f oord wijk aarzelt nog met ivoering strand-knaak Geen steun voor Havenfestival Velen willen andere plaats voor Sassenheimse weekmarkt Grasland rond Sixenburg niet voor bollenteelt 3EN OMGEVING Doorgereden na botsing Brand in opslagloods Afscheid gedeputeerden UND UITSTEL VOOR OVERLEG MET BADLIEDEN Korenavond BELANGSTELLING VOOR KINDERDAGVERBLIJF Hoogbouw in Oosthout QeidM<2owuitd WOENSDAG 29 APRIL 1987 PAGINA 15 gteg uit reisbureau ^JEEST Bij een in- e een reisbureau aan de 1 mpenaerstraat is in de scjan maandag op dinsdag ,jjcele duizenden guldens dj en cheques gestolen. De rscwamen oinnen door een jampje open te drukken, jn in Sassenheim i jHEIM Uit een wo- ign de Willibrorduslaan in e eim zijn in de nacht van ^Ojj op dinsdag Eurocheques feestolen. Het precieze be- ■nTniet bekend. De daders sli binnen door de voor- ier zijn geen braaksporen >ffen. OEGSTGEEST Een bestuurder van waar schijnlijk een grijze Volvo 240 is vannacht doorgereden, nadat hij in de De Kempenaer- straat in Oegstgeest een Volkswagen Polo had aangereden. Bij die bot sing werd de achter kant en rechter zijkant van het voertuig zwaar beschadigd. De politie van Oegstgeest verzoekt getuigen van het voor val zich te melden, tel. 071-155440. Dolman spreekt in Noordwijk NOORDWIJK Ter gelegen- heid van de 1 mei-viering zal de Tweede Kamer-voorzitter D. Dolman vrijdagavond een 1 mei-rede uitspreken in het dorpshuis De Kuip in Noord- wijk. Het programma van de bijeenkomst, die georganiseerd wordt door de Federatie Bol lenstreek van de PvdA, bevat verder een optreden van Stem des Volks uit Leiden, een „po litieke stamtafel", een optre den van de cabaretier Peter Koene en bal na met muziek van de Voorhoutse band Far Out. De 1 mei-viering begint om 20.00 uur. VOORSCHOTEN Een opslagloods van een transportbedrijf aan de Dobbeweg in Voor schoten is gisteravond grotendeels afgebrand. De brand is waarschijn lijk ontstaan in een schaftkeet in het ge bouw. De precieze oor zaak is nog niet bekend. In de loods stonden vrachtwagens gepar keerd. De schade is nog niet bekend. De brand weer was de brand bin nen een half uur mees- Eis 21 maanden wegens incest DEN HAAG/VOORSCHOTEN Tegen een 44- jarige man uit Voorschoten is een gevangenisstraf geëist van 21 maanden, waarvan zes maanden voorwaardelijk met aftrek van voorarrest en een proeftijd van twee jaar. De man heeft bekend dat hij vorig jaar incest heeft gepleegd met zijn toen 9- jarige stiefdochter. Hij bekende ook ontucht te hebben gepleegd met zijn andere, 7 jaar oude stief dochter. De man was getrouwd met een Thaise vrouw, met wie hij de twee meisjes adopteerde. Volgens de of ficier van justitie mr, Klopper was sprake van „een nogal zwaar geval". „Zijn dochters waren ontzettend bang voor hem en hij hield zijn vrouw in zijn macht'Uiteindelijk vluchtte de vrouw met de kinderen naar een opvanghuis en deed zij aangifte bij de politie. De man is inmiddels ver huisd naar Zutphen en gescheiden. Vonnis over veertien dagen. DEN HAAG Enkele honderden men sen hebben gistermiddag de afscheidsre ceptie bezocht van de gedeputeerden J. Borgman en J. Hoek van Dijke, die ove rigens sinds gisteren „gedeputeerden-af" zijn. De receptie werd bezocht door on der anderen Tweede Kamervoorzitter Dolman, staatssecretaris Koning en oud- commissaris der Koningin Vrolijk. Voordat de receptie om 16 uur begon, hadden Borgman en Hoek van Dijke al afscheid genomen van de provinciale medewerkers. Daarbij hebben ze een aantal cadeaus gekregen. Voor Hoek van Dijke was er onder meer een vrienden boek. Dit geschenk heeft Borgman maandag al gekregen bij het afscheid van de scheidende statenleden. Borgman kreeg toen ook een verrekijker en als blijk van waardering voor zijn noeste ar beid voor de natuur is toen de land- schapsprijs Zuid-Holland ingesteld. Hoek van Dijke heeft maandag een reis gekre gen. Beide gedeputeerden zijn overigens gisteren benoemd in de nieuwe staten. Voor gedeputeerde J.W. Hekkelman (CDA), die gisteren niet opnieuw werd gekozen in het college, wordt op 22 mei een afscheidsreceptie gehouden. S. Overwater (VVD) heeft te kennen gege ven, dat hij geen afscheidsreceptie wil. Hij neemt liever op wat kleinere schaal afscheid van de mensen met wie hij heeft samengewerkt. DWIJK De ge- raad voelt weinig voor de zoge- „strandknaak". ieden zouden deze vilder in rekening fft brengen aan bezoekers, als deze ^jgen strandattribu- J plaats zouden in- ir op de gepachte i gedeelten. Dit 'n gisteravond ter ®tijdens een voorstel 5 e pachtcontracten ?nikele strandexploi- ijk voor vijf jaar te 5*<en. rl r4 heffing van de rijks- "f-werden in de raad een "fezwaren aangevoerd. Acheidenheid van me ningen werd zelfs zo groot, dat Noordwijks Belang (Van Rijn berk) om schorsing van de vergadering verzocht voor na der fractie-overleg. Bij de on derhandelingen met de Stich ting Zeebad en de badlieden, was het in rekening brengen van 2,50 in het bovenver melde geval een zeer wezen lijk uitgangspunt geweest, deelde burgemeester mr. Bon- nike ter inleiding van het fractieberaad mede. In de dis cussie vroeg Willms (CDA) uitleg wanneer en waarvoor de rijksdaalder kon worden geïncasseerd. B. Prins (PvdA) deelde mede in principe wel accoord te kunnen gaan met de verlenging van de contrac ten, maar de knaak ging hem te ver. De woordvoerder van de PvdA-fractie bepleitte ver der een proeftijd van één jaar, in plaats van een verlenging van de contracten met vijf jaar. Burgemeester mr. J.M. Bonni- ke gaf tekst en uitleg. Het is niet de bedoeling mensen uit de verpachte strandgedeelten te weren, maar wel strandma- terialen zoals windschermen en tenten. Verder zouden de badlieden voorzien worden van een legitimatiebewijs met foto. In deze hoedanigheid zouden zij mensen die niet be taalden, naar vrije strandge deelten kunnen verwijzen. Het is de bedoeling alleen het echt hinderlijke te weren, legde de burgemeester uit. Met de ge dachte een en ander voor een jaar te proberen, had mr. Bon- nike geen moeite. Van Rijn berk (Noordw. Bel.) kwam met een andere visie. Volgens hem werd het strand niet ver pacht. Het zou slechts gaan om het gebruiksrecht, met name Hogervorst (VVD) merkte op, dat zijn fractie geen bezwaar had dat de badlieden mensen, die zelf materialen meebrach ten, naar het vrije strand ver wezen. „Maar die knaak hoeft van mij niet". „De badlieden hebben dit recht altijd gehad", zei de bur gemeester in de verdediging van het raadsvoorstel. J. Willms (CDA) herinnerde er aan, dat bij de onderhandelin gen over de strandexploitatie, de badlieden tussen de wal en het schip dreigden te geraken. Deze hadden toen de conditie gesteld, dat zij op het gepachte gedeelte van het strand geld mochten vragen aan bezoe kers, die met eigen middelen het strand gebruikten. Willms bleek van mening dat aan de badlieden een handreiking moest worden gegeven, maar dan voor een proeftijd van één jaar en alleen bij het gebruik van tenten en schermen. B. Prins (PvdA) wilde ook een proeftijd, maar dan zonder „knaak". Willms (CDA) vroeg om stem ming. Bijval kreeg hij van Schelvis (PAN). „Er is reeds lang genoeg met kanonnen op een mug geschoten", vond de veteraan in de raad. Wethou der Bedijn kwam met een tus senoplossing. Hij stelde voor de zaak opnieuw in het college te bespreken en het gevoelen van de gemeenteraad over te brengen aan de badlieden. „Niet de zaak op de spits drij ven", was de visie van Bedijn. Liever eerst nog eens met de pachters praten. Daarvoor was een maand uitstel nodig. De gemeenteraad ging daarmee accoord. Childerij van J.J. Mooljman. te zien in Lisse. ferjasavond hbbers van klaverjas- Kunnen vrijdagavond ht in het Poelhuys in Op die avond wordt diet Gemeenschapscen- - De Poel een kla ver end georganiseerd, Het en begint begint om (tur. Sjs Brothers Tangeres Sharon Vice nf vrijdagavond op in •Blues Brothers aan het u' Dunantplein in Hil- in. Ze brengt een geva- ■1 programma met pers van onder andere vey Houston, Marylin (!n en Irene Cara. Zon- htaat Aristakes op het 1m van The Blues Bro- Beide optredens be- Jn om 21.00 uur. iing Uchting KICI (Kleding neling Charitatieve In- ngen) komt vrijdag i Lisse. Uit de op tost worden de stichtin- Uulp aan Landgenoten 11donesië en Nederland- tho gesteund. Er zullen Se gemeente huis-aan- plastic zakken worden jreid. die enkele dagen t worden opgehaald. 'psitie mooijman exposeert in de maand mei in Galerie De Nachtegaal aan de Heer- eweg 10 in Lisse. De schil der Mooijman wordt sterk geïnspireerd door de zee, zijn bekende strand- en zee gezichten vertonen de stijl van de Haagse School. De tentoonstelling is dagelijks van 's ochtends negen tot 's avonds elf uur geopend. Kaarten Het Oranjecomité De Kaag houdt vrijdag een klaverjas- avond in De Eymershof in Binnen kaag. Belangstel lenden kunnen daar vanaf 20.00 uur terecht. Voorjaarsconcert In de Agatha-kerk in Lisse wordt vrijdaga vond een voorjaarsconcert gehouden door de Vrienden van het Adema-orgel. Aanvang 20.15 uur. Medewerking verlenen het Mannenkoor „The Beaufort Male Voice Choir" uit Wales, en het Zoetermeers Mannenkoor, die begeleid worden door het Symfonie Orkest Bloembollenstreek en de pi anist Rob van Dijk. De laat ste zal ook het Adema-orgel bespelen. Uitgevoerd wor den werken van Verdi; Wagner; Gilbert; sullivan Hammerstein en Gounod. De entree bedraagt tien gulden voor gereserveerde plaatsen en zeven gulden vijftig voor de overige plaatsen. De jeugd tot veer tien jaar heeft onder bege leiding gratis toegang. Collecte De Nederlandse Brandwon den Stichting collecteert deze dagen in Zoeterwou- de. De opbrengst is voor een belangrijk deel bestemd voor acties ter voorkoming van brandwonden. Bijdra gen kunnen worden over gemaakt op rekening 70.70.70.643 of giro 202122 ten name van de Neder landse Brandwonden Stich ting in Beverwijk. Informa tie: 02510-29311/12201. Meerrust De Warmondse Jazz Socië teit organiseert vrijdaga vond het jaarlijkse Gala of the Year in boerderij Meer rust aan de Dorpsstraat 5 in Warmond. Vanaf 20.30 uur treedt Milly Scott op, bege leid door Frits Ka tee, Frank Noya, Patrick van Helsdingen, Lodewijk Bou- wens en Jan Opgenhaeffen. Vanaf 24.00 uur treedt de Brazilaanse groep Tanga op. Entree 27,50 Kindertekeningen In de bibliotheek van Noordwijkerhout zijn van vrijdag tot 3 juni tekenin- xgen geëxposeerd van kinde ren uit Noordwijkerhout in de leeftijd van 3 tot 18 jaar. Tegelijkertijd is er in de bi bliotheek van alles te lezen over tekenen in publicaties van de tekenleraar de heer Ritoe. De bibliotheek is ge opend op maandag, woens dag en vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur en op donderdag van 10.00 tot 12.00 uur. Schoolconcert De leerlingen van groep 8 van de Katwijkse basis scholen gaan vrijdag naar een schoolconcert van de muziek- en dansgroep Pan dora. Op de planken van Tripodia wordt het pro gramma „Toi, toi, toi en breek je benen niet" ge bracht. De leerlingen moe ten zelf een gulden per per soon als symbolische toe gangsprijs betalen. De aan vangstijdstippen van de verschillende groepen zijn om 9.30, 11.00 en 13.45 uur. In de St. Victorkerk had gisteravond de 20ste Dekenale ko renavond plaats van het Dekenaat Bollenstreek. Veertien ko ren gaven acte de presence. Bijzondere medewerking werd verleend door het Exoduskoor uit Hillegom, het koor van de Johannes de Doperkerk uit Katwijk en het koor van de St. Victorkerk. Verder verleenden medewerking Ton Boerakker uit Lisse op het orgel en Gerard Tjoelker met trompet. Het geheel stond onder leiding van Gerard Scheepers uit Heem stede. SASSENHEIM De Stichting Sassem's Podium die dit jaar het inmiddels traditioneel geworden Ha venfestival op 30 april or ganiseert, hoeft niet te re kenen op financiële steun van de gemeente. Dit werd duidelijk tijdens de gisteravond gehouden ge meenteraadsvergadering. De gemeente Sassenheim stelt zich op het standpunt dat geen geld beschikbaar wordt gesteld voor „aktiviteiten gericht op hobby uitoefening of algemene ontspanning voor personen van 17 jaar en ouder". Hoewel het PvdA raadslid J. Henskens er gedurende de afgelopen maand herhaaldelijk voor ge pleit heeft een bijdrage te le veren in de exploitatiekosten van het Havenfestival, kreeg zij weinig bijval. „Er is een groot aantal jongeren dat graag de muzikale optredens tijdens 't Havenfestival zou bij wonen. De entreeprijs van 5 kan voor deze jongeren best een obstakel vormen" voerde zij aan. Toen bleek, dat ze geen gehoor vond voor haar wens, beloofde ze volgend jaar opnieuw aan te dringen op een vaste financiële bijdrage voor dergelijk aktiviteiten voor jon ge inwoners van Sassenheim. Het Havenfestival dat dit jaar voor de 6de maal jongeren uit Sassenheim en omgeving de gelegenheid biedt deel te ne men aan een imposant muzi kaal gebeuren trok vorig jaar ongeveer 2000 bezoekers. Her man Zonjee, secretaris van de Stichting Sassems Podium: „De aanwezige muziekliefheb bers genoten vorig jaar volop van de optredens en de gezel ligheid. We hopen dan ook dat dit jaar het aantal toehoorders dat van vorig jaar nog zal overtreffen. „De Stichting Sas sems Podium die in januari van dit jaar werd opgericht wil zich bezig houden met 't ontplooien en stimuleren van activiteiten op cultureel en so ciaal gebied. Het muzikale ele ment vormt hierbij een hoofd bestanddeel. Zo zal er op 21 juni een groots jazz festival ge organiseerd worden in slot Teylingen. SASSENHEIM Zowel de ondernemers als veel inwoners van Sassenheim willen de wekelijkse markt in de Hoofdstraat verplaatsen. Dat bleek tij dens de gisteravond ge houden gemeenteraads vergadering. CDA-raads- lid W. van Biezen stelde het college voor een even tuele verplaatsing van de markt in overweging te nemen. Ook J. van Dorssen (VVD) deelde deze mening en atten deerde het college op de voort durende discussie die bewo ners van Sassenheim en overi ge belanghebbenden bezig houdt. Burgemeester A. Kret bleek echter vooralsnog niet overtuigd van de noodzaak „op de eenmaal genomen be slissing" terug te komen. ,Er is een raadsbesluit gevallen over de situering van de week markt in de Hoofdstraat", voerde hij aan. „Ik kan in deze geen enkele toezegging doen: tweemaal over dezelfde zaak een beslissing nemen, heeft naar mijn idee geen enkele zin". CDA woordvoerder A. Mazee gaf tijdens de vergadering ui ting aan een ander ongenoe gen dat leeft bij een aantal in woners van Sassenheim. Het betrof hier de gewijzigde route van het afgelopen bloemencor so, „Een droevige zaak voor Sassenheim Zuid", aldus Ma- zee, die er nadrukkelijk voor pleitte de oorspronkelijke rou te volgend jaar weer in ere te herstellen. „We zijn per tradi tie een dorp waar het bloe- mencorsos begonnen en geëin digd is. We hebben er wel een beetje recht op, dat er met ons rekening gehouden wordt. Of de Hoofdstraat of de Parklaan dan deel uit maakt van het af te leggen traject is", aldus Ma- zee, „niet van wezenlijk be lang". Wielrennen Jan Raas heeft zijn wielerploeg uitgebreid. De Amsterdamse amateur Michel Cornelisse tekende een con tract voor twee jaar, dat 1 juni ingaat. De 21-jarige Cornelisse, ook op de baan actief, heeft 22 zeges behaald. Voetbal Brian McClair is in Schotland gekozen tot speler van het jaar. McClair, een aan valler van Celtic, maakte za terdag tegen St. Mirren zijn veertigste doelpunt van dit sei zoen. Voetbal Paolo Rossi moet weer onder het mes. De spits van Verona, in 1982 Europees voetballer van het jaar en top scorer bij de wereldtitelstrijd in Spanje, tobt al jaren met zijn linkerknie. Volgens de artsen is de kans klein, dat Rossi na de knie-operatie de oude zal worden. Volleybal De Nederlandse herenploeg heeft in Olst een overwinning op Polen be haald. De uitslag was 3-1 via de setstanden 15-10, 7-15, 16-14 en 15-11. NOORDWUKERHOUTS DORPSBEHOUD: NOORDWIJKERHOUT Het grasland rond Sixenburg in de Hoogeveense polder z«d grotendeels worden omgespo- ten tot bollengrond. De vere niging Dorpsbehoud sprak gis teravond haar vrees uit dat de gemeente Noordwijkerhout zich zal houden aan haar oude bestemmingsplan waarin dit omzetten van weidegrond nog wel mogelijk is. Volgens Dorpsbehoud staat het grasland op het provinciale streekplan aangegeven als be horende tot de eerste categorie wat betreft bescherming. Dat wil zeggen dat aantasting van het gebied verboden is. Maar omdat het bestemmingsplan van de gemeente zelf nog geen tien jaar oud is, mag de pro vincie Noordwijkerhout niet opleggen om dit oude plan te wijzigen. Nu al reeds zijn de graslanden verkocht en het is nog maar een kwestie van tijd of met het omspuiten zal wor den begonnen, aldus Peter Warmerdam van Dorpsbe houd. Hij was opgelucht dat in ieder geval de graslanden van Leeuwenhorst tot de Leidse Vaart gered zijn. De gemeen teraad had besloten om de helft van dat weiland ook maar om te spuiten. De pro vincie heeft onlangs Dorpsbe houd in het gelijk gesteld waardoor dit gebied behouden blijft. Maar de vereniging heeft heel weinig vertrouwen in de Noordwijkerhoutse ge meenteraad en ze is bang dat het spoedig te laat zal zijn voor Sixenburg en misschien ook wel voor de twee andere stuk ken grasland namelijk rond Sancta Maria en bij de Blink. Dorpsbehoud vindt het gras land belangrijk vanwege de cultuur-historische waarde van de gebieden. Bovendien komen hier ook o.a. Skandina- vische trekvogels in groten ge tale naar toe. In een tweetal inleidingen werd het belang van deze twee zaken nader toegelicht. OEGSTGEEST In de ge meente Oegstgeest bestaat be langstelling voor een kinder dagverblijf, de opvang van kin deren tussen 0 en 2 jaar. Dat is gebleken uit een enquête. In to taal 236 mensen hebben laten weten iets voor een kinderdag verblijf te voelen. Ook is uit het onderzoek gebleken dat er be hoefte bestaat aan een vierde peuterspeelzaal. De Stichting Kinderspeelzalen Oegstgeest wil proberen een vierde zaal van de grond te krijgen. De bezuinigin gen op het welzijnswerk maken dat echter niet eenvoudig. De gemeente heeft wel een ge schikte ruimte voorhanden: de voormalige Montessorikleuter- school aan de Aert van Neslaan. De Stichting Kinderspeelzalen zal niet voorop lopen ^ls het gaat om de oprichting van een kinderdagverblijf. Dat wordt aan anderen overgelaten. Van de ondervraagden had 80 procent belangstelling voor een peuterspeelzaal. Het gaat dan om 395 mensen, waarvan er 150 hun kind thans geplaatst kun nen krijgen, in Oegstgeest of in Leiden. Van de 236 mensen die Saag een kinderdagverblijf in igstgeest zouden willen zien (de helft van de ondervraagden) kunnen slechts 21 mensen hun kind (in Leiden) plaatsen. De opvang zou wat de meesten be treft twee ochtenden of twee dagen moeten zijn; voor meer opvang bestaat maar weinig be langstelling. De kosten van de opvang, die naar inkomen wordt geheven, worden door een kwart van de ondervraag den te hoog gevonden. VOORHOUT „Als een kerk temidden van de laagbouw". Zo stelde wethouder IJdo van Voorhout zich gisteren het plan voor van stedebouwkun- dige ir. S.E. Veldhuizen voor hoogbouw in de nieuwbouw wijk Oosthout in Voorhout Dat plan werd gepresenteerd tijdens de vergadering van de commissie ruimtelijke orde ning. Voor de commissieleden vol komen onverwacht kwam de heer Veldhuizen met het plan om het noordelijke deel van het geplande winkelcentrum van hoogbouw te voorzien. „In een wijk als deze", aldus Veld huizen. „is uit architectonisch oogpunt een markante bebou wing wenselijk". Om het plan van de ontwerpgroep te illus treren voegde hij aan de be staande maquette een deel toe waarop twee gebouwen ge plaatst waren: te weten één gebouw bestaande uit vier woonlagen, de tweede met zes verdiepingen. De commissieleden hadden wat moeite met de hoogbouw plannen, te meer daar er nog geen bestemming op de gebou wen ligt. Wethouder IJdo be nadrukte de wenselijkheid van een „markant hoog gebouw" en legde de vergelijking met de bouw van een kerk. Me vrouw A.A. van der Meer- Mannak zag inderdaad graag een kerk op de plaats, maar realiseerde zich terdege dat daar geen behoefte aan is. De heer J. Warmenhoven zag, als hoogbouw inderdaad wenselijk zou zijn, mogelijkheden voor een bedrijf hetgeen voor de werkvoorziening van Voor hout grote voordelen zou kun nen hebben. „Invulling komt later" aldus de heer Veldhui zen: „We hebben dit plan slechts voorgelegd om aan het idee te wennen' Volgend jaar drie scholen in Oosthout VOORHOUT Per 1 augustus 1988 zullen in de wijk Oosthout drie scholen van start gaan. Door het ministerie van onder wijs is toestemming gegeven om een openbare school met drie lokalen, een Rooms Katholieke school met vier lokalen, en een Protestants Christelijke school met twee lokalen te bouwen. De openbare school wil aan de Distelweg bouwen. Onzeker heid bestaat nog over de plaats waar de Protestants Christelijke school zal komen. Het bestuur van de Rooms Katholieke school heeft vastomlijnde plan nen om een school te bouwen aan de Bonekruidstraat Het terrein, momenteel nog in bezit van de heer J. van Steyn, is groot genoeg om in de toekomst ruimte te bieden aan negen lo kalen. Het schoolbestuur en de heer Van Steyn hebben over eenstemming bereikt over de verkoop van de grond, waar nu nog kassen op staan. De grond heeft een agrarische bestem ming, reden voor het bestuur om via de artikel 19 procedure wijziging van het bestemmings plan aan te vragen. Bij monde van de heer E.R.F. van der Laar, voorzitter van het Rooms Katholieke schoolbestuur en te vens raadslid voor het CDA, werd het voorstel aan de com missie ruimtelijke ordening voorgelegd. Unaniem verklaar de deze commissie zich ak koord, zodat het voorstel op de agenda van de eerstvolgende raadsvergadering kan worden geplaatst

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15