Bollenstreek zet bloemetjes buiten GS: VOORHOUT ZELF VERANTWOORDELIJK iÏÏWil JOUR NAAL agpuzzel CORSO TREKT RUIM 1,2 MILJOEN MENSEN Veel plannen Oude Raadhuis S.S. Rotterdam in Woudwetering f'pEN OMGEVING foicbe&Myumt MAANDAG 27 APRIL 1987 PAGINA 7 sMelapje met jjytelen en appelen - "jen -griesmeelvla bodigdheden voor twee zijn: 25 g margari- g sukadelap, stukje eW, peper, laurierblaad- raapstelenzout, 1 dl 10 g maïzena, paar le- g zure room, nootmus- ,11 kg aardappelen; ter melk, 20 g gries- uj30 g suiker, 1 lepel ci- citroenaroma naar margarine lichtbruin in de braadpan, leg er in en schroei het aan kanten dicht (het ziet 'lief meer rood, maar Bak het vlees op een [puur bruin met op het 'Tieen paar stukjes ui er bij. ?r vervolgens de pit 'leg het deksel schuin op j en schenk daar zo veel jwater op dat het erge "fri van het vet minder Voeg zout en pe- En ook een laurier- met daarin een kruid- gestoken. Stoof het su- ü'ipje tot het mals is. De is ruim twee uren. laurierblad uit de ius. raapstelen in stukken trie centimeter en doe tfe onderkant van de te de grofste delen weg. de raapstelen schoon, r ze lang in het water te Laat ze uitlekken en zet 3 in tien minuten gaar ooi, Zet de raapstelen op n ergiet om uit te lekken. •n \al roerende een meng- losvan melk en maizena, ooie raapstelen en zo nodig aa\oe en warm de massa door. Meng de groente ri)ef vuur met zure room voooi er in de schaal noot- at over. ov de helft van de melk, al roerende de gries- ndjnet suiker in en laat de dtlfer af en toe roeren vijf en zacht koken. Voeg st vuur de overige koude toe en doe er, als de vla is, citroensap en -aroma 01 JEANNE JEKEN De avond- en nacht- n van de apotheken in de re- c tien worden tot vrijdag 1 mei idiomen door apotheek Lulfel- ni Leiden en apotheek Beker jn allendienst ziekenhui- eiden Ongevallendienst ■g Academisch Ziekenhuis be- Bn dinsdag 13.00 u. tot woens- f|0O u. (Diaconessenhuis polikli- Mlel 155543, afdeling S.C.U. tel en van vrijdag 13.00 u. tot 13.00 u. (Elisabeth-zieken- Bscriminatie centraal 1UNT LEIDEN. Ketelboeter- ■0. Ma. t/m vr. telefonisch be- r van 10.00 tot 16.00 via 071- Spreekuur ma. 13.00-15.00 18.80-20.30. rechtswinkel Juri- Adviesbureau, Ketelboeters- 0, tel. 130775; afdeling belas alleen op afspraak, klachten- di. en do. 18.30-20.30, afde- lemdelingenrecht: ma. 13-15 18.30-20.30, afdeling vrouw: 12. dienst Telefonische hulp- tel. 071-125202. Voor allen die lijkheden verkeren of eenzaam irtrouwelijk. Dag en nacht be ll voor rechtshulp racht 50, tel. 123942; spreeku- 1. en di. 10.00-12.30 u., wo. 6.00 u.; do. 18.30-20.30 u. «hulp- en ambulance- r Hulpverlening in Leiden, lorp, Oegstgeest. Rijnsburg, Durg, Voorschoten, Warmond terwoude. Tel. 071-174141. •rraadslieden Koren- jeg 2. tel. 143171 (kantooru- ipreekuren ma., di. en wo. 12.00 u., do. 18.30-20.00 u. «taal: 1 dik touw; 5 waterke- land in Azië; 8 niet helder; 9 -«10 voor (Latijn); 12 struisvo- tige loopvogel; 16 vaatwerk; 17 18 ofschoon; 20 teken van de riem; 22 muzieknoot; 23 insekt; om; 27 geestelijke; 30 sierlijk 1 hoofddeksel; 33 smalle weg; ekend verzoek; 35 streep; 36 »al: 1 deei van de onderkaak; 2 ""'indewijn; 3 grote houten loods; gwoord; 5 stekel; 6 klaar; 8 10 metalen stitje met grote op; 11 bloem; 13 plaaggeest; opeaan; 15 uitgestrekte vlakte; de lap; 21 voorzetsel; 24 ge ldig heerser; 26 specerij; 28 ge verklaring; 29 denkvermo- 2 ogenblik; 33 kledingstuk v.e. 34 dleregeluid. „sOSSING ürrmtaal: 1 kabel; 5 dam; 7 Iran; 8 fl(nar; 10 pro; 12 kasuaris; 16 net; 18 al; 20 ram; 22 re; 23 5 iep; 27 priester; 30 ree; 31 I pad; 34 bede; 35 lijn; 36 me- - 'tal: 1 kin; 2 arak; 3 barak; 4 en; 'n; 6 af; 8 dra; 10 punaise; 11 '13 sar; 14 Ier; 15 pampa; 19 I met; 24 tiran; 26 peper; 28 --9 rede; 32 tel; 33 pij; 34 be. Burgemeester De Vreeze opent scouting-eentrum LEIDSCHENDAM Burgemeester W. F. de Vreeze heeft zaterdagmiddag door het hijsen van de scoutingvlag de nieuwe accommodatie van de Pius XII-groep aan de Prins Hendriklaan in Leidschendam in gebruik gesteld. Tegelijkertijd werd het naambord van de groep: „Pius XII-plein" onthuld. Groepsvoorzitter Van der Valk zei terwijl de ruim 100 welpen en land en zeeverkenners in carré stonden op gesteld verheugd te zijn dat de drie groepen na 22 jaar eindelijk in één centrum waren verenigd. Schaakbord voor vereniging SASENHEIM De Rotary Club Sassenheim/ Voorhout droeg zaterdag het openlucht- schaakbord bij de ingang van het Park Rusthof over aan de Sassenheimse Schaakvereni ging. Rotary-voorzitter Hans Heuer memoreerde de belang stelling van de Sassenheimse jeugd voor de schaaksport. Daarom werd drie jaar gele den het bord geplaatst. Hij dankte de Rotary-leden die sinsdien het bord en de stuk ken hebben beheerd voordat de sleutel van de materiaalkist officieel werd overgedragen aan voorzitter Van der Zaag van de schaakvereniging. Verplicht fietspad DEN HAAG/NOORD- WIJK Het pad ten zuidoosten van de Duin weg mag worden aange wezen als verplicht fiets pad. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben een verzoek hierom van de gemeente Noordwijk gehonoreerd. Het pad, dat buiten de bebouwde kom ligt, is geschikt voor brom fiets- en fietsverkeer in twee richtingen. Door deze aanwijzing wordt ander verkeer van het pad ge weerd. Motorpassagiere ernstig gewond LISSE Een 22-jarige vrouw uit Ter Aar is zaterdagavond om tien over half acht gewond geraakt op de kruising van de Kanaalstraat en de Broekweg in Lisse. Het ongeluk gebeurde toen een 25-jarige automobilist uit Lisse stond voorgesorteerd om linksaf te slaan. Een tege moet komende motorrijder reed te dicht langs het linker- voorspatbord van de auto, waardoor zijn passagiere met haar been achter de auto bleef haken. Ze is met ernstig been letsel naar het Diaconnessen- huis in Heemstede vervoerd. AUTOMOBILIST RUDT WATER IN LEIDSCHENDAM Een 18- jarige bestuurder uit Den Haag is zaterdagochtend zwaar gewond geraakt nadat hij met zijn auto in de Vliet in Leidschendam was geraakt. Duikers moesten eraan te pas komen om de bewusteloze man uit het water te halen. Dit duurde ruim tien minu ten. Hij is overgebracht naar ziekenhuis Leijenburg in Den Haag. Een 18-jarige inzittende vrouw uit Zoetermeer kon zelf uit de auto komen en bleef ongedeerd. Het ongeluk gebeurde om twaalf uur ter hoogte van het viaduct op de Westvlietweg. Kluis gestolen ROELOFARENDS- VEEN Uit een be drijf op het Industrie terrein De Lasso in Roelofarendsveen is in de nacht van zaterdag op zondag een kluisje gestolen. Het kluisje, dat zo'n zestig kilo woog, bevatte 25.000 gulden en sieraden met een waarde van 2.000 gulden. Men is het pand binnengekomen door een deur open te bre ken. Apparatuur gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Uit een woning aan het Bartökhof in Al phen aan den Rijn is zaterdag audio-, stereo- en video-apparatuur gestolen. De totale waarde van de gestolen spullen is onbekend. De dieven kwa men aan de achterzijde van het huis binnen door een open raam op de eerste verdieping. Auto terug, wielen weg ALPHEN AAN DEN RIJN Een bewoner van het Alphense Eek hoorntjesbrood kreeg gisteren zijn ge stolen auto incompleet terug. De die ven hadden de dure wielen eraf ge haald nadat zij het voertuig zaterdag avond uit Alphen hadden gestolen. Hij werd gisterochtend wielloos in Utrecht teruggevonden. LEIDEN Prachtig weer, veel toeschouwers, geen ongeregeldheden en ,,een fantastisch geslaag de primeur". Directeur H. Verdegaal van de Stich ting Bloemencorso Bol lenstreek kijkt meer dan tevreden terug op het veertigste corso, dat za terdag werd gehouden. Van heinde en ver kwa men mensen naar de Bol lenstreek om naar de met bloemen versierde wa gens te kijken die reden van Haarlem naar Noord- wijk. Het veertigste Bloe mencorso had plaats on der ideale weersomstan digheden. Een vrolijk Duizenden verdringen zich langs de route in Noordwijkerhout. schijnende zon zorgde voor een record aantal toeschouwers. Volgens de organisatie waren er ze ker een-en-een-kwart miljoen mensen. „Hon derdvijftig- tot tweehon derdduizend meer dan l vorig jaar", aldus Verde gaal. Vooral in Noordwijk was het erg druk. Daar reed de kara vaan 's avonds twee maal over de Wilhelmina Boule vard. De wagens waren dit jaar voor het eerst verlicht. „Een sprookje" was het vol gens Verdegaal. De directeur van het Bloemencorso vindt dan ook dat de verlichting „voor herhaling, of eigenlijk voor meerdere herhalingen vatbaar" is. „Er waren men sen die me zeiden dat ze er koud van werden, toen ze de verlichte stoet zagen aanko men. Dat zegt toch genoeg, dacht ik". Verdegaal is wel ontevreden over de belang stelling van de Nederlandse televisie: „Als zo'n corso in Monaco zou rijden, dan zou de wereldpers er aandacht aan besteden. Voor het bloemen corso had geen enkele omroep belangstelling". Hoe dat komt, Iweet Verdegaal niet. „Mis schien zijn onze contacten niet goed genoeg", zegt hij, de hand in eigen boezem ste kend. Het veertigste corso: een lentefeest. Talen Bussen vol Duitsers. Veel Franse auto's. Zweden, Engel sen, mensen uit Oostenrijk. Japanners met grote camera's. Vele talen werden zaterdag gesproken langs de route. Maar het „ooh" klonk uit alle monden hetzelfde. Bewonde rende uitroepen werden vaak gehoord, zaterdag. Voor de wagen van de Keukenhof, bij voorbeeld. Met twee paardjes en een koets van bloemen erop, vrijdag al uitgeroepen tot winnaar van het corso. Maar er waren zoveel meer mooie figuren gemaakt van ontzettend veel fleurige en kleurige bloemen. Musiceren de olifanten. Een grote viool en een harp. Een boerin. Clowns. Een draaiende we reldbol. Huisjes. Het Vrij heidsbeeld en de Amerikaan se vlag. En, hoe kan het ook anders, bloemen van bloe men. En bloemen waren er volgens directeur Verdegaal dit jaar voldoende, in tegen stelling tot andere jaren. Veertig jaar Lenteparade. Dat was het thema van het corso. Verschillende praalwagens beeldden thema's uit van eer dere bloemencorso's. Stroopwafels De zon scheen alsof het zomer was (Verdegaal: „Dit weer tref je maar eens in de pak weg twintig jaar") maar de bloemen riepen door de stra ten dat de lente volop in de lucht zal. En in Lisse riepen de leden van de plaatselijke Scoutinggroep dat tien stroop wafels bij hen „maar een rijksdaalder" kostten. De ho reca boerde goed. Net als die twee jongetjes die langs het parcours paradeerden met een wandelwagentje vol blikjes li monade. Ja, ze deden goede zaken, want „we hebben al 130 gulden". Het was dit jaar voor de eer ste maal dat Noordwijkerhout werd aangedaan. Ook in deze plaats veel toeschouwers, en veel sfeer: „Gewoon gezellig", zoals een toeschouwer het omschreef. Om ongeveer zes uur arriveerde de stoet bij de Maandagsewetering, daar werd een rustpauze van een ruim een uur gehouden. De figuranten waren zater dagmorgen om tien uur op de praalwagens gestapt in Haar lem. Toen begon het zwaaien en glimlachen naar de men sen in deze stad, in Benne- broek, in Hillegom, in Lisse, in Sassenheim, in Noordwij kerhout en in Noordwijk. Na de rondgang door de bad plaats en ook gisteren stonden de wagens tentoongesteld op de Koningin Wilhelmina Bou levard. Veel mensen uit bin nen- en buitenland keken hoe de Bollenstreek de bloemetjes buiten zette. JANET VAN DIJK WARMOND De vere niging Het Oude Raadhuis in Warmond heeft grootse kunstzinnige plannen in Warmond. Daar zal van avond over gesproken worden in een speciale vergadering van de vere niging in het Oude Raad huis aan de Dorpsstraat, die om kwart over acht begint. De vereniging wil grotere ex posities houden na het treffen van enkele bouwkundige voorzieningen in het Oude Raadhuis. Daarnaast denkt men aan exposities in grotere ruimten of parken in War mond. Muziek- en andere bij eenkomsten behoren eveneens weer tot de mogelijkheden. De zogenaamde commissie van goede diensten, in het leven geroepen om het voortbestaan van de vereniging te garande ren na de problemen die er ge weest zijn hoopt dat de leden vanavond eventueel 'nog met andere voorstellen komen. De vereniging krijgt een nieuw bestuur. Het oude be stuur wilde de vereniging op heffen omdat de financiële mogelijkheden te beperkt wer den gevonden. In het nieuwe bestuur zullen, naar wordt verwacht, de dames A. Noord zij en A. Willemze en de heren F. Robers en S. Mulder zitting nemen. De leden van het hui dige bestuur zullen verzocht worden zitting te nemen in een of meer commissies die het nieuwe bestuur zullen bij staan. Op die manier hoeft geen ervaring en kennis verlo ren te gaan. Met het gemeen tebestuur zal overleg worden gepleegd omtrent subsidiemo gelijkheden. DEN HAAG/VOOR HOUT Gedeputeerde Staten (GS) van Zuid-Hol land vinden dat het ge meentebestuur van Voor hout zelf verantwoorde lijk is voor het juist uit voeren van de overeen komst met Noorlander Beheer B.V. GS achten het in bepaalde omstan digheden aanvaardbaar wanneer een overeen komst tijdelijk niet stipt wordt nagekomen. Dit zo dat alle partijen bevredi gende afspraken kunnen maken. GS schrijven dit in antwoord op vragen van de statenleden E. Meijer en J. Steegh (beiden PPR/PSP/CPN). Het tweetal vroeg in oktober 1986 ophelde ring over de financiële trans acties tussen de gemeente Voorhout en projectontwikke laar Noorlander. Noorlander bouwt in Oosthout 1600 wo ningen. Volgens de twee sta tenleden betaalt Noorlander de gemeente Voorhout een be drag van 52.000 gulden niet bij afgifte van een nieuwe bouw vergunning, maar pas na reali sering van het gehele plan Oosthout. Ook zeggen zij dat de door Noorlander betaalde waarborgsom voor het deel- plan A in Oosthout met terug werkende kracht tot 1 maart 1986 wordt beschouwd als borgsom voor deelplan C. Vol gens GS is de waarborgsom voor het eerste plan niet meer nodig, omdat het bijna geheel is uitgevoerd en in verband met de bouw van 40 woning wetwoningen een waarborg som van 56.000 gulden over een is gekomen. GS conclude ren dat de overeenkomst tus sen Voorhout en Noorlander niet onaanvaardbaar is. Piet van Luiing en Remy van Veen achter hun reuzenkarwei. De afbouw van de boot zal nog ongeveer een jaar duren. WOUBRUGGE Zaterdag ochtend vierde de Modelbou wer vereniging Woubrugge haar vijfjarig bestaan met de ter waterlating in stijl van een model van de S.S. Rotterdam. Zoals dat bij een schip de ge woonte is, waren bij het van stapel lopen diverse hoogwaar digheidsbekleders aanwezig. Piet van Luiing en Remy van Veen hebben gedurende twee jaar gebouwd aan het 2.70 m lange model van de S.S. Rot terdam. Oud-commodore Hey- mans van de Holland Amerika Lijn verrichtte de doopplech tigheid. Een voor de gelegen heid geblazen miniatuurflesje van vier centimeter sloeg stuk tegen het schip en de cham pagne stroomde langs de boot. Er was veel belangstelling on der meer van' het voltallige college van B en W van Wou brugge en het NOS Jeugdjour naal alsmede van vele Wou- bruggenaren. Het was daar door een drukke ochtend aan de Comriekade. Na de tewa terlating gaven vele leden van de jubilerende modelbouwclub een demonstratie met hun scheepjes in de Woud wetering. Voor de genodigden was er in het clubhuis een glas cham pagne. De vereniging maakte van de gelegenheid gebruik om het Woubrugse gemeente bestuur er op te wijzen, dat een grotere behuizing met liefst een eigen vaarvijver voor de snelgroeiende club hard nodig is. Hart- en Vaatziekten De Patiëntenraad Wantveld in Noordwijk houdt dins dag een voorlichtingsavond over hart- en vaatziekten. De bijeenkomst heeft plaats in het Dienstencentrum 't Trefpunt aan de School straat 2 en begint om 20.00 uur. Korenavond In de St. Victorkerk in Noordwijkerhout wordt morgen de jaarlijkse korena vond van het Dekenaat Bol lenstreek gehouden. Vijftien koren doen mee. Gerard Scheepers leidt de koren, Jan Duin verzorgt de tekst- toelichting. De korenavond begint om half acht, de toe gang is gratis. Sahel De Oegstgeester werkgroep Sierra Leone organiseert morgenavond een voorlich tingsbijeenkomst over de Sahelproblematiek in het raadhuis aan het Wilhelmi- napark in Oegstgeest. Spre ker is de cultureel antropo loog dr. J. Th. Broekhuyse. Hij is verbonden aan het Koninklijk Instituut voor de Tropen in Amsterdam. Scholen vergaderen De Vereniging voor Protes tants-Christelijk Onderwijs in Noordwijk-Binnen houdt morgen haar jaarlijkse alge mene ledenvergadering. Plaats van samenkomst is de Vierboetschool aan de Stak- man Bossestraat 77. Men be gint om 20.00 uur. Op de zelfde avond vergadert de Vereniging voor Protes tants-Christelijk Voortgezet Onderwijs te Noordwijk. Deze vereniging komt bijeen in de school „Haesduynen" aan de Duinweg 12A. Tijd van aanvang is 20.00 uur. Ten toonstelling In het parochiehuis wordt morgen een handwerkten- toonstelling gehouden van het gemaakte werk van de handwerkclub van de Bond van Ouderen. De bezichti ging en verkoop is in de voorzaal van het parochie huis van 10.00 uur 's mor gens tot 16.00 uur 's mid dags. Om 14.00 is er in de grote zaal bingo voor de le den van de Bond van Oude ren. Vrouwenbijeenkomst Onder het motto „Bij u op de koffie" houdt de Evange lische Omroep woensdag ochtend in het kerkelijk centrum aan de Voorstraat in Katwijk een bijeenkomst voor vrouwen. Gastspreek ster Lenie Vermaat spreekt over „Geloven in deze tijd geen gesneden koek". Bep van Rij heeft de presentatie in handen. De gratis toegan kelijke bijeenkomst begint om half tien en duurt tot half twaalf. Kamerkoor Het Nederlands Kamerkoor geeft woensdagavond een concert in de Grote Kerk in Noordwijk-Binnen. Het programma bestaat uit Duit se koormuziek van de laat ste 100 jaar met werken van Brahms, Reger, Pfitzner en Nepomuk David. Het koor staat onder leiding van Uwe Gronostay, dirigent van het RIAS-Kammerchor Berlijn. De toegangsprijs bedraagt twaalf gulden vijftig, SKAN-begunstigers en hou ders van een CJP moeten een tientje betalen. Het con cert begint om kwart over acht Expositie Rina de Groot exposeert van woensdag 29 april tot en met zondag 31 mei schilderijen, etsen en tekeningen in ont moetingscentrum 't Anker aan de Chopinlaan 2 in Ha- zerswoude-Rijndijk. Uit haar werk blijkt de invloed van het weer en de natuur. De openingstijden zijn: maandag tot en met vrijdag 's avonds van zeven tot elf uur en zaterdag en zondag 's avonds van acht tot elf uur. Bazar De Regenboog brengt 16 mille op NIEUWE WETERING De bazar in de Nieuwe Wetering- se basisschool „De Regenboog" heeft dit weekend ongeveer netto zestienduizend gulden opgebracht. Ondanks het fraaie weer bezochten honder den belangstellenden de fees telijk versierde school. Op de bazar werden diverse zeer fraaie zelfgemaakte spul len verkocht, geveild en ver loot. Zo bracht een volledig in gericht poppenhuis veertien honderd gulden op. Niet min der dan 560 personen hadden er voor een rijksdaalder per persoon op ingetekend. Win naar werd B. Opdam uit Oegstgeest. De heer 't Lam uit Oude Wetering won de fiets, waarvan het combinatieslot nummer correspondeerde met zijn gratis lot. Op een andere fiets werd door 150 mensen voor vijf gulden per persoon ingetekend. De heer Los uit Nieuwe Wetering kon zich op het laatst als de gelukkige winnaar van het rijwiel be schouwen. De organisatoren van de bazar verkochten in totaal vierdui zend loten. De hoofdprijzen daarvan werden gewonnen door J. van Tol uit Abbenes (vakantiereis), A. Westra uit Roelofarendsveen (Workma te), B. den Ouden uit Roelofa rendsveen (pocket camera) en R. Meyer uit Rijssenhout (wekkerradio). Van de behen digheidsspelen werden de sioelwedstrijden gewonnen door C. Tukker uit Nieuwe Weteirng met het maximaal haalbare aantal punten, name lijk 148. De schietwedstrijden werden gewonnen door P. van der Luit uit Nieuwe Wetering (33 punten). Een pop, waarvan de naam moest worden gera den, heette Juriaan. Niemand kwam op dat idee, waarna de pop werd verloot. Mevrouw Van Velzen uit Oude Wete ring won hem. De waarde van een gevulde boodschappen mand was 55,06. Dit bedrag werd geraden door Natasja Nederveld uit Weteringbrug. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur. zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur. telefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7