Alkemadese brandweer voor half miljoen in het nieuw JOUR NAAL Proef met bediening op zondag voortgezet JEUGD WIL STRENGERE STRAF BU VANDALISME Brandweerkazerne ter discussie Bewoners Zuidbuurt houden vast aan aanleg trapveldje ons^brk HiUtlliJ LEIDEN OMGEVING £cidócSomcmt WOENSDAG 15 APRIL 1987 PAGINA ALPHEN AAN DEN RIJN De provincie Zuid-Holland zet dit recreatieseizoen de proef met de zondagsbediening van alle bruggen in het Zuidhol landse deel van de zogenoem de „staande mastroute" voort. Het gaat onder meer om de hefbruggen over de Gouwe in Waddinxveen, Boskoop en Al phen aan den Rijn en de 's- Molenaarsbrug over de Hei mans- en Woudwetering in Alphen aan den Rijn. De be diening heeft plaats op zon- en feestdagen tussen 10.00 en 18.00 uur. De „staande mastroute", waar op met name de zeilers dus niet hun mast hoeven te strij ken is een belangrijke route voor recreatievaart en ver bindt het Deltagebied met het IJsselmeer. De route loopt vanaf het Hollands Diep naar het noorden via Dordrecht, Gouda, Alphen aan den Rijn en Amsterdam. Het gaat daar bij onder meer om de vaarwe gen Hollandse IJssel, Gouwe kanaal, Oude Rijn, Heimans- en Woudwetering, Paddegat, Braassemermeer, Oude Wete ring, Ringvaart van de Haar lemmermeerpolder, Nieuwe Meer en verder de vaarwegen naar Amsterdam. Door de proef met de zondagsbediening kan de recreatievaarder in de periode tussen 16 april en 16 oktober met zo min mogelijk oponthoud op één dag de route in noord-zuid-richting geheel en in zuid-noord-richting na genoeg geheel (tot Amster dam-de Schinkel) afleggen. Voor Zuid-Holland betekent deze proef speciale bediening van vijf provinciale bruggen over de Gouwe en Heimans- en Woudwetering op zon- en feestdagen. Om de doelmatig heid van de bedieningstijden tijdens de proefperiode te me ten zal de provincie Zuid-Hol land bij deze bruggen de scheepvaart registreren en een enquête houden onder de vaarweggebruikers. Het laatste gebeurt in samenwerking met de ANWB. Woningen voor gehandicapten ALPHEN AAN DEN RIJN Burgemeester M. Paats van Alphen verricht vrijdag 24 april de officiële opening van 't Span, een nieuwe woonvoor ziening voor verstandelijk ge handicapte mensen aan het Koningshof 70-80. 't Span be staat uit zes geschakelde een gezinswoningen in een nieuw bouwwijk in Plan Herenhof. In elk huis komen vier men sen te wonen. Initiatiefnemer is de Stichting Philadelphia Voorzieningen. De nieuwe woningen zijn van binnenuit met elkaar verbon den en onderling bereikbaar. Wanneer het nodig zou ziin, kan zonder al te veel verande ringen overgestapt worden op traditionele bouw. De huizen zijn al vanaf februari be woond. In totaal heeft de bouw van de woonvoorziening 750.000 gulden gekost. De huidige bewoners van 't Span variëren in leeftijd van 17 tot 60 jaar. Drie van hen be zoeken overdag de Praktijk school, de Koningin Emma School of de Zonnebloem- school. De overigen gaan over dag naar het Dagverblijf voor Ouderen Woutershof of de So ciale Werkplaatsen Binnenhof en Spoorhaven. Eén bewoon ster werkt als huishoudelijke hulp in een gezinsvervangend tehuis, en éen gaat naar de dagopvang Gading in Leider dorp. Behalve het hoofd van de woonvoorziening de heer G. Leene en het plaatsvervan gend hoofd mevrouw E.L. van Sluys, werken er nog zeven mensen als groepsleiding, twee huishoudelijke krachten en een kokkin in 't Span. In Alphen bevinden zich nog twee woonvoorzieningen van de Stichting Philadelphia, te weten Dukdalf en De Hoeve. Na de officiële opening die "vanaf drie uur 's middags in het kerkelijk en gemeen schapscentrum De Bron aan de Troubadourweg 2 wordt ge houden, is er vanaf kwart voor viif tot half zes de gele genheid de woningen te be zichtigen. Werkloosheid Zuid-Holland verder gedaald LEIDEN De werkloosheid in Zuid-Holland is vorige maand met 2400 afgenomen van 147.100 tot 144.700 (1.6 procent). Deze daling heeft zo wel betrekking op de mannen (1,2 procent) als de vrouwen <2,4 procent). De werkloosheid onder jongeren tot 25 jaar is met 2,9 procent afgenomen. De werkloosheid daalde het sterkst in het gewest Rotter dam (900). In zowel Delft, Den Haag als Leiden daalde de werkloosheid met 400. In maart 1986 daalde de werk loosheid met 3200 (2,2 pro cent). Groen licht voor Chinese pagode ALPHEN AAN DEN RIJN De Raad van State heeft gisteren de bezwaren van de vereniging van ei genaren „Waterrand" tegen de bouw van de Chinese pagode aan de Zegerplas afgewezen. Met deze uit spraak is er een einde gekomen aan 2,5 jaar touw trekken over dit Chinese paleis. Volgens de vereni ging Waterrand hoort zo'n pagode niet thuis in het recreatiegebied Zegersloot. De afstand tussen huizen en pagode speelde daar een rol in want de kortste af stand is nog altijd 350 meter. Verdere bezwaren als te weinig parkeerruimte bij de pagode en het feit dat er al twee horecavestigingen in het recreatiegebied zijn waren ook niet van belang. Het bezwaar tegen de nokhoogte van 13 meter werd als niet ontvankelijk beschouwd. De weg is nu vrij voor Danny Au. Hij heeft nog altijd de kans om zijn pagode klaar te heb ben voor de bouwvakvakantie, zodat de toeristen daar dan kunnen eten en drinken. Springwedstrijd in Hazerswoude HAZERSWOUDE Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan houdt de Hazerswoudse rij- vereniging en ponyclub De Groenendijkruiters een Indoor-springwedstrijd voor pony's en paarden. Dit gebeurt op zaterdag 18 april bij manege Xenophon aan de Rijndijk 79. Er worden meer dan tachtig ruiters en amazo nes verwacht bij het festijn voor de klassen B, L, M en Z. Voor de rubrieken M en Z is er een klassiek en een progressief parcours. De be kende parcoursbouwer de heer De Hoon heeft het hindernissenparcours opgezet. Er is boven dien een electronische tijdwaarneming. Een jury die bestaat uit drie mensen ziet toe op de prestaties van de ruiters met hun rijdieren. De springwedstrijden beginnen 's ochtends om negen uur. LEIDSCHENDAM Uit een enquête over vandalisme onder 465 leerlin gen van dertien basisscholen in Leidschendam is gebleken dat bijna 29 procent zich uitspreekt voor betere of strengere straffen voor de daders. De kinderen, behorend tot de twee hoogste groepen (klassen) van de scho len, kregen vijf vragen voorgelegd. De uitslagen staan in een evaluatie rapport met beleidsaanbeveling over het enige tijd geleden in Leidschen dam gehouden vandalismeproject. Als oorzaken van vandalisme noemde tweederde van de leerlingen „ver veling en/of stoer doen". Zeven procent van de kinderen noemde als oor zaak „leuk vinden", negen procent „geen aandacht thuis". Op de vraag wat er aan vandalisme zou moeten worden gedaan antwoordde 29 procent betere en strengere straffen. Vlak daaronder scoorde met 12 procent „zor gen voor alternatieve bezigheden". Op de vraag wat de kinderen er zelf aan zouden kunnen doen, antwoordde een kwart van de leerlingen „zelf het goede voorbeeld geven". ALKEMADE Alkema de staat aan de vooravond van een forse investering in nieuw brandweermate- rieel. In de komende raadsvergadering beslist de gemeenteraad namelijk over de aanschaf van een nieuwe brandweerauto met hoge en lage druk- pomp inclusief schuimblu- sapparatuur, een aanhang wagen met motorspuit en een nieuw hulpverle ningsvoertuig ten behoeve van de blus- en hulpverle- ningsgroep Roelofarends- veen. De totale kosten be dragen 472.000 gulden. De raadscommissies financiën en openbare werken gingen vorige week akkoord met de desbetreffende voorstellen na dat zij door de Alkemadese brandweercommandant B. Dekker een uitvoerige toelich ting hadden gehad. Op de stoep voor het gemeentehuis stonden toen de gewenste au to's en materialen, afkomstig van korpsen uit Alphen en Utrecht, opgesteld. Als gevolg van de onlangs af gekondigde brandweer- en rampenwet moet de brand weer de kern gaan vormen voor het bestrijden van moge lijke rampen en het verlenen van hulp. Voor het eerst in de geschiedenis is hiermee een taakomschrijving voor de brandweer vastgelegd. Die Brandweercommandant B. Dekker krijgt geheel nieuw materiaal ter beschikking. houdt in dat de taak van de brandweer nu officieel is uit gebreid met de zorg voor het beperken en bestrijden van ge vaar voor mensen en dieren bij ongevallen anders dan brand. Het nieuw aan te schaf fen brandweermaterieel is ge heel volgens de momenteel geldende normen van de nieu we brandweer- en rampenwet en dus inzetbaar in regionaal en groot verband. De oude brandweerauto van Roelof arendsveen was tot 1984 veel te zwaar beladen, zodat er uit een oogpunt van verkeers veiligheid eigenlijk sprake was van een onverantwoorde situ atie. Hieraan werd drie jaar geleden een einde gemaakt door de aanschaf van een tweedehands bestelauto, waar in een deel van de zwaarste hulpverleningsgereedschappen werd ondergebracht. Het is inmiddels noodzakelijk gebleken dat een apart nieuw hulpverleningsvoertuig wordt aangeschaft. Hierin kunnen zowel personeel, blus- en hulp- verleningsgereedschapen als persluchtapparatuur en een schuimvormend middel wor den ondergebracht. Tevens kan de auto dienst doen voor de opvang van licht gewonde verkeersslachtoffers en als provisorische vergaderruimte in geval van calamiteiten. Op het voertuig is tevens een ge luidsinstallatie aanwezig. De nieuwe motorspuit kan achter het nieuwe hulpverlenings voertuig worden gekoppeld. De keuze van de nieuwe brandweerwagens is na gron dige studie .gemaakt door een werkgroep van de blusgroep Roelofarendsveen. Deze werk groep bestond uit brandweer commandant B. Dekker, on dercommandant Th. van Rhoon, bevelvoerders H.C.F.M. Volwater en L.H.J. Akerboom en de manschappen J.W.M. Hoogenboom en A.J. Schouten. De brandweerlieden zijn overal in den lande gaan kijken om ideeën op te doen voor wagens en apparatuur. Wensen van de brandweer hebben ze getoetst aan de di verse voorschriften en moge lijkheden en tot slot is de hele zaak uitvoerig doorgepraat met de brandweerinspectie en de regionale brandweer van Rijnland. Met het oude materiaal is men „de boer op gegaan". Aan di verse handelaren is gevraagd een bod uit te brengen. Het re sultaat van die actie viel erg tegen; men kon er niet meer dan vijfhonderd a negenhon derd gulden voor krijgen. Om die reden hebben B en W nu besloten de gemeenteraad voor te stellen het oude materiaal in te ruilen, hetgeen een aanmer kelijk beter resultaat oplevert, namelijk 3200 gulden. Leden van de beide raadscom missies die het nieuwe materi aal mochten aanschouwen, waren er vorige week una niem van onder de indruk. J. Kret (CDA) was eventjes bang dat het nieuwe materiaal het gemeentebelang van Alkema de verre zou overschrijden, maar brandweercommandant B. Dekker wees hem erop dat de rampenwet de uitgebreide hulpverleningsapparatuur voorschrijft vanwege de lig ging van Alkemade nabij de snelweg. De commissieleden overwogen verder de instelling van een Alkemadese jeugdbrandweer, waaraan ze het oude materiaal in gebruik konden geven. Vol gens de brandweercomman dant echter, is de staat waarin de voertuigen verkeren zodra ze onvoldoende worden onder houden van dien aard, dat ze niet eens meer op de openbare weg mogen komen. Bovendien zijn er onvoldoende stallings mogelijkheden voor handen. 'Het brandweermuseum heeft al laten weten ook geen be langstelling te hebben voor het oude Alkemadese materiaal. WOUBRUGGE Rond de vernieuwing de brandweergarage is men het in Wouh ge nog lang niet eens. De brandweer staat momenteel in een soort noodgeh waar de brandweerlieden onvoldoende genheid hebben zich na een brand of ning om te kleden. Als instructielokaal ii onderkomen totaal onvoldoende. Ook hei bouw van gemeentewerken dient hoogn te worden opgeknapt. In de raadscommissie financiën is enige x geleden het idee geboren te kiezen voor gebundelde oplossing. In de commissie Ri telijke Ordening staat men echter wat tisch ten opzichte van dat idee. Raadslid Van Woerden 11 wenste ook de vestiging - een kampeerboerderij oj beschikbare plek aan de manswetering in de ove gingen op te nemen. Zijn gestie werd door de médei missieleden niet als serieu varen. Ook over verenigingsgel De Wijk is nog lang niet laatste woord gesproken, commissie welzijn is unai van mening, dat het gel zo niet kan blijven. Het doet niet meer aan de i des tijds. De verenigingen gen. Berekend is dat een lift van het gebouw 87.000 den gaat kosten. De ver ming dient echter opk vernieuwd te worden. ZOETERWOUDE De bewoners van de woon kern Zuidbuurt blijven vasthouden aan de aanleg van een trapveldje in hun buurt. Ze lieten dat gister avond weten aan wethou der A. van der Heijden op een informatie-avond in het gemeentehuis over het hergebruik van het ter rein van de voormalige kleuterschool Zonnegaar- de. Er bestaan plannen het terrein te bestemmen voor woningbouw, vol doende parkeergelegen heid en een gedeelte te bestemmen voor groen voorziening en speelgele- genheid voor de kleinere kinderen. De inspraakavond in het ge meentehuis werd door circa 35 mensen bezocht die, naast wat andere ideeën over het betref fende perceel, de aanwezige wethouder A. R. van der Heij den nog eens herinnerden aan de al jarenlang bestaande wens inzake een trapveldje. Dat as pect maakte uiteindelijk een belangrijk onderdeel uit van de discussie. De voormalige kleuterschool vorig jaar juni verlieten de kleuters definitief het gebouw staat al bijna een jaar leeg. De gemeente wil een aantal er is sprake van drie aan de omgeving aangepaste wonin gen bouwen óf het bestaande schoolgebouw verbouwen tot woningen, al zal dit laatste fi nancieel wel haalbaar moeten zijn. De gemeente is trouwens niet van plan de plannen zelf te ontwikkelen maar dat aan een particulier over te laten. De grond met schoolgebouw zal daartoe worden verkocht. Vanuit de buurt zijn wel enke le suggesties naar voren ge bracht. Zo kwam het voorstel in plaats van woningen een aantal garageboxen te bouwen voor de huidige bewoners van Zonnegaarde. Ook is gedacht aan het slopen van de opstal len en het terrein inrichten als speel- en sportvoorziening voor de buurt. Dat is finan cieel volstrekt onhaalbaar, zo liet wethouder Van der Heij den weten. Indien er wonin gen komen de aanwezigen lieten zich daar niet echt nega tief over uit wordt het wel op prijs gesteld de voorgevel- rooilijn zo ver mogelijk naar „achteren" te plaatsen. De idee de wegenloop in Zonnegaarde te wijzigen lijkt geen kans van slagen te hebben vanwege de aanwezigheid van allerei nuts- leidingen in het huidige pa troon van de wegen. De buurt bleef in ieder geval wel de vraag herhalen wan neer het trapveld er zal ko men. Wethouder Van der Heijden zei daarop dat onder handelingen gaande zijn met de commissie ruilverkaveling en dat gedacht wordt aan een lokatie langs het Lange Kerk- pad. Binnen 1 of 2 jaar ver wacht wethouder Van der Heijden dat daar de „eerste bal getrapt kan worden". Om in ieder geval wat sneller uit de brand te zijn werd nog voorgesteld de voormalige kleuterschool zo snel mogelijk te slopen zodat op de vrijgeko men ruimte in afwachting van concrete plannen over de invulling de jeugd alvast een balletje kan trappen. De wethouder zei te verwachten in ieder geval binnen drie maanden duidelijkheid te heb ben over de definitieve be stemming van de ruimte. Bin nenkort zal de commissie ruimtelijke ordening zich over deze materie buigen. L ,/Raaginfobm£1£J AVO-DOET wat écht nodig is Antwoordnr.201, 3800 VB Amersfoort Tel.033 63 5214. Vrouw dodelijk verongelukt De 33-jarige Annemieke H. Lam-den Hartog uit Aarlander- veen is vannacht overleden na een ernstig ongeluk op de Oostkanaalweg in Ter Aar. Door nog onbekende oorzaak raakte het slachtoffer met haar auto in de linkerberm van de weg en botste tegen een boom. Zij is met ernstig letsel naar het Academisch zieken huis in Leiden gebracht, waar zij vannacht aan haar verwon dingen bezweek. Haar zoontje van 4 jaar dat in de auto meer eed is met lichte verwondingen opgenomen in het Diacones- senziekenhuis in Leiden. Haar 2-jarige dochtertje bleef onge deerd. De politie van Ter Aar vraagt eventuele getuigen van het ongeluk zich telefonisch met haar in contact te stellen via nummer 01722-4641. Installatie deken [j De VlietstreeÉ LEIDSCHENDAM De* J.J.P.M. de Graaf zal zater 2 mei in Leidschendam itt vicaris-generaal J.G.M. Zj< geest worden geïnstalleerd deken van het dekenaatL Vlietstreek. Dat gebeurt L dens de jaarlijkse studi" van het dekenaat die evqy vorig jaar wordt gehoudef restaurant Hijdra aan Broekweg in Leidschenf De installatie vindt plaats) 14.00 uur. Het onderwerp L de studiedag is „SamenJ king in het dekenaat". De diedag, waarvoor men zicL de parochiebureaus in de" parochies van het dekei kan opgeven, begint om Él uur en eindigt om 16.00 Deken De Graaf heeft all^ rochies een brief geschrjl over zijn eerste plannen.!* wil inzicht krijgen in wat de parochies leeft aan bestifl' en werkgroepen, in de rar schappelijke omstandighèi van de parochianen, inal voorzieningen voor oudk en jongeren, in het ved gingsleven en in Pax Cm en Amnesty Internatial Verder wil hij op bezoek fl bij de gemeentebesturen el de afdelingen maatschappie werk. Deken De Graaf m in het weekend van 25 ei april naar de parochie Stp seph Opifex in Leidschenili en zal dan voorgaan inl. eucharistievieringen. je Apotheek met postagentschap OEGSTGEEST De O geester apotheker Beker z Haaswijk een combinatie een apotheek en een p< gentschap openen. Het om deelplan VIII van wijk, waar een besche buurtwinkelcentrum n» gebouwd. Beker heeft al vestiging aan de Lijtwej Bromfietser gewond LEIMUIDEN Een 20-ja bromfietser uit Alphen is teren gewond geraakt na aanrijding met een auton list. Het ongeluk gebeurd de kruising van de Wi van der Veldelaan/Heren* /Heilige Geestlaan. Een rige automobilist uit IJmu verleende geen voorrang de bromfietser. Het slachti is met onbekend letsel ove bracht naar het Rijnoord kenhuis in Alphen. Pop De groep Freddie Cavalli The Killers treedt vrijdaga vond 18 april op in Join aan de Weteringkade in Noord- wijk. De band bestaat uit Freddie Cavalli (bas, piano en zang), André Huét (gi taar), J.J. Vrenegoor (drums) en Nick Vos (sologitaar). Dit door SKAN georganiseerde concert begint om half tien. De toegangsprijs bedraagt ze ven gulden vijftig, SKAN-be gunstigers en houders van een CJP moeten vijf gulden betalen. Fancy fair De Mauritsgroep, scouting groep voor lichamelijk ge handicapten, houdt zaterdag een fancy fair in het clubhuis de Kimshoeve aan de Baden Powellweg 2 in Voorschoten van elf tot drie uur. Iedereen is daar welkom. Er zijn spel letjes, het Rad van Avontuur draait, er worden poffertjes gebakken en er is een rom melmarkt De opbrengst komt ook ten goede aan het clubhuis van de scouting groep. Verder is het de be doeling tenten aan te schaf fen voor het zomerkamp. Mensen die spullen beschik baar willen stellen kunnen daarover contact opnemen met Jaques van Hoof, (tel. 071-894607), José Kathmann (071-210072) of Petra en Ca- rolien Vergeer (01711-10509). Wandeltocht Café-restaurant De Duin- poort aan de Langevelder- laan 22 in Noordwijkerhout vormt zaterdag 18 en maan dag 20 april het startpunt van de bos- en duinwandeltoch ten van de Leidse Wandel- vereniging Willen is Kun nen. Tussen negen en twee uur kan worden gestart voor de afstanden 5, 10, 15, 25 en 40 kilometer. Het inschrijf- Muziek geld bedraagt een rijksdaal der, voor deelname aan de 25 en 40 kilometer moet vier gulden worden betaald. De routes gaan door het gebied van de Boswachterij Noord- wijk. Dansavond In restaurant Boerhaave aan de Herenstraat 57 in Voor hout wordt zaterdag een dansavond gehouden. Leden van De Praatwals moeten drie gulden entree betalen, niet-leden vijf gulden. De dansavond begint om negen uur. Ook alleenstaanden zijn hartelijk welkom. Fate De Deense heavy rock-for matie Fate is zaterdagavond te gast in Het Kasteel aan de Concertweg in Alphen aan den Rijn. Het optreden be- De groep High Level tret zaterdagavond op in h Evangelisch Ontmoetini centrum De Ark aan het P képlein in Noordwijk. groep bestaat uit jonge me sen die met muziek en za. hun geloof in de Here Jei willen uitdragen. Het opti den begint om half negen, i: toegang is gratis. Kleding vanavond en op woensdag april weer oude kleding, gt dijnen en schoeisel word\ ingeleverd in Zevcnhoviii Tussen zeven en acht i kan dat bij de voetbalkanti r aan de Stationsweg en bii voormalige winkel „De B ge Bij" van de heer P. V nen aan het Noordeinde. c de heer Vianen kan m overigens altijd met oud U ri tiel terecht.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 18