Stompwijkse Boys stelt optocht veilig... Leiden komt „neusje" tekort tegen Gunco Den Helder begint met overwinning jckers '69 verrast ook Oranje Groen Gehandicapt Foreholte valt voor Swift J-ll=!BUl=t ;ch MAANDAG 13 APRIL 1987 PAGINA 17 LEIDEN In Den Hel der sloot titelhouder BVO Alphen het seizoen af met een 74-77 zege op Zee macht. Luba Leiden kwam bijna toe aan een verrassing tegen Gunco, maar verloor na verlen ging met 78-80. Slechts met zeven spelers toog BVO naar Den Helder om het met degradatiezorgen kam pende Zeemacht te bestrijden. De Alphense kampioenen ma ken zich immers nu veel meer druk om de titel en promotie naar het rayon van het tweede team. Toch voelde het team de morele plicht om de winst bin nen te halen en Zeemacht niets kado te doen. Halverwe ge de tweede helft was de stand 47-57 en leken die plan nen simpel waar te maken. Vooral een serie driepunters bracht Zeemacht echter weer volledig in de wedstrijd en zelfs op voorsprong: 72-70. Vervolgens was een time-out van coach Ben Ponsioen vol doende om zijn ploeg in de laatste drie minuten naar de winst te doen grijpen: 74-77. Topscore BVO: Jozef van Leeuwen 20. Tegen kampioen Gunco Rot terdam speelde Luba Leiden, dat in de rust officieel afscheid nam van center Bert Kragt- wijk, een van de beste wed strijden dit seizoen. Steeds hield het als tweede geklas seerde Leiden gelijke tred of nam enige afstand. Zo zag het er drie minuten voor tijd nog prima uit met de winstkansen: 68-60. Toen raakte de thuis ploeg het hoofd ietwat kwijt en stond luttele seconden voor tijd alsnog in verloren positie: 69-71 en 'zijkant' voor Gunco. De Rotterdammers leverden de bal evenwel pardoes in. Een Leidse break zorgde als nog voor 71-71 ofwel verlen ging. In die verlenging bleef Leiden toch nog juist de min dere: 78-80. Topscores Leiden: Bert Kragtwijk 20, Eric Paul van Weeren 15. In de promotiedivisie dames bleef een hard werkend Grasshoppers het nimmer te onderschatten Lisse ditmaal duidelijk de baas. De Katwijk- sen, die wat meer klasse in huis hebben, lieten een sterke verdediging en een breed over de gehele ploeg verdeelde sco re-inbreng zien. Bovendien waren de thuisspeelsters zich bij rust (46-28) bewust van de onverzettelijkheid en aanhou dende vechtlust van Lisse. Daarvan was in dit duel echter niet veel te merken. Grasshop pers was een klasse beter en gaf het povere Lisse met 95-65 het nakijken. Topscores: Anja Aandewiel (Grasshoppers) 19, Mary van Nobelen (Lisse) 13. Tot 14-8 bleef het een beetje spannend in de wedstrijd tus sen MSV en Zeemacht. Daar na was het kat en muis. De nog immer over het veld ra zende routinier Ria Bröring had weer eens een extra goede dag en ging MSV voor. Arine Vlieger en Marion Janson de den daarbij reboundend een flinke duit in het zakje. De Noordwijksen wisselden onop houdelijk van verdedigings- vorm waartegen Zeemacht al lerminst bestand bleek. Na 53- 34 bij rust kwam MSV net te kort om de tegenstander te dubbelen: 106-54. Topscores MSV: Arine Vlieger 28, Ria Bröring 24. In Rotterdam had Leiderdorp als rayonkampioen bij de man nen lange tijd de hete adem in de nek van de reserves van Gunco. Na de eerste helft was het 'gaatje' 37-39 en vijf minu ten voor tijd was er ook be paald nog geen kloof: 64-68. De man-to-man press defensie van Gunco gaf hierna de niet bedoelde doorslag, het bleek koren op de molen van de in persoonlijke duels sterke Lei derdorp-ploeg. De Leiderdor pers wonnen met 74-62. Tops core Leiderdorp: Boris Monk- horst 16. Met driepunters van Rudolf Oudshoorn bleef Grasshop pers tijdens de eerste helft het demarrerende Binnenland met de nodige moeite volgen, rust 36-42. Hierna kwamen de sterk schietende Katwijkers (62 procent) langszij en pakten direct een kleine voorsprong: 52-48. Die bleef behouden tot twee minuten voor tijd. Toen trok Binnenland vergeefs aan de 'noodrem' en kreeg een reeks persoonlijke fouten aan de broek. De strafworpen wa ren aan Grasshoppers wel be steed (in deze wedstrijd 29 treffers uit 34 pogingen), de Katwijkers wonnen afgete kend: 85-77. De mannen van MSV hadden een prima competitie-slot- week. In Barendrecht werd Binnenland met 82-97 afge troefd. En afgelopen zaterdag werd in Utrecht een regelma tige zege geboekt op OSG. Na 36-47 bij rust was de eindscore 80-96. Grote man bij MSV was wederom Bart Driessen (21 punten, 16 rebounds, 5 dunks en 5 blocks), goede tweede was Loet de Ruiter (18 punten, 11 rebounds). Beide spelers alsook coach Hans Jacobs vertrekken evenwel bij MSV, dat daarmee een zeer onzekere toekomst te gemoet gaat. De tweede ploeg van DAS maakte de nederlagenreeks van het Voorschotense Blitz volledig: 26 competitieduels brachten 26 nederlagen. In Delft werd het 91-67. Mark Brussee (prima vrije worpen) en Robert van Ósnabrugge (sterke verdedigingsrebound) vielen bij Blitz in positieve zin op. Volgend seizoen komen er, met een niéuwe trainer, den kelijk wel weer winstkansen, dan in de tweede klasse. Het jongensteam van Leider dorp en het meisjesteam van MSV nemen werden regionaal jeugdkampioen. Op 9 en 16 mei nemen beide ploegen deel aan de Nederlandse kampioen schappen. DEN BOSCH De zevenvoudige landskampi oen Den Bosch heelt de eerste wedstrijd uit de finale ronde van het Nederlands basketbalkampioenschap verloren. Den Helder versloeg in De Maaspoort de ploeg die in de normale serie wedstrijden op de eerste plaats eindigde met ruim verschil, 88-77. In de eerste helft slaagde Den Bosch, dat de geblesseerde Jelle Esveldt slechts mondjesmaat kon gebruiken, er in de Noordhol landers, die wat gemakkelijker begonnen, bij te benen. De eerste periode van de tweede helft was echter fataal voor de titelhou der, die een achterstand van zestien punten (48-64) opliep. Het beslissende verschil in de wedstrijd was het schotgemiddelde van de twee ploegen. Den Bosch schoot een heel magere 43 pro cent, dat voor een deel de schuld was van Hagens, die naast zijn twee nuttige drie-punters ook negen afzwaaiers telde. Den Hel der, dat minder sterk in de rebound was, schoot vijftien punten hoger, 58. Den Bosch is al bezig met versterking voor het nieuwe seizoen. De ploeg hoopt de Antilliaan Tico Cooper aan te trekken. De speler met Nederlands paspoort van 2 meter 5 komt op dit mo ment uit voor Pittsburgh University. fieidae Commit DEN Oranje Groen, is velen in de afdeling i de ploeg met de beste ede, liet zich gisteren ;en door Kickers '69; 1- AO en ZLC behaalden de verwachte winst j won nipt met 1-0 van munda en ZLC was met 3- sterk voor Bernardus. en Alkmania kwamen ["bloedeloos 0-0 gelijkspel Kickers '69 - Oranje Groen 1- 0 (1-0) Elftalbegeleider Ouwehand van Oranje Groen had een ge lijkspel meer overeenkomstig het vertoonde spel gevonden, maar „als je geen doelpunten maakt, verdien je niet te win nen". De enige treffer viel in de eerste helft toen Peter van de Hoek, die ook UVS vorige week regelmatig verraste, een voorzet van Carlo van Muiden schitterend afrondde. MMO - Warmunda 1-0 (1-0) Ook in Hoogmade viel het eni ge doelpunt voor rust. Hans Disseldorp passeerde tien mi nuten na aanvang enkele Warmondse verdedigers inclu sief de keeper. In de tweede helft „hield MMO de boel dicht" en hoewel Warmunda aandrong werd er niet meer gescoord. ZLC - Bernardus 3-0 (2-0) ZLC drukte het veldoverwicht uit in drie treffers. In de eerste helft verscheen Max Severijns alleen voor de keeper, die hij vervolgens omspeelde. Het tweede doelpunt kwam op naam van Ed van de Klink. Na rust joeg de wind een cor nerbal van Janus van der Lin den rechtstreeks het doel in. VNA - Alkmania 0-0 Net als in de thuisbeurt kreeg Alkmania geen poot aan de grond bij de Leidenaars. In een heel matige wedstrijd wa ren beide voorhoedes niet bij machte het doel van de tegen stander te vinden. Konings Leids schaakkampioen LEIDEN Leon Konings heeft zaterdag het kampioenschap van de Leidse schaakbond op zijn naam geschreven. De LSG-er won de beide laatste ronden en eindigde op 5 uit 6, terwijl Frits Fritschy door twee nederlagen zijn punt voorsprong verspeelde. Tweede werd Ruud Mieremet, op een half punt gevolgd door het trio Teun van der Vorm, Aad van Moorsel en Fritschy. Zaterdagochtend werd Fritschy van de honderd procent afge holpen door Mieremet, die zijn tegenstander zag blunderen in tijdnood. Daarmee was Mieremet alleen aan de leiding gekomen. In de laatste ronde volgde het topduel tussen de oude vrienden Mieremet en Konings. Konings koos met zwart voor de Scheve- ninger verdediging. Mieremet speelde on-orthodox zijn paard naar a4, waarmee hij de verdediging van zijn eigen pion e4 on dermijnde. Uiteindelijk profiteerde Konings met een winnende mataanval op de koningsvleugel. Fritschy, die in de tweede ron de Konings had verslagen, probeerde nog langszij te komen, maar forceerde daarentegen zijn stelling teveel tegen Victor van der Kloet. Met zijn titel heeft Leon Konings het recht verwor ven uit te komen in de voorwedstrijden voor het Nederlands kampioenschap in Eindhoven. jeython iandhaaft IDEN Een beslis- jswedstrijd was niet nodig. Doordat con- rent PVC/Blokkeer iten liet liggen zijn de leyballers van Ley- n, ondanks de 3-1 ne- laag tegen kampioen |ius, zeker van hand ing in de tweede divi- De dames van NOVO leten wel een stapje te- ze verloren met 3-1 Dinto en acteren vol- seizoen in de promo- Jasse. n oktober had Leython Jagenaars nog een punt af- g kunnen maken, maar lag was de volle winst ir kampioen Radius. Ley- i won het tweede part en in de derde set kansen op minste één punt, maar ver ondanks een 10-13 voor- ong. Naast Rens van Veen rd Wim Schouten, die zon- afbericht wegbleef, node list (3-1). 3-1 won NOVO „in de ste versnelling voor- rts" van het reeds gede- deerde RIVA/VSC. De wijkse ploeg had van top- als Ekspalvo en Molen- gewonnen, maar leek te- NOVO opgebrand. Noord- eer Rik Dobbinga was dat n er niet; zowel aanvallend 3verdedigend presteerde hij L Bij Gemini/Kangeroes y irak tegen PVC/Blokkeer wil om te winnen. Al ze- van handhaving in de der divisie, speelden de Voor- jtenaren een bitter slechte ^dstrijd. Binnen het uur kon thuisreis met een 3-0 neder- aanvaard worden. de promotieklasse speelde nar tegen Inter Amicos in eerste twee sets de sterren 91 de hemel. Traditiegetrouw rd de derde set verloren, onder aanvoering van sterk aanvallende Joost der Zwet wonnen de Lei- - laars met 1-3. Ook LUSV loor slechts een set. De ongservice van Marien orevaar bleek voor Ariston iverkomelijk; 1-3. Leython esliste de streekderby tegen IVO 2 met 2-3 in zijn voor- 1. Het Leiderdorpse gele- iheidsteam keek in de be- sende set tegen een 8-2 ach- stand aan, maar kwam igszij en ging voorbij; 2-3. imes de 3-0 winst op RI- i/VSC kwam het saldo van mini/Kangeroes op elf loren en elf gewonnen dstrijden. Alleen in de eede set hadden de Voor- lotense dames het moeilijk, lar een scherpe service haal- in de laatste set al het ge- ir uit de Rijswijkse aanval. mini/Kangeroes 2 had, c ar degradatie vorige week al r;;er was, niets meer te ver- Y zen, maar ook absoluut niets ■fir te winnen. Thornax 2 i weinig moeite met de >eg van Angenis van der «ster; 3-0. ython kon Utrecht 3 alleen het eerste part tegenstand a betekenis bieden; die set rd met 13-15, de andere ee met 9-15 verloren. Een chte passing en een zwakke vice waren de belangrijkste rcaken voor de nederlaag, dames van NOVO degra- ren, in de wetenschap dat ze ito nog een set afhandig nden maken, met opgehe- 'n hoofd. De kampioen van derde divisie had anderhalf nodig om van de Noord- jkse degradant te winnen (3- NSV speelde slechts een irtje n de promotieklasse, «wel de Leidse studentes i van de beste wedstrijden n het seizoen speelden, werd 2-3 van Skania verloren. ver het al dan niet degrade- n van Leython 2 wordt over ee weken beslist; door de 3- winst op Van Santen 3 mo- J1 de Leiderdorpse volley- hters een beslissingswed- ijd tegen Netwerk spelen. STOMPWIJK „Als al les meeloopt, heb je een optocht", schatte Stomp- wijkbestuurder Groen in 't Wout twee weken gele den de kansen op het kampioenschap in. Tóen immers, moest de concur rentie in de afdeling Lei den verliezen. Gisteren had Stompwijkse Boys het heft in eigen handen. Door de eclatante 5-1 winst op Leidse Boys zijn de Stompwijkers onbe reikbaar voor de achter volgers. En voor het eerst in veertig jaar kampioen. De winst op Leidse Boys kwam minder makkelijk tot stand dan de uitslag doet ver moeden. Nico van der Salm scoorde weliswaar vrij snel in de eerste helft, maar de Leide naars braken regelmatig door de suffige verdediging van de thuisclub heen. John Streur bracht terecht even voor rust de gelijkmaker op de borden. De Stompwijkse aanhang, drie rijen dik „dan houden we de wind een beetje tegen voor die jongens" verloor even de moed. Frank Janson, de rommelaar in het strafschop gebied, bepaalde echter vlak voor tijd de ruststand op 2-1. Ook in de tweede helft kon Stompwijkse Boys niet echt overtuigen. Totdat Groen in 't Wout ontdekte dat hij zijn jon gens aan de verkeerde kant van de middenlijn stond aan te moedigen. Twee meter opge schoven, zag hij de Stompwij kers in het laatste kwartier^, nog drie maal scoren. Bij de 3-" 1 van Jan Willem van. Bem- Stompwijkse Boys zette gisteren het veertigjarig jubileum luister bij door promotie naar de vierde klasse KNVB af te dwingen. melen werd er al hier en daar kon het niet meer stuk. Stompwijkers namen vandaag verzuchtte een spelersvrouw „we are the champions" aan- De Stompwijkers kregen dan een dagje vrij. „Niet omdat ze na de huldiging: „Ik hoop niet geheven, maar toen ook Ed- toch hun optocht; achter de na zo'n feest niet willen wer- dat we nou weer 40 jaar moe- win Develing en Nico van der fanfare aan met spelers en ken; ze künnen het gewoon ten wachten op een kampioen- Salm de goed keepende Peter trainer Hans van Rhijn op de niet meer". Met het kampi- schap". Kooien hadden gepasseerd, aardappelwagen. De meeste oensfeest in het vooruitzicht CORIEN BOTMAN LEIDEN Datateam Fo reholte heeft in Arnhem Swift weinig weerstand kunnen bieden. De ploeg van Wim Geerlings miste opbouwspeelster Ellie Spreeuw en cirkelloopster Agnes Salvatori. Omdat daarnaast Ellen Warmer dam, Monique van deelen, Ellie van Leeuwen en Anja van der Ploeg niet fit aan het duel begonnen was de 26-15 nederlaag nauwelijks verrassend te noemen. Op het veld ein digde de streekderby tus sen Saturnus en Rijn streek in een 8-8 gelijk spel. Vooral de aanval had van de barre weersom standigheden te lijden. De zege van de nummer drie op de ranglijst kreeg aan het begin van beide helften op vrijwel identieke wijze gestal te. Swift Arnhem onderbrak in totaal een tiental keren de Foreholteopbouw en kon vrij op het doel van Annelies Nieuwkerk afstormen. Esther Hageman, Ulla van Lier en de beweeglijke Monique Reuver maakten daarbij geen fouten. De in de eerste helft opgelo pen 6-1 achterstand kon door Foreholte met een aantal goe de combinaties, die of tot een strafworp of direct tot een doelpunt leiden redelijk goed gemaakt worden. Ook de Voorhoutse 5-1 verdediging, die na een kwartier de 4-2 op volgde werkte beter. Bij 9-7 was er enig perspectief, maar de marge bij rust was alweer ruimer: 13-9. Het begin van de tweede helft was ronduit rampzalig. Foreholte probeer de het tempo te drukken, maar tegen de talrijke onder scheppingen was geen kruid gewassen. Van 13-9 liep Swift uit naar 24-11. De ontketende Ulla van Lier, in de eerste helft waren haar inkomende acties van de linkerhoek nog goed ingedamd, scoorde negen doelpunten. Pas in de slotfase deed Foreholte wat terug. Nel Geerlings (met vier treffers de productiefste Voorhoutse schutster), Ellen Warmerdam Hans Blansjaar breekt door Rijnstreek defensie. Zijn schot werd door Peter Bon gestopt. Saturnus bleef in de derby op 8-8 steken. en Ellie van Leeuwen konden nationale doelvrouwe Carla ten Velde nog passeren waar door de 25-11 nog in een iets dragelijker 26-15 veranderde. In het duel tussen Saturnus en Rijnstreek op het veld was de balbehandeling ongeveer even beroerd als de weersom standigheden. In de eerste helft troffen nog enkele scho ten doel, maar in het tweede deel was de aanval van de streekgenoten vrijwel machte loos. Rijnstreek voegde aan de 5-6 ruststand slechts twee tref fers toe: een door Wim Rijn met een sierlijk boogje afge maakte break-out en een door loop naar de cirkel. Omdat Sa turnus nog driemaal scoorde (tweemaal van de hoek en een goede doorbraak van Nico Mooren) deelden de beide ploegen met 8-8 de punten. Sa turnus was in de slotseconde het dichtst bij de overwinning, maar het schot van Andre van Leeuwen stuitte van de bin nenkant van de paal het veld in. De dames van Olympia won nen in een attractieve wed strijd met 14-11 van De Meeu wen, na en ruststand van 7-5. De keepsters bepaalden het verschil. Terwijl Hermien Goedkoop in het Wassenaarse doel uitstekend op dreef was en bovendien enkele fraaie break-outs aangooide, liet haar collega aan de andere kant houdbare schoten langs zich glippen. De dames van MMO creëerde tegen Holland iaan wel kansen, maar zij rondden slecht af. Tot 2-2 ging het ge lijk op, maar een aantal ver keerde uitworpen van de keepster leverden het keer punt op. Hollandiaan liep uit naar 5-2 bij rust. Het maakte het karwei daarna eenvoudig af: 11-3. De heren van HW konden Roda niet van het kampioen schap in 2A afhouden. Welis waar stopten de Voorschotena ren Roda aan de cirkel goed af, maar tegen de afstandscho ten van de lange opbouwers had het minder verweer. Aaan de overkant liep HVV zich stuk op de stugge 6-0 defensie. Tot 8-8 (6-6 halverwege) ble ven de ploegen op gelijk hoog te. Daarna sloeg Roda een gaatje (8-12 en 10-13). Dat ver schil kon HVV net niet over bruggen. Het bleef bii 12-13. Uitslagen. Dames: Hellas-Saturnus 9- 8, Animo-Northa afg., Wings-Fore- holte 16-14, Fairplay-DSO 2 9-9, Northa 2-Rijnsoever 20-4, OASE 3- Rijnstreek 3-8, HVS-EHC 2 afg.; He ren: HVS-Wings 11-19, MSV-Fore- holte 13-17, AHC 2-Olympia 7-18, Fairplay-EHC 13-10, Start-Rijnsoever 7-11, Olympia 2-Northa 3-13. AD VAN FESSEM I

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17