Zuid-Holland stelt „Borgman- prijs in CeidócSomont Leidse universiteit tegen jaarlijkse kwaliteitsbepaling Kleuter gewond BIJ AFSCHEID VERTREKKENDE STATENLEDEN Bewonersvereniging wil overleg over verkeersmaatregelen Winkels sluiten in Buurtschap Den Deyl Bonden positief ove2 opsplitsing Bredero! Groei tuinbouw-! produktie dreigt vraag l te overtreffen Unilever vertrouwt op goede vooruitgang in LEIDEN OMGEVING DINSDAG 28 APRIL 1987 PAGI^ LEIDEN Het college van bestuur van de Leidse univer siteit verwerpt het voorstel van de stuurgroep van de Ver eniging van samenwerkende Nederlandse universiteiten (VSNU) om in 1988 verken ningscommissies voor een aan tal studievakgebieden in te stellen. Dit zei J.J.M. Beenak ker. rector magnificus van de Leidse universiteit, gister avond in de vergadering van de universiteitsraad. De verkenningscommissies zouden volgens het voorstel ie der jaar op landelijk vlak moeten bepalen hoe het met de maatschappelijke en weten schappelijke ontwikkelingen binnen een aantal vakgebie den is gesteld. Hierdoor zal een volledig beeld tot stand komen waarin is aangegeven hoe het met de kwaliteit van het Nederlandse onderzoek en onderwijs in deze disciplines staat. Volgens het plan, dat aldus door Beenakker wordt afge wezen. zou dit allereerst bij de studies letteren, sociologie, pe dagogie, onderwijskunde, geo grafie en planologie moeten plaatsvinden. „Het is geen doen om ieder jaar de gehele stand van zaken binnen een vakgebied vast te stellen. Een verschuiving is daarbij slechts eens in de tien jaar merkbaar", aldus Beenakker. Het feit dat ieder verkenningsonderzoek zeer veel geld kost, sterkte hem alleen maar in de mening dat het voorstel niet aanvaard baar is. Het raadslid M.H.M. Adelmeij- er van de Centrum Groepe ring Leiden (CGL) vroeg zich daarop af of het college van bestuur niet van zins is een methode te ontwikkelen waar mee in ieder geval de kwaliteit van het onderwijs bij de Leid se Universiteit kan worden be paald. Beenakker antwoordde hierop dat het uiterst moeilijk is om een sluitend systeem te beden ken waarmee dit kan worden gemeten. Hij gaf aan dat men wel zijn best zal doen. Om eni ge indruk te krijgen van de kwaliteit van onderwijs op de universiteit zal worden geke ken naar de in- en uitstroom van studenten, men zal vra genlijsten uitdelen aan studen ten en onderzoek doen naar het functioneren van afgestu deerden op de arbeidsmarkt. „Maar meer dan een weergave van grote getallen zal het niet worden", aldus Beenakker. LEIDEN Een 6-jarig Leids meisje heeft gister avond enkele kneuzingen en ontvellingen overgehouden aan een aanrijding op de kruising van de Zijlstraat en De Haven. Het meisje zat achterop de fiets bij haar moeder, die werd aangere den door een auto die een bocht te ruim nam. De vrouw kon haar evenwicht niet meer bewaren en kwam ten val. De automobilist is doorgereden. Voordat de buitengewone statenvergadering begon, dronken (vlnr) J. Hoek van Dijke, J.P. Hopman (griffier), J. Borgman en S. Patijn met hun echtgenotes een kopje koffie in de kamer van de commissaris der koningin. DEN HAAG Provincia le staten van Zuid-Hol land hebben gistermiddag een landschapsprijs Zuid- Holland ingesteld bij het afscheid van gedeputeerde drs. J. Borgman (PvdA) als lid van het college van Gedeputeerde Staten. J. Hoek van Dijke (PvdA) is bij zijn afscheid als gede puteerde benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. A.P.J. van der Weijden (CDA) uit Zevenhoven en P.G.J. Bakker (CDA) uit Voorschoten, die beidên vertrekken als statenlid, zijn benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Mr. S. Patijn, zelf benoemd tot Ridder in de Orde van de Ne derlandse Leeuw, heeft de ko ninklijke onderscheidingen gistermiddag uitgereikt tijdens de buitengewone vergadering van provinciale staten, waarin afscheid werd genomen van 29 statenleden die niet in de nieuwe samenstelling terugke ren. De heer Van der Weiden is sinds 1960 lid van de staten geweest, de heer Bakker maakte vanaf 1970 deel uit van dit bestuursorgaan. De heer Hoek van Dijke is negen iaar gedeputeerde geweest en, blijft lid van provinciale sta ten. J.W. Verbeek (VVD) sprak de vertrekkende statenleden na mens alle fracties toe. Tot ie ders verrassing, alleen de frac tievoorzitters waren op de hoogte, kwam hij met een ini tiatief-voorstel tot het instellen van de landschapsprijs Zuid- Holland. Deze „Borgman- prijs" werd ingesteld gezien de stimulerende en inspirerende invloed die de heer Borgman- heeft gehad op het behoud en de ontwikkeling van het typi sche Zuidhollandse landschap in de meest brede zin van het woord. De Borgmanprijs wordt met ingang van 1988 eens per twee jaar toegekend aan personen of instellingen die een wezen lijke bijdrage hebben geleverd aan het behoud of de ontwik keling van de kwaliteit van het landschap in deze provin cie. Aan de prijs zijn een geld bedrag van 5000 gulden ver bonden en een blijven aanden ken. De heer Borgman is 25 jaar lid geweest van provinciale sta ten. De afgelopen dertien jaar was hij gedeputeerde verant woordelijk voor onder meer recreatie, natuurbescherming en landschapszorg. De heer Borgman blijft tot de zomer lid van gedeputeerde staten. Daarna zal hij senator worden in de Eerste Kamer. De nieuwe statenleden zijn vandaag geïnstalleerd. Uit hun midden hebben zij het nieuwe college van gedeputeerde sta ten gekozen: J.H. Boone, J. van der Vlist, E.P. van Heemst en L. Stolker-Nanninga (PvdA), W.H.M. Aalbers en H. van der Meer (CDA) en me vrouw I. Günther en T.F.J. Jansen (VVD).' DEN HAAG/LEID- SCHENDAM De vere niging van woningeigena ren Ons Lien is niet zo zeer tegen het instellen van een parkeerverbod in de wijk 't Lien, maar vindt dat de gemeente te weinig overleg heeft ge pleegd met de bewoners. Daarom zal beroep wor den aantekend tegen de maatregel bij de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State in Den Haag. De gemeente Leidschendam heeft de bewoners er onlangs op geattendeerd, dat er in een aantal straten in de zogenoem de eerste fase van 't Lien niet meer mag worden geparkeerd. De bewoners moeten hun auto, stallen op de openbare par keerplaatsen die in de wijk zijn aangelegd of op de par- keerstroken die sommige be woners in hun tuin hebben. De straten in de wijk zijn vol gens de gemeente te smal voor voetgangers, spelende kinde ren, geparkeerde auto's en be woners die met hun auto de draai willen maken naar de parkeerplaats in hun eigen tuin. Volgens de gemeente zijn de bewoners hierop gewezen toen ze in de nieuwbouwwijk kwamen wonen. De bewonersvereniging stelt echter, dat de gemeente slechts richtlijnen heeft opgesteld. Dat die richtlijnen niet worden na geleefd, is volgens de vereni ging te wijten aan het feit dat de gemeente van te veel bewo ners verwacht dat ze de auto in hun tuin parkeren. De afdeling geschillen van be stuur van de Raad van State zal advies uitbrengen aan de Kroon, waarna de uitspraak volgt. Tot die tijd zal de politie van Leidschendam overigens geen bekeuringen uitschrijven aan automobilisten die het parkeerverbod in de wijk ne geren. Inbraak in bouwbedrijf LEIDEN Bij een bedrijf aan de Maredijk dat handelt in bouwmaterialen, is in de nacht van zondag op maandag een in braak gepleegd waarbij enkele decoupeerzagen en vlakschuur- machines zijn ontvreemd. De totale waarde van de buit loopt in de duizenden guldens. Twee Leidenaars van 28 en 30 jaar waren bij de bouwcentrale ge signaleerd en werden gisteroch tend om kwart over elf aange houden in de Kraaienhorst waar zij hun schuiladres had-v den. De mannen probeerden nog via het balkon te ontsnap pen maar vielen daarbij letter lijk in de armen van de politie. De gestolen goederen zijn in het huis aangetroffen. Rommelmarkt Een rommelmarkt en een kledingbeurs worden za terdag 2 mei van 10.00 tot 15.00 uur gehouden in het Leonardushuis aan de Haagweg 14. De opbrengst is bestemd voor het project van Broeder Karei Kruit wagen in Irian Jaya. De organisatie is in handen van de missiewerkgroep van de Leonardusparo- chie. Lakenhal Stedelijk museum De La kenhal is op zoek naar vrijwilligers die activitei ten willen verrichten in het museum. Op zondag 3 mei, tijdens het museum- weekeinde, om 15.00 uur wordt informatie gegeven voor belangstellenden. Het museum is gevestigd aan de Oude Singel 28-32. Praatshow De hoogleraar gynaecolo gie en vrouwenarts E. van Hall, de Leidse huisarts K. Fogelberg en de medicus Kees de Bruyn, (hoofd spermabank, coördinator van het K.I.-team en van de afdeling seksuologie). Dat zijn de deelnemers aan de praatshow van de Leidse Werkgroep Homo seksualiteit, die zondag 3 mei wordt gehouden. De praatshow begint om 15.00 uur in het gebouw aan de Langegracht 65. Een glas water van een nieuw drinkwaterleidingbedrijf. Dat kreeg mr. S. Patijn, commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland vanmorgen om acht uur aan huls geleverd. Ir. A.B.I.M. Vos de Wael, oud-wethou der van Delft en nu directeur van Alt bv in oprichting, overhandigde hem het glas. Alt bv wordt gevormd voor Alblasserwaard, Vijfherenland, Vianen en Dordrecht. Het Centrum voor Energiebesparing en schone technologie heeft onlangs overigens een rapport uitgebracht waarin het waarschuwt tegen mammoetbedrlj- ven en stelt dat men niet te overhaast te werk moet gaan om van verschillende kleine drinkwaterleidingbe- drijven een groot te maken. Over het nieuwe drinkwaterstelsel dient volgende maand overigens een hoorzit ting bij de Raad van State. Met vijftig auto's van Alt bv l.o. zijn vanmorgen tussen half acht en half negen een glas van het vocht bezorgd bij de 83 statenleden die de provincie telt. WASSENAAR De zelf bedieningszaak Torro gaat dicht, banketbakker Wil ly Meijer sluit de helft van de week en de groen tezaak Thierry houdt er na 25 jaar ook mee op. Is sluiting van de winkels in het buurtschapje Den Deyl het trieste lot dat an dere winkels zullen moe ten volgen? Zeker is dat er grote veranderingen in het buurtje aan beide zij den van de Rijksstraatweg plaatsvinden die gevolgen zullen hebben voor de ko mende jaren. „Ondanks die sluitingen wil het nog niet zeggen dat de middenstand hier langzaam het loodje legt. Verschillende zaken lopen goed en zullen blijven floreren", is de teneur van de opmerkingen van de verschillende middenstanders op Den Deyl. Kruidenier-su permarkt eigenaar Bakker: „Het gaat prima, wij denken niet aan sluiten van de zaak". Banketbakker Willy Meijer, gevestigd op de hoek van de Rijksstraatweg/Van Zuylen, slechts op donderdag, vrijdag en zaterdag nog de deuren openen en de meester-banket- bakker wil zich nu in alle rust gaan toeleggen op het bereiden van bonbons. Het echtpaar Thierry sluit de altijd druk beklante groenten- winkel na 25 jaar. De zonen zetten de zaak aan de Wind- lustweg voort. Naast hun zaak waren ooit een loodgieter en een drogisterij gevestigd. Schuin er tegenover was ooit de supermarkt van Van Dui- venstijn gevestigd, en daarna een sportschool, nu is het een woonhuis. KNO V-voorzitter N. Hoogeveen, tevens vice- voorzitter van de Kamer van Koophandel en zelf gepensio neerd na 25 iaar een boekwin kel te hebben gedreven in Wassenaar: „Het is triest, maar de loop gaat er op den duur uit bij zo n groepje buurtwinkels. De lokatie aan de Rijksstraat weg met al dat langsrazend verkeer is niet bevorderlijk voor het gezellig winkelen. Hier vindt een natuurlijk pro ces plaats waar weinig tegen te doen valt". Torro Ondanks de grote parkeer plaats kwamen er te weinig klanten in de zelfbedienings zaak Torro, een onderdeel van het Vendex concern. In de af gelopen jaren kon de Torro be zoeker dat merken door de sluiting van de kleine winkel tjes in de Torro-hal. In sep tember zal Torro definitief de deuren sluiten waardoor een deel van de twintig perso neelsleden werkloos wordt. Enkele branches van Torro Wassenaar worden in de Tor- ro-vestiging in Katwijk onder gebracht, waar ook een paar van de Wassenaarse Torro- werkers emplooi zullen vin den. Wat er in het straks leeg staande complex zal komen, of dat het zal worden afgebroken is nog niet duidelijk. Enkele weken geleden circuleerden er plannen om op de plaats van de Torro vestiging een gloed nieuw kantoorpand neer te zetten voor een onderdeel van het Vendex-concern. Een woordvoerder van het concern wil echter niets bevestigen of ontkennen, behalve dan dat allerlei mogelijkheden nog worden onderzocht. Dat er langzaam veranderin gen plaatsvinden tussen de stoplichten van de Rozenweg en die van Den Deyl is zeker. Wethouder D. Cocheret maak te onlangs in een commissie vergadering bekend dat er wordt gedacht het stuk Rijks weg tussen de twee stoplichten te verbreden en van een mid denberm en paralellwegen te voorzien. De eerste aanzet voor deze verbreding wordt gedaan door het BP-benzine- station verder van de weg af te vestigen. FRANS MICKLINGHOFF LEIDEN Geboren: Joram Marlijn, z.v. L. Melissan! en S. Robbers; Dominique, d.v. F. Opdam en B. E. S. van Leeuwen; Geertje Marianne, d.v. T. van der Mark en G. Sou- verijn; Dorinda Esmeralda Catherine, d.v. C. G. Haneveld en S. Gravemaker; Maria Cornelia, d.v. W. J. de Winter en J. J. van Delft; Youssef, z.v. L. ATt Blal en K. Aït Blal, Rosamarie, d.v. C. van der Plas en A. D'Api- ce; Jacobus Lamertus, z.v. I. M. Schuma cher en G. M. P. Kaptijn; Jeaneye Johanna, d.v. B. W. Drlnkwaard en M. L. Ravensber- gen; Huig Cornells, z.v. G. W. Roest en C. A. van Beelen; Alexandra, d.v. J. J. van Tonge ren en J. F. van Brummelen; Dennis Theo, z.v. G. W. M. Krol en J. W. M. van Berkel; Boy, z.v. R. Janssen en M. L. Lepoeter; Da vid Robert Michael. z.v. C. van Rijn en A. C. Y. Schlaepfer, Anne Margareta, d.v. A. Poptie en J. G. van Soest; Joost Jan, z.v. F. J. T. M. Arkesteijn en M. P. L. Francot; Bl- anca, d.v. G. C. Schaap en A. M. van Beel en; Jakobus Willem, z.v. A. Stroo en G. C. Baan; Rick, z.v. C. Freke en C. S. M. B. Ha gen; Cindy, d.v. H. A. van Nobelen en C. van Meeleren; Younous, z.v. D. Abdales en R. Bedaoul; Marit Mattanje, d.v. E. Pauwels en F. P. M. van Nieuwkoop; Michel, z.v. A. den Os en W. Ie Mair; Antoon Johannes, z.v. T. Gnurtandlno en J. H. van Loon; Samant- ha, d.v. P. J. W. de Water en C. M. C. Rol- vlnk; Stephan. z.v. A. van der Meer en 1.1. M. van Boekei; Jonathan Moaglse, z.v. W. Brabbel en G. D. Sekana; Jeroen Christ!- aan, z.v. A. Jansze en H. M. Schalk. Overleden: G. P. Grfmmellkhuljsen, geb. 17-7-1908 vrl. geh. gew. met J. Hoogbruin; P. van Houten, geb. 31-3-1902, man; H. M. Otto, geb. 24-4-1914, man; A. van Es, geb. 19-1-1929, man; G. van der Weijden, geb. 26-5-1905, vrl. geh. gew. met C. van Rijn; M. Metzger, geb. 18-11-1916, man; J. Eeken, geb. 26-3-1980, vrl.; C. van Vliet, geb. 4-12- 1921, vrl. echtg. van P. J. de Wolf; I. Thei- sen. geb. 11-7-1911, vrl. echtg. van J. Vel- zel; F. M. van der Schee. geb. 17-6-1922, vrl.; A.H. Creljghton. geb. 10-9-1898, vrl. BURGERLIJKE STAND geh. gew. met W. Kapteln; J. C. summers, geb. 9-1-1904, man; D. L van Rijn, geb. 8- 4-1987, vrl.; W. K. de Roos, geb. 10-7-1924, man; H. J. van der Weijden, geb. 9-7-1920, man; H. de Vogel, geb. 22-2-1902, man; J. Rolvers, geb. 22-3-1918, man; A. H. Lam, geb. 14-4-1954, vrl. echtg. van C. D. J. den Hertog; J.D.B. Stljger, geb. 14-4-1914, Gehuwd: T. Hoppen en C. C. J. H. Bljleveld, J, J. Marks en G. H. Slik, J. Tijsen en M. M. van Ulden, A. Arslan en R. C. Korenhof. M. Pijnnaken en M. F. Minke, F. H. Stoffers en W. L M. Bontje, K. Teske en C. van Es, P. H. van der Schaft en E. M. Versluis, F. A. de Jong en M. Rabbelier; R. P. Oosterdijk en H. D. J. van Leeuwen; J. de Wit en E. de Jong. Ondertrouwd: J. A. Menken - W. Dijkstra; F. Heppener - C. J. Massaar; N. de Vogel- W. Jongenburger; P. H. M. Hulgsloot W. I. M. Barning; G.J. van Oldenborgh - D. A. Niels; R. L. P. van Weeren - S. van Daalen; P. A. van Oosten - E. A. Slomp; J. Baronner - M. Pieterse; J. P. Kottenhagen - C. C. de Mooij; E Bokma - I. W. J. M. de Ridder; R. Muusse - N. van Hooidonk; A. R. Zandbergen - M. Hannaart; J. E L M. Plow- vier - C. de Groot VALKENBURG Geboren: Hein Alfred Willem, zn van C. Blokland en M. H. A. Ver schoor; Jolanda, dr. van M. van Duijven- voorde en M. C. Faas. Overleden: de Vries. Arie, geb. 1917. On dertrouw: J. Petiet en J. C. van Rootselaar. Gehuwd: S. Diugopolski en H. W. van Duin. fa UTRECHT Het in moeilijkheden verkerende bouwcot, Bredero Verenigde Bedrijven wordt opgesplitst. Vijftien bf' ven, waarvan de levensvatbaarheid vaststaat, worden irflj aparte groep geplaatst. De financiering van deze bedrijf rond. Bij deze ondernemingen werken in totaal tweedu^ mensen, samen goed voor 450 miljoen gulden omzet. Met het reorganisatievoorstel, waarover de raad van ba van Bredero met de banken overeenstemming heeft bereu de werkgelegenheid bij de Bredero-bedrijven het best gedl Dit zei gisteren bondsbestuurder A. Visser van de Bouwj] Houtbond FNV. Hij noemt de splitsing van het Bredero-cofr een „nuchter en evenwichtig voorstel". y Visser: „Het realisme heeft het bij Bredero gewonnen. Di menstelling van het nieuwe Bredero lijkt beter aan te sluit< de behoefte van de Nederlandse bouwmarkt. Het plan s i heel goed met de alternatieven die de afgelopen maanden de centrale ondermeningsraad en door ons zijn ontwikkel „We zijn niet ontevreden. De andere mogelijkheid was sur j ce. Daarmee zou de werkgelegenheid als zodanig in de lp niet verloren gaan maar wel zou het zonde zijn als Bredert wel werkgelegenheid toevoegt, zou verdwijnen". Vijftien bedrijven, waarvan de levensvatbaarheid vasl worden in een aparte groep geplaatst. De levensvatbare l ven zijn onder meer Bredero Bouw, Bredero Beton, Bi Energy Systems Gipsbouw te Alphen a/d Rijn en Oosthi Zoeterwoude. Over de werkgelegenheid bij de volle Bredero-dochters dit in de nieuwe onderneming zijn opgenomen, is volgens I „nog geen zinnig woord te zeggen. Het banenverlies daar hankelijk van of er nieuwe eigenaren voor kunnen worde vonden. We denken dat dat wel moet lukken. Als wij een we eigenaar voor bij voorbeeld de drie Nederlandse heil ven kunnen vinden, zullen we zeker contact opnemen raad van bestuur". Een woordvoerder van de Hout- en Bouwbond CNV zei gij dat voor de bedrijven die niet in de nieuwe vennootschap] Bredero worden opgenomen, op korte termijn een indivii oplossing moet worden gevonden. Want ook bij deze bedt, dient het behoud van arbeidsplaatsen voorop te staan. Vol] deze woordvoerder zou Nationale Nederlanden belangste hebben voor het Beheerskantoor Scheveningen, waarin de en het Kurhaus zijn ondergebracht. Besturen De Britse premier Margaret Thatcher bestuurt niet alleen l het land, maar op z'n tijd ook een auto. Gisteren zat ze,P voorzichtig, in een natuurgetrouwe replica van de sportwagi 1700. Thatcher bleef er mee in Downing Street, niet in de li plaats vanwege de prijs: ruim veertigduizend gulden. ALKEMADE „De groei van de tuinbouwopbrengsten per vierkante meter onder glas is de laatste jaren zó goed, dat deze het opname-vermogen van de markt dreigt te over treffen". Dat is de belangrijk ste waarschuwing die ir. L. Gijsbers van het Consulent schap voor de tuinbouw ver bindt aan de pas verschenen nota glastuinbouw 1987-1991. In deze discussienota die door het ministerie van Landbouw en Visserij is opgesteld, wor den belangrijke ontwikkelin gen in de glastuinbouw aan de orde gesteld. In de groenteteelt onder glas is een produktietoename gereali seerd bij een sterk verminder de grondoppervlakte van groente-onder-glas. In de bloe menteelt-onder-glas groeide de produktie tussen 1970 en 1980 met ruim dertig procent per jaar en in de jaren erna met ruim tien procent bij een nau welijks toegenomen opper vlak. Voor de komende jaren ver wacht de heer Gijsbers lande lijk een gelijkblijvend areaal glas. „Dit betekent evenwel niet dat er tussen de bedrijven onderling geen grote verschui vingen zullen optreden. Het aantal bedrijven neemt a! de resterende bedrijven omvangrijke investeringei dig wil het produktieapp modern blijven". Deskuni hebben berekend dat per per bedrijf gemiddeld tac duizend gulden nodig is vervanging en uitbrek Nog eens gemiddeld vet duizend gulden is per jaai bedrijf nodig voor diepl vesteringen zoals automi ringsapparatuur. Alleen drijven met een structi goede uitgangspositie kui een dergelijke krachtsini ning met succes volbrengi Momenteel is dertig pre van alle glasopstanden in lofarendsveen ouder dan tien jaar en „dus aan verr wing toe". Een aanziei deel van de kassen is vei smal. Zevenenveertig pro van de kassen is nam slechts 20 tot 40 meter bi Slechts twee procent heef optimale breedte van tac meter. De heer Gijsbers: lofarendsveen kan bij goed gebruik van de nu gi den reconstructieregeling, belangrijke rol in de tuinl blijven spelen". ROTTERDAM Het bestuur van Unilever vertrouwt voo jaar op een goede vooruitgang bij het concern. Men verwac! de voor de groep belangrijke landen geen economische ont kelingen die de activiteiten wezenlijk zullen beïnvloeden, wel het niet uitgesloten is, dat de prijzen van de voornaa grondstoffen zich zullen herstellen van het lage niveau van denkt men dat een stijging slechts geleidelijk zal plaatsvinde geen aanmerkelijke invloed op de resultaten of de kasSti (winst afschrijvingen) zal hebben, zo blijkt uit het jaarvei De plannen blijven gericht op grote investeringen in de fa) ken en de merken. De investeringen zullen in dezelfde i stijgen als in de voorgaande jaren en zullen intern worden nancierd. De voortdurend noodzakelijke verhoging van de efficiency i produktie kan in een aantal gevallen vermindering van het tal medewerkers leiden. De groep zag vorig jaar de omzet in guldens dalen van tot miljard tot 55,4 miljoen en boekte, eveneens in guldens, vier procent hogere winst van/2,2 miljard. Unilever had b groepsmaatschappijen eind vorig jaar 298.000 mensen in di tegen 304.000 een jaar eerder.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 14