Ceidae (Scwuvnt Toeristen laten kassa rinkelen Attractief Kom ideeën verzamelen [amer wil iscale aftrek jeperken 'Laat lepra ook jou een zorg zijn'. Franse premier waarschuwt Suriname Schietpartij blijkt grap "Gratis bloemzaden, Albert." 'Aardig idee, Friesche Vlag." Celdóc (Soincmt Dinsdag 21 april 1987 78e jaargang no. 23786 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Uitgave Westerpers, behorende lot Sijthofl Pers, Apothekersdi]k34,2312 DD Leiden, Postbus 11,2300 AA, tel. 071-122244. Voor abonnementen: 071-313677. Giro 103003. Bank: Amro-Bank N.V. Leiden. Directeur-hoofdredacteur I J. Hallewas, Chef-redacteur Wim Buijteweg. Abonnementen (incl. 6% BTW) per maand f. 23,04 (aut. beta ling), kwartaal f. 68,93, jaar f. 262,35. Klachten bezorging, maandag t/mvri|dag van 18.00-19.00 uur, zaterdag 14.00-15.00 uur tel. 071-122248. Advertenties: (excl. 6% BTW)f. 0,64 pier mm. kleintjes 0,45permm. Losse nummers!. 1.10. HET WEER Droog weer en wolkenvelden, maar ook enkele perioden met zon. Minimumtemperatuur on geveer 6, middagtemperatuur omstreeks 17 graden; aan zee enkele graden lager. Na mor gen warmer, in het weekeinde weer koeler. Zon op: 06.29, onder: 20.49; hoog water Scheveningen: 11.06 en 23.52, laag water: 05.52 en 18.49. (Van onze parlementaire redactie) !N HAAG De fracties van CDA, 'D en PvdA in de Tweede Kamer wil de fiscale aftrekposten voor hogere omens drastisch beperken. Het geld daardoor vrijkomt moet volgens deze ':ties onder meer worden gebruikt voor laging van de hoogste belastingtarie- ie fracties over standpunt dat iagste inkomens nadeel mogen xvinden van nieuw belas- itelsel, zoals dat de commissie- is voorgesteld, de inkomens- blgen voor al- jstaanden die- i te worden ver- jit. Ifiscale specialis- ivan CDA, VVD (VdA zullen vol le week, als in 'weede Kamer de vereenvou- ïg van het be- jngstelsel wordt -faat, op hoofdlii- hetzelfde dpunt uitdra- -I De fracties wil- daarmee voor- jen dat de in- ring van het iwe belasting- fel door politie- onenigheid zou jden gedwars- md. beperking van aftrekmogelijk- en zal zich vol- de Kamer (ten concentre- op de zogeheten rwervingskos- De aftrekmo- jkheden voor Depskosten zijn (ens de fracties onrechte door commissie-Oort ën beschouwing ten. Overigens iet bekend hoe- 1 de voorgestel- - beperking van aftrek zal ople- Daardoor n de fracties niet kunnen jferen in welke e de belastingta- "^en omlaag kun- Lichte hersenbloeding treft BZN's Carola Smit VOLENDAM Carola Smit, de 23-jarige zan geres van BZN is gistermiddag getroffen door een lichte hersenbloeding. Ze is voor onderzoek opgenomen in het AMC in Amsterdam. Carola, die drie jaar geleden Annie Schilder opvolgde bij BZN, was bij haar ouders toen ze zich onwel voelde. Volgens manager Dick de Boer raakte Carola daarna even in coma. Ze viel op de grond, waarna bleek dat ze eenzijdig verlamd was. In eerste instantie werd ze overgebracht naar het stadsziekenhuis in Purmerend, maar de doktoren vonden het beter als ze werd opge nomen in het AMC. Hoewel even is overwogen om direct te opereren, is dit niet gebeurd. Van daag is een groot aantal onderzoeken verricht. Haar toestand wordt door het ziekenhuis bevre digend genoemd. Alle optredens van BZN zijn voorlopig stopgezet. Veel branden in Moskou door defecte tv's MOSKOU Het hoofd van de Moskouse brandweer heeft ge zegd dat veertig pro cent van alle branden die vorig jaar in wo ningen in de Russische hoofdstad uitbraken, te wijten zijn geweest aan gebrekkige tv-appara- ten. „De voornaamste reden van brand is zel fontbranding van de tele visietioestellen waar we ons zo gezellig voor scharenzei brandweer commandant Kononov. Horowitz terug in Concertgebouw AMSTERDAM Pianist Wladimir Horo witz komt opnieuw naar het Concertge bouw. Hij geeft er op 24 mei een recital, die tevens geldt als de première van een korte toernee langs enkele Europese steden. Horo witz (83) trad vorig jaar november voor het eerst na vele jaren weer in Nederland op. De kaarten kostten toen tweehonderd gul den per stuk, maar waren binnen de kortste keren verkocht. Ook de toegangsprijzen voor dit concert kosten weer tweehonderd gulden. De voorverkoop begint donderdag. Concertgebouwdirecteur Sanders kreeg een maand geleden de toezegging van Horowitz dat hij weer naar het Concertgebouw zou komen, de concertzaal die hij volgens San ders beschouwt als „de mooiste zaal ter we reld". f krant ontvangen tussen 18.00 en uur, zaterdags m 14.00 en 15.00 teiefoonnr.071- en uw Want nog dezelfde d nabezorgd. 200. OOO bezoekers meer dan vorige Pasen LEIDEN Tijdens de paasdagen hebben 650.000 buitenlandse toe risten ons land bezocht, een on verwacht hoog aantal. Vorig jaar bezochten 450.000 toeristen Ne derland. Toen viel Pasen echter vroeger en was er sprake van slecht weer. De 650.000 toeristen gaven in totaal circa honderd miljoen gulden uit in Nederland. Het drukst was het aan de kust en in de bollenstreek, waar vrijwel alle ho tels en pensions volgeboekt waren. Ook de Nederlanders trokken er massaal op uit. De enorme paasdrukte leidde tot betrekkelijk weinig verkeersproble men. Alleen gisteren ontstond een groot aantal files. Opmerkelijk noemde de woordvoerder van de verkeerscen- trale in Driebergen de drukte op enke le wegen in Zuid-Holland. Een vlooien markt en een meubelshow in Leiden en Leiderdorp en een boomkweker stentoonstelling in Boskoop, waarop zondagavond op televisie nog de aan dacht was gevestigd, waren de oorzaak van die ongewone drukte. Tijdens het paasweekeinde zijn elders in het land ten minste zes personen bij verkeerson gelukken om het leven gekomen. In Leiden en omgeving hielden auto krakers zich rustig, maar in Den Haag werden tijdens het paasweekeinde 174 auto's opengebroken. Het ging in 80 ge vallen om auto's van toeristen. In Am sterdam bleef het aantal berovingen op straat beperkt tot enkele tientallen en er was nauwelijks sprake van agressivi teit. Het aantal arrestanten in Amster dam de afgelopen drie dagen oversteeg niettemin de 100. Tot die arrestanten behoren nogal wat buitenlanders. De Amsterdamse politie noteerde 500 aan giftes van diefstal uit auto's, meest bui tenlandse. Omdat alle hotels in Zuid-Holland volge boekt waren, zetten enkele Belgen hun tentje op naast een flatgebouw in de Kennedylaan in Oegstgeest. Het paasweekeinde begon zonnig maar eindigde druilerig. Zaterdag konden op het strand de kleren uit; de dagen daarna zoals hier in Madurodam moesten de paraplu's de lucht in. Foto's: MILAN KONVALINKA scriminerende pamfletten verspreid ETERMEER Vier jonge- zijn zaterdagmiddag door >olitie aangehouden op het ;erop, het stadscentrum Zoetermeer, omdat zij vol- de politie discrimineren- pamfletten uitdeelden aan winkelende publiek. De f zijn lid van een groep met naam „Jongerenfront Ne land". Het gaat om twee feenheimers van 19 en 2d en twee Hagenaars van 16 34 jaar. Er zijn 192 pamflet- in beslag genomen, die ge richt waren tegen Afghanen, Tamils en immigranten uit Noord-Afrika. De vier zijn na verhoor naar huis gezonden. (ADVERTENTIE) AUTOVERHUUR F.PRANGE&S Verhuur van luxe auto's en per- sonenbusjes vanaf 30.- p.dag. (ADVERTENTIE) Al twintig jaar vecht de NSL tegen de lepra. Er zijn in de derde wereld nog ruim 10 miljoen slachtoffers van deze afschuwelijke ziekte. Bestrijding en genezing vergen veel geld. Help daarom nu met een bijdrage, zodat lepra ook jóu een zorg is. Giro 50500 Bank70.70.70.929 FRANS-GUYANA BEDUCHT VOOR MEER VLUCHTELINGEN DEN HAAG/CAYENNE De Franse premier, Jacques Chirac, heeft de Surinaamse regering ge waarschuwd voor een eventuele nieuwe stroom vluchtelingen naar Frans- Guyana. Chirac was het afgelopen weekeinde in dit Franse overzeese de partement, waar hij twee kampen voor Surinaamse vluchtelingen bezocht. „Plaats ons niet in zo'n situatie dat wij ons standpunt ten op zichte van het conflict in Suri name moeten herzien", zo ci teerde de radio van Frans- Guyana Chirac tijdens een ge sprek met de Surinaamse con sul in Cayenne. Frankrijk neemt naar eigen zeggen een „strikt neutraal standpunt" in over de toestand in Suriname. De uitspraak van Chirac wijst er volgens commentatoren in Cayenne echter op dat Frank rijk zou kunnen afzien van deze neutrale houding als het opnieuw wordt geconfronteerd met een massale opvang van vluchtelingen. In kringen rond de premier werd geop perd dat Parijs zou kunnen overwegen steun te geven aan het verzet van Ronnie Bruns- wijk. De Franse autoriteiten willen dat de vluchtelingen snel te rugkeren. Er is sprake van groeiende spanningen tussen de verschillende groepen vluchtelingen bosnegers en indianen onderling en tus sen de vluchtelingen en de plaatselijke bevolking. De Franse en de Surinaamse auto riteiten spreken al enige maanden met vertegenwoordi gers van de vluchtelingen over de mogelijkheid van repatrië ring. De vluchtelingen zelf willen niets van terugkeer naar Suriname weten. De Franse premier Chirac (links) bij zijn rondgang door een van de vluchtelingenkampen. Politie schiet twee bijtgrage honden neer ROTTERDAM - De Rotter damse politie heeft vanmorgen twee honden neergeschoten die het in een weiland voor zien hadden op een groepje schapen. De twee honden, een bouvier en een Duitse herder, beten vier lammetjes dood en verwondden vier volwassen schapen. Toen de door de boer gealarmeerde politie zag dat de honden niet in toom gehou den konden worden, werd ge richt op de honden geschoten. LEIDEN Drie personen hebben in de nacht van zaterdag op zondag de politie in de maling genomen. Ze belden vier maal in paniek naar het bureau met de mededeling dat er een schietpar tij was in een woning aan de Condorhorst. Agenten trapten een ruit in om in het pand te kunnen komen. De aanwezigen, een 16-jarige jongen, een 20-jarige vrouw en een man van 31 jaar, verklaarden toen dat het om een grap ging. Zij zijn aangehouden en voor verhoor ingesloten. In de woning werd een luchtdruk wapen en munitie aangetroffen. (ADVERTENTIE) 23 APRILT/M 3 MEI 23 APRILT/M 3 MEI 23 T/M 26 APRIL 29 APRILT/M 3 MEI Dagelijks van 10-18 uur, za. en zo. van 10-17 uur, ma.27en di. 28 aprilvan 10-22 uur. AMSTERDAM Voordelige Trein Toegangbiljetten bij vele NS-stations. Greg Lemond zwaar gewond door kogel LINCOLN Greg Le mond Is gisteren ernstig gewond geraakt bij een jachtongeluk in Lincoln in de Amerikaanse staat Californië. Eén van zijn jachtvrienden wilde een weglopend konijn dood schieten en trof de win naar van de laatste Ron de van Frankrijk in de schouder. De 25-jarige Amerikaanse wielrenner werd per heli kopter naar het Davis Medi cal Centre in de Universiteit van Californië gebracht en onmiddellijk geopereerd. Na de twee uur durende opera tie verklaarde de medische staf, dat zijn toestand ern stig, maar niet levensgevaar lijk was. Lemond zal ten minste twee weken in het ziekenhuis moeten blijven. Medici deelden mede dat hij na het genezingsproces zijn wielerloopbaan zal kunnen voortzetten, maar deelne ming aan de Tour de France dit jaar is twijfelachtig. Lemond kondigde kort voor het jachtongeluk zijn terug keer in het wielerpeloton aan. De Tourwinnaar was genezen van een polsbreuk, opgelopen in een valpartij tijdens de Tirreno-Adriatico half maart. De Amstel Gold- race van zaterdag aanstaan de had hij uitgekozen als zijn eerste wedstrijd in de aan loop naar de Giro d'Italia en de Tour de France. Sherrif Larry Newman stel de een onderzoek in. Hij verklaarde later dat er spra ke was van een ongeluk was. De onfortuinlijke schut ter werd in shocktoestand in het ziekenhuis opgenomen. Ajax klaar Zowel Ajax als PSV heeft afgelopen weekeinde zijn competitiewedstrijd op een voudige wijze gewonnen. De Greg Lemond Amsterdammers versloegen in een fantasie-opstelling Fortuna S. Mede met het oog op de tweede halve finale te gen Real Zaragoza werd aan zowel Marco van Basten als Jan Wouters rust gegund. Maar dat ook de reserve bank van Ajax kwaliteit ge noeg biedt om de meeste competitie-tegenstanders eenvoudig het hoofd te bie den, bleek eergisteren in Sit- tard (1-3). PSV versloeg in Eindhoven FC Den Bosch met 6-1. Vooral het optreden van Frank Arnesen en Jurrie Koolhof was opmerkelijk te noemen. Na de wedstrijd hield de Eindhovense politie twaalf supporters aan we gens gewelddadigheden en verboden wapenbezit. Allen zijn inmiddels weer op vrije voeten gesteld. (ADVERTENTIE) Als de klanten van de 100-jarige Albert Heijn deze week een fles Friesche Vlag Goudband of Flalvamel koffiemelk kopen, krijgen ze gratis een zakje bloemzaadjes voor blauwe korenbloemen. Dankjewel, Friesche Vlag Bij Friesche Vlag Goudband koffiemelk, of Friesche Vlag Flalvamel koffiemelk, fles 0.5 liter of 1 liter, een gratis zakje bloemzaadjes Aanbieding is geldig t/m zaterdag 25 april a s. 'Zolang de voorraad Nederland had dit Paasweekeinde 650.000 gasten van elders binnen zijn toch al zo goed gevulde grenzen. Vooral uit West-Duitsland, maar ook uit andere ons omringende landen, waren ze in groten getale komen opdagen. En dat hadden we niet al leen aan onze attractiviteit, maar vooral ook aan het mooie weer te danken. Vooral op Goede Vrij dag en Paaszaterdag - de dagen waarop wordt be paald wat het reisdoel zal zijn - was dat bijzonder aanlokkelijk. De hotels zaten dan ook snel propvol en bij de bekende attracties was het dringen gebla zen. En of het nou in het weer zat, in de attractivi teit of om wat voor aanlokkelijke reden dan ook, de Leidse Courant was zaterdag in de losse ver koop weer in een mum van tijd uitverkocht. Toch maar beter een (proef-)abonnement nemen. De Leidse Courant wil ik best twee weken proberen. Gratis en geheel vrijblijvend. Voorletters: Adres: Postcode/plaats: Telefoon (voor controle bezorging): In een open envelop zonder postzegel opsturen naar de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag. N B Indien daartoe aanleiding bestaat, kan een verzoek om een proefabonnement nor- den geweigerd.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 1