ORANJE GAAT EN AANVAL Controverse Ajax-PSV uitgepraat sportuitslagen Champions Trophy nu ook voor dames MICHELS HOUDT VAST AAN VAN BREUKELEN ishockeyploeg West-Duitsland behoudt punten Geen bedreiging voor Sean Kelly PORT ZeXdócQowiant DINSDAG 28 APRIL 1987 PAGINA 11 ioux: erbod voor jen maanden RRS Een Franse er heeft Formule-I cou- iiRené Arnoux voor ne- ^naanden de rijbevoegd- "ontzegd. Arnoux reed in (Sri met 242 kilometer een vier-baansweg. De traat werd betrapt door Controle. Op het be- 'l;en „circuit" was een jnumsnelheid van ne- a kilometer per uur toe jan. Op de afgesloten cir- 0van het Formule-I-cir- mag Arnoux deze zo- tdüjn gang blijven gaan. ei Sportprijsvragen DEN HAAG De verdeling van de prijzen bij de diverse sportprijsvragen is deze week als volgt: Lotto 17 eerste prijs: 1 x f 423.489,50; tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 176 x f 1.143,00; vierde prijs: 5.866 x f 34,20; vijfde prijs: 78.301 x f 5. Cijferspel 17: zes cijfers goed: geen winnaar; vijf cijfers goed: geen win naar; vier cijfers goed: 13 winnaars; drie cijfers goed: 249 winnaars; twee cijfers goed: 2.474 deelnemers. Toto 17: eerste prijs: 1 x f 69.693,10; tweede prijs: 133 x f 126,30; derde prijs: 1.660 x f 25.30. Toto-gelijk 17: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 1 x f 380,20; derde prijs: 13 x f 146,20; vierde prijs: 412 x f 7,30. W5-tips WASSENAAR De W5-dra- verijen zijn zondag weer op Duindigt. Onze W5-tips luiden: W5-1: Blitz Uithuizen (10), Al- bert Catharina (4), Belinda W (12). W5-2: Ajax White (7), Bas Wielinga (11), Afke (1). W5-3: Berta Buitenzorg (2), Zeemeermin (3), Zandokan O O). W5-4: Miss Facette (1), Star ting Point (3), My Mabel (10). W5-5: Zingaro Evento (11), Za- majo Star (8), Zanzibar Olde- son (5). RENTREE TONSUBRANDS ALS DAMMER DEN HAAG Oud-wereldkam pioen Ton Sijbrands keert terug in de damwereld. Sijbrands (37) heeft het bestuur van de Koninklijke Neder landse Dam Bond (KNDB) verzocht of hij volgend jaar kan worden toege laten tot de finale van het Neder lands kampioenschap. Sijbrands, die in 1975 vrijwillig afstand deed van de wereldtitel, had enkele maanden ge leden al het besluit genomen om weer aan persoonlijke wedstrijden te gaan deelnemen. Omdat hij al enkele jaren als simultaan-speler in Putten (Gelderland) optreedt, leek hem een rentree in die plaats (waar volgend jaar de nationale finale wordt gehou den) zeer aantrekkelijk. DEN HAAG Het zeslanden-hockeytoernooi voor da mes dat in juni in Amstelveen wordt gehouden, heeft sinds dit weekeinde definitief een officieel tintje. Bij een vergadering van de Internationale Hockey Federatie in Brussel, besloot het bestuur het toernooi, dat gelijk wordt gehouden met de strijd om de Champions Trophy voo- de heren, te noemen „First Women's Champions Trop hy". Het evenement zal om de twee jaar worden georga niseerd met de zes sterkste landen ter wereld als deelne mers. Voor de eerstvolgende toernooien, 1989 en 1991, hebben zich respectievelijk West-Duitsland en Spanje kandidaat gesteld. Het bestuur van de federatie besloot in Brussel het toernooi om de Champions Trophy voor de heren in 1988, in de Indiase stad Lahore, te vervroe gen. In plaats van in november wordt er nu gespeeld van 25 maart tot en met 1 april. 'IST Nederland, Po- i of Hongarije. Eén van ;[j drie zou het land aeten worden, dat zich huit groep 5 van de '*alificaties zou plaatsen [Sr de eindronde van it| toernooi om het Euro- r.js voetbalkampioen- piap. Griekenland tem in de opinies :hts op de vierde its, maar neemt voor- ig wel de koppositie JVoor hoelang nog zal i belangrijke mate af- rïigen van de twee ■fels, die morgen in Jjep 5 worden afge- frkt. Griekenland jjgt dan zelf bezoek van Ten, terwijl Nederland Hongarije moet :hten voor het eerst thuiswedstrijd in ;t om te zetten. Iscoach Rinus Michels, zijn spelers gisterochtend tad stuurde voor een fiets- it, kan na het gevecht met eigen huis door een co- luktie van Ruud Gullit arco van Basten bedwon- Hongaren de balans op- ;?ken van het interland-sei- 1986-'87. Eerder heeft hij faok geen trek in. „Omdat W resultaat van morgen- Sdid in belangrijke mate zal f alen hoe het jaar is verlo- l stelt Michels niet verras- d vast, „dat Griekenland i tot nu toe heeft gepresen- •d als een team waarmee 1 rekening zullen ïtèn houden. Het speelt be- voetbal dan de meesten verwacht. Dat is ech- :en tendens, die we lang- |§erhand wel kennen. De idere ploegen worden Is sterker, vooral vanuit defensief concept een Oranje fietsend door de Zeister bossen. Bondscoach Rinus Michels (midden) vond dat een beste voorbereiding op de onmoeting met de Hongaren, die morgen op het programma staat. steeds moeilijker te nemen hindernis. Wat vroeger een uitzondering was, een stunt van een kleintje als Cyprus in Polen, dat komt tegenwoordig steeds meer voor. Grieken land behoort overigens niet tot die categorie van Cyprus, want het heeft een competitie en acteurs op een veel hoger niveau. Als team had het in het verleden echter in de strijd vaak niet voldoende eenheid en tactische rijpheid. Dat blijkt nu een stuk beter te gaan, ze hebben individueel goed materiaal en er is snel progressie. Vandaar ook hun verrassende positie in de groep, die toch vrij logisch te verklaren is. Het materiaal was er immers altijd al. De vraag is of ze ook in staat zijn het spel te maken en dat is een fase die we nog niet ken nen. Polen en wij moeten nog naar Griekenland. Een thuis ploeg moet ook zoiets aankun nen als je eerste wilt worden in de groep". Voorzichtiger Oranje bleek tot twee maal toe niet in staat op eigen veld beslissend toe te slaan. In Amsterdam hield Polen de 0-0 vast, uit Rotterdam ver trok Griekenland met een niet verwachte 1-1. Die erva ringen hebben Michels in elk geval wat voorzichtiger ge maakt. Een nieuwe deceptie kan zijn ploeg zich immers op weg naar West-Duitsland niet veroorloven. „Al weer lang geleden hebben we als uit gangspunt gekozen meer aan vallende spelers, meer spitsen, in te brengen. Het liefst vier, qua kwaliteit althans. Het gaat om de groepering van de spitsen,4 dat vind je ook bij Ajax terug. In grote lijnen, maar dat is niet altijd zo, met twee vleugelmensen en twee centrumspitsen. Waarbij die tweede middenin tactisch ge zien meer een middenvelder kan zijn, zoals Aron Winter of John Bosman bij Ajax. De manier waarop je ze gebruikt zou bij ons echter iets anders moeten zijn dan bij Ajax. Ik heb liever wat hangende mensen op de kanten. Daar zit al een deel van het niet be grijpen in de uitvoering in. Maar ik blijf zeggen dat het Nederlands elftal tegen Polen uitstekend heeft gespeeld, vanuit het resultaatvoetbal en gezien de weerstanden die Polen op de mat bracht. Ook al omdat een aantal bij ons onder maat bleef. We hebben acht redelijke kansen gehad en maak je die niet, dan wordt het erg moeilijk een wending te geven aan zo'n partij. Want de tegen stander volhardt in een ver dedigend concept, terwijl je zelf moet uitkijken dat je niet te aanvallend wordt". Zoals Oranje tegen Grieken land overkwam, toen er na een overtreding van Sonny Silooy geen rugdekking was en Hans van Breukelen ook nog eens onnodig ver zijn doel uitkwam. „Het ligt tegen dit soort ploegen niet zo gemak kelijk. Resultaatvoetbal vraagt nu eenmaal meer ge duld en een wat voorzichtiger benadering. Tegen de Grie ken lagen de accenten van de vleugelspitsen wat te ver naar voren, evenals bij de tweede centrumspits. De tegenstander gedraagt zich evenwel niet al tijd zoals je verwacht Je moet daarom collectief verschrik kelijk sterk zijn, veel macht en kracht hebben en een heel goede organisatie. Die was er dus, daar was ik trouwens al bang voor, tegen Griekenland niet in de uitvoering van de taakstelling. Die is iets anders dan bij Ajax en daarin zit nog wel eens wrijving. Achteraf weet iedereen precies hoe het had moeten gebeuren. Dan zie je op video-beelden ook dui delijk dat er in de aanvals- druk te weinig kwaliteit is, zeker voor rust. Hoogwaardig positiespel vraagt een hoog tempo, maar dat kan alleen met een collectief van hoge kwaliteit". Vermoedelijke opstelling Neder land: Van Breukelen; Van Tiggelen, Rijkaard, Koeman en Silooy;Wou- ters, Gullit en Muhren; Vanenburg, Van Basten en Van 't Schip. ZEIST De spelers van Ajax en PSV, die elkaar na afloop van Nederland - Griekenland de schuld gaven voor het teleurstel lende resultaat (1-1) heb ben zondag de vrede gete kend in het KNVB-sport- centrum in Zeist. Al te veel ophef wilde Rinus Michels er niet over ma ken. „Er is gesproken, maar vooral voor intern gebruik. Door verschillen de spelers en vooral door mij is iets gezegd. Het was niet de bedoeling dat het scherp zou zijn. Ieder voor zich heeft geprobeerd be paalde standpunten duide lijk te maken". „Voor buitenstaanders, de niet-voetballers en niet-trai- ners", ging Michels verder, „is het scoringsbord veelal het uitgangspunt van allerlei theo rieën. Maar er zijn ook nog voetbalfeiten, die je ook kunt gebruiken voor het funderen van een standpunt, daar wordt nog wel eens aan voorbij ge gaan. De score tegen Grieken land was niet positief, dan komt iedereen met een bepaal de opinie die te weinig in rela tie staat met de feiten op het veld. Dat gebeurt nogal eens, zelfs bij de spelers. We hebben geprobeerd dat zondag te door breken". „Nu concentreren we ons op Hongarije. De zaak is uitge praat en daarmee is het over. De voorbereiding voor Grie kenland was onvoldoende en dat heeft zich gewroken op het veld. Er waren spelers die niet over de macht en de kracht beschikten die je voor dit soort wedstrijden nodig hebt Er kwam ook een stuk onder schatting bij, bij sommigen leefde de gedachte dat Grie kenland een tweede- of zelfs derderangs ploegje was en dat op zestig of zeventig procent van het kunnen spelen vol doende zou zijn. Die tijd is echter geweest". „We moeten nu, met een bete re voorbereiding, zien met een eenheid op het veld te komen die functioneert. Voor onder schatting ben ik ditmaal niet zo bang. Dat ligt met Honga rije traditioneel niet zo gemak kelijk, omdat dat land tot een betere categorie gerekend wordt. Bovendien komt de waarheid voor iedereen toch steeds dichterbij. Dat neemt niet weg dat het klimaat om met het Nederlands elftal te werken nog altijd niet goed is. Met Jong Oranje (gisteren moest Michels nog de zieke Fred Rutten van FC Twente vervangen door Utrechtenaar Gerrit Plomp) is het zelfs een regelrecht drama. Er zijn ho gere machten, waardoor je met overmacht te maken krijgt. Jong Oranje moet je eigenlijk gewoon niet meer mee laten doen, want je kunt het toch niet goed genoeg vertegen woordigen". ZEIST Hans van Breukelen hoeft vooralsnog niet te vrezen voor zijn plaats onder de lat bij Oranje. Rinus Michels liet giste ren in Zeist weten er niets voor te voelen gehoor te geven aan de roep van velen om in de door Ajax gedragen nationale ploeg ook de goalie van de Amsterdammers, Stanley Menzo, een plaats te gunnen. „De keepers zijn teveel onderwerp van gesprek. We hebben eerst het drama-Metgod gehad. Die werd dermate gepushed dat ik hem uiteindelijk maar naar hier gehaald heb, omdat Neder land niet kon functioneren zonder Metgod. Hij rangeerde zich zelf uit en is sindsdien helemaal uit beeld. Die promotie van Menzo ligt een beetje op hetzelfde vlak. Het gevolg is dat de keepers die je hier hebt lopen en die het voor je moeten doen onnodig onder druk komen. Wat dat betreft wordt het Neder landse voetbal geen dienst bewezen. Want .the men in the streef neemt het over. Ten opzichte van Menzo ga ik dus nog meer eisen stellen. Hij moet bijna foutloos spelen. In het olympisch elftal gebeurde dat zeker niet en bij Ajax maakte hij dezelfde fout". EN Het Westduitse ijs- ^yteam behoudt in de de- «tie-poule bij de strijd om ^reldtitel in de A-poule in ïn, zijn vier winstpunten, •echter in de Oostenrijkse Istad besloot dat na een —de Internationale IJshoc- „Federatie aangespannen Needing tegen een eerdere j-aak van een rechter in in. De problemen bij de ^(dtitelstrijd onstonden ue Finnen protest indien den tegen het meespelen van de vroegere Pool Sikora in het Westduitse team. Als junior kwam Sikora, die inmiddels de Westduitse nationaliteit heeft, een keer uit voor het Poolse nationale team. Regle menten van de IIHF verbie den dat een speler voor twee landen in een nationaal team uitkomt. Het bestuur van de ijshockey-federatie verklaarde het protest van de Finnen ont vankelijk en nam de Westduit sers de vier veroverde punten af. De Duitsers gingen tegen het besluit van de IIHF in be roep bij de burgerrechter. Die gaf de internationale federatie in eerste en in tweede instan tie ongelijk. Het presidium van de IIHF ac cepteerde de beslissing van de rechter. Binnen het bestuur stribbelden alleen Finland en Zwitserland tegen. Canada, dat zich zondag bij de eerste vier schaarde, ging zonder meer akkoord. West-Duitsland vier de de juridische zege enige uren later op het ijs. Met 4-3 werd Zwitserland teruggewe zen. De Duitse ijshockeyploeg heeft nu zes punten vergaard. Tsjecho-Slowakije deed in de laatste wedstrijd van gisteren niet meer dan strikt het nood zakelijke om de Verenigde Staten te verslaan. Voor 2500 teleurgestelde toeschouwers won Tsjecho-Slowakije met 4-2 (0-1, 2-0 en 2-1). e, een snoepreisje naar ene wordt het bepaald Ik verheug me op de Istrijd tegen Ajax, een su- fcgenstander. Maar kans- Nee, kansloos zijn we Tegen Bordeaux konden ons eigen spel niet spelen, zijn juist sterk wanneer vanuit de defensie voet en. Die snelle goal van deaux paste helemaal niet inze strategie. Omdat het ks één wedstrijd betreft, it ik ons zeker kansen Iedereen stelt zich daar- n". invoerder Frank Baum Lokomotiv Leipzig in De Telegraaf) t zal maar al te vaak rkomen dat de Studio rt-redactie op donderdag- dag beslist een bepaald nement op zondag uit te Jen en dat er vrijdags r de organisatie nog in al- il allerlei sponsordeals den gesloten. Het par rs of het terrein wordt in nacht van zaterdag op Jag behangen met bor- spandoeken, vlaggen, ers en bellen. Waarom? dat de televisie komt! De S-regisseur die dit ziet, eigenlijk rechtsomkeer iten maken. Dat doet hij lurlijk niet. Maar door de stratie gewoon uit te voe- beslist hij natuurlijk wel dat de sponsoruitingen niet zijn aangebracht vanwege het feit dat het evenement voor televisie wordt geregi streerd en bedoeld zijn ter kennisgeving aan het kij kerspubliek. Vervolgens moet de cameraman allerlei toeren uithalen en wordt hij in zijn werk gehinderd om dat hij hinderlijke (dat begrip is zeer ruim) reclame-uiting en moet vermijden en omzei len. Wat een puinhoop". (Columniste Ria Stalman in het Algemeen D^bUd) Ria S,alman: ..Ra"*°°P"- „Ik wil van het roken af. Maar het lukt niet, ik zit zo vaak in m'n eentje in de auto. In Milaan - San Remo was ik 32e volgwagen. Nee, natuurlijk is dat niets voor mij. Gelukkig zat Freek de Jonge bij me in de auto, die gaat wel vaker mee, hij weet alles van wielrennen. De dag erna heb ik meegevoetbald met het derde elftal hier op het dorp in 's Heerenhoek. Ze hadden spelers te kort, maar dat doe ik voorlopig niet weer, mijn hart sloeg op hol. De spanning die ik op de fiets had, is er nog steeds. Toen hebben sommigen ge dacht dat Post zijn nervositeit op mij overbracht. Maar ik heb dat altijd van mijzelf ge had. De dag voor een grote wedstrijd, verkondigde ik luid en duidelijk: als ik niet val, ben ik morgen mee. Nee, dat was geen bluf. Ik wist wat ik zelf waard was, dat ik er stond en wie mij eraf moest rijden. Dat brutale, dat mis ik. Ik probeer het op ze over te brengen, maar het lukt nog niet. Ik zeg wel voor de start: ik ben mee als jullie mee zijn. Maar ja, in de auto gaat dat ook wel heel erg ge makkelijk..." (Ploegleider Jan Raas in Het Parool) „Dat ik met Karpov en Kas parov goed bevriend ben, is overdreven. Jan Timman is wel een vriend van me ge worden. Voor ik met dit toer nooi begon, heb ik aan hem en aan Johan van de Wiel gevraagd: hoe zien jullie ide ale schaaktoernooi eruit? Op basis van hun antwoorden is toen een soort scenario ont staan. Karpov en Kasparov heb ik wel leren kennen en het is waar dat ze een zeker vertrouwen in me stellen. Tijdens het toernooi liepen hun contacten regelmatig via mij. Ik was, als ze weer eens van mening verschilden, een soort pendelaar en mijn ho telkamer lag dan ook tussen die van hen in. Kasparov is een ongelooflijke doordou wer, hij is moeilijk handel baar, korzelig, snel geïrri teerd. Zoals hij tijdens zijn partijen door de toernooizaal loopt, als een ijsbeer, hij ziet niets, loopt gewoon door je heen. Ik ben er zeker van, dat hij niet zal rusten voordat Campomanes als voorzitter van de wereldschaakfedera- tie (FIDE). Dat heeft hii in zijn kop gezet en hij is volko men compromisloos". (Bessel Kok, organisator van het Brussels schaak toernooi in NRC Handels blad) „Ik kan ook heel hard spe len, super gemeen zelfs of ir ritant iemand het bloed on der zijn nagels vandaan ha len. Waar dat vandaan komt? Het heeft vaak met de soort tegenstander te maken. Of ze arrogant doen of normaal. Een Frans Thijssen bijvoor beeld zou ik nooit een opzet telijke tik verkopen. Maar Wilco van Buuren, met dat blufferige bekkie, ja daar ga ik extra hard tegenin. Weet ja, dat is het leuke, je weet nooit wat je aan mij hebt. Sommige mensen vinden mij ook een echte technicus, ter wijl anderen een harde wer ker in mij zien. Het houdt een discussie levendig en zeg nou zelf: daarvoor komen de mensen toch naar het voet ballen. Niet voor elf een heidsworsten. Ja Toch?" (Karei Bouwens van FC Den Haag in Voetbal Inter national) Karei Bouwens: „Discussie levendig houden" PAARDESPORT Koeraen van Alkmaar Eerste koers, 2380 meter: 1. Atalanta P (W. Duivenvoorden) 3.22,0 - 1.24,9, 2. Bavonora, 3. Arlssy S. Niet gestart: Arrow Rising, Apollo Space. Toto: winnend 4,40, plaats 1,10, 1,00, 1,10, koppel 2,40, trio 13,10. Tweede koers. 2040 meter: 1. Ajax White (B. Dapper) 2.50,1 - 1.23,4, 2. Briljant S, 3. Another Star. Toto: win nend 4,80, plaats 2,40, 3,50, 2,90, koppel 11,50, trio 133,50. Derde koers, 2040 meter: 1. Alezan (H. Langeweg) 2.51,7 - 1.24,2, 2. Za- fra Mendel, 3. Adelaar K. Toto: win nend 1,50, plaats 1,10, 2,20, 1,40, koppel 12,20, trio 86,60. Vierde koers. 2380 meter: 1. Zorana (H. Bakker) 3.19,3 - 1.23,7, 2. Youn- gaster Nora, 3. Zarco Beltiary. Toto: winnend 12,90, plaats 3,30, 2,30, 3,20, koppel 22,10, trio 354,00. Vijfde koers, 2040 meter: 1. Amazone Capello (R. Pools) 2.52,1 - 1.24,4, 2. Zoleo Boslust, 3. Astrid Tonka. Toto: winnend 3,10, plaats 1,10, 1,40, 1,00, koppel 13,40, trio 49,20. Zesde koers, 2040 meter: 1. Ansasja (R. Esteje) 2.48,0 - 1.22,4, 2. Zarlnka Magnus. 3. Zllwo d'Aster. Niet ge start: Ajax W. Toto: winnend 5,10, plaats 2,00, 2,30, 3,50, koppel 32,00, trio 230,50. Zevende koers, 2040 meter: 1. Ype S (W. Strooper) 2.49,5 - 1.23,1, 2. Zarli- no Hanover, 3. Zefier West. Toto: winnend 4,50, plaats 2,40, 1,50, 1,70, koppel 10,20, trio 76,90. Achtste koers, 2040 meter: 1. Apple Buitenzorg (A. Mollema) 2.46,2 - 1.21,5, 2. Yoniet Taxis, 3. Zelfbewust. Toto: winnend 1,40, plaats 1,00, 2,00, 1,50, koppel 6,10, trio 23,10. Negende koers. 1700 meter: 1. Victor van Zelda (J. Oorthuijsen) 2.18,9 - 1.21,7, 2. Yco Bonni, 3. Ynora Rose. Niet gestart: Uffl D. Toto: winnend 3,70, plaats 2,50, 1,80, 2,70, koppel 7,80, trio 50,90. Tiende koers, 2040 meter: 1. Wanda Volo (T. Kooyman jr.) 2.44,8 - 1.20,8, 2. Yokl Fortuna, 3. Wish of Thijssen. Niet gestart: Varna Pluto. Toto: win nend 65,00, plaats 1,00, 1,00, 1,00, koppel 22,40, trio 200,40. Elfde koers. 2040 meter: 1. Ymlr J (C. Hetteling) 2.45,6 - 1.21,2, 2. Vulcana P, 3. Woerden. Niet gestart: Volomlte S. Toto: winnend 5,00, plaats 1,40, 2,00, 2,50, koppel 6,10, trio 108,60. Totalisatoromzet: 227.039.00. IJSHOCKEY WK In Wenen West-Duitsland - Zwitserland 4-3 (1-1, 2-2, 1-0) 3. Klessllng 1-0, 15. Boucher 1-1, 23. Lüthl 1-2, 25. Hegen 2-2, 26. Cello 2- 3, 29. Roedger 3-3, 42. Steiger 4-3. Scheidsrechter: Lindgren (Zwe), toe schouwers: 5500. Strafmlnuten: West-Duitsland 8, Zwitserland 8. Tsjecho-Slowakije - Verenigde Staten 4-2 (0-1. 2-0, 2-1) 6. Janney 0-1, 26. Hrdlna 1-1, 35. Pasek 2-1, 51. Pasek 3-1, 58. Mark Johnson 3-2, 59. Pasek 4-2. Scheidsrechter: Tyskiewlcz (Pol), toeschouwers: 2500. Strafmlnuten: Tsjecho-Slowakije 18. Verenigde Sta ten 30. Stand na de voorwedstrijden: Sovjet-Unie 7 7 0 0 14 48-12 Ts|echo-Slowaklje 7 5 1 1 11 11-3 Zweden 7 4 0 3 8 30-17 Canada 7 3 1 3 7 25-17 West-Duitsland Finland Verenigde Staten Zwitserland 7 3 0 4 6 7 2 0 5 4 7 0 0 7 0 6 18-28 17-24 21-36 17-49 WIELRENNEN Ronde van Spanje (vierde etappe van Valencia naar Villaraal over 169 km): 1. Gutierrez (Spa) 4.30.32, 2. Devos (Bel), 3. Domlnguez (Spa), 4. Rosola (Ita), 5. Philippe (Fra), 6. Es- parza, 7. Deneut (Bel), 8. Suarez Cue- vas (Spa). 9. Madiot (Fra). 10. Kelly (Ier), 11. Blondi (Fra). 12. Earley (Ier), 13. Cabestany (Spa), 14. Lavainne (Fra), 15. Carrera (Spa). 23. Nijboer (Ned): 57. René Beukers (Ned). 78. Theunlsse (Ned), 123. Suykerbuyk (Ned), 155. Van Orsouw (Ned), 164. Manders (Ned), 165. Van der Hulst (Ned). Algemeen klassement: 1. Kelly (Ier) 16.33.43, 2. Vllar (Spa) op 29 secon den, 3. Cabestany (Spa) op 34 secon den, 4. Polsson (Fra) op 58 seconden, 5. Gorospe (Spa) op 1.05, 6. Dietzen (WDI) op 1.16, 7. Echave (Spa) op 1.29, 8. Bouvatler (Fra) op 1.37, 9. Gaston (Spa) op 1.40, 10. Indurain (Spa) op 1.57, 11. Martinez Oliveira (Spa) 1.57, 12. Gomes (Fra) op 2.00, 13. Nijboer (Ned), 14. Reclo (Spa) op 2.01. 15. Coll (Spa) op 2.08, 19. Del- gado (Spa) op 2.23, 35. Suykerbuyk (Ned) op 3.06, 41. Theunisse (Ned) op 3.29, 98. Beukers (Ned) 5.43. 152. Van Orsouw (Ned) op 8.34, 165. Man ders (Ned) 22.59, 169. Van der Hulst (Ned) op 25.13. ZEILEN Uitslagen olympische week bij Hye- ree (Fra) Soling: 1. Pesjoegln (Sov), 2. Junell (Fin), 3. Fogh (Can), 12. Van Manen (Ned), 17. imhoff. Stand: 1. Bande- lowski (Den) 14,7 punten, 2. Fogh 19,7, 3. Di Natale (Ita) 22,7, 12. Van Manen 44,0, 14. Imhoff 45,0. 470 klasse: 1. Ljundgren (Zwe), 2. Torten (Isr). 3. Brenac (Fra), 15. Drontmann (Ned). Stand: 1. Sproul (GBr) 16,0 punten. 2. Eklund (Fin) 19,0, 3. Ljundgren 33,0, 5. Drontmann 37,0. 470 (dames): 1. Torta (Ita). 2. Hardwi- ger (ODI). 3. Isler (VSt), 8. Van de Voorn (Ned) 12. Steehuis (Ned). Stand: 1. Isler 8.7 punten. 2. Steehuis 18,0, 3. Hardwiger 18,0, 12. Van de Voorn 39,0. Finnjollen: 1. Katiglannakis (Grl), 2. Sobkowlak (Pol), 3. Childerley (GBr). 4. Hummel (Ned), 14. Hofland (Ned). Stand: 1. Childerley 13,7 punten. 2. Spitzuer (Oos) 19,0, 3. Hummel (Ned) 25.0, 5.Hofland (Ned) 29,0. FD: 1. Lltkey (Hon), 2. Lehmann (WDI), 3. Adler (Bra) Stand: 1. Adler, 2. Moller (Den), 3. Sphilko (Sov). Tornado: 1. Lange (WDI). 2. Zuccoli (Ita), 3. Smyth (VSt). 15. Loos (Ned), 16. Van Ek. 42. Van Bladel (Ned). Stand: 1. Smyth, 2. Pejschel (Oos). 3. Lange, 11. Van Ek, 17. Loos. 20. Van Bladel. De Spanjaard Alfonso Gutierrez wint in Viliareal. VILLAREAL De gele trui van Sean Kelly is in de vierde etappe van de Ronde van Spanje niet in gevaar geko men. De Spanjaard Alfonso Gutierrez zegevierde in de 169 kilometer lange rit van Valen cia naar Viliareal. Gutierrez, één van de rapsten van het pe loton hield in Viliareal de Belg Werner de Vos en zijn landge- De Spanjaard Vicente Ridaura mocht in de vierde rit zestig kilometer voor de hoofdmacht uit rijden. Enige kilometers voor de tweede col van de der de categorie ondernam Pascal Poisson, vijfde in de algemene rangschikking, een aanval op KellyS leiderstrui. De Frans man kreeg de Portugees Da Silva mee en als vijftiende en laatste sloot Gert-Jan Theunis se aan. De 24-jarige renner uit Kerkdriel, die ook in Spanje opvalt door zijn sierijke stijl, was veruit de actiefste Neder lander. Ruim voor Viliareal werd de kopgroep echter ach terhaald.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11