Knaak" tast vrijheid ^oordwijks strandleven aan Festival en markt BIJZONDERHEDEN -PRINS (PVDA): Roel Baaima legt zakenman in de watten dllegom aan kop in competitie IDEN OMGEVING EeidóaQowumt DONDERDAG 23 APRIL 1987 PAGINA 13. HlTENLUST WIL IN tASWIJK BOUWEN «r ;ISTGEEST De woningbouwvereniging Buitenlust vf een rustig bouwjaar achter de rug. Wel wordt er «gewerkt aan de renovatie van diverse bouwprojek- %a afronding daarvan zal gekeken worden welke ;ten dan eventueel nog voor renovatie in aanmer- tomen. Gisteravond, tijdens de algemene ledenver- ting. werd dit door voorzitter A. E. van Kempen deeld. „In 1988 hopen wij in het Oegstgeester Jan XIV Haaswijk 54 woningwetwoningen te kun- ipleveren. Het betreft 4-kamerwoningen, een 8-tal igen met plat dak en een aantal gestapelde wonin- 1e planning is zo goed als rond en hopelijk kunnen november van dit jaar met de bouw starten". Van ?n heeft J. Zaalberg als voorzitter van Buitenlust rolgd. De oud-voorzitter Zaalberg, die vele jaren zijn •Ven aan de woningbouwvereniging wijdde, zal offi- rtfafscheid nemen op 15 mei om 16.00 uur in het ge- ecentrum aan de Lijtweg. Man bedreigt ex-vriendin LISSE Een 20-jarige Noordwijker bedreigde vannacht rond half vier een bewoonster van de J.C. de Haanstraat in Lisse. Hij wilde met haar op de vuist. De vrouw waarschuwde de politie, die de hevig te genstribbelende man ter afkoeling naar het bureau in Sassenheim bracht. De man wordt vandaag gehoord. Waarschijnlijk ging het om een relatie-pro bleem. Inbraak caravan ZOETERWOU- DE Inbrekers hebben de afge lopen week toe geslagen in een stacaravan in Zoeterwoude- dorp. De caravan stond geparkeerd bij camping De Jong aan de Westeindseweg. De dieven bra ken de caravan open en namen een kleurentele visietoestel en een radiocasset terecorder mee. Twee branden in Noord wijk NOORDWIJK Een brand ach ter een woning aan de Achterweg heeft gisterochtend om tien uur een nabij gelegen schuur ver woest. Het 8-jarige zoontje van de bewoners speelde in de schuur met lucifers. De Noord wijkse brandweer moest 's middags in ac tie komen bij een brand in de Noordduinen bij de trimbaan. Daar brandde om drie uur een stuk duin van 30 bij 10 meter af. Een 12-jarig jongetje uit Warmond speelde er letterlijk en figuurlijk met vuur. Omdat het om een hoog gelegen stuk duin ging, heeft de brand zich niet verder kunnen verspreiden. Twee ton voor beweegbare brug Vlietland VOORSCHOTEN Het college van Gedeputeer de Staten heeft besloten een bedrag van 200.000 gulden beschikbaar te stellen voor de aanleg van een beweegbare voet-fietsbrug over de Vliet tussen Vlietland en Voorschoten ter hoogte van de ijs baan. Het ministerie van landbouw en visserij en de gemeente Voorschoten dragen een zelfde be drag bij. Hiermee is een oplossing gevonden voor de extra kosten die een beweegbare brug met zich meebrengt. De aanleg van de brug kost nu in to taal 1,6 miljoen gulden. De gemeente Voorschoten draagt hieraan ruim 660.000 gulden bij, het minis terie van landbouw en visserij ruim 530.000 en de provincie Zuid-Holland 400.000 gulden. De kosten van de bediening van de beweegbare brug komen voor rekening van de provincie. Kermis op Hoofdstraat SASSENHEIM De Onder- nemersvereniging Sassenheim houdt morgen en zaterdag een kermis op de Hoofdstraat in Sassenheim. Het bloemencorso zal dit jaar niet over de Hoofd straat trekken maar over de Parklaan, zodat de Hoofdstraat vrijkomt voor andere activitei ten. Er worden elf kermisat tracties, waaronder een auto scooter, opgesteld. Ook worden veertig bloemenmozaïeken op de Hoofdstraat uitgestald. Op vrijdag kan het publiek van 14.00 tot 21.00 uur terecht, op zaterdag van 10.00 tot 17.00 Toch ontheffing DEN HAAG/NOORDWIJ- KERHOUT De heer H.H. van der Togt mag wel met zijn auto door het Schoollaantje rij den. De Raad van State heeft dit bepaald. Het Schoollaantje is afgesloten voor motorvoer tuigen en is alleen open voor fietsers en bromfietsers. Van der Togt, die aan het School laantje woont, had bij de ge-- meente Noordwijkerhout om- ontheffing gevraagd. Bij zijn woning is een eigen parkeer plaats die alleen via het Schoollaantje bereikbaar is. De gemeente weigerde, maar moet deze ontheffing nu als nog verlenen. tfRDWIJK De vrij- 4 van het strandleven cÜt aangetast wanneer Lfekers een rijksdaalder 4en betalen voor het ittijf in verpachte ildgedeelten, zonder ïfcij een stoel of wind- N-m huren. Dit zei dk'er B. Prins gisteren iin vergadering van de Bjscommissie toerisme. l«het CDA zette vraag- ms bij deze rijksdaal- d 'Smmissie boog zich gister- dl over de strandexploita- np het Noordwijkse strand .Jin de zomer strandtenten ce-units), waar men wat brinken of eten. Ook zijn uches en worden stoelen Windschermen verhuurd, -gedeelte van deze units t geëxploiteerd door de ting Zeebad Noord wijk - >volger van de vroegere Maatschappij Zeebad -, de rest door particuliere pachters, van wie er reeds jaren achtereen een bedrijf op strand uitoefe nen. Om te voorkomen dat men elkaar in de wielen rijdt of de vliegen afvangt, zijn zeer gedetailleerde regelingen ge troffen. Heet hangijzer bleek de beta ling voor het gebruik van het strand binnen het territorium van deze units. Wanneer een gast in een gebied behorende bij een strandtent gaat zitten en gebruik maakt van eigen strandmateriaal (en dus geen stoel of windscherm huurt) dan mag de pachter van de strandtent een rijksdaalder per persoon in rekening brengen. J. Willms (CDA) en B. Prins (PvdA) maakten bezwaar te gen een dergelijke heffing. Prins drong aan op een proef periode om te zien hoe het pu bliek op de betaling reageert. Verder verzocht hij om een nauwkeurige begrenzing van het bij elke unit behorende ge bied. Willms (CDA) voorzag, dat men bij de ene unit voor het verblijf op het strand een rijksdaalder zou moeten beta len en bij een andere niet. Hij drong aan op meer eenheid. Promotion Het PvdA heeft zich eraan ge stoord, dat het rapport Tiede- man (een onderzoek naar de mogelijkheden van de nog op te richten stichting Noordwijk Promotion) voortijdig in de openbaarheid is gekomen. In ^n besloten vergadering had de commissie toerisme beslo ten het in opdracht van de ge meente vervaardigde rapport voorlopig niet naar buiten te brengen, zo zei Prins. Volgens Bonnike hebben de onderne mers het rapport openbaar ge maakt. De Noordwijkse On dernemersvereniging (NOV en de Horeca Vereniging Noord- wijk hebben het rapport Tie- deman in het openbaar afge keurd en mr. Brink opdracht gegeven een nieuw onderzoek te doen. Het rapport Brink laat nog al tijd op zich wachten. Het zou nu per 1 mei verschijnen. De totstandkoming van de Stich ting Promotion Noordwijk blijkt vast te zitten op deze rapportage, aldus M. de Jong (CDA), die z'n ontevredenheid uitsprak over de gang van za ken. Burgemeester mr. Bonni ke had begrip voor de teleur stelling van de commissiele den. „Ik vind dat ze op moeten schieten". Als oorzaken van de vertraging noemde mr. Bonni ke de onderlinge verdeeldheid in de plaatselijke horeca en de tegenstelling tussen de Noord wijkse Ondernemersvereni ging en Horeca Noordwijk. De commissie betreurde een en ander. Het werkt vertragend op allerlei activiteiten, onder meer van de Evenementen commissie. Om alvast iets te doen, kwam wethouder War merdam met de suggestie za terdags een muzikale rond gang door een van de plaatse lijke muziekkorpsen te organi seren. ipisch mbad bij iker Tennis MOND Burgemeester Goekoop van Leiden zal jdag 8 mei het tropische jad bij Dekker Tennis in irmondse Veerpolder op ijke wijze openen. De lijke opening van het bad zal gepaard gaan een Zuid-Amerikaanse zwemshow door Aphro- in een optreden van de ;ing Soul Machine. wembad maakt deel uit feestzaal en is onder van onderwa l-lichting, jetstreams, wa- een licht- en geluidsin- :ie en wordt omgeven tropische planten. Het >oven het zwembad kan ltelijk worden geopend de gasten bij mooi weer an de zon kunnen genie- De watertemperatuur jt tropisch (28 graden) ge en en het bad is verder •lien van een bar. Ook is ■zitruimte aanwezig. De vste aanvulling op het Jer sportgebeuren staat meer ter beschikking He tennissers. Het over- 1 gedeelte bij Dekker lijkt ngeveer compleet gewor- J)e aandacht voor de na- -oekomst is nu gericht op nleg van een driving ran- bor de golfsport in de polder. De eerste golfbal- Ullen in oktober van dit jeslagen kunnen worden. irmloop fiwoningen ERDORP Ook de wo- in in de Leiderdorpse bouwwijk Buitenhof- n-West zijn erg in trek. de 27 premie-A-wonin- ^aarvoor gisteren de eer- jaal werd geslagen door buder J. den Boeft, kwa- 164 aanmeldingen bin- T)e toekomstige bewoners huurwoningen in Lei- rfrp achter. Vlakbij de Jvoningen worden in op- At van de Algemene Wo- bouwvereniging Leider- 25 woningwetwoningen iwd, waarvan de huur de 500 gulden zal liggen, ïuwer van alle woningen !- Aannemingscombinatie xdorp. Het eerstvolgende project in Buitenhof zal alleen uit koopwoningen ■«n: 19 premie-A-wonin- "5 premie-B en 13 premie- >1 iT De bloemendrieling Saskia, Hilda en Lisa (van links naar rechts) is morgenavond ook van de partij in de Hobahohallen. LISSE Lisse staat vanaf vandaag geheel in het teken van het Bloemencorso van de Bollenstreek. In de Hobahohallen is vandaag begonnen met de opbouw van de wagens. Dit karwei wordt morgen voortgezet en 's avonds afgesloten met het aanwijzen van de beste wagens. In de Hobahohallen wordt morgenavond het traditionele Corso Festival gehou den. Morgen en zaterdag vindt in Lisse een grote corso- maj-kt plaats. Zaterdag trekt het veertigste corso door de streek. Burgemeesters, wethouders en raadsleden van Hillegom, Sassenheim en Lisse treden morgenavond tegen elkaar in het strijdperk. Deze strijd (een quiz die de kennis van de deelnemers test) is onderdeel van het Corsofestival in de Hobahohallen. In deze hallen vindt morgen de apotheose plaats van de wedstrijd „Bollendorpen in competitie". Rond middernacht wordt bekend welk dorp deze competitie heeft gewonnen. In de Hobahohallen worden vandaag en morgen de corsowagens opgebouwd. Belangstellenden kunnen er vanavond tot twaalf uur terecht en ook morgen is men, wel iswaar tegen betaling, welkom. De Kanaalstraat (het gedeelte van de Heereweg tot de Julia- nastraat) en de Kapelstraat vormen vrijdag 24 en zaterdag 25 april het decor van de corsomarkt. Op vrijdag kan men er van één uur 's middags tot tien uur 's avonds terecht en op zaterdag van negen uur tot half vijf. Afgehaald worden op Schiphol met een Rolls Royce, vervolgens on dergebracht worden in een zeer luxueus hotel, excursies naar bedrijven en typisch Nederlandse bezienswaardigheden zo als Madurodam, verge zeld van iemand die je eigen taal spreekt, en verder praktisch alles krijgen wat je maar wenst. Het lijkt op een droomreis voor een toe rist, maar het gaat om de begeleiding van de bui tenlandse zakenman die contacten legt met een Nederlands bedrijf. Som mige grote bedrijven hebben daar speciaal personeel voor, maar bij de meeste bedrijven be tekent het bezighouden van de buitenlandse gast toch dat iemand van zijn werk moet worden ge haald en vervolgens de functie van reisleider en entertainer moet gaan vervullen. Leiderdorper Roel Baaima (40) heeft dit gat in de markt opgemerkt en heeft onlangs een organisatie opgezet die de rol van gastheer voor een bedrijf kan overnemen. „Voor zover ik kan inschat ten bestaat er echt behoefte bij veel bedrijven aan iemand die de buitenlandse zaken man deskundig kan begelei den. Voor zover ik weet ben ik ook de eerste in Nederland Roel Baaima verwent de buitenlandse zakenman: per Rolls Royce naar het Crest Hotel. Bijdrage: Frank Buurman. Foto: Wim van Noort die dat doet", aldus Baaima. Roel Baaima is geen onbe kende in de internationale zakenwereld. Vele jaren had hij een eigen toeleveringsbe drijf dat zich richtte op de fa bricage van deuren op groot formaat. „Ik heb mij toen ook beziggehouden met de export en ik merkte eigenlijk vanzelf dat er aan de begelei ding van zakenlieden heel wat verbeterd kan worden. Het ontvangen van buiten landse gasten kost een bedrijf veel tijd en geld; het is uit eindelijk voordeliger om dat in professionele handen te geven vertelt Baaima. De zakenman, of hij nou uit Frankrijk komt of uit Tur kije, uit China, Japan of Rus land, moet op een verant woorde manier worden ont vangen in de optiek van Roel Baaima. Voor het bedrijf kunnen er immers grote fi nanciële belangen op het spel staan. Het begint al op Schiphol. De gast of gasten worden bij de slurf van het vliegtuig opgevangen en ver der geholpen bij de paspoort controle en het afhalen van de koffers. Geen gedoe dus met mensen die met bordjes in de ontvangsthal staan. Het verdere vervoer kan geschie den per taxi, per bus of bij voorbeeld per Rolls Royce. als het bedrijf daar geld voor wil uittrekken. Soms gaat het om hooggeplaatste mensen. In dat geval kan ik zelfs voor een goede lijfwacht zorgen. Verder heb ik contacten ge legd met meer dan 100 tolken en vertalers, dus er is altijd iemand beschikbaar om de gast in zijn eigen taal te woord te staan, contracten te vertalen en dergelijke". Naast de contacten met het bedrijf, waar het uiteindelijk allemaal om is begonnen, kan de gast verder op alle moge lijke manieren in de watten worden gelegd. Roel Baaima heeft zijn informatiemap voorzien van folders van ele gante hotels, exotische eetge- legenheden en Nederlandse bezienwaardigheden. „In principe is alles mogelijk. Een exclusieve zakenlunch op een jacht bijvoorbeeld, of een duik in het Amsterdamse nachtleven". Roel Baaima zal zich door part-time mede werkers laten bijstaan in zijn activiteiten. Voorlopig moest alles eerst nog op gang komen, want ik ben nog maar net begonnen. Maar de vooruitzichten zijn hoopge vend. Iedereen die ik erover spreek is enthousiast, en ik heb al enkele opdrachten binnen Roel Baaima heeft tevens contacten gelegd met de am bassades in Nederland. „Als er landen of buitenlandse be drijven zijn die de verkoop van hun goederen in Neder land willen bevorderen kun nen ze ook bij mij terecht Ook wil ik adviezen gaan ge ven aan zakenlieden die in het buitenland zaken willen gaan doen. Dat gaat in West- Europa nou eenmaal anders dan bijvoorbeeld in het Oost blok, in China of Japan jjLENSTREEK Hille- Ook bij die wedstrijden werd staat nog steeds aan kop Lisse tweede en Sassenheim J competitie tussen de bol- derde. jrpen die deze week Vanavond begint om 20.00 uur it gehouden. Gisteravond een tenniscompetitie in Hille- ^lillegom in de tafelten- gom die vrijdag wordt voort- Ijinpetitie. Tweede werd gezet. Verder is er om 20.00 !en Sassenheim kwam op uur tafeltennis in Sassenheim lerde plaats. Vanavond en om 19.00 uur zwemwed- jt de laatste tafeltennis- strijden in Lisse. Om half ne- A trijd gespeeld. Hillegom gen is er in Sassenheim zaal- ook eerste in de dam-, voetballen voor minder-vali- {e en volleybalcompetitie, den. In het kader van het naderen de bloemencorso, wordt de „balletje-hoog-competitie" vanavond gespeeld alsmede een korfbalschutterswedstrijd. Verder is er jazzballet en zijn er optredens van diverse mu ziekkorpsen en fanfares zoals De Bollenband, de jeugd van Canite Tuba en de Hillegomse Harmoniekapel. Bazar De Nieuwe Weteringse ba sisschool De Regenboog vormt vrijdagavond en zater dagmiddag en -avond het de cor voor een grote bazar ten bate van. de Hervormde Kerk van Oude en Nieuwe Wete ring. Op de bazar worden di verse zelfgemaakte spullen verkocht, geveild en verloot. Het gaat hierbij onder meer om een volledig ingericht poppenhuis, diverse garages en antieke poppen. Voorts is er een rommelmarkt, een Rad van Avontuur, een schietstand, sjoelwedstrijden, roulette, het spel „eenen twintigen", een grote loterij, een grabbelton en tal van kindera ttracties. Openingstij den: vrijdag van zeven uur tot half twaalf en zaterdag van twee uur tot half zes en van zeven uur tot half twaalf. Zijdeschilderingen Lief van der Eijk en enkele van haar cursisten exposeren van vrijdag 24 april tot en met woensdag 20 mei in Hui ze Driehof aan de Dorps straat 27 in Hazerswoude- Dorp diverse zijdeschilderin gen. Op de expositie zijn on der meer shawls, wandver sieringen, kussens en lampe- kappen te zien. Belangstel lenden kunnen er dagelijks van tien uur 's ochtends tot tien uur 's avonds terecht. Simon Stelling De organist van de Alpheuse Adventskerk Simon Stelling geeft vrijdagavond vanaf kwart over acht een concert in de kerk aan de Juliana- straat. Op het programma staan werken van Widor en Reger. De toegang is gratis, er is een collecte ter bestrij ding van de onkosten. De Mei je Roeivereniging De Meije in Nieuwkoop bestaat 15 jaar. In verband daarmee zal op zaterdagochtend 9 mei een rommelmarkt worden gehou den op het Regthuysplein in Nieuwkoop van acht tot twaalf uur. Verder zal er een loterij worden gehouden en worden er pannekoeken voor de bezoekers gebakken. De opbrengst is bestemd voor de bouw van het nieuwe club huis van de roeivereniging. Attributen voor de rommel markt kunnen worden inge leverd bij E. de Gast, telefoon 01725-1552 en N. Draper, te lefoon 01725-3847. Orgelconcert In de Vredeskerk in Kat wijk wordt morgenavond vanaf kwart over acht een orgelconcert gehouden door Herman van Vliet. Het pro gramma bestaat uit werken van Jan Zwart, Joh. Seb. Bach, diens zoon John. Chris tian, Guilmant en Dubois. Na afloop is er een digitaalband je verkrijgbaar waarop een concert staat door de eigen organist van de Vredeskerk, Rob Efferink. Deze speelt werken van Bach, Handel, Wesley, Galuppi, Bijls en een improvisatie van hemzelf. EHBO In het Gezondheidscentrum aan de Kerk weg in Voor hout wordt morgenavond de 48ste jaarvergadering gehou den van de Katholieke Ne derlandse Bond voor EHBO, afdeling Voorhout. De aan vangstijd is acht uur. Na af loop is er bingo. Schieten Leden van de schietvereni ging St. Hubertus kunnen morgen weer schieten. Plaats van het gebeuren: Bar-res- ta uran t Boerhaa ve gelegen aan de Herenstraat in Voor hout. De schutters beginnen om half negen. Schaakspel De Lions Club draagt zater dagochtend om elf uur bij de ingang van het Park Rusthof in Sassenheim het open luchtschaakspel over aan de Sassenheimse schaakvereni ging. In aansluiting op de aanbieding van het geschenk zal de clubkampioen Sassen heim een simultaan wedstrijd aanbinden tegen de jeugd van Sassenheim. Voor de winnaars zijn er prijzen be schikbaar. Deze simultaan- wedstriid wordt gehouden in het clublokaal van de Sassen heimse schaakvereniging, de recreatiezaal van het Rijn lands lyceum. Aanvang half twaalf. Vriendenbal De Zoeterwoudse Sint Jans fanfare houdt zaterdagavond voor de derde maal een vriendenbal in het Muziek centrum. Drie formaties zul len die avond een muzikale bijdrage leveren, de Süszter- wald Musikanten, het Star- trio met muziek uit de jaren zestig en blaaskapel De Ram- meljetsers. Als extra attractie geldt Olga Lowina, de konin gin van het jodellied. Kaar ten zijn verkrijgbaar op de adressen Zonnegaarde 63 (te lefoon 2732), Schenkel weg 69 (telefoon 2144) en Zwaan 62 (telefoon 3323). Open Huis Het transport- en expeditie bedrijf Berbée houdt zaterdag van tien tot vijf uur open huis. Het bedrijf verhuisde twee jaar geleden van het centrum van Hillegom naar het 't Zand, gelegen tussen de Wilhelminalaan en Beeklaan in Hillegom. De nieuwbouw van de onderneming is nu praktisch klaar. Amarylissen De firma Leo Berbee Zo nen in Lisse, kweker van en handelaar in amarylissen, zet van zaterdag 25 april tot en met zondag 3 mei het Belgi sche kasteel Beloeil in bloei. In totaal zijn er meer dan 2.000 Amarylissen (ofwel, 8000 kelken) te zien. Het kas teel ligt vlakbij het plaatsje Ath, 20 kilometer onder Brussel. Belangstellenden kunnen er dagelijks van tien tot twaalf en van twee tot vijf uur terecht. IVN De afdeling Leiden van het instituut voor Natuurbe schermingseducatie organi seert zaterdagmiddag een na tuurwandeling in het bos van Oud Poelgeest in OegstgeesL Tijdens de wandeling wordt aandacht geschonken aan al lerlei voorjaarsplanten, die in bloei staan. De wandeling be gint om twee uur bij de in gang van Oud Poelgeest en zal anderhalf uur duren. Kasteel De popgroep Between the zzz is zaterdagavond te gast in Het Kasteel aan de Concert- weg in Alphen aan den Rijn. Het optreden begint om negen uur. De entree be draagt zeven gulden. Jeu-de-boules De jeu-de-boules vereniging Grand Cru '82 houdt zater dag in het sportpark De Heu vel aan de Heuvelweg te Leidschendam een toernooi voor jongeren van acht tot dertien jaar. Dit promotie- toernooi begint om half elf en eindigt rond drie uur. Het vijfjarig bestaan van de vere niging wordt, bij gebrek aan een eigen clubruimte, don derdag 30 april gevierd in de kantine van RKAVV. Bas De band Bas to the Bone uit Reeuw ijk treedt zaterdaga vond op in De Twee Wezen aan de Oude Haven in Sas senheim. De groep speelt „compromisloze" rock en rhythm blues. Het concert begint om half elf, de toe gang is gratis.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13