TOP faalt vanaf de stip DUBBEL VERLIES LMHC ficidócSomont Avanti consolideert koppositie Stroombergen sterk in Bovenkerk Europese titel Oranjebowlers Katwijk handhaaft zich MAANDAG 13 APRIL 1987 PAGINA 18 LEIDEN Eric Stroom bergen deed gisteren met een vijfde plaats in Bo venkerk, achter winnaar Ralf Moorman, opnieuw van zich spreken na zijn goede prestatie in de Om loop van de Baronie. Clubgenoot Gerrit Klein- veld behaalde bij de lief hebbers zijn eerste sei zoenszege. Stroombergen ontsnapte op het korte rondje met nog vijf rondes te gaan uit het uitge dunde peloton. De Bollenstre- ker kreeg bij deze poging ge zelschap van nog drie anderen en slaagde erin de sprint van dit groepje te winnen. Lisse- naar Kleinveld ontsnapte al in de tweede ronde met John Tromp en werd pas terugge zien op het erepodium, nadat hij zijn medevluchter in de sprint verslagen had. Gisteren werden tevens de wedstrijden om de Casba-tro- fee verreden op het Swiftpar- cours te Roomburg. Bij de amateurs kwam Richard Ippel als eerste over de finishlijn, hierbij gevolgd door zijn me devluchters Tom de Jong en René Guyt. Bij de junioren pakte Ahoy-renner Jan van der Drift de overwinning voor vluchtgenoot Tjalco Jansen. Alex van Veen won de spurt van de groep. Teunis Keyer bezorgde Swift de zege bij de liefhebbers door Pieter Evelein en Jaco Kete laar te vlug af te zijn. De Bol lenstreek-coureurs domineer den de veteranenkoers; Jan van der Tang hield hierbij het hoofd koel en wees zijn club genoten Jos Veuls en Jan Zo- merveld terug. LEIDEN Jong Oranje tot 23 jaar is in Dublin Eu ropees bowlingkampioen geworden. In de Neder landse afvaardiging zat Leidenaar Bas Menken, die in het slotduel met Finland met zijn game van 221 de beslissing for ceerde en Nederland het goud bezorgde. Engeland werd tweede, België num mer drie. Bij de dames greep Oranje het brons achter Finland en Dene marken. Het Nederlandse viermans team, dat onder leiding stond van bondscoach Frans Harry- van uit Lelystad, plaatste een gemiddelde van ruim 187. En bleef ook daarmee de concur rentie ruim voor. De vier sleu telpartijen tegen Finland en België werden gewonnen. Waarvan de laatste confronta tie met Finland besliste of Harryvan cs. met goud of brons huiswaarts zouden gaan. De juist ingezette Menken opende met drie strikes en sleepte zo zijn teamgenoten mee om vervolgens te winnen met 791 tegen 702. De Belg Le Bon won het individueel klas sement met een gemiddelde van 205 vóór de Nederlanden: Bart-Jan van de Boogaart uit Eindhoven (193) en Marco Maaswinkel uit Vlaardingen (191). Menken kwam tot 183. Bij de dames eindigde Neder land op een knappe derde eindpositie met een score van 175. Finland werd kampioen met 178, terwijl Denemarken met 173 beslag legde op het zil ver. Individueel eindigde de Finse Allen als eerste met 190 vóór de Amstelveense Sylvia Spijker (188), die de hoogste game van het toernooi voor haar rekening nam. LEIDEN De Leidse korfbalclubs hebben on der de slechte weersom standigheden van dit weekeinde danig gele den, getuige de vele ge miste strafworpen en de magere resultaten. Fides Pacta, Pernix, De Da naïden en Tempo waren de enige die nog punten wisten te veroveren. Fiks, Fluks en Zuider kwartier blijven onver minderd in degradatie nood. Crescendo leed haar eerste nederlaag, maar heeft net als De Danaïden nog wel de eerste plaats in handen. Liefst zes strafworpen liet TOP liggen in de topper te gen Dalto, dat daardoor iet wat fortuinlijk aan het lang ste eind kon trekken. Anne van der Zaag (2) en Jacque line Winter moesten in de eerste helft al een 0-2 en 2-3 achterstand wegwerken, maar op 3-5 bleef de Sassen- heimer formatie tot drie maal toe in gebreke vanaf tweeënhalve meter. De eni ge treffer na rust van Ron van der Willik kwam dan ook te laat om een nederlaag met 4-6 nog af te wenden. Met een flinke dosis werk lust zette Fides Pacta HKC (Ha) volkomen vast, zodat de Hardinxvelders eerst na een uur een doelpunt vervaar digden. Mieke Selier, Nico Pikaar en Ronald van der Velden hadden de score in middels op 3-0 gebracht, waarbij nog diverse kansen zoals twee strafworpen, on benut bleven. De fusieclub, die Robin Sommeling door een knieblessure in de twee de veldhelft niet meer kon opstellen, kwam door een goed uitgespeelde actie van Janneke Halvemaan ten slotte op een onaangevoch ten 4-2 zege uit. Ondanks een veldoverwicht kwam Pernix bij het laag geklasseerde Sportcub niet verder dan een 5-5 gelijk spel. „Wij hebben er zonder meer hard voor gewerkt, maar het afwerken van de kansen was een probleem", stipte coach Engel de tekort koming aan, want André de Winter wist na rust als enige een (tweede) doelpunt te maken, goed voor 3-5. Eerder hadden Carla van Evert en Daan Vreeken Jacqueline Winter volgt de zojuist door haar weggestuurde bal. Het derde doelpunt van TOP in de topper tegen Dalto wordt een feit. voor 2-4 (rust) gezorgd, maar bij het ingaan van het laatste kwartier was de remise al bereikt. Aanvankelijk leek Fiks kansloos tegen Oranje Wit (0-4), totdat Sandra van Gel- deren, Jaap Rietdijk, Diede- rick van Veen en invaller Jan Schoneveld de aanslui ting herstelden (4-5). De ploeg van Henny Piket kreeg meteen drie treffers tegen en kon alleen via Theo Vreeken de koploper onderbreken in diens op mars naar 5-10. Tijdens de eerste helft bouwde De Danaïden bij Het Zuiden via Erik Krom hout (2), Annemarie van Dijk, Frans Brand en Heiko Locher een 2-5 voorsprong op, maar vreemd 'genoeg ging het nadien met de wind mee minder voortvarend. De eerste twee schutters en René de Louw, ingevallen voor Enrico Mud (kniebles sure), hielden de thuisclub echter tot drie keer toe van een gelijkmaker af, zodat er een knappe 9-10 overwin ning resulteerde en een kop positie. Rondom de rust verloor Zui derkwartier de aansluiting met Vlaardingen, dat van 3- 4 onstuitbaar uitliep naar 3- 8. Drik Jan de Kreek (2), Carla Akse, Rens Henzen en Erik van Lunteren konden een afgetekende 5-13 neder laag niet verhinderen, mede omdat er op 5-9 twee straf worpen werden gemist. Meteen uit de uitworp van de tweede helft kreeg Fluks 3-5 te incasseren van Hoog vliet, dat geroutineerd ge noeg was om deze marge vast te houden. Aad van Drongelen, die zijn at- scheidswedstrijd speelde, Wim Dekker en topscorer Hans Mertens (2) bepaalden de verliescijfers op 6-9. Voor Velocitas lijken de kampioenskansen verkeken, nu er ook met miniem ver schil van KOAG werd ver loren: 4-5. Ruud Visscher (2) en Renée Corts gaven het korte combinatiespel een ef fect in de score (3-1), maar in de tweede helft leverde dit niet meer op dan een be nutte strafworp van invaller Jan Scheffers. Alleen in de eerste helft maakte KNS het Quick erg lastig, omdat Yvonne van Dam, Gabriëlle Kok, Isolde Springveld, Peter Siebers en Maarten Tideman doeltref fend weerwerk leverden (rust 5-7). De laatstgenoemde kon als enige de scorings drift van de lijstaanvoerder na rust nog eenmaal door breken, hetgeen een 6-11 verlies betekende. „Dit was toch onze beste wedstrijd", oordeelde trainer Breedveld over Tempo, dat bij Valto niet verder kwam dan een magere 1-1 remise. Zijn volgelingen maakten inderdaad weinig plaatsfou- ten, maar Bram van der Waals kon enkel in de zeve nenveertigste minuut voor een gelijkmaker zorgen. Halverwege de tweede helft moest Ons Eiland afhaken tegen Ventura Sport, dat van 3-4 naar 3-6 uitliep. Jo- landa de Boer (2) en Wim Nijenhuis waren verant woordelijk voor de goals van de bewoners van de Brahmslaan. Koploper Crescendo had haar eerste nederlaag tegen GKV (Hg) aan zichzelf te wijten, want mooie kansen als drie strafworpen bleven zonder goede afwerking. Wijnand Alberts bepaalde vanaf tweeënhalve meter de eindstand wel op 4-5, nadat eerder Marlies Brouwer, Ca- rolien van Noord en Peter Baak gewoon doel hadden getroffen. LEIDEN De tafeltennissers van Dextro/Avanti pres teerden prima door Valkencourt in eigen hal met 6-1 te verslaan en consolideerden daarmee de koppositie ii de eredivisie. Alleen Chinees Huang Jiangho won alles van Hazerswoudf Ook van de Scyllaspelers overigens, die Valkenswaard zaterdag al knap op 9-9 hielden. In dezelfde divisie bij de vrouwen blij ven zowel Avanti als Docos in grote problemen. Avanti verloo met 2-8 van Irene en blijft op een na laatste, terwijl de Leid» vertegenwoordiger niet verder kwam dan een 7-3 nederlaag bi Torenstad en nog altijd onderaan de ranglijst bengelt. De Avantiheren wonnen met 6-12 van Valkencourt, omdat An dras Podpinka, Bettine Vriesekoop en Rob Turk ieder 3 puntei binnenhaalden. Van verdediger John Kardinaals, Edwin Ange nent en Patricia de Groot won het drietal alle punten. Alleei Huang Jiangho won alles. Hongaarse gast van Avanti Tibo Kreisz verloor ook van Edwin Angenent. Bovendien ging voo het eerst een Hazerswouds dubbelpunt naar de tegenstandier. A met al niet slecht van Avanti, dat nog altijd fier aan de leidin gaat. Maar ook Scylla presteerde goed in Valkenswaard. Me name Peter-Paul de Vrind speelde goed en won drie partijen Robert de Groot won bovendien van Kardinaals en Angenenl Terwijl ook Meyer twee punten binnenhaalde ten koste van Paj^ tricia de Groot en Kardinaals. De laatste punten kwamen va» Gerérd Bakker jr. (Patricia de Groot) en het dubbel De Vrind /Bakker (Kardinaals/Patricia de Groot). Voor de vrouwen van zowel Avanti als van Docos ziet de nabij toekomst er duister uit. Avanti kwam thuis tegen Irene niet ver der dan een 8-2 nederlaag. Alleen Iris Sjaardema en José Bak ker boekten een winstpartij op Chambon. De Hazerswouds équipe lijkt een extra wedstrijd ter voorkoming van degradati niet meer te kunnen ontgaan. Voor Docos is het nog erger, wan die ploeg staat laatste in de eredivisie. Bij Torenstad werd nie eens zo slecht gepresteerd. Want Tessa Bröcker won van On stenk en Van Veen, terwijl Angelique van de Bosch Onsten eveneens achter zich liet. De mannen van BT Lifters hielden in de eerste divisie medeti telkandidaat Middelburg-Zuid op 9-9. Herman van de Broek ei Frits Kantebeen wonnen ieder drie keer, terwijl Friso Reitsm en Fjodor Rademakers ieder één duel wonnen. JCV staat m echter alleen aan de leiding, omdat de ploeg met 16-2 van Pel grim 2 won. In de tweede divisie hield Lifters 2 Docos op 7-3 Voor de Leidse club wonnen Ron van Veen (van Jansen en Po lak) en het dubbel Prashad/Van Veen van Schipaanboord/Po lak. Avanti 2 zette de opmars naar de subtop voort door Temp Team met 8-2 te verslaan." Peter de Groot (een), Martin van Rij en Ellen Bakker (ieder drie) en het dubbel Van Rijn/De Groo bezorgden de „reserves" de punten. De Scyllavrouwen (eerst divisie) waren kansloos bij Megacles in Weert. Alleen Judith Le pelaar won een keer (9-1). Monique Blom verving de afwezig Heidi de Haas. Ook Avanti 2 ging bij Hoonhorst met die cijfer ten onder. Slechts Paula de Jong kon de eer redden. Ellen-Mie ke Kooter en Conny van Dijk verloren alles. Avanti 2 staat o de op een na laatste positie. LEIDEN Op de laatste speeldag van de waterpo- locompetitie werd er zo wel in Leiden als in Kat wijk een klein feestje ge vierd. De dames van De Zijl/LGB haalden op overtuigende wijze het kampioenschap van de tweede klasse binnen, ter wijl Katwijk in een direc te confrontatie de Gouwe terugwees naar de derde klasse. Een aantal jaren terug speel den de dames van de Zijl/ LGB in de hoogste klasse van Nederland. Een slechte periode deed de ploeg in kor te tijd kelderen naar de tweede klasse. De weg terug werd vorig seizoen ingesla gen. Oud-keeper Theo Uit- tenhout volgde Albert Spij ker op als trainer en paste langzaam jonge speelsters in. In zijn tweede jaar lijkt Uit- tenhout op de goede weg te zitten, want afgelopen zater dag behaalden de Leidsen het kampioenschap van de tweede klasse, wat als logisch gevolg heeft dat zij volgend seizoen weer behoren tot de beste 24 ploegen van het land. Vanaf het begin van dit seizoen speelde de Zijl/LGB voortdurend een rol in de strijd om de koppositie, maar de concurrenten gaven niets toe, zodat de play-offs de be slissing moesten brengen. In deze play-offs sloeg de Zijl LGB haar slag. Vier wed- strijden op rij werden er ge wonnen voordat de Leidse ploeg in Gouda tegen Donk 2 moest aantreden. Bij winst zou het kampioenschap een feit zijn geweest. Donk 2, dat vocht voor haar laatste kans, wees de Zijl/LGB echter met 4-0 terug. Dan moest het maar op de laatste speeldag gebeuren. In een drukbezet zwembad De Zijl lieten de Leidsen zich niet nogmaals verrassen en dankzij een 7-2 overwinning op ZPB/Unico werd de zo fel begeerde titel veroverd. De volgende stap is die naar de hoofdklasse. Met deze zeer jonge spelers groep zal dat slechts een kwestie van tijd zijn. Perio destanden: 3-0, 4-1, 5-1, 7-2. Doelpunten: Sonja Alink 2, Marion Rijsbergen 2, Douce van Beukering, Pamela Tee- gelaar en Esther Redegeld elk 1. In de tweede klasse van de heren ontsnapte Katwijk aan degradatie door de laatste strohalm te grijpen. De Gou we werd het slachtoffer en zal volgend seizoen genoegen moeten nemen met een plaats in de derde klasse. Het begin van de wedstrijd was van beide kanten nogal ner veus. In deze fase kreeg top scorer Martin Jonker al ge lijk twee persoonlijke fouten aan zijn broek en mocht in de tweede periode even af koelen. Katwijk ving deze tegenslag goed op en liep uit naar 6-3. De terugkeer van Jonker zorgde voor nog meer stootkracht in de aan val en omdat de Katwijkse verdediging solide in elkaar stak kwam De Gouwe er in het derde speldeel niet meer aan te pas. De rest van de wedstrijd speelde Katwijk rustig uit, wetend dat het ook volgend jaar weer in de tweede klasse mag akteren. Periodestanden: 3-2, 6-3, 9-4, 10-4. Doelpunten: Martin Jonker 3, Eddie Hoek 2, Ro nald Heemrood 2, Albert van de Plas, Arco Guyt en Hans Schaap elk 1. Vivax sloot de competitie af met een gelijkspel tegen De Ham. In een wedstrijd waar in niéts meer op het spel stond nam De Ham aanvan kelijk een voorsprong, die Vivax pas aan het eind van de derde periode wist weg te werken. In de laatste periode scoorde De Ham 5-6, maar het was Dick van de Bosch die zijn ploeg alsnog een ge lijkspel bezorgde. Periodes- tanden: 1-2, 2-3, 5-5, 6-6. Doelpunten: Dick van de Bosch 3, Jack Frauenfelder, Jeroen Plasmeijer en Marcel Rompes elk 1. LEIDEN Wisselvallig zijn de prestaties van zo wel de heren als de dames hockeyploeg van de LMHC. Beide elftallen moesten naar het zuiden afreizen om daar onder barre weersomstandighe den trachten hun kopposi ties waar te maken. Ter wijl de heren in Valkens waard met 3-2 ten onder gingen tegen HOD, delf den de dames in de slotfa se tegen Breda het onder spit. De strijd om het kampioenschap in de tweede klasse bij de heren is door de ruime overwin ning van Roomburg van 5-0 op Pollux bijna beslist. Rest de Leidse oranjehem den over twee weken nog van Dopey te winnen om het eerste klasseschap een feit te maken. Een zeldzaam gebeurtenisrijke eerste helft kende de wedstrijd HOD-Leiden. De eerste Leidse strafcorner werd door de HOD verdediging half afgeslagen, waarna Leiden in de gelegen heid kwam om enkele schot pogingen te wagen. Pas bij de derde aanslag bezweek de Bra bantse keeper (0-1). De dader was Casper Klein. Twee minu ten later kwam HOD op gelij ke hoogte via een goed uitge speelde aanval door het cen trum. Opvallend aan Brabant se zijde was de rol van aan voerder Charles Mikkes, die beurtelings als ausputzer en als spits onrust probeerde te zaai en in de Leidse defensie. Reeds na 8 minuten spelen was het wederom Casper Klein die Leiden aan een voorsprong hielp. Dit maal scoorde hij op schitterende wijze op een strak aangeslagen voorzet van linker middenvel der Jeroen Dubbeld. HOD bleek tot groot ongenoegen van de Leidse verdedigers in staat om het spel snel te ver leggen en misschien was dit wel de reden dat de thee door de thuisploeg met een 3-2 voorsprong genuttigd kon worden. Dat deze kleine voor sprong voldoende bleek te zijn voor de wedstrijd was echter niet aan het verdere wedstrijd- verloop af te meten. Leiden kreeg in die tweede helft nog voldoende kansen om de over winning voor zich op te eisen. Maar ook het inbrengen van extra aanvaller Onno te Rijdt kon het zich uit degradatiezor- gen worstelende HOD niet meer van een feeststemming afhouden. De LMHC dames kregen een bittere pil te ver werken in Breda waar zij ei genlijk gedurende de gehele wedstrijd in de aanval waren. Door het zich zeer stug opstel len van de Bredase verdedi ging strandden de Leidse in spanningen ter hoogte van de 23-meterlijn en werd het be geerde halfcirkelvormige deel van het veld door de Leidsen slecht gefrequenteerd. Ook strandde de ploeg in haar po gingen om strafcorners te for ceren, maar dit maal op een wat stugge scheidsrechter. Een kwartier voor tijd sloeg het noodlot toe voor Leiden, toen Breda scoorde ut een strafcor ner, die klaarblijkelijk niet stil had gelegen. De Leidse protes ten mochten echter niet baten en een wanhopig slotoffensief werd aangevangen. Vanaf dat moment waren de risicos die werden genomen net iets te groot en moest Kiki Tesselaar met haar voet op de lijn red den. De strafbal die daar het gevolg van was maakte Leiden voor de rest van de wedstrijd kansloos (2-0). Warande be wees op eigen veld tegen Alec- to op karakter een overwin ning naar zich toe te kunnen trekken. Maar ook de dames van Alecto verweerden zich bijzonder dapper tegen dit ge weld. Zij bouwden zelfs een 0- 2 voorsprong op. Dat gebeurde pas in de tweede helft toen Mariette Kruidenier in sco- ringspositie werdgebracht door Corinne Vliegendhart. korte tijd later schoot Madeleine Ni- vard een strafcorner hard in en bracht haar ploeg op een onverwachte 0-2 voorsprong. Voor Warande, dat bekend staat als een vechtploeg, was dit het teken om de knop om te draaien. Het eindigde met een slotoffensief waar Alecto onvoldoende antwoord op had. Door drie achtereenvolgende vliegenharde strafcorners ver dwenen de Leiderdorpse illu sies alsnog als sneeuw voor de uitblijvende zon. Noordwijk deed het beter en continueerde de zegereeks in thuiswedstrij den. Het ontving Leonidas en bood het eigen publiek een wedstrijd aan zonder al te veel kansen en opmerkelijke ge beurtenissen. De wedstrijd werd beslist in de tweede helft door een strafbal van Renate van der Bent, nadat een Rot terdamse verdedigster de bal op voet had gekregen. In de tweede klasse bij de heren haalde Roomburg voor eigen publiek flink uit tegen Pollux (5-0). Duidelijk is dat Room burg met kop en schouders uitgroeit boven tegenstanders als Pollux. Kees Wendt had een belangrijk aandeel in de Leidse score met drie doelpun ten, waarvan het vijfde doel punt, een droomdoelpunt, ver fijnd door hem in ae boven hoek werd getoucheerd. Di andere doelpuntenmakers wa ren Marcel Maas en Oska Snijders. Alecto werd he i slachtoffer van slordigheids fouten in eigen verdediging waar tegenstander Dope) dankbaar van profiteerde. Ni een 0-1 achterstand kwam he thuisspelende Alecto pas in df tweede helft op gelijke hoogte Hugo Kranenburg scoorde ui een strafbal. Het werd zelfs 2- door een velddoelpunt vai spelend trainer-coach Wou van der Meulen. Zelfs na he geblesseerd uitvallen van eei Delftse speler kon Alecto di voorsprong niet vasthouden want door twee velddoelpun ten sloot het de wedstrijd te gen tien tegenstanders verlie zend af (2-3). Forescate lijd overduidelijk aan een serieu vormverlies en om dat te her; winnen moest de ploeg uit te gen VCL op gras aantreden. Een moeilijke situatie dus voo[ de Voorschotenaren, die over komelijk leek door de 0- voorsprong die werd bereik na doelpunten van resp. Eril Kruismulder en Boudewiji Beaudoin. Na de rust kregel de gasten echter twee strafbal len tegen zich, waarvan er eei gemist werd. Uit een situatii waarin iedereen, behalve een Haagse aanvaller de bal misti werd het tenslotte toch nog ge lijk.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 18