Nederlands Dans Theater maakt onmogelijke waar Sch uldeisers Europa- tv lastig voor NOS Barbara Stanwyck krijgt „Life Achievement Award" KUNST £eidóc Goutant ZATERDAG 11 APRIL 1987 PAGINA HILVERSUM De NOS is in de tweede helft van maart tijdelijk in de pro blemen gekomen door een dreigend beslag op de roerende goederen (bank saldi) door één van de schuldeisers van Europa- tv. Het Britse bedrijf Good Mor ning Ltd eiste van de NOS, als partner in het Europa-tv-con- sortium en als zodanig hoofde lijk aansprakelijk voor de schulden, op korte termijn be taling van een bedrag van 900.000 gulden voor geleverde diensten. Pas nadat de NOS een bankgarantie kon overleg gen voor het bedrag werd van beslaglegging afgezien. Een woordvoerder van de NOS deelde gisteren mee, dat twee andere partners in het consortium, RAI (Italië) en de ARD (Bondsrepubliek), hun contributie over een deel van '86 en voor '87 inmiddels heb ben voldaan, waardoor een be drag beschikbaar is gekomen van 12,8 miljoen gulden. Dit bedrag zal worden gebruikt om de directe schulden van Europa-tv aan leveranciers te betalen. Volgens de NOS gaat het om een totaal bedrag van omstreeks 12,2 miljoen gulden. Europa-tv stopte eind novem ber definitief met de uitzen dingen en vervolgens werd een begin gemaakt met de li quidatie van de Europese sa tellietzender. Minister Brinkman van WVC heeft gisteren de Tweede Ka mer ingelicht over de stand van zaken bij de ontmanteling van Europa-tv. Uit het rapport van Brinkman blijkt dat Ne derland inmiddels ruim 27 miljoen gulden in het Europa- tv project heeft gestoken. In totaal had de minister over een periode van zes jaar 42 miljoen gereserveerd. De NOS heeft echter op de an dere partners in het consorti um (de RAI, de ARD, de Ierse RTE en de Portugese RTP) een interne vordering uitstaan van 52,8 miljoen gulden. Het leeuwedeel van dat bedrag be staat uit een post van 19 mil joen gulden voor de huur van hët satellietkanaal voor Euro pa-tv. De partners weigeren voor deze post op te draaien omdat hen altijd was verteld dat de Nederlandse overheid de huur voor zijn rekening zou nemen. Het aandeel van de NOS in de schuldvereffeningsprocedure staat nog niet vast omdat nog geen duidelijkheid bestaat over de totale schuldenlast. In dit verband is tevens van be lang in hoeverre de andere partners de NOS tegemoet wil len komen in zijn interne vor dering. Uit het rapport blijkt voorts dat de NOS het eindbod van de Britse organisatie Interna tional Satellite Media Ltd (van de Britse mediamakelaar West Nally) om Europa-tv van de definitieve ondergang te red den, als niet aanvaardbaar van de hand heeft gewezen. Het plan van ISM, gesteund door de RAI, doet het publieke ka rakter geweld aan omdat de dagelijkse leiding in handen zou komen te liggen van een commerciële organisatie. Peter Pan Produkties speelt „Peter Pan" DEN HAAG Peter Pan Produkties gaat na „Durante", dat tijdens het Haags Zomer festival in de parkeergarage onder het Plein werd opge voerd, opnieuw een groot spektakelstuk ter hand nemen. Dit keer wordt het „Peter Pan" zelf, naar het toneelstuk van James Barrie, en gespeeld door zowel beroeps- als ama teuracteurs. De voorsteling wordt van 9 december tot en met 2 januari gespeeld in de Westduinkerk aan de Fahren- heitstraat. Peter Pan Produc ties zoekt nog een aantal men sen die de rollen van de zoge naamde „verloren jongens" op zich willen nemen. Het gaat om twintig jongens van 15 tot en met 19 jaar, die vanaf eind april beschikbaar zijn. Belang stellenden kunnen zich nog voor dinsdag melden bij Peter Pan Produkties, tel. 070- 521888. OthmarMaga geen echte diepgraver Residentie Orkest o.l.v. Othmar Mega met composities van Rossini, Cherubini, Brahms en Hindemith. Solisten de violist Mark Kaplan en de cellist Colin Carr. Herhaling zon dagmiddag. P.W.A.-zaal, Ned. Con gresgebouw, Den Haag. Rossini, Cherubini, Brahms en Hindemith, meer een muzika le tombola dan een evenwich tig opgebouwd programma. Verantwoordelijk voor deze keuze was de gastdirigent van het Residentie Orkest Othmar Maga die zich ook bij vorige gelegenheden niet ontpopte als een fijnzinnig orkestleider. Een wat ruige muzikant die de compositorische zaken graag stevig aanpakt. Niet de meest ideale benadering voor het jeugdwerkje dat Rossini het licht deed zien onder de naam Sinfonia „Al Conveltello". Een dergelijke pennevrucht gaat even snel het ene oor in als het andere oor uit In feite een n.emendalletje. Luigi Cherubi ni, een componist die de jaren 1760 - 1842 overbrugde, schreef een symfonische een ling. Typisch zo'n werk dat voor eenmaal stofvrij wordt gemaakt, waarbij de luisteraar vaststelt dat die vrijwel verge ten componist toch wel fraaie muziek heeft geschreven en dan wordt de partituur weer voor jaren opgeborgen. De componist zelf was niet zo ge lukkig met zijn symfonie, hij werkte de partituur om tot strijkkwartet De meeste com positorische vindingrijkheid zit in het Menuetto, de overige delen kennen nauwelijks een oorspronkelijke gedachte. Hin demith, de veelschrijver op tal van uiteenlopende composito rische terreinen, liet zich bij zijn Symphonische Metamorp- hosen inspireren door muziek van Von Weber. Geen varia ties op de gekozen pianomu ziek en de ouverture Turan- dot, een soort parodie met een lichte toets, poëtisch, overzich telijk en speels. Een werk dat een bijzonder toegankelijke Hindemith tekent en zeker waard om uit te voeren en te beluisteren. Het concert voor viool, cello en orkest van Brahms werd stevig en uitbundig neergezet door Mark Kaplan en Colin Carr. Bepaald geen ideale Brahms, dirigent Maga heeft beperkingen en beide solisten leken niet op hun ware niveau te kunnen musiceren. ADRIAAN HAGER Viool Paganini wordt onderzocht GENUA De gemeenteraad van Genua heelt een groep deskundigen de opdracht ge geven een viool te onderzoe ken die ooit aan Niccolo Paga nini toebehoorde. Klachten waren binnengekomen dat het vroeg achtfiende-eeuwse in strument snel in kwaliteit ach teruit gaat. De Italiaanse vio list Salvatore Accardo, die het bewuste instrument dikwijls heeft bespeeld, zei dat in de houten hals speling is geko men en dat de brug die onder druk staat van de snaren, ern stig is verzwakt. Het instru ment, dat achter kogelvrij glas in het stadhuis van Genua wordt bewaard, is een van de meesterwerken van de Itali aanse vioolbouwer Guarneri del Gesu (1686-1744). CAREL BIRNIE: „IK HEB GEEN WENSEN MEER" DEN HAAG Zakelijk directeur van het Neder lands Dans Theater Ca- rel Birnie zocht naar woorden en vond de juis te: „Wij wilden wat ei genlijk onmogelijk was", zei hij gistermiddag van het nieuwe Danstheater aan het Spui, dat woens dag 9 september in ge bruik wordt genomen. „Hier gaan we beginnen. Hier heb ik altijd van ge droomd, maar ik heb me nooit gerealiseerd dat het ook zou lukken". Op weg naar het gebouw waaraan nog hartstochtelijk wordt getimmerd en gezaagd, nauwelijks als danspaleis an nex concertzaal te herken nen, draaide Birnie zich om. „Dit staat hier nog maar acht maanden hoor", Tiet hij zijn strompelende gevolg weten. „Acht maanden geleden stond hier nog heleméél niks". Nu staat er al een gebouw met veel donker glas, ligt er nog een massa werk te wach ten gezien de vele palen, bal ken en planken, stenen en ander struikelwerk, maar het komt allemaal klaar. Van daag over drie weken gaat het technisch personeel van het NDT van het oude ge bouw aan de Koningstraat over, op 1 iuni kan de laatste voorgoed de lichten van het oude gebouw doven. En ko men de dansers in het enige gebouw ter wereld dat hele maal is ingericht voor de dans. En mogelijk het beste. Drs. Jan Knopper, voorzitter van het bestuur. „We hebben in vele zalen over de hele we reld gedanst en we hebben alle fouten die we tegenkwa men vermeden, waardoor we konden uitgaan van de meest ideale situatie; ons nieuwe gebouw is voor 99,9 procent perfect". Heeft het NDT wereldwijd al een goede naam, het nieuwe Danstheater aan het Spui, dat ook zo zal gaan heten, zal een zaal krijgen van 32 meter „En we krijgen een zaal. die nog een meter breder is dan de Stopera in Amsterdam" breed en 20 meter diep waar in, aldus Knopper „het gezel schap zich ideaal kan ont wikkelen". Opening De opening op 9 september wordt gedanst op een werk van artistiek directeur en choreograaf Jiri Kylian, op muziek van Luciano Berio, van wie een werk wordt ver wacht waarin een collage van zijn stijlen is verwerkt. Tijdens de openingsvoorstel ling worden Koningin Bea trix en Prins Claus verwacht. Vrijwel gelijktijdig opent het Residentie-Orkest de Mu ziekzaal die met een gang van het danscomplex is ge scheiden. Birnie: „Die éne gang geeft aan de absolute scheiding van muziek en dans, aan de andere kant ook de goede wijze waarop orkest en dansgezelschap samen- sies tussen Danstheater en Zakelijk directeur Carel Birnie van het NDT: „We wilden ei genlijk iets dat onmogelijk was. Maar..." RO, „waar de spetters vanaf vlogen". Dat deze gesprek- strant slechts voordelen heeft opgeleverd verwoordde hij aldus: „Er is géén enkel com promis gesloten". De kosten van grond en bouw bedragen 20 miljoen gulden, dat is de helft van wat de Stopera in Amster dam méér gaat kosten dan aanvankelijk is begroot. Bir nie: „Je kunt twaalf van deze theaters naast elkaar leggen voor één Amsterdams Mu ziektheater. Ik bedoel maar", zei hij. Maar buiten het kostenas pect het nieuwe danstheater, ontworpen door architect Rem Koolhaas en gebouwd door de Bouwcombinatie Spui, kan zich gemakkelijk meten met grote theaters als het Metropolitan Opera Hou se, „De Met" in New York en het Muziektheater in Am sterdam. De Haagse dans vloer is zelfs ruim een meter breder. Omdat van alle 23 rijen van de zaal - er zijn geen bal kons - een goed zicht is op het toneel, is overwogen met het gebruikelijke rangensys teem te breken. Toch is geko zen voor twee rangen. De eerste rang omvat 800 plaat sen, de tweede 140. Tegen de achterwand worden 60 klap stoeltjes geplaatst: de zoek plaatsen. Toeschouwers kun nen tegen gereduceerde prijs een kaartje voor zo'n klap- stoel kopen en doorschuiven wanneer er stoelen in de zaal vrij zijn of komen. Verwennerij De dansers van het NDT zul len de inrichting van hun nieuwe onderkomen - na de jarenlange nogal erbarmelij ke omstandigheden aan Koningstraat en Circusthea ter - aanvankelijk als pure verwennerij ervaren. Het nieuwe gebouw krijgt allerlei Alexanderzaal in het Con gresgebouw geschikt waren; en dat waren ze ook niet, want niet daarvoor gebouwd. Toch werd dapper doorge speeld. Datzelfde kon van het NDT worden gezegd: triom fen werden elders bereikt en gevierd, maar zelden in het eigen Den Haag. Tot de di recties van beide gezelschap pen elkaar beter bleken te begrijpen dan politiek Den Haag, dat een zaal wilde, vooruit dan maar, zowel voor dans én voor muziek. „Kan nóóit", wierpen beide direc ties tegen. „Dans is iets heel anders dan muziek, kom maar es langs, dan zie en hoor je het verschil wel". Voor de gemeente was aan vankelijk het verschil niet zo groot: uitvoering is uitvoe ring en publiek is publiek, heel simpel allemaal. Die kunstenaars moesten niet zo moeilijk doen. Samenwerking De directies echter bleven el kaar heel goed begrijpen en gingen zelfs samenwerken, met respect voor eikaars be zigheden. „Jij hebt de grond en wij hebben het geld zei Birnie tegen zakelijk direc teur Ben van der Meer van het Residentie-Orkest. „La ten we samendoen". Nu had het orkest toevallig een lap grond aan het Spui toegewe zen gekregen voor nieuw bouw en de directies bleven doorpraten. Want óf het or kest klinkt goed, óf je hebt goed uitzicht op dans. Daar over bleven beide directies het eens en daarom kreeg de gemeentelijke overheid geen poot aan de grond, al had het NDT zich al morrend neerge legd bij een kleine zaal in Scheveningen. Bovendien, en dat gaf de doorslag, bleek bouw in de trant van twee onder één kap goedkoper dan één zaal bouwen voor twee wezenlijk verschillende gezelschappen. Daarom kon Carel Birnie gis teren zonder één keer over bouwmaterialen te struike- lén, laten zien waar alles komt en legde hij uit, hoe het eruit komt te zien. Op dit wat er aan het Spui voor moment is nog heel veel fan- moois verrijst, is niet ver- tasie nodig om te begrijpen recreatieve voorzieningen, een sauna, solarium, e$n 'gymnasium' met fitness- en andere conditieverbeterende apparatuur, een ruimte voor medische begeleiding en zelfs een klein zwembad. En omdat in deze zaal ook opera mogelijk moet zijn, zijn er elf kleedkamers, voor de dansers en de medewerkers van de opera. De publieks ruimten worden eenvoudig, maar comfortabel, zoals blijkt uit de stoelen en de foyers. De entree in het nieuwe the ater biedt een feestelijk kleu renspel: rood, groen, geel en blauw. Op de vloer komt wit terrazzo met zwarte stippen te liggen. Het gebouw is vol komen drempelloos, waar door alle ruimten ook voor rolstoelgangers gemakkelijk toegankelijk zijn. Verbazing Dat alle betrokkenen nog steeds een vinger in de mond stoppen van verbazing over wonderlijk. Aan de bouw van dit muziek- en danscom plex zijn jaren van soms ver bitterde strijd vooraf gegaan. Muziekliefhebbers vonden dat noch de Nieuwe Kerk, noch de Prins Willem waar Birnie het het over heeft. Maar met een beetje goede wil is deze zakelijk di recteur wel te volgen, als hij zegt: „Hier gaan we begin nen. Echt beginnen". FRITS BROMBERG llllilllllllllllllllllllllllllllllliillillllilllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll BEVERLY HILLS Barbara Stanwyck, de Amerikaanse film actrice uit "Double Indemnity" en een 80-tal andere Hollywood- films, nam donderdag de „Life Achievement ^ward" van het American Film Institute in ontvangst. De 79-jarige Stanwyck kon alleen aan de slotfase van het feest meedoen. Ze bezeerde onlangs haar rug toen zij aan het gewich theffen was en ligt nu in het ziekenhuis. Voor haar laatste grote rol, de strenge matriarch van een schapenfarm in Australië in de tv-mini-serie uit 1983 „The "Thorn Birds", kreeg ze ook een „Emmy". IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH Voor een uitgebreide agen da, ook voor de komende dagen, raadplege men „UIT", de gratis wekelijkse bijlage van deze krant. kunstagenda Zaterdag 11 april OEN HAAG Koninklijke Schouwburg (Korte Voorhout 3 tel. 469450) 20.15: Haagse Comedie: 'Wilde honing' van Michael Frayn; rec'e Eddy Habbema; met o.a Rick Nlcolet, Anne-Wil Blankers. Sacha Bulthuis, Patty Pontier en Carol Linssen. (De loods). 20.15: Haagse Comedie: 'Eline'. toneelbe- werk. van Hans de Wolf naar 'Eline Vere' van Couperus: regie Aram Adriaanse; met Carline Brouwer. Kees van Lier, Victor Löw, Fred GoesSens, Inez Hafkamp, zang en Jan Pieter Koch, muziek. Appeltheator (Duinstraat 6, tel. 502200) 20.15: Toneelgr. De Appel: 'Het verjaardagsfeest' van Harold Pinter; regie Lodewijk de Boer; met Willem Wagter, Christine Ewert, Robert Prager, Camilla Braaksma, Eric Schneider en Hugo Koolschijn. Theater aan de Haven (Westduin weg 230, tel. 543202) ^20.30: Matt hias Maat en Esgo Heil: 'Maat Congresgebouw (Churchlllpleln 10 tel. 548000) 20.15: Toneelgr. Do- sast: 'Huwelijk als erfenis'; regie Harry de Jong. Diligentia (Lange Voorhout 5, tel. 651851) 20.15: Ramses Shafty en Liesbeth List mmv Trio Nico van der Linden: 'Kussen'. Vrij Theater (Noordwal 74) 20.30: Vrij Theater: 'De burgerbrulloft'; re gie Ron Oostdam. Theater de Poort (Paviljoensgracht 18) 20.15: Toneelgr. Perplex: 'De miraculeuze comeback van Meo L Loman'; regie Martin de Vos. Circustheater (Gevers Deynoot- plein 50 tel. 558800) 20.15: Gala avond; optreden 1e en 2e prijswin naars Internat. Cello Councours; mmv Residentie-Ork. olv Othmar Ev. Lutherse Kerk (Lutherse Burg wal) 20.15: Jan van Westenbrugge. Orgelconcert met samenzang; wer ken van o.a. Zwart, De Wolf, Bute, Bijster en Asma. Paard van Troje (Prinsegracht 12) 22.30: Doug Sahm. Theater Pepijn, (Nieuwe School straat 23, tel.460354) 20.30: Caba ret Gottmer en Leemhuis: 'Henk en Clemens gaan op avontuur'. Kijkhuis (Noordelnde 140) 20.30: Festival 'Het beeld van geluid'; films 'Die Stadt', 'Infected' en 'A modest proposal'. Omniversum (Pres. Kennedy!. 5) 'De Melkweg, een eiland in het heelal'; dag. 11.00, vr.. za. en zo. ook 19.00. 'Darwin op de Galapa gos eilanden'; dag. 12.00, 14.00 en 16.00, vr., za. en zo. ook 20.00. 'Magic Egg/Picture Holland'; dag. 13.00 en 15.00, vr., za. en zo. ook 17.00 en 21.00. Palace Promenade (Scheveningen, podium Buffeterie). 19.00-22.00: halve finale talentenjacht Start '87. Presentatie Dick Passchier. VOORBURG Theater De Tobbe (Badhuislaan 7 tel. 864880) 20.30: Drs. P. Zondag 12 april DEN HAAG - Koninklijk, Schouwburg (Korte Voorhout 3 td 469450) 14.00: Haagse Comedie 'Wilde honing' van Michael Frayn; regie Eddy Habbema; met o.e Rick Nlcolet, Anne-WII Blankere, Sacha Bulthuis, Patty Pontier en Carol Linssen; 20.15: Haagse Co. medie: 'Charing Cross Road 84' van James Roose-Evans; regit Guldo Jonckers; met o.a. Anne- Marie Heyligers en Wim v.d. I" vel; 14.00 (De loods): 'Eline' toneel- bewerk. van Hans de Wolf nai tiine Vere' van Coupeius; regi Aram Adriaanse; met Carline Brot wer. Kees van Lier, Victor Löw, Fred Goessens. Inez Hafkamp, zang en Jan Pieter Koch, muziek. Vrij Theater (Noordwal 74) 20.30: Vrij Theater: 'De burgerbruiloft': re gie Ron Oostdam. Theatertje thuis (Riouwstr. 159, tel. 603185) 20.30: Peter van dei Linden: "De helden van Sassoun', Reserv.: dag. (beh. zo.) 18.00- 20.00: 070-503380. Café Schlemmer (L. Houtstr. 17) 15.30: komieken Paul Clark Ray Graham. Congresgebouw (Churchlllpleln 10 tel. 548000) 20.15: Residentle-Ork. olv Olhmar Magè mmv Mark Ka plan (viool) en Colin Carr (cello) werken van Rossini, Cherubini, Brahms en Hindemith. Diligentia (Lange Voorhout 5. tal. 651851) 11.30: Prijswinnaars lor- dens Viooldagen; mmv Jaring Wai ts (viool) en Jan van der Meer (pla no): werken van Schubert, Wieni- awsky, Debussy, Beethoven. Frank en Wagemans; 14.30: Gabrlell Kwartet mmv Frédéric Meindert (piano); werken van Haydn, Dvorék en Debussy. Theater Pepijn, (Nieuwe School straat 23. tel.460354) 11.30: Hoofd stad Blazers Ensemble. Gemeentemuseum (Stadhouders laan 41. tel. 514181) 12.00: God- fried Hoogeveen (cello) en Edlth Grosz (piano); werken van Bc mans. Röntgen en Van Dieren. Waalss Kerk (Noordeinde 25) 14.00-18.00: Gitaarfestlval met Paul Pleijsier. Nederl. Gitaarduo, Guy van Duijnen en Ignaclo Rodes. Amerik. Kerk (E. de Boer-van RIJkL 20) 17.00: Passieconcert The AduB and Senior High Choirs olv Henry Blackmon mmv sol. en John F ker (orgel). Kloosterkerk (Lange Voorhout tel. 461576) 17.00: Haags Klein- koor olv Hans Jansen mmv sol. en Dick Troost (orgel): "Johannes Pat sion' van Helnrich Schütz. Theater Pepijn, (Nieuwe School straat 23. tel.460354) 15.00: Willem Breuker Collectief; 21.00: Cedai Walton Trio; mei David Williami (bas) en Billy Higgings (drums). Café Schlemmsr (L. Houtstr. 17) 22.00: Schoolmates Sextet. Congresgebouw (Churchlllpleln 10 tel. 548000) 13.30 en 16.00: I Rijswijkse Balletstudio. Omniversum (Pres. Kennedyl. 5 'De Melkweg, een eiland In he heelal'; dag. 11.00, vr., za. en zo ook 19.00. 'Darwin op de Galapa gos eilanden'; dag. 12.00, 14.00 e 16.00. vr.. za. en zo. ook 20.00, 'Magie Egg/Picture Holland'; dag 13.00 en 15.00, vr., za. en zo. c 17.00 en 21.00. RIJSWIJK Ouds Kerk (He renstr.) 20.15: Kamerork. Intermez zo olv Coen van der Heide mm* Peter Vliegenthart (klarinet); ken van Beethoven, Von Weber en Milhaud. VOORBURG Museum Hofwijk 12.00: Gerlru Pasveer en Ankt Bottema (harp). LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239); Over the Top (al); 15.00. 19.00. 21.15. Nieuwe avon turen van de troetel beertjes (al); 13.15. LIDO en STUDIO (Steen straat 39, tel. 124130): Flodder (al); 14.30. Iris (12); 19.00. 21.15. Gol den Child (12); Children of a les ser god (al); A Room with a View (16); Crocodile Dundee (al); 14.30, 19.00, 21.15. TRIANON (Bree- straat 31. tel. 123875): Ginger and Fred (12); 14.30, 19.00, 21.15 be halve ma. di. wo. 21.15. Mission (12); ma. di. wo. 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52, tel. 071- 125414); Dark Angel (18); 14.30, 19.00. 21.15. NACHTVOORSTELLINGEN REX: Glitter (18); vr. za. 23.30. VOORSCHOTEN GREENWAY (tel. 01717-4354): Flodder (al); do. t/m wo. 15.45, 19.00. De aanslag; do. 21.00. zo. t/m wo. 21.00. KINDERVOORSTELLING Peter en de vliegende autobus; za. t/m wo. 14.00. ZOETERMEER e PROMENADE 1.2,3 (Promenade 7, tel. 079- 511313): Over de top; do. ma. dl. wo. 20.00. vr. za. zo. 19.00, 21.30. The golden child (al): do. ma. di. wo. 20.00. vr. za. zo. 19.00. 21.30. za zo. wo. 14.00. Flodder (al); do. ma. di. wo. 20.00. vr. za. zo. 19.00. Labyrinth (al); za. zo. wo. 14.00. DEN HAAG* ASTA 1 (Spul 27. tel. 463500): De troetelbeertjes (al); v.a. za. 14.00. zo. 13.30, 16.00. My chauffeur (al); 19.00. 21.30. vr. ook 14.00. ASTA 2: Crocodile Dun dee (al); 14.00, 18.45, 21.15. zo. 13.30, 16.00. 18.45. 21.15. ASTA 3: The fourth protocol (16); 19.00. 21.30. zo. 13.30, 16.00, 19.00, 21.30. BABYLON 1 (Winkelcen: trum Babylon, tel. 471656): Chil dren of a lesser God (al); 14.00. 18.45, 21.15. zo. 13.30. 16.00, 18.45. 21.15. BABYLON 2: Terug near Oegstgeeet (12); 14.00, 19.00, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 19.00. 21.30. BABYLON 3: Blonde Dol ly (16); 18.45, 21.15. do. vr. ook 14.00. CINEAC 1 (Buitenbol 20. tel. 630637): Over the top (12); do. t/m za. 14.00, 18.45, 21.30. zo. t/m wo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CINEAC 2: Bambi (al); za. 14.00. zo. t/m wo. 12.30, 14.15, 16.00. No mercy (12); do. vr. 14.00, 18.45, 21.30. za. t/m wo. 18.45, 21.30. CINEAC 3: The color of money (al); do. t/m za. 14.00, 18.45, 21.30. zo. t/m wo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. EUROCINEMA (Leyweg 910, tel. 667066): Iris (12); za 19.00, 21.30. zo. 16.00, 19.01 21.30. overige dagen 13.30, 19.0C 21.30. METROPOLE 1 (Came gielaan, tel. 456756): The golds* child (12); do. t/m za. 14.00, 18.45 21.30. zo. t/m wo. 13.15, 16.00 18.45, 21.30. Jesus Christ I star (al); zo. 11.01. METROPOLI 2: Bambi (al); za. 14.00. zo. t/m w 13.30, 15.30. Round midnight (al) do. vr. 14.00, 18.45, 21.30. za. t/rt wo. 18.45, 21.30. METROPOLI 3: A room with a view (16); do. t/n za. 14.00, 18.45, 21.30. zo. t/m w 13.15. 16.00, 18.45, 21.30. M TROPOLE 4: Iris (12); do. t/m i 14.00, 18.45, 21.40. zo. t/m w 13.15, 16.00. 18.45, 21.30. e ME TROPOLE 5: De aanslag (al) 14.00, 20.30. e ODEON 1 (Herer gracht 13. tel. 462400): The gold* child (12): 13.45. 18.45, 21.30. 2 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ODE ON 2: Over the top (12); 13.4 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.01 18.45, 21.30. ODEON 3: V (al); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.15; 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 4:1 nightmare on Elmetreet part r (16); do. vr. 13.45, 18.45, 21.30. za t/m wo. 18.45, 21.30. LE PARIS l(Kettingstraat 12b, tel. 656402) Met sex meer man(s); (18); v. 12.00. LE PARIS 2: Doll fw (18); v.a. 12.15. (zo. v/a 13.45 PARIS 3: Girls for salo (18); v 12.30. (zo. v/a 14.00.) e HAAGS FILMHUIS (Denneweg 56. tel 459900): Zaal 1: True stories 19.30, 21.45. Oblomov; zo. 14.00 Zaal 2: Genesis; 19.30. Down by lew; 21.45. Zaal 3: wo. do. vr. 16.00 middagvoorstelling voor speciale prijst do. di. 19.30, 22.00 vr. za. zo. wo. 19.30, 21.45. ms 20.00. Do idioot; do. Gebrooder Karamasoff; vr. L'Argont; za. D mantel; zo. De idioot; ma. Karenina; dl. De dame met h« hondje; wo. NACHTVOORSTELLINGEN: CINEAC 1: Over the top (16); za 00.15. CINEAC 2: No mercy (16) za. 00.15. CINEAC 3: The cola of money (16); za. 00.15. EURO CINEMA: Gevoelige sneren (18) za. 00.02. KINDERVOORSTELLINGEN: ASTA 1: De troetel beert jee S v.a. za. dag. 14.00. zo. 13.3< 16.00. BABYLON 3: Labyrinth v.a. za. dag. 14.00. zo. 13.30 16.00. CINEAC 2: Bambi; za 14.00. zo. t/m wo. 12.30, 14.15 16.00. EURO CINEMA: Pinkeltje za. zo. wo. 14.00. METROPOLI 2: Bambi; za. 14.00. zo. t/m wo 13.30, 15.30. ODEON 4: speurneuzen; za. ma. di. wo 13.45. zo. 13.15, 16.00. Pierre Dubois presenteert literaire autobiografie DEN HAAG Hoewel hij zelf zei „als ik iets te zeggen heb, doe ik dat wel op papier", was de kersverse ere-doctor Pierre H. Dubois gisteren niet te beroerd om in het Haagse Letterkundig Museum een bij eenkomst ter zijner ere met wat woorden op te vrolijken. Dubois werd daar in het zon netje gezet vanwege het ver schijnen van het eerste deel van zijn literaire autobiografie en vanwege zijn vorige week verkregen ere-doctoraat aan de Universiteit van Luik. Dubois, meer dan 28 jaar chef van de kunstredactie van het ter ziele gegane dagblad Het Vaderland, weigerde gisteren bij de presentatie van „Herme tisch en besterd" hardnekkig de inhoud van dit boek te ka rakteriseren als „memoires", die immers het einde van een carrière lijken in te houden. Hij omschrijft zijn boek zelf als „memoranda"; een met een schuin oog naar de toekomst geschreven terugblik op het verleden. „Hermetisch en be sterd" is het eerste resultaat van een opdracht van het Ne derlands Fonds voor de Lette ren om aan de hand van her inneringen, een beeld te geven van Nederlandse auteurs. Het boek, met als ondertitel „Lite rair leven in jaren van on rust", gaat over de jaren waar- Pierre Dubois ontvangt het eerste deel van zijn „memoranda" uit handen van Liesbeth ten Houten van uitgeverij Nijgh en Van Dit- tact kwam met schrijvers als Bruning, Aafjes, Greshoff, De Perron en Hoomik. Daarbij wordt ook een beeld gegeven van de vooroorlogse iaren, de crisis en van zijn afwending van zijn traditioneel-katholie- ke afkomst. RADIO 4 TERUG NAAR ZEVEN UUR HILVERSUM Nog voor de zomer zal de klassieke zender Radio 4 weer vanaf zeven uur 's morgens zijn te beluisteren. Het NOS-bestuur is gisteren akkoord gegaan met een voor stel van het ministerie van WVC voor de benodigde zend tijduitbreiding. Voor de herindeling van de radiozenders eind '85 met een volwaardige Radio 5, moest Radio 4 een uur in de ochtend inleveren. Deze stap viel in slechte aarde. Minister Brink man heeft na aandringen van de raad van beheer van de NOS een compromis op tafel gelegd, dat voorziet in de be nodigde uitbreiding echter zonder daar het volledige uur bedrag voor de programmati sche invulling voor neer willen leggen. Hierdoor zal I uur moeten worden gevi met herhalingen In april 1! wordt beoordeeld of voortz ting van deze constructie der dezelfde voorwaarden tl gelijk blijft. Lindenberg krijgt Sports Emmy Award HILVERSUM De Nederlandse regisseur Martïjn Lindenberg (41) is onderscheiden met de Amerikaanse Sports Emmy Award, zo is gisteren door de NOS meegedeeld. Lindenberg kreeg de prijs voor de manier waarop hij tijdens de Olympische Spelen in Los Angeles in 1984 het wielrennen in beeld heeft gebracht, in opdracht van de Amerikaanse televisiemaatschappij ABC. Tij dens de komende winterspelen in Calgary zal hij op verzoek van de Canadese televisie het hardrijden op de schaats regisseren. Bij de Olympische Spelen in Seoel is hij gevraagd als regisseur van het wielrennen. (ADVERTENTIE)

Leidse Courant | 1987 | | pagina 16