Unicum maakt korte metten met GTR Roomburf Den Bosch bevestigt hegemonie Titel voor' Cektóe Sou/twit De Danaïden moeizaam langs Ylaardingen Schalkers tweede in Mechelen LMHC VERSPEELT I KOSTBAAR WINSTPUN MAANDAG 27 APRIL 1987 PAGINA 18 DEN HELDER Den Bosch heeft zijn hegemo nie in de Nederlandse basketbalcompetitie be vestigd. De tweede poging van Den Helder de Bra bantse ploeg als titelhou der te onttronen, strandde zaterdagmiddag. In Den Helder wonnen de Bos schenaren hun derde duel uit de serie van maximaal vijf, met 64-52, waardoor ze hun achtste landstitel in negen jaar veroverden. Vorig jaar was de eerste aan val van Den Helder op de pos- tie van Den Bosch net gestuit. Toen waren de verschillen tussen titelhouder en uitdager klein. De ploeg van Ton Boot dwong Den Bosch zelfs een vijfde wedstrijd af in de play offs. In dat duel bleef het team uit de Brabantse hoofdstad met veel moeite overeind. Het kwaliteitsverschil was dit jaar groter. Al kon Den Bosch dat in de eerste confrontatie met Den Helder, twee weken geleden, nog niet in de score uitdrukken. Onderschatting van Brabantse kant en gedisci plineerd ploegspel van de out sider, zorgden toen voor een enorme verrassing (66-77). In de andere drie duels bleek de titelhouder echter toch een maat te groot voor de Helderse ploeg. Zeker in de laatste twee wedstrijden, toen het kwali teitsverschil nadrukkelijk bo ven kwam drijven. Vorige week ontsnapte Den Helder in de Bossche Maaspoort nog aan een afgang (76-67). Zaterdaga vond kwam die er in de eigen sporthal De Slenk toch. Met een score van 52 punten vestigde de thuisclub een ne gatief seizoenrecord voor de ere-divisie. De schotpercenta ges van de spelers waren zo mogelijk nog rampzaliger. Als ploeg schoot Den Helder slechts 22 van de 68 doelpogin gen raak, wat neerkomt op een percentage van iets meer dan 32. Den Bosch mikte met 60 procent heel wat preciezer, en daarmee is ook het verschil van zaterdag aangestipt. De thuisclub slaagde er tegen de taaie Bossche verdediging zel den in behoorlijke schotkan sen te creëren. In de eerste helft was alleen José Waitman een plaag voor de Brabanders. Vooral door hem liep de thuis ploeg uit naar een 32-22 voor sprong. Toen ook Waitman verstrikt raakte in de defen sieve spelletjes van de spelers van Ruud Harrewijn, zakte Den Helder weg. Het lange tijd ook niet imponerende Den Bosch, kon de zaak vervolgens heel simpel afmaken. De verbeterde karakteristiek is: Den Helder - Den Bosch 52-64 (32-30). Scorers: Den Helder: Waitman 20, Corbit 12. Den Bosch: Kuipers en Beek 14, Reddick 13, Esveldt 12, Hagens 11. LEIDEN Door de 7-5 winst op het grimmig ver dedigende Vlaardingen behoudt de Danaïden ti- I telkansen. Ook de andere eerste klasser, Zuider kwartier won. Tegen OSCR werd het 4-8. De Danaïden had moeite met Vlaardingen, waardoor de voorsprong steeds slechts één punt bedroeg. In de slotfase echter zorgde Erik Krom hout met de derde treffer van zijn hattrick voor een veilige 7-5 marge, na eerdere treffers van Frans Brand, Heiko Locher (2) en Erik Pe ters. Zuiderkwartier speelde on wennig, doordat Sandra Marchenie, Aldo Spadon en Ronald Siera hun rentree vierden. Voor rust liep OSCR uit naar 3-1, maar via Ronald Siera, Carla Aksen (2), Dirk Jan de Kreek, Mar tin Verhorik, Wil de Wit (2) en Michael Martens werkte Zuiderkwartier zich na rust ruimschoots langs de thuis ploeg: 4-8. LEIDEN Martin Schal kers zag gisteren wéér een zege aan zijn neus voorbij gaan; de Bollenstreek- coureur werd tweede in de klimkoers van Meche len, achter thuisrijder Noël van der Ley. Het zelfde gebeurde hem twee weken geleden in de klas sieke Omloop van de Ba ronie. Eric Stroombergen reed een goede Ronde van Zuid-Friesland door als tiende te eindigen. Schalkers ontsnapte in het Limburgse Mechelen half- koers, samen met vier ande re renners, om verder de ge hele wedstrijd voorop te blij ven. Schalkers voeide zich echter te sterk om het op een altijd onzekere sprint aan te laten komen en demarreerde enkele rondes voor het einde van de koers. De Katwijker pakte een tiental seconden maar kon toch niet voorko men, dat van der Ley bij aansloot en hem in de sprint achter zich liet. Eric Stroombergen vervolg de zijn reeks van goede uit slagen zaterdag met een tien de plaats in de Ronde van Zuid-Friesland: De wedstrijd werd een stempel opgelegd door de zwakke wind; hier door viel de groep wèl af en toe in stukken uiteen, maar gebeurde dit pas definitief op vijftien kilometer van de fi nish. Stroombergen, die in eerste instantie de slag miste, reed samen met Frank van Veenendaal en nog enkele anderen in het wiel, het gat naar de koplopers dicht. In de slotfase reden echter nog drie renners weg, zodat Stroombergen met een tien de plek genoegen moest ne men. Veenendaal eindigde als laatste van de kopgroep en werd 15e, eenzelfde klas sering die hij gisteren in de Ronde van Noord-Holland bereikte. Casba-renner Tom de Jong eindigde als 12e in de met kasseistroken gepla veide ronde van de Zuid- Westhoek DEKKER DEBUTEERT MET WINST LEIDEN De Leidse ten- nisteams hebben een prima indruk achtergelaten op de eerste competitiedag. Uni cum, één van de twee 'Leid se' vertegenwoordigers in de eerste klasse, begon zéér overtuigend en haalde fors uit tegen GTR: 1-7. Jacco El- tingh en Eveline Buërmann kwamen tijdens hun debuut voor Unicum sterk voor de dag. Dekker won in dezelfde klasse bij Hilversum en ken de in de ongeslagen Stephan Faas weer een ijzersterke schakel. Casino Noordwijk zal alle zeilen moeten bijzet ten om degradatie uit de overgangsklasse A te ontlo pen. De 7-1 nederlaag tegen Pellikaan was in ieder geval niet bevordelijk voor het zelfvertrouwen. EERSTE KLASSE GTR 1 - Unicum 1 1-7. Een zeer voortvarende ouverture van Unicum, dat het verlo ren terrein razendsnel wil heroveren. Ofschoon een zege in de lijn der verwach tingen lag, waren de cijfers duidelijker dan vooraf ver wacht werd. Jacco Eltingh gaf zijn visitekaartje af door een eclatante overwinning op Arnaud Custers: 2-6, 3-6. De andere nieuwkomer, Eveline Buërmann, maakte zo mogelijk nog meer indruk door de sterke Jolanda Schreurs, al eens bedwinger van Karin Moos, via twee maal 6-2 geen schijn van kans te geven. Jan Sieme- rink en Margot van Over loop (die wel drie sets nodig had) bleven ook aan de win nende hand, waarna Uni cum ook de beide dubbelspe len naar zich toe trok. De enige verliespartij kwam op naam van het duo Sieme- rink/Büermann, dat het te gen Custers en Schreurs niet konden bolwerken. Hilversum 2 - Dekker 1 3-5. Dekker verraste Hilversum en zichzelf. Onder aanvoe ring van Stephan Faas mar cheerde het prima met de promovendus, ofschoon het verlies van Heieen van den Berg niet ingecalculeerd was. Freek Tan is kwam net tekort en de damesdubbel werd onnodig „weggege ven". Stefan Faas was de grote man door drie maal te triomferen zonder ook maar één set af te hoeven staan. Brigitte Pardoel, die zich op heeft geworpen als captain en aanvoerder, moest in haar single de eerste set af staan met 6-4, maar herstel- waarschijnlijk een lastig sei zoen tegemoet. Annette van Eenderen en Hanneke Ro- ther speelden vorig jaar nog derde klasse en hadden zichtbaar moeite met het enorme niveauverschil. Ab de With heeft de ondankba re taak om Kees Heemskerk te doen vergeten, maar kwam er niet aan te pas te gen Pellikaan. René van der Wilk, de enige blijver van het team, haalde het winst punt binnen door zijn single in drie sets te beslissen: 6-4, 3-6, 2-6. Unicum 2 - Racketeers 2 5- 3. Het debuut van Unicum ging in de overgangsklasse A gepaard met een 5-3 over winning op het Rotterdamse Racketeers. Opvallende ver schijning bij de bezoekers was Jan Pieter Noorder- meer, die in 1984 nog in de districtsfinale stond tegen Freek van der Capellen, en dat hij het tennissen nog niet verleerd is, bewees hij tegen Martijn Krans door met 4-6, 5-7 te winnen. De single van Wil den Hollander en de he- rendubbel van Bob van Overbeeke/Michael van der Berg gingen ook verloren. OVERGANGSKLASSE B Barneveld 1 - Leidse Hout 1 6-2. Leidse Hout zal niet hebben verwacht, dat het te gen een nederlaag van dit kaliber zou aanlopen. Jan Willem Lugthart haalde als enige zijn normale prestatie niveau en kwam twee keer als overwinnaar uit de strijd. Zijn single werd gewonnen met 6-2, 6-2 en in combinatie met Henny Fehling troefde hij zijn opponenten af met twee maal 6-4. Unicum 3 - O verburg 2 5-3. Evenals de twee hoogste Unicum-teams succesvol. Erik Snellenberg won in drie sets, André Weening en Carola Geerlings hadden maar twee sets nodig en Fleur Meyer kwam als ver liezer uit haar single tevoor schijn. De nederlaag van Snellenberg en Freek van der Capellen, die matig op dreef was, in de herendub- bel was opmerkelijk. Het duo Meyer/Weening was verantwoordelijk voor de derde nul. Dekker 2 - Zoe term eer 1 7- 1. Eigenlijk was de derde klasse voorbestemd voor Dekker, maar doordat DDH 2 zich terugtrok „promo veerde" Dekker 2. Óver het hoe en waarom van die keu ze valt het één en ander te zeggen. Tegen Zoetermeer rechtvaardigde Dekker deze promotie, daar Matthijs Glastra de enige was die te gen een nederlaag aanliep. De Munnik 2 - Dash '35 2 6- 2. Een knappe 6-2 overwin ning van het Leiderdorpse team, dat veel drie-setters in eigen voordeel zag uitvallen. Thomas Koemans stal de show door de vroegere ten- nisleraar van De Munnik, Jan Willem Dop, in drie enerverende sets te kloppen: 4-6, 6-3, 6-4. Omdat Mark Post zijn single simpel tot een goed einde bracht, kwam het verlies in de he- rendubbel enigszins onver wacht. Koemans verloor met Marieke van Gilst aan zijn zijde het eerste gemengde dubbel. Marguérite Patiwael was ongenaakbaar en won drie keer. De Merenwijk 1 - BTCI 2 1-7. Een teleurstellend resul taat voor De Merenwijk, dat toch al niet overlopend van zelfvertrouwen van start ging. Herman van der Ca pellen en Gert Nieboer vochten een verbeten strijd uit, die na ruim twee uur spectaculair tennis in een nipte zege voor Nieboer ein digde. Van der Capellen was wel succesvol in de mixed met Pascal Jongmans en redde zo de eer. Good-old Arnold van der Capellen bleef puntloos en vond dat niet leuk.... Leeuwenbergh 4 - De Mun nik 1 1-7. Een stroeve start van Mark Nagelkerken stond een maximale zege in de weg. Nagelkerken ver loor zijn single, maar her stelde zich in de dubbelspe len. Opvallend was het ster- Leon Damen (voorgrond) en Onno van Paridon (De Boek horst) in actie tijdens het verloren dubbelspel. ke spel van Robert van Splunter en de overmacht, die Irma van Seeters en Bionda Zonderop ten toon spreidden. Voorwaar een veeelbelovende start van de Leiderdorpers. Mattenkloppers 1 - OLTC 1 4-4. OLTC stond na de en kelspelen met 1-3 voor, bouwde de voorsprong uit door een gewonnen heren- dubbel en leek eenvoudig op winst af te stevenen. Nancy Toole en Evelien Krul, die als enige haar single verloor, redden het niet in de dubbel en de gemengde dubbels lie pen op teleurstellende ne derlagen uit, waardoor de deling alsnog bewerkstelligd werd. Hillegom 1 - Ramele 1 6-2. De bezoekers baarden nogal wat opzien door met een handvol Bl-spelers voor de dag te komen. Dit mocht echter niet baten, omdat de bollenstrekers in goede doen verkeerden. Marco van Trigt, vorig jaar nog C-mas- ter, bewees een aanwinst voor het team te zijn. Rose mary Verdegaal verloor haar single en de dubbel met zus Madelon. Nieuw Vennep 1 - Wild baan 1 4-4. De dames van Nieuw Vennep waren zeer dominant aanwezig getuige de makkelijke overwinnin gen van Marijke Outshoorn en Madelijn Damen in het enkelspel. Marcel van Rijn en Rogier Liefbroer lieten het afweten in de single én in de dubbel. Outshoorn werd tijdens de damesdubbel misselijk en moest opgeven. Na thuis enkele pilletjes te hebben ingenomen kwam zij weer terug en won met Ro gier Liefbroer de mixed als of er niets gebeurd was. Van Rijn en Damen zorgden voor het laatste punt. De Boekhorst 1 - Groene- kan 1 3-5. Onno van Pari don had zichezelf weinig te verwijten. Tegen Ronnie van de Kom werd een 6-1, 6- 3 overwinning geboekt en met Colinda Voskuil won Van Paridon het gemengd dubbelspel. Antoinette de Kroon en Margot van der Haak trokken het dames dubbel naar zich toe. De Simone den Hollander slaagde er gisteren niet In een winst punt te „verdienen" voor De Merenwijk. overige partijen werden in straight sets verloren. TWEEDE KLASSE TEAN I - Botesa I 6-2 Na de vele nederlagen in het vorige seizoen leek het alsof het gedegradeerde TEAN het winnen was verleerd. Dit seizoen begon men in Alphen met een schone lei. „We zijn uitstekend begon nen en kijken alleen naar boven", aldus speler Frank Liefbroer. Een gespannen Richard Oskam verloor de eerste enkel met 1-6, 0-6. De overige drie enkelspelen werden echter gewonnen. Het dubbels (herendubbel 15-13 in de laatste tie-break) werden vervolgens in drie sets gewonnen. Toen het eerste gemengd dubbel (Liefbroer en Margot van den Oudenrijn) met 7-6, 3-6, 6-3 was binnengehaald, was de match gelopen. De zusjes Van den Oudenrijn waren na afloop dubbel gelukkig met deze overwinning tegen hun oude club. Thor RW V - Roomburg I 7-1. Na de enkelspelen keek Roomburg al tegen een 4-0 achterstand aan. Volgens Joost van Leeuwen was dat niet te wijten aan het slechte spel, maar aan het-storende optreden van vader de Vries die zoon Raymond en doch ter Seda nogal nadrukkelijk met raad en daad terzijde stond. Zo barstte zoon Ray mond bijvoorbeeld in huilen uit toen zijn vader hem weer eens een veeg uit de pan had gegeven. Nadat De Vries zich op aandrang van Room burg-voorzitter Schalks ach ter de hekken vervoegde, wonnen Joost van Leeuwen en Rob van Marwijk het he rendubbel prompt met 7-5 en 6-4: Ondanks de afwezig heid van De Vries gingen de laatste drie partijen verlo ren. Lisse I - Westerhout III 6- 2. Lisse behaalde een prima overwinning tegen Wester hout III. De goede prestatie van Eric Driehuis inspireer de zijn ploeggenoten die alle enkelspelen gemakkelijk binnenhaalden. Inge van der Loo versloeg haar tegen standster op de zeer overtui- «ende wijze: 6-0, *6-0. 'orescate I - Masemunster I 4-4. Nadat de eerste drie enkelspelen waren verloren, hield Natasja van Schaik haar ploeg met een 6-3, 6-2 zege in de race. Toen Mark Fleischeuer en Martin Hoek stra het herendubbel in twee sets moesten prijsgeven, zag het er benauwd uit. De laat ste drie partijen werden de krachten echter gebundeld en zodoende sleepte de club uit Voorschoten nog een punt uit het vuur. Te Werve I - Zoeterwoude I 3-5. Nieuwkomer Maija van Kampen was persoon lijk verantwoordelijk voor de drie punten van Zoeter woude. Zij won haar single, het damesdubbel met Tiny van Velzen en het gemengd- dubbel met Harold van Of feren. Uiteindelijk bleek dat haar overwinningen niet ge noeg waren voor de eindze- f7oorhout I - Wateringen II 1-7. Het enige punt van Voorhout kwan op naam van Jan van der Geest. Hij behaalde een knappe over winning op de hard slaande Danny Bisschoff. Na deze zege was het echter gedaan met de Voorhouters. Chantal van der Meer, Liesbeth van Bakel', Jan Baan en Jan van der Geest verloren de reste rende zeven partijen. DERDE KLASSE Rijnkanters I - Leidse Hout II 6-2. Jack Manuput- ty verloor zijn enkel tegen Ruysenaars met 4-6, 1-6. Ook zijn mixeddubbel met Mirjam Siemerink ging ver loren. Omdat Liz Waere, Jaap de Leeuw en Sieme rink wel in een goede vorm staken, werd er tenslotte met 6-2 gewonnen. Zee en Duin I - Merlenho- ve V 4-4. Na de singles en de dubbels stonden de Katwij- kers op een 2-4 achterstand. In het gemengd dubbel gre pen Maarten Lugthart en Petra Guyt enerzijds en Wil lem Taat en Helga den Hoed anderzijds de laatste stro halm met beide handen: 4-4. KLTV I - Theseus II 8-0 De club uit Katwijk kwam voortvarend uit de start blokken. Op de dubbels na werden alle partijen zelfs erg gemakkelijk gewonnen. Vooral Louk Verhees en Perry Pouw demonstreerden een uitstekende vorm. Sassenheimse TV I - Thor RW VII 6-2. Paul Stroes, Jan-Hein Bader, Astrid Ley- ten en Nicole Bader wonnen hun singles vrij gemakke lijk. De 4-0 voorsprong kwam niet meer in gevaar omdat ook het herendubbel en het eerste gemengddub- bel werden gewonnen. HEREN EERSTE KLASSE Unicum I - Pettelaer I 5-1. Hans Tönjann was de grote afwezige op de eerste com- petie-dag. Hij gaf de voor keur aan de overigens ge wonnen Varsity (overnaadse twee). Vervanger Har Meyer verloor de tweede enkel. Daarvoor had Anne-Jan van der Meer de eerste single met 6-1, 6-0 gepakt. Eelco Adrichem die een perfecte partij speelde en Tom Gibe- rius vergrootten de marge vervolgens tot 3-1. Hierna werden de beide dubbels overtuigend gewonnen. JELLE RAAP LOUIS HOOGENDOORN BLTV I 2-6. OVERGANGSKLASSE A: Poul© 026: 1. Pellikaan III 7-1; 2. Boshelm II 6-2; 3. Bastion Baselaar II 2-6; 4. Casi no I 1-7. Poule 027: 1. Tilburg I 6-2; 2. Unicum II 5-3; 3. Racketeers II 3-5; 4. De venter I 2-6. OVERGANGSKLASSE B: Poule 046: 1. Barneveld I 6-2; 2. Theseus I 6-2; 3. Leidse Hout I 2-6; 4. Wilskracht II 2-6. Poule 047: 1. Dekker II 7-1; 2. Uni cum III 5-3; 3. Overburg II 3-5; 4. Zoeter meer I 1-7. Poule 051: 1. De Munnik II 6- 2; 2. Bernlsse I 5-3; 3. Popeye GS IV 3-5; 4. Dash'35 II 2-6. Poule 054: 1. Joy Mo zaïek IV 8-0; 2. BTCI II 7-1; 3. Merenwijk I 1-7; 4. Roosendaal I 0-8; Poule 057: 1. De Munnik I 7-1; 2. Amstelland I 4-4; 3. Castricum I 4-4; 4. Leeuwenbergh IV 1-7. Poule 060; 1. Son III 7-1; 2. Mattenklop pers I 4-4; 3. OLTC I 4-4; 4. Vlnkeveen I 1-7. Poule 061: 1. Hillegom I 6-2; 2. Seghwaert I 6-2; 3. Ramele I 2-6; 4. Mep pol III 2-6. Poule 062: 1. Zutphen II 7-1; 2. Nieuw Vennep I 4-4; 3. Wildbaan I 4-4; 4. 1. De Boekhorst I 3-5. TWEEDE KLASSE: poule 061: 1. Tean I 6-2; 2. Soest II 5-3; 3. Gooiland I 3-5; 4. Botesa I 2-6. poule 066:1. Thor Rw V 7-1; 2. Heerenduin II 5- 3; 3. Hillegom III 3-5; 4. Roomburg I 1-7. poule 067: 1. Lisse I 6-2; 2. Merlenhove II 6-2; 3. Westerhout III 2-6; 4. Unicum IV 2-6. poule 062: 1. Unicum V 5-3; 2. Fo- rescate I 4-4; 3. Masemunster I 4-4; 4. Oranje TC IV 3-5. poule 095: 1. Zoeter woude I 5-3; 2. Hoek van Holland I 5-3; 3. Te Werve I 3-5; 4. Oude Elk I 3-5. poule 1-7. DERDE KLASSE poule 039: 1. Rijn kanters I 6-2; 2- Haarlem II 5-3; 3. Hille gom V 3-5; 4. Leidse Hout II 2-6. poule 04Q: 1. Hoofddorp III 6-2; 2. Zee Duin I 4-4; 3. Merlenhove V 4-4; 4. De Munnik V 2-6. poule 041: 1. Breder ode III 5-3; 2. "Ill 5-3; 3. Hazerswoudse TC Thor RW VII 2-6; 4. Theseus II 0-8. HE RENCOMPETITIE EERSTE KLASSE: poule 901: 1. Veenendaal I 6-0; 2. Uni cum I 5-1; 3. Pettelaer 11-5; 4. Holy 10-6. AW li LEIDEN Het hockeyseizoen loopt naar zijn vooral dit jaar betekent dat, dat er een aantal rijke ontknopingen voor de deur staan. Dat geld! voor de dames van Leiden, die door een bel; overwinning tegen Warande (1-0) de volgende een directe confrontatie met Tilburg mogen g« maken wie het meeste recht heeft op de titel in ste klasse. In mindere mate geldt dat voor de heren elf die op dramatische wijze de overwinnii speelde en daardoor zijn kansen zo goed als vei in de strijd om het hoofdklasseschap het volgei Voor de heren van Roomburg is de spanninig er grotere mate af. Een iets heugelijker feit was oorzaak van. Door een 1-2 overwinning op Dope] de ploeg van Jaap Suyk officieel kampioen in de}, de klasse. r Met een punt achterstand op' koploper Gooische en een re latief gelijke stand met Gro ningse Studs begon Leiden de wedstrijd tegen het in de middenmoot geklasseerde HIC in de wetenschap dat het moest winnen op eigen veld. De te laat verschenen Amsteveense doelman moest voorlopig het eerste kwartier van de wedstrijd worden vervangen door een invaller die de pech had juist dat ge deelte van de wedstrijd mee te moeten maken, waarin Leiden zich van zijn beste kant liet zien. Snel aanvals- spel over zowel de linker- als de rechtervleugel vormde een belegering op het HIC doelgebied en het was nog verwonderlijk dat de schade in die beginfase tot een 2-0 voorsprong beperkt bleef. Nadat eerst de verdienstelijk spelende Job Kummer de score had geopend via een rebound volgde al snel een schitterend doelpunt van Laas Galema via de onder kant van de lat. Maar de snelheid waarmee Galema zijn oude ploegmakkers in het begin voorbij liep, maak te nog in de- eerste helft plaats voor een epidemische traagheid, die hem en zijn ploegmakkers besmette en progressief doorwerkte tot aan het laatste fluitsignaal toe. Zelfs een noodgedwon gen met tien man verder spelend HIC is dan niet meer van scoren af te houden. Daar begon HIC overigens wel erg laat mee. Pas in de laatste minuten kwam het naderbij via een wat hoog in geslagen strafcorner, maar met minder dan een minuut te spelen kwam ook de ge lijkmaker als een geschenk nog uit de hemel vallen na een slecht verwerkte hoge bal. De winst van de dames op Warande werkte voor de vele Leidse supporters toch als een verzachtende omstan digheid om in het mooie weer de opening van het nieuwe lustrumjaar te mogen aanschouwen. Leiden begon met briljant hockeyen kwam al heel vroeg in de wedstrijd via een strafcorner van Evelien Wilten op een 1- 0 voorsprong. Leiden miste verder een aantal doelrijpe kansen waaronder een via Co Barendse uitstekend over rechts opgezette aanval, die Suzan Nivard rakelings langs de paal knalde. Warande, dat de Leidse coach Henk Visser met respect een ploeg zonder zwakke plekken noemt, be hield een duidelijk ovf' in de tweede helft. Ra akties, waaronder eert lende aktie van f Boertje op de lijn bel de Leidse ploeg van pj lies. Terecht speelden mes van Alecto zich l degradatiepositie en br bovendien de LMHO een dienst door met lijk te spelen tegen Aanvankelijk zette Alecto onder grot maar de Leiderdorps' vonden zichzelf. Ij had de voortreffelijk 1 de Hester Kuiper enj zorgd dat haar doel' bleef. Zij bood haai daardoor de mogelijk! dankbaar op voorspi komen, wat ook lukte leine Nivard knalij strafcorner hard op burgse voet zodat j Westerduin de straf! daar het gevolg van nutte (1-0). In een mi jkopgaand vervolg wedstrijd miste Ale< aantal goede kans kwam Tilburg toch gelijke hoogte door tl uit een veldsituatie (1 Roomburg had de cl ne al koud staan voo: afreisde naar Delft c het strijdperk te betri gen Dopey. Het w< harde wedstrijd met vriendelijkheden, om pey zijn laatste kans voor de titel. Na drie op rij te hebben gef slaagde Roomburg een strafbal af te hetgeen 0-1 betekent voor rust bracht Di score weer in evenwi uit een strafbal, dit n meer omstreden. Na kreeg Roomburg de strakker in handen ondanks het niet m van de zwaar gebl Jurien van Aken st twee mensen. Terwij Seys een voortreffeli; strijd keepte, knalt Wendt de winnendt binnen in de zevendt van de tweede h Alecto speelde in een voor de stand o rijk duel tegen Cartt won daar met 2-4. H zich even door 1 vroeg ingezette Cart fensief heenbijten, het tot daden in sta Aan Leiderdorpse ki men de doelpunten tievelijk van de sti Ludo Minnes, hij twee maal achtereei Maurits Huigen Kruis.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 18