aeekes (STER): verbod oholreclame zinloos v Jessica Lange als echte boerenvrouw in „Country lf) Amerikaanse tv in Nederlandse ether ■EVISIE-PROGRAMMA'S CeidaeSomant VRIJDAG 24 APRIL 1987 PAGINA 19 3 - De directeur van t|ting Ether Reclame n,Chris Smeekes, is te- :qer van een verbod op Hclame. De politiek ejt dat in het kader ontmoedigingsbeleid, i Smeekes heeft de ilame echter nauwe- aped op de alcoholcon- tqsn zal de reclame via atnlandse satellietzen- 4- ders toch niet te weren zijn. Smeekes, die sprak tijdens een lunchbijeenkomst van de Ne derlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel in Al melo, kan zich ondermeer ba seren op onderzoek van de Erasmus-universiteit. Vooral in de verzadigde biermarkt zorgt de etherreclame niet voor een grotere consumptie. Wel is sprake van invloed op de onderlinge concurrentie verhoudingen. De Noorse regering vaardigde jaren geleden een algeheel communicatieverbod uit voor tabakswaren. De totale uitban ning van reclame had geen en kele invloed op de rookge woonte van de Noren die de op- en neergaande trend in Europa feilloos- volgde. Wel bleven de onderlinge concur rentieverhoudingen gehand haafd; nieuwe merken kregen geen kans. Smeekes wees op het gegeven dat steeds meer Nederlandse televisietoestellen (23 procent) op een buiten landse zender zijn afgestemd Meer dan de helft van ons land kan Duitsland (80 pet.), België (60) en Sky Channel (50) ontvangen. Super Channel scoort al 38 pet. en de BBC al tijd nog 18. „Cultuurpolitiek gezien is het een slechte zaak om de kijkers naar het buiten land te laten gaan. Daarom moet de reclamelimiet op de buis snel worden opgetrokken; wil het omroepbestel niet bin nen enkele jaren ten onder gaan", aldus Smeekes. AMERSFOORT Sinds april 1985 hebben de in ons land gele gerde Amerikanen een eigen televisiestation. Dat wil zeggen: de Amerikanen die op en rond de vliegbasis Soesterberg gelegerd zijn, want de zender is niet sterk genoeg om plaatsen als Woens- drecht en Brunssum te halen. De Amerikanen bevinden zich daarmee in een unieke positie: zij mogen als enige 'particulier' in ons land tv-programma's uitzenden. „De militaire zender wordt §elegitimeerd door een speciale overeenkomst met de Verenigde taten en vormt geen precedent voor andere particulieren", zo stelde minister Brinkman deze week in antwoord op vragen van het D'66-parlementslid Wolffensperger, die zich "zorgen maak te" over de mogelijke precendenten die AFN-TV zou kunnen scheppen voor aanbieders van commerciële tv. De minister wijst er op, dat AFN-TV een tijdelijk karakter heeft, ook al bestaat er geen afspraak over een uiterste vervaldatum. J)roducente en actri- ^ssica Lange, van 31nkomaf uit de Mid- re wist niets beters te ndan zichzelf de rol boerenvrouw Jewell „ëven in de film 3 jtry", een verhaal ehet boerenleven, g op NCRV-tv op ej om 19.50 uur. En jt. Het was voor ^niet nodig zich in ergelijke rol te ver- Ti. Daarvoor zette zij 1 naturel zichzelf zij het in de regie chard Pearce, Zij er een Oscar-nomi- oor. |jft het verhaal nergens gefantaseerd gegeven, erendrama komt reëel, het leven gegrepen lier zouden we het een oman noemen. Bait om de familie Ivy, [Sam Shepard), moeder drie kinderen en iotvader. Hun boerderij na vraagt gezamenlijke eiDit eist niet alleen de 'oor het gewas, maar it- moed om tegenslag te lén. Een tornado legt de gst plat. Zoon Carlisle )Ur bijna het leven bij in. etal erg. Zij worden bo- an gemaand hun voor- iqan de boerenleenbank Ete betalen. Daarvoor ia zij bezoek van een laliitgerekend personage, Hlissement voorstelt als iuld niet onmiddellijk ?evorden aangezuiverd, draakt aan de drank en met zijn zoon, waarop ker door de moeder uit ntordt gestuurd. Zij on- eimt ook actie bij be- boeren die bij het e(ment de huisraad te- 0 Jesssica speelt het liefst pittige boerenvrouwen. gen het laagst mogelijke bod wegkopen. Uiteindelijk kun nen de Ivy's in hun boerderij blijven, waar Intussen dezelf de zorgen wachten. Het boe renleven blijft een zwaar le ven. De man Ivy komt sullig over, maar vrouw Jewell weet van wanten. Minder sterk Een minder sterk punt in deze film is, dat vrijwel geen scenes op het land zijn ge filmd, waar de boeren dag in dag uit toch hun werk doen. Vrijwel alle opnamen zijn binnenshuis gemaakt. Daar door krijgt dit verhaal een beetje het karakter van een familiedrama, waar het een boerendrama had moeten worden. De verschillende ka rakters komen in hun tegen stellingen redelijk uit de verf. Jessica Lange heeft al een hele filmcarrière achter de rug. Op de Moskouse filmda gen enige jaren geleden werd haar een hoge Russische on derscheiding verleend voor de film „Frances", waarin zij een zelfbewuste vrouw speelde met eigenschappen die men graag aan de Russische platte landsvrouw toedicht. Een ty perende houding voor haar lijkt te zijn haar handen in de zij. Zo komt men haar op nog al wat foto's tegen. Jessica toont zich een echte vrouw uit de country. Dat houdt in, dat zij ook thuis is in de country-zang en daarin haar vrouwtje staat, al zoekt zij het liever in de film. Nochtans is zij op het podium ontdekt. Daar bleek zij over een grote uitstraling te be schikken. Dit leidde tot een filmproef die veel vertrouwen gaf voor haar verdere carriè re. Daarover toonde zij zich zo verrukt, dat zij met elk bod in Hollywood genoegen nam. Pas later kreeg zij dat door. Zij liet toen weten: „Ik was nog zo naïef, ik had totaal geen verstand van zaken doen, terwijl je daar in Hoily- wood toch mee moet begin nen". Voor haar was dit mede een reden zich te bekwamen in het produceren van films, het berekenen van de kosten er van, het kiezen en engageren van artiesten. Bij al deze za kelijke rompslomp hield zij intussen wel in de gaten of er voor haar redelijke rollen bij waren. Die reseveerde zij voor zichzelf. Meestentijds rollen van meisjes en vrou wen ten plattelande. Recensenten toonden zich van het begin af verbaasd over haar vermogen karakters van vrouwen van binnen uit te benaderen. In die zin wordt zij vergeleken met Meryl Streep. En toch gaat het ver haal dat zij geen lange voor bereidingstijd neemt voor haar rollen. Zij schat de ei- genaardigheden van door aar te spelen vrouwen vrij snel in. En gedraagt zich er naar. Met enkele uitzonderin gen evenwel. Hierover zegt zij: „Ik heb altijd een beetje moeite met onderdanige vrou wen, die zich richten naar de prins van hun dromen, de man van hun leven. Dat gaat geheel tegen mijn natuur in en zulk een rol zou tegenna tuurlijk spel van mij verlan gen. In dat opzicht kan ik niet doen alsof. Ik moet kunnen werken met de eigenschappen waarover ik beschik. Omdat ik op die manier altijd krach tige vrouwen speel, maak ik blijkbaar ook indruk bij re censenten en bij mensen die filmprijzen uitdelen". Zo ziet zij kans zichzelf be scheiden op te stellen, ook al pleegt zij in haar optreden duidelijk van aanwezigheid blijk te geven. Zij beschrijft zichzelf verder als eenkennig. In het buitenland en in de grote stad voelt zij zich niet thuis. Zij kan niet buiten het platteland. Toen zij voor film werk eens enige tijd in Parijs verbleef, vertelde zij na terug keer, dat het haar veel te lang had geduurd. In die stad had zij voortdurend een zekere benauwenis rond haar hart meegedragen, de geluiden van dieren gemist, zoals zij dat bij terugkeer onder woor den bracht. Tenslotte is Amerika haar al te groot. Minnesota ligt haar aan het hart gebakken. „Al leen daar heb ik het gevoel geheel thuis en mijzelf te rijn". TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 15.35 E De Robint en het robot complex, Nederlandse jeugdfilm uit 1969. De zus jes Jos en Claire zijn met vakantie in Italië. Door een toeval komen zij er achter, dat er een grote bende smokkelaars opereert in de buurt. De politie gelooft echter hun verhaal niet 16.30 Tro* Pop formule, popmu ziek vanuit discotheater Escape te Amsterdam. Presentatie: Linda de Mol en Jeroen soer NOS 17.30 1A6-Journael TROS 17.46 TROS Sport, sportmagazi- ne. Aandacht voor Marco van Basten, de Ajax-spits, die naar AC Milan gaat. Verder beelden van de in Eemshaven verreden wed strijden om het Neder lands kampioenschap we- gracen voor motoren en een kijkje bij de World Cup ^choonspringen in Amers foort, waaraan voor Ne derland wordt deelgeno men door Daphne Jonge- jans. 18.10 Aan de hand van de meester..., vijfdelige serie. Vandaag: Gerd Verschoor: Alles over bloemschikken TELEAC 18.30 Structuur in basic, les 6. TROS 19.00 Alf, serie. Afl.17: Geheu genstoornis 19.25 Mijn gehiem, spelshow NOS 20.00 (S Journaal TROS 20.28 De TROS TV-Show. Pre sentatie: Ivo Niehe. 21.35 50 jaar...het gouden paar!, programma t.g.v. het 50- jarig huwelijk van Prinses Julianan en Prins Bern- hard. Een terugblik op een halve eeuw huwelijk en een vooruitblik naar 30 april. Prominenten uit binnen- en buitenland feliciteren het gouden bruidspaar zo als koning Juan Carlos van Spanje, president Kaoen- da van Zambia. Paul van Vliet en Seth Gaaikema. Muzikale bijdrage op vor stelijke lokaties leveren Jaap van Zweden, viool, Ronald Brautigam, piano en Berdien Stenberg, fluit. Het programma wordt ge presenteerd door Tineke Verburg en Ron Brandste den Samenstelling: Ivo Niehe. 22.20 TROS Aktua Export: En geland. Presentatie: Pieter Winsemius en Tineke Ver burg. In 1986 exporteerde Nederland voor 20 miljard naar Groot-Brittannië. De import uit het land be droeg I5,l miljard. Structu reel is er sprake van een overschot op de handels balans. Engeland neemt de vierde plaats in op het lijstje van exportlanden. Gekeken wordt naar de export van vlees, tennis hallen, schuifdaken. pij pen, textiel, vrachtauto's, scheepsschroeven en de relatie tussen Daf en Bri tish Leyland. Bovendien een interview met minister Smit-Kroes. 23.00 Waarom ik? Tv-film uit 1984. Leola May Harmon werkt als verpleegster bij de luchtmacht. Haar echt genoot is sergeant bij de luchtmacht en alles loopt op rolletjes, totdat Leola's gezicht door een auto-on geluk wordt verminkt NOS 00.40 Journaal 00.45 Nieuw* voor doven NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuw* voor doven 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 EJeugdjournaal. 19.00 Journaal NCRV 19.12 Zeskamp. Finale vanuit de Rijnhal te Arnhem. Thema: Vakantie in eigen land- Presentatie: Dick Pas- schier 20.25 It's all in the game, scho lierenquiz met Hans Brian 21.15 NCRV zeil surf tv, maga zine met vanavond o.a. een impressie van de HIS- WA en een reportage van de Elfstedentocht op de surfplank 21.45 Kerk vandaag, actualitei tenprogramma over kerk en samenleving 22.10 Gesprek met de Minister- President NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Kenmerk special. Gedu rende 6 maanden volgde Kenmerk het wel en wee van een groep chronische psychiatrische patiënten van het provinciaal zieken huis Santpoort, voor en na hun verhuizing naar de Bijlmermeer 23.28 Een bericht van de Wilde Ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven NCRV 23.35-01.05 Geheime opdracht, Duitse spionagefilm uit 1985 van Hajo Gies. Bin nen de Engelse geheime dienst opereert een verra der. Topspion Gaunt moet zijn indentiteit onthullen door diens foto te stelen uit het Bulgaarse consu laat te München. Alleen meesterkraker Hendry zou dat kunnen, maar die zit net in de gevangenis we gens inbraak ins Klefst, Oostduitse kln- ilm van Helmut Drinba met a Lammer en Martin Tre- ((herh.) De zevenjarige Sa- loopt weg uit het wees wanneer haar opvoedster zwangerschapsverlof gaat. iwthe theelepel wltelevisie Tak renaar van Oz. Afl.5. de e slapers I Wekelijks hitparadepro- ia. Presentatie: Patty en Pè Vermeersch. imma van de Vlaams tale Omroepstichting. rbericht sling van de Vlaamse ieve door H.J. Lens- Gemeenschapsminister Volksgezondheid en Leef- u n.a.v. de 14-daagse van tode Kruis a Time eldoorlog II: Het verzet. De terugkeer naar het sn. (De Socialisten). Pre- atie: Mare Reynebeau. what? Vandaag: Terence tiard Kwintet Nieuws en Coda. H, migrantenmagazine •n en dochters (Sons and ihters), Australische serie. 304. John doet alles voor veeling van Christine. Rob zijn hart bij Angela mezzo: Le Romace In a opus 94. van Schumann, rvoerd door Jan de Mayer, en g. Verstraelen, piano, n, Japanse serie. Afl. 99 edelingen rbericht en Kwldam nière met Jo Röpcke lijn lievelingsjaar (My fa- e year), Amerikaanse ilfllm uit 1982 van Richard tamin. Met: Peter O'Toole, t Linn-Baker, Jessica Har- e.a. 1954. Alan Swann, "O Hollywoodacteur die even 3v*emd is om zijn hoofdrollen l0itunts In avonturenfilms als zijn onlesbare dorst, arri- 11n New York voor een tv- sfk. De jonge schrijver Benjy eiie moet erop toezien dat ejnn nuchter blijft... [5 Filmspot, achtergrond- rmatle bij de filmactualiteit. ">ir, rt M' eital Odeon, spelprogramma ii Désirèe Nosbusch pAord at la sud (North and l ih), Amerikaanse serie - r de roman van John Ja- Afl.1. Mei 1861. De bur- Ntorlog staat op uitbarsten, af het begin van het con- staan vier mannen van Dt Point tegenover elkaar '•«Wits bolga, Informatieve se rver belangrijke export-on- Semingen )ate nieuws 0 Rox box met Ray Cokes DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Professorengeschlchten: Als die Igel grösser wurden, teken film 16.25 Der Junge lm Baum (Zeppe lin). Noorse speelfilm uit 1981 van Lasse Glomm. Met: Silvia Myhre, Prebar Skjoensberg, Vibeke Lunquist, e.a. 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und heute 18.25 E) Solo für 12, spelprogramma 19.00 (S WWF-club. live vanuit de studio. 19.57 Programma-overzicht 20.00 m Tagesschau. 20.15 Der Speer der Rache (Chief crazy horse) Amerikaanse speelfilm uit 1955 van George Sherman. Met: Victor Mature, Susan Ball, Ray Danton, e.a. In de Zwarte Bergen, de heilige begraafplaats van de Sioux-ln- dlanen, wordt goud ontdekt. Grote groepen avonturiers ko men hier op af. Aanvankelijk lukt het de Indianen nog om onder leiding van hoofdman Zwarte Hengst de blanken ne derlagen toe te brengen 21.40 Plusminus, sociaal econo misch magazine 22.30 Tsgesthemen, met berichten uit Bonn 23.00 Sportschau. Voetbal: 1. Bun- desliga en WK. IJshockey van uit Wenen: Canada - Sowjetu- nie 23.45 Das Geheimnis des Wachsfi- gurenkabinetts (Mistery of the wax museum). Amerikaanse speelfilm uit 1933 van Michael Curtiz. Met: Lionel Atwlll, Glen- da Farell, Fay Wray, e.a. Als de beeldhouwer Ivan Igor zijn wassen beelden exposeert, sticht een verzekeringsoplich ter brand. Hierdoor komt Igor in een rolstoel terecht. Twaalf jaar later heeft hij toch weer een nieuwe collectie gemaakt. Een journaliste ontdekt op de tentoonstelling iets huiverings- wekkends 01.00 Tagesschau 01.05-01.10 Nachtgedanken, be schouwingen door Hans Joa chim Kulenkampff DUITSLAND 2 16.30 Fr*izeit~und was man daraus machen kann, vrijetljdsmaga- zine. Vandaag: Gek op auto's: de Corvette-knutselaar. Tuin tip: voorjaar en het grasveld. De plant van de maand: de hortensia. Presentatie: Slbylle Nicolai 17.00 Heute en Aus den Lindern 17.15 Tele-lllustrierte, sport, actuali teiten en amusement 17.45 Ein Engel auf Erden, serie met Michael Landon, Victor French, Ken Olandt, e.a. Afl.: Du bist der Sleger 18.15 Heute-Schlagzeilen 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute m Ondertiteling via TeleTekst. (S Tweetalige of stereo-ultzen- O Zwart/wit-ultzendlng. ■EZwart/wit-ultzending met on dertiteling vla TeleTekst. O BIJ nlet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orglnele versie met ondertitels. B2 Bij niet-Nederlandstalige zeh- ders: zwart/wit-uitzendlng In orglnele versie met ondertitels. 19.30 Auslandsjournal, reportages van buitenlandse correspon denten. Presentatie: Rudolf 20.15 Derrick, politie-serie van Horst Tappert. Met: Horst Tappert, Fritz Wepper, Robert Artzorn, e.a. Afl.: Absluter Wahnsinn. Heinz Engler belt de politie met de mededeling dat hij zijn vrouw thuis vermoord heeft aangetroffen. Als Derrick daar arriveert wordt hij opgewacht 'door de zwager, die beweert dat Engler zijn vrouw zelf heeft gewurgd. Maar de beschuldig de ontkent en wijst op zijn alibi 21.15 Vorsicht, Falie, serie ter voor koming van criminaliteit 21.45 Heute-Jouraal 22.10 Aspekte, cultureel magazine 22.25 Die Strassen von San Fran cisco (The streets of San Fran cisco), Amerikaanse serie met Karl Malden. Michael Douglas. Michael Kearny e.a. Afl.: Hand ler des Todes. Tijdens een ge vecht tussen twee jeugdben den, de Kingsmen en de Dra gons, wordt een van de jon gens neergestoken. Het ge weld escaleert verder. Er dreigt een bloedbad als ze de beschikking krijgen over vuur wapens. Aan luitenant Stone en inspecteur Heller de taak dit te voorkomen 23.40 GD Blue Collar - Kampf am Fliessband, Amerikaanse speelfilm uit 1977 van Paul Schrader. Met: Richard Pryor, Harvey Keitel, Yaphet Kotto e.a. Zeke en Smokey werken aan de lopende band In een autofabriek. De werkomstan digheden zijn slecht en het sa laris is laag. Ze besluiten de bedrijfskluis te legen, maar vinden niet meer dan 600 dol lar. Wel vinden ze bewijzen voor illegale praktijken en daar willen ze hun voordeel mee 01.25-01.35 Hsuts DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg il, cursus econo mie, les 2: Consument en pri- vèbudget 18.30 Hallo Spencer, kinderserie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tageaschau met weerbericht 20.15 Abenteuer Natur. Afl.: bijen die zich niet bij een volk aan sluiten 21.00 Unerhört - Die Geachichte der deutachen Frauenbewegung von 1830 bla heute, documen taire-serie over de geschiede nis van de Duitse vrouwenbe weging. Afl.3 21.45 Stunde der Fenater 22.15 Daa Juwel der Krone (The ju- wel In the crown), Engelse tv- serie naar de roman van Paul Scott. Met: Judy Parfitt, Geral- dlne James. Wendy Morgan, e.a. Afl.6: Feuerprobe. Susan Bingham krijgt te horen dat haar man gevallen Is. ZIJ vraagt haar zuster Sarah naar Calcut ta te komen, alwaar Ronald Merrick gewond In een lazaret ligt. van hem horen zij hoe Teddie Is omgekomen 23.10 Der Beginn, tv-film van Peter Lillenthal. Met: Kim Parnass, Joachim Wlchmann. Eva Brumby, e.a. de net van school gekomen Rick heeft nog geen zin om te gaan werken, en be sluit een wereldreis, samen met zijn vriend Rolf te maken 00.10 Laatst* nieuws BBC 1 16.50 Children's BBC met Corners 17.10 Ulysses 31, tekenfilmserie. Afl.: The Lost planet 17.35 Sammy's super t-shirt. Engel se speelfilm uit 1978 van Jere my Summers. Met: Reggie Winch, Lawrie Mark, Richard Vernon e.a. 18.35 The Flinstones, tekenfilmserie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, showprogramma 20.35 Every second counts. Nieuw spelshow gepresenteerd door Paul Daniels 21.10 CDThe Colbys, Amerikaanse serie. Fallon wordt scherp in de gaten gehouden door Miles, sinds ze heeft gedreigd met een abortus van zijn baby 22.00 Journaal 22.24 Regionaal nieuws en weerbe richt 22.30 mWhicker's World. Serie por tretten van Engelse emigran ten in Amerika. Afl.5: Living with uncle Sam - more people die of childbite than snakebite (Herh.) 23.25 The sky at night. Terugblik naar aanleiding van de 30e verjaardag van dit programma. Presentatie (nog steeds) Pa trick Moore 00.10 E Lonely are the brave, Ame rikaanse speelfilm uit 1962 van Dabid Miller. Met; Kirk Dou glas. gena Rowlands, Walter Matthau. Favoriete film van Kirk Douglas waarin hij de rol. speelt van Jack Burns, een cowboy, die de moderne tijd niet wil accepteren. Hij bindt een gevecht aan tegen de op rukkende vooruitgang. 01.55 Weerbericht BBC 2 16.03 World Snooker 16.50 Nieuwsoverzicht 16.54 Regionaal nieuws 17.00 World Snooker 19.00 George Formby: No limits 20.20 Tekenfilm 20.30 Education Programme 21.00 World Snooker 21.30 Gardener's world, tuinmagazi- ne met Geoff Hamilton en John Kelly. Ze bekijken een tuin die werd bedreigd door een niet te verhelpen boomziekte 22.00 Now - something else, serie 22.30 mThe Ritz, komische serie, waarin het nachtleven van de jaren 80 centraal staat 23.20 Newsnight 00.05 Weerbericht 00.10-02.05 World snooker ITV 17.00 17.15 17.25 18.15 18.45 19.00 20.00 20.30 22.00 23.00 23.30 00.10 Rainbow Dennis the Menace Emu's Wide World Connexions News at 5.45 About Anglla Through the Keyhole Matlock Diary of a Perfect Murder Speelfilm (1986) Drummonds News at Ten Cross Question The Light at the Edge of the World. Speelfilm (1971). Ge vecht tussen een vuurtoren wachter en een zeerover om de liefde van een schlpbreuke- Lat* Night Final SKY CHANNEL (3 Here comes the weekend. Popmuziek met Anthea Turner en Angelo The DJ Kat Show. Presentatie Linda de Mol. Tekenfilms: Ro ger Ramjet, Dennis, Mask en Popeye Thrillseekers. Actie-serie met de Amerikaan Bob Markworth en de Tsjechische Mlra Slovak The Ghost and Mrs. Muir. Ko mische serie rond Hope Lange Three's Company. Komische serie Spider-Man. Afl.: The Con Ca per. Een politicus en een aan tal misdadigers proberen een bank te beroven die is geves tigd op de bovenste etage van een flatgebouw Emerald Point Afl.: Lost and Found. Drama-serie. Harlan en Hilary proberen Glenn In te wijden in 'het goede leven' Wagon Train. Afl.: The Rutt- ledge Munroe Story. Ruttledge Munroe lijkt een aardige boe renjongen. In werkelijkheid is hij een genadeloze moorde- SUPER CHANNEL Ulysses 31 [3 Music Box live met Simon Potter S3 Countdown met Adam Cur ry Black Beauty. Verhaal geba seerd op het jeugdboek van Anna Sewell. Moon Jumper. Nleuw-zeeland- se serie over een meisje en haar paard. Game Show Wild World. Natuurserie Some mothers do 'ave 'em. Komische serie met Michael Crawford The Challenge. Australische drama-serie Super Channel News. Euro- pees nieuws met John Suchet Super Sport Tales of the Unexpected IS Rox Box. Popmuziek uit België met Ray Cokes CSRockJn at the speed of light [3 Power Hour Boogie Box IS Chart Attack with Simon Potter 0 Maximum Music Box S3 The Face TV 5 i La Fulte. Tv-fllm over geheu genverlies en krankzinnigheid i Monsieur Nadar a Marseille. Documentaire I Calibre. Misdaadroman I Récréation l Des chiffre* et des lettres I Les Noces de Figaro. Komi sche opera van Mozart. De vler delen werden opgenomen tij dens het Alx-en-Provence Fes tival I Una Nuit Bordeaux. Documen taire l Calibre. Misdaadmagazine l Thalassa. Maritiem magazine l Journal Télévtsé I Formule 3 A Nogaro NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slecht horenden TELEAC 10.05 Personal Computer II, les 7. (herh.) 10.35-11.05 Ca va?, cursus Frans voor beginners, les 20 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden RTBF 1 08.30 Nouba nouba, gevarieerd kin derprogramma. 09.30-10.00 spreek met ons me*. Les 27: een gekke wasauto maat. Les 28: Johan's lieve lingsmuziek 10.40 Interwallonii: Paravosotros, programma voor Turken 12.00 Rox Box, gevarieerd Jongeren programma DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Sportschau 10.50 An hellen Tage.„ aus dem Inn- vlertel. (herh.) 11.35 Vorsicht, Fallel 12.10 Aspekte 12.55 Persoverzicht DUITSLAND 2 11.30 Biotechnologie, Informatieve serie. Afl.4: Micro-organismen contra mlcro-organlsmen 12.00 Nachbarn in Europa, informa tief magazine voor buitenlan ders en Duitsers DUITSLAND 3 09.00 Tv-cursussen 09.00 News of the week 09.15 Actualitós 09.30 Englisch für Anfënger, cursus Engels. Afl.23. (herh.) 10.00 Avec plalsir, cursus Frans. Afl.: 16: Vral les vacances 10.30 Das Fahrrad, informatieve se rie. 11.15 Fernuniversitit lm III: Kurt Le- win 1/ Sozlale Integration durch Weiterbildung II BBC 1 07.45 TV-cursussen 09.30 Superted 09.35 Dogtanian and the three Mi kehounds, tekenfilmserie 10.00 It's wicked 12.00 Brother of the wind, film r Dick Robinson SKY CHANNEL 12.05 IS The Pat Sharp Show. Pop- 12.35 (3 Popformule SUPER CHANNEL 07.00 (3 Boogie Box 08.00 Funbus. Presentatie: Josephi ne Buchan en Wayne Jackman 11.30 IS Rox Box met Ray Cokes 12.30 0) Chart attack RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 19.02 AVRO: De burgemeester Is Ja- 20.02 nSrV: Water en vuur. 21.02 Mengpaneel. 22.02 NCRV-Vrijdag-sporl. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 0242 Oh. wat een nacht. 05.02 Ook goelemorgen RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 Nederlands Hitwerk 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Minjon magazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondsplts. 19.02 VOO: Curry Van Inkel 22.02 Countdown cafó RADIO 4 16.00 Crème du Baroque. 17.20 De cantates van Bach 18.00 NOS: Nieuws. 18.02 Aspekten van de kamermuziek. 19.00 De bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concert Podium. 22.00 Horizon. 2240 NOS Jazz RADIO 5 16.30 VPRO: Welingelichte kringen. 17.46 O.V.: De Nederlandse Antillen. 17.56 NOS: Mededelingen en nieuws 18.10 EO: België totaal. 1840 P.P.: Uitzending van de PSP. 1840 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 de schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 2140 Theologisceh verkenningen REGIONAAL Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 1740 Actu aliteiten 18.00-20.00 Leiden Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond 1640 Radio Rijnmond Getapt, talk show. 17.00-18.00 Gevarieerd nieuws programma BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 1943 Voel je thuis, voor migranten. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Passage '87. lichte muziek. 2140 De taalstrijd, herh. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 2340-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.00 Focus. 17.10 Radio Twee met Poptetefoon 19.10 Funky Town. 22.05 Boem boem. 2340-02.00 Twee tot twee. BRT 3 1640 Tsjechische Phllharmonle o.Lv. Vaclav Neumann. 17.00 Byzantijnse gewijde muziek. 18.10 Actueel. 1840 Belgen spelen gitaar. 19.00 Dossier 19.45 Home Made. 2040 Staatskapelle - Dresden o.l.v. Herbert Blomstedt. 22.00 Actualia. 22.15-2345 Nieuwe muziek MORGEN 07.03-11.03 TROS: TROS Nieuws 07.09 Natuurrubriek. 07.20 Het weer. 0740 NOS: Nieuws 0740 Uitgaanstips. 0748 Toerisme. 06.06 TROS Aktua. 0644 Ontbijtgast van de week. 09.03 Introductie Prijzenslag. 09.05 Ontbijtgast v.d. week. 0940 Overz. kranten. 09.30 Recept van de dag. 09.45 Kieskeurig. 0947 Introductie Kamerbreed. 10.06 Shownieuws. 1040 Prijzenslag. 1040 Kieskeurig op wielen. 1040 Sportagenda. 1040 Finale prijzenslag. 11.03 TROS Kamerbreed. 12.00-17.06 TROS Nieuws Show RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De wind. 07.13-10.03 Hallo Hier Hilversum. 08.03 De rode draad. 06.55 Het Socialistisch Strijdlied. 09.03 Het weer dit weekend. 10.03 De stand van zaken. 11.03 De weg naar Brussel 12.03 Wegens vakantie gesloten. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 0740 Rabarbara. 06.03 Pop non stop. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Lost Vast special. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 AVRO: Affiche - 4. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert, Liederen voor sopraan en piano. 12.00 VOO: Strauss Co. RADIO 5 09.00 NOS: Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 0945 Waterstanden. 0940 FEDUCO: Meer culturen m een land. 09.45 Dag dokter. 10.00 Taal van alledag. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-Thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Hallo Nederland. REGIONAAL Radio Weet: (vla FM- frequentie Radio 1) 11.00-1340 Aad de Korte met muziek uit de regio. Ge sprekjes. muziek (van koormuziek tot new wave), agenda. Radio Rijnmond 10.00 Nieuws 10.03 Een uur amuse ment. 1140 Nieuws. 1143 Thema-uit zending. 12.00 Nieuws. 1243 Wat nu weer?. Programma met regionale ver rassingen BRT 1 0541 Met 1 wakker. 0640 Voel je thuis. Een programma voor en door migranten. 10.03 Onze keuze. Kritisch overzicht. 11.03 Het Kraaienest. 13.15 Matinee BRT 2 0540 Welkom Weekend. 06.12 Te bed of niet te bed. Een pro gramma voor horizontaal en verticaal. Presentatie: Jos Ghy- 1043 Buitenspel. Programma met veel aandacht voor sport. 1140 De Vlaamse top tien. 12.00 Top 30. De nationale hitparade. 14.00 Radio Rijswijck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 0640 Ochtendvariaties 10.00 Woord programma. 1140 Harmonies en Fanfare*. 12.00 Tafeltnuziek. 13.15 Keuze voor discofleten.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 19