franje Groen en IMO eindigen sterk Foreholte behoudt aansluiting AY Holland eerste in vierkamp Hl IHIBUNE CcidócSowant Volleyballers NOVO roemloos uit de beker ylla bewijst Avanti slechte dienst elling in affaire -Skora MAANDAG 27 APRIL 1987 PAGINA 17 Bij de wereldtitelstrijd in de A-groep trekt het 1 rond de uit Polen afkom- speler Miroslav Sko- /»eds de aandacht. De Finnen iteeds van plan zich terug te Ook Canada en de Verenig- zouden dat volgens de Fin- Komula van zins rel van Canadese als Ameri- Jïjde werd dit bericht ont- •pch bevestigd. Voorlopig leen patstelling. Jl of Skora ongerechtigd was "it-Duitsland uit te komen is taan de rechtbank van de hoofdstad. De burger- moet zich ook uitspreken rraag, of en hoe West-Duits- ^t worden bestraft. Aanvan kelijk raakten de Westduitsers al hun vier punten kwijt. Dat besluit werd later na een rechterlijke'uitspraak te ruggedraaid. De inmiddels naar West-Duitsland afgereisde Skora be vestigde dat zijn advocaat de moge lijkheden onderzoekt tegen voorzitter Sabetzki van de Internationale IJs hockey Federatie (IIFH) een proces aan te spannen. Sabetzki zou onware beweringen hebben gedaan over Sko ra. De uit Düsseldorf komende voor zitter zei onder meer, dat Skora had verzwegen voor het Poolse jeugdteam te hebben gespeeld. „Dat is een leu gen van Sabetzki! zei Sikora zater dag. Volgens de IIHF-reglementen kan een speler slechts voor één land aan titeltoernooien deelnemen gedu rende zijn gehele junioren- en senio renloopbaan. Dames Ter Leede in 'winning mood' LEIDEN In de interregionale klasse van het damesvoetbal deelde Lugdunum de punten met Zwart Wit (1-1) en versloeg Ter Leede MVV met 4-0. Alkmania dolf het on derspit tegen KFC: 4-0. De 1-1 eindstand tussen Lugdunum en Zwart Wit was al bij de rust be reikt. Het Leidse doelpunt werd ge scoord door Jacqueline de Kier. Ter Leede dat nummer twee HOV tot op één punt is genaderd, stond door doelpunten van Jenny van der Mark bij rust al op 2-0. Na rust maakten Carola Mense en Tineke Datema het kwartet vol. De uitslag had nog ho ger uit kunnen vallen ware het niet dat de dames van trainer Albert van der Berg later op de dag de finale van de Bollenstreek-cup moesten spelen en daarom bij 4-0 gas terug namen. In de finale werd SJC overi gens met 14-2 vermorzeld. Alkma- nia-trainer Bloemberg was ondanks de 4-0 nederlaag tegen KFC tevre den over de inzet en het vertoonde gezien. Als de scheidsrechter ons snelle doelpunt van Stefanie Kalker niet afkeurt, weet ik het zo net nog niet. Anderzijds beschikt KFC over zoveel klasse dat enkele individuele acties genoeg zijn. Dat is vanmiddag ook tegen ons wel weer gebleken". Uitslagen eerste klasse (zondag): UDO - FC Lisse 1-0. LEIDEN Voor de volleybal lers van NOVO is de strijd om de beker niet meer dan een ver plicht nummer. Roemloos gin- fen de Noordwijkers, die zater- ag liever strandvolleybal had den gespeeld, in eigen huis dan ook ten onder tegen Utrecht. Spelverdeler Kees Ouwehand moest in verband met bloemen corso-verplichtingen verstek la ten gaan en werd node gemist. NOVO won alleen de derde set: 1-3. Ook in het bekerverhaal over Gemini/Kangeroes speel de het bloemencorso een belang rijke rol. Doordat de Voorschote naren stuitten op de file van bloembewonderaars, arriveerden ze pas een kwartier voor tijd bij Allides. Mede door de slechte warming up liepen passing en aanval niet naar wens en ver loor Gemini/Kangeroes met 3-0. De dames van Gemini/Kange roes overleefden de tweede ron de wel. Met 3-0 wonnen de tweede-divisievrouwen van de ongeslagen kampioen van de derde divisie, Dinto. Alleen in de eerste set hadden de Voor- schotensen het moeilijk, maar de 6-13 achterstand werd goedge maakt: 15-13. In de volgende twee parten kreeg de thuisploeg steeds meer grip op Dinto, dat uiteindelijk met twee maal 15-7 de thuisreis moest aanvaarden. De Leython-vrouwen leden een regelmatige 3-1 nederlaag bij Amsterdam/Boemerang. Het verlies was verdiend, hoewel men in de eerste set kans op winst had. Alleen het derde part werd gewonnen, mede door goed spel van Danka van Klaveren en Gerdi Verwoert. Leython 2 tenslotte, verzekerde zich via een 3-0 winst op Netwerk van handhaving in de promotieklas se. Alleen in de eerste set zag het er angstig uit voor de dames uit Leiderdorp, maar na de nipte 15- 13 winst, waren de volgende twee sets overtuigend voor Ley thon: 15-7 en 15-5. MMO en proen lieten er op rte speeldag van de afdeling Leiden over bestaan; h seizoen willen zij pïjkse Boys volgen hle vierde klasse d Met respectieve- 6 punten namen %d van de midden- v MMO versloeg met 3-0 en Jeroen was met de- te sterk voor Boys. ^.tse Boys bevestigde lioenschap door met 'armunda te winnen. jekerde zich van een ek na de 1-2 overwin- ZLC en Kickers '69 irdus met 2-1 het na- derby tussen de iters VNA en VNA stond in het teken van het af scheid van Jan Honsbeek. De Leidse ploegen kwamen een 2- 2 gelijkspel overeen. MMO - Alkmania 3-0 (1-0) MMO dicteerde het spel en zag dat in de laatste fase van de eerste helft beloond met een treffer. Op een voorzet van Jan Hoogenboom schoot Ger Brandt de Hoogmades ploeg naar 1-0. Na rust waren Jan Hoogenboom en John van de Poel goed voor de andere twee MMO-doelpunten. Leidse Boys - Oranje Groen 0-3 (0-1) De gebroeders De Ridder toonden nog een maal hun grote waarde voor Oranje Groen. In de eerste helf open de Johan de score uit een prachtige corner. Na de her vatting trof Bert Jan doel en nadat Wim Uitendijk en Ro bert Abma faalden voor de uitblinkende doelman Kooien van Leidse Boys, kwam het derde Oranje Groen-doelpunt op naam van Johan. Stompwijkse Boys War- munda 4-1 (0-0) Na een zouteloze eerste helft zag men in Stompwijk een ontketende thuisploeg. A-ju nior Pim Duyvestijn bleek, on danks de 0-1 van Leon Kort- kaas, een waardig vervanger voor de scheidende doelman Ruud Kievit. Na de gelijkma ker van Edwin Develing werd Warmunda overdonderd; De veling scoorde vervolgens nog drie maal. ZLC - SJZ 1-2 (0-2) SJZ troggelde ZLC op de laat ste dag de vierde plaats af. Voor rust scoorden Michel Pieterse (strafschop) en Ro nald Vermond. De thuisploeg kon daar slechts een doelpunt tegenover stellen; vijf minuten voor tijd scoorde Piet van Eg- mond voor ZLC dat tenonder ging aan te individualistisch Kickers '69 Bernard us 2-1 (1-0) Hoewel er niets meer op het spel stond speelden de ploegen een „pittige pot". A-junior Addy Koster liet van zich spreken door beide treffers van Kickers '69 voor zijn reke ning te nemen. Bij een 2-0 achterstand nam Bernardus het spel volledig over maar miste meermalen voor de kee per. Nadat ook een strafschop ver naast was geschoten, redde Peter de Groot enigszins de Hazerswoudse eer. VNA - VNL 2-2 (2-2) Na 400 keer voor VNA te zijn uitgekomen, speelde Jan Honsbeek gisteren zijn laatste wedstrijd. Na een half uur spe len kreeg hij symbolisch de rode kaart, waarmee meteen de feeststemming werd inge zet; er werd niet meer ge scoord. De treffers voor de thuisploeg kwamen op naam van John Gorree; voor VNA scoorden Wouter Brakhoven en Dik de Bruin. %u $jf§ V h H lËan in Scylla-dienst Gerard („Pietje") Bakker jr. slaagde er gisteren met Scylla niet in Avanti een dienst te bewijzen. d De heren van hadden zaterdag BT Lifters speelde in de eerste divisie een matige wedstrijd tegen het tegen degradatie i leeen nei legen uegiauauc teeel met hun vnen- strijdende Nieuw-Vennep. Er van Dextro/Avan- Werd wel gewonnen, maar de 10-8 was toch te weinig. Als excuus mag het ongeval van Herman van de Broek ge bruikt worden, 's Ochtends raakte bij een auto-ongeluk betrokken en kwam met de ^lg van, toen Scylla schrik vrij, maar zag zijn auto tegen L&T total loss afgevoerd worden. van Dextro/Avan- behalen van de d Cup meegefeest. zondag bakten due Gerard Bakker iieter-Paul de Vrind met een 0-3 voorsprong. Heidi de Haas (twee) en Judith Le pelaar (een) en het dubbel voegden daar nog enkele pun ten aan toe. De Haas won ove rigens van de weer naar de er- divisie verhuizende Vivian Blanckaert. Ellie Spreeuw houdt weinig rekening met haar rug blessure. Met vier doelpunten had zij een belangrijk aandeel in de 21-19 zege van Foreholte op PSV van Foreholte kon voorname lijk op het conto van Geerlings geshreven worden. Hij liet zijn LEIDEN Datateam Fo reholte heeft het dubbel programma dat in de na- vrouw Nel spelbêpaalster tionale handbalcompetitie christa van den Vorstenbosch gespeeld werd naar tevre- mandekking geven. Van den denheid afgewerkt. Het Vorstenbosch was het hele won zaterdag de uiterst duel onzichtbaar. Nel Geer- belangrijke wedstrijd duel lin& ?Paard? haar krachten aansluiting met de andere degradatiekandidaten bleef behouden. Amper twintig uur later waren de Jjo jens^™Sier; Voorhoutsen in Maastricht or" nog niet bekomen van de slijtageslag. Mosam profi teerde eenvoudig met 26 lie van Leeuwen. Van Leeu wen was met haar schoten een constante plaag voor de Eind- doelpunten op rij uit halve breaks was zij verantwoorde lijk voor de eerste grote voor sprong van de Voorhoutsen: van 7-5 naar 10-5. In de twee- 12. Op het veld doneerde de helh konden „les verts" de r V,;; „,ct 10Q\ aamr-in. Saturnus een punt aan UVG. Na een 3-9 voor sprong werd het 13-13. Rijnstreek kwam na een marge bij rust (12-8) aanvan kelijk in stand houden. Het be nutte daarbij alle mogelijkhe den, zelfs twee „versierde" straf worpen. Het spel werd bliksemstart van Saturnus door de snel stijgende span Ridderkerk niet meer te rug in de wedstrijd: 12-18 In de Gaasbak heerste na af loop van de met 21-19 gewon nen wedstrijd tegen PSV een sfeer alsof er een kampioen schap was behaald. Bij Wim Geerlings overheerste voorna melijk opluchting. Een verlies- partij zou Foreholte op zeven punten achterstand van PSV gezet hebben, waarmee de Eindhovensen redelijk veilig en de Voorhoutsen praktisch geslagen zouden zijn. De winst ning wel rommeliger. Aan bei de zijden werden zeven-meter worpen gemist, PSV sloop na derbij. Bij 18-17 miste Ellie Spreeuw opnieuw een straf- worp, maar good old Nel Geerlings had direkt daarop vanaf zeven meter wel succes. Ze voorkwam daarmee dat de concurrenten voor het eerst in de wedstrijd gelijk zouden kunnen komen. PSV kwam nog wel bij tot 20-19, maar het zag de laatste aanval de mist in gaan. Ellen Warmerdam kon de bevrijdende 21-19 sco ren. Een dag later moest Fore holte in Maastricht uitkomen tegen titelkandidaat Mosam, dat net het sleutelduel tegen V&L met een doelpunt ver schil verloren had. Op grond hiervan en de slome warming- up van Mosam gaf Wim Geer lings zijn pupillen nog wel een kansje. Hij had in zoverre ge lijk dat Mosam een plichtmati ge eerste helft afwerkte. Maar ook zijn eigen speelsters waren de vermoeienissen nog niet te boven. Dat resulteerde in een slechte wedstrijd. Aanvanke lijk hoopte Geerlings met een 6-0 defensie de gevaarlijke hoeken van Mosam in be dwang te houden. Dat lukte maar matig. Foreholte scha kelde daarom over naar de nog arbeidsintensievere 4-2 verdediging. Halverwege was de achterstand nog dragelijk, 11-5, maar in het middelste deel van de tweede helft werd Foreholte met serie breaks op een 22-9 achterstand gezet. Mosam was niet echt snel, maar Foreholte reageerde nog lomer. Illustratief was de bre ak waarbij drie Maastrichtsen, niet gehinderd door enig Fore- holtespeelster op het doel van Annelies Nieuwkerk af moch ten wandelen. Mosam won met 26-12. Omdat V&K won van PSV was PSV de grote verliezer. Foreholte heeft nu drie punten voorsprong op Swift, twee achterstand op Hellas met het onderling duel in het verschiet en drie punten achterstand op PSV en V&K. Op het veld liet Saturnus een met fraaie combinaties bij rust bereikte 3-8 voorsprong schie ten. Saturnus kwam moeizaam op gang, pas na dertien minu ten scoorde het voor de eerste maal. In de tweede helft vat ten de Leidenaren het duel te makkelijk op. Er werd slecht terugverdedigd waardoor UVG tot 13-13 bij kon komen. De laatste drie minuten werd er niet gescoord. Rijnstreek liet zich in de eerste helft overrompelen door Saturnus Ridderkerk: 4-14. De Zuider lingen vonden de gaten simpel in het midden van de Alphen- se defensie. Het tegenoffensief bleef steken bij 12-18. De da mes van MMO kwamen er met hun gemiddelde leeftijd van net 19 jaar niet aan te pas tegen het ervaren Snelwiek. Het was aan de Hoogmadese keepster te danken dat de uit slag niet nog hoger dan 17-2 uitviel. OASE verslond mede door vijf doelpunten van Hei- ma van der Geest het arme HVOS met 17-9, dat gelukkig nog op de nodige arbitrale cle mentie mocht rekenen. HVV verloor met 10-7. Uitslagen: Dames: Saturnus-AHC 10- 5. Northa-EHC 11-6, Foreholte-Her- cules 28-6, Olympia-Fairplay 4-8, Riinsoever-MSV 1-14, Rijnstreek-Fo- renolte 2 21-6, Warmunaa-Northa 2 16-12 Heren: Hereules-HVS. DIOS- play-Saturnus 3 8-11, Northa-SUrt 17-10. AD VAN FESSUM iren. De partij ging 15 verloren, waar- ijk in op de lijst 'der. Robert de ^on van Bart van Sjoerd Meyer van Frits Kantebeen won drie- - maal. Fjedor Rademaker, Fri- bevriende club uit so Reitsma en Van de Broek's Foude geen dienst vervanger Steven van Bellen ewezen. L&T liep wonnen ieder tweemaal. In de - --- tweede divisie wordt het span nend voor BT Lifters 2. Ron Schipaanboord won twee par tijen tegen Irene, Jaap Polak een en Douglas Jansen een. De lootzen en De laatste werkt in een zieken- Bakker het dub- huis en werd voor een operatie weggeroepen. Zodat het laatste punt werd weggegeven: 4-6 s van Avanti beslisten verlies. Lifters staat nog één echtstreeks duel met punt boven Irene met nogéén ^t de^ ploeg uit Hazers- duel (tegen Tempo Team) te gaan. Het reeds gedegradeerde Docos kwam tegen JCV 2 niet verder dan een 1-9 nederlaag. Alleen Ron van Veen won een „potje". ieder geval een de- wedstrijd met de num- de eerste divisie len. Door de 8-2 ne- Valt het Leidse Docos pizoen eredivisie weer ar de eerste divisie, ker en Iris Sjaardema leder drie winstpartij- jian Kantebeen won In de eerste divisie bij de da mes won Scylla met 3-7 van St. Aloysius. Waarmee de thuisploeg precies genoeg pun- Bröcker. Maar ver- ten had verzameld om zeker te van Leidse dames zijn van promotie. St. Aloysius trad aan met slechts twee speelsters. Scylla begon dus LEIDEN De hordenlo pers en -loopsters van de vier grote atletiekvereni gingen uit de Leidse regio hebben de quatromeet be heerst. De vierkamp werd gewonnen door Holland, met name door de in breng van de heren. Ach ter Holland (301 punten) volgden De Spartaan (285) en AAV '36 (265) als twee de en derde. De Bataven eindigde op afstand als vierde met 182 punten. Met exact dezelfde tijden wa ren de nummers een en twee van zowel de hordenraces bij zowel heren als dames de meest aansprekende prestaties van de jaarlijkse seizoenstart. Ruud van Maurik begon met 14.7 seconden en Gert Jan Palm bleef daar slechts een tik bij achter. Ook bij de dames was het AAV dat Holland vooraf ging. Opvallend was dat hier twee meerkampsters de beste prestaties behaalden. Esther Schouten moest met 14.8 seconden de meerdere er- kenen in Marjan Goedhart, zij het dat het verschil slechts een tiende van een seconde was. Schouten haalde later op ko gelstoten haar revanche door een persoonlijk record van 12.00 meter op te laten meten tegen 11.64 meter voor Goed hart. Goedhart bepaalde de eindstand in de onderlinge strijd op 2-1 door bij het speer werpen 34.56 tegen 34.08 me ter te realiseren. Schouten was geducht robbertje uit met de Alphense als winnaar (59.2 te- voorbij. AAVer Ron Goudkuil en Spartaan John van Loon gen 1.00.8). Op de 100 meter hadden nog enigszins tegen- was het de Bataven juniore El- stand kunnen bieden gezien len Silverentand die de show stal door als enige onder de dertien seconden te duiken hoef (toch weer), Shane Willi- (12.7), voor clubgenoot Sandra ams en Hans Waterham was al van Rijt (13.0 seconden). Ook weer een heel stuk minder, op de 800 meter was een junio re de snelste. Alphense Marian Kortman (toch ook al 15.5 sconden op de horden) liep in een solo naar 2.17.9 minuten en was daarmee de bij de da mes lopende Spartaanse Mar- gret van der Peet (2.26.0) te snel af. Bij de sterke vrouwen was het weer AAV dat de toon daarmee niet tevreden en aangaf. Krista van Huis startte scoorde bij het hoogspringen nog 1.65 meter. Buiten de twee meerkampsters maakte ook Marian Langezaal indruk met een drietal prestaties (15.3 se conden op de horden, 1.60 me ter hoog en 5.22 meter ver). De beide Sandra's (Parlevliet van Holand en Penders van AAV) vochten op de 400 meter een het seizoen beter dan ooit met 35.48 meter, Eveline Groen volgde met 33.24. Bij de heren maakte naast Van Maurik en Palm ook junior Je roen Sunter indruk. Met een formidabele 11.1 seconden snelde hij ook zijn oudere col lega's op de 100 metere ruim Sunter noteerde even later ook 52.4 seconden op de 400 meter, die overigens door Spartaan John van der Zwet gewonnen werd in 50.9 secon den. Gert Jan Faas bleef daar het dichtst bij met 51.7 secon den. De 1500 meter was uiter aard een Bataven aangelegen heid met Jan Jansen als snel ste in 4.03.7 minuten voor Hans Minnee in 4.03.8 minu ten. Theo Haverkamp bleef nog dichtbij met 4.04.3 minu ten. De 800 meter gaf een Hol land overheersing met Michel Moll als snelste in 1.56.3, Jaap Dirkx als tweede serie win naar in 1.57.0 en Spartaan Gert Jan Faas in 1.57.0 mi nuut. Hans van der Vijver (1.57.3), Hans Koenekoop (1.47.4) en Jan Verloop (1.57.6) bleven eveneens nog ruim on der twee minuten. Op de 3000 meter werd Jan Laan de over winning ontnomen door het verschijnen in een fantasies hirt. Theo van der Veer werd nu eerste in 8.35.9 minuten (ruim 7 seconden langzamer dan Laan). Tweede werd Wil liam Augustinus in 8.41.1 mi nuten en Henk Ravensbergen was nog zelden zo sterk begon nen met zijn 8.48.8 minuten. De springers waren nog duide lijk onder de indruk van het mooie weer, maar konden daar geen optimaal resultaat uit halen. Hein van Heek won het polshoog met 4.00 meter voor een „lucky" Harold van Doorn met 3.80 en Arno Maas- sen met 3.60 meter. Ruud van Maurik kwam in de zandbak het verst (6.93 meter) en zag Rob Ultzen het hinkstapsprin- gen winnen met 12.87 meter. Perry Vriesekoop werd twee de op twee centimeter met op weer twee centimeter Rick van Tol. Edwin-Paul en Arnd Broecke vochten een hoog staand duel uit met de Hollan der Paul als beste (1.86 meter tegen 1.80 meter). Bij de heren was het alleen Martien Heemskerk die de 1.95 meter overbrugde. Gert Jan Palm, Vincent van Stijn en Arjen Kroes stokten op 1.85 meter. Nico en Nico heersten bij de sterke mannen. Hollander Kriatkov won het kogelstoten met 13.65 meter gevolgd door Van Noort (13.16) meter. Bij discus was het andersom. Spartaan Van Noort haalde uit met 45.54 meter en Kriatkov noteerde 43.02 meter. Ruud Waaier mengde zich hier in de strijd met 44.16 meter. Bas in't Veld was de beste met speer: 48.96 meter terwijl AAVer Bob Dongelmans met 20 centimeter minder de beste bij de junio ren was. GERT VELTHUIZEN

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17