Scheveningen hoopt op meer wind I sportuitslagen voetballerlei Parijs-Peking wordt gedenkwaardige rally SPORT Groenendijk en Ling ontbreken Cetdóc Sou/tont ZATERDAG 2 MEI 1987 PAGINA 9 BETAALD VOETBAL VANDAAG Eredivisie PSV-FC Twente Haarlem-VVV Fortuna S-FC Utrecht GA Eagles-FC Den Bosch Ajax-AZ Eerste divisie NAC-Telstar Heerenveen-Helmond Sport MORGEN Excelsior-FC Groningen FC Den Haag-Roda JC Veendam-Feyenoord Sparta-PEC Zwolle Eerste divisie Wageningen-Eindhoven De Graafschap-SC Cambuur DS'79-Vitesse RKC-Volendam RBC-Emmen NEC-SW Nederlandse zeilzeges HYÈRES De voor-olympische zeilweek in Hyères is geëindigd met windflauwte. Donderdag en gisteren kon door gebrek aan wind op de Middellandse Zee van Zuid-Frankrijk niet worden geva ren. Doordat er slechts vier regatta's werden gevaren waren er geen aftrekresultaten voor de eindklas sementen. Deze ondergingen daardoor enige wijzigingen. Mar cel Reintsema bleef niettemin winnaar bij de plankzeilers. De broers Robert en Mark Dront- mann zorgden in de Olympische 470-klasse voor de tweede Neder landse overwinning. Bengoechea blijft verrassen HAMBURG Eduardo Bengoechea is de ver rassing van het toernooi om de Westduitse ten niskampioenschappen. Bengoechea plaatste zich gisteren voor de halve finales door de Zweed Mi- kael Pernfors in twee sets terug te wijzen. De niet geplaatste Argentijn schakelde eerder de Sovjet-tennisser Andrej Tjesnokov en de Zweed Joakim Nyström uit. Het toernooi is gedoteerd met een prijzenbedrag van ruim 750.000 gulden. Bengoechea bezet op de wereldranglijst de 87e plaats en heeft nog nimmer de finale van een Grand-Prix toernooi bereikt. De Argentijn heeft een aardige kans met die traditie te breken. Za terdag treft hij in ieder geval niet de als eerste getipte Ivan Lendl. De Tsjechoslowaak, die na een verloren openingsset de Fransmam Thierry Tulasne elimineerde, komt in de halve eindstrijd uit tegen de Zweed Kent Carlsson. Bengoechea vervult voorlopig nog de rol van outsider. Rolhockeyers in middenmoot OVIEDO De nationale rolhoc- key-ploeg is een middenmoter op de Europese titelstrijd. Gisteren kwamen de rolhockeyers twee keer in actie in Oviedo. Wereld kampioen Italië bezat te veel kwaliteit (2-16), maar tegen Frankrijk werd de derde zege be haald (7-3). Door die resultaten bezet Nederland na zeven wed strijden de vijfde plaats in het ne gen deelnemers tellende veld. Het door een bommelding ge staakt duel tegen Portugal wordt vandaag uitgespeeld. Het restant bedraagt elf minuten. De stand is 5-0 voor Portugal. Becker toch in dienst als vrijwilliger HAMBURG Boris Becker zal zijn militaire „verplichtingen" voldoen. Door zijn woonplaats in het buiten land te kiezen, is hij van dienstplicht ontheven. Hij gaat nu hij als vrijwilli ger. Dat maakte de voorzitter van de Westduitse tennisbond, Claus Stauder, vrijdag bekend. Stauder verklaarde dat Becker nog een moment moest kiezen dat schikte met zijn drukke tennisbesognes. Bec ker hoeft niet in dienst omdat hij zich voor zijn achttiende jaar in het bui tenland, Monte Carlo, heeft gevestigd. Als vrijwilliger zal de tennisspeler zich vrijwel zeker moeten onderwer pen aan een basisopleiding die zes we ken duurt. Topclubs bij toernooi van Hellas DEN HAAG De Westduit- se kampioensploeg Bayer Le- verkusen doet mee aan het internationale handbaltoer- nooi, dat van 6 tot 8 juni in Den Haag wordt gehouden. Ook Vasas Boedapest en V en L uit Geleen, kanshebber op de Nederlandse titel, ne men deel. Bij de heren beho ren naast het organiserende Hellas Lokomotiv uit Tsje cho-Slowakije en Bekescsaba uit Hongarije tot de deelne mers. Dietzen blijft leiden in Vuelta ZARAGOZA De Spanjaard Ina- ki Gaston heeft gisteren de achtste etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. De rit ging over 219 ki lometer van Benasque naar Zarago- za. De sprint van het peloton voor de tweede plaats werd gewonnen- door de Spanjaard Alfonso Guttie- rez voor de Ier Sean Kelly. De Westduitser Raimund Dietzen be hield de gele leiderstrui. De Noor Dag-Otto Lauritzen won in Frankfort de Westduitse klassie ker Rundum den Henninger Turm. In de sprint van een kopgroep van zeven renners versloeg hij twee Nederlanders: Peter Stevenhaagen en respectievelijk Henk Lubber- ding. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 1, 18.00 uur Brand punt. Nederland 2, 22.40 uur: Studio Sport. België Nederlands, 22.35 uur: Sport op zaterdag. België Frana, 22.00 uun Portret Claude Criquielion. TV 5, 15.00 uur Sport. Duitsland 1, 16.00 uur Sport- schau. Duitsland 2, 22.00 uur: Das Ak- tuelle Sport-Studio. BBC 1, 13.30 uur Grandstand. BBC 1, 22.40 en 00.20 uur Snoo ker. BBC 1, 23.30 uur Basketbal. BBC 2, 15.20 uur Schaken. BBC 2, 17.40 uur Snooker ITV, 13.05 uur: Saint and Greav- ITV, 13.30 uur Worstelen. Sky Channel, 14.35 uur IJshoc key. Sky Channel, 15.35 uur: Motor sport. Sky Channel, 21.00 uur. Worste len. Super Channel, 15.30 uur Sport. MORGEN Nederland 2, 16.00 uur Auto sport en tafeltennis. Nederland 2, 19.00 uur Studio Sport. België Nederlands 1, 20.05 uur Sportweekend. België Nederlands 2, 14.00 uur Stadion. België Frans, 18.30 uur Sport. TV 5, 17.00 uur Biljarten. Duitsland 1, 18.10 uur. Sport- schau. Duitsland 2, 16.22 uur Die Sport-Reportage. Duitsland 3, 12.45 uur Tennis. Duitsland 3, 19X0 uur Sport im Westen. BBC 1, 00.05 uur. Autosport. BBC 2, 14.30 uur Rugby. BBC 2, 23.15 uur Snooker. Sky Channel, 14X5 uur. Ameri can football. Sky Channel, 15X5 uur Tennis. Sky Channel, 22.40 uur: Austra lisch voetbal. Super Channel, 15.30 uur Sport. Tips voor Duindigt WASSENAAR Twee rennen en üen draverijen staan er morgenmid dag op het programma van Duindigt. De eerste start is om 13.00 uur. Ie koers: Yonker Ulandia (9). Zebode (5), Zon Lentrod (1). 2e koers: Hollow Dance (2), Halcyon Cove (1), Braddies Purdey (8). 3e koers: Zucht Fortuna (11), Anno Buitenzorg (1), Amigo de Queen (3). 4e koers: Ros Fandango (9). Boxber ger Telex (7). Dancers Guest (1). 5e koers: Atos (7), Blitz Uithuizen (10), Albert Catharina (4). 6e koers: Ajax White (7). Bas Wielin- ga (11). Afke (1). 7e koers: Berta Buitenzorg (2), Zee meermin (3), Zandokan O (1). 8e koers: Zorg van Boko (8), Zvetlana Hanover (6), Zeus Buitenzorg (2). 9e koers: Miss Facette (1), Known Point (9), Cleomoon (6). 10e koers: Zamajo Star (8), Zally Ash- ton (13), Zanzibar Oldeson (5). He koers: Wood W (2), Youri Prince (3). Ydeltuit B (6). 12e koers: Yoboko du Bois (1). Udet Westlandia (3), Wina Oostland (5). DEN HAAG Robby Naish was gistermorgen behoorlijk kwaad toen hij in de krant moest lezen dat Stephan van den Berg de eerste wedstrijd van de Scheveningen World Invitational had gewon nen. Bovendien werd er wereldkundig gemaakt dat Naish te laat was ge start en daardoor gedis kwalificeerd werd. De wereldkampioen: „Er was niet genoeg wind. Het ging hier om een training. Moet Stephan van den Berg daar nu de nodige reclame uit ha len?" De organisatoren heb ben met Naish gesproken en hem duidelijk gemaakt dat het niet meer dan een demon statie was. Maar zij hadden wel besloten om in elk geval het vijftigduizend gulden aan prijzengeld te doen opvaren. Ook als is er geen voldoende wind. De wedstrijden gelden dan niet voor de Holland Surfpool maar wel voor het geld. Gisteren gingen de surfers al leen in de morgenuren het water op. Slechts een wed strijd, de eerste echte dus, kon Ado Huisman naast Olaf van Tol: „Scheveningen moet twee grote surfevenementen hebben." Ado Huisman is vol lof over de medewerking van de Stichting Scheveningen Bad. „Eerst zou er een pro world l cup komen van O'Neill. Om dat deze wedstrijd door de World Sailboard Association niet werden erkend mochten de toppers er niet aan mee doen en kon Scheveningen dat wel vergeten. Daarna zijn we met de Holland Surfpool, de Stichting Scheveningen Bad en Pall Mali aan de tafel gaan zitten en konden we binnen enkele weken deze world invitational uit de grond stampen. Daar zijn we- natuurlijk erg blij mee. Ver geet niet dat Scheveningen als de beste surflokatie van Euro pa gezien moet worden en daar moet je natuurlijk elk jaar een groot surf-evenement hebben". er gevaren worden. Bij de course racing was Stephan van den Berg de sterkste voor Björn Dunkerbeck (Spanje), Onno Tellier, Robby Naish, John van der Starre en Olaf van Tol. Bij de dames zege vierde heel verrassend de Ne derlandse Jolanda de Jong voor de Westduitse wereld kampioene Natalie Siebel en de Spaanse Britt Dunkerbeck. Gering De publieke belangstelling was zeer gering. Ado Huis man, directeur voor de Bene lux van Mistral, was bij de voorbereidingen van deze World Invitational wedstrij den betrokken. „Voor surfen moet je natuurlijk het weer mee hebben. Nu is er te wei- ning wind en ook blijft het publiek weg omdat de weers omstandigheden er niet naar zijn om eens op Scheveningen te komen kijken. Je komt al leen maar de insiders tegen. Niettemin is de organisatie niet uit het veld geslagen. Dat weet ie nu eenmaal met deze sport' Enkele jaren geleden was de Pro World Cup surfen op Scheveningen. Via Kijkduin is dit evenement naar Zand- voort verdwenen. Ado Huis man: „Vorig iaar in oktober was de World Cup in Zand- voort. Er is toen met de ge meente een contract gesloten voor twee jaar. Maar ik ben er bijna zeker van dat na dit jaar dit gebeuren weer terug komt op Scheveningen. Het geen echter niet wil zeggen dat dit World Invitaional een eenma lig iets is. Nee, sterker nog deze maand is de beslissing te verwachten dat we het gebeu ren het volgend jaar van vijf tot tien dagen zullen gaan uit breiden. Voor 99% zijn we met een grote sponsor rond. Een sponsor die niet uit de watersport afkomstig is. Dat zou dan een sponsor van twee of drie ton zijn. Het is dat de bedoeling dat we het prijzen geld bedhoorlijk optrekken en dat er voor het publiek een groot showprogramma rond het gebeuren zal plaats vin den". Geruchten doen de ronde dat Pall Mall aan het afbouwen is bij de watersport. Ado Huis man: „Pall Mali blijft de ko mende tijd doorgaan. Ze zor gen voor de gehele begelei ding op het water. Ze hebben de boten voor de officals en volgers. Maar er is nog een tweede sponsor die interesse hierin heeft. Dat is de Ko ninklijke Marine. Ook die ziet in dat er via de surfsport de nodige goede reclame te ma ken is". ARTHUR VAN RIJSWIJK Experimenteel Oranje wint van West-Duitsland BONN Zelfs een experi menteel Nederlands hockey- elftal was nog te sterk voor West-Duitsland. Oranje won gisteren in Bonn met 2-1. De overwinning kreeg extra schittering omdat de Bondsre publiek in de sterkste opstel ling was aangetreden. Bovelander, Crucq en Van Gellicum hadden afgezegd voor deze interland, omdat ze in een belangrijke fase van hun studie zaten. Klaassen was geblesseerd en Hidde Kruize had het te druk met zijn werk. Op het middenveld ontbrak bovendien Tom van 't Hek. Zijn plaats werd ingenomen door Brinkman uit Jong Oran je. Hij groeide in Bonn uit tot de ster van het veld. Ook Rob bert Delissen maakte in de spits van de aanval een uitste kend debuut. Hij bracht de ge lijkmaker op zijn naam, vier minuten na de openingstreffer in de 48e minuut door de Westduitser Dopp. Parlevliet maakte in de 66e minuut de winnende treffer. Opstelling Nederland: Leistra; Faber; Kooyman, Diepeveen en Vaal; Doyer, Mare Delissen en Brinkman; Schlatmann (Weterings), Robbert Delissen en Parlevliet. HERHALING HISTORISCHE MONSTERRIT VAN 1907: DEN HAAG In de tweede helft van het volgend jaar wordt de eerste internationale autorally ooit gereden, name lijk Peking-Pariis, in omge keerde richting herhaald. Tot nu toe hebben zich al zeshon derd deelnemers aangemeld voor de monsterrit voor auto's en vrachtwagens. De rally Peking Parijs over een lengte van ongeveer 12.000 kilometer, werd in 1907 georganiseerd door het Franse dagblad Le Matin. Op 10 juni startten slechts vijf auto's en de winnaar, de Italiaanse prins Scipione Borghese reed precies twee maanden later, op 10 au gustus de Franse hoofdstad binnen in zijn 40 pk. Itala. Het was een tocht vol ontbe ringen. In het Aziatische deel van de route moesten „wegen" en bruggen vaak zelf worden aangelegd door de coureurs, die speciaal voor dat doel ar beiders en ezels in dienst na men. Hele streken moesten af gezocht naar benzine en dat kostte dan handenvol geld. De rally was niet zoals bijvoor beeld tegenwoordig Parijs- Da kar opgedeeld in dagritten; het was gewoon net zo lang achter elkaar doorrijden tot de Eiffel- toren in zicht was. De rally Parijs-Peking 1988 zal overigens ook niet eenvoudig zijn. Volgens de Nijmegenaar Ed von Jessen, die samen met Willem ten Barge de monster rit wil gaan ondernemen, wordt de tocht zwaar, zij het niet zo erg als Parijs-Dakar, „want zwaarder dan die tocht bestaat niet". Von Jessen en Ten Barge reden die barre woestijntocht in 1984 in een terreinwagen uit. Geen toestemming De route Parijs-Peking wijkt af van die van tachtig jaar ge leden. Zo geeft de Sovjet-Unie de karavaan deze keer geen toestemming het grondgebied te passeren. Daarom rijden de deelnemers zuidwaarts via Ita lië, Joegoslavië, Bulgarije en Turkije naar Syrië, Jordanië en Saoedie-Arabië naar Oman. Daar wordt met een boot de Golf van Oman overgestoken naar Pakistan om vervolgens China te bereiken. De tocht wordt uitgezet in dagritten (van vele honderden kilome ters) met klassementsproeven tussendoor. In 25 dagen moet de afstand worden overbrugd. Het initiatief om de historische tocht te herhalen is van het Franse sportblad L'Equipe, maar de organisatie is inmid dels in handen gelegd van een Autosport Organisatie Parijs- Peking. Het liefst zou deze ook de Tierry Sabine Organisitie in haar gelederen betrekken, omdat deze veel ervaring heeft met het op poten zetten van de jaarlijks rally Parijs- Dakar. Overigens heeft wijlen Sabine zelf eerder geprobeerd de tocht opnieuw te rijden, maar China heeft nog maar kort geleden haar grenzen voor de karavaan geopend. Von Jessen: „Als het allemaal doorgaat gaan wij er een stuk Holland-promotie van maken. We zoeken alleen sponsors van Nederlandse origine: de auto moet van banden tot dak fabrikaat uit Nederland zijn. Zo valt onder meer te denken aan Volvo Car (auto), Koni (schokbrekers), Vredestein (banden) en misschien wil Tu lip Computers haar schitteren de logo van tulpen wel als re clame op onze wagen aanbren gen. Als de sponsorende on dernemingen nu zelf ook zor gen dat zij in de landen die wij doorkruisen aan de weg tim meren, hebben zij toch een mooi stuk publiciteit". JOOST PERSOON Piquet gewond bij ongeluk IMOLA Tijdens de trainin gen voor de Grote Prijs van San Marino op het circuit van Imola is gisteren de Brazili aanse formule-1 coureur Nel son Piquet bij een ongeluk ge wond geraakt. Hij werd met een hersenschudding en een verwonding aan zijn linker voet naar een ziekenhuis in Bologna overgebracht, waar een hersenscan werd gemaakt en waar hij een nacht ter ob servatie moest blijven. Leden van het team van Williams- Honda achtten het onwaar schijnlijk dat de tweevoudig wereldkampioen aan de race van morgen zou kunnen deel nemen. De 34-jarige Braziliaan vloog met zijn wagen uit de Tambu- rello-bocht, kort nadat hij de snelste rondetijd had gemaakt. De bocht kwam na het rechte eind, waar de wagen van Pi quet een snelheid had van on geveer 300 kilometer per uur. De Spanjaard Adiran Campos, die vlak achter Piquet reed, zei de indruk te hebben dat de Braziliaan de macht over het stuur was kwijt geraakt toen de bodem van diens auto bij een hobbel het asfalt had ge raakt. DEN HAAG Tscheu-la Ling en Alfons Groenendijk ontbreken morgen in de thuis wedstrijd, die FC Den Haag om 14.30 uur speelt tegen run ner up Roda JC, dat wordt ge traind door Rob Baan. Ling ner up Roda JC, dat wordt ge raakte afgelopen dinsdag te- fen Excelsior dusdanig aan de nie geblesseerd dat rust voor-» lopig de enige remedie is. Groenendijk is geschorst, om dat hij afgelopen zondag bij FC Groningen tegen de vijfde f;ele kaart van het seizoen aan- iep. Tsjecho - Slowakije één punt van WK ijshockey WENEN Tsjecho-Slowakije heeft zijn kansen op de we reldtitel ijshockey behouden. De Oosteuropese formatie ze gevierde in een enerverend maar zelden hoogstaand duel met 4-2 over Canada. De pe riodestanden waren 2-1, 0-1 en 2-0. Twee dagen tevoren had Tsjecho-Slowakije Zweden een punt moeten toestaan. Bij de Canadese spelers was de uit putting na de puntendeling met de Sovjet-Unie (0-0) nog duidelijk te merken. De beslissing viel pas in de laatste periode door toedoen van Rosol en Pasek. Voor een onverbiddellijk hoogtepunt zorgde de Canadees Foligno, die drie minuten voor tijd scheidsrechter Morozov uit de Sovjet-Unie te lijf. Foligno werd van de ijsvloer gezonden. De Sovjet-Unie verspeelde op nieuw een punt verspeeld. De twintigvoudige wereldkam pioen leverde tegen Zweden een punt in. Ook het treffen met Canada had niet meer dan een puntendeling opgeleverd. Een speeldag voor het einde van het toernooi kunnen drie teams de wereldtitel verove ren. Tsjecho-Slowakije heeft in de slotronde tegen de Sov jet-Unie aan een gelijkspel voldoende om de titelhouder te onttronen. Zweden kan bij een zege op Canada lachende derde zijn. Alleen de Noorda merikanen zijn uit de race. Weyenburg wint GP driebanden WIJCHEN Arie Weyen- burg uit Oss heeft het Grand Prix-toernooi driebanden ge wonnen. In de finale versloeg hij vrijdagavond in Wijchen Piet de Jong uit Hendrik-Ido- Ambacht in 54 beurten. De Jong bleef twee caramboles achter (48-50). Aan de over winning was de geldprijs vair 1250 gulden verbonden. De Jong keerde met de helft huis waarts. Topvoetballer met pacemaker Uitgerekend in één van de voetbalcompetities die als de zwaarste ter wereld wordt beschouwd speelt iemand met een pacemaker. Het be treft Chris Hemming, verde diger bij de Engelse tweede- divisieclub Stoke City. En, de 21-jarige Hemming speelt er mee zonder ook maar één en kel probleem. Manager Mick Mills noemt hem zelfs een voorbeeld voor zijn medespe lers, voor de jeugd en voor al diegenen die met een handi cap als Hemming hebben te leven. Hemming kreeg an- derHfalf jaar geleden te ma ken met ademhalingsproble men bij het lopen. Deze beïn vloedden zijn prestaties nade lig. Na onderzoek kwamen de problemen aan het licht, hij het zich in juli operereren en verkeert nu dank zij zijn pacemaker in topvorm. Atkinson manager bij Fenerbahce Ron Atkinson, de al vroeg in het lopende voetbalseizoen ontslagen manager van Man chester United, heeft een nieuwe baan gevonden. Hij wordt manager van het Turkse Fenerbahce. Hij lost daar de Joegoslaaf Branko Stankovic op. Abusievelijk werd vorige week gemeld dat Frield Rausch daar nog trai ner was. Deze werkt momen teel bij het Zwitserse FC Lu- zern. Overigens, Atkinson, die bij Manchester United vele miljoenenaankopen ver richtte om succes te behalen maar zelden prijzen in de wacht sleepte, kan mogelijk ?aan beschikken over Man- red Kaltz van Hamburger SV. Kaltz heeft al een oriën terend bezoekje aan Istanboel gebracht. Zwitsers voetbal in trek De wedstrijden in de hoogste afdeling van het Zwitserse voetbal trekken sinds de winterstop meer toeschou wers dan ooit. De oorzaak hiervan moet worden ge zocht in de aanmerkelijke toeneming van de spanning in de strijd om de landstitel en de strijd tegen de ver sterkte degradatie. Zwitser land gaat zijn hoogste afde ling evenals in Oostenrijk reeds enige tijd het geval is van zestien clubs inkrimpen tot twaalf. In de Zwitserse competitie trokken nu al tien duels meer dan 10.000 toe schouwers. In het afgelopen weekeinde werd de topper Xamax Neuchatel-Grasshop- pers Ziirich bezocht door ruim 20.000 toeschouwers. Het toeschouwers-gemiddel de van de hoogste afdeling van het Zwitserse voetbal schommelde de laatste vijf jaar rond de 5.000. Verwacht wordt dat dit gemiddelde dit seizoen zal worden over schreden. Ron Atkinson: nieuwe baan. Starek: ook als trainer vaak rood Gustl Starek stond ooit be kend als een „enfant terri ble" in het Oostenrijkse voet bal. Diezelfde reputatie is hij ook aan het opbouwen als trainer. Als speler liep hij dertien maal in zijn loopbaan een rode kaart op. Als trainer staat hij momenteel op vier. Starek is nu trainer bij Ad- mira Wacker. In één opzicht is hij onlangs overtroffen door Hansi Müller. De West duitse (oud-)international van FC Tirol incasseerde on langs zijn derde rode kaart in één seizoen. Starek nam het voor hem op door in het openbaar te stellen dat de Oostenrijkse scheidsrechters er niet voor de voetballers zijn maar voor zichzelf. Hij voegde er aan toe dat zij zich bij lange na niet kunnen me ten op internationaal niveau. Overwinningspremie naar verliezer Austria Wien, de titelpreten- dent in de Oostenrijkse com petitie, is alsnog tot winnaar verklaard van de oorspron kelijk met 2-0 verloren partij tegen outsider Krems. Na het duel werd vastgesteld dat Krems met een ongerechtig de speler was uitgekomen. Hij bleek op grond van vier gele kaarten te zijn geschorst. Door een adminstratieve Ver gissing bij Krems speelde hij toch tegen Austria Wien. De Oostenrijkse voetbalbond haalde een streep door de sensationele zege van 2-0 van Krems en verklaarde Austria Wien met 3-0 tot winnaar. Hierdoor vergrootte de Weense club de kansen op de Oostenrijkse titel. Uit mede lijden schonken de spelers van Austria hun overwin ningspremie (ruim 5000 gul den) aan hun collega's van Krems. „PSVin de markt voor Klaus Allots PSV wordt in het Westduitse sportblad Der Kicker ge noemd als één van de clubs die belangstelling koestert voor international Klaus Al lots van FC Köln. De andere club die met name is ge noemd heet Paris Saint Ger main. En FC Köln doet juist zijn uiterste best om de 33-ja- rige spelmaker te behouden. Klaus Allots: in trek. Daar de club niet meer zulke grote financiële mogelijkhe den kent als in het verleden moet zij zich werkelijk in al lerlei bochten wringen om „mee te blijven doen". Ech ter, de toeschouwersaantallen blijven de laatste jaren in Keulen ver onder de ver wachtingen. Het bestuur gaat er van uit dat ook dit het be grote gemiddelde (18.000) niet wordt gehaald. Het moy enne staat nu op 15.000, ter wijl er nog thuiswedstrijden tegen de gedoodverfde degra dant Fortuna Düsseldorf, Hamburger SV en Borussia Mönchengladbach op het i. FC programma staan. Köln speelt ook met de gedachten Pierre Littbarski terug te ha len van RC Paris. De vraag prijs deed de Westduitse club schrikken: zes miljoen! PAARDESPORT Koersen van Schaesberg Eerste koers, 2100 m: 1. Boemerang V (F.v.d.Berg) 2.55.2 1.23.4, 2. Boris Boef, 3. Brigitta R. Toto: winnend 17.50, plaats 3.10, 1.80, koppel 8.50, trio 132.00 Tweede koers, 1609 m: 1. Avance At- taqueur (W.van Buytene) 2.09.5 1.20.5, 2. Zerge Dorado. 3. American C. Toto: winnend 12.10, plaats 3.00, 2.10, 2.40, koppel 64.50, trio 251.20 Derde koers, 2600 m: 1. Zerto W (P.Dijkstra) 3.32.5 1.21.7, 2. Alme de Bloomerd, 3. Aloutta Boszorg. Toto: winnend 11.90, plaats 3.50, 1.50, koppel 5.00, trio 135.20 Vierde koers, 1609 m: 1. Amon Mar co (L.Reuten) 2.08.0 1.19.6, 2. Zetzlar Hazelaar, 3. Yntsia du Bois. Toto: winnend 4.10, plaats 2.60, 5.10, 1.70, koppel 3.70, trio 380.70 Vijfde koers, 2100 m: 1. Yswind (W.van Buytene) 2.48.7 1.20.3, 2. Ank de Bloomerd, 3. Ziri Senator. Toto: winnend 3.60, plaats 1.80, 1.20, kop pel 4.80, trio 44.00 Zesde koers, 2100 m: 1. Amber Enze- lens (M.de Bruyn) 2.44.9 1.18.5, 2. Al ways Again, 3. Yromi W. Toto: win nend 3 80, plaats 1.30, 1.10, 1.50, koppel 2.60, trio 66.90 Zevende koers, 1609 m: 1. Winnie Queen (F.v.d.Berg) 2.05.5 1.18.0, 2. Jano Star, 3. Zingana du Bois. Toto: winnend 11.50, plaats 5.60, 4.00, koppel 18.60, trio 219.50 Omzet totaiisator: 105.877,00. ROLHOCKEY EK In Oviedo (Spa): Nederland - Ita lië 2-16, Spanje - Engeland 11-0, Ita lië - West-Duitsland 6-4, Portugal - België 12-1, Nederland - Frankrijk 7- 3. Stand: 1. Spanje en Italië 7-12, 3. Portugal 5-10, 4. West-Duitsland 7-8, 5. Nederland 7-6, 6. Engeland 6-4, 7. Zwitserland 6-3, 8. Frankrijk 7-2, 8. België 6-1. TENNIS Open Westduitse kampioenschap pen in Hamburg Kwartfinales: Bengoechea (Arg)- Pernfors (Zwe) 6-4, 6-1; Carlsson (Zwe)-Sanchez (Spa) 6-2, 6-1; Lendl (Tsj)-Tulasne (Fra) 4-6, 6-4, 6-3; Mecir (TsjKlaite (Arg) 6-1, 6-3. VOETBAL West-Duitsland: Blau Welss Berlln- Fortuna Düsseldorf 1-2, Borussia Dortmund-FC Köln 1-1. Zweden: AIK Stockholm-Sundsvall 0- 0, Brage-Malmö FF 0-3, Halmstad- Oergryte 0-0, Nörrköping-Östers 3-0, Frölunda- Elfsborg 4-1, IFK Göte- borg-Hammarby 3-2. Stand: Nörrköping 4-8; örgryte 4-5; IFK Göteborg 3-5; AIK Stockholm 4- 5. WIELRENNEN Ronde van Spanje (achtste etappe): 1. Gaston (Spa) 219 km van Benas que naar Zaragoza In 5.43.04 (gem. 39,302 km/u), 2. Gutierrez (Spa) op 1 sec., 3. Kelly (Ier), 4. Dominguez (Spa), 5. Deneut (Bel), 6. Indurain (Spa), 7. Cueva (Spa), 8. Bombini (Ita), 9. Manders (Ned), 10. Lilholt (Den), 11. Iglesias (Spa). 12. Weltz (Den) 13. Esparza (Spa), 14. Murga (Spa), 15. Hernandez (Spa), 16. Theu- nisse (Ned), 17. Richard (Fra), 18. Dietzen (WDI), 19. Laguia (Spa), 20. Martinez (Spa), 28. Argentin (Ita), 51. Nijboer (Ned). 52. Beuker (Ned), 55. Van Orsouw (Ned), 57. Delgado (Spa). 84. Suykerbuyk (Ned), 113. Boeve (Ned) z.t. als Gutierrez, klassement: 1. Dietzen (WDI) 38.31.44, 2. Kelly (Ier) op 2 sec., 3. Delgado (Spa) op 27 sec., 4. Herrera (Col) op 49 sec., 5. Gorospe (Spa) op 1.07, 6. Vargas (Col) op 1.28, 7. Belda (Spa) op 2.00, 8. Earley (Ier) op 2.05, 9. Ramirez (Col) op 2.09, 10. Madiot (Fra) op 2.19, 11. Cubino (Spa) op 2.29, 12. Fuerte (Spa) op 2.44, 13. Fignon (Fra) op 3.01, 14. Mora (Col) op 3.19, 15. Gaston (Spa) op 3.30, 21. Laguia (Spa) op 4.36, 23. Theunisse (Ned) op 4.48, 61. Argentin (Ita) op 18.09, 88. Nijboer (Ned) op 34.28, 93. Van Orsouw (Ned) op 35.27, 94. Suy kerbuyk (Ned) op 35.35, 105. Boeve (Ned) op 39.36, 125. Beuker (Ned) op 54.55, 127. en laatste Manders (Ned) op 1.21.09. Rundum dan Henninger Turm: 1. Lauritzen (Noo) 252 km In 6.11.27 (gem. 40,705 km/u), 2. Stevenhaagen (NedL 3. Lubberding (Ned), 4. Roche (Ier),*5. Kuiper (Ned), 6. Roll (VSt), 7. Ludwig Wijnants (Bel), 8. Jan Wij- nants (Bel) z.t„ 9. Anderson (Aus) op 53 sec., 10. Mutter (Zwi), 11. Lleckens (Bel). 12. Koba (Tsj), 13. Wijnanda (Ned), 14. Hermans (Ned), 15. Richard (Zwi). 16. De Wilde (Bel). 17. Petito (Ita). 18. Leclercq (Fra), 19. Bug no (Ita), 20. Van den Brande (Bel) z.t. Klassement Super Prestige-trofeee I. Vanderaerden (Bel) 320 punten. 2. Van Vliet (Ned) 300, 3. Criquieiioo (Bel) 270, 4. Kelly (Ier) 265, 5. Roche (Ier) 250, 6. Rooks (Ned) 165, 7. Ma diot (Fra) 155, 8. Sergeant (Bel) 145, 9. Calcaterra (Ita) 130, 10. Leclercq (Fra), Argentin (Ita) en Fignon (Fra) al len 125, 13. Dhaenens (Bel), Lauritzen (Noo) en Sörensen (Den) allen 120. IJSHOCKEY WK groep A in Wenen Tsjecho-Slowakije - Canada 4-2 (2-1. 0-1, 2-0). 5. Volek 0-1, 7. Murphy 1-1, II. Dolezal 1-2, 35. Acton 2-2, 46. Rosol 3-2, 48. Pasek 4-2. Scheids rechter Morozov (Sov), toeschou wers: 9700. Strafminuten: Tsjechoslo- wak i je 10. Canada 16. Sovjet-Unie-Zweden 2-2 (1-1, 0-0, 1- 1): 9. Kroetov 1-0, 14. Eldebrink 1-1, 51. Kroetov 2-1, 58. Sundström 2-2. Scheidsrechter: Schubert (Tsj). Toe schouwers: 9500. Strafminuten: Sov jet-Unie 12, Tsjecho-Slowakije 12. Stand: 1. Tsjecho-Slowakije 2 110 3 2. Sovjet-Unie 2 0 2 0 2 2-2 3. Zweden 2 0 2 0 2 5-6 4. Canada 2 0 1112-4 Algemeen ZEILEN Pre-olympische Week bij Hyèree Istanden planken: 1. Reintsema Sd. (Ned) 18,0 punten. 2. Piegelin (Fra) 37,7, 3. Pironoli (Fra) 40,0, 6. Ver schoor 68,7, 7. Tellier (Ned) 68,7, 19. Stekelenburg (Ned) 130. 470: 1. Robert en Mark Drontmann (Ned) 50,7 punten, 2. Huttermann (WDI) 55.0, 3. Peponnet (Fra) 61.7. 14. Van Kouwen hoven (Ned) 129,0, 31. Duetz (Ned) 174. Plankzeilsn in Scheveningen (twee de dag) haren: 1. Van den Berg (Ned) 0.7 punten, 2. Dunkerbeck (Spa) 2, 3. Tellier (Ned) 3. 4. Naish (Vat) 4. 5. Van der Starre (Ned) 5, 6. Van Tol (Ned) 6. Dames: 1. Jolanda de Jong (Ned) 0.7. 2. Nathalie Siebel (WDI) 2, 3. Britt Dunkerbeck (Spa) 3.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9