TOTO het voetbalcafé BETAALD VOETBAL GEEFT TE VEEL UIT jf De Goey en Lengkeek uit selectie .onder loep SPORT QeidóaQowumt DINSDAG 14 APRIL 1987 PAGINJ Zestig gewonden na voetbalduel Madagascar-Kenia ANTANANARIVO Voet- balsupporters hebben na de wedstrijd Madagascar-Kenia verwoestingen aangericht in de hoofdstad Antananarivo. Er vielen zondagavond zestig ge wonden en er werden zestien personen gearresteerd. De on lusten vonden plaats nadat Madagascar in het toernooi om het Afrikaanse landenkampi- oenschap was uitgeschakeld door Kenia dat weliswaar met 2-1 verloor, maar de thuiswed strijd in Mombasa met 2-0 had gewonnen. Hof van Beroep: geen uitlevering fans Liverpool LONDEN Rechter Watkins van het Hof van Beroep in Londen heeft gisteren bepaald, dat de uitlevering van 26 voet balfans van Liverpool aan de Belgische autoriteiten niet ten uitvoer kan worden gebracht. De Belgische justitie heeft de supporters beschuldigd van doodslag tijdens de rellen in het Heizelstadion in Brussel, waarbij 39 personen om het le ven kwamen. Begin vorige maand achtte een andere Lon- dense rechter voldoende gron den aanwezig een bevel tot uitwijzing té tekenen. Daarte gen gingen de betrokkenen in beroep. Volgens rechter Wat kins van het Hof van Beroep was het bewijsmateriaal te laat geleverd, waardoor de uitleve ring moest worden geblok keerd. Watkins zei het ten zeerste te betreuren, dat hij ge noodzaakt was deze uitspraak te doen. De 26 fans, die sinds 3 maart in bewaring waren, werden onmiddellijk in vrij heid gesteld. De Belgische autoriteiten zul len zich niet neerleggen bij dit besluit. Beraden wordt hoe, bijna twee jaar na dato, de uit levering van de fans alsnog kan worden bewerkstelligd. Dode en zestig gewonden bij voetbalrel Buenos Aires BUENOS AIRES Eén toe schouwer overleed en zestig personen raakten gewond bij rellen na afloop van de voet baltopper River Plate - Boca Juniors, die gisteren in Buenos Aires 80.000 toeschouwers trok. Er werden zeventig ar restaties verricht. De rellen kwamn voort uit de onvrede van de supporters van River Plate over de leiding van scheidsrechter Lamolina. Sportwereld Volleybal Jong Oranje (he ren) begon een toernooi in Frankfurt met een overwin ning (3-1) od West-Duitsland. PRIJSVRAGEN DEN HAAG De resultaten van de verschillende sportprijs- vragen van het afgelopen weekeinde zijn: Lotto: le prijs: 1 x 387.769,40; 2e prijs: 3 x 50.000,00; 3e prijs: 92 x 1736,90; 4e prijs: 4775 x 33,40; 5e prijs: 76.540 x 5,00. Cijferspel: 6 goed: geen win naar; 5 goed: 3 winnaars; 4 goed: 34 winnaars; 3 goed: 272 winnaars; 2 goed: 2371 win naars. Toto: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: lx/ 14.895,80; 3e prijs: 52 x 716,10. Toto-gelijk: le prijs: geen win naar; 2e prijs: lx/ 390,20; 3e prijs: 22 x 88,60; 4e prijs: 427 x 7,30. Pascal Simon wint Ronde van Vaucluse COL DES ABEILLES De Franse prof Pascal Simon heeft de open wielerronde van Vaucluse gewonnen. De Rus Ivan Ivanov won gisteren de vijfde en laatste etappe, een klimtijdrit over ruim tien kilo meter. De amateur bleef Si mon op de hellingen van de Col des Abeilles drie seconden voor. De Oostduitser Uwe Am pler, die als leider met dertien seconden voorsprong op Si mon aan de klimtijdrit begon, moest uiteindelijk 48 seconden op de Fransman prijsgeven en zakte naar de tweede plaats in de eindrangschikking. Doodsoorzaak Birgit Dressel samenloop van omstandigheden MAINZ De plotselinge dood van Birgit Dressel is te wijten geweest aan een tragische samenloop van omstandigheden. De 26-jarige Westduitse atlete, vorig jaar augustus vierde in de ze venkamp bij de EK in Stuttgart, stierf vrijdagavond in het uni versiteitsziekenhuis van Mainz. Een voorlopig rapport van de sectie die gisteren werd verricht, geeft als waarschijnlijke doodsoorzaak een anafilactische shock, een overgevoeligheids reactie door interactie van verschillende medicijnen. Dressel klaagde woensdag na de training over hevige pijnen in de rug. Een orthopedisch chirurg diende haar daarop een injectie te gen s^>it toe. Toen de pijnen bleven voortduren, volgden drie pijnstillende injecties. Omdat de pijnen steeds heviger werden, besloot men Birgit Dressel over te brengen naar het zieken huis, waar zij vrijdagavond overleed. De vader van Birgit Dressel heeft bij de rechtbank in Mainz een aanklacht inge diend wegens een tekort schieten van medische hulp, de dood ten gevolge hebbend. Champions Trophy met sluitende begrotir AMSTELVEEN Ruim twee maanden voor het begin van het toernooi om de Champions Trophy voor heren (en het te gelijkertijd te houden interna tionale toernooi voor dames) in het Wagener-stadion van Amstelveen kon het bestuur van de Koninklijke Neder landse Hockey Bond met enige trots melding maken van het feit, dat de recordbegroting van 1,2 miljoen gulden op pa pier sluitend is. Dank zij de ruime belangstelling van de sponsors, de interesse van de televisie, de steun van de Stichting Sport Support en de recettes kunnen de kosten hoogstwaarschijnlijk worden gedekt. Het evenement is on getwijfeld het meest ambitieu ze dat de KNHB tot nu toe in zijn historie in huis heeft ge haald. Aan de strijd om de Champions Trophy voor he ren, die op 19 juni begint, doen acht van de beste landen van de wereld mee: West-Duits land, Groot-Brittannië, Au stralië, Argentinië, Pakistan, de Sovjet Unie, Spanje en Ne derland. In het damestoernooi, dat van de Internationale Fe deratie (FIH) nog de officiële status Champions Trophy moet krijgen (in' dat geval wordt het toernooi voortaan ZEIST Ruim een jaar na beëindiging van de werkzaamheden van het Budget Bewakings Insti tuut geeft het betaalde voetbal weer, aanzienlijk, meer geld uit dan er bin nenkomt. Over het vorige seizoen werd 68 miljoen uitgegeven, zeven miljoen meer dan een voet baljaar eerder, maar ook 4,5 miljoen gulden meer dan er binnen kwam. De vooruit zichten voor het lopende sei zoen, op basis van de progno se gemaakt tijdens de winter stop, zijn niet beter. Opnieuw groeien dè inkomsten boven de uitgaven uit. Sectiebe stuurder Jos de Waard, die de licentiezaken in zijn pakket heeft, verwacht dat het ver schil niet groter zal zijn dan een jaar eerder. De weinig florissante cijfers werden gisteren in Zeist ont huld tijdens het eerste „voet balcafé" van de sectie, dat vrijwel volledig in het teken stond van de financiën van de voetbalbond en de clubs. Het gaat namelijk ook de KNVB niet voor de wind. Penning meester Henk Hut van de be taalde sectie stelde dat bezui nigingen, juist binnen de bond, dringend noodzakelijk zijn. De KNVB durft bij het verminderende aantal leden, op een benedengrens van 900.000 wordt gemikt, niet over te gaan tot contributie verhoging. De bezuinigingen, in de orde van grootte van enkele tonnen, dienen gevon den te worden in de commis sies. Hut stelde ook de vraag of een aantal diensten, zoals de grondtechnische-, de inter ne controle- en zelfs de medi sche dienst, niet beter losge koppeld kan worden van de bond om kosten te besparen. Sponsors Voorzitter André van der Louw benadrukte dat er steeds meer geld omgaat in het betaalde voetbal en dat de bijdragen van de sponsors van 25 procent in 1979 op een to taal van vijftig miljoen, ge groeid is tot 42 procent nu op 67 miljoen. De recettes daal den. De bond zelf hoopt wat mee te pikken van die ge groeide belangstelling. Maar na het aantrekken van de hoofdsponsor, is er tot nu toe nog niemand bijgekomen. Er zijn echter besprekingen gaande met twee grote bedrij ven en over de rug van het A-elftal hoopt men, tegen André van der Louw (links) debatteert in het Voetbalcafé met Joop Niezen. 35.000 gulden per stuk, een aantal donateurs, „Vrienden van Oranie", binnen te halen. De Waard, ook voorzitter van Telstar, een eerste-divisieclub met een jaarbegroting van 700.000 gulden, weet het ver schil tussen inkomsten en uit gaven aan de gestegen perso nele kosten van de verenigin gen. „Over het laatste jaar waarvan de volledige gege vens bekend zijn, is het nade lig verschil vrijwel even groot als de stijging van de perso neelskosten, die met vijf mil- ioen omhoog zijn gegaan. Die Toedragen kunnen gelijkelijk verdeeld worden tussen de ere- en eerste divisie". Ook de gestegen kosten voor beveili ging spelen volgens De Waard een rol. Gele kaart stuurder er aan toe, „een stuk of tien clubs die er financieel slecht voorstaan. De clubs die het in het nieuwe seizoen, 1987/1988, te bont maken, kunnen in die periode een waarschuwing verwachten. Hun licentie zal dan op het spel staan. Er zal niet onmid dellijk tot maatregelen wor den overgegaan, maar het moet gezien worden als een gele kaart. De licentiecommis sie zal de werkwijze van het BBI, ingrijpen waar noodza kelijk, voortzetten. Er is een waarborgfonds van de KNVB, maar leningen daaruit wor den slechts voor het dan lo pende seizoen gegeven. Dat fonds is er alleen om het com petitieverloop te garanderen, niet om langlopende leningen te verstrekken". De opmerking van De Waard over de gestegen salsarispos- ten suggereert dat de spelers er de laatste jaren gemiddeld aanzienlijk beter van zijn ge worden. De spelersvakbond VVCS echter staat op het standpunt dat de gemiddelde speler juist de laatste iaren eerder minder dan meer heeft verdiend. Karei Jansen: „Bij de personeelskosten behoren ook de top, het management, de administratie en de trai nersstaf. Op de totale uitga ven in de personele sfeer, ma ken de betalingen aan de spe lers ten hoogste vijftig procent uit". Keepers training Frans Hoek, ex- doelman van Volen- dam en nu onder meer deel uitma kend van de techni sche staf bij Ajax, presenteerde giste ren zijn vernieuwde boek „Keeperstrai ning". Johan Cruijff, zelf overigens ook niet onverdienstelijk onder de lat, kreeg het eerste exem plaar. DEN HAAG Marcella Mesker en Michiel Schapers zijn giste ren beiden doorgedrongen tot de tweede ronde van de toernooien waarin zij uitkomen. Bij de MESKER EN SCHAPERS NAAR TWEEDE RONDE WITA-tenniskampioenschappen Klitch, terwijl Hellas ter Riet de in Almania Island (Florida) won Westduitse Eva Pfaff versloeg. Mesker van de Amerikaanse In de eerste ronde van de Open Japanse kampioenschappen drong Schapers door tot de tweede ronde via de Westduitser Keretic. „Drugs is een groot probleem in Amerika en wordt het in Holland. Je hoeft maar om je heen te kijken en je ziet wat er gebeurt. Meer dan vijftig procent van de Amerikaanse sportlui gebruikt drugs. Tom Barker verhulde het nog toen hij zwalkend over het veld liep. Journalisten vielen mij er op aan dat ik hem van drugsgebruik beschuldigde. Je kunt het niet bewijzen, vonden ze. Terwijl elke blin de hond het zag. Barker ont kende het gewoon. Ja, ik ben er niet bij als hij dat spuitje neemt of hoe ze dat ook doen. Ik ben ver van dat we reldje en heb me er nooit in verdiept". (Basketbalcoach Ton Boot in de Volkskrant) „Ik wacht nu maar af, ik kan moeilijk aktie ondernemen omdat ik nog geen enkele aanbieding van een andere club heb. Ik heb ook geen zin met mezelf te gaan leuren. John Barnes van Watford heeft bijvoorbeeld een video film van zichzelf laten ma ken met al z'n hoogtepunten. Die videofilm is naar alle Ita liaanse clubs gestuurd. Sorry, maar dat gaat mij veel te ver. In een Engelse zondagskrant stond laatst dat ik niet meer terug wilde naar Nederland, maar dat is absoluut niet waar. Ik zie het alleen niet zitten om voor clubs als FC Den Bosch of FC Groningen te gaan spelen. Met alle res- Eekt voor die clubs, maar ik en nog zó fit en ambitieus dat ik nog een jaar of drie, vier in de top wil spelen. Ik wil nog graag wat winnen, een landskampioenschap, een beker, noem maar op". (John Metgod in Voetbal International) „Een peloton op topsnelheid. Vaak door smalle straatjes. Links, rechts sturen. Dat is één brok ijzer die op de eind streep afstormt. Hutje en mu tje tegen elkaar aan. Je hoeft maar even iemand te raken en er ligt een grote schroot hoop. Ik ga écht niet over lij ken zoals sommige andere sprinters. Ik wens niemand een valpartij toe, maar soms moet je gewoon duwen en trekken. Je doet het en ach teraf weet je niet meer wat je precies hebt gedaan. Vechten voor elke plek. Anders win je ?een enkele wedstrijd". Wielrenner Jean-Paul van Poppel in Nieuwe Revu) „Wat moest ik. Autorijden is ook gevaarlijk. Fietsen ook. Glazenwassen ook. En ik kan natuurlijk niet zeggen dat ik nooit een zwaar ongeluk zal krijgen. Maar ik kan wel proberen de risico's zo klein mogelijk te houden. Wanneer loop je de meeste risico's? Als je moe wordt. Dan ga je fou ten maken. En crossen is doodvermoeiend. Na zo'n eerste manche ben je echt re delijk gesloopt. Daarom ga ik tussen de manches door altijd slapen. Ik doe mijn ogen dicht en ik ben weg. Dan word ik zo fit als een hoentje weer wakker". (Motocrosser Dave Strijbos in de Haagsche Courant) John Metgod: videofilm. „Toen ik hier vijf jaar gele den kwam, werd de mensen al Europees voetbal beloofd. Er werden aankopen gedaan, maar elk seizoen ging het mis. Het dieptepunt kwam een jaar geleden onder de Westduitse trainer Ktlnecke. De anderhalf jaar dat hij bij Mechelen heeft gewerkt, zijn totaal verloren geweest. De aanhang van de club werd steeds teleurgesteld en hield het daarom geruime tijd voor gezien. Na de komst van De Mos is daar verandering in gekomen. Toch zal Mechelen eerst drie jaar aan de top moeten blijven, wil het bij elke thuiswedstrijd 15.000 mensen op de tribune heb ben. Zoveel goodwill hebben we de afgelopen jaren ver speeld". (Voetballer Piet den Boer in Het Vrije Volk) „Ik ben in dienst van PSV. En ik heb die club altijd een prima werkgever gevonden. Dat vind ik nog. Ik zou het helemaal niet erg vinden als ze me in dienst hielden en me met ingang van het vol gende seizoen opdroegen weer aan het werk te gaan. Dat kan. Ruud Gullit is dan toch weg". En: „Al kan ik bij AC Milan een paar miljoen verdienen als coach, ik wil niet meer met Ruud Gullit werken! Ik wil zelfs niet meer met hem praten". (Hans Kraay in Panora ma) „Mensen verkijken zich op Grand-Prixpunten en de hele tenniswereld. Spelen in New York is eigenlijk geen leven. Ik heb geen medelijden met iemand die vier miljoen dol lar per jaar verdient, maar de hele dag in het hotel of de baan hangen... de straat kun nen ze niet op. Een jongen als Edberg moet zich 's morgens al volstoppen met spaghetti wil hij na twee uur spelen niet in elkaar storten. Dat is Ronald Koeman: interne rust. niet leuk. Daarom probeer ik wat extra voor ze te doen. In derdaad, Haagse hopjes op de hotelkamer, een vriendelijk briefje, een uitstapje voor de vrouwen. Het kost niet veel, maar ze komen wel in Ede terug". (Gies Pluim, organisator tennistoernooi Ede, in NRC/Handelsblad) „Ik moet er niet aan denken nog drie van zulke contract jaren mee te maken. Een eer ste vereiste is nu interne rust, vervolgens zal het aanstellen van een disciplinair sterke trainer met een duidelijke voetbalvisie aan de orde ko-. men. En dan uiteraard nieu we aankopen, waarbij mijns inziens eerder behoefte be staat aan een nieuwe Willy van de Kerkhof dan aan een nieuwe Ruud Gullit. Er is nog voetbalkwaliteit vol doende in huis, het belang rijkste uitgangspunt zal de formatie van een team, een elftal moeten zijn. Als dat ge beurt, denk ik dat de woor den van Gullit worden gelo genstraft. Want PSV kan wel degelijk de Europese top ha len. Daarvoor zijn de moge lijkheden toch nog net even iets groter dan in Amster dam". (Ronald Koeman in Voet bal International) Australië, Zuid-Korea, da, Groot-Brittannië er. derland. West-Duitsland afzeggen wegens compe verplichtingen, de Sovjet kon niet komen in ver met een districtskamp schap. Het Nederlands hereö speelt op vrijdag 1 mei ee gelaste oefenwedstrijd West-Duitsland. Het wordt in de middag op kunstgrasveld in Bonn speeld. De Westduitsers den oorspronkelijk op dez turn de ploeg van Kenia vangen. De Afrikanen ht echter hun Europese toi afgelast. Het is de enige i land die Oranje speelt i aanloop naar het toernoo de Champions Trophy. Tussen dit toernooi en de om de Europese titel (20 t met 30 augustus in Mo speelt de ploeg van b< coach Hans Jorritsma ein twee of drie wedstrijden Polen (in Nederland) en 9 augustus vermoei twee uitwedstrijden tege Westduitsers. De Maas vlo< Glasbergen LEIDEN In de interregl klasse verloor kampioen i bergen in zijn laatste wed met 4-2 van de nummer n De Maas. De wedstrijd voor de Rijnsburgers, die der overtuiging speelden, delijk een verplicht nurt Nadat de gasten een 0-1i sprong namen via Wim kaert, nam De Maas nog rust de leiding over (2-1) rust liet Glasbergen een a kansen onbenut en liepe Maasdammers uit naar Frank Hogewoning brac! spanning terug (3-2), w; de thuisploeg het duel be door 4-2 te scoren. Overige uitslagen: Cevei Silva Boys 9-8; De Rozet Grovo 4-4. ZEIST In de selectie voor het olympische voetbalelftal, dat morgenavond in Leeuwar den een oefenwedstrijd speelt tegen de nationale ploeg van Tsjecho-Slowakije, zijn gisteren enkele wijzigingen aange bracht. De Spartanen Ed de Goey en Ronald Lengkeek zijn uit de selectie gelaten omdat zij vrijdag met hun ploeg in Veen- dam een competitiewedstrijd moeten spelen. Bondscoach Ri- nus Michels heeft alleen voor De Goey als tweede doelman Sjaak Storm van FC Groningen als vervanger opgeroepen. De selectie bestaat nu uit vijftien man. De eredivisie-wedstrijd Haarlem-FC Groningen, die voor Paasmaandag op het pro gramma stond, is verplaatst naar zaterdag 18 april. Het duel "begint op 19.30 uur. De tuchtcommissie van de KNVB heeft Bosman (SC Heer enveen) en Sturing (De Graaf schap) voor één wedstrijd ge schorst. Vier landen hebben zich bij de wereldvoetbalbond kandi daat gesteld voor de organisatie van het toernooi om de wereld titel in 1994. Brazilië, Chili, Ma rokko en de Verenigde Staten hebben hun kandidatuur op 10 april, de uiterste datum voor de inschrijving, bevestigd. Op 30 juni 1988 beslist de FIFA in Zu rich welk land de organisatie krijgt toegewezen. Uwe Tschiskale wordt de op volger van Dieter Hoeness in de spits van Bayern München. De 24-jarige aanvaller van Wat tenscheid '09, dat in de tweede bundesliga uitkomt, tekent morgen een contract voor twee jaar bij de Westduitse kampioen en koploper in de Bundesliga. De Italiaanse bondscoach Azeglio Vicini heeft naast Ciro Ferrari (Napoli) met Lui Agostini (Verona) een t\ debutant opgenomen in zi lectie voor de wedstrijd va terdag tegen West-Duitsla Keulen. De groep van acl spelers bestaat uit: doel: (Inter), Tacconi (Juventusj dediging: Bergomi, Ferri ter), Tricella (Verona), F (Torino), Nela (Roma), (Napoli); middenveld en hoede: Bagni, De Napoli (1 li), Dossena (Torino), Don. (AC Milan), Matteoli, Alti (Inter), De Agostini (Vei Giannini (Roma), Vialli, M ni (Sampdoria). BILJARTEN GP driebanden in Rotterdam Kwartfinales: Jaspers (Sint Wllle- brord)-Popeyus (Etten Leur) 50-50/ 56, Jaspers wint na penalties; Haver- mans (Zundert)-Habraken (Sint Oe- denrode) 50-47/56. GOLF American Masters In Augusta Eindstand: 1. Mlze (Vst) 285; 2. Nor man (Aus) 285; 3. Ballesteros (Spa) 285; 4. Mudd (Vst), Crenshaw (Vst), Maltbie (Vst) 286; 7. Nicklaus (Vst), Haas (Vst), Weibring (Vst), Watson (Vst), Langer (Wdl) 289. PAARDESPORT Koersen Alkmaar Eerste koers, 2040 meter. 1. Bavono- ra (T. Kooyman Jr.) kilometertijd 1.25,6, 2. Bobby R, 3. Atalanta. TOTO: winnend 8,20, plaats 1,30 1,30 1,80, koppel 6,50, trio 69,90. Tweede koers, 2040 moten 1. Ajax White (B. Dapper) 1.25,7, 2. Anna Ha nover. 3. Agretty. TOTO: winnend 3,50, plaats 1,50 1,40 1,60, koppel 5,60, trio 74,10. Derde koers, 2040 meten 1. Amazo ne Capello (R. Pools) 1.25,4, 2. Ale- zan, 3. Astrid Tonka. TOTO; winnend 8,20, plaats 2,10 2,30 5,30, koppel 45,70, trio 328,60. Vierde koers, 2040 meten 1. Yorker W (F. de Zoete) 1.24,0, 2. Yuanita, 3. Wish Buitenzorg. Niet gestart: Wintie K. TOTO: winnend 4,10, plaats 2,10 4,50, koppel 25,60, trio 120,60. Vijfde koers, 2380 meter: 1. Aurora Flight (J. Ruijgrok) 1.24,5, 2. Anna Dakota, 3. Zeno Dakota. TOTO: win nend 6,20, plaats 1,40 1,60 1,60, kop pel 10,90, trio 52,90. Zesde koers, 2040 meter: 1. Zarco Beltiary (Mej. M. Neelen) 1.23,4, 2. Yarn Spinner, 3. Zarenco. TOTO: win nend 7,30, plaats 2,00 3,40 2,40, kop pel 53,90, trio 708,60. Zevende koers, 2700 meter: 1. Amiga (H. Langeweg) 1.23,9, 2. Ype S, 3. Zengo. TOTO: winnend 1,70, b'aats 1,40 1,70 1,30, koppel 17,00, trio 119,30. Achtste koers, 2040 meten 1. Victor van Zelda (J. Oorthuijsen) 1.22,1, 2. Zip Cartouche, 3. Yco Bonnl. TOTO: winnend 28,60, plaats 4,20 2,90 1,70, koppel 46,70, trio 1.545,10. Negende koers, 2040 meten 1. Yla Oostland (R. Pools) 1.22,5, 2. Wish of Thijssen, 3. Yoki Fortuna. TOTO: win nend 13,20, plaats 2,10 1,50 1,10, koppel 19,90, trio 103,70. Tiende koers, 2380 meten 1. Wendy Compaen (A. van Brederode) 1.23,5, 2. Winneton Heiloo, 3. Vulcana P. TOTO: winnend 4,30, plaats 1,60 1,90 2,10, koppel 15,00, trio 148,70. Omzet totalisator: 210.129,00. SCHAKEN Toernooi in Brussel 3e ronde: Meulders (Bel)-Karpov (Sov) 0-1; Ljubojevic (Joe)-Tal (Sov) 0,5-0,5. Stand: 1. Kasparov (Sov), KortsjnoJ (Zwi) 3; 3. Timman (Nedj 2,5; 4. Larsen (Den), Ljubojevic 2; 6. Karpov (Sov) 1,5 1 afgebroken partij); 7. Tal 1 1); 8. Torre (Fil) 1; 9. Van der Wiel (Ned), Short (Eng) 0.5; 11. Meulders, Wlnants (Bel) 0. VELDHANDBAL NHV afdeling Den Haag Dames senioren, klasse 1: Hellas 1- M. Saturnus 1 9-8; AHC "28/1-CWP 1 7-9; EHC 1-Schipluiden 1 11-5. 2A: DSO 1-Kwiek Sport 1 11-10; Odls 2- Hercules 1 4-5: SOS 1-EDH 1 7-3. 2B: sportuitslagen Wings 1-Foreholte 1 16-14; Hercules 2-Kwlek Sport 2 3-7; Oase 2-Olympia *72/2 9-5; Fairplay 1-DSO 2 9-9. 3A: VELO 2-EDH 2 8-13; Quintus 2-Ondo 1 8-8; Odls 3-Westlandia 3 6-9. 3B: Northa 2-Rljnsoever 1 20-4; Oase 3- Rijnstreek 1 3-8; Foreholte 2-War- munda 1 6-16. 3C: Westlandla 4-Her- cules 3 3-12; Animo 2-CWP 2 7-4; Hermes 2-HEC 2 7-8; Quintus 3- Wings 2 9-6. 3D: Hercules 4-AHC '28/ 2 7-13. 4A: GDCPH 1-Anlmo 3 4-6; GDS/Athene 1-AHC '28/3 7-18; Kwiek Sport 3-HMSH 1 8-3. 4B: Schipluiden 3-Westlandia 5 12-7; Quintus 4-Ondo 2 7-8; Odis 4-DIOS 2 4-15. 4C: Oase 4-Rljnsteek 2 5-6; M. Saturnus 2-Warmunda 2 5-12. 4D: DIOS 3-Odis 5 18-5; Wings 3-Quintus 5 14-10; Westlandia 6-HMSH 2 10-8. 4E: Start '85/1-Falrplay 2 13-3; M. Saturnus 3-HEC 5 3-9; GDS/Athene 2-SOS 3 9-4; EHC 3-MMO 2 4-3. 4F: AHC '28/4-Hellas 2 6-25; Westlandia 7-CWP 3 10-11. Heren senioren, klasse 1: HVS 1- Wings 1 11-19; DSO 1-CWP 1 16-13; EDH 2-VELO 1 14-32; SOS 1-Hercu- les 1 11-10. 2A: MSV 1-Foreholte 1 13-17; Rijnstreek 2-Westlandia 2 17- 19; Hermes 2-AHC '28/1 3-18. 2B: AHC '28/2-Olympla '72/1 8-17; Ani mo 1-M. Saturnus 2 11-19; HEC 1- Quintus 2 19-12; DIOS 2-HVV '70/2 9-19. 3A: EDH 3-Quintus 3 8-22; Westlandia 3-VELO 2 15-11; DIOS 3- Odis 1 20-12. 3B: Hermes 3-HEC 2 4- 14; Wings 2-Animo 2 18-11; Kwiek Sport 2-Quintus 4 8-7. 3C: Animo 3- Wings 3 10-22; GDS/Athene 1-HW '70/3 14-14; HEC 3-Kwiek Sport 3 19-8. 3D: Start '85/1-Rijnsoever 1 7- 11; Olympia '72/2-Northa 1 3-13. 4A: Start '85/2-Rljnsoever 2 11-5; Wings 4-AHC '28/3 6-12; VELO 3-Foreholte 2 7-17; SOS 2-Hercules 2 4-11. 4B: Verburch 1-CWP 2 6-10; Olympia '72/3-Ondo 1 11-11; Northa 2-War- munda 1 11-17. Dames junioren, klasse 1: Hermes 1- VELO 1 7-5; Quintus 1-Northa 1 7-7; Hercules 1-Westlandia 1 7-3; DSO 1- Hellas 1 8-11. 2A: Verburch 1-EHC 1 6-7; Odls 1-CWP 1 13-8; GDS/Athene 1-Quintus 2 4-15; VELO 2-Westlandla 2 10-6. 2B: HW '70/1-AHC '28/1 7-7; HEC 1-Animo 1 14-8; Oase 1-EHC 2 9-6. 3A: Foreholte 1-Northa 2 6-17; Rijnstreek 1-MMO 1 7-8; Olympia '72/1-M. Saturnus 1 15-4. 3B: West landia 3-Hercules 2 3-13; Animo 2- Ondo 1 10-15; Quintus 3-Schipluiden 1 3-8. 3C: EHC 3-Hermes 2 1-7; AHC '28/2-Hercules 3 5-7. 3D: Odis 2-EDH 1 9-8; Verburch 2-HEC 2 6-5; West landia 4-HMSH 1 4-3. 4A: EDH 2- VELO 3 20-1. 4B: Rijnstreek 2-Kwlek Sport 2 13-6. Heren junioren, klasse 1: VELO 1- Westlandia 1 12-12; Quintus 2-M. Sa turnus 1 5-0; Hermes 1-Hellas 1 12- 13; Animo 1-Hercules 1 7-12. 2: Hel las 2-Foreholte 1 15-13. 3: Rijnstreek 1-HEC 1 3-S; Fairplay 1-Qulntus 2 8- 6; DSO 1-Hermes 2 9-5. VOLLEYBAL Lentebekers Dames (in Zweden), groep A: Zwe- den-Finland 3-0. B: Spanje-Luxem- burg 3-1; Frankrijk-Denemarken 3-0. C: Turkije-Engeland 3-0; Zwitserland- Portugal 3-0. D: West Duitsland-lsraël 3-0; Noorwegen-Oostenrijk 3-1. Heren (in Zwitserland), groep A: Zwitserland-Jong Frankrijk 3-1. B: West Duitsland-Engeland 3-0. C: Tur- kije-Gibraltar 3-1. D: Spanje-Grieken- land 1-3. WIELRENNEN Open ronde van Vaucluse Afsluitende klimtijdrit: 1. Ivanov (Sov) 10,2 kilometer in 22.47; 2. P. Si mon (Fra) op 0.03; 3. Oerioemov (Sov) op 0.11, 4. Gavillet (Fra) op 0.32, 5. J. Simon (Fra) op 0.33, 6. Pensee (Fra) op 0.36, 7. Ampler (Odl) op 0.48, 8. Biondi (Fra) op 0.51, 9. Flgnon (Fra) op 0.58, 10. Criquielion (Bel) op 1.03. Eindklassement:'1. P. Simon 18.52.47, 2. Ampler op 0.35; 3. Flgnon op 0.52, 4. Kummer (Odl) op 1.27, 5. Haex (Bel) op 1.39, 6. Oerioe mov op 1.50, 7. Tsinovjev (Sov) op 2.18, 8. Oeslamin (Sov) op 2.37, 9. Fi- ala (Tsj) op 2.42, 10. Steinmann (Zwi) op 2.54. Amateurronde van Nedersaksen 6e etappe: 1. Wrona (Pol) 139,4 kilo meter in 3.03.24, 2. Stumpf (Wdl), 3. Ludwiniak (Pol). 4. Krön (Wdl). 5. Schmied (Oos), 6. Wilson (Zwe), 7. Lom (Tsj), 8. Messerschmidt (Wdl), 9. Donie (Wdl), 10. Alvarez (Cub). Alge meen klassement: 1. Karlowicz (Pol) 18.59.42, 2. Wrona op 0.23, 3. Christl (Wdl) op 0.48, 4. Henn (Wdl) op 0.51, 6. Stumpf op 0.56, 6. Wechsélberger (Oos) op 1.04, 7. Ludwiniak op 1.07, 8. Andulea (Roe) op 1.17, 9. Wohl- fahrter (Oos) op 1.20, 10. Eickelbeck (Wdl) op 1.21. IJSHOCKEY EK jeugd A-groep in Tampere (Fin) Eindstand: 1. Zweden 7-12; 2. Tsje cho-Slowakije 7-12; 3. Sovjet Unie 7- 12; 4. Finland 7-8, 5. Zwitserland 7-4, 6. Polen 7-4, 7. Noorwegen 7-3, 8. West-Duitsland 7-1. ZAALHANDBAL Zeslandontoernooi Taipeh Taiwan-Jong Oranje 22-22; Zuid Ko- rea-Hong Kong 47-8; Zweden-Japan 27-15. Heren, Europa Cup 1, halve finales: Metaloplastika Sabac (Joe)-Wybrzeze Gdansk (Pol) 26-24 (eerste we 26-33). EC 2: MTSV Schv (Wdl)-Amicitia Zürich (Zwi) 18-2 20). Slovan Ljubljana (Joe) Moskou (Sov) 14-26 (19-22). II ker: Ureadd Porsgrunn (Noo)-A Madrid (Spa) 19-28 (23-25), Gi Kaunas (Sov)-VfL Gumma (Wdl) 17-26 (22-12). Dames, EC 1: ZVL Presov (Tsj stadt Wien (Oos) 23-26 (15-22) ta Bacu (Roe)-Spartak Kiev (Sc 28 (17-20). EC 2: Kuban Kra: (Sov)-Tyresö HF (Den) 23-19 TSC Berlin (Odl)-Chimlstul (Roe) 18-22 (15-11). IHF-beker mobilist Bakoe (Sov>-Buducnos grad (Joe) 19-23 (28-24), Start I lava (Tsj>-Spartacus Boedapest 23-31 (27-18). BOKSEN Kristalijn, Amicitia Prof., zwaargewicht: Richard wint door k.o. in vierde rond Bernd Kulle. A-klasse, zwaarwelter: Mourat ati (Kristalijn) w.o.p. van Madi (De Counter). B-klasse, midden: Chr. van (Kristalijn) onbeslist tegen (Delfzijl). C-klasse, weiter: Rike (Doorer w.o.p. van Den Outer (Huir zwaarwelter Van der Beek (D< bosch) w.o.p. van Franke (C tier); halfzwaar: Van Eyk (Hufz w.o.p. van Ritmeester (Dordrec N-kla8se, midden: Vlietstra (L wint door k.o. in eerste rond Brand (Huizenaar), De Graaf Hof) w.o.p. van Brand (Kris halfzwaar Verreck (Kristalijn) van Van der Werf (Nicolaas), C (Kristalijn) w.o.p. van Mol (Hob Jun. B-klasse, zwaarwelter Fk colaas) wint door r.s.c. in tweed de van Steendam (Carpentie Bruin (Kristalijn) wint door k.o.i ste ronde van Maes (Zymnlak). Jun. C-klasse, licht: Hendriksë laas) onbeslist tegen Havé (Dordrecht), zwaarwelter: 6 Veen (Kristalijn) wint door i tweede ronde van Kusters (0 bosch). (ADVERTENTIE) MWWW Afgelopen zondag I WBbglgJ r5*j DH en niemand 12 goed in de Ti Daarom pakt de Toto d week twee keer uit. Met 'n beetje geluk wint u de hot prijs incl. de jackpot van circa f 50.000,-. -jy-vrJ Dus als u'ns echt uw slag wilt slaan... I \J)v,

Leidse Courant | 1987 | | pagina 14