Marathonloper Adri Hartveld ,gaat niet voor eigen gewin HOCKEYDAMES WINNEN WEER r Kelly hoopt op voortzetting van wielertraditie Onderzoek van enkel Van Basten kost 50 mille pr IC - I i w—ti voetballerlei iSÉil SPORT CcidócQotvuvnt ZATERDAG 11 APRIL 1987 PAGINA LI BETAALD VOETBAL Vandaag Eredivisie VW-Fortuna S. Eerste divisie SC Cambuur-RBC Helmond S-DS '79 Willem ll-Graafschap SW-Wagenlngen Telstar-Heerenveen NAC-Heracles Morgen Eredivisie Gronlngen-Roda JC Twente-Haarlem Den Bosch-Excelslor Feyenoord-PSV Utrecht-Sparta AZ-Go Ahead E. Ajax-SC Veendam Eerste divisie Volendam-Emmen Vitesse-MW Elndhoven-RKC IJshockeyteam Fransen naar Winterspelen RATINGEN Het Franse ijs- hockeyteam heeft zich ge plaatst voor de Olympische Winterspelen van Calgary 1988. Het verloor gisteravond in Ratingen bij Düsseldorf weliswaar met 2-3 van Japan, maar het had de eerste kwalifi catiewedstrijd met 7-4 gewon nen. Polen, Noorwegen en Oos tenrijk hadden zich recht streeks geplaatst. De acht A- landen zijn automatisch deel nemers van de Spelen. Sport- prijsvragen DEN HAAG De resul- taten van midlotto 14a zijn: Midlotto 14a: eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 2 x f. 150.000,00, der de prijs 79 x f. 1624,30, vierde prijs: 3139 x f. 40,80, vijfde prijs: 49.078 x f. 5,00. Cijferspel 14a: eerste prijs: 1 winnaar, tweede prijs: 2 winnaars, derde prijs: 22 winnaars, vierde prijs: 198 winnaars, vijfde prijs: 2113 winnaars. AMSTERDAM Marco van Basten ondergaat volgende week donderdag een speciaal enkel-onderzoek in het uni versiteitsziekenhuis van Utrecht. Het al vier maanden opspelende rechterenkelge- wricht van de Ajax-spits wordt in een scan-apparaat be keken. Aanvankelijk zou de scan, die een doorsnee van de totale enkel toont, gisteren in Eindhoven zijn gemaakt. Het door Philips ontwikkelde ap paraat - kosten ongeveer vijf tien miljoen gulden - is deze week echter verhuisd naar Utrecht. Een soortgelijke in stallatie, gebaseerd op magne tische straling, in het zieken huis van de Vrije Universiteit van Amsterdam is momenteel buiten gebruik. Volgens de Amsterdamse club arts Otto Stibbe gaat het om „een uitzonderlijk onderzoek voor een uitzonderlijke voet baller". „Zo'n scan-apparaat wordt normaliter slechts ge bruikt voor onderzoeken naar hersentumoren. In dat soort gevallen heb je als arts weinig andere mogelijkheden. Dit dure onderzoek wordt gedaan om honderd procent zekerheid te krijgen over de enkel van Marco. Hij heeft al lang last. Hij moet een behoorlijke schop hebben gehad". Van Basten werd in december in het Prinsegracht-ziekenhuis in Amsterdam al geopereerd aan de linkerenkel, maar had even tevoren, door een botsing in het competitieduel tegen FC Groningen, ook last gekregen van de rechterenkel. De top scorer van Europa moest woensdagavond, na het Euro pa Cupduel tegen Zaragoza. met het gewricht in het ijs. Toen liet Van Basten ook we ten weer een onderzoek te willen. Volgens Stibbe wordt zo'n scan-onderzoek, dat onge veer 50.000 gulden kost, slechts in uitzonderlijke geval len aangewend. PSV heeft de knie van Frank Arnesen in het apparaat laten testen voor dat de Deen door de Eindho- vense landskampioen werd aangetrokken. Over het mee spelen van Van Basten mor gen tegen SC Veendam wordt later vandaag beslist. Sport op tv VANDAAG Nederland 1, 18.00 uur Brand punt. Nederland 2, 22.40 uur Studio België Nederlands, 22.30 uur Sport op zaterdag. TV 5, 15.00 uur Sport. Duitsland 1, 10.03 en 18.05 uur Sport schau. Duitsland 2, 10.00 uur. Die Sport-Reportage. Duitsland 2, 21.55 uur Das ak- tuelte Sport-Studio. Duitsland 3, 20.15 uur Sport im Westen. BBC 1, 13.15 uur Grandstand. BBC 2, 23.20 uur Golf. ITV, 13.30 uur Wortstelen. Sky Channel, 1440 uur IJshoc key. Sky Channel, 1540 uur Motor- Sky Channel, 21.00 uur Worste- MORGEN Nederland 2, 15.00 uur Studio Sport (wielrennen: Parijs-Rou- baix. rechtstreeks). Nederland 2, 19.00 uur Studio België Nedertanda 1, 20.05 uur Sportweekend. België Nederlands 2, 13.30 uur ^Wielrennen (Parijs-Roubaix, rechtstreeks). België Nederlands 2, 15.00 uur Stadion, i TV 5, 17.00 uur Sport. Duitsland 1, 19.10 uur Sport- schau. Duitsland 1,2245 uur. Sport ex tra. Duitsland 2, 10.15, 17.22 en 23.15 uur Die Sport-reportage. Duitsland 2, 2145 uur Sport am Sonntag. Duitsland 3, 15.00 en 2140 uur. Sport in Westen. BBC 1, 18.35 uur. Badminton. BBC 2, 15.00 uur Rugby. BBC 2, 22.25 uur Golf BBC 2, 00.30 uur Autosport (Grand Prix Brazilië). Sky Channel, 22^0 uur Tennis. Eredivisie Feyenoord 2 Jen Bosch 2 Roda JC WV FC Twente 2 FC Utrecht 2 Groningen 2 PEC Zwolle 2 Fortuna S 2 Den Haag Haarlem PEC Zwolle FC Den Haag 1-1 24 20 3 1 43 70-12 26 20 3 3 43 71-19 26 13 7 6 33 55-33 25 10 9 6 29 37-30 24 11 6 7 28 36-32 26 8 12 6 28 31-33 25 7 11 7 25 24-31 25 7 10 8 24 40-36 24 9 5 10 23 38-45 24 6 10 8 22 34-31 25 6 9 10 21 43-41 25 6 9 10 21 35-40 24 5 9 10 19 29-46 25 6 7 12 19 19-46 23 5 8 10 18 21-35 GA Eagles ..25 5 8 12 18 17-35 Veendam 24 2 12 10 16 24-41 Excelsior 24 5 4 15 14 27-65 PSV en Ajax periodekampioenen Jeugdtoernooi voetbal RKAW LEIDSCHENDAM Dank zij de steun van het winkelcen trum Leidsenhage wordt dit ear op het sportcomplex De euvel aan de Heuvelweg in Leidschendam weer een RKAVV-jeugdvoètbaltoernooi gehouden. Aan dit toernooi om de Leidsenhage-wisselbeker doen twaalf C-juniorenclubs mee. Het toernooi waar min stens duizend toeschouwers worden verwacht begint dins dag 14 april om 10.00 uur met wedstrijden van elk twee maal een kwartier. Rond 16.15 uur wordt de finale gespeeld tus sen de winnaars van de twee poules. MAASSLUIS Als atleet heeft Adri Hartveld be scheiden ambities. Als World Runner ligt zijn horizon aanzienlijk ver der. De Nederlandse ma rathonkampioen Hartveld behoort tot het selecte ge zelschap lopers dat de toe genomen interesse voor wegwedstrijden niet uit sluitend voor eigen gewin aanwendt. Vorig jaar maakte Hartveld een gebaar door zijn winstpre mie tijdens de internationale marathon van Maassluis be schikbaar te stellen aan Uni cef, het kinderfonds van de Verenigde Naties. Toen was Hartveld een tempomaker die het lang volhield, vandaag be hoort hij bij de achttiende edi tie in Maassluis naast de Bel gen Jean-Marie Paumen, Wil ly van Huylenbroeck en de specialist op de halve mara thon Marti ten Kate tot de fa vorieten. Hartveld weet dat zijn talent beperkt is. Vaag ziet hij de olympische marathon in Bar celona (1992) als perspectief, maar hij wekt niet de indruk zich daar vooralsnog erg druk om te maken. Wel heeft hij onlangs besloten zijn werk zaamheden als fysiotherapeut met tien uur per week te be perken teneinde de trainlngs- tijd te vergroten. „Maar dat komt er niet van. Mijn bezig heden voor World Runners slokken die tijd volledig op". Hartveld, die in Maassluis met £en tweede plaats achter de Belg Alex Hagelsteens (in L. ERATON Adri Hartveld loopt vandaag in het Westland de tweede mara thon uit zijn loopbaan. 2.15.32) debuteerde en vandaag tieprijs toegekend. Hartveld en pas zijn tweede marathon loopt, werd in Maassluis zo on geveer als een eregast ontvan gen. Door de organisatie werd de World Runners de promo- zijn maatschappelijk bewogen collegas zijn voornemens een deel van hun prijzengeld te schenken aan de Stichting Orion (orthopedie en invali den in de ontwikkelingenlan den), die een ontwikkelings project in Ghana financiert. Aardig oplopen Aangezien de organisatoren, die werken met een budget van net 200.000 gulden dit jaar hebben besloten ook bonu- sprijzen uit te reiken, kan dat aardig oplopen. Bovendien wordt de gemeenschappelijke donatie door betrokken ge meenten in het WesUand ver dubbeld. Hartveld loopt niet de hele marathon voor de der de wereld. „De helft voor Orion en de helft voor mezelf. Wil ik iets van mijn carrière als marathonloper maken, dan moet ik meer aandacht aan de voorbereiding besteden". De afgelopen maanden werd de in Engeland wonende Hart veld tot vijf keer toe geveld door een griepaanval, waar door hij pas sinds een maand in staat is flinke afstanden te lopen. „Van mijn werk naar huis; van huis naar mijn werk. Over heuvels en door parken in Stoke on Trent, mijn woon- ilaats. Dat is beter voor mij teter dan het vlakke werk. Het streven is 160 kilometer, maar dat haal ik zelden. Deze week heb ik het met negentig kilometer rustig aan gedaan". Kanaal over Zes, zeven keer per jaar steekt de uit Nieuwveen afkomstige en voor AAV36 uit Alphen aan den Rijn lopende atleet voor een wedstrijd even het Kanaal over. Dit jaar nam hij deel aan de halve marathon in Egmond (twaalfde) en de twintig kilometer van Alphen. „Door mijn prestatie van vorig jaar kennen ze me hier in Maassluis, maar voor Neder landse baanwedstrijden word ik niet uitgenodigd. Een beetje marathonloper moet binnen de veertien minuten op de vijf en binnen de 29 minuten op de tien kilometer eindigen. Dat is mij vorig jaar niet gelukt". Meer verheugd kan Hartveld zijn over zijn ideele bezighe den, die langzamerhand meer aanhangers lijken te vinden. „Een werkelijk massale bewe ging is het niet. Mocht ik ie mand als Sebastian Coe kun nen interesseren, dan maak je natuurlijk een enorme klap per. De atleten van het grote geld hebben wij niet in onze groep. Ik probeer onze idealen voornamelijk in mijn regio be kendheid te geven. Dan is het natuurlijk aardig als je je als Dutch marathonchampion kunt afficheren. Of ik die titel straks in Enschede verdedig, weet ik trouwens nog niet". De World Runners werd in 1978 opgericht door de Ameri kaan Landon Carter. Hij werd geïnspireerd door hardlopende boodschappers uit de oudheid. Inmiddels heeft de wijdver takte organisatie miljoenen in gezameld ter bestrijding van de honger in de Derde Wereld. Hartveld: „In feite is die actie net zo amateuristisch als mijn marathonloopbaan. Geen bu reau, geen betaalde functiona ris die op pad kan. Voordeel is wel dat er op die manier maar heel weinig aan de strijkstok blijft hangen". EDINBURGH Het Ne derlands dameshockey team heeft gisteren bij het zeslandentoernooi in Edinburgh ook de voor laatste wedstrijd gewon nen. Spanje werd met 3-2 verslagen. Marjolein Eijs- vogel maakte alle Neder landse doelpunten. De derde overwinning op rij voor de Nederlandse hockeys- ters kon met vreugde noch te vredenheid worden begroet. De zege van 3-2 op Spanje was er één van de onvrede. De in Edinburgh uitgenodigde arbi ters, die de Nederlandse wed strijden krijgen toegewezen, bleken opnieuw slechts zelden berekend op hun taak. In de confrontatie met Spanje was het enige lachje te danken aan de eerste zonnestralen tijdens het toernooi, voor de rest was het huilen. Het Nederlandse spel had enorm te lijden onder de situatie, die te vaak kon lei den tot gevaarlijk en nooit tot goed hockey. Bondscoach Gijs van Heumen: „Het wordt nog oppassen, want zoveel speelsters hebben we niet. Lejeune is al naar huis, nu waren Van Manen en Buter het slachtoffer". Hij had ook Carina Benninga kunnen noemen, wier knie al snel moest worden geïnspecteerd. Aletta van Manen raakte in de eerste helft net onder het oog gewond. De HGC-stofzuiger haalde wel de massale vervan ging - geheel in stijl werd net na de pauze een drietal reser ves het veld ingestuurd - maar moest daarna toch snel de wond laten hechten. Haar clubgenote Yvonne Buter, die in het doel een paar maal fraai redde en een keer - maar net zonder gevolgen - onbegrijpe lijk miste, werd in de slotfase bijna horizontaal gekliefd door de Spaanse aanvalster Monica Munoz. „Ik werd net onder het borstbeen geraakt Het leek of dat mijn keel in schoot", zei Buter, na afloop nog maar net weer op adem. Herenteam Het Nederlands heren-hockey team versloeg gisteren het clubelftal van Klein Zwitser land met 8-0. Bij de rust stond het in het Amstelveense Wa- gener-stadion reeds 6-0. Voor Nederland, dat 1 mei in Bonn tegen West-Duitsland speelt, scoorden Robbert Delis- sen en Schlatmann (ieder twee keer), Mare Delissen, Bovelan- der, Parlevliet en Van 't Hek. Oranje, in juni te Amstelveen deelnemend aan het toernooi om de Champions Trophy, miste onder anderen Hidde Kruize en Maarten van Grim bergen, die bij hun club Klein Zwitserland meespeelden. Vergelijkend waren-onderzoek Journalisten van het Franse sportblad L'Equipe hebben een soort vergelijkend wa ren -onderzoek gehouden naar de kwaliteit van diverse aspecten met betrekking tot het topvoetbal in zeven ver schillende landen. Daartoe bezochten zij diverse wed strijden, clubs en bonden in Algerije, België, Engeland, Italië, Portugal, Spanje en West-Duitsland. Zij beoor deelden daar aspecten als spelniveau, de organisatie van de competitie, de bonden en de clubs, de betekenis van het voetbal in het land en de benadering van van het voet bal door de media. De jour nalisten gaven hun beoorde lingen in cijfers weer. waar het technisch niveau middelmatig werd gevonden en het speltype veelal stereo- typ. L'Equipe vond dat in Engeland en West-Duitsland de competitie qua krachts verschillen de meest even wichtige van de landen waarin het voetbal onder de loep werd genomen. Het En gelse spelpeil werd gewaar deerd met een acht, het Spaanse en Westduitse met een 7,5, het Italiaanse en het Belgische met een zeven, het Portugese met een vijf en het Algerijnse met een vier. De betekenis van voetbal Is groot In Italië. Organisatie Spelpeil In het onderzoek naar het spelpeil kwam Engeland het best uit de bus. De positieve, op aanvallen gerichte uit gangspunten in het Engelse spel werden zeer gewaar deerd. Dat gold ook voor de moed tot het geven van een jisicovolle lange pass. Het technisch niveau werd zeer hoog ingeschat Dit in tegen stelling tot West-Duitsland Wat betreft de organisatie scoren Italië en West-Duits land hoog. De clubs werden als zeer punctueel en serieus ervaren en voorts doen zij in deze landen erg hun best om hun toeschouwers in de sta dions zo veel mogelijk com fort te bieden. De clubs wor den doorgaans goed geleid. Voorts vonden de journalis ten van L'Equipe dat er een goed evenwichtig in de opzet en het verloop van de com petitie en het programma van de nationale elftallen. Iets wat bijvoorbeeld van Ne derland beslist niet kan wor den gezegd. Wat de clubs be treft wordt de financiële ba sis in West-Duitsland, Italië en Spanje de meest solide ge schat. Italië en Spanje dank zij het enorme potentieel aan toeschouwers die door een soort lidmaatschap (vergelijk baar met het seizoenkaart- houderschap in Nederland) de clubs al in een zeer vroeg tijdig stadium aan enorme kapitalen helpen. De organi satie van de Westduitse clubs wordt goed geacht door het feit, dat zij wat betreft hun inkomsten niet in overheer sende mate afhankelijk zijn van overheids- en sponsor gelden. Het klassement van de nationale bonden en com petities was als volgt: I en 2. Italië en West-Duitsland 8,5; 3, 4 en 5. Spanje, Italië, Enge land en België 8; 6. Portugal 7; 7. Algerije 4,5. De volgorde van waardering van de club organisaties was: 1, 2 en 3. Italië, Spanje en West-Duits land 8; 4. België 7; 5. Enge land 6,5 6. Algerije 5,5; 7. Portugal 4. Betekenis De betekenis van het voetbal is in Italië en Spanje het grootst. De onderzoekers van L'Equipe vonden dat het normale leven in die landen ophoudt als er wordt gevoet bald. Ook mensen die niet naar wedstrijden gaan zijn op één of andere wijze (radio, tv, etc.) toch geboeid door het voetbal. En zodra de wed strijd is afgelopen kijken de mensen daar aJ weer uit naar de volgende wedstrijd. De cij feraars vonden dat de waar dering voor het voetbal daar niet beter kan en gaven dan ook een tien voor zowel Italië als Spanje. De beleving van het voetbal bij toeschouwers in Engeland en Portugal is ook hoog. Beide landen wer den gewaardeerd met een negen. Vijfde is Algerije met een acht, zesde West-Duits land met een zeven en ze vende België met een zes. Benadering De journalistieke benadering van het voetbal in Italië werd veruit de beste ge noemd. Vooral het feit, dat alle wedstrijden op tv wor den behandeld en goed wordt ingegaan op belangrijke mo menten, interviews en con frontaties met betrokkenen worden zeer op prijs gesteld. De doorgaans snelle en be trouwbare publicatie van toe schouwersaantallen en recet tes werd ook genoemd als een pluspunt De volgorde hier was: 1. Italië 9; 2. Portu gal 8; 3 en 4. Spanje en West- Duitsland 7,5; 5. Engeland 7; 6. België 6; 7. Algerije 5,5. Algemeen klassement Het wekt geen verwondering dat Italië het best uit het ver gelijkend waren-onderzoek tevoorschijn kwam met een algemeen waarderings-ge- middelde van 8,5. Spanje is een zeer goede tweede met 8,2. Het Westduitse en Engel se voetbal kwam met een al gemeen gemiddelde van 7,7 uit de bus. Daarna volgen België met 6,8, Portugal met 6,6 en Algerije als enige twij felgeval met 5,5. Duidelijk is dat de positie van Portugal en Algerije voor verbetering vatbaar is, omdat in die lan den wel degelijk grote be langstelling bestaat voor voetbal, maar aan de organi satie nog het één en ander schort GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE Bil UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER, RECREATIE.EKPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Trainen Onder aanvoering van de Fransman Wojtlnek traint een aantal profwielrenners op het parkoers van de meest aansprekende klassieker Parijs-Roubaix. ONATE Wat Sean Kel ly vooralsnog niet lukt in klassiekers, lukt hem wel in etappekoersen: winnen. De Ierse beroepswielren ner werd gisteren te Ona- te eerste in de Ronde van Baskenland. Eerder dit seizoen zegevierde hij in Parijs - Nice en in het korter durende Criterium International. In alle gevallen besliste Kelly de koers pas op de laatste dag. In het Baskenland was hij ver uit de snelste in de afsluitende klimtijdrit over 13,7 kilometer. Hij hulde zich voor het eerst en tevens voor het laatst in de leiderstrui, die hij overnam van zijn landgenoot Martin Earley. 's Ochtends was het eerste deel van de vijfde en laatste etappe, over 126 kilo meter van Oyon naar Onate, gewonnen door de Spanjaard Leanizbarrutia. Kelly won de etappekoers in het Baskenland voor de derde keer. Voor de Ier is het een ideale voorbereiding op de klassieker Parijs-Roubaix van morgen. In 1984 en '86 pakte hij telkens na zijn overwin ning in de Baskische ronde de zege in de koningsklassieker. Kelly kreeg na zijn bijzondere demonstratie van macht in de slottijdrit alle truien om de schouders. Hij deelde met de Belg Frank Hoste de eerste plaats in het puntenklasse ment, maar kreeg het win naarstricot wegens zijn betere klassering. De zelfde verdeling ging op voor het bergklasse- ment, waarin de voor Jan Gis- bers fietsende Spanjaard La- guia de verliezende partij werd. Rolf Gölz toonde weer eens aan een beste aankoop van Jan Raas te zijn. De Westduit ser, eerder winnaar van de etappewedstrijden Ruta del Sol en Haut Var, pakte de tweede plaats in het eindklassement, achter Kelly. In de klimtijdrit, met in de laatste tien kilome ter een hoogteverschil van 625 meter, eindigde Gölz op één minuut als tweede achter King Kelly. In die tijdrit verraste de veertigjarige Joop Zoetemelk door op 1.36 vijfde te worden. Van de Nederlandse coureurs stapte vrijdag een groot deel voortijdig af. Ducrot, Wij- nands. Beuker, Veldscholten en Rooks maakten hun werk niet af. De neo-prof Patrick van Passel maakte in het ster ke veld indruk door zich bij de eerste twintig var» het eind klassement te rijden. sportuitslagen VOETBAL Bundealiga FC Nümberg-FC Homburg 2-2, Wer- der Bremen-Eintracht Frankfurt 4-1, VFL Bochum-Blau-Welss Berlin 5-1. Stand aan kop: Bayern München 23- 34. Hamburger SV 23-31, Werder Bremen 24-29. VFB Stuttgart 22-27. Leverkusen 22-27, FC Köln 23-27. HOCKEY Zeelandentoemooi In Edinburgh Ierland - Groot-Brittannië 0-2 (0-2), Verenigde Staten - Zuld-Korea 4-0 (3- 0). Nederland - Spanje 3-2 (2-1) 8. Marjolein Eijsvogel 1-0, 10. Monica Munoz 1-1, 28. Eijsvogel 2-1, 37. Eijs vogel 3-1, 42. Silvia Antem 3-2. Scheidsrechters: Sherril! (VSt) en Jackson (Gbr). Toeschouwers: 150. Nederland: Buter; Van der Ben, Nleu- wenhulzen. Schuur (Holsboer), Wll- lemse: Van Manen (Van Doom). Oe Leeuw, Benninga; Slbblng, Eijsvogel, Jansen (Ohr). Stand: 1. Nederland 4-7. 2. Gr.-Brit- tannlë 4-7, 3. Ver. Staten 4-6, 4. Zuld-Korea 4-4, 5. Spanje 4-0. 6. Ier land 4-0. WIELRENNEN Ronde van Baskenland Vijfde etappe, eerste deel. rit In lijn van Byon naar Onate over 132 kilo meter: 1. Leanizbarrutia (Spa) 3.33.36, 2. Hoste (Bel) op Q.43, 3. Do- mlnguez (Spa), 4. Fernandez (Spa). 5. Carrera (Spa), 6. Casanl (Ita), 7. Kelly (Ier), 8. Navarro (Spa), 9. Bergamo (Ita), 10. Ruiz-Cabestany (Spa). 11. Gert-Jan Theunlsse. 40. Van Passel. 42. Zoetemelk, 66. Van Orsouw allen dezelfde tijd als Hoste, 69. Rooks op 1.15, 92. Maassen z.t. Uitgevallen: Ducrot. Wijnands, Beuker en Veld scholten (allen Ned). Tweede deel, klimtijdrit over 13,7 km, van Onate naar Alp Aranzazu: 1. Kelly 24.17, 2. Gölz op. 1.00, 3. Gorospe (Spa) op 1.17, 4. Llach (Spa) op 1.34, 5. Zoetemelk op 1.36, 6. Fuerte (Spa) op 1.37, 7. Arroyo (Spa) op 1.39. 8. Blanco-Villar (Spa) op 1.40, 9. Baron- chelli (Ita) op 1.48, 10. Lejarreta (Spa) op 1.48, 20. Van Passel op 2.42. 44. Maassen op 3.54, 45. Theunlsse op 4.00, 93. Van Orsouw op 7.15. Niet gestart: Rooks. Eindklassement: 1. Kelly 22 uur 16 minuten en 31 seconden, 2. Gölz op 1.13, 3. Gorospe op 1.17, 4. Blanco- Villar op 1.40. 5. Earley op 1.41. 6. Lagula op 1.54, 7. Da Sllva (Por) 1.57. 8. Arroyo op 2.04, 9. Baronchelli op 2.07. 10. Lejarreta op 2.18, 15. Zoete melk op 3.55, 19. Van Passel op 5.01, 65. Van Orsouw op 18.08, 72. Theu nlsse op 22.20. 78. Maassen op 27.32. Grote Prij» Pino Ceramb I. Sörensen (Den) de 220 kilometer rond Wasmuel In 5 uur en 49 minu ten, 2. Boffo (Ita). 3. Ackermann (Zwi), II. Hermans (Ned) z.t., 25. lubber- ding (Ned) z.t., 30. Breuktnk (Ned) z.t. Ronde van de Vaucluse Tweede etappe: 1. Phlllpp'(Fra) de 169 km rond VIlleneuve-lez-Avlgnon In 4.39.28, 2. Oeslamine (Sov), 3. Kummer (Odl), 4. Chanton (Fra). 5. Guyot (Fra). Algemeen klassement: 1. Ampler 8.42.16, 2. Bernard (Fra) op 0.01, 3. Haex (Bel) op 0.03, 4. Richard (Fra) z.t., 5. Galgne (Fra) op 0.05. Ronde van Nedereakeen Derde etappe: 1. Karlowlcz (Pol) de 168 kilometer van Bad Bentheim naar Bückeburg In 3 uur. 26 minuten en 57 seconden, 2. Jeklmov (Sov) zelfde tijd, 3. Christl (Wdl) op 9 seconden. 4. Wechselberger (Oos) z.1., 5. Dekkër (Ned) z.t., 10. Bol (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Karlowlcz 9.40.53, 2. Dekker op 0.36, 3. Wrona op 0.38, 4. Jeklmov op 0.43, 5. Chrlstl PAARDESPORT Wereldbekerfinale Partje Tweede concours na de tweede bar rage. op tijd: 1. Rozler (Fra) Malesan Jlva 0 sraJ- punten - 34.66 seconden. 2. BurdsëJI (Vst) The Natural 0-35.00, 3. Simon (Oos) Wlnzer 0-35,28, 4. Robert (Fr^) Pequignet la Fayette 4-36.00. 5. Jac- quln (Vst) For The Moment 8-33,54, 6. Durand (Fra) Jappeloup de Luze 8- 36,94. 7. ex aequo: Wout-Jan van der Schans (Ned) Olympic Treffer. Klassement na twee proeven: 1. Burdsall 0 punten, 2. Slmon 2, 3. Ro- zier 3.50. 4. Jacquln 4, 5. Van der Schans 5.25. 6. Schockemöhle 7.25. 7. Millar 8,25, 8. Durand 8.50. 9. Roy- crost 9,75. 10. Whltaker 10.50. Vierspan wedstrijden In De urne Dressuur (eerste onderdeel): Paarden: 1. Chardon (Ned), 2. Afi- drezjewskl (Pol), 3. Pahlsson (Zwe), 4. Weusthof (Ned). Pony's: 1. Knapp (Wdl). 2. Wleméf (Wdl). 3. Hanemaayer (Ned). SCHAKEN Toernooi Brussel Eerste ronde: Karpov (Sov) - Larsen (Den) 1/2-1/2, Hübner (Wdl) - LJubo- jevlc (Joe) 1/2-1/2, van der Wiel (Ned) - Kortsjnoj (Zwi) 0-1. Wlnants (Bel) - Timman (Ned) 0-1, Short (Gbr) - Torre (Phi) 1/2-1/2. Meulders (Bel) - Kaspa rov (Sov) 0-1.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11