaren be hoorlijk toegenomen. Daar mee ook de overlast, met name de hondepoep, van deze viervoeters. Om dil overlast te beperken en Kat wijk schoner te houden is het straks niet meer toegestaan de beesten los door het Bad- dorp te laten lopen. Om di viervoeters toch ruimte tt bieden heeft de gemeentt Katwijk een tweetal honden- rengebieden ingesteld en toe gestaan dat het strand 'sa- vonds na een bepaalde tijd openstaat voor het gedraai en/of gesnuffel van loslopen de honden. Om verder inzicht te hebben in het aantal honden en de locatie waar ze officieel ge huisvest zijn is de hondepen ning weer ingevoerd. Hon den die vanaf half mei loslo pen worden opgepakt door de politie en zonodig weer overgedragen aan de eige naar, na het betalen van een boete. Honden zonder penjl ning lopen ook de kans door de politie meegenomen te worden. Door middel van publicaties wordt dan be kend gemaakt welke beesten opgesloten zitten. Mocht na veertien dagen geen eigenaar verschijnen is het lot van het hondje bezegeld, namelijk af maken op een humane ma nier. De Labrador van de familie Pronk uit Katwijk kreeg, on der toeziend oog van korps chef De Jong, nummer OÖOl opgespeld door burgemeester Bos. De hond van de Kat wijkse politie is waarschijn lijk nummer 0002. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur. telefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 10