Rijnsburgse Boys uit titelstrijd Noordwijk aast nu op derde periode Leiden blaast stoom af tegen Floreant ARC vrijwel veilig na gelijkspel RCL „DEGRADEERT" OOSTKAPELLE NA 0-1 NEDERLAAG TEGEN NSW Katwijk haakt af Quick Boys houdt de competitie spannend ficidaeSommit FC Lisse bedwingt kampioen DEGRADATIEKANDIDATEN PAKKEN KOSTBARE PUNTEN MAANDAG 4 MEI 1987 PAGINA 16 LEIDEN FC Lisse ontving het vorige week kampioen geworden Vitesse Delft en hield de ploeg op 2-2. Lisse verdiende bovendien wel meer. De Delftse gelijkmaker werd pas in de 92e minuut gescoord en Lisse had in dit duel de betere kansen. Henry van der Weyden schoot al al in de 4e minuut raak, toen Rob Suttorp op de doelman was gestuit. Een dekkingsfoutje van Ron de Keizer zorgde voor de gelijke stand. Direct na de aftrap in de tweede helft voerden Van der Weyden en Rob Vermeulen een prima één- tweecombinatie uit. De laatste rondde de aan val knap af en bracht de FC de beste papieren. De Keizer haalde een Delftse bal van de lijn, terwijl René van Hensbergen en Vermeulen kansen op 3-1 verprutsten. Delftenaar Ver meulen maakte in de 92e minuut met een mooi goal toch nog gelijk: 2-2. LEIDEN ARC speelde zich zaterdag vrij wel in veilige haven door Excelsior Maassluis een winstpunt afhandig te maken: 3-3. Eeve- nals een week eerder, tegen Rijnsburgse Boys, diende ARC daarvoor wel in de laatste minuten een achterstand van 1-3 weg te wer ken. Sjaak Key schopte zowel donderdag als zaterdag de gelijkmaker in de 90e minuut binnen: 3-3. Johan Boere maakte er al na 3 minuten 0-1 van, waarop Excelsior furieus reageerde en de Alpense équipe helemaal achteruit drukte. Dick van de Berg maakte na een kwartier ge lijk, waar Boere 10 minuten later een eigen doelpunt aan toevoegde. Excelsior bleef het initatief tot de rust behouden. En maakte er na een uur spelen zelfs 3-1 van. De bal kwam via het scheenbeen van Jelle Koolstra „hoog voor de pot", waar Wim Put vrij kon inkop pen. Maar ARC nam geen genoegen met die achterstand en richtte zich evenals donder dag tegen Rijnsburg op. Hervond zichzelf en werd een strafschop onthouden, omdat inval ler Rob Koster werd neergelegd, maar „scheids" Van Ingen niet floot. In de 78e mi nuut werd er hands gemaakt en ging de bal toch op de stip. Nico Oosterlee scoorde. Waar op ARC de remise rook en bleef gaan. In de allerlaatste minuut was het weer Sjaak Key, die evenals, tegen Rijnsburg de tegenstander alsnog een punt afsnoepte door doel te tref fen. i LEIDEN RCL toog zaterdag naar het verre Oostkapelle om hoogstper soonlijk het onderaan bengelende „Zeeuwse zaterdagelftal" naar de tweede klasse te verwijzen. Daarmee zou RCL zichzelf van directe degra datie te vrijwaren en zich minstens van een nacompetitie te verzekeren. Waarmee de tradionele eindsprint, na de zege tegen Spijkenisse, flink werd doorgetrokken. Die uiteindelijk moet resulteren in behoud van het eersteklasserschap voor de Leider dorpers. Evenals tegen Spijkenisse won de brigade van trainer Laurens Mouter in Zeeland met 1-3. Waarmee RKAVIC werd achterhaald. De grote „concurrent", die tijdens de laatste wedstrijddag gastheer van de rood- witten zal ziin. Wederom was de verbale hulp van doelman Bram Brandt en de routine van neef David Brandt belangrijk. Toch werd de overwinning tot stand gebracht door vooral een collectieve dadendrang, die vooral vruchten af wierp in de tweede helft. "Voor die tijd al hadden de RCL-ers een veldo- verwicht en kansen op 0-1 gehad. Met name Leo van de Weteringh verzuimde enkele malen van dichtbij raak te schieten. Vijf minuten voor de rust werd een schot van Oostka pelle van richting veranderd door het been van Pierre van Gemerden: 1-0. Waarop een knappe partij voetbal van de Racing volgde. Direct na de thee was het Peter Siera, die een af geketst schot van Ben Heemskerk alsnog inschoot: 1-1. Marcel Valk rukte rond de 65e minuut vrij op en schoot met de wind in de rug vanaf L een meter of 20 de 1-2 binnen. Toch was de buit nog niet binnen, want terwijl met name Van de WeteringL nog een paar maal miste, haalde Dick*'1 van der Bijl een bal van de Leider-F' dorpse doellijn en stond de paal dre Zeeuwen een keer flink in de weg®1' Toch zou RCL aan het langste eindje trekken. Drie minuten voor het ein** de passeerde Van de Weteringh, diflP. genoeg had geoefend, eindelijk dr1) Zeeuwse doelman en besliste daaren mee niet alleen de wedstrijd, maar*^ tevens over het lot van Oostkapelle.?6 Scoreverloop: 40. Oostkapelle 1-0, 47. Peter^1 Siera 1-1, 65. Valk 1-2, 87. Van de Weteringliln 1-3. in RCL: Bram Brandt, Siera, Van der Bijl, Vanv( Gemerden. Boendermaker, Valk, Davii, Brandt, Van de Weteringh, Heemskerk, D»P' Roo. RIJNSBURG Rijns burgse Boys heeft zichzelf èn naaste buur Quick Boys zaterdag met de 0-1 nederlaag tegen lijstaan voerder NSVV bepaald geen goede dienst bewe zen. Zelf verspeelden de Rijnsburgers door die ne derlaag alle kansen op het kampioenschap èn de der de periodetitel, terwijl het bij Spijkenisse winnende Quick Boys nog altijd te gen een achterstand van een punt op de koploper aanhikt. Een beslissende marge, naar de mening van NSVV-trainer Jaap Viergever. „Ik reken nu op het kampioenschap", liet de trainer van de Numansdorpse formatie op Middelmors we ten. „Zeker na de nederlaag bij DSVP, afgelopen donderdag, keek de ploeg als een berg op tegen Rijnsburgse Boys uit. Nu we hier hebben gewonnen, kan het gewoon niet meer stuk. De titel gaat naar NSVV". Een kampioenschap dat wat collega Arie Kurver betreft zaterdag al een feit zal worden. Doelend op de uit beurt die Rijnsburgse Boys dan in de voorlaatste competitie ronde bij Quick Boys afwerkt: „We mogen dan uitgeschakeld zijn voor de titel, in Katwijk zullen we onze huid duur ver kopen. Ja hoor, ik gun NSVV die titel wel. Per slot van re kening ken ik Viergever al langer dan vandaag". Als het elftal van Kurver in Katwijk net zo acteert als de ploeg dat zaterdag tegen NSVV deed. behoeft Quick Boys zich om die „oorlogsver klaring" van de ooit als assis tent-trainer op Nieuw Zuid werkzame Kurver overigens niet zo druk te maken. De Rijnsburgers oogden weinig geïnspireerd en maakten be paald niet de indruk massaal voor de laatste kansen te vech ten. „Het elftal speelt al een tijdje zonder overtuiging, ge looft al een paar weken niet meer in de eigen mogelijkhe den", gaf Huug Aandewiel la ter de gang van zaken correct weer. „Als die overtuiging er wel is, speel je niet gelijk tegen Marken en ARC. Maar win je twee keer en verlies je ook niet van NSVV. Dan doe je dus echt mee om het kampi oenschap". Aandewiel zelf maakte zater dag overigens geen deel uit van het op overtuiging falende Rijnsburgse gezelschap. De Katwijkse Rijnsburger hield aan de ongelukkige botsing met ARCer René Lammers, twee dagen eerder, een gebro ken jukbeen over en is van daag aan die breuk geope reerd. Behalve Aandewiel ont brak ook de in het buitenland vertoevende Martin Toet za terdag op het appèl, waardoor Henk Merbis en Rob Gillissen zichzelf voor dit belangrijke treffen in de basis terugvon den. Hoewel met name het gemis van Aandewiel in de matige spelopvatting van de thuisclub kon worden teruggevonden, maakte het ontbreken van dit tweetal tegen NSVV niet eens zoveel uit. Ook zonder spelbe palers als Aandewiel en opko mende verdedigers als Toet (diens plaats werd door Arie van Dijk goed ingenomen) is het immers voor een talentrij ke ploeg als Rijnsburgse Boys niet echt moeilijk om van NSVV een optisch mindere te genstander te maken. „Vraag me niet of deze overwinning verdiend is"; de opmerking die Viergever zaterdag maakte, kan hij bijna wekelijks doorge ven. En vrijwel altijd negatief beantwoorden. Een counter- ploeg als NSVV wint immers maar zelden verdiend in de ware zin van het woord. En verliest vrijwel altijd terecht, omdat het spel zich elke wed strijd nu eenmaal voor tachtig procent op de eigen speelhelft afspeelt. Want pas dan kunnen super-spitsen Rini van Trigt en Frank Knipschild optimaal worden benut. Zo ook zaterdag in Rijnsburg. Waar de aan dringende thuisclub in de eer ste helft bijvoorbeeld via Ron Carli (diagonaal voorlangs), Gillissen (omhaal net over) en Hans Zwaan (uithaal boven kant lat) diverse malen dicht bij een doelpunt was, had het in die fase wel constant drei gende NSVV aan de andere kant aan één offensieve mi nuut (de 23e) voldoende voor de winnende treffer. In eerste instantie had Jan Blanken- spoor de knap doorgebroken Frank Knipschild ten koste van een hoekschop het scoren nog belet. Het was echter ook diezelfde Blankenspoor die na die noodzakelijk geworden hoekschop de door Van Trigt ingekopte bal losliet, waardoor Knipschild kon inschieten: 0-1. In de tweede helft werd ver volgens pas echt duidelijk dat Rijnsburgse Boys nauwelijks geloofde in de eigen kansen. Hoewel NSVV zich nu echt bijna niet meer met offensieve acties onledig hield, kwam Numansdorpse goalie Leon Beider niet echt in problemen. De kopbal net naast (van Arie van Dijk) en wat zonder over- Ron Carli haalt uit namens Rijnsburgse Boys. Koploper NSVV bleef zaterdag, hoewel dit beeld anders doet vermoeden, nogal eenvoudig op de been in Rijnsburg. tuiging genomen vrije schop pen van Ron Carli en Wim Driebergen uitgezonderd. Zelfs nadat Gillissen Beider in een luchtduel een pijnlijke schou der had bezorgd waardoor de normaal gesproken toch be trouwbare NSVV-doelman in de resterende speeltijd nogal wat ballen losliet, bleven de geelzwarte mogelijkheden schaars. Niet in het minst om dat Kurver diezelfde Gillissen tegen Jack Manuputty had in gewisseld, want met Gillissen verdween direct de enige Rijnsburgse spits die niet echt ten onder ging in het verdedi gende geweld van de koplo per. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 23 Knipschild 0-1. Rijnsburgse Boys: Blankenspoor, Van Dijk, Koet. Driebergen. De Kroon, Hogewoning, Arroyo, Merbis, Gillis sen, Zwaan, Carli. LEIDEN Katwijk verspeel de zaterdag de titelkansen door van het Haagse JAC met 1-2 te verliezen. Bovendien won Zwaluwen Vlaardingen met 5-1 van Maasdijk, dat daardoor is gedegradeerd. En volgend jaar evenals Ter Lee- de, dat met 3-4 van HBSS ver loor, vierdeklasser is. Zeven hoven won met 1-0 van SVPTT. Katwijk - JAC 1-2 (1-2) De kustformatie verloor de wedstrijd al in de eerste helft. Eerst schoot Jaap Guyt de club van coach Peter Ciere nog wel op 1-0 voorsprong, maar twee vrije trappen werden recht streeks in het Katwijkse doel geschoten. De 1-2 ruststand was, gezien het Haagse over wicht, volkomen terecht. Toen Katwijk wat wilde teruggaan ontpopte JAC zich als een las tig obstakel. Bovendien ver zuimden Amerik van Duyven- voorde, Jaap en Wim Guyt doelkansen in treffers om te zetten. Zodat Katwijk dit sei zoen niet meer van de tweede plaats afkomt. Ter Leede - HBSS 3-4 (2-2) Henny Pierson bracht HBSS op voordeel, waar Johan Ver loop een eigen doelpunt bij- deed: 0-2. Een strafschop van Rob de Ruiter en eigen treffer van René Snijders trok alles weer in evenwicht. Ter Leede miste na de pauze veel kansen en zag André Bierhuizen 2-3 aantekenen. Rob de Ruiter schoot weer van 11 meter raak. Vlak voor tijd maakte Robert de Jong er vanaf de stip 3-4 van. Gezien het tech nisch spel van HBSS een te rechte uitslag. Zevenhoven - SVPTT 1-0 (0- 0) Zevenhovendoelman Alex Stolwijk heeft weinig te doen gehad tegen SVPTT. Zevenho ven kreeg met name na de rust legio doelmogelijkheden, maar kreeg de bal er maar één keer in. Nadat René Bon drie man was gepasseerd en na 50 minuten keihard naast gescho ten had, deed hij de actie n<og een over in de 70e minuut. Nu met meer succes: 1-0. NOORDWIJK AAN ZEE De voetbalvereniging Noordwijk heeft de titel in IA uit het Jioofd gezet. Trainer John Eelman had zich eigenlijk na de remi se met RKAVIC op Ko ninginnedag al overgege ven: „Dat is zo, maar nu is het voor ons zeker ge beurd. Blijft dus alleen het periodekampioen schap nog over". Dat was zijn conclusie na de 4- 1 overwinning op DSVP, dat voor zijn pupillen een rehabili tatie voor de zwakke verto ning tegen RKAVIC inhield. De Haarlemmer was daarover dan ook tevreden:„Ze speelden veel geconcentreerder, de or ganisatie klopte". Voor de pe riodetitel, die een plek in de betaalde bekerstrijd oplevert, is Noordwijk (10 uit 6) nog in strijd met Quick Boys (11 uit 6). Zaterdag oogde het allemaal weer wat meer Noordwijkach- tig. Men wilde weer wat voor elkaar doen, zocht met direct en technisch verantwoord voetbal de aanval. En stoorde bovendien in een vroeg stadi um, waardoor DSVP weinig opbouwwerk kon verrichten. De keren, dat de Pijnackerse formatie de aanval zocht wa ren bijna altijd vanuit de coun ter, die dan ook niet van ge vaar ontbloot waren. De toe schouwer werd dus winnaar op het bijveld van Duinwete ring zaterdag. Schoten van Jos Smits hadden een beter lot verdiend dan door doelman John Marrevee te worden gekeerd en het blijft de vraag of Timo Gerlof bui tenspel stond, toen hij de voor zet van John Marijt zo fraai inkopte. Klaas Vink was kort voor de rust op links weg, trok voor, waar Geert-Jan Bakker over de bal stapte. Ivan Her mans werkte het leer prima achter Marrevee: 1-0. DSVP had toen nog niets terug kun nen doen. De tweede helft gaf wat meer opwinding. Hermans tikte de bal bij de eerste paal zeer subtiel voor de tweede maal achter Marrevee, toen Vink de bal van Hans van Rhenen had afgenomen en zijn collega-aanvaller had aangespeeld. En dat al na 4 minuten na de onderbreking. Het overigens al zonder degra- datiezorgen zijnde DSVP zette DSVP-doel- man Marrevee (midden) kijkt vertwijfeld om en ziet hoe Ivan Hermans Noordwijk op een 1-0 voor sprong zet. De nummer der tien van Noordwijk was met drie tref fers toch knap succesvol op het Noordwijk- se bijveld. alles op alles om toch nog iets terug te kunnen doen. Vanaf de 65e minuut werd het der halve een echte wedstrijd. De ploeg, die na het weglopen van Berry Janse af en toe door as- sistent-bondscoach Dick Advo1 caat de weg wordt gewezen, nam achterin veel risico. Maar forceerde ook wat kansjes bij het doel van Dick Dortmundt. Onder aanvoering van de pri ma spelende rechterspits Har ry Garnaat werden Fred Filip- po. Floor Vijfhuizen en Chris Slappendel in stelling ge bracht. Zonder succes trou wens. Door de ruimte achterin kwamen Hermans, Vink en Smits ook in prima gelegenhe den om het thuisvoordeel uit te bouwen. Twee minuten voor het ein de hadden de pogingen van DSVP succes. En was het Floor Vijfhuizen, die er 2-1 van maakte. Tot dan was hij door Mark Vink volledig uit de wedstrijd gespeeld. De goaltjedief prikte de door René Wolterman diep gespeelde bal achter Dortmundt. Klaas Vink was af en toe door zelfzuchtig heid niet aan scoren toe geko men, maar beantwoordde de tegentreffer direct slagvaardig. De dieptebal van Andries Wendt werd door Vink ter hoogte van de middenlijn op gepikt en direct in de 3-1 om gezet. Vink onderschepte in de daarop volgende en laatste mi nuut de bal weer, speelde Smits aan, die Hermans zijn derde treffer en 4-1 liet ma ken. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 38. Hermans 1-0, 49. Hermans 2-0, 88. Vijfhuizen 2-1, 89. Vink 3-1, 90 Hermans 4-1. Noordwijk: Dortmundt, Mark Vink, Wendt, Marijt, Nulkes, Smits, Gerlof, Klaas Vink. Bakker, Hermans, Bos- d U_ lanjl end LEIDEN Quick Boys maak^ te het zichzelf in Spijkeniss nog heel erg moeilijk. De Kat wijkse titelpretendent leek in eerste instantie op een betrek kelijk eenvoudige zege af u stevenen, maar moest uitein-j delijk nog alle zeilen bijzetten, om de volle winst inderdaad behalen: 3-4. Wat trainer Hai van der Zee vanzelfsprekei tevreden stemde, maar niei van zijn realiteitszin kon af- brengen:„We hebben niets in eigen hand. We moeten nog twee loodzware partijen win nen. Waarvan één tegen aarts rivaal Rijnsburgse Boys. EnR dan zien we wel wat NSVV[ heeft gedaan." Van der Zee hoopt dat de ractk' tot de laatste dag gaande blijfHi want zo'n spannende competi-tii tie verdient een schitterende slot. Voor Van der Zee wort* de druk ook steeds groter! want na 17 jaar hunkert Kat*1 wijk naar een kampioenschap De Amsterdammer snapt waarD hij mee bezig is en voelt datfi aan den lijve: „Natuurlij) v heerst er een grote druk or een zeer gespannen ketel Want als Quick Boys kam r« pioen wordt „explodeert" Kat->i wijk. Maar nogmaals: zovet n mag ik nog niet kijken. I) |j weet gewoon, dat ik een ster- ke, uitgebalanceerde ploej J heb, die nog twee zware dueÜBi moet winnen. En dan nogaf moeten we rustig afwachten k wat NSVV doet" Zaterdag begon Quick Boys1'1 goed èn slagvaardig tegen hetf" thuis altijd lastige Spijkenisse Arie van Duyn kopte al in d«*| achtste minuut de 0-1 in diens vervanger Jaap vanl Duyn (Arie van Duyn was bij het scoren geblesseerd ge raakt) was na een half uur" spelen ook al met het hoofd succesvol. De voorzet kwam van Johan Jonker. De vlak voor rust door Robert de Heer gerealiseerde tegen- goal vermocht de Katwijken vooralsnog niet echt te deren Zeker niet nadat Leen van der Plas na de pauze een diepte van Dennis-Jan Mieras doeltreffend club was echter bepaald nog niet geslagen en maakte dat de kustformatie ook duidelijk door simpel te scoren. Ruud van Emmerik en opnieuw De Heer zorgden ervoor dat Spij kenisse weer op gelijke hoogte kwam. Waarmee de zwakte van de blauwwitten was aan gegeven. Vreemd genoeg be trof dat zaterdag uitsluitend de verdediging, want de overige linies waren toch heer meester. Direct na de derde tegentref fer had Van der Zee pinchhit- ter André de Best voor links back Hans van der Plas inge bracht. De Best was ook be trokken bij de winnende goal Hij rommelde .zich door een brei van spelers heen en be zorgde de bal bij uitblinker Frenk van der Kleij. Die Quick Boys volop in de titelra ce hield door met een schitte rend schot de winnende tref fer op het scorebord te schie ten: 3-4. Scoreverloop: 8. Arie van Duyn 0-1 30. Jaap van Duyn 0-2, 43. De Heel 1-2, 55. Leen van der Plas 1-3, 60 Van Emmerik 2-3, 61. De Heer 3-3, 77. Van der Kleij 3-4. Quick Boys: Guyt, Teun van Plas, Ruis, Jonker, Hans van der PI» (De Best), Arie van Duyn (Jaap van Duyn), Van Rooyen, Mieras, Flod van Duyn, Van der Kleij, Leen vat der Plas. de daaropvolgende solo p end afsloot. De thuis- LEIDEN De kampioen in 4B mag dan bekend zijn, Lei den verloor zaterdag overigens met 3-2 van Floreant, onderin is het er niet minder spannend om. Met nog één wedstrijd te gaan kunnen nog vier ploegen degraderen. Hazerswoudse Boys staat er na de 1-1 bij DEVJO het slechtste voor (14 punten). Valken '68 heeft 15 punten door de 3-0 winst op DSO, terwijl Koudekerk een duur punt aan de confrontatie met De Sleutels overhield en nu 17 punten heeft. SV Voor schoten versloeg Oegstgeest verrassend met 0-2 en staat op 16. Floreant - Leiden 3-2 (2-1) De druk is eraf bij kampioen Leiden, waarmee ook de scherpte een beetje weg is. Ruud Boot schoot 1-0 in, maar zag de Boskopers nog voor rust op voordeel komen. Na 3-1 kon Ronald van Wattum pas in de 89e minuut wat terug doen: 3-2. Leiden had wel een veldoverwicht gehad. DEVJO - Hazerswoudse Boys 1-1 (0-1) Leon Laros beloonde het goe de voetbal van Hazerswoude met de openingsgoal. Zo werd ook de pauze bereikt. Bert Poot veroorzaakte halverwege een strafschop, die werd be nut: 1-1. Jaap Kroon, Marco Roelofs en Laros kregen nog kansen, maar lieten ze onbe nut. Jan Platteel nam in de 87e minuut de bal met de borst mee en scoorde. Arbiter Wen- neker, die nog op de Hazers woudse helft stond, keurde de treffer wegens hands af. Pablo Sobral van DEVJO werd uit het veld gestuurd wegens na trappen. Koudekerk - De Sleutels 0-0 Een slechte wedstrijd. Het „uitgespeelde" De Sleutels weigerde nog veel werk te verzetten, terwijl Koudekerk niet 'bij machte was om veel terug te doen. Laatste man Al- bert Hakkebrak organiseerde zijn achterhoede wel dusdanig, dat de Leidenaars nauwelijks kansen kregen. Hetzelfde ge beurde aan de andere zijde, waar doelman Rob Groenen dijk weinig te doen had. Oegstgeest - SV Voorschoten 0-2 (0-1) Het ongemotiveerde Oegst geest werd volkomen terecht door het fel en agressief spe lende Voorschoten verslagen. Oefenmeester Pieter Donath had er wel „oudgediende" spits Hans Koonings voor van stal gehaald. Na de openings treffer van Lex van Schijndel nam de vorig jaar gestopte Koonings de tweede goal voor zijn rekening. Alex Strating zag zijn strafschop door SV- keeper Jos Loose, die de ge schorste Herman Keizer ver ving, gestopt. Loose was uit blinker bij Voorschoten. Valken *68 - DSO 3-0 (1-0) De thuisclub voetbalde prima. DSO kwam er niet meer aan te pas, toen er al na een kwar tier 1-0 op het scorebord stond. Piet Varkevisser was de ma ker. Direct na de pauze schop te A-junior Frank Duyndaro zelfs 2-0 binnen. Waarop Val ken het initiatief met gecon centreerd voetbal vasthield

Leidse Courant | 1987 | | pagina 16