sNu Van Basten nog ZOMER Glasbergen imponerend naar zaalvoetbaltitel Swerts eist nieuwe fiets van wielerbond Benelux-titels naar Nederland Zaterdag 25 april bij deze krant yORT QeidóaQowumt DINSDAG 7 APRIL 1987 PAGINA 9 LCe< lava ei land kenis en te ndr ii U de n inzi< 168 eei zal >u hei telhei een „menl intze bij ense elftal )HOVEN Jan Heintze ,or het eerst geselecteerd het Deense nationale elf- Ie linkervleugel-verdedi- ran PSV werd gisteren op- >pen voor een vriend- >pelijke duel van Dene- ;en tegen Liverpool, redstrijd wordt dinsdag 14- gespeeld in de Britse ha- tad. Naast de 23-jarige itze heeft coach Sepp >k de PSV-ers Frank Ar en Ivan Nielsen geselec- Dit tweetal speelde al jke malen voor het Deen- Sportprijsvragen DEN, HAAG De resulta ten van de verschillende sportprijsvragen van het af gelopen weekeinde zijn: Lotto 14: le prijs: t prijs: 1 x 300.000,00; 3e prijs: 116 x 1.998,00; 4e prijs: 4682 x 49,50; 5e prijs: 69.022 x 5,00. Cijfers pel 14: le prijs: 1 winnaar; 2e prijs: geen winnaar; 3e prijs: 16 win naars, 4e prijs 235 winnaars; 5e prijs: Toto-gelijk 14: le prijs: 4 x 2.340,50; 2e prijs: 18 x 21,90; 3e prijs: 145 x 13,60? 4e prijs: 1144 x 2,70. BRUSSEL De Belgische ploegleider Roger Swerts heeft giste ren een klacht ingediend bij de Belgische wielerbond over de aanrijding, zondag op de Koppenberg tijdens de Ronde van Vlaanderen, waarbij zijn Deense renner Jesper Skibby was be trokken. Swerts eist als schadevergoeding een nieuwe racefiets. Skibby beklom als koploper in de wedstrijd de Koppenberg. Na een vlucht van 175 kilometer was hij bijna aan het einde van zijn krachten. Hij ontwikkelde op de kasseien-heuvel zo weinig snelheid, dat hij begon te slingeren. Juist op dat moment wilde nfdniXln ,1 DW1T) :_41 1 de officiële volgwagen van de BWB met een internationale wed strijdcommissaris als passagier Skibby passeren. Een botsing was het gevolg. Honderden toeschouwers op de heuvel en miljoenen televisiekijkers waren getuige van de aanrijding. De fiets van Skibby werd totaal vernield. De renner raakte niet noemens waardig gewond, ondanks het feit dat de auto met een wiel over zijn tenen reed. De Deen kon zijn weg niet meer vervolgen. Lisanne Lejeune uitgeschakeld EDINBURGH Lisan- ne Lejeune, de strafcor nerspecialiste van het Nederlands hockeyteam, is voorlopig enkele dagen uitgeschakeld. Op de openingsdag van hét zes- landentoernooi in Edin burgh blesseerde de HGC-speelster in het duel met Groot-Brittan- nië een duim. De rönt genfoto toonde een bars tje in het bot aan. De plaats van de fractuur is volgens teamarts Bob Klicks niet ongunstig. „Alcoholverbod kost 15 miljoen" DEN HAAG Een door de over heid af te kondigen verbod op re clame voor alcohol zal de sportwe reld jaarlijks vijftien miljoen gul den kosten. De Nederlandse sport federatie (NSF) zegt dit in een brief aan de Kamer. De NSF reageert met het stand punt op plannen die staatssecreta ris Dees (WVC) heeft bekendge maakt. Hij stelde wettelijk in te willen grijpen mits het bedrijfs leven zelf in staat is een regeling inzake alcoholreclame op te zetten. Dees wil de reclame voor drank beperken in het kader van het al- coholmatigingsbeleid van het kabi net. TILBURG Het Nederlandse prof-bokswereldje is gisteravond in de Tilburgse Pellikaan-hal twee Benelux-kampioenen rijker geworden. Pedro van Raamsdonk werd kampioen in het crui- ser-gewicht en John Emmen mag zich voorlopig de beste zwaar gewicht van België, Nederland en Luxemburg noemen. Van Raamsdonk won in de strijd om de vakante titel op punten van de Belg Sergio Bosio. Het gevecht was afgesloten op tien ronden. De Westduitse scheidsrechter Sigi Hahn, die tevens als enig jurylid optrad, gaf de partij met 100-92 aan Van Raams donk. De Tilburger Emmen, nu in zeven partijen ongeslagen, won door opgeven in zesde ronde van de Luxemburger Mikan Popovic. De partij was afgesloten op tien ronden. Van Raamsdonk (Amsterdam) en Jan Lefeber (Rotterdam) bok sen maandag 27 april in theater Carré in Amsterdam om de va kante Nederlandse titel in het halfzwaargewicht. De partij gaat over twaalf ronden. de iARAGOZA (van een peciale ANP-verslagge- er) - Johan Cruijff en pnold Mühren blijven ij Ajax. Maandagmiddag, oor het vertrek naar Za- Igoza waar woensdag et eerste duel uit de hal- e finales van de Europa Up voor bekerwinnaars lacht, verlengden de yee routiniers hun con- |act met de Amsterdam- eredivisieclub. Mühren j) als middenvelder, rf^Vuijff (39) als technisch '-ecteur. it aanblijven van het reetal was geen veras- tg. Mühren, twee jaar •leden van Manchester lited gehaald door 'ndejuijff, had niet eens een rite plve minuut bedenktijd dieodig om volmondig „ja" .beti zeggen tegen de aan- id "leding van het Ajax-be- icdiJiur. Cruijff had wat ng^eer wensen, maar was brupk snel akkoord met zijn ran Ierkgever. rerkj ing.j het geval Cruijff hadden in ar q wandelgangen beide partij- dei al hun waardering voor el- nuiar uitgesproken. Maandag deerd dat in een officieel ge- bevestigd. „Beide partij- iuni waren tevreden", aldus onkruijff, nauwlettend gadege- door voorzitter Harm- en penningmeester Bar- cis. „En dan is er echt geen s faen te bedenken uit De ktter weg te gaan. Ik heb :en gesprekken gevoerd met e Rndidaat-werkgevers in Ne- e vfrland. In het buitenland varen er mogelijkheden, ngnaar bij Ajax heb ik het naar fn zin." Vduijff is voor de derde ach- (j-eenvolgende keer als tech- vliegtuig dat de Amsterdamse delegatie naar Spanje zou brengen. In Zaragoza bleek de ontvangst in de te kleine aan komst hal tot chaotische tafe relen te leiden, waarbij de faam van Cruijff en diens voortreffelijke beheersing van de landstaal veel redde. De geïmproviseerde perscon ferentie leverde niet vee nieuws op over het duel van woensdag. Coach Cruijff geef nooit een opstelling vi de wedstrijd. Hij wil keer bovendien nog video' Johan Cruijff bij aankomst in Zaragoza, waar hij bekend zou maken dat hij ook in het nieuwe seizoen bij Ajax als technisch directeur werkzaam zal zijn. Naast hem staan Ajax' penningmees ter Bartels en voorzitter Harmsen. nisch verantwoordelijke een eenjarige overeenkomst aan gegaan met Ajax. Volgens voorzitter Harmsen is het ook niet de bedoeling van het be stuur Cruijff voor een langere periode vast te leggen. „Ik wil niet langer dan twaalf maan den, omdat ik wil werken voor mijn geld", betoogde de voormalige sterspeler, die ooit in zijn actieve loopbaan een zevenjarig contract met Ajax tekende, maar dat niet uit diende. „Als ik een driejarig overeenkomst zou tekenen en er komt na een jaar door wat voor misverstand dan ook een breuk, dan moet de club mij twee jaar doorbetalen voor werk, dat ik niet heb gedaan. Dat bevalt met niet en daar om doe ik het op deze ma nier." Johan Cruijff wilde na aan komst in Zaragoza geen bij zonderheden kwijt over de besprekingen met het bestuur. „Als ik werk moet ik goed verdienen. Dat is één ding. Ik heb verder geen eisen gedepo neerd over het behouden van bepaalde spelers. Ook niet met betrekking tot Van Bas ten. Over het spelersmateriaal is niet gesproken. Op dat ge bied beslis ik. Daarin houd ik voor ogen, wat het beste is voor de club. Als Bosman nu plotseling een buitenlands aanbod krijgt, is dat bespreek baar. Ik kan hem niet tegen houden. Dat geldt voor Van Basten ook. Op een gegeven moment, houden de mogelijk heden op dat gebied op. Ik maak daar weinig problemen over." Eind mei wil Ajax de bespre kingen met Marco van Basten afronden. De volgens Itali aanse bronnen al lang door AC Milan gekochte topscorer, krijgt pas na de eventuele Eu ropa-Cupfinale in Athene uit sluitsel over zijn in januari ge deponeerde eisenpakket. De reis van Ajax startte wei nig voortvarend. Het vertrek werd drie uur uitgesteld na dat een vrachtwagen in aan raking was gekomen met het zien, uitgebreid praten me zijn vaste spion Ton Bruin Slot en hield zijn betoog der halve in algemeenheden. „Za ragoza is net iets sterker dan de andere ploegen in de halve finales en de teams die we tot nu toe hebben ontmoet. We moeten wel respect voor ze hebben, maar kansloos zijn we zeker niet. De omstandig heden hier in Spanje ken ik. Zaragoza is ook een typisch Spaanse ploeg. Die laat zich opzwepen, kan zelfs bij het gemene af zijn." Over de invulling van het „gat van Amsterdam", door de blessure van stopper Spel- bos in het centrum van de Ajax-defensie achtergelaten, wilde Cruijff zijn gedachten niet kwijt. „De oplossing hangt van details af. Aan Ajax-zijde en aan Zaragoza- zijde", aldus de technisch di recteur, die het experiment met Desmond Gemert, tegen Eagles centrale verdediger, niet direct zal herhalen. De lange, kopsterke John Bos man heet een alternatief, waarbij Frank Rijkaard mo gelijk als laatste man, in ieder geval als vrije man, moet gaan voetballen. In dat geheel is het van belang of Aaron Winter, centraal op het mid denveld, zijn fysieke onge makken van de laatste weken in Amsterdam heeft achterge laten. erEDAPEST Josef Vere- id, coach van het Hongaarse 'lalelftal en trainer van Boedapest, is door de ionale bond geschorst. Hij zijn club, die bovenaan t in de Hongaarse compe- drie wedstrijden niet feleiden. Coach Hongaarse elftal geschorst Verebes had op 21 maart na oorloofde, was wéerzinwek- afloop van het competitie- kend", zei de trainer na af- duel tussen MTK en Cheb (2- loop van de wedstrijd. De 2) de scheidsrechter fel ge- schorsing heeft geen invloed kritiseerd. „Wat hij zich ver- op de werkzaamheden van Verebes bij het nationale team. Hongarije is in de voorronden van het toernooi om het Europees kampioen schap ingedeeld bij onder meer Nederland en heeft daarin tot dusver twee keer verloren. Tijdens de contractbespre- 31 ing heb ik aan ploegleider s in Gisbers gevraagd: hoe v ord ik bekeken als ik ooks aan een belangrijke herwinning help? „Dan ben u voor de ploeg van onbe-r nialde waarde", zei Gisbers. en correcte man, die voor :n correcte sponsor werkt, lanckaert rijdt zichzelf in e Ronde van Vlaanderen de "ernieling in omdat hij z'n oeggenoot Vanderaerden il aftroeven. Zo'n situatie ijlen wij ten koste van alles ;oorkomen". En: „Op hotel kun je veel genuan- ierder praten dan tijdens de Ders. Onderweg is het vaak in kwestie van elkaar uit- afferen, maar zodra ik de reep gepasseerd ben, draai de knop om. De eerste eer moet nog komen dat ik lijt krijg van dingen die ik a de wedstrijd zeg. Ik val iet via de pers of het pu- iek uit naar collega's. On- apast vind ik dat, ook tegen- ver de werkgever". Adri van der Poel in de Telegraaf) tk vind het een sociale mis- bnd dat de bonden hun niet gedeelte- aan hun topsporters ge- De bonden krijgen nota dat geld vanwege het dat zij die toppers heb- ïn! Daarnaast vind ik het in belediging voor de sport it de gelden van de Stich- Nationale Sporttotalisa- r voor veertig procent naar charitas gaan. De sport ag geen enkele consumen- houden om geld in zamelen, terwijl er voor de aritas praktisch elke week Adri van Tiggelen een actie wordt gehouden! Als alle gelden vanuit de SNS naar de sport zouden gaan, zouden wij in één klap uit de problemen zijn. Dat zou 14 miljoen gulden sche len. Politiek is de situatie nog niet rijp om hier verandering in aan te kunnen brengen. De nood wordt echter hoger. We zullen ons op een gege ven moment moeten laten ?elden". Vice-voorzitter Hans Mul ler van Sportsupport in het Algemeen Dagblad) „Vaak deed meneer Wong de taktische bespreking. Die is één van de rijkste mensen van de wereld en eigenaar van het Seiko-team. Dan werden er geen sigaren ge rookt, dan zat iedereen zoge naamd keurig te luisteren. Voor elke wedstrijden moes ten we in afzondering. Dan was het altijd een heel kwar- wei om die Chinezen mee te krijgen, die moesten her en der uit hun goktenten worden gehaald. En er waren altijd maar éénpersoonska mers, want meneer Wong was wel rijk maar niet gek. De blanken sliepen dan op een comfortabel bed en voor de Chinezen werd er een soort van veldbed in de ka mer bijgezet. Wij konden niet begrijpen dat ze dat pikten. De verschillen waren toch groot. Wij in luxe hotels on dergebracht, zij in armetieri ge appartementjes. Maar we werden kampioen. Groot feest natuurlijk. Champagne, kreeft en een Chinees diner van 15 gangen. En toen ik meneer Wong daar uitzinnig van vreugde met de cham pagne zag sproeien, heb ik te gen mezelf gezegd: Arie, nu moet je stoppen met voetbal len. Waarom? Omdat het kampioenschap me niks meer deed. Ik was verza digd". (Arie Haan in de Haagsche Courant) „Vantevoren zeggen ze bij het kunststoten: zo moet je het doen. Doe je het niet zo, dan is het niet goed. Kun je weer gaan zitten. Dus ge makkelijk te begrijpen, ook voor moeder. Je kunt nooit het gevoel van 'n ander pei len, maar het is als met die gemiste penalty van Gullit in de beker tegen Den Bosch. Minachtig voor jezelf want je weet hoe het moet, maar dacht er niet aan. Dus zeg je in jezelf: nou ja, ophangen is een te zware straf, maar schaam je diep. En er wordt nog al eens langs geknald, dus je schaamt je regelmatig. Nee, ik heb er geen slapeloze nachten van. Want dan hou ik er onmiddelijk mee op, dan gaat alles in de open haard. Zo belangrijk is het niet. Het is maar een hobby. Haha, alleen het idee al dat ik er niet van zou kunnen slapen". (Biljarter Jan Brunnek- reef in de Volkskrant) „Altijd was hij op je aan het vitten. Hij was zo op mij aan het letten en me zo aan het corrigeren, en niet op een aardige manier, dat ik er he lemaal crazy van werd. En hij blééf maar doorgaan. Op een gegeven moment zei ik iets tegen hem van eh...: man, hóu toch 's een keer je kop. Ja, dat riep ik. Maar ia, ik had zo'n respect voor aie man, want als kleine jongen is het toch al je idool, hè. Toen ik het had gezegd sprongen de tranen me in de Arie Haan ogen en ik wou van het trai ningsveld aflopen. Ik was zó boos. Hassie van Wijk was nog onze hulptrainer en die hield me tegen. Laat je niet kennen, Marco, zei-die, ga door. Toen ben ik maar blij ven doorvoetballen en nader hand draaide Johan wel een beetje bij". (Marco van Basten in Vrij Nederland) „Normaal gesproken was ik bij PSV terecht gekomen, die club legde als eerste de con tacten. Maar van wat ik heb begrepen heeft Hans Kraay het tegen gehouden. Blijk baar geen fan van me. In ie der geval, na het bekerduel van Groningen tegen Ajax, de wedstrijd waarin ik op Van Basten speelde, kwam Johan Cruijff. Het verhaal klonk goed en ik denk ook wel dat ik in Amsterdam had getekend als plotseling niet Anderlecht zich zou hebben gemeld. Ja, dat was verras send snel. Ik vermoed dat vanwege de goede contacten tussen PSV en Anderlecht de tip uit Eindhoven kwam. En om nóg duidelijker te maken hoe het er in de top aan toe gaat: toen ik Ajax vertelde van de belangstelling van Anderlecht vroegen ze alleen maar of ik vooral niet voor PSV wilde tekenen. Ander lecht was geen probleem". (Adri van Tiggelen in Voetbal International) Sportwereld Wielrennen Op 8 juni, Tweede Pinksterdag, worden op de atletiekbaan Brakken- stein in Nijmegen de wereld kampioenschappen voor histo rische rijwielen gehouden. In totaal komen er zo'n 350 deel nemers, hoofdzakelijk uit de Verenigde Staten, Canada, Australië, Japan en de westeu- ropese landen. Het team van Glasbergen dat zojuist op sublieme wijze de interregionale zaalvoetbaltitel heeft vei lig gesteld. MENKEN PAKT KAMPIOENSCHAP IN HOOFDKLASSE KATWIJK De wijze waarop Glasbergen gister avond in de „eigen" Cleijn Duinhal beslag legde op de interregionale zaal voetbaltitel, was eenvou digweg imponerend. Uit gerekend de enig overge bleven concurrent voor de titel, het Dordtse Ceverbo, werd door de Rijnsburgse formatie tot een willoze speelbal gedegradeerd. Een tegenstander die ab soluut niets had in te brengen tegen de supe rieure manschappen van coach en sponsor Nico Glasbergen en uiteindelijk met een nederlaag van maar liefst 9-2 op zak naar Dordrecht werd terugge stuurd. Natuurlijk gaf ook diezelfde Nico Glasbergen na afloop toe dat de overwinning „geflat teerd" moest worden ge noemd. Ceverbo was in Kat wijk slechts gebaat bij winst en diende derhalve in de slotfase van dit treffen wel grote risi co's te nemen. Dat neemt ech ter bepaald niet weg dat de strijd eigenlijk al gestreden was op het moment dat Cever bo tien minuten voor tijd be sloot tot het inzetten van een vijfde veldspeler. Immers: toen zeker niet imponerende doelverdediger Ton Bakhuis tegen „vliegende kiep" Ron Verhagen werd ingewisseld het sein voor de Rijnsburgers om voluit op de counter te gaan leidde Glasbergen al met 5-2... Zoals Glasbergen in wezen de gehele wedstrijd de toon aan gaf. Op een korte fase van de strijd na. Even voor en direct na de hervatting poetsten Dick Vleggeert en absolute Dordtse uitblinker Gradus Roeland de in het eerste part door Huug Aandewiel en Hennie Koet op het bord geschoten 2-0 voor sprong volledig weg en leek Ceverbo weer echt mee te gaan doen. Leek, inderdaad, want het antwoord van de thuisploeg loog er bepaald niet om. Jan Hoge woning bezorgde Glasbergen binnen een mi nuut na de gelijkmaker weer een voorsprong en tekende ADVERTENTIE a Informatie over de adverteermogelijkheden in deze special wordt u graag verstrekt door Jan van der Henst, bereikbaar onder nummer 070 190.792. CeidóG Sourant kort daarop ook nog voor de nummer vier. Na de 5-2 van Koet vond Ceverbo vervol gens het tijdstip gekomen met man en macht op te rukken naar het door Gijs Guyt verde digde Rijnsburgse doel en Glasbergen profiteerde gretig. Aandewiel, Wim Bouckaert, Aandewiel en Peter Hogewo-* ning lieten de, soms overigens afwezige, gelegenheidsgoalie op de meest fraaie manieren kansloos, waarna het „tien, tien" de bomvolle Katwijkse sporthal binnensloop. Die tien de treffer kon nog door het tij- drekkende Ceverbo worden voorkomen. Het voldongen feit dat Glas bergen zojuist op imponerende wijze met de laatste concur rent had afgerekend echter al lang niet meer... Bax benutte het uitduel met Grovo om nog eens twee pun ten aan het totaal toe te voe gen. De thuisploeg werd op re gelmatige wijze met 0-4 versla gen, waardoor de bewoners van sporthal De Sniep volgend jaar een klasse lager zullen uitkomen. Mario Faber scoor de drie keer, Hans van Leeu wen eenmaal. Hoofdklasse Niet de lijstaanvoerder tot en met de laatste speeldag, Van der Plas, maar het Noordwijk- se Menken greep gisteravond de titel in de Leidse hoofdklas se. De rechtstreekse confronta tie leverde Menken een 4-6 overwinning op en dat was „meer dan verdiend", vond ook Van der Pias-coach Leo de Jong. „Zeker in de tweede helft was Menken gewoon be ter. Trouwens: we hebben dit seizoen nu twee keer van Menken verloren, dan is dat dus de enig juiste kampioen". Het breekpunt in dit toptref- fen kon bij de stand 2-3 wor den gesignaleerd. Jaap van Duyn verzuimde toen een man-meer-situatie te benutten, waarna Menken via een snelle uitbraak wel scoorde. Pas bij 2-6 hervond Van der Plas zich vervolgens. Te laat, zoals uit Ruigrok en Kees Nulkes bei den tweemaal het net Klaas Vink en Ben van der Zalm completeerden het zestal. Na mens Van der Plas scoorden Jaap van Duyn, Kees Varke- visser, Ronald van der Kolk en Marco van der Plas. VOETBAL Roemeense competitie Steaua Boekarest-Sportul Boekarest 4-0, Victoria Boekarest-Rapid Boeka rest 2-1, Petrorul Plolesti-Jiul Petro- sani 0-0, Chimnia Rm. Vilcea-Fcm Brasov 0-1, Universitatea Cluj-Gloria 1-0, SC Bacau-DInamo Boekarest 2- 1, Corvinul Hunedoara-Otelul Galatl 2-1, Univesitatea Craiova 2 FC Olt 2- 0. 1. Steaua Boekarest 39 punten, 2. Dl- namo Boekarest 31, Victoria Boeka rest 26. BILJARTEN Driebandentoernooi in Rottordam Tweede ronde: Habraken (St. Oeden- rode)-Van de Looy (Veldhoven) 50- 40/55; Jaspers (St. Willebrord)-Velt- huis (Oldenzaal) 50-49/49. WIELRENNEN Ronde Baskenland Eerste etappe: 1. Dominguez (Spa) 198 kilometer in 4 uur. 57 minuten en 18 seconden. 2. Hoste (Bel), 3. Carrera (Spa). 4. Her nandez (Spa), 5. Rulz-Cabestany (Spa), 6. Gaggiolo (Ita), 7. Murga sportuitslagen (Spa), 8. Wljnands (Ned), 9. Saronni (Ita), 10. Theunisse (Ned), 26. Beuker, 54. Zoetemelk, 56. Maassen, 64. Van Passel, 102. Veldscholten, 104. Rooks, 105. Ducrot. 109. Van Orsouw allen dezelfde tijd als Dominguez. Op gegeven: Slemons. PAARDESPORT Koersen van Wolvega EERSTE KOERS. 1860 m: 1. Adelaar K (A. Mollema) 2.38,4 - 1.25,2, 2. Afke. 3. Bernedette M. Toto: winnend 2,90, plaats 1,20, 1,50, 1,60, koppel 6,60. trio 45,50. TWEEDE KOERS. 1860 m: 1. Alphon- so R (P. Zandt) 2.40,1 - 1.26,1, 2. Am sterdam Haule, 3. Branie Oldeson. Niet gestart: Anegen di Robles. Toto: winnend 8,30, plaats 6,70, 3,10, kop pel 33,10, trio 351,70. DERDE KOERS, 1860 m: 1. Zonne straal (M. Vos) 2.33,4 - 1.22,5, 2. Zan- frlsco Alve, 3. Zjulka Oostland. Niet gestart: Zinarro. Toto: winnend 6,60, plaats 2,60, 3,90, 2,90, koppel 36,30, trio 339,60. VIERDE KOERS. 1860 m: 1. Zethes Crown (L. Dooper) 2.33,3 - 1.22,4, 2. Alljay Hanover, 3. A Great Hope (M. Vos). Toto: winnend 4,00, plaats 2,00, 3,30, 3,00, koppel 56,40, trio 738,10. VIJFDE KOERS. 2240 m: 1. Zucy van Echten (B. Jorgensen) 3.04,2, 2. As- pearea, 3. Zworthy Dean. Toto: win nend 27,30, plaats 4,30, 2,00, 3,90, koppel 59,70, trio 4968.30. ZESDE KOERS, 2240 m: 1. Zeppelin S (J. Kontio) 3.08,8 - 1.24.3. 2. Zoef Uithuizen, 3. Yiane Spencer. Toto: winnend 4,90, plaats 1,90, 3,10, 1,80.' koppel 37,50, trio 360,70. ZEVENDE KOERS. 2240 m: 1. Ylotta Victory (B. Estelrlch) 3.02,8 - 1.21,6, 2. Windy van Lady. 3. Willow Bonu- san. Toto: winnend 22,10, plaats 7,10, 2,80, 5,30, koppel 161,50, trio 2277,50. ACHTSTE KOERS, 2240 m: 1. Whop per Oostwyck (B. Jorgensen) 3.04,2 - 1.22,2, 2. Umberto First. 3. Yellow Shadow. Toto: winnend 9.30, plaats 2.20. 3,20, 2,10, koppel 57,90, trio 1698.80. NEGENDE KOERS. 1860 m: 1. Whip pet Postille (R. Kromkamp) 2.27,7 - 1.19,4, 2. Toto Morgan. 3. Veloce. Toto: winnend 2,70, plaats 2,00, 3,50, koppel 9,70, trio 36,20. De totalisator-omzet bedraagt f. 289.843. EK beroepspikeurs Stand na de eerste dag Is: respectie velijk het totaal aantal behaalde pun ten en klassering per koers: 1. Frlck (Zwe) 56 (2-2-2-2), 2. Jörgen- sen (Den) 50 (l-ng-3-1). 3. Kontio (Rn) 47 (3-1-4-5), 4. Wewerlng (WDi) 31 (5-5-9-3), 5. Estelrlch Fustre (Spa) 29 (12-7-1-9). 6. Plttet (Zwi) 28 (4-8-8- 4). 7. Hallais (Fra) 23 (11-3-10-6), 8. Guzzinati (Ita) 22 (7-4-ng-7). Marlens (Bel) 22 (10-6-5-10), 10. Uebleis (Oos) 18 (6-9-7-ng), 11. Smeding (Ned) 15 (8-10-11-8), 12. Eggen (Noo) 14 (9-11-

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9