Eeidóe 6oma/rit Kustgebied overstroomd door toeristen O 1 L, n O c Ie Veerboot naandag laven ngesleept Deel officieren beëindigt opstand Bon: Prettige Pasen Leidse Courant met kabelkrant in de Meren wijk Eieren Zaterdag 18 april 1987 78e jaargang no. 23785 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Uitgave Westerpers. behorende tot Si)thofl Pers, Apothekersdijk 34,2312 DD Leiden, Postbus 112300 AA, tel. 071 122244. Voor abonnementen: 071 -313677. Giro 103003. Bank: Amro-Bank N.VLeiden. Directeur-hoofdredacteur IJ. Hallewas, Chefredacteur Wim Buijteweg. Abonnementen (incl. 6% BTW) per maand f. 23,04 (aut. betaling), kwartaal f. 68,93, jaar f. 262,35. Klachten bezorging: maandag t/m vrijdag van 18.00-19.00 uur, zaterdag 14.00-15.00 uur tel. 071-122248. Advertenties: (excl. 6% BTW) f. 0,64 per mm, kleintjes f. 0,45 per mm. HET WEER Droog en zonnnig. In de vroe ge ochtend nog enkele mist banken. Middagtemperatuur van 15 graden op de Wadden eilanden tot 22 graden plaatse lijk in het zuiden van het land. Tot matig toenemende wind. Zon op: 06.35; zon onder: 20.44. Scheveningen hoog water: 07.19 en 19.53. Laag water: 02.56 en 15.05 uur. ortvlieger zet ïiphol op stelten [PHOL Een sportvlieger uit het duitse Almersbach krijgt zijn toe fje, een eenmotorige Cessna 172, erug als hij een boete heeft betaald [500 gulden. Het openbaar ministe- Haarlem heeft dit gisteren be- omdat de Duitser eerder op de het luchtverkeer boven Schiphol nig in de war stuurde dat de ver sleiding in de toren zich genood- zag al het luchtverkeer 20 minu- p te houden. Het gevolg was onder re dat twee grote lijntoestellen niet en landen. „Hij vloog overal dwars ïeen", aldus de rijkspolitie, die de vlieger direct na diens landing ver- lerde. Zwemmen voor Unicef SLAGHAREN Op dinsdag 21 april wordt in het „Fujibergbad" van het Po nypark Slagharen het startschot gege ven voor de door de KNZB en Unicef gezamenlijk georganiseerde actie „Zwemmen voor Unicef". Met deze ac tie willen zowel Unicef als de KNZB alle 400.000 deelnemers aan de nationale zwemvierdaagse 1987 bewegen zich te laten sponsoren. Het geld wordt be stemd voor een aantal kleinschalige land- en tuinbouwprojecten in Maureta- nië, Ghana en Vietnam. Met deze pro jecten op dorpsniveau wil Unicef een nieuwe impuls geven aan de strijd tegen de honger in die landen. De TROS-tv maakt opnamen van het evenement in Slagharen, dat om twee uur 's middags begint. VS ten strijde tegen obscene taal in ether WASHINGTON De Amerikaanse re gering gaat optreden tegen omroeppro gramma's waarin obscene en onfatsoen lijke taal wordt gebezigd. Een over heidscommissie liet brieven uitgaan naar een aantal radio- en televisiesta tions, waarin gewaarschuwd werd dat er in de toekomst zware straffen zullen volgen als zij hun leven niet beteren. Die straffen kunnen bestaan uit boetes maar ook uit intrekking van de zend vergunning. Vooral het taalgebruik van disc-jockey's zou niet door de beugel kunnen, maar ook de uitzending van een toneelstuk over de fantasieën van een homofiel heeft morele verontwaar diging gewekt. LEIDEN Sijthoff Pers, uitgeefster van onder meer de Leidse Courant, gaat binnenkort een kabelkrant verzorgen in de Leidse Merenwijk. De Stichting Kabelnet Merenwijk (SKM) die het ka belnet in de Merenwijk exploiteert, heeft een overeenkomst ge sloten met Sijthoff Pers. De Leidse Courant zal daarbij voor dei berichtgeving zorgen. De kabelkrant zal dagelijks worden uitge zonden in de ochtend- en middaguren. De SKM heeft in totaal ruim 5.500 aansluitingen. Omroep Rijnland is gistermiddag tot overeenstemming gekomen met het Leidsch Dagblad over de uit zending van een kabelkrant. Dat betekent dat er met ingang van 1 juli in de Leidse regio en de Bollenstreek een kanaal komt met kabelkranten van afwisselend Omroep Rijnland en het Leidsch Dagblad. Het algemeen bestuur van de gemeenschappelijke rege ling die het kabelnet in de Leidse regio en de bollenstreek be heert, moet op 27 april daar nog wel mee akkoord gaan. Pag. 13: Merenwijk krijgt twee kabelkranten NAAR HOTELS IN APELDOORN LEIDEN De VVV-kantoren in de Zuidhollandse duin- en bollenstreek worden sinds gisteren overspoeld door toeristen; het personeel werkt onder hoogspanning. Een baliemedewerkster zei het als volgt: „Het is chaotisch. We werken op ons tandvlees". Er is in het gehele gebied en zelfs ver daarbuiten praktisch geen accommodatie meer. De VW in Katwijk aan Zee bijvoorbeeld moest de veelal Duitse paastoeristen gisteren al naar hotels in Apeldoorn en Dordrecht verwijzen. De directeur van de VVV Zuid-Holland in Delft (ook vol) gaf reizigers in overweging „daar waar ze zich momenteel in Nederland bevinden te stoppen en een hotel te boeken, daar te blijven of de volgende dag met de VVV in de plaats waar zij willen vertoeven te informeren of er nog een plaatsje vrij is". De VVV zag het echter voor deze toeristen ook voor vandaag somber in om een hotel of pen sion aan de kust te bemachtigen. „Als het weer zo blijft wordt bovendien nog een twee de golf toeristen verwacht", aldus de VVV. Heel erg druk was het gisteren bij de VVV in Noord wijk, waar vanaf 's morgens vroeg tot in de avond zes personeelsleden continu groe pen van 20 tot 50 zoekende toeristen moesten helpen. Velen moesten worden doorverwezen naar de dure hotels in Scheveningen. Maar ook daar werd het in de loop van de avond passen en meten en leek alles volgeboekt te raken. De directeur van de VVV-Noordwijk liet we ten dat toeristen al bij de grens de VVV's moesten bellen om te horen waar er nog plaats zou zijn. „Dan besparen ze zich een lange rit en een grote teleurstelling". Hij wees er op dat voor de paasdagen alle goed kope hotels en pensions al in oktober van het jaar daarvoor zijn besproken. Mensen die op de bonnefooi komen gaf hij weinig kans meer. BRUGGE De veerboot ld of Free Enterprise, die i maart voor Zeebrugge eisde, wordt waarschijn- maandag naar de haven Zeebrugge worden ge- Alle voorbereidingen len genomen om het dat 15 graden slagzij tte na de storm van vori- ireek weer recht te zetten an de zeebodem te lichten, ens de bergers wordt de root maandag gedeeltelijk epompt en vervolgens een ligplaats in de Zee- se voorhaven getrokken, eddingsdiensten beginnen ïoedelijk pas dinsdag te en naar de overige slacht- van de scheepsramp, 'ns de hele operatie zal het havengebied rond Zee brugge hermetisch worden af gesloten. De rechtbank in Brugge is een onderzoek gestart om te weten te komen hoe en wie er in ge slaagd is filmbeelden te maken van het interieur van de Her ald of Free Enterprise vlak na de berging. De Westvlaamse gouverneur had een verbod afgekondigd om het vaartuig te benaderen of te betreden. Toch slaagde een cineast erin beelden te maken van de cha os binnenin het schip. Deze beelden werden op de Britse televisie uitgezonden. De BBC liet weten geen opdracht te hebben gegeven voor dergelij*- ke beelden. cusleeuwtje lens matinee beslag genomen ÏTSTERTILLE Een i drama heeft zich giste- afgespeeld rond het on- s opgerichte kindercircus ina" uit Westergeest. Tij de middagvoorstelling in tstertille kwam de rijkspo- van Kollum in samenwer- met de gemeentepolitie Achtkarspelen en verte- voordigers van de AID de n maanden oude leeuwin i in beslag nemen. Eige- Van der Ploeg bleek niet de vereiste papieren te hikken. Nadat in eerste intie Van der Ploeg werd. ocht het dier in bewaring emen, werd Pasja gister- id door de beheerder van landelijk opvangcentrum Apenhof in Barneveld genomen. „We zijn hier bij circus allemaal diepbe- Id. Pasja was onze attrac- n at uit mijn hand", aldus angeslagen eigenaar. ant ontvangen 7 Bel tussen 18.00 en ur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 teleloonnr.071-122248 en uw krant nog dezelfde avond nabezorgd. SPANNING ARGENTINIË EBT WEG: BUENOS AIRES De of ficieren van het opstandi ge 14e infanterieregiment in Cordoba „hebben een einde gemaakt aan hun actie", zo heeft de opper bevelhebber van de Ar gentijnse landmacht gis teravond bekendgemaakt. Het 14e regiment, dat bij Cor doba 70(5 km ten noordwes ten van Buenos Aires is ge legerd, was donderdag in op stand gekomen naar aanlei ding van het royeren van commandant Ernesto Barreiro. Deze werd uit het leger gezet nadat hij had geweigerd voor een rechtbank te verschijnen op beschuldiging van het schenden van de rechten van de mens. Majoor Barreiro vluchtte gistermiddag weg uit het kamp van Cordoba, waar na de militairen een einde maakten aan hun rebellie. Het beëindigen van de rebellie was voor sommige politici ge noeg aanleiding om voor te stellen de afkondiging van de staat van beleg, waartoe het parlement op het punt stond te besluiten, op te schorten. De regering had eerder laten we ten geen vergeldingsmaatrege len te nemen tegen de opstan delingen. Het leger was overi gens wel in staat van paraat heid gebracht en bereid nu een aanval voor op opstande lingen van een garnizoen in Campo de Mayo. Wereldrecord paasvuur ESPELO Het wereldrecord paasvuur bouwen is door de Holtense buurtschap Espelo royaal gebroken. Notaris A.J. Westmaas uit Markelo legde gisteren notarieel vast dat de officieel gemeten hoogte 27 meter en 87 centimeter be draagt. De doorsnee is 26,80 meter en de inhoud is bij be nadering bepaald op vijfdui zend kubieke meter. Morgenavond om acht uur ontsteekt burgemeester mr. Ridder van Rappard voor tien tot vijftienduizend mensen het paasvuur officieel. De paasbult wordt in vlammen gezet met vuur dat door veertig Espelose estafettelopers wordt opge haald uit Neede, waar de paas vuurbouwers tot nu toe met 16 meter en 18 centimeter het re cord in handen hebben gehad. Het Espelose record zal wor den ingeschreven in het Guin ness Book of Records. Vanaf 1 november vorig jaar heeft een ploeg van ongeveer honderd Espeloërs aanvankelijk alleen op de zaterdagen aan de paas bult gewerkt. De afgelopen maanden waren er dagelijks mensen voor in touw. ADVERTENTIE Eieren blijken een inspiratiebron te zijn voor allerlei merk waardige recordpogingen. Maar niet meer de recordpoging wie met Pasen zoveel mogelijk eieren weg kan werken. Die tijden zijn voorbij, niet alleen door de veranderde eetgewoonten, maar ook door de andere manier waarop de paasdagen wor den doorgebracht. Vroeger bleven de mensen thuis en aten ei eren. Nu gaan ze, aldus de directeur van een grote pluimvee coöperatie, naar pretparken en eten er patat-mèt. Over de scharrelkippen, de eierworsten en de in de fabriek geschilder de paaseieren een reportage op de voorpagina van Finale. wivuiux.m VERDER IN FINALE Twee jaar geleden over leed partijleider Hoxha, onder wie Albanië zich in een isolement werkte. Twee jaar later blijkt er echter weinig veranderd. Albanië staat nog steeds alleen. Deze week is de landelij ke campagne tegen een verdere verspreiding van de ziekte aids begonnen. Maar wat gaat er door mensen heen die welis waar nog geen aids heb ben, maar wel met het virus zijn besmet? Een pagina vol toeristische informatie. Een interview met voetballer Willem Kieft, die denkt dat Ruud Gullit en Marco van Basten het zullen gaan maken in „zijn" land Italië. Jeugdcoach Peter Entrop van de Nederlandse Cricketbond meent dat de jonge garde veel meer wedstrijden moeten kunnen spelen wil cricket in Nederland niet ten onder gaan. De bijna zeventigjarige Kirk Douglas heeft zich nog een keer laten strikken voor het maken van een film met Burt Lancaster. INKLEUR Tamils doden 107 passagiers COLOMBO Tamil-guerril- lastrijders hebben gisteren in het noordoosten van Sri Lan ka 107 buspassagiers vermoord bij een aanval op drie bussen. Volgens een regeringswoord voerder werden minstens zes tig personen gewond. De guer rillastrijders hielden op de weg tussen Trincomalee en Polona- ruwa drie bussen en twee vrachtwagens staande en dwongen de inzittenden uit te stappen. Zij verdeelden de pas sagiers in twee groepen: Sing- halezen en Tamils. Daarna openden zij met automatische wapens het vuur op de Sing- halezen. De krant van vandaag is voor een lang weekeinde bestemd. Er staat genoeg in te lezen. Het laatste nieuws. De Paasdrukte, natuurlijk. Een katern vol met nieuws uit stad en omtrek en de Paasfinale. Geen Paasnummer of er staat iets in over het Paasei, nu zelfs over de eierindustrie. Verder kunt u lezen over Albanië, Kirk Douglas, enfin te veel om op te noemen. Ook al ontvangt u dan maandag (Tweede Paasdag) geen krant, deze editie is genoeg om de Pasen door te komen. Overigens, dinsdag zijn we er weer. Met meer nieuws en achtergrond verhalen. De Leidse Courant, echt een krant om naar uit te kijken. De Leidse Courant wil ik best twee weken proberen. Gratis en geheel vrijblijvend. Voorletters: Adres: Telefoon (voor controle bezorging): In een open envelop zonder postzegel opsturen naar: de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag. NB. Indien daartoe aanleiding beslaat, kan een verzoek om een proefabonnement wor den geweigerd.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 1