2eicUe0omcmt Staking in Doel voorbij Fiets leerderheid voor tuiting kerncentrales Aids-preventie maakt tandarts 25% duurder DE KEER J Arts De Terp eist miljoen schadevergoeding Vrijdag 24 april 1987 78e jaargang no. 23789 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Uitgave Westerpers. behorende tot Sijtholl Pers. Apothekersdijk34,2312 DD Leiden, Postbus 112300 AA, tel. 071-122244. Voor abonnementen: 071-313677. Giro 103003. Bank: Amro-Bank N.V. Leiden. Directeur-hoofdredacteur IJ. Hallewas. Chel-redacteur Wim Buijteweg. Abonnementen (incl. 6% BTW) per maand f. 23,04 (aut. beta ling), kwartaal 1.68,93, jaar I. 262,35. Klachtenbezorging:maandagt/mvri|dagvan 18.00-19.00 uur, zaterdag 14.00-15.00 uur tel. 071-122248. Advertenties: (exd. 6% BTW)(. 0,64 per mm. kleintjes 1.0,45 per mm. HET WEER Aanhoudend zonnig. Mini mumtemperatuur ca 8 graden. Maxima van 18 graden in het Waddengebied tot 23 graden in het oosten van het land. Zwakke zuidoostelijke wind. 's Middags in het zuidwesten wind van zee en afkoeling. Zon op: 6.22; onder 20.54. Scheveningen hoog water: 2.04 en 14.17; laag water 9.51 en 22.32 uur. 1IDENAAR BEKENT EFSTAL CD'S JEN De Leidse politie heeft dins- een 23-jarige Leidenaar aangehouden leeft bekend 1250 compact discs met gezamenlijke waarde van 54.000 gul le hebben gestolen. Hij ontvreemdde blaten en duizend gulden uit een pla- [ak aan de Breestraat in de nacht van 9 28 maart. Vanmorgen is de Leide- Mvoorgeleid bij de officier van justitie in Haag. In december werd ook inge- mpn in de platenzaak aan de Bree- t. Toen werden 1400 compact discs jenomen. Het is volgens de politie nog Mbekend of deze inbraak ook is ge- |d door de man die dinsdag werd aan raden. De Leidenaar is „geen zware jneel, maar heeft ook geen schone een politiewoordvoerder. DEN HAAG Het gerechtshof in Den Haag buigt zich deze weken over een eis tot schadevergoeding van biina een miljoen gulden. De eis is afkom stig van de Haagse huisarts die in 1985 werd beschuldigd van moord op drie bejaarden in het verzorgingstehuis De Terp maar uiteindelijk werd vrijge sproken omdat het bewijs op onrechtmatige wijze was verkregen. De arts zelf heeft altijd volgehouden dat hij de drie bewoners van het verzorgingte huis door middel van euthanasie uit hun lijden heeft geholpen. De recht bank veroordeelde hem aanvankelijk tot een jaar gevangenisstraf wegens moord. De straf viel zo laag uit omdat er geen motieven waren te vinden. De zaak strandde bij het gerechtshof, toen na nader onderzoek door de rechter commissaris bleek dat de patiëntenkaarten op ongeoorloofde wijze in beslag waren genomen. De raadsman van de arts, mr. G. Spong, verwacht half mei een beslissing over de eis tot schadevergoeding. Op vrijdag 1 mei zal de ad vocaat de dokter nog moeten verdedigen bij het medisch tuchtcollege. Dit orgaan besloot de arts na diens vrijspraak toch ter verantwoording te roe pen. Een scherpschutter houdt het winkelcentrum in Palm Beach onder schot tijdens" de dramati sche gijzeling gisteravond. Bloedbad in winkelcentrum PALM BAY Zes uur lang heeft een man uit Palm Beach gisteravond mensen in een supermarkt gegijzeld, nadat hij eer der twee pistolen had leeggeschoten op het winkelende publiek. Zeker acht men sen werden gedood en elf mensen raakten zwaar gewond. Het motief van de dader, die tijdens de urenlange belegering van het winkelcentrum ook met zelfmoord dreigde, was volstrekt duister. Volgens ge tuigen schoot hij aanvankelijk op alles wat maar bewoog. Na de overgave en arresta tie van de man, ontdekte de politie dat vele klanten en personeelsleden van de supermarkt zichzelf hadden opgesloten in de koelcellen van het winkelcentrum. htpaar Gies onderscheiden Chtpaar Jan en Miep Gies dat Anne Frank en haar familie verzorgd tijdens de Tweede Wereldoorlog is gisteren in fork onderscheiden door de joodse organisatie B'nai B'rith. -jGies ontdekte later ook het dagboek van Anne. Het echt- verklaarde de onderscheiding te hebben aanvaard „uit van alle onbekenden" die in de oorlogsjaren joden bo mden. (Van onze correspondent Frans Boogaard) BRUSSEL Het perso neel van de vier kern centrales in Doel gaat vandaag, na een staking van ruim drie en een halve week, weer aan het werk. Stakers en bonden hadden daartoe gisteravond besloten. Bij een referendum werd niet de vereiste twee-der de meerderheid gehaald om de acties te kunnen voortzetten. Wel verklaar de nog 52,7 procent zich tegen het laatste compro misvoorstel waarbij een extra premie, 25 nieuwe werknemers en een betere vakantieregeling werd aangeboden. De langdurigste staking in de geschiedenis van EBES heeft sterk de aandacht getrokken, omdat eerst in Nederland en later ook in België grote ongerustheid ontstond over de veilig heid in de vier centrales. Pas eind vorige week be sloten EBES en de Belgi sche minister Hansenne (Arbeid en Tewerkstel ling) twee van de vier kerncentrales tijdelijk uit bedrijf te nemen. Naar verwachting worden de twee kerncentrales aan staand weekend alweer opgestart. Gedurende de eerste weken van de sta king hebben werkwilligen en huurkrachten 12-uurs- diensten gedraaid. (ADVERTENTIE) AUTOVERHUUR F.PRAMGEBS Verhuur van luxe auto's en per- sonenbusjes vanat 30.- p.dag. oj -JEN/BORSELE nu een referendum kernenergie wordt uden, zou de Neder- _fee bevolking deze afwijzen. Uit een elijk onderzoek van 2(jksuniversiteit in Lei- ;en het Energie Cen- I Nederland in Petten t dat de meerderheid jrocent) tegen uitbrei- - van het aantal kern- rales is. dan de helft (53 procent) Ilfs dat de twee bestaande :ntrales in Borsele en Dodewaard worden gesloten. Slechts negen» procent is vóór uitbreiding van kernenergie. Het onderzoek toont aan dat de schrik over de ramp met de Russische kernreactor in Tsjernobyl, morgen precies een jaar geleden, er bij de be volking nog goed in zit. In een voorlopig rapport is de Amerikaanse Nuclear Regula tory Commission tot de con clusie gekomen dat het moge lijk is dat de omhulling van een kerncentrale bezwijkt. Daardoor kan in sommige ge vallen bij een ongeluk meer straling vrijkomen dan in eer dere rapporten werd aangeno- In Zeeland worden dit week einde 650 politiemensen op de been gebracht om de blokkade en de demonstratie bij de kerncentrale Borssele, die door de actiegroep „Nooit meer Tsjernobyl" wordt georgani seerd, in goede banen te lei den. De politie zal zoveel mo gelijk regelend en de-esrale- rend optreden. Men heeft geen maatregelen gepland om even tuele tegenacties van de bevol king van de dorpen tegen te gaan. Pag. 5: Beroep op Lubbers niet verder te gaan met kernenergie an Basten "fevestigt imtract iet Milan 2LAAN Marco van ten van Ajax heeft gis- in bekendgemaakt dat jdyolgend seizoen even- "IRuud Gullit in de Itali- se voetbalcompetitie pspelen bij AC Milan. c heb in juli 1986 een tlemen's agreement ge- l.en met Milan, maar ik- het contract pas teke- als mijn verplichtin- in. aan Ajax op 30 juni af- en," aldus Van Basten, weigerde om voor de rlgrafen een shirt van Milan aan te trekken, ïr wel met een sjaal 1 een Milanese fanclub - tie foto wilde. Basten noch het be- ^r van AC Milan wilde l uitlaten over de fi- |ciële kant van de 'Asfer. Milan-official ohano Galliani zei alleen td Van Basten minder Jr was dan Gullit, die l_|ls bekend zeventien |oen gulden kostte. 'Aar dat is alleen omdat >nllit zijn contract (bij plO dat tot 1990 liep est verbreken, terwijl I van Van Basten bij tc in juni afloopt", l Basten, die naar ver- £)t zes mijoen gulden tte en net als Gullit cir- teven ton per jaar gaat -dienen, sprak de hoop Johan Cruijff hem r Italië zal volgen. „Hij _|e beste coach die ik 1 gehad heb. Hij weet 1 van techniek en tak- Viva Diana Op diplomatiek terrein zijn de betrekkingen tussen Spanje en Groot-Brittannië nog niet op niveau, mede als gevolg van de kwestie-Gibraltar. Maar de belangstelling voor prins Charles en prinses Diana, deze week op bezoek in Spanje, is daardoor niet minder grootOveral waar het Britse paar zich vertoont, volgt een vorstelijk onthaal. En dat de Spanjaarden echte heren zijn bewezen deze studenten, door de hooggehakte prinses over hun capes te laten lopen. LEIDEN Warm weer maakt dorstig. Dat ondervond de Leid se politie die na een zonnige dag gisteravond en vannacht ver schillende dronken personen aantrof. Een Leidenenaar raakte gewond. Hij viel vannacht in de Watersteeg en liep een hoofd wond op. Vroeg in de avond kwam bij de politie de melding bin nen dat een dronken man mensen lastig viel op het Rapenburg. Op de Meijerskade wilde een dronken man er met zijn auto van door gaan. Agenten konden dat voorkomen. Om tien voor half elf gisteravond trof de politie op de Langegracht een man aan in laveloze toestand. Rond middernacht meldde een volgens de po litie „chronisch dronken" man zich bij de acute opname van het 42L UTRECHT De Neder landse Maatschappij tot bevordering der Tand heelkunde heeft bere kend, dat de maatregelen die de tandartsen moeten nemen om besmetting van henzelf en hun patiënten met aids tegen te gaan, jaarlijks 60.000 gulden per tandarts kosten. De tan dartsenorganisatie zal de ziekenfondsen en particu liere verzekeraars daarom voorstellen de tarieven met 25 procent te verho gen. De geneeskundige hoofdin spectie heeft eerder dit jaar richtlijnen gegeven voor aids- preventie door tandartsen, mondhygiënisten en tandart sassistenten. Ze houden onder meer in, dat de tandartsen moeten werken met hand schoenen en maskers, dat ze hun instrumenten moeten ste riliseren en dat ze vaker scho ne kleren aan moeten. Volgens de NMT hebben de tandartsen een tweede assis tente nodig, een zogenaamde „omloopassistente", om bij voorbeeld de deur open te doen en de telefoon aan te ne men als de tandarts en de eer ste assistente „steriel" met een patiënt bezig zijn. Er zijn ook hoge investeringen nodig voor sterilisatie-appara- tuur. Om de instrumenten, na dat ze voor slechts één patiënt zijn gebruikt, te kunnen steri liseren moet de tandarts ook veel meer boren aanschaffen en heeft hij bijvoorbeeld tien hoekstukken (dat deel van het apparaat waar boren in wor den gezet) nodig tegen nu één. (ADVERTENTIE) KIJKDAGEN VOORJAARSVEILING IN PULCHRI STUDIO Lange Voorhout 15 Den Haag dit weekend: zaterdag en zondag, telkens van 10-17 uur Veilingdagen: 27. 28 en 29 april Geïllustreerde catalogus f 25.- Inlichtingen tijdens kijk- en veilingdagen; tel. (070) 657525 (ADVERTENTIES) BOEKHANDEL LEIDEN - LEIDERDORP OEGSTGEEST - KATWIJK VOORSCHOTEN Kom ideeën verzamelen Interieur RAI3J87 23 APRIL T/M 3 MEI dagelijks van 10-18 uur, za. en zo. 10-17 uur, ma. en di. 10-22 uur. AMSTERDAM rai Trein Toegangbiljettcn bij NS-stalions. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de gvond nabezorgd. Flat in aanbouw stort in: 27 mensen bedolven Bij het instorten van een flat in aanbouw in de Amerikaanse stad Bridgeport zijn gis teren zeker zeven mensen om het le ven gekomen. Ze ker 21 bouwvak kers werden be dolven onder ton nen beton en staal en er is weinig kans dat zij levend onder puinhopen vandaan worden gehaald. Volgens de politie kan het wel een week du ren, voor alle slachtoffers gebor gen zijn. Het ge bouw was zes of zeven verdiepin gen hoog toen de* constructie het be gaf en inzakte. De betonnen vloerde len klapten boven op elkaar. Het on geluk is mogelijk veroorzaakt door een fout bij het plaatsen van een van de geprefabri ceerde vloerdelen. Een tientje. Dat kost het een fietser om zijn karre tje te laten registreren. Hij heeft dan een grote kans zijn fiets na een tijdje terug te krijgen als deze onverhoopt wordt gestolen. We hebben er ove rigens wel weer een afkorting in de eindeloze rij bijgekregen, maar dat is nou eenmaal onvermijde lijk in ons landje. De organisatie heet namelijk NFR, de Nationale Fiets Registratie. Wilt u er meer over weten, lees dan de Leidse Courant van vandaag. Wilt u dagelijks zo uitgebreid worden ge ïnformeerd over van alles en nog wat: vul dan de bon in. Want uw fiets mag dan voor een tientje weer vanzelf bij u komen, de krant komt de eerste veertien dagen zelfs helemaal voor niets! De Leidse Courant wil ik best twee weken proberen. Gratis en geheel vrijblijvend. Voorletters: Adres: Telefoon (voor controle bezorging): In een open envelop zonder postzegel opsturen naar; de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag. NB Indien daartoe aanleiding bestaat, kan een verzoek om een proefabonnement wor den geweigerd. Ceidóc 6ou*a/nt

Leidse Courant | 1987 | | pagina 1