gekleurd gezien „Veel blazers wegens bezuiniging uitgetoeterd" M .DIO/TELEVISIE Eeidae Souacwt DINSDAG 14 APRIL 1987 PAGINA 15 "yijs-Roubaix was wrnalistiek een wanprodukt is maargoed dat wielrennen van zichzelf al 'u aardig kijkspel on de televisie oplevert. Als tt als belangstellende kijker moet hebben de begeleidende teksten van de heren jts en Nelissen bij beelden van de Franse n rjsie, ben je behoorlijk in de aap gelogeerd. Pte lag was "et weer eens zover. We stelden toestel handenwrijvend af op de reportage !r de klassieker Parijs-Roubaix, omdat die al- 'Pp dramatisch is en zo spannend, en je daar renners zo mooi onderuit ziet gaan tegen de ïfl ierige kasseien - u merkt wel: niets mense- is ons vreemd. En inderdaad: dat soort ien kregen we ook. enig inzicht in het koersverloop? Ho n r. De Franse regie liet het hopeloos afwe- s gaf vrijwel geen enkele indicatie over de 2i rikkelingen in de wedstrijd en vergat zelfs de meevliegende helikopter nu en dan even tussen kopgroep en achtervolgers te laten pen delen. Dat doen Belgen en Italianen een stuk beter. En het duo Nelissen-Smeets zat gezamenlijk aan een monitor bij de finish en kletste de tijd vol met speculaties over wie waar fietste en met pulp-bladeninformatie over het aantal kin deren in het gezin Vanderaerden. En dat nadat ze ons wél hadden ingelicht over het feit dat de meerijdende voertuigen in de wedstrijd alle maal de beschikking hadden over een radio waarover de wedstrijdleiding iedereen infor meerde over het verloop. Met mijn boerenver stand denk ik dan: waarom zit niet een van die twee nietsnutten bij Jan Raas of Peter Post in de wagen en stuurt dat soort informatie via een eigen radiootje naar ons? Als je nagaat wat het kost om die Smeets en die Nelissen daar in Roubaix aan de monitor te zet ten, inclusief geluidslijnen naar Nederland, krijg je toch kippevel? Zeker gezien het resul taat, dat ook in Hilversum bij de tv-beelden zou kunnen worden bereikt. En van enigerlei toe gevoegde journalistieke waarde was geen spra ke, want er kon zelfs geen vraaggesprekje met winnaar Vanderaerden of ploegleider Post van af. Zo hoeft het dus niet, vrienden. We moeten de Nederlandse televisie maar met enige humor blijven bekijken, want anders kost die ons nog de broodnodige nachtrust. De vraag is dan al leen: met wat voor humor? Het medium zelf le vert ons dat goedje in alle mogelijke verschij ningsvormen. Piet Bambergen in onderbroek, bijvoorbeeld, rollebollend met Carry Tefsen in negligé. De herleving van Monty Python (waarom ik een poosje terug al eens had ge smeekt: hartelijk dank, VPRO). De Ep Oorklep Show (geen commentaar). Het spelletje 'Hints' onder leiding van Frank Kramer (die denkt dat het leuk is om de deelnemende heren gewoon ineens zeven bonuspunten te verstrekken). De niet weg te branden Henny Huisman met de Soundmixshow (waarvan de KRO nu de meest verwrongen varianten gaat vertonen onder de dwingende blik van Joop van den Ende: die Aalsmeerse studio moet en zal in het gezichts veld van het publiek blijven). En niet te vergeten: Dries van Agt, een van de meest besproken komieken van de laatste ja ren, die nu beloofd heeft af te reizen naar Ja pan en door Ivo Niehe werd beloond met het tweede afscheidsinterview op de televisie dat we van hem zagen (eerder nam hij ook al af scheid bij Aad van den Heuvel - het lijkt Hein tje Davids wel). Zo zag men hem ook in de uitzending van 'Markant' over de voormalige kamervoorzitter Van Thiel. Een interessant portret, dat alleen even op losse schroeven stond door de aanstel lerij van Van Agt, die in wat voor situatie ook altijd probeert de show te stelen. RENÊ DE COCQ J* )S AKTUA BOEKT &RTAALWINST x VERSUM Tros Aktua inieuw de best bekeken iliteitenrubriek. Dat uit de kwartaalcijfers de dienst kijk- en luiste- ^lerzoek van de NOS. De ni lopen dertien weken 1 de rubriek gemiddeld 3 miljoen kijkers. ,e tO's Televizier deelt nu Veronica's Nieuwslijn de tde plaats op de ranglijst, e programma's trokken ifjiddeld 2,5 miljoen kij- Achter het Nieuws (2,2 jen) is vierde, gevolgd Brandpunt en Hier en beide met gemiddeld 1,8 ien kijkers. Vergelijking )i< de jongste cijfers met die 1 het eerste kwartaal 1986 d rt in de kijkdichtheid winst op voor Tros Ak in Nieuwslijn. Opvallend e gestegen waardering de meeste rubrieken. Hier en Nu is de stij- -ten opzichte van het kwartaal 1986- het st: van 6.7 naar 7.0. Al- Veronica's Nieuwslijn met een dalende waar- efcg genoegen nemen: 6,8 r p 6,9). ;idio 4 begint 0 er om 07.00 uur fERSUM - Op zeer korte ijn zal radio 4 weer om uur in de ochtend begin- met uitzendingen van jieke muziek. Bij de instel- evan radio 5 werd eerder indtijd van radio 4 met uur ingekrompen. Hier men veel klachten over. linister stelt 346.500 gul ler beschikking als tege- koming in de kosten. ::n Ghost© of Motley Hall, Engelse nj komische serie van Quentin Lawrence. Afl.2: Ouwe Gory Tik Tak. Afl.158. Plons, Afl.: Plons en het kui kentje Ml. (herh.) Jacobus en Corneal. Af). 15: Pannekoeken, (herh.) Mik, Mak A Mon. Ad.13: Mon, de regenmaker, (herh.) Madicken (1). Zweedse jeugd serie van Göran Graffman naar het verhaal van Astrid Und- Juk© Box Andiamo, Italiaans voor begin ners. Les 2 Mededelingen Nieuws Kunst-zaken I.Q., kwis met denk- en weet- vragen, gepresenteerd door Herman van Molle. Kandida ten: Patrick Stevens en Dirk Gijzeis spelen tegen Jo de Wallet en Erik Bamps m Labyrinth: De wintertrek. Impressie uit Benldorm waar jaarlijks duizenden gepensio neerden de winter verblijven. Programma van da Socialisti sche Omroepvereniging "4-22.50 Nieuws en Coda: Largo, uit Sonate opus €5. van Cho pin. 7 2 3 Zonen en dochters. (Sons and Daughters). Australische serie. Afl. 296. Charlie's liefde wordt op de proef gesteld. Intermezzo: Traumerel, Schu mann, uitgevoerd door J. de Beenhouwer, piano, (herh.) Oshin, Japanse serie. Mededelingen Kwidam, videospelletje Argus, Over de media. Gast vrouw: Jessie de Caluwé el-22.25 Dempsey and Makepe ace, Engelse serie met Michael Brandon, Glynis Barber en Ray Smith. Afl.:3. Out of darkness. De jonge vrouw Terry is het slachtoffer van een psycho paat. Swabey. Nadat hij haar heeft gekneveld, praat hij met haar en stuurt van het gesprek een cassette-opname naar de politie. Die slaat groot alarm: op deze manier werden al 2 vrouwen vermoord bf 1 Journaal Ce soir, regionaal magazine Quick et Flupke, tekenfilm Journaal Minute Papillon, tips The Thombirds, serie Babel, wetenschappelijk ma gazine. Vandaag: De verschrik kelijke minnaars of de weten schap van de sexuele aantrek kelijkheid Laatste nieuwe ■00.20 Prénom Carmen, Fran se speelfilm uit 1983 van Jean- Luc Godard. Met: Maruschka Detmers, Jacques Bonnaffe. De oom van Carmen heeft een buitenhuis in Normandlë. Car men zegt daar een film te wil len opnemen. In werkelijkheid echter moet het huis dienen als toevluchtsoord na een ge plande bankoverval TROMBONIST MARTIN OOSTERWIJK: ZWOLLE - Op het televi siescherm komen bekende Nederlanders in sneltrein vaart voorbij. De video band bevat opnames van een jubileum-uitzending van de VARA. Als VA- HA's Dansorkest in beeld verschijnt stopt het spoe len van de band. Het or kest speelt swingende mu ziek. Even later wordt duidelijk waarom de 29-jarige Zwollenaar en trombonist Martin Ooster- wijk deze opname laat zien, want dan verschijnt hijzelf in close-up in beeld. Vlak daarna is een opname te zien van het programma „De KRO komt langs in een voorloper van de 1-2-3-show. Ook daar is Martin duidelijk te her kennen in het orkest. Oosterwijk vertelt dat hij uit een muzikale familie komt. Alle acht kinderen uit het ge zin gingen al op jeugdige leef tijd naar de muziekschool. Va der Oosterwijk, die helaas overleed toen Martin een jaar of tien was, speelde zelf trom pet. Uiteindelijk zijn vier kin deren, waaronder Martin, pro fessioneel in de muziek ge gaan. Dat Martin trombone is gaan spelen heeft hij te dan ken aan zijn oudste broer. „Toen ik op de HAVO zat nam hij mij mee naar bigband „Last Moment' in Kampen. Dat duitsland 1 Spass am Dienstag FrUherkennung iQhnt sich, tips ter voorkoming van kan ker. Vandaag: testilkanker Tageeechaü Hier und Haute, actualiteiten Yea Minister, serie. Afl.: Loya- lltatsfragen Auf Achse. Serie. Afl.: Duell in Eldorado. Programma-overzicht CD Tagesschau. Was bin ich? spelprogramma FrUherkennung lohnt eich, tips ter voorkoming van kan ker. Vandaag: Testilkanker Monitor Miami Vice, Amerikaanse poli tieserie Afl.: Auf der krlegspad Tagesthemen ARD-Sport extra: Voetbal Bundesllga 25e speeldag Kulturwelt, waarschuwing voor de werkelijkheid, science-fic tion en Tsjernobyt Tagesschau Nachtgedanken duitsland 2 17.15 Tele-illustrierte 17.45 Teufels Grossmutter, serie. 18.20 Wartesaal zum kleinen Gluck, serie. Afl.: Matjes mit Kako 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: Rhein-Main rundum die Uhr, achter de coulissen van Dultsland's grootste luchthaven 20.15 Anno Domini-Kampf der Mir- tyrer, vijfdelige Amerikaanse tv-serie van Stuart Cooper met Richard Klley, Anthony An drews. Fernando Rey e.a. Afl.4. Caligula is vermoord en Claudius wordt tot zijn opvol ger uitgeroepen. In een toe spraak tot de Senaat belooft hij de glorie van Rome te her stellen. Om te bevorderen dat de joden Rome verlaten, be noemt hij In Palestina een joodse koning, Herodes Agrip- pa. Deze begaat een tactische fout 21.45 Heute-Journal 22.10 Theaterwerkstatt*. Andanken, tv-film van Johannes Klett en Hans Laun. 23.05 CQ Stumm wie ein Fiech, ex perimentele tv-film van Boris Lehman. 23.40 heute duitsland 3 18.00 Telekolleg II, cursus wiskunde. 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma 20.00 Tagesschau met weerbericht 20.15 Strandgut aue Kambodecha, reportage over vluchtelingen kampen In Thailand 20.45 Richard Riemerechmld, film portret van deze Jugendstil-ar- chitect 21.00 Formal Eins, ARD-hitparade 21.45 Menschen in NRW: Jedem Bruder sein, documentaire over de Capucijner monnikken in Westfalen 22.15 Monitor im Kreuzfeuer 23.00 Lippenstift en dobbelbekers, documentaire over de eerste 3 vrouwen die In 1984 van de Britse militaire school van Sandhurst kwamen 23.45 Laatste nieuwe sloeg als een bom in mijn kop in. Ik wist onmiddelijk wat ik wilde doen. Ik ging studeren op de trombone en van het één kwam het ander', aldus Martin. Hij speelde in ver schillende bezettingen. Hij werd aangenomen in het voor bereidende jaar van het con servatorium. Tijdens die studie speelde hij in diverse big bands, zoals die van het con servatorium, het orkest Allo- tria, Last Moment en Bigband Zwolle. Ook musiceerde hij in diverse kleinere bezettingen, zoals de groep Salsa uit Am sterdam. Lesgeven Halverwege zijn studie begon hij met lesgeven aan mensen, die in een harmonie- of fanfa re-orkest speelden. Het vak docent beviel hem blijkbaar goed, want toen er later, toen hij zijn onderwijsbevoegdheid had gehaald, een baantje vrij kwam op de muziekschool in Hoogeveen ging hij daar aan de slag. Eerst werkte hij er drie dagen in de week. Sinds kort is dat uitgebreid tot vier dagen. In de weekenden heeft hij zich altijd bezig kunnen houden met optredens. „Ik vind dat een ideale situa tie. Ik zou mijn baan aan de muziekschool nooit wegdoen. Ik vind het leuk werk en bo vendien verschaft het mij be staanszekerheid. Ik heb elke maand een vast salaris. Wat ik daarnaast speel zie ik dan wel. Op deze manier ben ik van niemand afhankelijk', meent Martin. Ondanks het feit dat hij doceren wel leuk vindt, ziet hij zichzelf als een echte Martin Oosterwijk: „Zonder mijn baan als docent zou ik het als blazer financiëel niet redden". trombonist. Het liefst zou hij de hele dag op zijn instrument blazen. Nu doet hij veel werk dat er zijdelings mee te maken heeft. Zo is hij bijvoorbeeld ook dirigent van de bigband van de muziekschool in Hoo geveen. Om te tonen hoe hij dat doet laat hij een video-op name zien van een uitvoering van dit orkest. Op het televi siescherm zie je hem met han den en voeten aanwijzingen geven aan de muzikanten. Op een bepaald moment staat hij zelfs te dansen op het podium. „Ach, de leerlingen vinden het leuk als je een beetje gek doet', is zijn reactie. Martin vertelt, dat zijn jongste pupil dertien jaar is en de oudste twee-en- -vijftig. Dansorkest Via trompettist Jan Hollander kwam Oosterwijk jaren gele den terecht bij het VARA's Dansorkest, dat onder leiding stond van Charlie Nederpelt. Hij heeft er ruim zes jaar ge werkt, maar moest vorig jaar zijn activiteiten staken, omdat het orkest wegens bezuinigin gen bij de omroep werd opge heven. De periode bij het Dan sorkest is waarschijnlijk wel de meest indrukwekkendste uit Martin's leven. „Ik heb een voorkeur voor het spelen in een bigband. Wat dat betreft is een ideaal van mij in vervul ling gegaan bij de VARA', al dus Oosterwijk. Martin begeleidde bij VAR A's Dansorkest diverse bekende (zoals Lee Towers en André Hazes), maar ook minder be kende artiesten. Hij vond het leuk aan dit orkest, dat onbe kend talent er de kans kreeg zich te manifesteren. Zelf bood het werk bij VA RA's Dansorkest hem ook die gelegenheid. „Als je daar zit, dan behoor je tot een groepje mensen, dat voor allerlei kar weitjes wordt ingeschakeld', vertelt Martin. Hij werd dan ook gevraagd in diverse orkes ten, Tony Eyk en 1-2-3-show. Volgens Oosterwijk gebeurt het inblikken veelvuldig van wege de bezuinigingen. Ook in het orkest van Harry de Groot, waarbij hij nu werkt, wordt de muziek van te voren in de studio opgenomen. Het betreft muziek voor het NCRV-programma „Wie kent Nederland'. „Live-orkesten zijn niet meer te betalen door de omroepen. Voor instrumen talisten als ik is geen plaats meer. Veel mensen zijn we gens de bezuinigingen uitge- toeterd', aldus Martin. Toch zegt hij goede hoop te hebben, dat dat binnenkort weer ver andert. „Je ziet dat al bij de Soundmixshow, waar het ge waardeerd wordt dat mensen live zingen. Live gezongen nummers eisen ook goede mu zikale begeleidingmeent trombonist Oosterwijk. JOKE VAN DER VELDE Bertha Laurel and Hardy Jonny Brigga Bananaman Lift oft, serle. Afl.: With cop pers and co. Nieuwe serle o.l.v. David Copperfield. Speciale gast: Oliver Reed. CDJohn Craven's Newsround, jeugdjournaal Seaview. Afl.5 The Flinetonea, tekenfilmserie Journaal en weerbericht London plus, regionaal nieuwsmagazine Holiday *87, gevarieerd touris- tisch magazine van Frank Bough. Vanavond: Rome. Bill Buckley gaat op audiëntie bij de paus en bezoekt de St. Ple- ter. John Carter reist naar Dublin, terwijl Ann Gregg op een luxueuze cruise gaat van Miami Beach naar Mexico Eaetendera, familiefeuilleton met: Bill Teacher. Wendy Ri chard, Susan Tully. e.a. Sue moet naar het ziekenhuis, maar staat er op dat Ali ach terblijft om voor het cafö te zorgen. Nalma ontvangt een bericht over haar schelding terwijl Kathy een helpende hand wordt toegestoken door Kathy m Brush strokes. Komische reeks met Karl Howman en Gary Waldhorn. Lionels doch ter is verliefd geworden op Jacko. Jacko hoopt dat Lionel daar nletr achter komt. Late expectations. Serie met Nanette Newman en Keith Bar ron. Het feit dat Liz zwanger is, komt hard aan bij Ted, die al drie tieners heeft. Als hij echter leert dat het om een tweeling gaat, lijkt hij het leven niet lan- ier aan te kunnen. ger aan te I Journaal l Regionaal nieuws en weerbe richt I The Honorary Consul (Beyond the limit), Amerikaanse speel film uit 1983 van John Mac- Kenzie. Met: Michael Caine, Ri chard Gere, Bob Hoskins e.a. Muziek wordt uitgevoerd door Paul McCartney. Het verhaal Is gebaseerd op het boek van Graham Greene en speelt zich af in een klein plaatsje in het noorden van Argentinië. De Britse arts dr. Plarr leeft daar als banneling dankzij de poli tieke activiteiten van zijn va der. Hij heeft een verhouding met een vrouw, die overigens ook een affaire heeft met de Britse consul. Deze drankzuch tige diplomaat wordt per onge luk gekidnapt en dat Is het be gin van een aantal avonturen I Music from Requiem Masses, serie waarin verschillende re quiem missen aan de orde ko men. Afl.2 l Het evangelie volgens Lucas i Weerbericht bbc 2 15.52 Education programme 16.20 Gardeners' world 16.50 Journaal met regionaal nieuws en weerbericht 17.00 Year of the French: Guardian of the Camargue 17.30 Pamela Armstrong. Amuse ment en muziek 18.05 My music 18.30 Tomorrow's world, nieuws uit de wereld van wetenschap en technologie 19.00 USA Masters-toernooi golven 19.40 Top Crown Pairs Bowls. Strijd Michael Caine is een van de hoofrolspelers in The Honorary Consul. (BBC-1, 22.30 u.) tussen Tommy Johnstone en Eddie Hulbert, die voor de tweede keer kampioen willen worden en Brian Duncan en Norman Fletcher 20.30 Hooked! International Heat 2: Britain and Ireland v. Germany. Gast: Maurice Colbourne 21.00 Top gear, auto- en motor sportmagazine. Duizend Engel se kinderen raken jaarlijks ge wond terwijl ze In een auto zit ten. 83% ervan wordt op geen enkele manier beschermd. Sue Baker kijkt naar de mogelijk heden om het aantal terug te dringen. Frank Page test de Vauxall Carlton en William Wollaard kijkt naar de ontwor pen modellen, die straks dui zenden passagiers moeten ver voeren door de Kanaal-tunnel. 21.30 m Mediterranean cookery. Afl.: Marokko. Kijkje In het land waar de smaak van het eten belanceert tussen zoet en gepepperd. 22.00 World safari 23.05 The widwife's tale 23.35 Newsnight, actualiteltenmaga- zlne 00.20 Weerbericht 00.25 Sonates van Beethoven. Van avond nr.28 00.50-01.20 Open University itv That's my Dog Anglia News The Young Doctors The Giddy Game Show Batfink. (herh.) He-man and the Master of the Universe Splssh Emmerdate Farm News at 5.45 About Anglia Crossroads Sweethearts Carry on Laughing Highway to Heaven Lost Belongings News at ten Viewpoint 87: The Kingdom Come Kit Curran Worlds Beyond Little Gidding and the Croea H) Ondertiteling vla TeleTekst. IS Tweetalige of stereo-ultzen- dlng. D Zwart/wlt-ultzendlng. ■DZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. ID Blj nlet-Nederlandstallge zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■D Bij nlet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wit-uitzenalng in orginele versie met ondertitels. sky channel 16.00 IS Live On Tuesday. Popmu ziek 17.00 The DJ Kat Show met Linda de Mol. Films: Popye, Krazy Kat en Inspector Gadget 18.00 Batman. Serie met 18.30 The Ghost and Mrs. Muir. Se rle 19.00 Three's Company. Komische reeks 19.30 Matt Helm. Afl.: Now I Lay me to Die. Matt moet een moord op lossen die door de vrouw zelf blijkt te zijn gepleegd 20.25 A Country Practice. Drama serie. Elly Marsh besluit terug te keren naar de stad. Shirley houdt Muldoon daarvoor ver antwoordelijk 21.15 Chuck Connors. Afl.: Great Western Theatre 22.10 Opel TDK Dutch Football. Presentatie: Martin Tyler en Gerald Sinstadt 23.10 US College Football 00.10-00.55 The Business program me. Presentatie John Plender, Susannah Simons en Ian Car son super channel 16.00 (3 Music Box Live - Simon Potter 17.00 (3 Countdown - Adam Curry 18.00 Family Drama 18.30 Dr. Who. Serle: Terror Of The Zygons 19.00 Game Show 19.30 David Attenborough Presents: Life on Earth. 20.30 Spitting Image. Komische se rie rond poppen met heel be kende gezichten 21.00 Llme Street. Misdaadserie waarin een verzekertngs-agent over de wereld reist op zoek naar fraudeurs. Met Robert Wagner, Patrick MacNee en John Standing 22.00 Super Channel News. Euro pees nieuws met John Suchet 22.30 Super Sport 23.30 The Name of the Gfme. Intri gues In de uitgeverswereld met Gene Barry 01.00 (3 Nino Firetto 02.00 (3 Amanda Redington 03.00 IS Martin Buchanan 04.00 O Music Box Live Simon Potter 05.00 (3 Countdown - Adam Curry 06.00 (3 The Fece tv 5 Le Jardinier Récalcltrant. Tv- film, die zich afspeelt in een verre 'chemische' toekomst La malson de TF1. Knutselma- gazlne Récréation Des chiffres et des lettres Les Vecances de Monsieur Léon. Vanavond: Fanny Ardant Cocorlcocoboy met het Splen did Orchestra Aprèe tout ce Qu'on e Fait Pour Tol. Tv-fllm over de na delen van een vrije opvoeding Sports a la une Journal Télévisé 125, Rue Montmartre. Franse thriller uit 1959 van Gilles Grangler met Lino Ventura. Pascal, een krantenverkoper, gaat om met ene Didier. Pas cals vrienden vertrouwen deze Didier niet. nederland 1 NOS: 09.30 en 13.00 Nieuws voor doven. RVU: 14.00 Niets is wat het lijkt (slot) Documentaire VOO: 14.30 Seabert 14.45 Kuifje 14.55 B De grote meneer Kaktus show 15.20 CS The Jetsons Afl.: Nog één keer en dan lig je eruit 15.40 Club Veronica 16.05 Dynasty, Amerikaanse serie. Afl.: De waarschuwing 17.00 Veroni ca Sport. Wielrennen: rechtstreekse reportage van de finish van de klas sieker De Waalse Pijl NOS: 17.30 %6- Journaal. nederland 2 NOS/NOT: 09.00 Leve de lente, les 3 09.30-12.00 Shoah, samenvatting 13.00 Nieuws voor doven VPRO: 15.30 Batman, Jeugdserie. Afl.: Het net wordt gesloten. 15.55 Lange Jaap 16.35 Theo A Thea 16.50 Blikska ters, een video nleuws-programma brt 1 15.15 Kameleon 15.40 Rondomons: De ballenraper 16.05 mNils Holgers- son Afl. 14: De weerheks 16.30 Vrouwtje Theelepel. Afl.: Do de zee- toerist 16.55 Hans en Grietje. brt 2 14.50-17.20 Wielrennen: De Waalse Pijl, rechtstreekse reportage. Com mentaar: Marc Stassijns en Marl Van lombeek. (Eurovisie-uitzending) duitsland 1 portage 11.40 Mein Rendezvous. 12.10 Monitor 12.55 Persoverzicht 13.00 en 15.35 Tagesschau 16.00 Die gröeste Flasche des Jshrhunderts, 100 jaar Coca-Cola. bbc 1 serie. 11.25 Andy Crane 11.30 Het evangelie volgens Lucas 11.45 Her denkingsdienst voor de slachtoffers van de Herald of Free Enterprise 13.00 Nieuwsoverzicht 13.02 Open Air 13.55 Regionaal nieuws 14.25 Neighbours, serie. 14.50 Pie in the sky 15.05 The Clothes Show 15.35 Queen of harts. Engelse speelfilm sky channel 07.30 The DJ Kat Show 08.30 IS Sky Trax. 13.00 I dream of Jeannle. 13.30 Hazel. 14.00 Hollywood Close- up 14.30 Three's Company super channel 07.00 Hippo 08.00 IS Amanda Re dington 09.00 Sons and Daughters 09.30 Ken Horn's Chinese Cookery 10.00 Follow Me 10.15 Everyday Yoga 10.30 Emmerdale Farm 11.00 Girls on top 11.30 B Nino Firetto 12.30 IS Martin Buchanan 13.30 To morrow's World AVRO 14.30 B Palmy Days, speelfilm uit 1931 van Edward Su therland. Eddie Simpson Is in dienst van een stel waar zeggers. Tijdens sceances moet hij allerlei stemmen van verdwenen mensen en zelfs dieren nadoen. Eddie raakt meer en meer be trokken bij criminele acti viteiten 16.00 AVRO Service, gevarieerd Informatief magazine ge presenteerd door Catheri ne Keijl en Amanda Spoel dit keer vanaf do Flevohof. Met de rubrieken: (16.00) Kokkerellen, onder redac tie van chef-kok Ria van Eijndhoven. (16.15) Servi ce Salon met als vaste on derwerpen: het probleem van de week en aandacht voor het uiterlijk NOS 17.30 «AS-Joumaal met Maart je van Weegen AVRO 17.46 0 Toppop. Presentatie: Bas Westerweel en Léonie Sazias TELEAC 18.30 Structuur in Basie. Les 6 AVRO 19.00 m Fabeltjeskrant, kinder programma. 19.05 Wordt vervolgd, stripma gazine met Han Peekei 19.30 AVRO's Sport panorama. Presentatie: Jack van der Voorn NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 North and South, 12-deli- ge Amerikaanse serie naar de roman van John Jakes. Afl. 10. George Hazard wordt tijdens een konvooi op een trein aangevallen en door aanhangers van de Confederatie gevangen genomen 22.07 AVRO's Televizier 22.55 SCheveningen Interna tionaal Muziek Concours 1987: cello: Optreden van de eerste en tweede prijs winnaars met het Residen tie Orkest o.l.v. Othamr Maga. Presentatie: Cees van Drongelen 23.40 Ontdek je plekje, filmim pressie van Nederland's mooiste plaatsen. Van daag: Schoonhoven NOS 23.55 Journaal 00.00 Nieuws voor doven en slechthorenden nederland2 FEDUCO 17.40-18.10 Open Universiteit: Afl.: Eirolgedrag NOS 18.15 Nieuws voor doven en RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 VOO: Veronica Nieuwsradio 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO; Samen zingen met Arle Pronk. 21.35 Een luchtmacht op papier 22.02 Metterdaad hulpverlening. 22.06 Hemelsbreed. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek In de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 16.54 Vrije geluiden. 17.03 Pandemonium 18.03 VPRO: Pluche en Plastic. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks RADIO 4 17.25 Onbekende soloconcerten 18.00 NRCV: Nieuws. 18.02 Lied van de week. 18.15 Leger des Hellskwarlier. 18.30 Muziek In vrije tijd. 19.30 Kamermuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Radio Filharmonisch. 21.30 Literama. 2240 Orgelconcert. 23.10 Hedendaagse muziek uit VS. RADIO 5 17.48 O.V.: Uitzending voor de land bouw. 17.56 NOS: Mededelingen en Nieuws 18.10 NCRV: Literama-Poëzie. 18.20 P.P.: Uitzending ven het CDA. 1840 NOS: Homonos. 19.00 Buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: Personal Computer II. 21.00 Statistiek. 2140 Andiamo. 22.00 Leiding geven. 22.30 Ca va?, (herh). REGIONAAL Omroep Rijnland: (Via FM-frequentle 105,7 MHz) 1740 Actualiteiten, 18.00 Leiden Politiek 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00-21.00 Popwetenswaardigheden. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond 1640 Radio Rijnmond Getapt BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big band. 19.10 Actueel. 1943 „Apo mas ja sas". 20.03 Pandora, muzlekmagazlne. 21.03 De BRT Big-band. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 2340 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee - Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 18.10 AktueeL 18.30 Etnische muziek: Sierra Leone. 19.00 Essay. 1945 Uit een verborgen kamer. De sche Philharmonic. 22.00 Actualla. 22.15 Pianomuziek. Chopln 22.30 Sol y Sombra. Radiodocu. 23.35 De avondmuzlek van Dietrich Buxtehude. morgen Leoni Jansen presenteert van avond samen met koos Poste- ma het programma over Aids. slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 m Jeugd journaal. 19.00 Journaal IKON 19.12 mTachtigers, glimp van een generatie, serie over jongeren in de jaren tach tig. Deel 2: Iedere zaterdag IKON/KRO/RKK 19.37 Kenmerk, aktualiteitenru- briek NOS 20.00 Moordkuil, televisie ter discussie 20.20 AIDS: De ziekte, het isole ment, de gevolgen. Een thema-avond naar aanlei ding van de landelijke voorlichtingscampagne over Aids die vandaag be gint. Deel 1: Praktische in formatie via reportages uit Nederland, Engeland, Duitsland en de Verenigde Staten. Aansl.: Gesprek ken met deskundigen en betrokkenen. 21.45 mOnder de Leden, tv-be- werking van een voorstel ling van de Theaterunie. Aan het graf van een man die aan aids is overleden zijn zijn vriend, zijn broer en dse dokter. De verschil lende personages vertellen elkaar hoe ze over aids denken 22.30 Journaal 22.45 AIDS, vervolg thema avond. Met reportages en discussie over de etische, politieke en sociale gevol gen van Aids 23.45 Nieuwe voor doven en slechthorenden 07.03 VARA: De rode draad. 12.56 NOS: Mededelingen voor land en tuinbouw. 13.07 TROS: TROS Aktua. 1340 Het Journalistenforum. 14.05 TROS Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein 1845 EO: Waar waren we ook al weer? De open deur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Rozegeur en prifckei- RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 EO: Ronduit Music-Time. 09.03 Muziek motief. 0947 EO-Metterdaad. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 Ronduit op 3. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon RADIO 4 08.00 NCRV: Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Preludium. 0845 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuz. uit de Barok. 1040 Radio Kamerorkest 1040 Markus Passion. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 1440 Solisten, planosonate. 1540 AVRO: In de kaart gespeeld. RADIO 5 09.00 NOS: Nieuws. 09.02 NOS-Sportlef. 0945 Waterstanden. 09.30 RVU: Taairevue. 10.00 TROS: De duvel Is oud. 11.00 TROS Mieke Telkamp. 12.00 IKON: Nieuws. 12.05 Het oog van de naald. 13.00 NOS: Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: Schlagertestival. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: TROS Schlagerfestival. 17.00 TROS Hulswerklijn. REGIONAAL Radio Weet: (vla FM- frequentle Radio 1) 07.15-08.00 Och tend actualiteiten 12.00-13.00 Lunch- programma Radio Rijnmond 0740, 06.00 en 0840 Region, nws, weer en verkeer. Om 0745 en 08.15 Quiz en Waarachtig. 1640 Radio Rijnmond Getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 0840 Uit de band. 1140 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 1443 Van kattekwaad tot erger. BRT 2 0540 Goede morgen, morgen. Q8.12 Servicetelefoon. 10.00 Nieuws. 1043 Met de deur m huls. 1240 Regloprogr. 13.10 Made In Germany. 14.00 Dilemma. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties 09.15 Matinee. 11.05 Herdenkingsconcert Marcel Dupre (1886-1971). 1240 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 The musical Snuff-box. 14.00 Die drei Plntos, opera.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15