Aanleg kunstgrasveld Meerburg begint 12 mei BIJZONDERHEDEN Leimuiden ruilt woning contingent met Nieuwveen Alkemade blijft grenscorrecties ijveren voor met Warmond „Samen met de mensen j Ethiopië wat bereiken in LEIDEN OMGEVING dienstuerlening dagpuzzel Bouwplan in Acaciastraat Ontsluitingsweg Schoterveld Geen steun voor Oranjevereniging Nieuwe Wetering Tekens aan de wand Kind gerai door auto CeidócSouAOfit WOENSDAG 29 APRIL 1987 PAG)]: aan tafel Spaghetti met tonijn saus en komkommersla - blanke pudding met mandarijntjes Als u met zijn tweeën bent dan heeft u nodig: 250 g spaghetti, l'A liter water, 4 bouillonblokjes, 10 g mar garine, blikje tomatenpu ree, 1 grote ui, 20 g marga rine, 100 g champignons, 10 g bloem, 2'/: dl melk, blik je tonijn, half blikje dop erwten, zout, peper, peter selie, 50 g geraspte pittige kaas; komkommer, zout, peper, suiker, azijn, paar wortel tjes, bieslook; 4 dl melk, 32 g maizena, 30 g suiker, half pakje vanil lesuiker, half blikje man darijntjes. Kook de spaghetti gaar in water met bouillonblokjes, de kooktijd staat op het pak. Laat de sliertjes uitlekken en meng er de margarine en to matenpuree door. Fruit de kleingesneden ui langzaam lichtbruin in de tweede por tie margarine. Bak vervol gens op een groter vuur de gehalveerde champignons mee tot hun vocht verdampt is. Roer er de bloem door en verdun het mengsel, onder stevig roeren en steeds weer door laten koken, met scheutjes melk. Laat de saus vijf minuten zacht koken en voeg dan de uitgelekte tonijn en doperwten toe. Doe er naar smaak zout, peper en fijngeknipte peterselie bij. Doe de spaghetti in een voor verwarmde schaal, schenk er de saus over en strooi daarop de kaas. Schaaf de geschilde kom kommer in plakjes en meng de groente met zout, peper, suiker en azijn. Garneer de schaal met dunne plakjes wortel en fijngeknipte bies look. Kook de pudding vandaag. Zet bijna alle melk op. Roer een papje van maizena, sui ker en de rest koude melk. Schenk wat hete melk bij dit papje en doe het mengsel in de pan. Laat de pudding on der voortdurend roeren een minuut koken. Voeg de van illesuiker toe en doe de hete massa in een natgemaakte vorm. Schud de pudding morgen uit de vorm en gar neer hem met mandarijntjes. Menu tip voor vrijdag: lek- kerbekje met bietensalade en aardappelpuree vla-flip. JEANNE APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 1 mei waargenomen door apotheek Luifel- baan in Leiden en apotheek Beker in Oegstgeest. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis pollkli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau. Ketelboeters- steeg 10, tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: dl. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulp dienst, tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Vertrouwelijk. Dag en nacht be reikbaar. BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u., wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden, Leiderdorp. Oegstgeest. Rijnsburg, Valkenburg, Voorschoten. Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Koren brugsteeg 2. tel. 143171 (kantooru ren). Spreekuren ma., dl. en wo. 11.00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezinsverzorging, Rem- brandtstraat 17, tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELEFOON Dagelijks geopend van 15.30 tot 19.30 uur. Het nummer is 071- 120611. FIGUURPUZZEL PLUS 1-PUZZEL Door telkens één letter bij de vooraf gaande te voegen, kunnen woorden van navolgende betekenis worden verkregen: 1 autokenteken Spanje; 2 bijwoord; 3 lof, hulde; 4 schuine kant; 5 vorm van neerslag; 6 bewindhebber; 7 tegenstelling van corrupt; 8 dringende noodzaak. OPLOSSING -egue6jn g :je6ejui i :iue6ej 9 :ue0ej s uea6 uoa e Z ^3 t Informatie-avond bewoners Herenweg LEIMUIDEN De bewoners van de Herenweg in Leimuiden zijn van avond vanaf 19.00 uur welkom op een informatie-avond over de recon structie van die weg. Onlangs werd bekend gemaakt dat bij reconstructie de wegbreedte van zes meter dertig naar zes meter gaat. De provincie heeft voorgesteld om het vrijgeko men puin te gebruiken als bedding voor het fietspad dat ongeveer één meter zestig lager kan komen te lig gen. Knelpunt is echter de ligging van de woningen 11 en 13 aan de Herenweg. Het fietspad is dwars door deze huizen heen gepland. Het college van B en W houdt echter vast aan de aanleg van een fietspad. TER AAR De heer J. Zwets loot uit Alphen is van plan hui zen te bouwen op twee bouwper celen aan de Acaciastraat in Ter Aar. Het is zijn bedoeling om twee vrijstaande woningen of een blokje van twee huizen aan el kaar te maken. De bouwkosten bedragen rond de 180.000 gulden. Zwetsloot, die denkt dat er vol doende belangstelling voor der gelijke woningen is, heeft een op tie op het betreffende terrein. Het plan is gisteravond bespro ken in de vergadering van de raadscommissie financiën en in die van openbare werken. Hazerswoudse chauffeur hoort eis van zes weken KOUDEKERK/DEN HAAG Tegen een 22-ja- rige chauffeur uit Hazerswoude is gisteren een ge vangenisstraf geëist van 6 weken, waarvan 4 we ken voorwaardelijk. Aan deze straf koppelde de officier van justitie de eis tot onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor een perio de van 15 maanden. De man had vorig jaar op 6 juni een 15-jarig meis je uit Koudekerk aan den Rijn in haar woonplaats iaangereden. Het ongeluk gebeurde op de Hoge- waard. De man bestuurde een bestelwagen en haalde een voor hem rijdende auto in. Tijdens de inhaalmanoeuvre botste hij frontaal op de fietster die naast twee andere fietsers reed. Het meisje liep zwaar hoofdletsel op en overleed de volgende dag ten gevolge van haar verwondingen. Uitspraak over veertien dagen. Heitje voor karweitje WARMOND De War- mondse scouts doen vrij dag en zaterdag karweitjes voor heitjes: afwassen, boodschappen doen, fles sen wegbrengen en nog veel meer. De oudere le den kunnen ook zwaarde re karweien aan, zoals het wassen van auto's. Voor hele grote klussen kunnen op andere data de Rowans, de jongens van 16 jaar en ouder, worden ingescha keld. Afspraken hiervoor kunnen worden gemaakt na 19.00 uur met Bertil van Stijn, tel. 01711-10421. Dodelijk ongeval op Oostkanaalweg TER AAR De 22-jarige Marcel van Lammeren uit Ter Aar is gisterochtend omgekomen bij een botsing op de Oostkanaalweg in Ter Aar. Het slachtoffer reed vanaf Alphen in de richting van Ter Aar toen hij vlakbij de be bouwde kom van de weg raakte, vervolgens tegen een boom botste en over de kop vloog. Een com pressor op een aanhangwagen achter de auto brak daarbij af. De brandweer moest eraan te pas komen om het slachtoffer dat be kneld zat, uit de auto te krijgen. Hij bleek toen al te zijn overle den, De oorzaak van het ongeluk is niet bekend. Nieuwe maatregelen tegfeg stankoverlast in Rijpwet^ RIJPWETERING Wethouder* ren onderhoudt momenteel een [nF contact met het HoogheemraadscP0 Rijnland en een particulier adviek* om iets te doen tegen de „ondrj e stankoverlast," die de bewonerstw Buitenweg in Rijpwetering al jaBn dervinden van een achter hun| gelegen kleine waterzuiveringsi tie. De wethouder heeft laten wiK de oplossing van de problemen JH den gezocht in ofwel afdekking^ installatie danwel een snellere eii van het te zuiveren water. Vos heeft het Hoogheemraadschap ge derdduizend gulden geïnvesteerön mechanische oplossing van de st, blemen. Volgens de bewoners hebj. maatregelen niet geholpen. .fj PROGRESSIEF ZOETERWOUDE VALT OVER AANPAK GEMEENTE ZOETERWOUDE De aanleg van het kunstgras veld voor de voetbalver eniging Meerburg begint dinsdag 12 mei om 10.00 uur. Medio juli kan het veld gereed zijn. Gister avond zette de gemeente raad definitief het licht op groen. Toch was er nogal wat commotie tijdens de raadsvergadering omdat de fractie van Progressief Zoeterwoude (PZ) geen goed woord over had voor de handelwijze van het college in de richting van Meerburg. Wat PZ-woord- voerder Wil Ooijendijk te vens dwars zat is de wijze waarop allerlei bereke ningen zijn gepresenteerd. Nadat vorige week in een ex tra commissievergadering al lerlei zaken op een rijtje wa ren gezet, moest het college nog „huiswerk" verrichten. Vanwege de korte tijd was men er nog niet in geslaagd de nieuwe huurovereenkomst op schrift te stellen maar de laat ste puntjes zullen alsnog op de „i" worden gezet. Het feit dat het kunstgrasveld nu definitief wordt aangelegd, noemde de progressieve woordvoerder „de winst van de kritische op positie". En Ooijendijk ver volgde met: „Want zonder PZ was dit kunstgrasveld er nooit gekomen. Zoeterwoude is nu Vervolgens kwam jij met kri tiek op het college: „Minder respekt hebben wij voor het college. Met name de wijze waarop in de slotfase is gehan deld, beoordelen wij met een ruime onvoldoende. De zaak is zeer krakkemikkig voorbe reid. Gepresenteerde bereke ningen deugen van geen kant", aldus Ooijendijk. Wet houder A.R. van der Heijden van Financiën daagde Ooijen dijk vervolgens uit zijn kritiek op papier te zetten. Hij noem de de uitlatingen „ongehoord". Hij stelde voorts, dat het niet deze fractie was, maar hij zelf die voor het eerst de mogelijk heid van een kunstgrasveld opperde. Ook burgemeester Houdijk was niet ingenomen met de kritiek. „Er is in korte tijd veel werk verzet door weinig mensen. Vrijwel alle aspecten zijn goed in de beschouwingen betrokken. Ik kan me best voorstellen dat u een samenge vat pakket aan informatie had willen ontvangen maar ver geet niet dat de tijdsfaktor een belangrijke rol heeft gespeeld. Er is intensief onderhandeld, alternatieven zijn onderzocht en bekeken. Het ambtelijk ap paraat heeft het vuur uit de' sloffen gelopen. Ik vind het dan ook niet correkt zó deni grerend te praten en betreur dat dan ook in hoge mate", al dus burgemeester Houdijk die steun kreeg van zowel de CDA- als de VVD-fraktie. Raadslid mevr. J. Berkouwer. Raadslid J. Berkouwer: „Ik schaam me nu echt" ZOETERWOUDE „Nu schaam ik me echt als raads lid. Ik vind het heel erg dat u voorstelt het verzoek van de Stichting Nationaal Monument Kamp Vught om voor ƒ250 één bouwsteen te kopen voor het Bezinningscentrum voor malig concentratiekamp Vught slechts voor kennisge ving aan te willen nemen. Deze woorden sprak het Zoe- terwoudse CDA-raadslid me vrouw J. Berkouwer-van der Laan gisteren tijdens de raads vergadering. Uiteindelijk schaarde een meerderheid van de raad zich achter haar zienswijze en werd alsnog besloten tot aankoop van één steen. Pikant detail was dat het CDA-raadslid steun kreeg van zowel VVD én Progressief Zoeterwoude terwijl haar CDA-partijgeno- ten een afwijkend én afwij zend standpunt innamen. LEIMUIDEN Door het ruilen van woningcontin genten met de gemeente Nieuwveen krijgt Leimui den dit jaar de gelegen heid enkele premie C wo ningen extra te bouwen. Dat stelt enkele inwoners in staat een woning te ko pen, in plaats van te hu ren. Uit een enquete was deze wens gebleken. Een en ander bleek gister avond tijdens de vergadering van de raadscommissies finan ciën, economische aangelegen heden en onderwijs. Leimui den mag enkele woningwet woningen bouwen die een huurprijs gaan doen van circa 550 gulden per maand. Als men deze woningen in de pre mie- C-sector bouwt, bedragen de maandelijkse lasten niet veel meer. De heer W. Klein (CDA) vroeg gisteravond af of dit extra contingent premie C woningen past in de behoefte onder de woningzoekenden van de Leimuiden. Door het college werd uitgelegd, dat juist het bouwen van koopwo ningen in deze sector een op lossing kan vormen voor loka le woningzoekenden. De commissie ging akkoord met een krediet van ruim drie ton voor het herstellen van daken van schuren van ge meentelijke huurwoningen. Nog 169 schuren komen hier voor in aanmerking. De golf platen daken worden vervan gen door dakbeschot met mas- tiekbedekking. Verder krijgen alle schuren zinken goten en afvoeren. plaatsen op het dorpsplein. De heer H. J. Kok en W. Klein (beiden CDA) meenden dat al les wat gezelligheid brengt op dit plein een goede zaak is. Maar als gezelligheid gepaard gaat met overlast voor de om wonenden dan moet een der gelijk verzoek tot vergunning gebonden worden aan strin gente voorwaarden. Zij von den dan ook dat de eigenaar van de snackbar deze toestem ming zelf in de hand heeft en dat bij gebleken misbruik de vergunning ingetrokken moet worden. NIEUWVEEN Het plan voor een ontsluitingsweg Oude Nieuwveenseweg - Hazepad wordt gedeelte lijk herzien. Wethouder G. Pulleman zegde gister avond in de commissie openbare werken toe, dat gekeken wordt naar uit breiding van de parkeer plaatsen naast de sporthal, snelheidsremmende maat regelen bij de ontslui tingsweg en handhaving van het huidige fiets-voet- pad. Met deze ontsluiting wordt ge deeltelijk het verkeer van Schoterveld afgevloeid. Vanaf de tribune pleitte de heer Soe- de voor handhaving van het huidige fiets-voetpad. „Het fiets-voetpad heeft bewezen goed te functioneren. Het is een bestaande veiligheid voor schoolgaande kinderen en een goedkope oplossing", aldus de heer Soede die ook in de ver mindering van het aantal par keerplaatsen geen probleem zag. CDA en GB konden zich beiden vinden in de opmer king van de heer Soede. De heer J. van Dam (CDA) zag echter een noodzaak voor wat meer parkeerplaatsen door de nabijheid van de huisarts, bank en gemeentehuis. Door de reconstructie van de Dorpstraat zal vanaf 4 mei het doorgaand verkeer voor acht weken gestremd zijn. Voor deze periode is de bushalte van Centraal Nederland ver plaatst naar de Schilkerweg. In juli kan de Dorpstraat waarschijnlijk weer in gebruik worden genomen. ALKEMADE Het gemeen tebestuur van Alkemade zal bij het ministerie van Binnen landse Zaken en bij de indivi duele frakties in de Tweede Kamer opnieuw aandringen op grenscorrecties met de ge meente Warmond. Met name de CDA-fraktie in Alkemade neemt geen genoegen met de voorlopige afwijzing van het verzoek om het Warmondse gebied ten oosten van de Zijl bij Alkemade te trekken. Dit gebied nabij Oud Ade met veel campings en recreatiewonin gen is alleen te bereiken via Alkemadese wegen. De Alkemadese raadsfracties zullen bij hun partijgenoten in het parlement hierover aan de bel trekken. Burgemeester A. Meerburg heeft bovendien la ten weten zijn mening hier over te zullen laten horen tij dens de binnenkort te houden inspraakronde van het minis terie van Binnenlandse Zaken naar aanleiding van de ge meentelijke herindeling van het noordoosten en midden van Zuid-Holland. Het motief van G.S. om deze grenscorrectie niet door te la ten gaan, ondanks een oor spronkelijke erkenning dat de Alkemadese wensen wel rede lijk waren, is gelegen in het feit dat Warmond daardoor in ernstige financiële moeilijkhe den zou komen. Kret: „Uit de door G.S. gebruikte woord keus valt op te maken dat G.S. de door Warmond geleverde cijfers niet hebben onderzocht, maar slechts voor juist hebben aangenomen". Het Alkemade se CDA heeft geen redenen om aan de juistheid van die cijfers te twijfelen, maar had een onderzoek wel op zijn plaats gevonden. „Het lijkt er nu op dat het voorbestaan van de gemeente Warmond staat of valt bij enige hectaren grond binnen haar grenzen", aldus het CDA-raadslid. Hij vroeg zich deze week boven dien af of Gedeputeerde Sta ten in deze zaak alle beginse len van behoorlijk bestuur wel in acht heeft genomen. „Is de motivering wel goed, althans sterk genoeg om de beslissing te draden? Is het bovendien redelijk te noemen als de ene gemeente de ontvangsten int en de andere gemeente de uit gaven doet? Is dat behoorlijk bestuur?", aldus vroeg het CDA-raadslid zich deze week af in de raadsvergadering. Het CDA van Alkemade berust in ieder geval nog niet in de af wijzing en wacht af of de Tweede Kamer wel een „rechtvaardig" besluit neemt. NIEUWE WETERING Het bestuur van Oranjevereniging Eensgezindheid uit Nieuwe Wetering is bijzonder teleurgesteld over de negatieve beslissing van het gemeentebestuur van Alke made op een verzoek om een eenmalige subsidie in verband met het gouden jubileum van de vereniging. In een brief aan de gemeenteraad laat de Nieuwe Weteringse Oranjevereniging weten dat het in een klein dorp bijzonder moeilijk is om aan de nodige financiële middelen te komen. „Wij hebben het ieder jaar erg moeilijk om onze vereniging in stand te houden" zo schrijven mevrouw W. Kant-Mooi en de heer J. P. G. van den Broek, respectievelijk preidente en secretaris van I „Eensgezindheid". Ter gelegenheid van het gouden jubileum organiseert de Nieuwe Weteringse Oranjevereniging ondermeer een dure feestmiddag met een clown en een goochelaar. Om extra de aandacht te ves tigen op het gouden huwelijk van prinses Juliana en prins Bern- hard zou de Nieuwe Weteringse vereniging aan de plaatselijke schoolkinderen graag een blijvend aandenken willen geven. Het gemeentebestuur heeft inmiddels laten weten „met het oog op mogelijke precedentwerking" niet te zullen afwijken van haar gebruikelijke beleid bij jubilea van verenigingen. Als doekje voor het bloeden beloofde burgemeester A. Meerburg deze week: „Omdat de Oranjevereniging van Nieuwe Wetering het vijftig iaar heeft uitgehouden, zal dit worden beloond n*et een wimpel, die ik op Koninginnedag zal uitreiken". De Leidschendamse Vrou wenraad gaat ter gelegenheid van het tienjarig bestaan pro beren 10.000 gulden bijeen te brengen voor enkele projec ten in Ethiopië. De Vrou wenraad rekent bovendien op een bijdrage van minstens 5000 gulden van de gemeente omdat bij het project een Leidschendamse ingezetene is betrokken. Dat is Mariëtte van de Loo die als ontwikke lingswerkster al bijna vijftien jaar in Ethiopië werkt. Zij is op het ogenblik in Neder land. Enkele jaren geleden heeft zij met de in Den Haag wonende mevrouw Kruyt de Stichting Valentijn opgericht, voornamelijk om grotere gif ten voor de gevers fiscaal af trekbaar te maken. „Het geld is bestemd voor materiaal voor werkplaatsen waardoor vrouwen het schaarse inkomen van de man wat kunnen aanvullen. Verder voor de bouw en in richting van twee crèches en voor werktuigen en meubi lair voor kleine coöperaties. Tenslotte nog voor lesmateri aal voor lezen, schrijven en rekenen, boekhouden, voe dingsleer en familieplanning. Het gaat om uitbreiding van het al bestaande vrouwen- programma in drie provin cies die elk drie tot vier keer zo groot zijn als Nederland", vertelt Mariëtte van de Loo. Naar westerse begrippen eenvoudige zaken, zoals het aanvoeren vap water, nemen in Ethiopië veel tijd in be slag. „Op het platteland is de situatie van de vrouw dik wijls nog moeilijker dan van de man. Vrouwen zijn vaak zestien uur per dag in touw met zware huishoudelijke ar beid als het halen van water, dat soms alleen al vier uur per dag vraagt, en in de oogsttijd met het binnenha len van de oogst". „Door deze arbeid, door het gebrek aan voeding en veel zwangerschappen is hun gezondheidstoestand uiterst slecht en de sterfte onder deze vrouwen is dan ook groot. Bij dit alles hebben de vrouwen nog de zorg voor de kinderen die door gebrekki ge voeding vaak ziek zijn. De kindersterfte is helaas nog heel hoog". Mariëtte van de Loo is in Nijmegen geboren en heeft daar en in Amster dam als maatschappelijk werkster in verschillende or ganisaties gewerkt. Zij stu deerde bij Marga Klompé en heeft ook met haar samenge werkt. In 1966 ging zii als een van de eerste Nederland se vrouwelijke leken („vroe ger werkten in ontwikke lingslanden nu eenmaal al leen religieusen naar Ethio pië waar zij in Addis Ababa werkte als docente aan de School of Social Works. In 1969 kwam zij terug om in Haarlem les te geven aan de School voor Hogere Sociale Arbeid. Op verzoek van de Ethiopische regering ging zij in 1979 weer terug voor! wikkelingswerk voor' Ethiopean Womens As tion. p de mevrouw Kruyt- J verzorgt in haar huis al Haagse Badhuisweg de 4 nistratie en de contacted vrouw Kruyt: „De bijkcn de kosten die bij de M hulporganisaties niet g zijn houdt de stichting p zo laag mogelijk. De 9 ting Valentijn verleent I in zaken die door geen le organisatie wordeili daan. Wij schakelen el ook andere organisatiesi Memisa bijvoorbeeld, p draising, het verkrijgen» geld, is uiterst belangrijk dat daardoor later zelf stik kan worden doorgewerï Over zichzelf houdt Ma$ van de Loo het kortv woon in Asmara in een% ne behuizing van de Capucijnen. Het voedseL terst sober en nogal Ital* doorheen, zeker als ik lijks de talloze hongerl om me heen zie. Ik vin erg belangrijk Ethiopii zoeken die het werk ku voortzetten, contacten t gen met de plaatselijk volking en de plaatselijl ganisaties en die te mol ren Het gironummer stichting Valentijn Den is 59766. De Leidschendamse ontwikkelingswerkster Mariëtte van de Loo op huisbezoek. LEIDERDORP Burgemeester A. Bruggeman opent vrijdag 1 mei om 16.00 uur de expositie „Tekens aan de Wand" in het ge meentehuis van Leiderdorp. De tentoonstelling staat in het te ken van het nazisme in de jaren 1940-1945 en het herlevend fas cisme nu en duurt tot en met 15 mei. Men kan er van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur terecht. De organisatoren, de heren C. Keijser en J. Tolman van de Stichting Verzetherdenking Leiderdorp, willen met de expositie vooral de jeugd bereiken. Ze willen de schoolkinderen een beeld geven van de oorlogsjaren en duidelijk maken welke consequen ties racisme en fascisme kunnen hebben. Alle Leiderdorpse scholen hebben een uitnodiging gekregen om de tentoonstelling onder begeleiding van oud-verzetsmensen te komen zien. Na de opening vrijdag zullen de heer C. Stam, voorzitter van de Stichting '40-'45, en rabbijn A. Soetendorp spreken. Leerlingen van de streekmuziekschool Rijnakkoord, Yolanda Kapteyn en Els Vlieger zullen composities van G.F. Hëndel op de harp spe len. De expositie en bijbehorende brochure werden samenge steld onder verantwoordelijkheid van de Anne Frank Stichting Amsterdam. De brochure is uitgegeven door de Protestantse Stichting Bibliotheekwezen. Rookwaar gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Sigaretten en shag ter waarde van 1400 gulden zijn in de nacht van maandag op dinsdag gesto len uit een winkelwagen. Het voertuig stond geparkeerd nabij de Concertweg. Het alarm ging af om elf uur maandagavond en om twee uur 's nachts. De eige naar dacht dat er niets aan de hand was, maar bemerkte gis termorgen dat inbrekers hun slag hadden geslagen. De daders hebben gebruik gemaakt van een valse sleuteL Fietser gewond LEIMUIDEN Een 3 fietser uit Leimuiden is middag gewond gerai een aanrijding met een ge motorrijder uit Leir Het ongeluk gebeurde hoek van de Kerklaar Acacialaan in Leimuk juiste toedracht van h« luk is nog niet beke fietser is met onbeken overgebracht naar h noord ziekenhuis in Al LEIDERDORP Eer inwonertje van Leide) gistermiddag gewond op de Mauritssingel in dorp. De jongen rei hoogte van perceel 54 de struiken plotseling over. Een 46-jarige au list uit Noordwijk dii richting Ericalaan re hem niet meer ontwijl slachtoffer is met ver gen aan het rechterbei gebracht naar het Aca Ziekenhuis Leiden.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 14