Orson Welles indrukwekkend in film „Touch of evil" Schaaktoernooi op Teletekst ^DIO/TELEVISIE £eid(>&<2owiant WOENSDAG IS APRIL 1987 PAGINA IS ^OS-Beeldspraak derscheiden .VERSUM Op het vijfde ationale festival van films kunst, heeft de NOS- idspraakproductie „Sublie- Momenten" van regisseur Hin de Grote Prijs voor verworven. De internatio- jury kent de prijs toe van- ie de onderzoekende manier "de middelen van video als itvorm, waarop „Sublieme nten" de geheimen van muzikaal improviseren :eft in het portretteren het plezier, de verrassingen jet buitengewone wederzijd- aanvoelen tussen de cellist Ijst Reijseger en de trombo- fWolter Wierbos. HILVERSUM Ge bruikmakend van een voor dit doel in Engeland ontwikkeld speciaal com putersysteem, zal NOS Teletekst een nieuwe vorm van rechtstreekse verslaggeving van schaakwedstrijden be proeven. Dit gebeurt bij gelegenheid van het sterk bezette internationaal schaaktoernooi, dat tot 24 april in Brussel wordt ge organiseerd (2e Swift- toernooi). Op pagina 699,t die benut zal worden voor het rechtstreekse verslag, bewegen de stukken op het bord steeds direct na de zet. Dit is mogelijk doordat in Brussel ge- bruik wordt gemaakt van borden, waarin computer- functies zijn gebouwd en stukken waarin chips ge monteerd zijn. Elk stuk meldt zijn verplaatsing en zijn karakteristiek aan de „computer" in het bord. Via een centraal systeem kan zo'n bord als het ware verbonden worden aan de Teletekstcompu- ter. Pagina 699 is voor zien van de speciale ei genschappen, die een on dertitelpagina in Tele tekst heeft: als nieuwe in formatie een zet) aan' de computer wordt ge meld, dan wordt de pagi na, voorzien van de nieu we informatie, direct in de uitzending genomen met absolute voorrang in het uitzendsysteem op alle overige pagina's. Op pagina 699 wordt de ver korte Engelse notatie ge bruikt: K koning, Q dame, R toren, B loper, N paard, schaak. Pionnen heb ben letter en nummer van het veld waarop ze staan. Aan het toernooi in Brussel nemen deel Jan Timman, John van der Wiel (beiden Nederland), Karpov, Kasparov (bei den USSR), Larsen (De nemarken), Hübner (West-Duitsland), Ljubo- jevic (Joegoslavië), Korts- noj (Zwitserland), Short (Engeland), Torre (Philip- pijnen), Meulders en Wi- nants (beiden België). Sportprijs voor Martijn Lindenberg HILVERSUM Studio Sport-regisseur Martijn Lindenberg heeft dezer dagen een' Amerikaanse onderscheiding gekregen, de „Sports Emmy Award". Lindenberg kreeg deze prijs voor de manier waarop hij tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 1984 het wielrennen in beeld heeft gebracht. Hij was toen door de Ame rikaanse televisiemaatschappij ABC ge vraagd het Olympisch wielrennen te re gisseren. De 41-jarige sportregisseur zal ook bii de komende Olympische Spelen een belangrijke rol spelen. Bij de Winter spelen in Calgary zal hij op verzoek van de Canadese televisie het hardrijden op de schaats regisseren. Bij de Olympische Spe len in Seoel is hij verzocht de beeldregie van het wielrennen te verzorgen. 07»griet Tindemans, Barbara Thornton en Benjamin Bagby (v.l.n.r.) 9 0|en en zingen „Planctus Mariae" (klaagzang van Maria) met Bar- I Thornton ais Maria Magdalena. Op Goede Vrijdag op KRO-tv. iering Goede Week en 2 isen op KRO-tv en -radio 1 q VERSUM In de Goede Week en tijdens de Paasdagen staan tolgende programma's op KRO-radio en -tv genoteerd: e Donderdag: 19.02-20.00 uur, Radio 1, Eucharistieviering vanuit >bu jerk van het Dominicanenklooster te Huissen. IDE VRIJDAG: 14.45-15.30 uur, Radio 2, „Die heeft volbracht jerechtigheid". Meditaties rond het lijdensverhaal volgens Mar jan 15.00 tot 15.35 uur, Ned. II. „Planctus Mariae", klaagzang Maria, middeleeuws drama met zang, muziek en woorden, over iarten van degenen die op Golgotha rond het kruis stonden. Dit rt uit de 14e eeuw en wordt uitgevoerd door het ensemble Se- itia Keulen. Van 18.30 tot 19.00 uur, Radio 5, „Taal en teken", i ft ramma over liturgische gezangen voor de Goede Week en Pa- 0 0 iSZATERDAG, van 21.30 tot 23.00 uur, Radio 4, Paaswake van- de Lambertuskerk in Etten-Leur, Nederlandse gezangen. Van j tot 01.10, Ned. I, Paaswake, viering met wijding van vuur en ;r en de toediening van het doopsel, vanuit de kerk van de Om- parochie in Amersfoort. Nederlandse gezangen. STE PAASDAG, van 7.53 tot 8.00, Radio 1 en 2, ter overweging, 1 kardinaal dr. A. J. Simonis, aartsbisschop van Utrecht. Van tot 11.00, Radio 4, Eucharistieviering op Eerste Paasdag vanuit Hartkerk in Boxtel. Gregoriaanse gezangen en Missa Diatonica H. Andriessen. Van 10.30 tot 12.40, Ned. I, Paasfeest in Rome. ouèaristieviering op Eerste Paasdag vanuit de St. Pieterskerk in 'J- e met als celebrant paus Johannes Paulus II. Aansluitend de L" toespraak en de zegen Urbi et Orbi. u SEDE PAASDAG: van 9.30 tot 10.00 uur, Radio 4. Daar word ik lvan. Religieuze muziek, gekozen en toegelicht door mgr. H. •I it, bisschop van Breda. a it 1 ■w 5 Han» en Grietje. Sprookje 5 Nieuws 0 Tik tak, kinderprogramma. ch 5 Plona. 1 0 Zeppelin 1^)5 De Wonderwinkel, Vlaamse tekenfilmserie van Gommaar Timmermans. Afl.: Zes Muske- tiereliers. (herh.) 0 D Comedy Capers: Alles komt terecht (The Cruise) 5 Tachtigers. Afl.2: Iedere zater dag feest. In Midden-Limburg (Nederland) ligt het rustig dorpje Echt. Maar op zater dagavond krijgt het te maken met een invasie van een 5000- tal jongeren op zoek naar ver tier in één van de vier dlsco- theken die Echt rijk is 0 Mededelingen 2' S Nieuws 40 0 De etripkwis, kwisprogramma r waarin drie stripfanaten wor den getest op hun kennis. Gast: Robert Merhottein. Pre sentatie: Gie Luyten .50 Wie schrijft die blijft, literair magazine. Martin Coenen In terviewt Dick Hlllenius over 'Wat kunnen wij van rijke men sen leren?'; Jean-Pierre Ron das spreekt met Kristien Hem- merechts over haar debuutro man 'Een zuil van zout' p. Katholieke TV- en Radio-Om- 4 IT 2 Zonen en dochters. (Sons and daughters) Australische serie. Afl. 297. Jill verneemt dat Bri an Is gestorven Intermezzo: La cygne, Saint Saens, uitgevoerd door J. de Beenhouwer, plano en E. Baeyens, cello, (herh.) ko Oshin, Japanse serie 40 Mededelingen 45 Nieuws .10 Kwidam, videospelletje B0 75 Jaar later: programma n.a.v. de 75e verjaardag van de ondergang van de Titanic, i Presentatie: Terry Verbiest. Gasten: Jan Klauslng, Titanic- verzamelaar, en Leen Persljn 00-23.00 D Atlantiek, breedte 41 graden (A night to remember). Engelse speelfilm uit 1958 van Roy Baker. Met: Kenneth More en Honor Blackman. Het pas sagiersschip de Titanic vaart op een Ijsberg. De 2000 passa giers en de bemanning aan boord kunnen niet geloven dat er acuut gevaar dreigt. Een drama voltrekt zich en In de reddingssloepen Is maar plaats voor 1200 personen. TBF 1 Journaal Ca soir, regionaal magazine M Quick at Flupka, tekenfilm 30 Journaal 00 Au nom da la lol, juridisch ma gazine. Vandaag: De affaire Mendez en Schadevergoeding voor slachtoffers terrorisme. 00 Miami Vice, Amerikaanse poli tieserie Afl.: Une belle prlse 50 Coup da film, fllmmagazlne met Terry Focant •05 Cargo da nult, jongerenmaga zine met Anne Hlslalre 45 Laatste nieuws 15-23.35 la coaur at resprit 16.45 Luzia, dar Schrecken der Strassa, moderne sprookjes- serie. Afl.6: Luzle kommt zur Schule 17.15 Links und rechts vom Aqua- tor, kinderprogramma 17.45 Tagesschau 17.45 Hier und Haute, actualiteiten 18.25 Sender Frikadelle 19.00 Papa iet dar Grösete. 19.57 Programma-overzicht 20.00 IITagesschau 20.15 Konrad Adenauer und die Deutschen, terugblik op zijn 22.30 Tagesthemen 23.00 Lore Lorentz, meina Wut ist jung, reportage over de veel zijdige politieke cabaretière Lore Lorentz 23.45 Lieder im Park, opname vanuit het slotpark in Schlitz 00.30 Tagesschau 00.35-00.40 Nachtgedanken DUITSLAND 2 17.00 Haute en Aus den Llndem 17.15 Tele-lllustrierte, aktualltelten, sport en amusement 17.45 Der Landarzt, serie Afl.: Jun- ges Gemüse. 18.55 Lotto-trekking 18.58 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Amerikas Indianische Seele, serie. Afl.2: Zwlschen Urwald und ewigem Eis, documentaire over indianen, die leven langs de noordwestkust van Noord- Amerika 20.15 ZDF Magazin, Informatie 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty), Amerikaanse serie. Afl: De grosse Lüge Ihres Leben 21.45 heute-journal 22.10 Apropos Film, fllmmagazlne 22.55 Die Sport re portage, verslag van de 25e speeldag uit de Bundesliga 23.40 Serpico, Amerikaanse politie serie. Met: David Birney, Tom Artkins. Tlshy Sterling e.a. Afl.: Besuch einer alten Freundln. Sinds bepaalde tijd worden In New York geregeld bonthan delaren besloten. Voor Serpi co, die met de zaak belast wordt, komt het goed uit dat een oude vriendin bij een van de grote bontwinkels werkt. Samen met haar bedenkt hij een plan om de dieven uit hun hol lokken 00.30-00.40 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: cursus Engels. 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde 19.45 Raamprogramma 20.00 Tagesschau met weerbericht 20.15 Mittwochs in...: Land und Leute 21.45 Wissenschaftsshow: Aids - Wat is dat eigenlijk? 22.30 E 0 Ich war eine Ladendie- bln (I was a shoplifter), Ameri kaanse speelfilm uit 1950 van Charles Lamont. Met: Scott Brady, Mona Freeman. Andrea Kling e.a. Faye Burton wordt gesnapt op wlnkeldleftstat. ZIJ blijkt een radertje van een gro te misdaadorganisatie te zijn. Om de bende nu te ontmaske ren, probeert de rechercheur Jeff Andrews met hulp van Faye te Infiltreren. 23.40 Laatste nieuws Orson Welles bleef zijn leven lang een omstreden figuur, met evenveel vrienden als vijanden in Hollywood. Daar heeft hij het ook naar gemaakt. Met opmerkelijke films niet minder dan door zijn gedrag jegens acteurs, re gisseurs en geldschieters. Toch vond hij altijd weer mensen bereid met hem in zee te gaan. Zo bijvoor beeld voor de film „Touch of evil" uit 1958 (Verbond met de duivel), morgenavond op Ned. II om 19.52 uur. In het begin van de film treft direct al een uitvoerige rijer, een tocht van de camera langs mensen en gevels, die in deze film de sfeer bepalen. Dit blijft het sterkste punt in de filmerij van Welles, dat in zijn beelden een verhaal zichzelf vertelt. Met zichzelf in de hoofdrol liet hij door zijn in drukwekkende gestalte bo vendien niet na onvergetelij ke scènes mee te geven aan zijn publiek. Echt een film om Orson Welles weer eens in ac tie te zien. In kringen van kenners geldt deze film als een soort meesterwerk. In deze film speelt hij de re chercheur Quinlan, een poli tieman die niet van onbespro ken gedrag is. Hij krijgt een Links Orson Welles In een scène In de film „Touch of evil". moord op te lossen, waarmee een collega uit Mexico wordt geconfronteerd. De nogal ver loederde Quinlan heeft moei te met het onderdrukken van zijn kwade neigingen, vooral zijn wraaklust. Hij gaat al te gemakkelijk over tot het be schuldigen van mogelijke da ders en knutselt daarvoor zo nodig „bewijzen" in elkaar. Dit gaat zijn collega te ver. Die verzet zich tegen de me thodiek van Quinlan. Deze laatste gaat dan zo ver, dat hij de hulp van een crimineel in roept om zich van die collega te ontdoen. Dit gevoegd bij zijn sonore stemgeluid schept een situatie waaraan deze film zijn gespannen verhaal trant ontleent. In de loop van zijn werkzame leven werd het steeds duide lijker, dat de Hollywoodse filmbazen Welles niet lustten. Van hen kreeg hij nooit geld. Afgaande op zijn diabolische scenario's vonden zij het altijd weer te gewaagd om daar veel geld aan uit te geven. Welles was op anderen aangewezen en vond altijd wel mensen die vertrouwen in hem hadden. En dat vertrouwen niet be schaamd zagen, omdat zijn films zijn leven lang publiek strekkers bleven, destijds te beginnen met het eigen werk „Citizen Kane" en later zijn rol in „The third man". Nochtans kreeg hij menig maal de term „charlatan" 'naar zijn hoofd, omdat hij voor de meest vreemde idee ën in zijn films niet terug schrok. Onder veel regisseurs vond hij navolgers, maar geen een kon het uiteindelijk opne men tegen zijn vernuft om verhalen te vertalen in beel den, die de kijker bij blijven. Telkens als de smaad om wat er binnen en buiten zijn films gebeurde op hem neerdaalde, kwam hij terug met een film of een rol waar men niet van terug had. In totaal een dozijn films van eigen hand en rond de zestig rollen. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 16.05 Dynasty, Amerikaanse se rie. Afl.: De waarschuwing 17.00 Veronica Sport. Wielren nen: rechtstreekse repor tage van de finish van de klassieker De Waalse Pijl. Commentaar: Mart Smeets en Helnze Bakker NOS 17.30 V56-Journaal VOO 17.46 Veronica sport 18.08 Family Ties, Amerikaanse comedy-serie. Afl.: Dubbe le afspraak. Alex maakt twee afspraken om de schoolgala-avond te be zoeken. In eerste instantie spreekt hij af met Rachel Carson, maar bedenkt zich als blijkt dat zijn oude vlam Jocelyn Clark haar verke ring heeft uitgemaakt. TELEAC 18.30 Rockschool, les 4. Blues en rock 'n roll, (herh.) VOO 19.00 (3 Countdown, popmu ziek met Adam Curry NOS, 20.00 DJournaal. SOCUTERA 20.28 Zomerzégels: het opplak ken waard. Een film van de Stichting Comité voor de Zomerzegels VOO 20.33 GD Tineke, praatprogram ma van Tineke de Nooij 21.32 Miami Vice, Amerikaanse serie. Afl.: Cuba libre. Crockett en Tubbs zitten achter Armando Rojas aan. een grote jongen in de cocaïne-wereld. Hun actie loopt uit de hand en een politieman wordt gedood. Op het spel staat het geld voor de cocaïne-ruil en dat is de handelaren heel wat waard 22.17 Verona, satirisch pro gramma met Henk Spaan en Harry Vermeegen met onder meer „Arie Aid" 22.40 Nieuwslijn, actualiteiten rubriek. Presentatie: Jaap van Meekren en Ruud Hendriks. Aandacht voor de actie van de rijkspolitie die zich richt op het niet voldoende afstand houden van veel automobilisten. Er is gebleken dat dit een van de belangrijkste oorzaken is van veel ongelukken. Te vens Is er een item over een hoogleraar die een uit vinding deed waarmee chemisch afval op verant woorde en goedkope ma nier wordt verwerkt voor hergebruik. 23.15 RUR, talkshow. NOS 00.05 Journaal 00.10-00.15 Nieuw* voor doven NEDERLAND2 gramma met Burny Bos 16.35 Theo Thee, een volwas sen kinderprogramma 16.50 Blikskaters, een video nieuws-programma ge maakt door kinderen. 17.00 De Charlie Brown Snoopy show. Vandaag: Snoopy's voet 17.10-17.30 De mus mat de lan ge poten, kinderserie. Afl.: Waar is Cruesli? FEDUCO 17.40 Meer culturen in óén land, 8-delige serie over de ge volgen van migratie voor onze samenleving. Afl.3: De taal NOS 18.10 1e trekking van de Staats loterij 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 CC Jeugdjournaal. 19.00 Journaal P.P. 19.12 Uitzending van het G.V.P. NOS 19.22 Van gewest tot gewest, regionaal magazine. 1. Scheepsjongen van Lely stad. 2. In de 'Aap' gelo geerd. 3. Dutch craft in de polder. 4. Paasvuur op de Holterberg 20.00 Wie, wat, waar en hoe laat? Rubriek op het ge bied van kunst, kuituur, re- kreatle en toerisme 20.20 Avondvoorstelling: Orfeo - Fabel op muziek, opera van Claudio Monteverdi verfilmd door Claude Go- retta. Uitgevoerd door het Ensemble Vocal de la Cha- pelle Royale en het Orkest van de Opera van Lyon ol.v. Michel Corboz. M.m.v. Gino Quilicio, bari ton; Audrey Michael, sop raan; Carolyn Watkinson, alt, e.a. Monteverdi com poneerde 'L'Orfeo' in 1607 in opdracht van de Hertog van Mantua. Dit werk, met een libretto van Alessan- dro Striggio geldt als de eerste volwaardige opera. De fabel is gebaseerd op de mythe van de zanger Orpheus. Hij wil zijn ge storven geliefde Eurydice, uit de onderwereld terug halen, maar faalt. 21.45 Studio Sport. Beelden van onder meer de kwart finale KNVB-beker-voetbal en basketbal. Verder wordt er teruggeblikt op de van middag gereden wieler klassieker De Waalse Pijl. 22.30 Journaal 22.45 Nederland C, actualiteiten en achtergronden op het gebied van kunst en cul tuur In binnen- en buiten land. Hans Keiler volgt het spoor van Gustave Flau bert en zijn 'Madame Bo- vary' en hij brengt een be zoek aan Hans van Pinxte- ren, die een nieuwe verta ling van Flauberts roman maakte 23.15 Nic 15.35 The Britiach comedy: Queen of harts. Engelse speelfilm uit 1936 met Grace Fields, John 16.50 Phillip Schofield 16.55 Caterpillar trial, tekenfilm 17.10 Ulyasee 31, tekenfilmserie. Afl.: The black sphere 17.35 Take Two 16.00 mJohn Craven's New*round, jeugdjournaal 18.05 The end of the world man. Afl. 1. Drle-dellge comedy-serie tegen de achtergrond van Bel fast, die In 1986 tijdens het Berlijnse filmfestival de prijs van de kinderjury kreeg. Er be staan plannen om van het veld waar de tienjarige Paula D'Ar- cy en haar vriendinnen de ko ning te rijk zijn, een groot par keerterrein te maken. Paula komt in actie 18.35 The Raccona, tekenfilm 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plua, regionaal nieüwsmagazlne 20.00 Wogan, showprogramma met Terry Wogan 20.40 The Clothaa Show (Slot), mo demagazine gepresenteerd door Selina Scott en Jeff 21.00 Dallas, Amerikaanse serie met Larry Hagman, Victoria Princi pal, Linda Gray, e.a. Afl.: War and peace. Sue Ellen Is van plan een oude vriendin van J.R. In te huren voor haar 'Va lentine Glrl'-bedrljf 22.00 Journaal 22.24 Regionaal nieuws en weerbe richt 22.30 mQ.E.D„ documentaire serie. Afl.: Hoe slaag je zonder het werkelijk te proberen. Alaisdalr Mcbeth gaat graag uit met vrouwen, maar Is te verlegen om ze te vragen en John Glb- bins krijgt de pest In als zijn zoon beter blijkt te schieten dan hij 23.00 Sportsnight: Tony Gubba is in de Franse Alpen om er achter te komen wie de snelste man op skléen is tijdens de wereld kampioenschappen 1987. Ver der Windhondenrennen, finale, voetbal en boksen 23.45 Music from raquism Mastos, serie waarin verschillende re quiem-missen aan de orde ko men. Afl.3 00.20 Hat evangelie volgens Lucas 00.35 Sportsnight (2) 01.10 Weerbericht BBC 2 16.00 Journaal en weerbericht 16.03 Paardenraces Ascot 16.55 Journaal en weerbericht 16.59 Regionaal nieuwe 17.05 The world of the 30*a, portrait of a decade. Afl.: The end of the world man 17.30 Pamela Armstrong, amuse mentsprogramma 18.05 My music 18.30 Cover to cover, boekenmaga-. zlne 19.00 D The scarlet blade, Engelse speelfilm uit 1963 van John Gilling. Met: Lionel Jeffries, Oliver Reed, Jack Hedley e.a. Romance tussen twee Jonge mensen die zich In de tegen over elkaar staande kampen bevinden bij Cromwells greep naar de macht In de 17e eeuw. De film wordt gedomineerd door actie-scènes 20.30 Samenvatting van de herden- Oliver Reed speelt een van de hoofdrollen in „The scarlet bla de", BBC 2, 19.00 uur. klngsdlenst voor de slachtof fers van de scheepsramp bij Zeebrugge 21.00 Ballerina, Afl.: A kind of che mistry. De beroemde ballet danseres Natalia Makarova praat over het probleem dan sers en danseressen te vinden die goed bij elkaar passen 22.00 M.A.S.H., Amerikaanse serie met Alan Alda, McLean Ste venson, Loretta Swift e.a. Afl.: Private Charles Lamb 22.25 CDA Dorothy L.Sayera myste ry: Strong poison, drle-dellge detective serie over de relatie tussen speurneus Lord Peter Wlmsey en de schrijfster Har riet Vane. AtJ. 4: Have hls car cass. Met: Harriet Walter. Ed ward Petherdrldge en Richard Morant. Tijdens een strand wandeling struikelt Harriet over het aangespoelde lichaam van een man. Er zijn geen voe tafdrukken te vinden In het zand. waardoor het lijkt alsof de man zelfmoord heeft ge pleegd 23.15 Pam Ayres. Komische pro gramma rond 'An Evening With Pam Ayers'. Opgenomen In het Wild Theatre In Brack nell 23.50 Nawsnlght 00.45 Weerbericht 00.50-01.45 Open University ITV Take the High Road Anglia Newa Sona and Daughtara. Australi sche serie Creepy Crawliaa Batfink. (herh.) Do It How Dara Youl Murphy's Mob. (herh.) Blockbusters News at 5.45 About Anglia Crossroads. Drama-serle Victorian Valuaa Coronation Street Strike It Lucky Who'a the greateet? Afl.: Boxing All - Marclano Taggart. Afl.: The Killing Philo sophy Newa at Tan The Odaaaa File. Britse speel film uit 1974 naar een bestsel ler van Frederick Forsylh. Met Ronald Neame, Jon Volght en Maxlmllllan Schell. Het verhaal speelt zich af In 1963 en gaat over een Duitse journalist die voormalige Nazi's opspoort Uttle Giddlng and the Croat 16.00 (3 US Chart Show. Popmuziek 16.30 UK Daapatch. Popmuziek 17.00 The DJ Kat Show met Llnda de Mol. Tekenfilms o.a. Robo- tlxs. Far Out Space Nuts en Popeye 18.00 Batman. Amerikaanse serie met Adam West als Batman en Burt Ward als zijn hulpje Robin 18.30 Tha Ghoat and Mra Muir. Ko mische serie rond weduwe 19.00 Three'a Company. Komische serie met Suzanne Somers, Joyce Dewhit en John Rltter 19.30 Cuatar. Actle-serle over de le gendarische Amerikaanse ge neraal George Custer 20.25 Four Side Triangle. Engelse speelfilm uit 1952. Regisseur Terence Fisher naar een script van Paul Taborl en Terence Fisher. Met James Hayter, Stephen Murray en John van Eyssen. Barbara Payton wordt aanbeden door twee weten schappers, maar ze houdt slechts van een van hen. Als ze uiteindelijk trouwt, Is de rivaal volledig van de wereld. HIJ be sluit een perfecte gelijkenis van haar te schapen. Als het evenbeeld tot leven komt blijkt dat ze van dezelfde man houdt als het origineel 21.50 International Motor Sporla 1987 22.55 Roving Raport 23.25 (3 UK Daapatch. Popmuziek 23.55 (3 US Chart Show 00.25-01.00 (3 Th# Pat Sharp Show. SUPER CHANNEL 16.00 CS Muaic Box Llva with Simon Potter 17.00 13 Countdown met Adam Cur ry 18.00 The long Chat». 18.30 Dr. Who. Science-flctlonserle met Tom Baker 19.00 Game ahow 19.30 Tha Living Body. Hoe functio neert ons lichaam. 20.00 Muaic Special. We are the World 21.00 Benny Hill. Komische reeks 22.00 m Super Channel Nawa. 22.30 Super Sport, bergbeklimmen 23.30 Girla on lop. Komische serie met Tracey Ullman, Jennifer Saunders en Dawn French 00.00 Doctor who. (herh.) 00.30 Tomorrow's World. 01.00 C3 Nino Firetto 02.00 C3 Amanda Radlngton 03.00 O Martin Buchanan 04.00 C3 Muaic Box Llva 05.00 (3 Countdown 06.00 CS Th» Fac». Presentatie: de 25-jarlge Eddie Kldd, die als motorstuntrijder wereldfaam vergaarde. TV 5 Da Harlam a Caux. Jazzmu ziek met Mlke Oldfleld La Caméra Invisible. Photo da Familie Récréation. Jeugdrubriek. Afl.: Het nut van vitaminen Dea chiffrea at dat lattraa La Camera Invisible. La Grand Raid. Vijftiende etappe: Tzenzou - Peking Temps Présant. De koningen der aarde Da Harlam a Caux Fragmen ten uit het Montreux Festival Photo da Familie Journal télévlaé Continent Francophone. Van daag: Senegal NOS: 09.30 en 13.00 Niauwa voor doven EO: 15.30 Last frontier, docu mentaire serie. Afl.: Op zoek naar de zilvervloot 1) 15.55 Pablo, educatieve tekenfilm-serie 16.00 Daktari, Ameri kaanse serie. Afl.: De wraak van éon bokskampioen. Patricia, de zieke leeuw wordt voor onderzoek meege nomen naar Wameru. Als er een ex- bokskampioen op bezoek komt. wordt de anders zo vriendelijke leeuw plotseling agressief en verwondt de bokser 16.50 Kinderkrant NOS: 17.30 'Aé-Joumaal EO: 17.46 Tijd sein-buitenland, actualiteiten BRT 1 16.00 Evangelie volgens Lukaa (Gos pel according to Luke). 16.55 Vrouw tje theelepel (Mrs. Pepperpot), Ja panse tekenfilmserie naar het boek van Alf Proysen. 17.10 Da gaaatan van Motley Hall, Engelse serie 17.55 Niauwa DUITSLAND 1 09.45 ZDF-info Arbeit und Beruf 10.00 Tagaaachau 10.23 Reportage van da 25a speeldag van da voetbal Bundaaliga 11.10 Lore Lorentz-Mel- na WUt 1st jung. 11.55 Umechau 12.10 ZDF Magazin 12.55 Persover zicht 13.00-13.15 en 15.50 Tagaa achau. 16.00 Ein Plltz für Tier»: On gewenste en welkome asielzoekers BBC 1 08.00 Breakfast time 09.40 Watch dog 09.55 Regionaal niauwa 10.00 Journaal 10.05 Vakantieprogramma 10.05 Dudley Do-Right 10.10 Tha Monkees, serie de popgroep The Monkees 10.35 Why don't you...? 11.00 Journaal 11.05 Neighboura se rie. 11.25 Philip Schoflald 11.30 Play School 11.50 Het evangelie volgana Lucas 12.00 Journaal 12.05 Animal Roadshow, informatieve serie over dieren 12.40 Open air 13.00 Nieuws overzicht 13.20 Tom O'Connor Roadshow 13.55 Regionaal nieuws 14.00 Journaal 14.25 Neighbours, 14.55 Pinny's house. 15.05 Dr. Kilda- ra, Amerikaanse serie 15.55 Holiday BBC 2 15.02 R.I. Christmas lectures: Fran kenstein's quest. 16.00 Journaal 16.03 Passion of Parnambuco 16.50 Journaal 16.54 Regionaal nieuws SKY CHANNEL 07.30 Tha DJ Kat Wake-Up Club 08.35 (3 Sky Trax 11.05 Woman's Day 12.00 IS Sky Trax 13.00 I dream of Jeannlo. 13.30 Hazel. 14.00 City Lights 14.30 Three'a Company 15.00 Talos of Walls Fargo. 15.30 IS Sky Trax. SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 IS Amanda Ra- dington 09.00 8ons and Daughters 09.30 Tom Koatlng on painters 10.00 Follow ma 10.15 Save a Life 10.30 Wild World 11.30 (3 Nino Fl- rotto 12.30 Tha name of the game 14.00 Sona and daughters 14.30 Hippo 15.30 Tho really wild ahow 16.00 IS Music Box Llva 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 18.45 EO: Waar waren we ook al weer? De open deur. 18.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Accoord. 20.02 Langs de lijn. 22.02 NOS-Podium van de Neder landse lichte muziek. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Non-stop lichte muziek RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NCRV: Hier en Nu. 18.30 Praline. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondsplts. 19.02 VPRO: Frontlijn. 21.02 Backllne. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands RADIO 4 18.00 NOS: Nieuws. 18.02 AVRO: Het woord aan de mu ziek. 19.00 Je hoort nog eens wat....t 20.00 Nieuws. 20.02 Muziek In de Stille Week. 22.00 Parade. 23.00 Yuppie Ajee, Gupple Ajoo. 23.20 Paul Vlaanderen en het Margo- mysterle. hoorspelserle.(S) RADIO 5 18.10 TROS: TROS klnderforum. 18.20 P.P.: Uitzending van D'66. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. 20.55 Medelanders Nederlanders REGIONAAL Omroep Rijnland: (Vla FM-frequentle 105,7 MHz) 19.00-20.00 Geestelijk leven. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond 16.30 Radio Rijn mond Getapt. Na 17.00 Gevarieerd progr. BRT 1 18.30 De BRT big band. 18.45 Protestants-godsdienstige uit zending. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Voel je thuis „Incontro". 20.03 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft music. 23.30 „Twee tot twee". BRT 2 22.05 Jazz Kaffee. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 18.30 De rommelpot (7). 19.00 Symposium. 19.45 Jazz crlss cross. 20.30 Muslca Antlqua. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aanl 07.51 Economisch commentaar E. Peereboom. 06.30 Flnanc. Nieuws. 09.05 Arbeidsvitaminen. 09.50-10.00 Snotneus Ahoy. 12.05 AVRO Magazine. 12.56 NOS: Land- en tuinbouw 13.06 AVRO's Radiojournaal. 14.05 Koperen Ko en Nikkelen Nells. 15.05 Van horen zien. 16.05 KRO- Fcho-maaazlne RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCVR: Het levende woord. 07.10 Vandaag...donderdag. 08.03 Hier en Nu. 06.54 Ontmoeting. 09.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Plein publiek. 11.30 Twaalfuurtje. 12.40 Reacties op het lijden van Je zus. 13.03 Hier en nu. 13.20 Kletsmajoor. 13.30 De familieshow. 15.03 Als de dag van toen. 16.03 De wereld zingt Gods lof. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 Hugo van Gelderenshow. 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 Nationale hitparade top 100 RADIO 4 08.00 Nieuws. 06.02 VOO: Veronica's Meesterwer ken op CD. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws. 13.03 Nederland Muziekland Klas- siek. pianomuziek. 13.27 Strijktrio van Beethoven. 14.00 EO: Metronomlum In konsert. 15.30 Zeggen en Schrijven. 16.00 VPRO: Het Portret De libret tisten RADIO 5 09.00 NOS: Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Mannen in vrouwenbe roepen. 10.00 KRO: Kiekeboe. 10.20 Jeugdkatechese. 10.30 De Zonnebloem. 11.00 De 50+ Seniorenshow. 12.00 NOS: Nieuws. 12.05 KRO: Op de eerste rang. 13.00 NOS: Nieuws. 13.10 KRO: Kruispunt. 13.30 Da Capo. 14.00 Het dossier. 15.00 Zin In muziek op 5. 15.20 Geloven met open ogen. 15.40 O Kwadraat. 16.00 NOS: Zo kan het ook. 16.30 Een leven lang. REGIONAAL Radio Wash (vla FM- frequentle Radio 1) 07.15-06.00 Och tend actualiteiten 12.00-13.00 Lunch- programma met actualiteiten Radio Rijnmond Om 07.30. 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws 07.45 en 06.15 Quiz en Waarachtig. 16^0-17.00 Radio Rijnmond Getapt BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.15 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Accordeon en Vlaamse liedjes. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Muzlekboetiek. 10.03 ParkeerschIJf. 11.55 Medlatlps. 12.00 Regionaal programma. 13,10 de Middagpost. 14.00 Hitbox, top 30-hlts. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 06.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 11.00 Twee romantische symfonieën. 12.00 Tafelmuzlek 13.30 British Brass. 1<L00 Luitmuziek

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15