Enquête moet bezoek aan De Tweesprong vergroten CDA scherp tegen grond- verkoop NAKG Pleidooi voor andere namen Duitse nazaten bewoners Rijnstreek op bezoek dagpuzzel Islamitische slager mag niet in Alphen ZILVEREN JUBILEUM WELFARE ZOETERWOUDE AANTAL ZWEMLUSTIGEN VEENS ZWEMBAD NEEMT AF Auto in sloot ^ÏDEN OMGEVING QsidóaOowumt DONDERDAG 9 APRIL 1987 PAGINA 15 aan tafel takken schol met iten-zuurkool- jade en 'appelpuree - ianevla twee: 2 schollen, zout, ju, olie, halve citroen; 7 bieten, 1 lepel rozijnen. zuurkool, 2 volle lepels irk, 2 lepels koffieroom, ""Vr, uitje, peterselie; 'sv tot 1 kg aardappelen, oyst, 10 g margarine, melk, 58 er, nootmuskaat; .Mtfter gele vla (0,5 liter Jjr, 25 g custard, 30 g sui- -0,51 4 bitterkoekjes, 2 le- 7 rum of melk, 1 kleine n, 2 lepels limonadesi- (of laat dat doen) de kop- 'iteTvan de schollen, maak de \olten schoon en knip er 'innen af. Spoel de vissen iet koud water, snijd het Lfj aan beide kanten twee a in en strooi daarin en in buikholte zout. Zet de Hen vijf minuten in een iet. Laat een bodem olie worden in een koekepan 'g er een door bloem ge- 'fide en daarna goed afge- 2pte schol in. Bak de vissen itiajpgeveer acht minuten gaar ■Vpruin en houd ze warm op bord dat op een pan met >nd water staat. Garneer parten citroen, de bieten en rasp ze. rauwe bieten in weinig ?r met zout in een half uur en laat ze afkoelen. Was )zijnen, kook ze tien mi- 1-pn in weinig water, laat ze kken en koud worden. de zuurkool een paar door. kwark, koffieroom, pe- mpien fijngesneden ui. Schep F°Wpeeste saus door de bietjes Lisj Zuurkool en rozijnen. Leg T,a|restje van de saus op de sa- iroe en strooi daar fijngeknip- ■«niieterselie over. 'p§de in vieren gesneden bit- Ttfoekjes een uur weg met jcp of melk. Meng de in plak- Sybesneden banaan met limo- issiroop (jam of vruchten- 1~\sertsaus kan ooken ver- lemens met de bitterkoekjes. buif de helft van de vla in de ainal, spreid er het banane- ^Vkgsel (houd een paar stuk- jfych ter) over uit en bedek 4q/nef de rest van de vla. \OKneer met de achtergehou- yiinsfujy'es bitterkoek en ba- JEANNE lenstuerlening UREN ZIEKENHUIZEN isaenhuis: Bezoekuur dage- van 16.00 tot 17.00 uur en van tot 19.30 uur. Kinderafdeling ks van 14.00 tot 20.00. Niet dan twee bezoekers per patiënt. Elizabeth-ziekenhuis: Volwas- dagelijks van 14.00-14.45 u. en 3Af18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen 11.15-12.00 u. Kraamafdellng: van 15.00-16.00 u. en van 18.30- i. en van 19.30-21.00 u. alleen vaders. Kinderafdeling dag. 18.30 u. CCU (hartbewaking) Do, van 14.00-14.30 u. en van 19.00- 7» u. Intensieve verpleging: dag. 1 i| 14.00-14.30 u. en van 18.30- DV^O u. Sport-Medisch Adviescen- Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. C el St. Elisabeth-ziekenhuis. En- Oi. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 2 10-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eer- 7klasse: de gehele dag. Jelgers- e pliniek: Jongerenteam: za. en zo. reflO-17.00 u. Opname: werkdagen Aij5-17.45 u.; za. zo en feestdAg. SoJO-11.30 en 14.00-16.30 u. Team Si en D: dag. tót 21.00 u. met uit kering van behandeltijden en tstijden. Academisch Zieken- I: Voor alle patiënten (behalve kin- i) zijn de bezoekuren als volgt: ilijks 14.15-15.00 u. en 18.30- u. Avondbezoekuur afdeling ;unde: 18.00-19.00 u. De Prae- irenafdeling: voor ouders en fa- na overleg met patiënten md bezoek mogelijk. Bezoek ernstige patiënten: wanneer aan ^ige patiënten doorlopend be- wordt toegestaan kan de hoofd- eegkundige hiervoor speciale len verstrekken. Kinderkliniek: voor peuters, kleuters en grote en 15.15-17.00, babyzaal en lafdeling: volgens afspraak met srpleegkundig hoofd. Bezoektij- kinderafdelingen: voor ouders opgenomen kinderen na overleg ..verpleegkundig hoofd. Voor an- bezoekers van kinderen: Keel-, en oorheelkunde en neurologie: 15-15.00 en 18.30-19.30. Oogheél- en heelkunde: 14.15-15.00 en 19.00. Rijnoordziekenhuis: '•lelijks 14.30-15.15 u. en 18.30- u. Extra bezoek hartbewaking: 11.30 u. Extra bezoek vaders lafdeling: 19.30-20.30 u. Kinder- i 15.00-15.30 u. alleen voor 18.00-18.30 u. 7. boksuitslag; 11. nagelaten ('uk; 12. omwenteling, ticaal: 1 motorbootje; 2. bezoldi- 9; 3. attribuut v.e. tovenaar; 4. ver- flelijk; 5 gesteente; 8. zangstem; Weversklos; 10. Europeaan. 'LOSSING L jai oi ïaods ,'seq -Q *;ai g 'uiuj 'eftoisjeAoj JeppeM -g 'jajjodeiHeij i qeeoiweA •eijniOASj si pds 'n 'isiisequo i 'jeiqapuee 9 »ouj f '»SJO«sueq 1 :|Beiuoz!JOH DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN De Islami tische slager Abdales mag in Alphen geen filiaal van zijn Leidse vestiging openen op straffe van een dwang som van 500 gulden per dag. Dat heeft de rechter be paald naar aanleiding van het kort geding dat de Al- phense Islamitische slager Yamani onlangs tegen de vestiging van Abdales aan de Aarkade had aangespan nen. Hij betoogde toen dat twee Islamitische vestigin gen in Alphen voor nauwelijks duizend klanten teveel is. De concurrentie zou zijn slagerij aan de St. Joris- straat de das omdoen. Hij meende dat Abdales ook in de toekomst geen bestaansrecht zou hebben. Abdales be toogde juist een slagerij in Alphen te zijn begonnen, omdat vele klanten hem daarom gevraagd hadden. Hij denkt zijn klandizie ook uit de omliggende gemeenten zoals Nieuwkoop en Bodegraven te betrekken. Programma vakantiespelen ALKEMADE Omdat veel mensen met het bespre ken van hun vakantie rekening houden met de va kantiespelen, heeft het Comité Vakantiespelen Alke made alvast de data van de diverse evenementen be kend gemaakt. programma luidt als volgt: vissen in Kijpwetering, Nieuwe Wetering en Roelofarends- veen op 4 juli; wandelen in Roelofarendsveen op 7, 8 en 9 juli; huttenbouw in Rijpwetering op 14, 15 en 16 juli; fietsen in Rijpwetering, Nieuwe Wetering, Roelo farendsveen en de Kaag op 20, 21, 22 en 23 juli; sport dag in de Tweesprong in Roelofarendsveen op 27 juli; open huis in Nieuwe Wetering op 28, 29 en 30 juli; huttenbouw in Roelofarendsveen op 4, 5, 6 en 7 au gustus; huttenbouw in Nieuwe Wetering op 11, 12, 13 en 14 augustus; open huis in Rijpwetering op 10, 11, 12 en 13 augustus en tenslotte de polderpuzzeltocht op 12 augustus. De traditionele slotmiddag wordt ver plaatst naar de herfstvakantie. Achthovenerweg slecht te berijden LEIDERDORP De Leider- dorpse Achthovenerweg zal de komende weken moeilijk berijd baar zijn in verband met de re constructie. Het gaat dan om het gedeelte tussen Mauritssingel en de brug ter hoogte van het pand Achthovenerweg 128. Dat deel wordt momenteel geasfalteerd, waardoor er nog maar één smalle rijstrook beschikbaar is. De weg is daarom voorlopig al verboden terrein voor vrachtwagens ge worden. Ook doorgaand verkeer wordt ontraden om de nu niet ongevaarlijke weg te gebruiken. Beter is het om te rijden via de Hoge Rijndijk. ZOETERWOUDE De Zoeter- woudse Welfare afdeling van het Rode Kruis bestaat 25 jaar. Dat zil veren jubileum wordt morgen ge vierd met allerlei festiviteiten in be jaardencentrum „Huize Emmaus". Om 14.00 uur komen de bezoekers 16.30 tot 17.30 uur is er een receptie gevolgd door een broodmaaltijd en aansluitend om 19.30 uur een dia voorstelling over „Oud Leiden". Een kwart eeuw geleden is het wel fare-werk begonnen in Zoeterwoude. Een van de initiatiefneemsters was toen mevrouw Bee re boom. Doelstel ling was het bezoeken van ouderen die weinig contact hadden of nauwe lijks buiten de deur kwamen. Ruim 10 jaar geleden werden de aktivitei- ten verlegd naar bejaardencentrum „Huize Emmaus", waar ruime lokali teiten beschikbaar zijn. Drie ochten den per week (dinsdag, woensdag en donderdag) is de welfare aktief in Huize Emmaus. Ook iedere vrijdag middag is de recreatiezaal van Huize Emmaus het terrein van de welfare- aktiviteiten. ROELOFARENDSVEEN De leiding van zwem bad De Tweesprong in Roelofarendsveen gaat binnenkort met Zwem- en Poloclub Alkemade een enquête onder de plaatse lijke bevolking houden. Op die manier wil zij een beter inzicht krijgen in de weqsen en behoeften die er leven ten aanzien van het zwemmen in Alkema de. Het aantal zwemmers in het Roelofarendsveense zwembad De Tweesprong was in de afgelopen drie jaren constant. Vergele ken echter met de jaren ervoor is het aantal zwem- lustigen met twintigdui zend afgenomen. Dat wij zen de tabellen van be heerder Hans Paasman ontegenzeggelijk uit. De oorzaak moet volgens hem grotendeels in het weer wor den gezocht. Maar ook de toe genomen concurrentie van zwembaden in de regio kan een reden zijn. Het totaal aan tal zwemmers in het binnen- en buitenbad schommelt al een jaar of drie rond de hon derddertigduizend tegen hon- grotendeels voor rekening van het aantal recreatieve zwem mers in het buitenbad. Maar ook het binnenbad Jieeft haar steentje bijgedragen. Daar trokken vorig jaar en in het jaar ervoor zo'n vierentwintig duizend recreatieve zwemmers hun baantjes tegen ruim ze venentwintigduizend in 1983 en 1984. „De glijbaan in het buitenbad was een prima investering; al leen je móét goed weer heb ben. Bij mooi weer leverde de glijbaan in ieder geval wel meer bezoekers op", vertelt Paasman. De beheerder hoopt van harte dat er spoedig een groter bin nenbad komt. „Alleen daar mee kunnen we voorkomen Beheerder Hans Paasman van zwembad De Tweesprong wil een beter inzicht krijgen In de wensen en behoeften die er leven ten aanzien van het zwemmen in Alkemade. dat de mensen naar moderne re en grotere zwembaden in de omgeving gaan trekken". Een speciale commissie ad hoe studeert al meer dan een jaar op de mogelijkheden van zo wel een gróter binnenbad als de bouw van een tennishal na bij sportcomplex De Twee sprong. Volgens insiders wordt de plannenmakerij binnenkort afgerond. Voorlopig echter moeten Paasman en de zijnen roeien met de riemen die ze hebben. Wachtlijsten Zwembad De Tweesprong heeft een goede naam opge bouwd voor wat betreft het ni veau van de zwemlessen, waarvoor lange wachtlijsten bestaan. Het zijn niet alleen kinderen uit de zes Alkemade- se dorpen die in De Twee sprong de school- en rugslag alsmede het watertrappelen le ren, ook heel wat onervaren zwemmertjes uit Nieuw Ven nep, Leimuiden, Rijnsaterwou- de en Nieuwkoop komen tweemaal per week naar Roe lofarendsveen om er de zwem kunst machtig te worden. Elk jaar melden zich zo'n 250 nieu we leskandidaten aan. Inclu sief schoolzwemmers behalen jaarlijks 450 zwemmers van De Tweesprong hun A- of B-di ploma. Het afzwemmen ge beurt 's zomers in het eigen buitenbad, maar in de winter moet worden uitgeweken naar De Does in Leiderdorp. Dat geeft eigenlijk niet zoveel pro blemen, maar de beheerder van De Tweesprong zou liever zien dat „de kroon op het zwemwerk" in het eigen bin nenbad kon worden behaald. De bejaarden- of ouderengroe- pen in De Tweesprong zijn erg groot. Dat doet echter niets af aan de sfeer en de gezelligheid tijdens zo'n zwemuurtje. De ouderen zwemmen meestal op woensdag. Die dag heeft het water van het binnenbad een hogere temperatuur van tus sen de 30 en 33 graden Celcius (normaal minstens 27). De woensdag is overigens niet al leen de zwemdag voor oude ren, maar ook voor zwangere vrouwen en moeders met ba by's en peuters. Gehandicapten Er leeft verder de behoefte aan een zwemuurtje voor gees telijk gehandicapten. In sa menwerking met de GGK (Geestelijk Gehandicapt Kind) zal dit onderdeel binnenkort weer opgepakt worden. „Ondanks de beperkte binnen badaccommodatie gebeurt in De Tweesprong eigenlijk alles wat mogelijk is in een zwem bad zoals trimzwemmen, wa terpolo, kanopolo, wildwater varen, zwemmen in vereni gingsverband, duiken en over- levingszwemmen" aldus be heerder Paasman. Dit laatste behelst overlevingstechnieken voor zeilers en wordt georga niseerd door Watersportvere niging Braassemermeer. „En alles in dat kleine zwembadje in Roelofarendsveen" lacht Hans Paasman. „Sinds kort krijgen de schoolkinderen in De Tweesprong les in snorkel- zwemmen. Dit slaat zo goed aan dat de zweminstructeurs en -instructrices overwegen daar particuliere lessen in te gaan geven. Ook zouden ze willen starten met een cursus in „hoe-onder-het-ijs-van- daan-te-komen", naar het voorbeeld van zwembaden in Noord-Holland. Het binnenbad wordt wekelijks een uurtje af gehuurd door trainers voor de Alkemadese trhiathlon. Bij veel deelnemers aan een drie- kamp vormt het zwemmen het grootste probleem en daar hebben ze nu dit trainingsuur tje als antwoord op gevonden". Voor achtentwintig gulden per uur kan het binnenbad tegen woordig op woensdag- en za terdagmiddag worden afge huurd voor kinderfeestjes. „Dit slaat enorm aan, net zoals het disco-zwemmen", weet Paasman. De beheerder overweegt een apart zwemuurtje voor vrou wen in te stellen. „Toen ik vroeger in een zwembad in Geldrop werkte, was daar veel belangstelling voor. Veel vrou wen schijnen zich namelijk een beetje voor hun figuur te schamen. Naar zo'n vrouwen- zwemuurtje bleken ze in gro ten getale toe te komen". Een speciaal zwemuurtje voor naaktzwemmers sluit Paasman voor de toekomst niet uit. „Er is vraag naar" weet hij. „De enquête moet daar verder ant woord op geven". DAGJE UIT MET PASTOOR NUMAN EN DE KANO VAN DE DOKTER Verleidelijke aanbiedingen opRipse voorjaarsveiling RIJPWETERING Pastoor Nijman biedt zijn auto en zich zelf aan als chauffeur voor een dagje uit. En de plaatselijke huisarts Beekhuis stelt aan de meest biedende gedurende een weekend zijn tweepersoonskano ter beschikking. Dat zijn twee van de vele verleidelijke aanbiedingen die mor genavond tijdens de tweede voorjaarsveiling in het dorps huis van Rijpwetering te koop worden aangebonden. De organisatie is weer in handen van de Verenigingsraad, die het evenement dit jaar in samenwerking met de basis scholen van zowel Rijpwetering als Oud Ade houdt. De op brengst zal volgens een bepaalde verdeelsleutel ten goede komen aan de bij de Ripse verenigingsraad aangesloten ver enigingen en aan de r.k. basisscholen van Rijpwetering en Oud Ade. De voorjaarsveiling is in de plaats gekomen van de fancy fair van Rijpwetering. De opbrengst hiervan heeft nooit het niveau van die van Oud Ade gehaald. Het veilingspektakel bleek vorig jaar evenwel een gouden greep met een netto opbrengst van ruim twintigduizend gulden. Paul Steenvoor de van de Verenigingsraad hoopt dan ook dat de voorjaars veiling na vrijdag een niet meer weg te denken traditie zal zijn geworden. Onder de in totaal 380 kavels zijn enige bijzondere aanbie dingen zoals een flink aantal feestelijke diners voor twee personen op 27 juni in het Ripse restaurant De Paerdebrug en „levende have" zoals een forse big, een paplammetje, een vrolijk zingende kanarie en twee hanen. Het meeste speel goed, waaronder veel transformers en Barby-poppen zal in het eerste uur van de veiling onder de hamer komen, zodat ook de jongste Rippertjes hun opgespaarde zakgeld goed kunnen besteden. Wijn is dit jaar niet per fles te koop, doch uitsluitend in rekjes van zes. Een aanbod voor het maaien van een grasveld bevat de vermelding dat de te kortwieken weide niet de afmetingen van een voetbalveld mag hebben. Heel origineel zijn de combinaties waaruit sommige kavels bestaan, zoals een baggernet met twee flessen rode wijn en een mollenklem. Siem van der Geest biedt zichzelf aan als verloskundige bij de geboorte van een kalf of lammetje. Uit de kelder van Joop Zoetemelk komt een fles champagne en voormalig rietdekker Bart Opdam uit Oud Ade biedt één van zijn zelfgebouwde rieten vogelhuisjes aan. Als het eve nement net zo verloopt als vorig jaar, dan zal een optreden van het Tamboer- en Trompetterkorps Noméro weer veel geld opbrengen en een belangrijke bijdrage leveren aan het welslagen van de voorjaarsveiling. De veiling begint om 20.00 uur. ALKEMADE „De Alke madese tuinbouwwereld is ernstig verontrust over de mogelijke verkoop van tuin- bouwgrond aan NAKG (Keuringsdienst voor groen tezaden)". Dit liet CDA'er J. Kret gisteravond weten aan de leden van de raadscom missie Financien. Het is dan ook nog lang niet zeker dat NAKG de drie hectaren grond tussen de Nieuwe We- teringse Noord veen weg en Rijksweg A4 nabij het aqua duct van de gemeente Alke made kan kopen. Klerks (CDA) liet weten voor een zware beslissing te staan. Hij eiste dat van nu af aan contractueel wordt be dongen dat de bomen in het gebied blijven staan, omdat de bladeren in de zomer eni ge bescherming bieden tegen de herrie van de snelweg. In het contract met NAKG had hij daarover niets gelezen. Hij voorspelde dat onder meer de Nieuwe Weteringse basisschool geluidshinder zal gaan ondervinden als de bo men verdwijnen. Als de ge meente wordt verplicht een geluidswal te bouwen, dan mogen de financiële lasten daarvan niet drukken op de huizen voor Nieuwe Wete- ringers. „Dan mag de hele gemeente Alkemade op draaien voor de drie vier ton die een geluidswal kost. NAKG betaalt voor de grond ƒ8,50 per meter. Het ergerde Klerks dat de ge meente onlangs een ander stuk glastuinbouwgrond na bij het aquaduct had ver kocht voor .dertien gulden per meter „aan een jongen die met niks moest begin nen". Dit bezwaar werd door wethouder Beelen weerlegd. Beelen: „NAKG betaalt dat bedrag voor volle grond- tuinbouwgrond. We zijn overeen gekomen dat NAKG de koopsom tot der tien gulden per meter aan vult ais er kassen op worden gebouwd. Ook toonde de wethouder zich optimistisch ten aanzien van de verplich ting tot het bouwen van een geluidsscherm. Dit optimis me kon door Klerks niet worden gedeeld. „Het laatste akoestisch onderzoek zag er inderdaad goed uit, maar dat onderzoek is gedaan in de zomer toen de volledige be bossing er nog stond". J. Kret (CDA) verbaasde zich gisteravond over de vele juridische onvolkomen heden in het contract. Deze gaven hem aanleiding tot een uiterst negatief oordeel. Zijn mening werd gedeeld door het VVD-commissielid H. van Duykeren, die zich overigens wel voorstander toonde van de voorgenomen transaktie. Hierna zegde wethouder Beelen toe de tekst in het contract te zul len aanpassen. F. Schoon- derwoerd (PvdA) liet de aanwezigen weten „triest" te zijn geworden van de nega tieve reakties op de volgens hem „prima" transaktie". Op aandrang van wethouder Beelen moesten de commis sieleden expliciet laten we ten of zij vóór of tegen de voorgestelde verkoop aan NAKG waren. W. Klerks (CDA) stemde tegen en J. Kret weigerde zich vast te leggen op een definitieve uitspraak: „Binnen mijn fraktie is vooral de tuin- bouwsektor faliekant tegen. De zaak ligt heel gevoelig bij ons. Ik wil daarom eerst de discussie in de fractie af wachten". De vertegenwoor digers van de overige partij en waren voorstander van de verkoop. HOOGMADE De gemeente Woubrugge zou betere namen kunnen verzinnen voor de nieuwe brug van de omleidingsweg en een straat in de nieuwbouw van Hoogmade dan „Doesmolen- brug" en „Wittert van Hooglandlaan". Dat is de mening van Hans van der Wereld uit Alphen aan den Rijn, geschiedschrijver van de gemeente Woubrugge. In een brief aan het college van burgemeester en wethouders en de gemeenteraad van Woubrug ge dringt hij aan op beter passende namen. Hans van der Wereld heeft alternatieven voor handen. De naam Doesmolenbrug zou hij willen wijzigen in Jacob Leendertszbrug, de man die eigenaar was van het land waarop tussen 1627 en 1636 de Doesmolen werd gebouwd. Jacob Leendertsz, wiens naam praktisch in vergetelheid is geraakt stond aan de wieg bij de stichting van de Doespolder. „De naam Doespolderbrug klinkt nogal algemeen en getuigt mijns inziens van niet zo erg veel fantasie", aldus de Alphense historicus. De naam Wittert van Hoogland vindt Van de Wereld geen ge lukkige keuze. „Aan Wittert van Hoogland bewaren met name enige agrariërs in Hoogmade minder prettige herinneringen. Be ter zou de straat volgens hem genoemd kunnen worden naar Theo Bosman (1883-1953). Theodorus Bosman was van 1925 tot 1943 hoofd van de rk school in Hoogmade. Hij genoot landelijke bekendheid als componist van kinaerliedjes. Bosman was mu ziekpedagoog en heeft er mede voorgezorgd dat er scholen wer den opgericht in Nederland voor onderricht aan achterlijke kin deren. Verder schreef hij toneelstukken, was hij kassier van de Boerenleenbank in Hoogmade en secretaris-penningmeester van enkele polders. Een 20-jarige vrouw uit Zoeter woude is gisteravond rond half zeven met haar auto in de sloot naast de Hoogmadese- weg in Leiderdorp beland. De vrouw reed in de richting van het Engelendaal en moest rem men voor twee fietsers die voor haar reden. De auto trok daardoor naar links en raakte van de weg. De Zoeterwoudse kwam met de schrik vrij. ALPHEN AAN DEN RIJN De Historische Vereniging Al phen aan den Rijn en Omstre ken, de historische vereniging Otto Cornelis van Hemessen uit Woubrugge en de Stichting Oud-Leimuiden-Rijnsaterwou- de werken samen aan de ont vangst van een groep van on geveer 40 mensen uit Noord- Duitsland. Deze nazaten van vroegere steekgenoten komen in het weekeinde van 22, 23 en 24 mei naar Nederland. In de middeleeuwen trok een groep kolonisten uit de Rijn streek naar het gebied in Duitsland waar de Elbe uit mondt. Zij vestigden zich daar en bleven daar wonen. Beken de familienamen uit de regio herinneren nog aan die eerste pioniers net als het systeem van landverkaveling. De oud Alphenaar prof. dr. H. van der Linden heeft in zijn boek „de Cope" deze relatie aangetoond. Dat boek trok de aandacht in „Das Alte Land" bij Hamburg waar in de twaalfde eeuw de Hollanders het land ontgonnen. Inwoners uit die streek zochten toen contact met de bewoners uit de streek waar hun voor ouders vandaan kwamen. Dat resulteerde in een bezoek van de diverse leden van de drie historische verenigingen aan dat gebied. Nu willen zij iets terugdoen en daarom is er een commissie gevormd, die een programma heeft samenge steld om de bezoekers naar be horen te ontvangen. De bezoekers worden vrijdag 22 mei ontvangen op het ge meentehuis van Woubrugge. 's Avonds is er een culturele avond in Rijnsaterwoude. Za terdag 23 mei is er eerst een bezichtiging van de St. Jan in Gouda en een wandeling door die stad gepland. De lunch wordt gebruikt in het stads kantoor van Alphen waarna een rondrit volgt door de streek rond Woubrugge. Al phen, Rijnsaterwoude en Lei muiden. 's Avonds volgt een avondje Woubrugge en een af scheidsdiner. Zondag 24 mei vertrekken de gasten weer naar Duitsland.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15