PSV maakt slagzij in Zwolle top tv Finland verrast Zweden bij WK Schoonspringers houden het spannend lick niet tegen Grieken luw Weiss verrast ^tracht Frankfurt foetballerlei ORT QeidócQowuwt ZATERDAG 25 APRIL 1987 PAGINA 9 (ald voetbal Jlvlsie ■MVV ibuur-DS '79 De Graafschap S.-Wageningen jl-Heerenveen E5 i Sie jC-Haarlem aen-Den Haag jnte-Excelsior Bosch-Sparta ord-GA Eagles [.Veendam tuna Sittard divisie ■RBC KC 2, 14.00 uur Studio lerklassieker Goldrace inspringen in Amers- uur: Studio Sport. "0 uur NHL Ijs- 15.40 uur: internationale jrt; 21.00 uur: worstelen |1, 14.30 uur Goldrace; ir. Sport op zaterdag, id 1, 10.03 uur Sport- ,05 uur Sportschau. 2, 21.50 uur Das ak- irt-Studio (onder meer :key Wenen). 3. 20.15 uur (WDF): Westen; 16.00 uur. Die id 2, 16.35 uur Studio wereldcup schoonsprin- Amersfoort); 19.00 uur: fcport. fennel, 14.40 uur: US col- tptball; 15.40 uur tennis; er. tennis (Davis Cup Au- (oegoslavié); 23.20 uur *l, 20.05 uur Sportweek- t, 15.00 uur Stadion. Tid 1,16.30 uur Sport ex- jorsport: Grote Prijs van 'voor 250 cc; 16.10 uur. hau; 19.50 uur: Sport- ,'elegramm [jid 2, 17.22 uur Die leportage. nd 3, 21.30 uur (NDR): II; 19.00 uur (WDF): Ak- Vunde (onder meer Sport Jten); 21.50 uur (SWF): >j, regionaal sportpro- pers Michiel Schapers is Vartfinales van het in- Jiale tennistoernooi in litgeschakeld. De als geplaatste Amerikaan [Jbb bleek met 6-3 en 6- •k voor de Rotterdam- _e als zevende op de "gslijst stond. Kelly leider in Ronde van Spanje ALBACETE Door de eerste etappe van de Ronde van Spanje te winnen heeft de Ier Sean Kelly gisteren de leiderstrui veroverd. Dank zij een bonificatie van zes seconden, die hij opstreek, pas seerde hij de winnaar van de pro loog, Van den Broucke. De straffe wind zorgde ervoor dat een aantal kanshebbers, zoals Fignon en Herrera, een achterstand van een halve minuut opliep. Urs Freuler won de derde etappe van de Ron de van Apulië, door onder ande ren Johan van der Velde in de sprint voor te blijven. Guido Bon- tempi behield de leiding in het al gemeen klassement. Kasparov en Ljubojevic winnaars in Brussel BRUSSEL Wereldkampioen Gari Kasparov en Ljubomir Ljubojevic uit Joegoslavië zijn gedeeld winnaar gewor den van het internationale schaaktoer nooi in Brussel. Beiden verzamelden in elf ronden 8 1/2 punten. Ljubojevic kwam gisteren in de slotronde al na veertien zetten remise overeen met oud- wereldkampioen Karpov. Kasparov bracht zijn landgenoot Mikail Tal diens enige nederlaag in het toernooi toe. Daardoor maakte hij zijn achterstand van een half punt op Ljubojevic goed. De derde plaats was voor Karpov met een totaal van zeven punten. Jan Tim man, die remise speelde met John van der Wiel, werd gedeeld vierde met de Zwitser Viktor Kortsjnoi. Drie wedstrijden schorsing Loggie ZEIST David Loggie van AZ is door de tuchtcommissie van de KNVB voor drie wedstrijden geschorst. Te gen Go Ahead Eagles kreeg hij een rode kaart, na een tegenstander een stoot met de elleboog te geven. De zwaarste straf was voor Adam van MVV. Hij kreeg vier wedstrijden, naar aanleiding van een rode kaart tegen Heerenveen. De volgende spelers uit de eredivisie kregen een schorsing van één wed strijd: Duut (Fortuna S), Van Dijk (FC Groningen), Nijholt (Haarlem), Adri- aanse (FC Den Bosch), Boere en Bou- wens (FC Den Haag), De Jong (Roda JC), Nijgh en Van Buuren (Veendam) en Van der Hengst (AZ). WENEN Finland heeft gisteren tij dens het toernooi om het wereldkampi oenschap ijshockey voor A-landen ver rassend met 4-1 (0-0, 1-1, 3-0) gewonnen van Zweden. Later op de dag ontsnapte wereldkampioen Sovjet-Unie aan punt verlies tegen Canada. Dank zij een ople ving in de derde periode en een doel punt vlak voor tijd wonnen de Russen met 3-2 (1-1, 1-1, 1-0). In de slotfase zet ten de Canadese profs de verdediging onder leiding van doelman Milnikov meerdere keren onder druk, maar kon den geen treffer afdwingen. Het was de zesde achtereenvolgende zege van de HANS VAN BREUKELEN ONTHUTSEND ZWAK IN VERLOREN DUEL ZWOLLE Ruud Gullit zal de technische leiding van PSV binnenkort nieuwe voorstellen doen omtrent de speelwijze van de Eindhovense ploeg. Na de nederlaag van gisteren met 0-2 tegen PEC Zwolle, waar door de strijd met Ajax om de landstitel weer geheel open is, spuugde Gullit zijn gal. „Tegen FC Den Bosch hebben we col lectief gewonnen en tegen PEC als zodanig verloren. Het gaat evenwel om mijn eigen manier van spelen. In het be lang van de club heb ik mij voortdurend ondergeschikt moeten maken. Langzamer- hang zet ik echter vraagtekens achter die instelling". Guus Hiddink, de aangeslagen PSV-coach, vond het na de ne derlaag nog te vroeg om het verspelen van de landstitel aan de orde te stellen. „Tegen PEC Zwolle had ik acht spe lers, onder wie ook Ruud Gul lit, kunnen wisselen". Tot een van de acht behoorde even eens Hans van Breukelen. De Oranje-doelman speelde vrij dagavond in Zwolle onthut send zwak. Ook Hiddink moest dat erkennen, al wilde hij de nederlaag niet in de scnoenen van zijn sluitpost schuiven. „PEC heeft ver diend gewonnen, omdat wij te veel fouten hebben gemaakt en enkele kansen hebben la ten liggen". De Zwolse ploeg speelde tegen de landskampioen blufpoker. Trainer Co Adriaanse had Foeke Booy op Koeman gezet, Van Ankeren hield Heintze buiten de wedstrijd en Gullit kreeg met de niemand ont ziende Van Buuren te maken. Al na acht minuten leverde dat succes op. Koeman ver keek zich op een lange haal van Kamstra, waarna Van Buuren laag inschoot, 1-0. Niemand bij de Eindhovena- ren nam het commando van Gullit over, toen bleek dat Van Buuren op Italiaanse wij ze de PSV-aanvoerder aan banden legde. Gullit na afloop grimmig: „Ik ben gewend om op mijn intuïtie te voetballen. Dat heb ik bewust opzij moe ten zetten, maar ik denk dat wij het nu over een andere boeg moeten gooien". Gretig Dat PSV in Zwolle slagzij maakte lag niet alleen aan de slechte dag van Gullit en Van Breukelen, hetgeen met de in terlandwedstrijd tegen Honga rije in aantocht weinig gerust stellend is. Ook de andere ve detten gaven niet thuis. Pas diep in de tweede helft haalde Hiddink Van der Gijp en Val- ke naar de kant voor Thoresen en Van de Kerkhof. Het greti ge PEC Zwolle had toen al voor de tweede keer gescoord. Van Ankeren liep Koeman Karakteristiek moment uit PEC Zwolle - PSV (2-0). Wilco van Buuren (rechts) in duel met Ruud Gullit. voorbij, waarna Van Breuke len en Gerets gepasseerd wer den. Zelfs het slotoffensief van PSV mocht geen naam heb ben. Een schot van de even eens tegenvallende Arnesen tegen de paal was in feite het enige wapenfeit. Hiddink wil de ook voor zichzelf nog geen consequenties aan deze neder laag verbinden. „Daar is het nog veel te vroeg voor. Boven dien weet ik waar de manke menten liggen. Dat moet de volgende keer gewoon beter". PEC Zwolle - PSV 2-0 (1-0). 8. Van Buuren 1-0, 51. Van Ankeren 2-0. Scheidsrechter Van der Laar, toe schouwers: 10.000. PEC Zwolle: Abma; Veldwijk, Kam stra, Van Buuren (Volkerink), Leu- sink; Doufikar, Wilkins, McNulty; Van Ankeren (Yticedag), F. Booy, Verschoor. PSV: Van Breukelen; Gerets, Niel sen, Koeman, Heintze; Arnesen, Val- ke (Van de Kerkhof), Vanenburg; Van der Gijp (Thoresen). Gullit, Koolhof. AMERSFOORT De strijd om de overwinning op de driemeterplank in het toernooi om de Fina Cup lijkt zich inderdaad te gaan afspelen tussen de favorieten Greg Louganis en Tan Liangde. De Chi nees, winnaar in 1985, moest de winst in de voor ronden gisteren aan de wereld- en Olympisch kampioen uit Amerika la ten. Het verschil tussen de twee bedroeg aan het slot van een fascinerende wedstrijd in het Amers- foortse Sportfondsenbad achttien punten. De Ne derlander Wessel Zim- mermann plaatste zich niet bij de laatste twaalf. Een balansverstoring tij dens zijn negende sprong kostte hem een plek in de morgen te houden eind ronden. Een tweeëneenhalve salto ach terover gehoekt, de moeilijkste sprong uit zijn programma, deed de in Nebraska studeren de Zoetermeerder Zimmer- mann de das om. „Ik kwam snel van de plank af en wilde ook snel draaien", lichtte de 22-jarige schoonspringer zijn misser toe. „Daardoor werd mijn balans verstoord." In het voor wat de iets lagere regionen betreft tamelijk ge lijkwaardige deelnemersveld kon hij zich die fout niet per mitteren. Maakte de student medicijnen na zijn achtste sprong nog een gerede kans op de eindronden, in zijn laatste twee beurten kon hij het ver schil met nummer twaalf Hol- ger Winskowski niet meer goedmaken. „Zonder die fout had ik bij de eerste tien kunnen komen", keek Zimmermann terug. „De Amerikanen, de Russen en de Chinezen zijn voor mij buiten bereik, maar ik weet dat ik bij de groep hoor die daar net on der zit Verder sprong Zim mermann, die een reputatie heeft hoog te houden op het gebied van wisselvalligheid, een regelmatig toernooi. Na de gelimiteerde sprongen van de ochtend vond hij zichzelf terug op de dertiende plaats. Ook zijn overige vijf vrije sprongen waren naar behoren, al lever den ze geen verrassend hoge scores op. Zimmermann kon niet direct een oorzaak vinden voor zijn mislukking: „Het was net die éne sprong; laat ik het maar op de vorm van de dag houden. Het is net autorijden: maak je één klein foutje, dan vlieg je meteen uit de bocht." Zoekend naar een reden kwam Zim mermann wel op een gemis aan echt zware wedstrijden: „In Amerika kan ik meer trai nen dan hier, maar ik kan er minder echt sterk bezette toer nooien springen. De universi teit wil me graag nog een jaar houden, maar misschien kom ik deze zomer al terug. Dan kan ik in Leiden verder stude ren." Bondscoach Frans van de Ko nijnenburg was net als de eni ge mannelijke Nederlander in het toernooi op de driemeter- plank teleurgesteld. „Maar als ik kijk naar zijn puntentotaal, doet dat me goed. Maakt Wes sel die misser niet, dan zit hij bij de laatste twaalf." Boeiend Inmiddels voltrok zich de boeiende strijd om de eerste plaats tussen Tan Liangde en Louganis. Net als op het WK in Madrid van vorig jaar moest de 21-jarige Chinees de eer aan de 27-jarige Amerikaan la ten. Met zijn eerste sprong van de middagserie behaalde Lou ganis het hoogste puntentotaal tot dan. Liangde verbeterde dat, waarna Louganis weer hoger uitkwam. Met zijn tien de sprong eiste de Chinees de eer opnieuw voor zich op, maar Louganis nam hem het dagrecord vervolgens weer af met een anderhalve contrasal to met drieëneenhalve schroef. Die werd gehonoreerd met 81,18 punten. fflAU Zbigniew Boniek heeft afgezegd voor de kwali- idstrijd van het Poolse elftal, dat uitkomt in dezelfde g Nederland, tegen Griekenland. De record-international ifn zich niet volledig fit te voelen. In de thuiswedstrijd Vprus (0-0) ontbrak hij ook al. Door dat resultaat dienen h van de Grieken te winnen, anders is kwalificatie voor ,bnde vrijwel uitgesloten. j|RG De drie wedstrijden van gisteravond in de Bun- ,tunnen vergaande consequenties voor de degradatiekan- ihebben. Fortuna Düsseldorf en FC Homburg werden mderuit gehaald, maar nummer laatst Blauw Weiss zorg den sensationele verrassing. De Berlijners wonnen bij St Frankfurt hun tweede wedstrijd van het seizoen. Ein- ieef daardoor bereikbaar voor de echte degradatiekandi- 01 debutant Blau Weiss heeft zelfs weer een kans zich te iyia de degradatiewedstrijden. fle eerste en de tweede overwinning van Blau Weiss lig- 1 maanden competitievoetbal. Riedle was de man die de pg van Frankfort gestalte gaf door twee doelpunten in i' e helft. Pas zes minuten voor slot kwam Eintracht door fschop van Theiss terug, maar Mattern gaf de Berlijnse *ning met een derde treffer kleur. Vegh oude nieuweling in Hongaarse selectie BOEDAPEST De nieuwe Hongaarse bondscoach Jozsef Verebes, die in januari Komo- ra opvolgde, heeft een nieuwe ling in de groep van zeventien spelers voor de wedstrijd van woensdag tegen Nederland op geroepen. Het is de 31-jarige Tibor Vegh van Videoton, die zijn debuut in de selectie maakt. Bij de selectie zijn twee spelers die hun brood in het buitenland verdienen, name lijk Peter Hannich (Nancy) en Gyözö Burcza (Auxerre). Het is onwaarschijnlijk dat György Bognar, een vaste keus in Mexico, naar Rotterdam zal komen. Gisteren meldde hij zich geblesseerd af. De kern van het elftal is dezelfde als die in de laatste wedstrijd te gen Cyprus (0-1). De selectie ziet er als volgt uit: Doel: Szendrei (Ujpest Dozsa) en Zsi- boras (Ferencvaros); Veldspelers: Sallai, Garaba, Detari en Kovacs (allen Honved), Vegh en Disztl (Videoton), Hires en Boda (MTK), Preszeller en Hajszan (ETO Györ), Hannich (Nancy), Burcsa (Auxerre), Peter (Zalaegerszeg), Kar- dos (Ujpest Dozsa) en Kiprich (Tata- banya). Tips voor Duindigt, Wolvega en Alkmaar DEN HAAG De W5-drave- rijen staan morgen weer cen traal op Duindigt. Onze tips voor de drie komende mee tings op Wolvega, Duindigt en Alkmaar luiden. Wolvega vandaag 17.30 uur le koers: Barones Laren (8), Bellaf- leur S (4), Aerobic Meadow (3). 2e koers: Blizzard Pitt (8), Biana- transs R (6) en Benker (7). 3e koers: BZN (5), Branie Oldeson (3), Baxter Pitt (6). 4e koers: Zonnestraal (9), Alfred M (3), Bathilde G (7). 5e koers: Agatha Odilia (4), Wervel wind C (5), Bea di Tricia (2). 6e koers: Amor de Haar (6), Arjen Enkhuizen (7), Baronet O (3). 7e koers: Agamble Again (10), Zeppe lin S (8), Angelique Grolloo (1). 8e koers: Yellow Shadow (6), Widi Buitenzorg (2), Veritas S (1). 9e koers: Zilver Fortuna (3), Victor Boekelte (4), Wardy (6). Duindigt zondag 13.00 uur le koers: Amigo Buitenzorg (2), An ton Riebrand (7),Albert Catharina (6). 2e koers: Geramon (5), Cartoon (1), Bronzfield (3). 3e koers: Zeus Buitenzorg (7), Zinga- ro Even to (3), Yankee Fligt (1). 4e koers: Dark Winter (4), Countach (6), Hugo Z Hackenbush (1). 5e koers: Adam Buitenzorg (6), Alba tros O (5), Zissy Siro (8). (3). 7e koers: Zimpuls P (8), Zombo For tuna (1), Andrea (6). 8e koers: Dalot (3), Le Corridor (7), Creetower (2). 9e koers: Zamajo Star (7), Zita Fortu na (9), Zita W (2). 10e koers: Zozo Nevele (8), Wenri Princess (9). Youri Prince (4). lie koers: Zorg van Boko (5), Roper Dan (7), Veric Brach (6). 12e koers: Statenprojekt (2), Reef Raaphorst (4). Ma Fleur (1). Alkmaar maandag 16.00 uur le koers: Bavonora (9), Arissy S (8), Atalanta P (7). 2e koers: Ajax White (9), Briljant S (1), Agretty (6). 3e koers: Alezan (4), Zephir Helium (2). Adelaar K (1). 4e koers: Zefyrina (2), Zandor van Theo (3), Zelma del Sol (4). 5e koers: Astrid Dakota (3), Zoleo Boslust (9). Amazone Capello (6). 6e koers: Airs and Graces (7), Arja Woldberg (4), Ajax W (2). 7e koers: Yria P (9), Yvet Zuydhoeve (10), Zarlino Hanover (4). 8e koers: Appie Buitenzorg (4), Zelf bewust (9), Yoniet Taxis (3). 9e koers: Yco Bonni (3), Wodan Vic toria (10), Victor van Zelda (7). 10e koers: Wilgen du Bois (1), Yoki Fortuna (5), Wish of Thijssen (4). 11e koers: Ymir J (4), Woerden (7), Vulcana P (9). "ge Grobbelaar: 'pen voorbij 'tal wennen zijn, maar pool gaat de beslissende yan de strijd om het En- >n voetbalkampioenschap fynder doelman Bruce fbelaar. Sinds het ver- '/an Ray Clemence naar nham Hotspur was de in sbwe geboren sluitpost ^eg te denken uit de succesvolle formatie 'pob Paisley en dit sei- n van Kenny Dalglish. ebelaar brak in het afge- week echter zijn elle- j.e/1 kan pas weer vol- *seizoen in actie komen, i zijn vervanger Mike '.er wacht dus een zware met o.a. de derby tegen per Everton dit week- De enige praktische jng waarover Hooper ikt is een paar wedstrij- voor Bristol City en *ham. ;n talent $kt door i van de grote hobby's veel Engelse managers, jmen immers nog altijd 11 toeschouwers en spon- 4ellen zo veel neer, dat ak ongestoord de trans- lrkt op kunnen gaan. jigdopleiding wordt ove- ,s niet vergeten, maar geduld opbrengen om talent te laten rijpen op het hoogste niveau is er veelal niet bij. Debuteren in het eerste elftal betekent in Engeland „er zijn", anders kan een voort zetting vrijwel worden ver geten en is een transfer naar een lager geplaatste club meestal het onvermijdelijke gevolg. Momenteel speelt bij Liverpool maar één speler die puur eigen kweek kan worden genoemd. Deze spe ler maakte in het afgelopen weekeinde tegen Nottingham Forest een glanzend debuut. Het is de 21-jarige Gary Ablett, die een doelpunt voorbereidde en ook nog zelf scoorde en derhalve een we zenlijk aandeel had in de zege van 3-0 van Liverpool. Turks aanbod „Mister HSV" Manfred Kaltz, de Westduit- se ex-international en nog al tijd niet weg te denken bij Hamburger SV, heeft een aanbieding gekregen om te gaan spelen voor de Turkse topclub Fenerbahce. De 34- jarige verdediger, die door topspelers over de gehele we reld wordt gezien als één van de meest effectief spelende voetballers, weet overigens Westduitse trainer van Fe nerbahce, Friedl Rausch (ooit als zodanig een blauwe Bruce Grobbelaar: elleboog gebroken. maandag werkzaam bij MVV) bereikte. „Zodra ik tijd heb ga ik de boel daar eens rustig bekijken", aldus de „Mister HSV" van de ja ren zeventig en begin-tach- tig. Thon: man van tien miljoen Schalke'04 doet er ondanks de grote financiële proble men alles aan om zijn ster Olaf Thon te behouden. Voorzitter Giinter Siebert verkondigde onlangs zelfs helemaal niet over een ver trek van de tot 1989 vastge legde speler te willen praten. Inmiddels is hij toch iets bij gedraaid. Voor tien miljoen mag Thon weg. Dat bedrag heeft belangstellende clubs als Hamburger SV (als Von Heesen naar Italië vertrekt) en Werder Bremen (als er geld vrijkomt door de even tuele transfer van Vóller naar Italië) behoorlijk afge schrikt. Thon is eigenlijk ook helemaal niet happig op een vertrek. Toen hij het huidige contract met Schalke'04, dat inmiddels wel Klaus Tëuber voor een miljoen mark over deed aan Bayer Leverkusen, tekende werd bepaald dat vijftig procent van de trans fer voor hem zou zijn. Zou hij eerder vertrekken dan zou hij niets ontvangen. Italië lokt Rudi Voller Rudi Vóller, spits van Wer der Bremen en West-Duits land, staat weer volop in de belangstelling van Italiaanse clubs, met name AS Roma en AC Torino. Manager Willi Lemke van Werder heeft al laten weten dat er over een transfersom van onder de tien miljoen mark niet valt te praten. In de Westduitse pers wordt overigens al druk ge speculeerd over de nieuwe club van Vóller. AS Roma zou het gunstigst in de markt liggen. Dat wordt geconclu deerd uit het feit, dat afgelo pen zaterdag tijdens de inter land West-Duitsland - Italië in Keulen directeur sportief Sven Eriksson van AS Roma en Otto Rehhagel van Wer der naast elkaar op de tribu ne zaten. Rehhagel is behalve Vóllers trainer ook diens ad- Twee is te veel Horst Köppel heeft met West-Duitsland - Italië zijn laatste interland er op zitten. Met de doelpuntloze inter land in Keulen kwam voor hem een einde aan drie jaar samenwerken met de West duitse teamchef Franz Bec- kenbauer. „Een fantastische samenwerking", meldde hij, „maar de opzet van een teamchef en een bondstrai- ner mag in mijn ogen niet voor herhaling vatbaar zijn. Het gaf toch een idee van twee kapiteins op één schip. Ik vind dat er éen man moet beslissen Köppel die trainer wordt van Bayer Uerdingen en als bondstrainer wordt op gevolgd door Holger Osieck is blij volgend seizoen weer dagelijks met de voetbalprak tijk te maken te hebben. „Echt, het waren fijne jaren, maar ik miste de dagelijkse trainingen en de wekelijkse spanning. Bovendien had ik bij de voetbalbond dingen te doen die weinig met voetbal hadden te maken sportuitslagen BILJARTEN NK libre in Deventer Poule A, 1e ronde: Koorevaar-Van de Berg 46-400, Van de Stappen-Boer 400-10, Kooij-Lemmens 22-400. 2e ronde: Burgman-Kooij 400-27, Boer- Lemmens 400-11, Van de Stappen- Koorevaar 400-57. 3e ronde: Boer- Kooij 400-306, Burgman-Koorevaar 400-400, Lemmens-Van de Berg 400- 28. Stand: Van de Stappen 2-4, Lem- mens 3-4, Boer 3-4, Burgman 2-3, Van de Berg 2-2, Koorevaar 3-1, Kooij 3-0. Poule B, 1e ronde: Goverde-Klok 400-400, Maarsman-Jaspers 400-2, De Bruijn-Van Peer 400-0. 2e ronde: Jaspers-Klok 400-147, Adrichem-Van Peer 400-158, De Bruijn-Goverde 400-13. 3e ronde: Jaspers-Goverde 400-51, Maarsman-Van Peer 400-5, Klok-Adrichem 400-400. Stand: Maarsman 2-4, De Bruijn 2-4, Jas pers 3-4, Adrichem 2-3, Klok 3-2, Go- verde 3-1, Van Peer 3-0. DAMMEN NK heren in Nijverdal 10e ronde: Hans Jansen-Vermin 0-2, Meijer-Van der Zee 0-2, Gérard Jan- sen-Van der Wal 1-1, Van Aaiten- Goudt 1-1, Clerc-Scholma 1-1, Kra- jenbrink-Wesselink 1-1. Stand: 1. Van der Wal 14 punten, 2. G. Jansen en Van der Zee 12, 4. Clerc en Vermin 11, 6. H. Jansen 10, 7. Krajenbrlnk, Scholma. Meijer en Wesselink 9, 11. Van Aalten 8, 12. Goudt 6. NK dames in Groningen 9e en laatste ronde: Graas-Polman 1-1, Jacqueline Schouten-Van Uth 0- 2, Nicole Schouten-Otten 0-2, Rijn- dertse-Andries 2-0, Lanters-Poepjes 0-2. Eindstand: 1. Van Lith 15 pun ten, 2. Otten 12, 3. Polman 11, 4/5. Graas en Poepjes 10, 6. J. Schouten 9, 7. Andries 8. 8. Lanters 6, 9. N. Schouten 5, 10. Rijndertse 4. KORFBAL Wereldkampioenschap Strafworp-ronde (achtereenvolgens worpen en treflers): 1. Taiwan 8-6, 2. West-Duitsland 8-5, 3. Verenigde Sta ten 8-4. Eindstand groep A: Nederland 5-10, Taiwan 5-6, West-Duitsland 5-6, Ver enigde Staten 5-6, Indonesië 5-2, Frankrijk 5-0. PAARDESPORT Koersen van Schaesberg EERSTE KOERS. 1609 "m: 1. Ann Marshall (R. Dijkstra) 2.07.3-1.19.1. 2. Avanti S, 3. Avance Attaquer. Toto: winnend 6,30, plaats 2,70, 2,10, 4,10, koppel 8,00, trio 192,20. TWEEDE KOERS, 2100 m: 1. Alme de Bloomerd (J. van der Pijl) 2.52,4- 1.22,1, 2. Yntsla du Bois, 3. Zerto W. Toto: winnend 6,20, plaats 2,50, 3,40, 3,00. koppel 28,80, trio 328,00. DERDE KOERS. 2000 m: 1. Jollido Rivieren (M. van Gisteren) 2.08,5, 2. Sku Ball, 3. Mana. Niet gestart: Ma- 'Canyon. Toto: winnend £20, plaats 1,30, 3,80, koppel 8,50, trio 39,10. VIERDE KOERS. 2100 m: 1. Ameland (mej. K. Smits) 2.49,1-1.20.5, 2. Zed- dertranss R, 3. Ychela Elsene. Toto: winnend 28,30, plaats 10,20, 1,40, koppel 51,50, trio 423,80. VIJFDE KOERS. 1609 m: 1. Worthy Hanover (C. Hetteling) 2.07,7-1.19,4, 2. Always Again. 3. Attila van Weert. Toto: winnend 9,00, plaats 4,90, 2,10, koppel 10,60, trio 147,70. ZESDE KOERS. 1200 m: 1. Insltie (T. Cain) 1.14,6, 2. Silver Bill. 3. Starlight Dancer. Toto: winnend 4,60, plaats 1,40, 1,80. 4,10, koppel 8,10, trio 165,90. ZEVENDE KOERS. 1609 m: 1. Amon Marco (L. Reuten) 2.08,6-1.19,9, 2. Zorronora. 3. Yllne. Niet gestart: Yvar Marco. Toto: winnend 12,80, plaats 2,50, 1,50, koppel 4,20, trio 70,10. ACHTSTE KOERS. 2100 m: 1. Zlnga- na du Bois (J. van der Pijl) 2.50,3- 1.21,1, 2. Waltz Melodie. 3. You Winn Boszorg. Toto: winnend 2,10, plaats 1,60, 3,30, koppel 20,40, trio 51,80. NEGENDE KOERS. 2100 m: 1. Yamet Rotary (J. de Boer) 2.46,0-1.19,0, 2. Velino Majo, 3. Vryo Buitenzorg. Niet ?estart: Uhlan O en Volando Jonker, oto: winnend 2,80, plaats 1,00, 1,00, koppel 1,40, trio 7,70. TIENDE KOERS, 2600 m: 1. Zeres Boszorg (F. van den Berg) 3.23,4- 1.18,2, 2. Yonina Kwik, 3. Yakka K. Niet gestart: Ullno Buitenzorg en Wimberl S. Toto: winnend 3,00, plaats 1,10, 1,10, koppel 2,00, trio 5,70. TOTALISATOROMZET: t. 143.758,00. SCHAKEN Toernooi van Brussel 11e ronde: Ljubojevic (JSI)-Karpov ,Sov) 1/2-1/2, Kortsjnoi (Zwi)-Meul- ders (Bel) 1-0, Torre (Fil)-Wlnants (Bel) 1/2-1/2, Kasparov (Sov)-Tal (Sov) 1-0, Timman (Ned)-Van der Wiel (Ned) 1/2-1/2, Short (Eng)-Larsen (Den) 0-1. Eindstand: 1. Ljubojevic en Kasparov 8 1/2 punten. 3. Karpov 7. 4. Tiuiman en Kortsjnoi 6 1/2, 6. Tal 6. 7. Larsen 5 1/2, 8. Torre en Van der Wiel 5, 10. Winants 3 1/2, 11. Short 3, 12. Meulders 1. SCHOONSPRINGEN Wereldbeker in Amersfoort Torenspringen dsmes: 1. Xu (Chl) 451,02 punten, 2. Lu (Chi) 421.65, 3. Mirosjina (Sov) 404,73, 4. Mitchell (Vst) 404,64, 5. Wyiand (Vst) 402,78, 6. Inselmann (Odl) 400,23, 7. Meyer (Odl) 397,38, 8. Persjina (Sov) 385,95, 9. Fuller (Can) 355,14, 10. Kent (Aus) 349.53, 11. Pecher (Wdl) 346,26, 12. Kühn (Wdl) 341,49, 13. Schermt (Ita) 339,87, 14. Novotna (Tsj) 334,32, 15. Gamme (Noo) 330,30, 16. Beddoe (Aus) 329,64, 17. Motobuchi (Jap) 325,05. 3 meter-plank heren: 1. Louganis (Vst) 707,46, 2. Tan (Chi) 689,46, 3. Ferguson (Vst) 646,86, 4. Li (Chi) 628,86, 5. Portnov (Sov) 577,32, 6. Kogalev (Sov) 575,25, 7. Killat (Wdl) 574,92, 8. Mondragcn (Mex) 573,75, 9. Punzel (Wdl) 568,47, 10. Stajkovic (Oos) 568,02, 11. Pils (Oos) 557,73, 12. Winskowski (Odl) 550,23, 13. Meyer (Wdl) 546,03, 14. Yamagishl (Jap) 536,97, 15. Castellani (lta)536.04. 16. Uamlrez (Cub) 532,08, 17. Ztaliani (Ita) 531,48, 18. Bedard (Can) 531,12, 19. Zimmermann (Ned) 524,31, 20. Banuelos (Mex) 520,11, 21. Nalliod (Fra) 519,15, 22. Butler (Oos) 505,50, 23. Rourke (Can) 495,60, 24. Rogerson (Aus) 490,20, 25. Naidenov (Bul)482,58, 26. Kaneto Jap) 476,07, 27. Georgiev (Bul) 474,36. Eindstand landenklassement 1. Verenigde Staten 374 punten, 2. Chi na 372, 3. Sovjet-Unie 361, 4. Oost- Duitsland 333, 5. West-Duitsland 300, 6. Australië 262, 7. Italië 241, 8. Ca nada 228, 9. Japan 185, 10. Mexico 183, 11. Nederland 125, 12. Frankrijk 120, 13. Tsjecho Slowakije 80. 14. Oostenrijk 79, 15. Bulgarije 48, 16. Zweden 40, 17. Groot-Brittannlë 37, 18. Zwitserland 36. 19. Noorwegen 35, 20. Cuba 34. Heren: 1. Verenigde Staten 195 punten, 2. China 181, 3. Sovjet Unie 177, 4. Oost-Duitsland 162, 5. West-Duitsland 156, 6. Mexico 155, 7. Italië 137, 8. Japan 126. 9. Ca nada 124, 10. Australië 121. 13. Ne derland 57. Dames: 1. China 191, 2. Sovjet-Unie 184, 3. Verenigde Staten 179, 4. Oost-Duitsland 171. 5. West- Duitsland 144, 6. Australië 141, 7. Ca nada 104, 7. Italië 104, 9. Tsjecho- Slowakije 80, 10. Nederland 68. Herenenkelspel, kwartffnsles: Wilan- der (Zwe)-Tsjesjnokov (Sov) 6-1,6-0; Stenlund (Zwe)-Jalte (Arg) 2-6,6-0.7-6 (8-6); Skoff (Oos)-Gomez (Ecu) 7-5,2- 6,6-4; Arias (Vst>-Carlsson (Zwe) 6- 0,2-2 opgegeven. VOETBAL West-Duitslsnd Fortuna Dusseldori-Bo russla Dort mund 0-4, Eintracht Frankfurt-Blau Weiss Berlin 1-3, Kalserslautern- Homburg 5-0. Stsnd: Bayern Mün- chen 25-38; Hamburger SV 25-34; Bayer Leverkusen 25-30; Stuttgart 24-29; Werder Bremen 25-29; Borus- sia Dortmund 26-29; Kalserslautern 26-29; Bayer Urdlngen 25-28; Köln 25-27; Nürnberg 26-26; Borussia M- Gladbach 25-25; Schalke 26-25; Bo- chum 25-24; Waldhof Mannheim 25- 22; Eintracht Frankfurt 26-19; Hom burg 26-15; Fortuna Düsseldorf 26- 14; Blau Weiss Berlin 25-13. VOLLEYBAL Internationaal toernooi in Dedeme- vaart Heren: Nederland-Zuid Korea 3-0 (15-7.15-6.15-5), Polen-Zweden 3-1 (2-15,17-15,15-8,16-14). Dames: Nederland-België 3-0 (15- 6.15-4,15-8). WIELRENNEN Ronde van Spanje 1e etappe: 1. Kelly (Ier), 219 km In 5 uur 49 min. en 56 sec., 2. Gutierrez (Spa), 3. Dominquez (Spa). 4. Arras (Bel). 5. Rosola (Ita), 6. Devos (Bel). 7. Pagnln (Ita), 8. Cueva (Spa). 9. De- neut (Bel), 10. Murga (Spa), 11. Cas- taing (Fra), 12. Carrera (Spa), 13. Es- parza (Spa), 14. Verschuere (Bel), 15. Weltz (Den), 16. Martinello (Ita). 17. Navarro (Spa). 18. Argentln (Ita), 19. Durant (Bel), 20. Carrera (Spa). 25. Vandenbroucke (Bel), 38. Van Or- souw (Ned), 40. Nijboer (Ned). 50. Muller (Zwi). 53. Ruiz-Cabestany (Spa). 54. Delgado (Spa), 58. Theunis- se (Ned), 60. Suykerbuyk (Ned) allen dezelfde tijd als Kelly. 97. Nevels (Ned) op 27 sec., 98. Manders (Ned). 105. Beuker (Ned), 116. Hoondert (Ned), 126. Chosas (Spa), 132. Van der Hulst (Ned), 138. Fignon (Fra), 141. Boeve (Ned), 142. Laguia (Spa), 153. Herrera (Col) allen zt, 178. en laatste Cjizabas (Col) op 3.15. Alge meen klassement: 1. Kelly (Ier) 5 uur 58 min. en 5 sec., 2. Vandenbroucke (Bel) zt, 3. Blanco-Villar (Spa) op 10 sec.. 4. Carrera (Spa) op 0.12, 5. Ruiz-Cabestany (Spa) zt. 6. Echave (Spa) op 0.17, 7. Bouvatier (Fra) op 0.18, 8. Gomez (Fra) op 0.21, 9. Recio (Spa) op 0.22, 10. Pagnln (Ita) op 0.23, 11. Poisson (Fra) zt. 12. Murga (Spa) op 0.24, 13. Suykerbuyk (Ned) zt, 14. Indurain (Spa) op 0.25, 15. Da Silva (Por) op 0.26, 16. Nijboer (Ned) zt. 17. Cardenas (Col) op 0.27. 18. Biondi (Fra). 19. Lukin (Spa) zt. 20. Argentin (Ita) op 0.28, 25. Delgado (Spa) op 0.32, 42. Muller (Zwi) op 0.40, 55. Theunlsse op 0.45. 77. Arras (Bel) op 0.54. 80. Fignon (Fra) op 0.55, 87. Hoondert op 0.58, 95. Beu ker op 1 min. en 3 sec., 99. Van Or- souw op 1.05, 102. Manders op 1.06, 127. Nevels op 1.20, 135. Laguia (Spa) op 1.23, 144. Van der Hulst op 1.29, 160. Boeve op 1.41. 178. en laatste Onederra (Spa) op 4.17. Ronde van Apulië 3e etappe: 1. Freuler (Zwi) 5 uur 6 min. en 12 sec., 2. Dl Basco (Ita). 3. Mantovani (Ita). 4. Van der Velde (Ned), 5. Popp (Oos), 6. Gambirasio (ita) allen zt als Freuler. Algemeen klassement: 1. Bontemplo 14 uur 41 min. en 55 sec., 2. Visentlni op 12 sec., 3. Moroni op 0.16, 4. Vitali op 0.20, 5. Bugno en Baronchelli (allen Ita) op 0.20. IJSHOCKEY WK A-landen In Wenen Finland-Zweden 4-1 (0-0.1-1.3-0). Sovjet-Unte-Canada 3-2 (1-1,1-1.1-0). Stand: Sovjet-Unie 6-12; Zweden 6-8; Tsjecho-Slowaklje 5-7; Finland 6-6; Canada 65; West-Duitsland 5-4; Ver enigde Staten 5-2; Zwitserland 5-0. ZAALHANDBAL; Halve finales NHV-beker (heren) Blauw Wlt-Aalsmeer 15-17 (9-9). Aalsmeer speelt op 2 mei In Arnhem in de finale tegen Slttardia. p£v FC Den Bosch VW FC Utrecht FC Twente Spart» PEC Zwolle FC Groningen FC Den Haag SC Veendam GA Eagle* 27 13 8 6 34 36-34 .27 13 7 7 33 43-33 27 10 10 7 30 39-37 .28 8 14 6 30 33-33 27 11 5 11 27 45-47 .27 8 11 8 27 27-34 .27 7 11 9 23 41-40 .27 7 10 10 24 47-43 - 27 8 7 12 23 23-48 26 6 10 10 22 35-36 27 6 10 11 22 37-44 6 8 11 20 23-38 5 9 11 19 29-47 Z7 3 13 11 19 28-47 27 5 8 14 18 17-39 26 5 6 15 16 30-68 periodekampioen

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9