Noordwijk drukt RCL nog dieper in zorgen l Rijnsburgse Boys haakt af als titelkandidaat LEIDEN KAMPIOEN Quick Boys blijft volgen Moeizame overwinning regionalen Quick Boys Doek valt voor Ter Leede É=-II=IB^I=«- ell ARC en Oostkapelle delen in matig treffeü Lisse neem wraal CcidócSoimmt MAANDAG 27 APRIL 1987 PA(* LEIDEN De „Leidse" regionale jeugd van Quick Boys behaalde dit week einde een zwaarbevochten 1-2 zege tegen RBC. Rood- enburg zit door de 1-2 ne derlaag tegen UW nog volop in degradatiezorgen en UVS versloeg de Vole- wijckers met 1-2. FC Lisse trok met 1-0 aan het lang ste eind tegen DWV. Quick Boys behaalde - na een 0-1 ruststand - een moeizame 1-2 zege op RBC. Nadat Quick Boys doelman Ton van der Niet enige schitterende red dingen had verricht, werd de eerste Katwijkse goal gescoord door Martin Rog. Enkele mi nuten eerder had Bouwe van Beelen de mogelijkheid om de score te openen laten liggen toen hij alleen voor de RBC- goalie faalde. Humpfrey Na rendorp scoorde het tweede doelpunt voor de bezoekers. Hij rondde een voorzet van Martin Oudshoorn koelbloedig af. RBC verkleinde de marge in de laatste minuten nog wel tot één doelpunt maar verder kwam de ploeg uit Roosendaal niet. Roodenburg bevindt zich nog steeds in degradatiegevaar. Dientengevolge leverde de 1-2 nederlaag tegen UW slechts teleurstellend commentaar op. „Dit is een enorme teleurstel ling. Hier in eigen huis tegen UW hadden we gewoon twee punten moeten pakken. We staan nu nog een punt voor op de laatste twee ploegen en zul len tegen Lisse alles uit de kast moeten halen", aldus de aangeslagen trainer Lovink. De Leidenaars speelden de eerste vijfenveertig minuten op de helft van UW maar konden geen doelpunt force ren. Na rust scoorde Yachya Farhane het eerste en enige Leidse doelpunt. De Utrechte naars kwamen al snel langszij en toen Roodenburg-keeper Marcel IJzendoorn in zijn ei gen strafschopgebied in de fout ging en de scheidsrechter de bal op de stip legde, was het pleit definitief beslecht. UVS was in de wedstrijd tegen Volewijckers de betere ploeg maar kon dit overwicht niet omzetten in doelpunten. Vole wijckers was wel in staat om te scoren zij het dan met be hulp van de scheidsrechter die de bal na een lichte overtre ding van een UVS-verdediger zonder pardon op de stip depo neerde. Na rust was het alleen UVS wat de klok sloeg. Doel punten van Oscar Toonen en Ron van der Weijden waren voldoende om de volle buit naar Leiden mee terug te ne men. FC Lisse en DWV speelden een spannende en aantrekke lijke wedstrijd. Spits Mark Ens tekende het enige doelpunt van de match aan. Na rust had dezelfde Ens de kans om de 0- '1 voorsprong uit te breiden maar zijn inzet belandde tegen de paal. Vooral dankzij libero Ed van Putten die zijn verde diging goed organiseerde bleef de 1-0. LEIDERDORP Noord- wijk deed in de uitwed strijd tegen RCL wat het moest doen. Tenminste, wat het resultaat betreft (1-6), waardoor de nega tieve marge van de Noordwijkers met de kop lopers NSW en Quick Boys gelijk bleef, terwijl Rijnsburgse Boys werd „bijgehaald". Van een verpletterend Noordwijks overwicht was, hoewel de uitslag anders doet ver moeden, tot een kwartier in de tweede helft echter beslist geen sprake. Zowel thuisclub RCL, waarbo ven de degradatiewolken donkerder worden nu Oostkapelle bij ARC een punt weghaalde, als Noordwijk speelde een slordige eerste helft. En de thuisploeg was daarin Noordwijk-doelman Dick Dortmundt heeft de door Peter Siera genomen strafschop in eerste instantie gekeerd. In de rebound zal Siera de 1-0 toch nog op het bord koppen... beslist niet de mindere van de Eelman-équipe. Bij rust prijkte er dan ook een terechte 1-1 gelijke stand op het scorebord, een gezien de stand op de ranglijst voor Noordwijk slecht resultaat. Trainer John Eelman was over de verrichtingen van zijn elf in de eerste rondgang dan ook bepaald niet tevreden. „De eerste helft was gewoon weg belachelijk. We speelden niet scherp genoeg. Een man of vier a vijf leken wel bezo pen. Die zag je gewoon niet". Een speler waar dit verhaal zeker voor opging was Noord- wijk-aanvaller Gert-Jan Bak ker, die er tegen de prima spe lende bewaker Ruud Boender maker drie kwartier lang to taal niet aankwam. Eelman weet het euvel aan een gebrek aan instelling, maar zag ook wel een verzachtende omstan digheid: „Maar natuurlijk zijn de drie wedstrijden die we deze week moeten spelen veel te veel. Een aantal van ons lie pen zich dan ook duidelijk te sparen. Maar dat kunnen we ons, willen we kansen houden op een hoge klassering of het kampioenschap, niet veroorlo ven". Het moet in de Noord- wijkse kleedkamer in de pauze flink gedonderd hebben, want na rust speelde Noordwijk een stuk attenter en met meer in zet. Met twee kort na elkaar gemaakte goals, na ruim een kwartier in de tweede helft, dwong Eelmans ploeg de Lei- derdorpse Racing op de kniën: 1-3, waarna het pleit beslist was en RCL weer naast een schaarse halm greep. Beide ploegen begonnen onze ker aan het voetbalkarwei. Bij de meeste RCL-spelers lag de angst om balverlies te lijden er duimendik op. Het spel van de Leiderdorpers was in het eer ste half uur dan ook niet meer dan risicoloos tikken en veel achteruitvoetballen, terwijl de Noordwijkers er een potje zo meravondvoetbal van maak ten: weinig inzet en noncha lant. Ook toen RCL na zes mi nuten via Peter Siera, die zijn strafschop door Dortmundt ge stopt zag maar de bal in de re bound doeltreffend inkopte, de score opende, schakelden de Noordwijkers geen tandje bij. Het bleef tot de thee dan ook een matige vertoning, die slechts opgesierd werd door de gelijkmaker van Klaas Vink. Hij scoorde op slag van rust, toen de prima keepende Bram Brandt (de routinier was terug na vijf jaar te zijn wegge weest...) een schot van Timo Gerlof half weg werkte en de bal voor zijn voeten belandde: 1-1. Na rust was RCL via twee pri ma acties van Marcel Valk even gevaarlijk, maar toen nam Noordwijk het initiatief •flink in handen. Na twintig minuten ontlaadde de druk die de gasten ontwikkelden zich in twee snel na elkaar ge maakte doelpunten. Jos Smits onderschepte de bal, speelde de op snelheid liggende Ivan Hermans aan, die Klaas Vink keurig bediende (1-2). En kort daarna was het John Marijt die een strafschop benutte, na dat Marcel Brasker Hermans binnen de 16 meter had ge vloerd. Het pleit was daarmee be slecht. RCL bleef aanvallend spelen en kreeg een aantal kansen via Pierre van Gemer- den en Marcel Valk, maar kon niet verhinderen dat de gas ten, waarbij nu vrijwel elke actie lukte, door konden druk ken. Eerst miste Klaas Vink nog een strafschop, maar daar na liep de Eelman-elf via Bak ker, Hermans en Smits uit naar een geflatteerde 1-6 zege. ERIK HUISMAN Scoreverloop: 6. Siera 1-0; 44. Klaas Vink 1-1; 63. Klaas Vink 1-2; 66. Ma- rijt 1-3; 77. Bakker 1-4; 81. Hermans 1-5; 88. Smits 1-6. RCL: Bram Brandt, Boendermaker, Van Gemerden (Nieuwenhuizen), Van der Bijl, De Vogel, Siera, Bras ker, Valk, Van de Weteringh, Heemskerk en De Roo. Noordwijk: Dortmundt, Marijt, Wendt, Mark Vink, Nulkens, Gerlof (Altorf), Houtekamer (Smits), Bosma, Klaas Vink, Hermans en Bakker. LEIDEN Het duel tussen ARC en hekkesluiter was niet van hoogstaand niveau. In de eerste helft wer^j wel aardig gevoetbald maar na rust gaven zowel de sp^-jg ARC als van Oostkapelle de pijp aan Maarten. Een sci^ de lat (van Paul Kluivers) was het enige positieve ho;eeI aan Alphense zijde. De rode kaart voor Sjaak Key, die] verhaal haalde bij de scheidsrechter nadat deze een buj 0f doelpunt van Johan Boer had afgekejrd, was met heij^.j; vende spel in de tweede helft het enige vermeldensL van deze doelpuntloze match. ARC: Prook, Groenland, Van Es. Borst, Lammers, Van Leeuwen,P101 Kluivers, Boer, Key, Koster (Krommen). fra< LEIDEN Quick Boys bleef ook zaterdag in de voetsporen van leider NSW meegaan. Het verschil van twee punten werd gehandhaafd door de 3-0 zege, die de Katwijkers op RKAVIC boekten. NSW won met 2-1 van Spijkenisse. Na de stunt van de mannen van trai ner Hans van der Zee bij dat zelfde NSW begint met nog vier wedstrijden te gaan de spanning aardig voelbaar te worden. Op het veld was het slecht één helft aardig. Alleen op basis van het tweede ge deelte verdiende de op het tweede veld spelende thuis- vereniging een overwinning. En daarbij was 3-0 dan nog ge flatteerd ook. Want pas in de slotminuten prikten Leen van der Plas en Floor van Duyn er nog ieder even een bij het doelpunt van Arie van Duyn. Natuurlijk was het wennen voor iedereen. Het tweede veld (hoofdveld is al inge zaaid) betekende niet alleen improviseren voor bestuur en toeschouwers, maar ook voor de spelers. Het keurkorps diende zijn thuiswedstrijd op een aanmerkelijk hobbeliger veld te spelen, waar de Am- stelveners natuurlijk ook last van hadden. Tijdens de eerste rondgang echter kwam hele maal niemand tot een reële doelpoging. Niemand uit Am stelveen, maar ook niemand uit Katwijk. Het was een typi sche middenveldpartij, omdat er met name op dat deel van het veld veel balverlies aan beide kanten werd geleden. Het bedeesde RKAVIC besefte steeds meer, dat er meer in zat dan de tot dan toe geconsoli deerde 0-0. Als de ploeg ook maar één redelijke spits en niet uitsluitend de veel kansen verspelende Tjeu Heyermans in huis had gehad, was de stand bij rust waarschijnlijk de niet dubbelblank, maj| voordeel van de nun van onderen geweest.]- Oefenmeester Van sprak tijdens de ondej zijn pupillen op duideir ze toe, waarvan het t reet zichtbaar was. weer gestreden voorte Nog een tijd lang I a strafschopgebied vaiyjjj VIC ver weg voor d« s witten. Pas in de 60e.., werd de zaak „openga1)1 Uit een vrije trap, sehF het doel, deponeerd I van Duyn de bal op lp van coliegamiddenveljjj] van Duyn. De bal v] verrassend genoeg in ste hoek: 1-0. Waarnj];3 toeschouwers weer opgelucht adem kondfljf Het werd ineens een gc op Nieuw-Zuid. Patr man stelde goalie Tb op de proef en schoot naast. Aan de and^ kwamen Leeh Frenk van der Kley s door. Van der Kley!*, met persoonlijke acr. zwakke vorm te ver^. Wat absoluut falenc van Rooyen helemaal ST te. RKAVIC was op ze de gelijkmaker en boo achterin, toen Van d- linksback Guus Turk» volledig uitliep, hem jj en de bal panklaar 1 van der Plas legde: van Duyn soleerde irf minuten vervolgen: Loek Setter en doelnj van der Vliet om de e op het ook al geïmpnl scorebord aan te brenT TJEERD SC| Scoreverloop: 60. Arie 83. Leen van der Plas 2-(j van Duyn 3-0. Plas, Arie van Duyn, Mi| van Duyn, Leen van di Rooyen, Van der Kley. VOORMALIG LANDSKAMPIOEN NU VIERDEKLASSER... LEIDEN Na de .1-0 ne derlaag tegen Maasdijk is het doek in de derde klas se A definitief gevallen voor Ter Leede. Nummer voorlaatst Maasdijk staat op vijftien punten en Die Haghe dat Zevenhoven met 0-1 versloeg staat op zestien punten. Met nog twee wedstrijden te gaan is het twaalf punten „rij ke" Ter Leede gedegradeerd, omdat op de laatste wedstrijd dag Maasdijk tegen Die Haghe op het programma staat. De voormalige, tweevoudige landskampioen bij de zaterda gamateurs is nu dus al zeker van het vierdeklasserschap. Aan de kop van de ranglijst blijft de spanning gehand haafd. Katwijk profiteerde niet van de misser van koplo per Zwaluwen Vlaardingen (1- 2 verlies tegen 's-Gravenzan- de) maar dolf het onderspit te gen HVO: 3-0. Maasdijk - Ter Leede 1-0 (0- 0) De Maasdijkse speaker kon digde de Sassenheimse club aan als het eens zo vermaarde Ter Leede. Wat de sfeer na af loop nog emotioneler maakte. De" eerste vijfenveertig minu ten had Ter Leede de kans om afstand te nemen van Maas dijk. Leon van Leeuwen, Jan van Harskamp en Marco Ver- bree waren echter niet geluk kig in de afwerking. Omdat na rust een herboren Maasdijk aan de start verscheen, ston den de Sassenheimers direct vanaf het eerste fluitsignaal onder druk. Tot aan de tach tigste hield doelman Gert van der Luit zijn doel schoon. Toen sloeg het noodlot toe. Een voorzet van Arie Stolze werd toen ingeschoten door Piet Molenaar die daarmee de eindstand bepaalde op 1-0. De voormalige landskampioen is nu vierdeklasser. Zevenhoven - Die Haghe 0-1 (0-1) Zevenhoven had de mogelijk heid Die Haghe op een achter stand van vijf punten te zet ten. In plaats van een over winning te boeken, werd er echter een 0-1 nederlaag gele den en verkleinde Die Haghe het verscnil op de ranglijst tot één punt. Op de zege viel uit eindelijk niets af te dingen. Die Haghe beschikte over de juiste wedstrijdmentaliteit en was ook technisch de betere ploeg. HVO - Katwijk 3-0 (0-0) De Katwijkers hadden de 0-0 ruststand te danken aan het uitstekende keeperswerk van doelman Jaap Haasnoot. Na rust kon Haasnoot niet verhin deren dat de ploeg uit Vlaar dingen de weg naar het net wel drie maal vond. Het ver lies van leider Zwaluwen Vlaardingen was na afloop een pleister op de Katwijkse won de. ONDANKS IMPONERENDE INHAALRACE OP MARKEN MARKEN Rijnsburgse Boys is als voorlaatste ploeg afge haakt in de race om de titel van de zaterdagse eerste klasse A. Op vier punten achter lei der NSW en met twee pun ten achterstand op Quick Boys hadden de Rijnsburgers tot za terdag nog een reëel uitzicht op die titel, vooral omdat de ploeg van Arie Kurver beide concurrenten nog in een rechtstreeks duel zal ontmoe ten. Door het zaterdag op en tegen Marken geboekte gelijk spel (3-3) zal het kampioen schap in die wedstrijden ech ter met aan zekerheid gren zende waarschijnlijkheid niet meer direct op het spel staan. Met nog slechts vier duels te gaan lijkt het verschil met de zaterdag wél winnende top pers daarvoor nu net iets te groot geworden. Hetgeen ove rigens niet betekent dat er voor de Rijnsburgers dit sei zoen niets meer te verdienen zou zijn. De derde periodetitel is immers nog lang niet verge ven, terwijl ook de derde en wellicht zelfs de vierde plaats in de eindrangschikking aan het eind van de rit nog wel eens recht zou kunnen geven op een plaats in de betaalde bekercompetitie. Ook Marken is nog op die bei de fronten actief. Die weten schap, gevoegd bij het gegeven dat het op Marken toch al slecht winnen is, maakte van Rijnsburgse Boys zaterdag een gewaarschuwde ploeg. Een driedubbel gewaarschuwde ploeg zelfs, want op Marken was met de uitbeurt in Rijns- burg bepaald nog niet verge ten. In dat treffen verspeelde Marken niet alleen een 1-3 voorsprong (het werd 3-3), maar ook spelbepaler Tijs Schipper. Een incident met Arie van Dijk (kopstoot) leidde er toe dat ook Schipper (we gens trappen, een overtreding overigens die op Marken nog altijd wordt ontkend) van het veld werd gestuurd; beiden werden vervolgens voor vijf wedstrijden geschorst. „Voor Rijnsburg niet zo erg, daar hebben ze zat goede voetbal lers lopen. Maar voor ons in Marken, met onze hele smalle selectie, een ramp", keek trai ner Dick Alberts zaterdag nog eens terug. „Je 'kunt gerust zeggen dat die toestand in Rijnsburg het seizoen van Marken kapot heeft gemaakt. Neen, ik heb verder niets te gen Rijnsburg, maar alleen om Van Dijk al wilden wij van daag in ieder geval niet verlie zen..." Marken wilde wel winnen en het zag er lange tijd naar uit dat de ploeg van het voormali ge schiereiland in die opzet zou gaan slagen. Na een ge slaagde overval in het eerste kwartier (daarin werd Rijns burgse Boys op 0-2 gezet) en een geslaagde uitval tien mi nuten na rust (uitgerekend Schipper schoot toen fraai 3-0 in) leek er voor de Rijnsbur gers nauwelijks meer eer te behalen. Het pleit voor de ploeg van Kurver dat daar in het veld anders over werd ge dacht. De op zich veel beter voetballende Rijnsburgers (vanaf de doelwisseling met Rob Gillissen en Aandewiel als extra spitsen naast Hans Zwaan en Ron Carli) zetten de toch al wankelende thuisclub nog verder onder druk en slaagden er zowaar in de oppo nent nog volledig te achterha len. Huug Aandewiel (schitte rende vrije trap). Zwaan en weer Aandewiel konden met hun treffers echter niet voor komen dat de kans op het kampioenschap uiterst miniem werd. „En dat alleen' maar omdat Rijnsburgse Boys één kwartier niet in de wedstrijd was", refe reerde Arie Kurver later aan de eerste vijftien minuten. „Ik begrijp het absoluut niet. De ploeg kan nog kampioen wor den, we kunnen nog een pe riodetitel pakken en we kun nen een medegegadigde voor de periode definitief af laten vallen. En dan toch zo mak starten. Ik begrijp er werkelijk niets van", aldus de oefen- meester die er wel in slaagde zijn mannen in de pauze der mate toe te bulderen dat er in het tweede part wel goed en agressief werd gevoetbald. Op dat moment had Jan Cornelis Boes echter al wel tweemaal toegeslagen. Een keer na een schitterende combinatie met Jan Dirk van Altena, de twee de maal nadat Jan Blanken- spoor had verzuimd de bal uit een corner van Tijs Schipper te onderscheppen. Waardoor Rijnsburgse Boys gedoemd werd tot het achter de voetbal feiten aanhollen. Een renpartij die uiteindelijk toch nog een winstpunt opleverde. Een winstpunt dat in Rijnsburgse kringen echter desondanks voornamelijk als een verlies- punt werd ervaren... GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 10. Jan Cornelis Boes 1-0; 12. Jan Cornelis Boes 2-0; 54. Schipper 3-0; 66. Aandewiel 3-1; 73. Zwaan 3-2; 83. Aandewiel 3-3. Rijnsburgse Boys: Blankenspoor, Toet, Aandewiel, Driebergen, De Kroon, Hogewoning, Koet (Gillissen). Arroyo, Van Dijk (Merbis), Zwaan, Carli. Boekingen: Arroyo en Hogewoning. LEIDEN FC Lis: de 7-1 nederlaag in beurt tegen De ruimschoots goed De Lissenaren met 3-0 van de n" twee van de tweede® Vitesse Delft werd dag na de 1-3 w! DUNO kampioen. - Arie Schalk verra^ rust de Dordtse o twee keer. Hij zorgi. 1-0 door een fouN verdediging van Dt ver af te straffe? tweede Lisser d" kwam voort uit e| trap die Schalk o fend afrondde. In d de helft tekende R^ Hensbergen voor d3 treffer van de thuij LEIDEN Dat Leiden zater dag het kampioenschap in de vierde klasse binnenhaalde was niet zo zeer te danken aan het 0-0 gelijkspel tegen Jodan Boys. De Sleutels namelijk speelde de mannen van Henny Beerenfenger in de kaart door de nummer twee Floreant met 3-2 te verslaan. Leiden - Jodan Boys 0-0 Oud Den Haag-doelman Peter Selier behoedde Leiden zater dag voor een verlies. Hij voor kwam zeker twee treffers van Jodan Boys dat goed partij gaf. De Leidenaars waren nauwe lijks opgewassen tegen de gro te druk waaronder gespeeld werd, en speelden een zeer matige wedstrijd. Door het verlies van de naaste concur rent werd desalniettemin het kampioenschap, door de voor sprong van vijf punten, veilig gesteld. Waarmee Leiden de eerste ploeg uit die stad is, die de derde klasse KNVB heeft bereikt. De Sleutels - Floreant 3-2 (1- 1) In de eerste helft kwam De Sleutels op voorsprong door een eigen doelpunt van Flore ant. Tien minuten voor tijd kwamen de bezoekers langszij en hadden ze de kans om met een voorsprong de rust in te gaan; de strafschop werd ech ter gemist. In de tweede helft kwam die voorsprong er dan toch. Leo Compeer kopte de Leidenaars weer op gelijke hoogte en nadat Jan de Berg een penalty verzuimde te ver zilveren, schoot Paul de Vos, op een voorzet van Hans van Eijgen, De Sleutels naar de winst en Leiden naar het kampioenschap. Rohda '76 - Oegstgeest 1-1 (1- 1) Oegstgeest had het moeilijk za terdag, maar sleepte een „net" gelijkspel uit het duel tegen de club uit Bodegraven. Gerard Slierings opende" de score, maar zag de thuisclub via een schitterend genomen vrije trap langszij komen. In de tweede helft was er weinig enerver- ends te noteren; de laatste tien minuten waren de Oegstgees- tenaren zelfs niet meer vooruit te branden. Valken '68 - Koudekerk 1-1 ((H)) Voor rust waren er kansen voor beide partijen, maar werd er niet gescoord. In de tweede helft toonde Valken '68 iets meer agressiviteit, wat be loond werd met een treffer van Frank Duindam. Een mi nuut voor tijd werd de thuis ploeg onverwacht beroofd van een duur punt; Koudekerk maakte gelijk. Hazerswoudse Boys - DSO 2- 2 (2-1) Ook de andere degradatiekan didaat sleepte een gelijkspel uit het vuur. Nadat de thuis ploeg op een 0-1 achterstand kwam, scoorde Jan Platteel twee maal. Kansen op de volle winst werden echter in de tweede helft verspeeld, toen DSO door een blunder in de Hazerswoudse verdediging, langszij kwam. Voorschoten - DEVJO 1-3 (0- 1) Voor de Voorschotenaren was er ondanks het verlies van DEVJO reden tot feest. Het is te hopen dat het vijfjarig be staan niet gepaard zal gaan met degradatie uit de vierde klasse. Roel Velo was de enige Voorschoten-speler die goed was voor een doelpunt. Het kampioensteam van Leiden dat de promotie naar de derde klasse veilig stelde.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 16