Rolf Schimpf als nieuwe „Onze ouwe" JADIO/TELEVISIE £etdóc@otvumt MAANDAG 13 APRIL 1987- PAGINA 9 Voor deze Top 10 is geme ten gedurende de periode van maandag 16 tot en met zondag 22 maart. De selec tie vindt plaats op grond van het kijkdichtheidsper- centage; één procent is ge lijk aan 138.000 Nederlan ders, ouder dan 3 jaar. De gegevens zijn afkomstig van het onderzoekbureau Into- mart, dat een continu kij konderzoek houdt, in op dracht van de Kijk- en Luis- terdienst van de NOS. North and South 8-uur Journaal Romance Express Vi i dit wekelijkse overzicht ontbreken bijna altijd de vangelische Omroep en de VPRO. Wat verklaarbaar omdat de programma's van deze omroepen slechts re n klein aantal mensen aanspreekt. Maar er is nog v|n omroep die al enkele weken niet opvallend meer gi de Kijk-Top-10 aanwezig is. De KRO. Zelfs met de ime-time-programmering van hun vaste zaterdaga- 8 ind, de KRO Boven Mijn Pet Show, een Joop van den J." ide produktie, halen de ze Top 10 niet. En als we de n( tlijst zouden uitbreiden tot een Top 30, dan stond de ou euwe KRO-show nóg niet genoteerd. Er is dus maar ban conclusie te trekken: de goedkoop in elkaar ge simpte opvolger van de 1,2,3-Show is een flop. Zeker anneer je bedenkt dat de laatste aflevering - die echts 11% scoorde - tegenover een superluchtig pro- amma als 'Sterrenslag' geprogrammeerd stond. VI ra :t ouderwetse cijfersysteem wreekt zich opnieuw deze ;ek. Op woensdag 18 maart werd de voetbal-wedstrijd ix-Malmö uitgezonden. Een wedstrijd waar velen naar 'd( bben gekeken, maar omdat te laat besloten werd om deze :tJ uitzenden, zijn er weer geen cijfers bekend van gemaakt. °Jch kun je zien dat de wedstrijd goed bekeken moet zijn: ronica ontbreekt deze week met shows als 'Villa Valuta', iami Vice' en 'Verona'. Die programma's komen regelma- voor in de lijst voor: het ontbreken van een paar titels is w ver op het voetbal terug te voeren. E ig even terug naar de EO: die omroep scoort met haar ech- pg religieuze programma's zelden boven de vijf procent. Het 'A it bekeken EO-programma is de tekenfilm 'Nathalie', die 'li 119.00 uur voor de kleintjes wordt uitgezonden. Dat scoort procent HILVERSUM - De Duitse tv-kijkers kennen hem niet alleen als „der neue Alte", maar evenzeef als „der alte Neue". Het gaat dan om Rolf Schimpf, die 62 is, en kortgeleden Siegfried Lowitz opvolg de in de rol van „Der Alte", in ons land beter bekend als „Onze ouwe". Deze Krimi-serie vol psy chologische politie-aan- pak ligt in Duitsland na jaren nog uitstekend in de markt en blijft ook in ons land bij de TROS in trek. Kersvers op de tv is hij niet. Hij zette al veel rollen neer in diverse spelen. Meestal be scheiden rollen. Over de kri tieken op zijn tv-werk in Duitse kranten had hij tot voor kort geen mening. Ernaar gevraagd zegt Schimpf: „In Duitse dag- en tv-bladen wordt alleen maar over hoofdrollen geschreven. Mij zagen ze meestal dus niet staan. Dat is nu ineens anders geworden. Vrijwel alle kritici schreven lovend over mij, na dat de eerste aflevering van „Der Alte" met mij er in op het scherm was geweest. Sindsdien ben ik een populai re Duitser. Men omschreef mij als „ein völlig neue Fi- gur". Na de toneelschool, veertig jaar geleden, lag er voor hem theaterwerk genoeg in het verschiet. „Maar", vertelt hij bij een bezoek aan ons land, „behalve hoog-Duits spreek ik twee dialecten, noord-Duits door verblijf in Hamburg en Schwabisch uit mijn jonge ja ren in Stuttgart in zuid-Duits- land. Daarmee leg je je zelf voor een deel vast. Met mijn eerste rollen begonnen in Stuttgart speelde ik in Schwa- bische stukken, noem het streektoneel. Daarmee doe je een zekere bekendheid op. Als men dan aan een toneel stuk of een film meer kleur wil geven, volkse typen, ko men regisseurs gemakkelijk bij jou terecht. Je blijft ge vraagd worden voor gelegen heidswerk. Dat veranderde pas toen ik later in Hamburg voorstellingen in een cabaret groep ben gaan geven". Afwachten „Daar komt nog bij, dat ik nooit vast aan een gezelschap verbonden ben geweest, tenzij voor de periode van een tour nee. Je moet dan maar af wachten voor welke rol je ge vraagd wordt. Je bent geen eerste keus. Zo kwam ik ook voor enige tijd in Zwitserland Rolf Schimpf (rechts) in een scene in Der Alte-serie. terecht, van het ene stuk in het andere, drie jaar achter een. Een zwervend bestaan. Daar zou ik nu niet meer voor voelen. Dat is de prijs die je betaalt voor je vrijheid". Wat voor het theater gold, ging ook op voor de tv. Men vroeg hem voor de invulling van gezellige figuren op het tweede plan. De tv-regisseurs Inge Meissl en Eberhard Fechner zagen toen evenwel al meer in hem en schakelden hem ook in voor gespeelde documentaires. Acteurs die de baas zijn over hun eigen agen da kan men daar goed voor gebruiken, omdat zij in min dere mate aan speeldagen vast zitten. Overigens raakte hij in de loop der jaren betrokken bij een dozijn theatertournees, reizen en trekken door het hele land heen en het aange wezen zijn op hotels. Dat be gon hem steeds meer tegen te staan. Tenslotte vestigde hij zich metterwoon in MUnchen. Van daaruit kwamen geregel de contacten tot stand met de ZDF en de WDR, die regel matig tv-werk voor hem had den. Hiermee verdween hij langza merhand voorgoed uit het theater. Het instuderen en de opnamen van „Der Alte" ver gen wekelijks vijf tot zes da gen. Met zijn Alte-rol vindt Rolf Schimpf op het juiste moment aan de bak gekomen te zijn. Zijn plaatsing in deze rol zegt hij te danken te hebben aan regisseur Helmuth Ringel- man. Van hem kreeg hij voor dien ook andere rollen, zoals als vader van vier dochters in de tv-serie „Der Mensch Bachmann". Dat leidde op zes zaterdagavonden in Duitsland tot grote bijval. Geen imitatie Hoe moet „Der Alte" gespeeld worden? Rolf Schimpf hier over: „Het gaat er niet om mijn voorganger en collega Siegfried te imiteren. Die had na jaren genoeg van die rol en wilde graag weer het theater in. De Alte-rol neemt je hele maal in beslag. Je kunt met die last niet meer vrij over straat. Voor mij ligt dat even anders. In wezen ben ik een huiselijk mens. Na jaren van toneel naar toneel gezworven te zijn, zoek ik 's avonds rust in mijn huis. Ik ben geen avondmens. In die zin heb ik niet het goede beroep geko zen. Vóór mijn invulling van de Alte-rol ben ik te rade ge gaan met de tekstschrijver en de regisseur. Die vertelden mij allebei, dat ik naar eigen inzicht die rol moest neerzet ten. Ik mocht er in elk geval geen kunstmatig opgefokte fi guur van maken. Ik heb col lega Siegfried vaak in deze rol gezien. Aan hem had ik een prachtig voorbeeld hoe ik het dus niet moest doen, wilde ik hem niet imiteren. Om er enig idee van te krijgen hoe politiemensen in elkaar ste ken en met elkaar optrekken, ben ik naar de hoofdcommis saris van politie in MUnchen gegaan. Ik heb hem gevraagd enige tijd temidden van re chercheurs stage te mogen lo pen. Dat heeft mij zeer gehol pen bij het vinden van de juiste rechercheurshouding. Die mensen gaan ondanks de eisen die het werk stelt ge moedelijk met elkaar om en je moet de functies kennen, an ders zou je het verschil tussen rang en stand niet zien. Voor mij was het overigens erg in teressant om die wereld van nabij te leren kennen". Rolf Schimpf heeft er een verklaring voor, waarom Duitse Krimi-series ondanks groot Amerikaans aanbod op dat gebied zich zo uitstekend weten te handhaven. „In de Amerikaanse series", zegt hij, „gaat het hard tegen hard. Er wordt altijd bij ge schoten. In de Duitse politie series gaat het er psychologi- scher aan toe. Daar staan doortrapte misdadigers tegen over doorgewinterde politie- vorsers. De verstandelijk sterkste wint. Een verdwaal de kogel speelt hierin geen rol. De kijker blijft meeden ken. Vroeger had Der Alte serie iets moraliserends. Daar sta ik niet achter en dat is er helemaal uit verdwenen". „Toen ik voor de Alte-rol ge vraagd werd, kreeg ik vieren twintig uur bedenktijd. Die had ik niet nodig. Zo'n rol krijg je maar eenmaal in je le ven aangeboden. Als die komt, moet je toehappen. Ze ventig procent van het ac- teursgeluk bestaat uit de juiste rol op het juiste moment". TÓN OLIEMULLER NEDERLAND 1 15.50 16.10 16.35 16.58 17.22 17.30 17.46 18.30 19.00 19.23 20.00 20.28 Eastenders, Engelse serie. Angle neemt haar kans waar om de keuken in de pub op een hoger peil te brengen. Debbie en Andy gaan de actie tegen de sloop van een deel van Al- bert Square leiden Scooby en Scrappy Doo, tekenfilmserie. Afl.: Tove naars en magiërs Super-oma, serie over de avonturen van een Schot se oma. Afl. 2: Super-oma en de geschifte schatzoe kers. Inspecteur Muggins looft een beloning uit voor wie de buit van Leipe Luci ano weet op te sporen Jem, Amerikaanse teken filmserie over twee con currerende popgroepen Lucky Luke, tekenfilmse rie. Afl.: De Karavaan Sonja'a promotie praatje NOS Vie-Journaal VARA Anti pasta, programma met Adeline van Lier TELEAC Andiamo, opstapcursus Italiaans. Les 2 VARA De tovenaar van Oz, te kenfilmserie. Afl.17: Voe treis naar de Kaatsheuvel De baas in huis?, Ameri kaanse comedyserie. Afl. 10: Sportvrienden. An gela mag dan gevoelig zijn voor romantisch gepraat van een goeduitziende col lega, maar om een sport man als Tony opzij te zet ten moet je wel van goede huize komen Vara Varia met Jan-Douwe Kroeske NOS [HJournaal. VARA Nieuwe buren, serie. Afl.3. Niels Drijver schrijft een verhaal over Bart Makkin- ga en dat valt niet in goede aarde, maar als Bart met Moniek uit wil heeft hij er zelfs een interview voor over Sonja, praatprogramma Achter het Nieuws, actua liteitenrubriek De Octopus, zesdelige Ita liaanse misdaadserie (tweede serie). Afl.3. Als een gebroken man komt Cattani uit de gevangenis. Op het graf van zijn doch ter zweert hij echter te blij ven vechten voor gerech tigheid en in het geheim begint hij Ferretti in diens onderzoek tegen de Mafia te helpen I Interview met Z.K.H. Prins Claus. Vara-voorzitter Marcel van Dam interviewt Prins Claus over het jaar van de daklozen. Aansl.: Onze wil, onze handen, film van jan vrijman ter ge legenheid van het jaar van de daklozen 1987 NOS 00.13 Journaal 00.18 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Cursus Rekenen, afl.6: Herh. 17.55-18.10 Nederlands Taal. tekens en regels. Afl.23: Stijl NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 IS Jeugdjournaal. 19.00 Journaal HUM.VERBOND 19.12 Kwartslag: Verleden strijd, reportage over een land bouwcoöperatie in Zim babwe KRO 19.27 Tekenfilmfestival 19.45 Sport op maandag. Pre sentatie: Kees Jansma rechtstreeks vanuit het Nationaal Badminton Cen trum in Nieuwegein. On derwerpen: een samenvat ting van de halve finale voor de Engelse voetbal beker tussen Coventry City en Leeds United. Ver der beelden van de voet balwedstrijd tussen jour nalisten en keepers uit de eredivisie, met Johan Cruijff in het doel, ter gele genheid van het uitkomen van het boek „Keepers training" van Frans Hoek, de Volendam-keeper die wegens een blessure moest stoppen met zijn loopbaan In het betaalde voetbal. Portret van de 18- jarige Chinese voetballer Yu Xin Xie, die speelt in PEC 2 Zwolle, de wieler klassieker Parijs-Roubaix. Volleybal: gesprek met de dames van Olympus die nationaal kampioen wer den. cijfers van aantallen toeschouwers bij betaald voetbal en drie merkwaar dige Engelse sporten: crafts, bowls en sheepdog driving. 20.35 Op dood spoor, Ameri kaanse speelfilm uit 1985 van Roger Young. Brian Walker, op weg naar een zomercursus in Colorado, verdwijnt spoorloos. Zijn dodelijk ongeruste moe der schakelt een prlvè-de- tective in en een wanhopi ge speurtocht begint 22.05 Bezoek van Paus Johan nes Paulus II aan Zuid- Amerika NOS 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 22.50-23.20 Personal computer 2, les 6: Gegevensbeheer Tik tak, kinderserie. I5 Plons. 10 Do kleinste zwerver. Ameri kaanse jeugdserie over de be levenissen van een Duitse scheper. Vandaag: De een zaamste dag van de week Kameleon. Juke Box Het Vrije Woord Mededelingen u-- Nieuws f«H0 Pluche paleizen (Lost Empi res), Engelse serie van Alan Grint naar de gelijknamige ro man van J.B. Priestley. Met: Colin Firth, Carmen du Sautoy, Brian Glover e.a. Afl.5: Het ge- __j zeischap komt aan in Liver- pool, waar Richard kennis- i maakt met de bekende zange- i res Lily Farrls. Al snel wordt I duidelijk dat Richard en Lily el- j kaar wel mogen .05 Modem: (hete) bronnen in de oceaan. In de ritsen en troggen in de oceaanbodem, op meer dan 2000 meter diepte, in een milieu van complete duisternis en temperaturen dicht bij het nulpunt, heeft men de laatste jaren leven ontdekt dat moge lijk is door de hete bronnen Pools Requiem, uitgevoerd door Koor en Orkest van de I Filharmonie van Krakau. 3-110-23.30 Nieuws en Coda: De panter, van Jorge Luis Borge RT 2 Huiszorg. 10 Intermezzo: Uit 44 vioolduet ten, Bartok, uitgevoerd door D. Vermeulen, viool en J. Linter mans. viool, (herh.) .15 Zonen en dochters. (Sons and Daughters). Australische serie. Afl.: 295. Terry's aanwezigheid op Woombal Is niet zo prettig voor Jill uH° Mededelingen -U5 Nieuws 10 Kwidam, videospelletje ->P 20 Extra time nit50 Paul Daniels magic show. MJ35-22.20 Blikvanger, maandelijks modemagazine met Intelligente koopjes voor de zomergarde- robe; zangeres Viktor Lazlo, sportief, klassiek en extrava- om gant; straatmode met Man en -jdi vrouw van de maand. Presen tatie: Ghislaine Nuytten TBF 1 «L Ce soir, regionaal magazine 27 Quick et Flupke, tekenfilm Ese 30 Journaal Pn 00 Contacts ae, 05 Absence de malice. Ameri kaanse speelfilm uit 1981 van Sydney Pollack. Met: Paul Newman. Sally Field, Melinda Dillon e.a. Ansl.: Debat over het beroepsgeheim van Journa listen. Rosen, chef van de re cherche In Miami komt op het spoor van de zoon van een be rucht gangster die Inmiddels Is overleden. De jounallste Me ng! flan Carter krijgt lucht van de I zaak en volgt Rosen op de voet >20 Laatste nlauws ?gal50-00.00 Tribunts économique et sociale DUITSLAND 1 16.00 Die Montagefamilie, 13-delige serie met Ingeborg Schöner, Gert Haucke, GaBrielle Fi scher, e.a. Afl.: Maskerade 16.30 Mona eirt Programm mit Lisa, vijf videoclips over de modewereld 17.15 Meine kleine Robbe Laura, 6- delige Engelse kinderserie met Jane Lapotalre, Holly Aird, Da vid Blrney, e.a. Afl.3: Die Wild- 17.40 Zu Lande, zu Wasser und In der Luft, spelprogramma waarin kandidaten worden op geroepen voor een nieuwe se rie zomerspektakels 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, actualiteiten 18.25 Kontakt bitte, serie. Afl.: Su- che Mensch 19.00 Remington Steele, serie. Afl.: Hundstage. Mildred brengt een hond naar zijn baas terug. Plotseling zit er een griezel achter haar aan. 19.57 Programma-overzicht 20.00 (3Tagesschau. 20.15 Die Wilehelmer, zesdelige se rie met Hansjörg Felmy, Ulrike Stürzberger, Axel Jörg, e.a. Afl.6: Jean wlrd Grossvater. Na de dood van zijn vrouw zit Jean Ziegler in de put. Het be richt dat de vriendin van zijn zoon zwanger Is, maakt hem echter niet blij 21.14 Ein Platz an der Sonna, tv-lo- terij t.b.v. het Deutsche Hllfs- 21.15 SowjetbUrger deutscher Na- tionalitët, op bezoek bij Duitse Inwoners van Kazachstan, re portage 22.00 Harald Eddi, sketches met Harald Juhnke en Eddie Arent 22.30 Tageethemen 23.00 Dr. Faustue, Duitse speelfilm uit 1982 van Franz Seitz. Met: Jon Finch. Hanns Zlschler, Ma- rle-Hélène Breillat, e.a. Com ponist Adrian Leverkühn be landt in een crisis en vlucht in een verbond met de duivel 01.15 Tagesschau 01.20 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 i Heut# Jugendstil, culturele serie van Folco Quilici. Afl.2. Kunst voor ledereen. Aansl.: heute- Schlagzeilen Madita, kinderserie van Astrid Lindgren. Met: Joanna Uljen- dahl, Björn Granath e.a. Afl.3: Eine gute Tat l Heute. Aansl.: Aus den Lün- Tele-lllustrlerte: Actualiteiten, sport en amusement l Spionln wider Willen, serie. Met: Grace de capltani, Char les Denner, Sophie Grlmaldl e.a. Afl.: Diebin aus gutem Hause (10). Annette Valller, een jonge, attractieve Parlslen- ne, is een getalenteerde en succesvolle hoteldievegge. Zij heeft een goede opvoeding ge noten, maar haar ouders wa ren ook niet van onbesproken gedrag. Op zekere dag geeft zij haar veelbesproken carrière op. Zij wordt geheim agent en dat leventje bevalt haar veel beter. Aansl.: heute-Schlagzel- len Spionln wider Willen, (2) i Programma-overzicht l Heute l Wer ie dran? tv-fllm van Hart- Jon Finch speelt als Adrian Le verkühn de hoofdrol in de Duit se speelfilm „Dr. Faustus". Duitsland 1 om 23.00 uur. mut Griesmayr. Met: Heinz Reincke, Rosemarie Fendel, Claudia Rleschel e.a. Na zijn pensionering wordt Fred Will- dorf voor een tweede keer ge troffen door een beroerte. Te gen het advies van de dokto ren in haalt zijn familie hem uit het ziekenhuis om hem thuis te verzorgen. Voor zijn vrouw be tekent dit een herwaardering van hun relatie 21.15 WISO, sociaal-economisch ma gazine 21.45 Heute-|oumal 22.10 Klassik aktuell, reportage over noviteiten op de grammofoon- platenmarkt 22.40 Ende in Moll, tv-film van Fablo Capri. Met: hector Alterio, Amero Antonutti, Michel Vitold e.a. Het Baslleus-kwartet geldt als het beste strijkkwartet, maar na de dood van de eer ste violist maken de overige musici plannen om het kwartet op te heffen. Maar dan dient zich een bekwame opvolger aan, de jonge Edo. De ver moeienissen van een nieuwe tournee een persoonlijke pro blemen breken hen uiteindelijk toch op 00.40 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: Cursus Duits. Les 15: Wettkampf der Worte - Gesprdch/DIskussion/Debatte 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Tagesschau met weerbericht 20.15 mLindenstraase, serie met Dietrich Siegl, Marianne Ro- gèe, Domna Adamopoulou e.a. Afl.: der kleine Kolibri und die Sonne. 20.45 Anja Fichtel, portret van de wereldkampioene schermen 21.30 Aktuelle Dokumentation 22.15 Hinter den Schlagzeilen: Blitz auf Rëdern, documentaire over de geschiedenis van de Opel 22.45 Monarch, documentaire over een man, die zolang het sy steem niet verandert, in staat is speelautomaten leeg te spe len. 9herh.) 00.05 Laatst# niauwa BBC 1 Valerie, serie met Valerie Har per Afl.: Leave it to Willie. Wil lie vergaapt zich, net als zijn tv-held, aan joy-rldlng. Zijn ou ders zijn echter niet zo begrij pend als de ouders van zijn held Children's BBC. Lassis, kinderserie. Afl.2 Mysterioua cities of gold John Craven's newaround Blue Peter, kinderprogramma Rolf Harris' tekenfilm Journaal London plua Wogan met Terry Wogan Head of the claaa, Amerikaan se comedy-serie rond een le raar en zijn speciale klas van hoogbegaafde kinderen. CD Wildlife on one, natuurserie met David Attenborough. Afl.10 en slot: Geheimen van de Chinese kraanvogel In sickness and in health, afl. 1Ever decreasing circles Journaal Regionaal nieuws Panorama, actueel magazine Music from Requiem Masses, serie waarin verschillende re quiem missen aan de orde ko men. Afl. 1Verdi's Requiem Return to Evercreek Junction Two nations? Afl.: Fog on the Tyne. Het programma gaat In op de vraag waarwaarom het economisch verval In Tynside zo groot Is Het evangelie volgens Lucas Weerbericht BBC 2 17.00 World of the 30's 17.30 Pamela Armstrong 18.05 My music 18.30 Did you see.-?, discussie 19.00 News 20.35 Grand Prix F1 van Rio de Ja neiro. Braziliö 21.10 Horizon, serie documentaires. Afl.: After Chernobyl, closer to home, documentaire over de veiligheidsmaatregelen bij de nieuwbouw van een Engelse kernreactor 22.00 French Saunders, variétè- show van Dawn French en Jen nifer Saunders. Gasten: Joan Armatrading 22.30 Moonlighting, serie. 23.15 Open space. Afl.: The strip ping of human dignity, reporta ge over het fouilleren in Britse gevangenissen 23.45 Newsnight 00.30 Weerbericht 00.35 Téléjournal, serie magazines van buitenlandse tv-journaals 01.00-01.30 Open Universiteit ITV Dramarama Emmerdale Farm News at 5.45 About Anglia Survival, (herh.) Watching you watching ua Coronation Straat What'a my Line World in Action Prospects News at Ten Anglia Reports Promises and Piecrust Airwolf Utile Giddlng and the Cross SKY CHANNEL 15.30 EPat Sharp Show. Popmu ziek 16.00 E First Run. 16.30 E Young, Free and Single met Gary Davles 17.00 The DJ Kat Show met Linda de Mol. Films: Krazy Kat, Jour ney to the Centre of the Earth en Popeye 18.00 Batman met Adam West en Burt Ward 18.30 The Ghost and Mrs. Muir. Ko mische reeks 19.00 Three's Company. Komische reeks met Suzanne Somers, Joyce Dewhitt en John Ritter 19.30 Blue Thunder. Afl.: Clipped Wings. Chaney wordt uit het Blue Thunder-team gezet en moet straatdienst gaan doen 20.25 Polico Story. Afl.: Requiem for an Informer. Een drugverslaaf de informeert de politie over bankovervallen. HIJ wordt goed bevriend met een van de agen ten 21.20 Sky Motorsport News 22.00 Gillette Italian Football 23.00 NHL Ice Hockey 1987 00.00 E Young Free and Single. Popmuziek 00.30-01.00 E First Run SUPER CHANNEL 16.00 E Music Box Live - Slmon Potter 17.00 B Countdown - Adam Curry 18.00 The Goodies. Komische serie met Tim Brooke-Taylor, Grea- me Garden en Bill Oddie 18.30 Doctor Who met Tom Baker als Dr. Who. Serie: Terror of The Zygons 19.00 Game Show 19.30 Survival. Documentaire. De Bever 20.30 Three of a Kind. Komische show met Tracey Ullman, lenny Henry en David Copperfleld 21.00 The Outsider 22.00 Super Channel News met John Suchet 22.30 Super Sport 23.30 Kolchak. Mysterie-reeks 00.30 Spitting Image. Komische se rie 01.00 BNinoFiretto 02.00 E Amanda Redington 03.00 S Martin Buchanan 04.00 E Music Box Live - Simon Potter 05.00 E Countdown - Adam Curry 06.00 E The Face TV 5 16.05 Klimbo 16.20 Eureka 16.30 L'Aviron Qui Nous Mèna 17.30 Vue Globale. Interview met J. Claude Chastelan, verantwoor delijk voor de demografische studies in de Verenigde Staten 18.00 Récréation 18.40 Das chiffres at dat lettres 19.00 L'Aviron Qui Nous Mèna 19.30 Peau de Banane 20.00 La Sualre da Turin. Speciaal programma voor de Stille Week 21.00 Décibel. Gast: Diane Teil 21.30 Nouveau monde 22.00 Journal téléviaè 22.30 L'Éternité Devant Sol. Docu mentaire over de abdij van Salnt-Benoit du Lac NEDERLAND 1 NOS: 09.30 en 13.00 Nieuws voor dovon AVRO: 14.30 E Palmy Days, speelfilm uit 1931 van Edward Su therland. 16.00 AVRO Service, geva rieerd informatief magazine vanaf de Flevohof. NOS: 17.30 W6-Journaal AVRO: 17.46 E Toppop DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Gesundheit, Tsjerno- byl, een jaar later 10.00 Tagesschau 10.23 Die Wilsheimers 11.25 Gott und die Welt 12.05 Umschau 12.25 WISO 12.55 Persoverzicht 13.00 Ta gesschau 13.15 0 Toletekstover- zicht 15.50 Tagesschau 16.00 Frauengeschichten 16.45 Spasa am Dienstag, kinderprogramma 17.44 FrUherkennung lohnt sich, tips ter voorkoming van kanker. BBC 1 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast time 09.40 Watchdog 09.55 Regio naal nieuws 10.00 Journaal 10.05 Vakantieprogramma 10.05 Dudley Do-right 10.10 The Monkeea 10.35 Wy don't you? 11.00 Journaal 11.05 Neighbours, serie. 11.25 Children's BBC: Andy Crane 11.30 Play school 11.50 Het Evangelie volgens Lukas 12.00 Journaal 12.05 Pennine chal lenge 12.35 Open Air 13.00 Nieuws overzicht 13.20 Tom O'Connor Roadshow 13.55 Regionaal nieuws 14.00 Journaal 14.25 Neighbours 14.50 Gran, kinderserie. 15.05 Only when I larf. Engelse speelfilm 16.55 Bertha 17.10 Laurel and Hardy BBC 2 10.00 Charbar 10.25 Teletekst 13.30 Schooltelevisie 14.15 Songa of prai se 14.50 Nieuwsoverzicht 14.52 R.I. Christmas lectures: Frankenstein's quest. Afl.5 15.50 Journaal 15.52 Education programme 16.20 Garde ners' world 16.50 Journaal 17.00 Year of the French SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kef Wake-Up Club 08.30 0 Sky Trax 13.00 I dream of Jeannie 13.30 Hazel 14.00 Ask Dr. Ruth 14.30 Three's Company 15.00 Tales of Wells Fargo 15.30 0 Sky Trax 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 0 Amanda Re dington 09.00 Sons and Daughtere 09.30 MassagelO.OO Follow Me 10.15 You are what you eat 10.30 Survival 11.30 B Nino Firetto 12.30 Martin Buchanan 13.30 Living Body 14.00 Sons and Daughtere 14.30 Hippo 15.30 Rentaghost 16.00 E Music Box Live ITV 10.25 Anglia News 10.50 Ask no questions 11.20 Flying Light 11.30 Which Way? A Jobwatch Special 12.30 About Britain 13.00 Tickle on the Turn. 13.30 Link 14.00 News at One 14.20 Anglia Newa 14.30 Blec- ke's Magic 15.30 Daytime 16.00 That's my Dog 16.25 Anglia Newt 16.30 The Young Doctors RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Goal. 22.50 Bewogen grensgangers. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 TROS: De nachtwacht. 04.02 krieken met Adje RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00 Zie Radio I RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.02 Vraag het Visser. 22.02 Candlelight RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 Blazers magazine. 18.30 Jazz in studio. 18.50 De Klassieken. 20.00 Nieuws. 20.02 De VARA Matinee. 21.30 Muziek van Nederlanders. 22.00 Jazz-op-vier. 23.00 het zout in de pap REGIONAAL Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 18.00 Hln- doestaans 18.30 Marokkaans 19.15 Turks 20.00 Muziek voor Migranten. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond 16.30 Radio Rijnmond Getapt Na 17.00 cultuur, nws, sport Quiz en Waarachtig BRT 1 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Mohajirin. 20.03 Tropical. 21.03 Volwassenenvorming. 21.30 Hafabra: blaaswereld. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft music. 23.30 Twee tot twee. BRT 2 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Folk. 19.00 Kroniek 1: Magazine. 19.45 Muziek van onze tijd. 20.30 Aviagakwartet. 21.30 Actualia. 21.50 Symfonie. 22.30 Blues en jazz. 23.15 Kamermuziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nleuvrs (NOS). 07.03 KRO: Echo. 07.15 Het levende woord. 07.30 NOS: Nieuws. 07.33 KRO: Echo. 07.45 Echo-junior. 08.08 Echo. 08.50 Postbus 900. 09.05 Even bijkomen. (9.30 Echo) 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 In antwoord op uw schrijven. 11.02 KRO's Schone Kunsten. 11.05 Met de KRO. met Anne. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 12.58 NOS: Mededelingen voor land en tuinbouw. 13.08 KRO: Echo-magazine, met om 13.20 Echo-politiek en om 13.45 Kerk en samenleving. 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio RADIO 2 leder heel uur nleuvrs (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aan. 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 11.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 12.03 Lunchtlme-magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: Het Gebouw 14.03 Het Antwoord. 15.03 De Bovenkamer. 16.03 Een uur Ischa. 16.54 Vrije geluiden. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.00-18.00 Aktualiteiten via Dingen van de Dag. 07.03 VARA: Holland wordt wakkert. 09.03 Angelique. 10.03 Wessel van Diepen. 12.03 VARA's Steen Been Show. 14.03 Twee meter de lucht In. 16.03 De verrukkelijke vijftien RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 TROS: Goede morgen met PLex Goudsmit. 10.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top 10. 13.30 Belcantorium. 16.00 NRCV: Het Kunstbedrijf. RADIO 5 09.00 NOS: Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Het onderzoek. 10.00 TELEAC: Over kinderboeken. 10.30 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 11.20 Aandachtig. 11.30 Dagvaardig. 11.40 In beweging. 12.00 NOS: Nieuws. I2.b5 Schone wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 NCRV: Nederland en zijn bu ren. 13.25 Anders vlieg Je eruit. 13.45 De Svornln Lohman en Kuyper. 14.00-15.05 Leerspiegel. 14.00 Er staat geschreven. 14.15 Gemeentewerk. 14.30 NCRV-Leerhuis. 14.40 rondom het Woord. 15.05 Studio 55. 16.00 NOS: Op de rand van het recht. 16.30 NOS-Ombudsman. REGIONAAL Radio Wast: (vla FM- frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Och tend actualiteiten 12.00-13.00 Lunch- programma. Radio Rijnmond 07.30, 08.00 en 08.30 Region, nws. weer en verkeer. Om 07AS en 08.15 Quiz en Waarachtig. 16.30-17.00 Radio Rijn mond Getapt BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 toeren tijd, Jo Leemans. 15.03 Zo d'ouden zongen. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 Pluche Palace. Rendez-vous. 10.03 Broccoli. 12.00 Reg. progr. 13.10 Toemaatje. 13.15 Onvergetelijk. 13^5 Orgelrecital Ivan Gullini. 14.00 De gewapende man. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariatles. 09.15 Matinee. 11.15 Voor het eten. 12.02 Tafelmuzlek. 13.10 Actueel. 13.30 Namiddag bij BRT 3. 15.45 Wel thuis of het moeilijke af scheid.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9