Ruip-complex Van Breukelen a iekLeÖommit *BEHM Publiek passeert kassa's bij AZ binnen kwartier Een cadeau van formaat U FC Den Haag krijgt groen licht in beker MAANDAG 13 APRIL 1987 PAGINA 11 CTELDKAMPIOENEN IOCKEY ONDERUIT DINBURGH Het Neder- ands dameshockeyteam heeft sn zeker lijkende overwin ing in het zeslandentoernooi Edinburgh verspeeld door j de slotwedstrijd in de laatste linuut met 2-3 te verliezen fan Zuid-Korea. Door dat re- jltaat eindigde de Verenigde taten als eerste in de rang- chikking. Nederland won het Iver en Groot-Brittannie het rons. ie verder elders in Sporttri- teal straft Juanito [ADRID Het bestuur van eal Madrid heeft veteraan uanito, die in de wedstrijd te- »n Bayern Mtlnchen vorige eek woensdag in het kader ian de strijd om de Europese gker voor landskampioenen an het veld werd gestuurd en forse boete opgelegd. Jua- to, die moest vertrekken na- at hij Lothar Matthaeus tegen et hoofd had getrapt, zal Real ladrid 7800 dollar (bijna 5.000 gulden) boete moeten etalen. Het is de hoogste geld raf die Real Madrid ooit een teler heeft opgelegd. JVS kansloos MSTERDAM Ook de fervente supporter DWV geloofde de jen niet. In de 93e mi- uut van het treffen tus- tn de Amsterdamse kop- uper en UVS wees iheidsrechter Timmer lotseling naar de Leidse rafschopstip. Als enige ad Timmer een overtre- ing van Fred Filippo ge- gnaleerd en die diende aar zijn inzichten met en penalty te worden be- traft. Inzichten die na af top niet bleken te worden edeeld. Zegslieden van jwel UVS als DWV lie- in niet na hun verbazing -jver de actie van Timmer it te spreken. Hetgeen verigens niet wegnam dat IWV door de door Ge- bink benutte strafschop iet 1-0 won en UVS zich definitief kansloos eet in de strijd om de ti- in de hoofdklasse A. CL slaat ;oede slag EN HAAG FC Den Haag heeft voor de halve finales van het KNVB-bekertoer- nooi nog geen tegenstander. Uit de „koeler" bij Studio Sport kwam gisteren de win-' naar van de replay FC Den Bosch-DS '79 tevoorschijn. Ajax werd in een thuiswed strijd gekoppeld aan FC Gro ningen. Met dit resultaat van de lo ting competitieleider Jan Huybregts zeer tevreden. Bij Huybregts leefden grote be zwaren tegen de eventuele koppeling van Ajax en FC Den Haag. Vooral na het sta ken van het competitieduel in het Zuiderpark. Hij wilde daarom een geleide loting. Tegen dat voorstel tekenden de clubs bezwaar aan. Daar door en om precedentwer king in de toekomst te voor komen werd er gisteren toch een vrije loting gehouden. Leen van der Weel, de aan voerder van DS'79, de enige eerste divisieclub in het ge zelschap, verrichtte de loting. Hij moet met zijn eigen vere niging aanstaande woensdag in en tegen FC Den Bosch op herhaling. De gemeenten Dordrecht en 's-Hertogen- bosch hebben inmiddels laten weten geen bezwaar te heb ben tegen de komst van FC Den Haag en zijn beruchte supporters. De loting werd overigens drie dagen eerder verricht dan aanvankelijk was ge pland. Hij stond woensdag op het programma na de wed strijd van het Olympisch elf tal tegen Tsjecho-Slowakije in Leeuwarden. De vervroe ging was volgens Jan Huy bregts het werk van burge meesters van de betrokken gemeenten. Deze wilden met het oog op eventuele risico dragende wedstrijden zo snel mogelijk het resultaat van de loting weten om de politie korpsen alle beschikbare tijd te geven te anticiperen. De halve finales worden op 5 mei gespeeld. Eventuele re plays zijn een week later, 12 mei, gepland. Mecir klopt McEnroe DALLAS Het WCT-tennistoer- nooi in Dallas is gisteren gewon nen door de Tsjechoslowaak Milos- lav Mecir. Hij versloeg in de eind strijd de Amerikaan John McEn roe in vier sets: 6-0, 3-6, 6-2, 6-2. De Tsjechoslowaak verdiende met zijn overwinning 200.000 dollar. Het betekende opnieuw een neder laag voor de naar de top terugver langende McEnroe in de finale van een belangrijk evenement. Zie verder elders in Sporttribu- ne. Weer triomf Mecir HAPPEL VINDT DUITSE VOETBAL HERSENLOOS HAMBURG Twee maanden voor zijn vertrek bij Ham burger SV heeft trainer Ernst Happel zijn zes dienstjaren in de Bundesliga nabeschouwd. Vijftien jaar geleden was ik van mening dat de voetballers voor tachtig procent met hun hersens en voor twintig procent op hun kracht speel den. Tegenwoordig is die verhouding omgekeerd", is een opvallende bekentenis van de 61-jarige Oostenrijker, die donderdag officieel wordt voorgesteld als de nieuwe coach van FC Tirol. Verslaggever valt in bij schaakstrijd BRUSSEL De Westduitser Hübner heeft op medisch ad vies besloten af te zien van verdere deelneming aan het schaaktoer- partij uit de eerste ronde tus sen Hübner en Ljubojevic kwam daarmee te vervallen. Ljuboievic stemd op maandag, tegen Tal uit te ko men. Zaterdag werd het duel tussen Karpov en Hübner uit gesteld door de ziekte van de Westduitser. Karpov zal nu op zaterdag 18 april tegen Tal ÜLPHEN AAN DE RIJN - RCL sloeg zaterdag wel en hèèl goede slag. De .eiderdorpse Racing Club ersloeg de Alphense Ra- ing Club met maar liefst 5, waardoor de kans op ihoud voor de Leiderdor- weer aanzienlijk roeide. Komende zater- ag is wat dat betreft weer leer bekend. Dan vormt ISVP op de eigen Bloe- lerd de tegenstander van CL. Een opponent die ch slechts drie winstpun- >n boven RCL op de inglijst bevindt en afgelo- ;n zaterdag al liet weten wng" te zijn voor de trip aar Leiderdorp... 1FSCHEID .EIDEN BS Leiden m zaterdag offcieel af- ;heid van Bert Kragt- rijk. De Leidse center te mde kort geleden een rereenkomst die hem .'am schonk Kragtwijk passende afscheids- Istrijd. Tegen kam- ioen Gunco Rotterdam am Leiden tot een van beste wedstrijden van et seizoen. In de verlen ing ging de ploeg van >ach Frans Broekhof ech- x onderuit. Verigens valt morgen de eslissing of Luba Leiden »ch Frans Broekhof vol enti seizoen al dan niet anblijft. lubbel feest lij Alkemade .EIDEN Het was dit 'eekeinde dubbel feest bij e Zwem- en Poloclub Al- emade. Zowel de dames- olosters als de herenpo- lérs van Alkemade stel en immers promotie van eerste districtsklasse lar de derde klasse bond [eilig. De heren stonden tan de leiding en moesten, p kampioen te worden, finnen bij het Haagse [VR. De ploeg van trainer im van Els voldeed aan un plicht en versloegen e nummer drie ZVR met •12 (periodestanden 2-3, ■6, 3-8, 4-12), waardoor ze ^bereikbaar werden voor imer twee Lansingh. dames van Alkemade loegen in een span- le wedstrijd Merwede 9-6 (periodestanden 2- 4, 5-4, 9-6). Door deze nestelden zij zich de- litief op de tweede tats van de ranglijst, die TO! MnSSi FOUT VAN DOELMAN KOST PSV EEN PUNT TEGEN FEYENOORD Simon Tahamata laat zich sierlijk vallen over het niet eens opgeheven been van Ivan Nielsen, die des ondanks niet eens protesteerde bij de gele kaart die hij voor deze „overtreding" zou krijgen. Ruud Gullit: vrije dag ROTTERDAM Dank zij Hans van Breukelen en Bep Thomas is Feye- noord-PSV niet net zo'n bleke topper geworden als veertien dagen geleden PSV-Ajax. Het voorval in de slotminuut van het duel, dat de Kuip met ruim 25.000 toeschouwers eindelijk weer eens bij een competitietreffen re delijk voldeed lopen, waarbij de doelman en de scheidsrechter waren be trokken zorgde in elk ge val voor genoeg gespreks stof. Al gold dat niet voor de in middels bijna met een „Kuip- complex" opgezadelde doel- veraediger van PSV. Die was door een incident, als gevolg waarvan Feyenoord alsnog op gelijke hoogte (1-1) was geko men dermate „over de rooie" (citaat van trainer Hiddink) dat hij een half uur na af loop rechtstreeks van de kleedkamer naar de spelersbus stierde. En dus niet zo volwas sen was dat hij het veelbespro ken voorval van zijn commen taar voorzag. Van Breukelen is weinig po pulair in de vaderlandse voet balwereld. Zijn collega's bren gen over het algemeen weinig waardering op voor zijn quasi- studentikoze gedrag en zijn optreden in de affaire-Gullit/ Kraay heeft hem bij zijn ploeggenoten ook niet veel achting opgeleverd. Van Breu kelen, het toonbeeld van de slechts dank zij veel training op een zeker niveau geraakte sluitpost, meende zich toen de kaarten rond Gullit al lang waren geschud ook enige per tinente uitspraken te moeten permitteren. Maar kreeg toen wel het verwijt te horen dat hij nooit eerder enige kritiek op Kraay had geuit. Etiket Een dergelijke houding én zijn blunder onlangs tijdens Neder land-Griekenland, ook in de Kuip in Rotterdam, bezorgden Van Breukelen een etiket, dat gisteren van een extra kleef- laag werd voorzien. Want de nationale doelman (hoe lang nog?) speelde ditmaal een hoofdrol in een curieuze situa tie. Alsof hij voor het eerst in de eredivisie acteerde en niet over de nodige internationale ervaring beschikte maakte hij de fout, die zelfs een doelman in de reserve derde klasse niet zou maken: hij pakte de bal tweemaal op. Amsterdammer Bep Thomas, die op een veertigtal meters van Van Breukelen stond ontging dat niet. Feyenoord kreeg een in directe vrije trap op een plaats, van waaraf vrijwel nimmer wordt gescoord omdat een op ponent in soortgelijke gevallen net doel compleet dicht spij kert. Keie Molenaar vond ech ter via de benen van Koeman de paar vierkante centimeter die „open" bleef, PSV was zijn voorsprong kwijt en Ajax kon zich ietwat dichter in het spoor van de Brabanders ma noeuvreren. Trainer Guus Hiddink van PSV was na afloop zakelijker en aanzienlijk minder emotio neel dan zijn doelman. Over het tegenwoordig zelden of nooit met een indirecte vriie trap bestrafte handelen van de Eindhovense sluitpost zei hij: „Thomas paste gewoon de spelregels toe. Hij kan dan zo'n beslissing nemen. De reden waarom Hans die bal weer op pakte? Hij vertelde in de kleedkamer dat de bal op een polletje was blijven liggen Welk wat onwaarschijnlijk klinkende verhaal 's avonds door de televisiebeelden overi gens werd bevestigd. Sporadisch Beelden, die de indruk wekten dat Feyenoord-PSV een boei end duel was, maar dat was slechts sporadisch het geval. De Brabanders wensten zich niet drukker te maken dan nodig, in welke rol vooral Gullit zich nadrukkelijk mani festeerde. De aanstaande AC- Milanspeler nam een vrije dag, hetgeen vooral zijn gelegen heidsbewaker Elstrup best be viel. De Deense spits kon Gul lit regelmatig aan zijn aan dacht laten ontsnappen, maar deed dat eenmaal te veel: 0-1 voor PSV. Deze treffer betekende op dat moment (78e minuut) gerech tigheid, want in de tweede helft dicteerde PSV het spel. Met inmiddels Koolhof voor Thoresen (spierblessure) en Arnesen voor de niet slecht spelende maar overbodig zijn de Koot werd het verzwakte Feyenoord (ook zonder Been) op de beperkingen gewezen. Waarbij het een niet geringe meevaller was voor de Rotter dammers, die kort voor de pauze onder aanvoering van de actieve Tahamata nog een aantal kansen kregen, dat scheidsrechter Thomas een treffer van Arnesen wegens buitenspel terecht afkeurde. Want mede daardoor kon Van .Breukelens gebrekkige kennis van de spelregels in de laatste minuut nog tot rendement voor Feyenoord leiden. „Het was een geschenk uit de he mel", verklaarde trainer Israel van de thuisclub later. Israel prees daarmee scheids rechter Thomas, die hij enige tijd geleden nog de huid had volgescholden nadat de Am sterdammer Feyenoord een aantal keren een al of niet vermeende strafschop had ont houden in het duel met Haar lem. Waarmee maar weer eens het opportunistische karakter van voetbal werd aangetoond. Zoals ook bleek uit de wissel die Israel toepaste. Waar hij van plan was om Hofman uit invaller Rietbroek (die de op nieuw met een spierblessure uitgevallen Heus eerder had vervangen). Ed Roos werd elf minuten voor het einde als ex tra invaller ingezet, een mi nuut nadat Gullit had ge scoord. Het was echter niet Roos, die tweemaal aan de bal kwam, die Feyenoord alsnog in een jubelsteming bracht. Op aangeven van Tahamata nam zoals eerder gezegd Molenaar die rol voor zijn rekening. Waarbii tevens de wetenschap resteerde dat doelman Hicle van Feyenoord de beste man was van zijn team en geen last had van graspolletjes. Hiele dus in Oranje? FRANK WERKMAN Feyenoord-PSV 1-1 (0-0): 78. Gullit 0-1, 90. Molenaar 1-1. Scheidsrechter: Thomas. Toeschouwers: 25.000. Gele kaarten: Nielsen (PSV). Feyenoord: Hiele; Wijnstekers. Troost, Molenaar. Heus (Rietbroek- Roos); Hoekstra, Elstrup. Barendse; Hofman, Tahamata, Blinker. PSV: Van Breukelen; Gerets, Koot (Arnesen), Nielsen, Koeman, Heintze; Vanenburg, Gullit, Valke; Van der Gijp, Thoresen. ALKMAAR Het idee van AZ-bestuurslid Jan van Ingen Schenau, bezoekers van de wedstrijd AZ - Go Ahead Eagles gisteren alleen bij winst van de Alk- maarders achteraf entree te laten betalen, is volgens de initiatiefnemer voor herhaling vatbaar. Bij winst van AZ zou de entreeprijs worden vastgesteld aan de hand van het aantal doelpunten dat de thuisclub gescoord had. Dat kostte de toeschouwers op de staantribune twee en een hal ve gulden per treffer. Degenen die op de hoofdtribune zaten be taalde het dubbele. Bij een gelijkspel of verlies van AZ behoefde in het geheel niet te worden betaald. Doordat AZ met 1-0 zegevierde was het voor de Alkmaarse aan hang geen „dure" dag. Het duel, dat normaal gesproken vermoe delijk door zo'n tweeduizend bezoekers zou zijn bijgewoond, trok nu ongeveer het dubbele aantal. Problemen bij het afrekenen na afloop deden zich niet voor. De extra kassa's hadden de stroom supporters binnen een kwartier verwerkt. „Sponsors stonden garant voor het verlies dat AZ eventueel zou lijden", lichtte Van Ingen Schenau toe. „Ik denk dat we er zo ongeveer zijn uitgesprongen met het toeschouwersaantal dat naar de wedstrijd is gekomen. Hooguit moeten de sponsors een klein bedrag bijpassen. Het plan is al in het begin van het sei zoen geboren. Het ging er niet om winst te boeken. We vonden het nu tijd om het uit te voeren. Na de winterpauze staat er na melijk een vrijwel nieuw AZ op het veld. Daaraan wilden we onze aanhang snel laten wennen. Dat is met dit experiment stel lig gelukt. We moeten alle factoren nog eens bezien, maar ik geloof wel dat deze opzet voor herhaling vatbaar is in het vol gende seizoen. Je moet je wedstrijd waarin je het toepast, na tuurlijk wel uitzoeken. Bij AZ - Ajax werkt het uiteraard niet". Publiek betaalt met een tevreden gezicht de „entreeprijs" bij het verlaten van het Alkmaarse sportpark. Westlandmarathon Voor Ten Kate MAASSLUIS Marti ten Kate heeft zaterdag de acht tiende editie van de Westland marathon gewonnen. Ten Kate noteerde een tijd van 2 uur 13 minuten en 47 secon den. De Belg Jean-Pierre Pau- men eindigde als tweede. Der de werd ook een Belg, Rudi Diricks. Zie verder elders in Sporttri- bune. Fluitconcerten Poolse elftal DANZIG Het Poolse voetbalelftal heeft in het kwalificatietoernooi voor de Europese titelstrijd van 1988 een zeer kostbaar punt verspeeld. In Gdansk floten 35.000 toeschouwers hun favorieten uit na de blamerende 0-0 in de thuiswedstrijd tegen „voetbaldwerg" Cyprus. Voor de Cyprioten, in de cember voor eigen publiek met 0-2 onderuit tegen Ne derland, betekende het ge lijkspel in Polen het eerste punt in de vijf tot nu toe gespeelde kwalificatie duels uit groep 5. In die poule leidt Griekenland. De Grieken hebben zeven punten uit vijf wedstrijden en worden op de voet ge volgd door het Nederlands elftal, dat uit vier duels zes punten verzamelde. Sen luxe handdoek van 50 x 100 cm wordt uw deel als u ons een nieuwe abonnee opgeeft De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Not I Not Noteer als nieuwe abonnee i Naam: Adres: Postcode/plaats: Telefoon.fvoor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per 0 maand automatisch betalen f 23,04 0 kwartaal acceptgiro f 68,93 Stuur als dank de handdoek aan: Naam:Voor Adres: Postcode/plaats Stuur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 Vd Den Haag (postzegel betalen wij). Ceidóc Sou/tont

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11