Belgen overheersen in Parijs-Roubaix Overwinning kost Alain Prost geld Geen drama voor de hockeydames' lordes sterkste in Hel van Mergelland Grand Slamtitel rest Mecir SPORTTRIBUNE £eidóe@ou*a/nt MAANDAG 13 APRIL 1987 PAGINA 13 [ussin wint op parkoers Seoel EOEL De Russin Zoja Ivanova en de jjjboutees Ahmed Saleh hebben in Seoel de Wereldbeker marathonlopen veroverd. Iva- Siova liep op het olympische parkoers de 42 1 ilometer en 195 meter in 2 uur 30 minuten n 39 seconden. De Oosteuropese loopster ad bijna een minuut voorsprong op de rancaise Maria Lelut, die in 2.31.27 als weede eindigde. De derde plaats was voor e Oostduitse Katrin Dörre in 2.31.30. Saleh liep het traject in 2 uur 10 minuten en 55 econden. De tweede plaats was voor de Ja panner Taisuke Odame in 2.11.23. Bettiol alvatore uit Italië werd en beste Europe aan in de tijd van 2.11.28. De Nederlanders [im Reynierse en Richard Vollenbroek de en het niet slecht. Reynierse eindigde in 17.37 als 44 e en Vollenbroek kwam in 18.32 als 55 e over de eindstreep. VANDERAERDEN WINT EINDELIJK KONINGINNEKLASSIEKER (Van onze verslaggever) üjlOUBAIX Het Belgi- u che wielrennen lijkt na van ellende de weg lemhoog weer te hebben 2 evonden. Versloeg de fjWaal Claude Criquelion fgelopen week het com peloton in de Ronde an Vlaanderen, gisteren J maakte Eric Vanderaer- h len het zoet van de over winning in de koningin- ieklassieker Parijs-Rou- aix. En net als aan de Overwinning van Crique lion een geldluchtje zat ir1 Kelly deed toen als grote S avoriet immers geen trap eveel), leefde ook in Rou- 28 aix de verdenking dat de 70koers was gekocht. ric Vanderaerden weersprak adrukkelijk dat hij met geld ad gezwaaid. Wel bevestigde JAij dat er in de kopgroep was Onderhandeld, toen het er in Atlete dood na injectie MAINZ De Westduitse ze venkampster Birgit Dressel is vrijdagavond in het universi teitsziekenhuis van haar woonplaats Mainz plotseling overleden. De 26-jarige sport- lerares had woensdag in het ziekenhuis een injectie tegen spit gekregen. Een dag later klaagde de atlete over hevige pijnen in de rug. Vrijdagmor gen moest zij in allerijl worden overgebracht naar het zieken huis, waar zij in de avonduren overleed. Teneinde de doods oorzaak te kunnen vaststellen zal komende week een auto psie worden verricht. NEDERLAAG RUGBYPLOEG PRAAG Het Nederlands rugby team heeft gisteren in Praag in de wedstrijd voor de FIRA B-pool met 27-14 (12-10) van Tsjecho- Slowakije verloren. De wedstrijd was van geen belang voor de eindstand omdat Oranje reeds kampioen was. Het was de vijfde ont moeting tussen beide landen. Nederland triomfeerde eenmaal, de vier andere duels eindigden in overwinningen voor de Tsje chen. Oranje had zijn nederlaag te wijten aan de falende driekwartlijn. Hierdoor kon den de Tsjechen, die niet alleen fysiek maar ook in snelheid Nederland de baas waren, steeds tijdig ingrijpen. De eindstand is: 1. Nederland 6-10; 2. Tsjecho-Slowakije 5-6; België 5-4 en 4. Zweden 4-0. V) (Vervolg van eerste pagina) EDINBURGH „Dit is wel goed", zei bonds coach dameshockey Gijs van Heumen, het pré- plympische evenement in de Schotse hoofdstad na het verlies tegen Zuid-Korea overziend. „Het is beter dat het hier gebeurt. We worden erdoor aan het denken gezet. Het is absoluut geen drama. Integendeel, de ploeg en ik zijn veel wijzer geworden. Dat was ook het belang van dit toernooi, waar we graag en zonder het aspect van kwalificatie naar toe zijn gekomen". Teleurstellend voor Oranje, dat met alle denk bare titels op zak in Edinburgh onbevangen aan de toekomstige prolongatie mocht denken, bleef niettemin het verloop van de laatste dag. Doordat de Verenigde Staten, tot uitzinnige vreugde van de Brabantse coach Boudewijn Castelijn en zijn enthousiaste disco-selectie, van de grote olympische concurrent Groot-Brittan- nië won met 1-0 door een rake strafhoekslag van Megan Donnelly, had Nederland aan een eenvoudig gelijkspel tegen Zuid-Korea vol doende voor de eindzege. Het mocht niet zo zijn. De Aziatische kampioen kreeg daarmee iets teveel loon naar werken, maar verdiende dat wel tegen de juiste ploeg. Zuid-Korea inves teerde de laatste jaren met het oog op Seoel ze ven miljoen gulden in hockey, keerde voor de winst van zowel de heren als dames in de Asian Games in totaal 220.000 dollar premie uit, train de gemiddeld twee of drie uur per dag, maar kan straks voor eigen publiek op - behalve scheidsrechterlijk - niveau dan ook meepraten. „Tijdens de Champions Trophy in Amstelveen moeten we goed spelen en bij het Europees kampioenschap in september in Londen mag dit niet meer gebeuren", besloot Van Heumen. Prof trucje De Nederlandse amateur Patrick Bol werd zater dag ontvallen verklaard van de ritzege in de ron de van Nedersaksen. Wedstrijdcommissaris- sen hadden vastgesteld dat Bol na een defect aan zijn fiets met behulp van de ploegleiderswa gen was teruggekomen in hef peloton* van waar uit hij het tweede deel van de vierde etappe ver volgens won. De Pool Karlowiez behaalde de eindzege, de slotkilometers op aan kwam. Op het moment dat hij aansluiting vond bij de kop groep, bestaande uit zijn land genoten Dhaenens, Vanden- brande en Versluys, werd er overlegd. Met name Dhaenens en Vandenbrande zouden er bij de sprinter Vanderaerden op hebben aangedrongen met de geldbuidel te zwaaien. „Maar daar ben ik niet op in gegaan. En waarom zou ik ook. Ik was op dat moment ze ker van mijn zaak", zo legde de winnaar na afloop uit. Maar Dhaenens, net als verleden jaar tweede, liet doorscheme ren dat zijn landgenoot toch geld had geboden voor even tueel te bewijzen diensten: „Nadat Vanderaerden had aangesloten vroeg hij ons door te rijden, omdat er een groepje kort achter ons zou zitten.Wij zaten steenkapot, waarom zou den wij anders een rassprinter als Vanderaerden naar de fi nish brengen". De winst kon niet op een beter moment plaatsvinden. De Belg versterkte zo zijn inmiddels verzwakte positie binnen de ploeg van Peter Post en hij nam en passant wraak op de Franse wielerbond. Deze had hem immers twee weken ge schorst omdat hij zich in de Ronde van de Middenlandse Zee zou hebben laten voor trekken door de ploegleiders auto. waardoor hij een wel heel gemakkelijke overwin ning in de afsluitende tijdrit had behaald. Formaat De zege was er één van for maat. De koers was net als veel klassiekers in het verle den volledig op Vanderaerden afgestemd. Maar waar de druk toen de ionge Belg vaak de das om deed, bleek hij die dit keer wel aan te kunnen. De pogin gen eerder dit jaar om een klassieker te winnen waren mislukt. In Mllaan-San Remo was MSchler hem te snel af en in de Ronde van Vlaanderen zorgde Criquelion voor die al eerder genoemde onaangena me verrassing. En de twee klassieke overwinningen van ploeggenoot Van Vliet hebben de ploeg misschien wel goed gedaan, het vertrouwen en de inspanningen, ten gunste van Vanderaerden gedaan, moeten hem innerlijk toch behoorlijk nerveus hebben gemaakt. Vanaf nu is het klassieke sei zoen voor Vanderaeren niet meer de hoofdzaak. In de ko mende Waalse klassiekers zijn IJSDEN - Tom Cordes uit Wilnis heeft bondscoach André oskamp zaterdag het eerste Nederlandse succes van de nationa- wielerploeg bezorgd. De amateur won de Hel van het Mergel- vj.nd, een A-klassieker voor amateurs over 184 kilometer. Cordes irsloeg in de eindsprint zijn medevluchter Johan Draayer. ihnny Broers eindigde op twee seconden als derde. .je zware Limburgse klassieker heeft niet de afscheidingen ge- acht die werden verwacht. Het vrijwel complete veld ging nog aan zij de Koning van Spanje op. Pas daarna, met nog een ïrtig kilometer te rijden, vond de eerste serieuze ontsnapping plaats. Frank Kersten en Gerrit de Vries veroverden een kleine voorsprong op de eerste volggroep, waarin Boskamps A-selectie met onder andere Cordes was vertegenwoordigd. Kersten en De Vries konden hun winst niet vasthouden tot Eysden. Nadat hun avontuur beëindigd was, sloegen Cordes, Draayer en oud-prof Johnny Broers een gaatje. De B-koers werd door John de Krom uit Hoogerheide gewonnen. Bij de dames zegevierde Monique de Bruin. Na 88 kilometer was zij de snelste in de eind sprint van het complete peloton. Anderson, Panckaert en Van Vliet de speerpunten en hoeft de Belg slechts het Kampioen schap van Ztlrich, Frankfurt en de Goldrace te rijden. Daarmee kan hij zich in alle rust voorbereiden op de Tour de France, waarin de groene trui, vorig jaar al zijn prooi, een hoofddoel is. Theo de Rooy was in eerste in stantie de man van Post, die de belangen voor het aanbre ken van de finale diende te behartigen. Dat werkte per fect, totdat hij wegviel ten ge volge van een valpartij. Het peloton wenste niet mee te werken aan een achtervolging, waarna Vanderaerden door Post werd gesommeerd perso- noonlijk de achtervolging te leiden. Op het moment dat het stuur van grote concurrent Kelly brak, nam de Belg de benen. Hij had zo'n twintig ki lometer nodig om bij de koplo pers te geraken. Jef Lieckens was daar inmiddels uit wegge vallen, zodat vier Belgen de prijzen konden verdelen. Of hij nu die sprint met hulp van zijn medevluchters won of niet zal wel altijd een vraag blij ven. Maar de vreugde waar mee Vanderaerden na afloop in de armen van- verzorger Bakker viel, waarna vrouw en dochter in de vreugde werden betrokken, sprak boekdelen. Aanmerkelijk minder reden tot blijheid hadden de meeste Nederlanders renners. Alleen Theo de Rooy was tevreden, omdat hij nuttig werk voor Vanderaerden had kunnen verrichten. Dat verzachtte de Erie Vanderaerden gaat op jacht naar de groep vluchters in Pa rijs-Roubaix, waarna hij de klassieker op zijn naam schrijft. lichamelijke pijn. „Ik ben drie keer gevallen en ben helemaal beurs, maar de zege van Eric vergoedt veel. Het werd weer eens tijd dat onze ploeg Parijs- -Roubaix won. De laatste keer was in 1982 met Raas", aldus De Rooy. De overige Neder landers spraken alleen in het begin hun woordje mee. Maar toen de prijzen werden ver deeld, zaten alleen Verhoeven, Kuiper en Pirard in de achter- volgingsgroep. Vooral het fa len van Adri van der Poel is opmerkelijk te noemen. De voor heel veel geld aan de PDM formatie verkochte Bra bander nmoet zijn eerste koers nog altijd winnen. Maar of dat nog in dit klasssieke voorsei zoen gebeurd, mag worden be twijfeld, gezien de vorm van Van der Poel. Cortsnoj errast met - olie score in Jrussel ;ni RUSSEL Dat Gary Kaspa- ;el )V na drie partijen in het in- rnationale schaaktoernooi <ïan Brussel een score van onderd procent heeft, zal een mens verwonderen. Hij is nil nslotte wereldkampioen en jn eerste tegenstanders wa- sj, in geen favorieten. Maar dat "ortsnoj hetzelfde presteerde wel opmerkelijk te noemen, ooral de zege op Short was er in n formaat. id nii nmers, van de Brit wordt ge- i*gd dat hij als één van de 1 eer weinigen in staat gesteld 2 an worden het niveau van n Kasparov te evenaren. Eerder iei it jaar verloor Kortsnoj twee Finaal van Short, maar de pitrijdlust van Kortsnoi is nog tv ltijd één van 's mans beste ei- :eli enschappen. Overigens hort al een dag eerder zijn ^meerdere moeten erkennen in 'imman. Maar die winst werd isteren deels weer ongedaan emaakt door een remise te en Torre. John van der Wiel i® ehaalde zijn eerste halve punt egen Ljubojevic. De invaller jj'oor Hübner, Tal, die in zijn loedanigheid als journalist iWloch aanwezig was speelde gis- iren zijn eerste partij tegen je. arsen. Hij haalde een half 18- lunt. De andere twee inhaal- partij ti I volgende v <32-84. e7-e n Timman (wit) en Short had e7-«6? °2Uc2-c*. f7-(5: 3. g2-g3, 88-16; 4. Lf1-g2, d7-d5; 5. Pg1-f3. c7-c6; 6. Affl, U8-d6; 7. b2-b3. Dd8-e7; 8. Pf3-«5. 0- 9. Lcl-b2, Lc8-d7; 10. Ddl-cl. Ld7-«8; Lb2-a3, Pb8-d7; 12. Pe5-d3, Le8-f7; 13. - *Jxd6. De7xd6; 14. Dc1-a3. Dd6xa3; 15. 20- b1xa3, T18-68; 16. »2-14, a7-a5; 17. TI1-C1. 19- 88-18; 18. Pa3-b1. h7-h6; 19. Pb1-c3, Kf8- 19- 'I 20. Pd3-«5. g7-g5; 21. Lg2-h3. Te8-c8; 19- i. e2-e3, L17-h5; 23. Tc1-c2, g5x!4; 24. 19- »5xd7. P(6xd7; 25. g3xM. Tc8-g8+; 26. ,a- 91-11. Ta8-18; 27. Ta1-b1. Lh5-13; 28. I*d5. e6xdS; 29. Kfl-12. LI3-g4; 30. Lh3-11, 19- W-d6; 31. b3-b4. a5xb4; 32. Tb1xb4. TI8- 1?- 6; 33. a2-a4. Pd7-f6; 34. h2-h3. Lg4-h5; a4-a5. Lh5-f7; 36. Tc2-b2. Kd6-c7; 37. 1-83. Lf7-e6; 38. Pc3-a4. PI6-d7; 39. Pa4- Pd7xc5; 40. d4xc5, Le6-d7; 41. Tb4-b6, i"7-e6; 42. Tb2-b1. Le6-d7; 43. Ld3-c2, d7-«6; 44. Tb6-b2. Le6-d7; 45. K12-e2. d5- 1:46. *5-a6. d4x«3; 47. e8-a7. Zwart geelt Alain Prost praat voor de opwarmronde van de later door hem gewonnen Grand Prix van Rlo mei een teamhelper. RIO DE JANEIRO De overwinning in de eerste Grand Prix formule I le verde Alain Prost gisteren niet alleen negen punten voor het wereldkampi oenschap op, maar kostte hem tevens geld. De cou reurs moeten voor elk punt 350 gulden aan de FISA betalen. De over winning kostte Prost der halve 3150 gulden. Voor Prost was het 26e Grand Prix-overwinning in zijn loop baan. Daarmee is hij het re cord van de Schot Jackie Ste wart, die in zijn loopbaan 27 races won, dicht genaderd. De Brazilaan Nelson Piquet fi nishte als tweede, de Zweed Stefan Johansson maakte het succes van McLaren compleet door de derde plaats op te ei sen. Voor Prost was het zijn vierde overwinning in Brazi lië. De 32-jarige Fransman mocht de champagne ook al in '82, '84 en '85 ontkurken. De hitte in Rio de Janeiro, waar de Nederlander Huub Rothengatter werkloos aan de kant bleef, maakte de eerste Grand Prix tot een banden- strijd. Al na 30 van de in totaal 61 ronden (met een totale lengte van 306 kilometer) had den de meeste coureurs twee keer de pits aangedaan om de banden te wisselen. Piquet, die de beste start had, was na ze ven ronden de eerste coureur, die daarvoor een tussenstop maakte. De Braziliaan moest uiteindelijk nog drie keer de fiits in voor dezelfde hande- ing. Voor bandenleverancier Goodyear betekenen de pro blemen niet zo'n beste binnen komer. Voor het eerst in de geschiedenis van de formule 1- strijd zijn alle wagens dit jaar met dezelfde banden uitgerust. Bij een temperatuur van 45 graden voldeed het produkt niet Nigel Mansell, die vorig sei zoen de wereldtitel in de laat ste race aan Prost moest af staan, kwam in Rio de Janeiro niet verder dan de zesde plaats. In de 45e ronde moest de Brit met twee lekke banden de pits opzoeken. De Belg Thierry Boutsen profiteerde van de problemen bij Mansell en rukte op naar de vijfde plaats. Met twee onverwachte punten voor het klassement om de wereldtitel was de Belg na afloop uitermate tevreden. Revanche voor Van Duimen EEMSHAVEN De revanche van Boet van Duimen. In dat te ken stonden de wegraces op het circuit van Eemshaven. Bij de ouverture van de races om het nationale kampioenschap in Heeswijk Dinther zag de teamchef van de nieuwbakken forma tie van Grundig zijn ambitieuze plannen de mist ingaan door de mannen van Doc Shop. Hennie Boerman in de halve literklasse en Gerard van der Wal in de 250cc verwezen de discipelen van „Den Boet" naar het tweede plan. De vazallen van Van Duimen betaalden met gelijke munt terug. Cees Doorakkers bij de kwartliters en Henk van der Mark in de koningsklasse lieten met hun overwinningen de gelijkmaker aantekenen. Boet van Duimen nam op dubbelzinnige wijze re vanche. Op Doc Shop, maar vooral op wedstrijdleider Jo Zeg waard. De KNMV-official, wiens bijnaam „Nikswaard" allesbe halve getuigt van een grote populariteit, deed Van Duimen bijna uit zijn vel springen, toen hij Van Dulmen's oogappel Patrick van den Goorbergh in de 250cc klasse een startverbod oplegde. Dat gebeurde vlak voordat de rijders voor de tweede keer van start zouden gaan. Patrick van den Goorbergh: „Bij het warm- draaien voor de start knapte de waterslang af. Ik ging snel een nieuwe halen, maar toen we terugkwamen mocht ik niet meer starten. Ik was te laat. Reglementair is er geen speld tussen te krijgen". Egbert Streuer en Bernard Schnieders hebben hun eerste over winning van het seizoen binnen. De drievoudig wereldkampioe nen in de zijspanklasse de eerste wedstrijd tellend voor het Ne derlands kampioenschap. Rob Punt brak bij de formule I-klasse ziin sleutelbeen DALLAS Voor Milos- lav Mecir lijkt er dit jaar nog maar een uitdaging over te blijven: het win nen van één van de vier Grand Slamtoernooien. De andere belangrijke tennisevenementen heeft de Tsjechoslowaak dit sei zoen al op zijn naam ge schreven. Na zijn triomf bij het spelerstoernooi in Key Biscayne, begin maart in Florida, volgde gisteren in Dallas zijn tweede grote triomf in het nog nauwelijks begonnen tennisjaar: de WCT-finale. In de eindstrijd versloeg de nummer vijf van de wereld de Amerikaan John McEnroe met weinig aan duidelijkheid te wen sen overlatende cijfers: 6- 0, 3-6, 6-2, 6-2. Voor Miloslav Mecir is dit sei zoen niemand meer te sterk. De lange, slungelachtige Tsje choslowaak, heeft in de vier maanden die 1987 nu oud is, iedereen al verslagen. Hij marcheerde via Wilander op naar de eindstrijd, waarbij hij pas in de halve eindstrijd met Gomez een tegenstander van allure trof. Tegen de man uit Ecuador had de Tsjechoslo waak meer dan drie uur nodig. John McEnroe nam in de hal ve finales revanche op de Zweed Stefan Edberg, die hem in Rotterdam had verslagen. De Amerikaan was af en toe hoogtepunt. Na een in zijn ogen twijfelachtige beslissing van een lijnrechter, verzocht hij umpire Armstrong het punt over te laten spelen. De man op de stoel, getergd door een eerdere ruzie met de Ame rikaan, liet zich dit keer niet meer voor van alles uitmaken. Hij handhaafde tot grote te vredenheid van Mecir en alles wat scheids- of lijnrechter was, de reglementen. Het kostte McEnroe het punt en 500 dol lar. De Westduitse Steffi Graf heeft gisteren het damesten nistoernooi van Hilton Head Island gewonnen. In de finale versloeg de 17-jarige Graf de Bulgaarse Manuela Malejeva in drie sets: 2-6, 4-6, 6-3. Male jeva had in de halve finales Chris Lloyd uitgeschakeld. Tennisduel in zomer binnen BUSSUM Op verzoek van bondscoach Stanley Franker zal de eventuele wedstrijd tussen Nederland en de Sov jet-Unie voor de halve fina les Europese zóne van het toernooi om de Davis Cup 24 tot en met 26 juli op over dekte banen worden ge speeld. Plaats van hande ling is dan het centrum Val- kencourt in Valkenswaard. Als Nederland van 12 tot 14 juni de uitwedstrijd tegen de winnaar van Ierland - Malta wint fungeert de Sov jet-Unie als volgende tegen stander, waarbij mag wor den aangenomen dat de Oosteuropeanen in de twee de ronde de winnaar van Sy rië - Turkije verslaan. Verrassend optreden Yonkers in W5-koers WASSENAAR De overwin ning van Yonkers met Gré Kleyweg was gistermiddag op Duindigt de grote verrassing in het W5. De trainer-pikeur uit Delfgauw won in het vier de en voorlaatste onderdeel met zeer gering verschil voor Zamajo Star met Gerard van Eykelenborg. De grote favo riet Alfa Nora met de Limbur ger Hennie Grift ging lang aan de leiding, maar liet het in de eindstrijd lelijk afweten. De overige favorieten deden hun plicht. De omzet was met nog geen dertig duizend gul den teruggelopen. De uitbeta ling van ruim vijf mille mocht daarentegen best gezien wor den. Voor Gerard Gommans was het een goede dag op Duindigt. Als enige pikeur won hij twee draverijen. Eerst met Zipper Spencer in het W5 en tenslotte de laatste draverij van de middag met Vivat 01- deson. Bij de volbloeds deed de Ne derlandse kampioen bij de amateurs, Henk Schouman, van zich spreken. Hij won met de grote outsider Cleomoon. De eerste ren werd gewonnen door de Scheveningse stal van John Smith. Voor hem bracht Tony Manuel Hollow Dance als eerste over de finish. Ge heel volgens de verwachtingen won Never Bee met Adrie de Vries de derde ren. ARTHUR VAN RIJSWIJK Onze tips voor de komende mee tings luiden als volgt: Morgenavond 18.00 op Hilversum. Ie koers: Afra Baker<l). Bas Wielin- ga(3), Barry Rijnstroom(lO). 2e koers: Balder (2), Zilverstone W (7), Brigantie (4). 3e koers: Bienvenue Berg (3), Alg G (6), Bruno (9). 4e koers: Aronson Mac (5), Ayria 'P (9), Angelique Grolloo (8). 5e koers: Zeb van de Lente (6), Vecht Hazelaar (9), Zita W (4). 6e koers: Appie Buitenzorg (5), Anne- miek Baker (1) en Ansasja (2). 7e koers: Zodiac Victory (9), Zerline S (3), Yankee Power (6). 8e koers: Walram S (6), Wez Warber (8). Yet Star Last (5). 9e koers: Zvetlana Hanover (7), War Glory (9). Yellowa (4). 10e koers: Zambesi Cede (3), Ydo Morgan (4), Winnie Queen (5). Woensdagmiddag 14.00 uur op Duindigt. Ie koers: Blitz Uithuizen (8), Bodine Sunrise (1). Balequina K (7). 2e koers: Wortwell (7), Moonbat (7k Creetower (1). 3e koers: Zoon van d'Aster (8), Anne Melodie (2), Ares Wogmeer (7). 4e koers: Zegal Buitenzorg (7), Aty van de Lente (5). All American (6). 5e koers: Alexis (7). Reet Raaphorst (2), Runaway (3). 6e koers: Another Express (2), Zulu Queen (4). Zappa Flight (8). 7e koers: Zamajo Star (2), Yemen II (7), Jano Star (5). 8e koers: Never Bee (1), Niels (8), Known Point (5). 9e koers: Yick Buitebzorg (2), Ydel- tuit B (6), Touri Prince (3). Donderdagavond 18.00 uur op Hil versum le koers: Bettina Shoeing (8), Batram Rodney (7). Bea V (5). 2e koers: Adelaar K (9), Best Boy (8), Bianca H (2). 3e koers: Brianda Wind (7), Yankee Domstad (9), Brenda Ludwig (1). 4e koers: Zingaro Evento (5), Wally Heynen (7). Vina O (10). 5e koers: Bianca S (5), Andrew West- land (7), Youngstar Nora (8). 6e koers: Andy Rijnstroom (1), Ys» land (7), Yurriaan L (4). 7e koers: Zampa Power (5), Ajax W (6). Zethes Crown (7). 8e koers: Zeus van Echten (1). Zinga ro Last (7), Vorst van Dalta (8). 9e koers: Way to Fortuna (3), Zvetla na Hanover (7). Varna Pluto (5). 10e koers: Alfred Rijnstroom (3). Aa ron Buitenzorg (5), Arizona Guapa (8). Wereldbeker voor amazone Burdsall PARIJS De 28-jarige ama zone Katherine Burdsall heeft er gisteren in het sportpaleis Bercy in Parijs voor gezorgd, dat de wereldbeker springen voor de zevende keer in Ame rikaanse handen is terechtge komen. In de negende finale (Hugo Simon was in 1979 de enige Europeaan, die won en Mario Deslauriers nam de tro fee in 1984 mee naar Canada) reed de amazone uit Brewster (New Yersey) het regelmatigst. Ze won donderdag met het miljoenenpaard The Natural het jachtspringconcours en werd vrijdag in het tweede on derdeel tweede achter de Fransman Philippe Rozier. In het springconcours over twee manches leek Burdsall haar kansen te verspelen door een fout in de eerste manche op de laatste van twaalf hindernis sen. In de tweede manche was de druk te groot voor Rozier, die zich met Jiva verslikte op de driesprong. Katherine Burdsall bleef foutloos en greep de wereldbeker met een totaal van 4,50 straf punten. Rozier werd tweede met 7,50, de Amerikaanse amazone Lisa Jacquin eindigde als derde met acht strafpunten. De enige Nederlandse verte genwoordiger in de wereldbe kerfinale, Wout-Jan van der Schans, verspeelde zijn goede uitzichten in het laatste onder deel. De ruiter van de Radetz- ki-hoeve uit Lunteren bezette na twee nummers nog de kansrijke vijfde positie. Met de schimmel Olympic Treffer liep Van der Schans gisteren in de eerste manche echter te- gèn twaalf strafpunten aan. Daar kwamen in de tweede manche nog eens 8,25 straf punten bij, waardoor hij zakte naar de veertiende plaats in het eindklassement.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13