Luc Pleijsier: via broer tot jeugd-delinquent gekleurd gezien -D ;iNr >IO/TELEVISIE QeidóaQowumt DINSDAG 7 APRIL 1987 PAGINA 19 >uwe burengoed oeld maar wel een misser edsttelevisieprogramma met een 'goed doel' ver- kenj boven televisiekritiek? Ik vind van niet de i het geval van televisie heiligt het doel be- verfiiet altijd de middelen. Vandaar dat ik het n e\aar aandurf knorrig te reageren op de nieu- its andagavondse dramaserie van de VARA: Tinje buren'. Het doel ervan is zonder enige Ie i boven kritiek verheven: bevordering van op |(je van ietwat kleurrijker landgenoten dan n. \iddelde Nederlandse bleekneus. Het middel en \keer treurig van aanblik: klungeltoneel, on- zgÏQfeen journalist die na elk ruzietje met zijn innen ontslagbrief schrijft; die luxe kennen we iaren tachtig niet meer...), mis'casting' (een jeugdige moeder bijvoorbeeld voor die uit- Ie jongelui). heeft in haar woelige historie al vaker ven van een wat onhandige kijk op het vervaardigen van maatschappelijk geladen televi siedrama, en ook deze keer is het mis; haast nog misser dan vroeger. 'Nieuwe buren' is nauwelijks om aan te zien en je tenen staan krom in de schoe nen bij het beluisteren van de kromme dialogen. Hoewel ons land bepaald geen grote traditie heeft op het gebied van televisiedrama, is een dergelijke krukkigheid vandaag de dag toch niet echt meer nodig. Vorige week waren er zelfs verscheidene momenten waarop werd aangetoond datje best het Nederlands als voertaal kunt hanteren in een tv- -spel zonder dat dat meteen ontaardt in opgeklopte gekunsteldheid en genante prietpraat. Woensdag liet de NOS een tv-spelletje zien van de hand van Helen Hedy Pavias ('De langste adem), dat weliswaar een wat bizar gegeven toonde (een surrealistische strijd op leven en dood tussen twee zusters), maar dat in zijn uitwerking boeiend was en waarin heel redelijk acteren te zien was. En de IKON vervolgde vrijdagavond zijn serie Twee mensenmet het spel 'Johan en loan nis', een toevallige ontmoeting tussen een Griekse gastar beider uit Duitsland en een werkloze Amsterdam mer, dat (vooral door het spel van de formidabele Peter Tuinman, dat hier en daar in zijn 'underac ting' wat deed denken aan dat van Kees Brusse) een juweeltje van tv-drama werd. Zie je wel? het kan tóch. Bovendien: ook het IKON-spel had een 'goed doel', want de IKON zendt nu eenmaal nooit iets zomaar als amusement uit. Maar hier is de 'boodschap' ver pakt, verweven in het vakmanschap van de ma kers, die streven naar het tonen van de reacties van mensen op elkaar in situaties die vooral ge loofwaardig moeten zijn. En dat zijn ze dan ook. Nogmaals: aan de goede bedoelingen van de VARA met 'Nieuwe buren' twijfel ik geen mo ment. Maar ik blijf het gek vinden dat een oudge diende als regisseur Nico Knapper kennelijk het idee heeft dat hij creatief op een eilandje leeft en niet de moeite doet eens om zich heen te kijken om te zien hoe collega's in zijn vak het ervan af bren gen. Het is toch geen schande om eens te kijken naar het werk van als Eric Oosthoek (de regisseur van die IKON-serie), en dan je voordeel te doen met diens ervaring? Dat lijkt me dan ook in óns voordeel, als kijkers, en in het voordeel van de mensen die je door een serie als 'Nieuwe burenei genlijk een handje wilt toesteken in onze harde Nederlandse samenleving. De prijs voor het slechtste knipwerk gaat deze rugbracht tot alleen de finish. Terwijl we (bijvoor beeld op Duitsland) al eerder konden zien hoe de show gestolen werd door een paard dat al bij de eerste hindernis zijn ruiter had verloren en ron- denlang in zijn eentje het veld aanvoerde. Uniek om te zien, maar weggesnoeid door Hilversum, omdat de cryptische brabbeltaal van Leo Beenhak ker daar nu eenmaal belangrijker wordt gevonden. Overigens vind ik natuurlijk wel, dat dit soort hin- 'dernisraces, waarin paarden zelfs de dood vinden, moet worden verboden. RENE DE COCQ Zjtal luisteraars o Rijnmond tit IRDAM - Het aantal lars van Radio Rijn- de regionale omroep jtterdam en omgeving, langzaam maar zeker, jkt uit de resultaten van iderzoek van de NOS. tal mensen dat ,mini- in kwartier per dag idio Rijnmond luistert an januari tot novem- 16 van zeven naar tien it. Radio Rijnmond pas- daarmee de enige ande- (onale omroep die in een itad actief is. Radio Stad lam, waarvan het luis- ;ik steeg van zeven naar irocent. „Mogelijk heb ei mensen hun wekker- ip Rijnmond afgestemd iren ze er 's morgens in naar. 's Middags speelt ennelijk minder. Dan >k concurrentie iie", zegt Haas- jeekverbod lacteuren omroepen peJERSUM De directeu- inzpofdredacteuren van de n atgionale omroepen onder Ncbaraplu hebben een in (verbod opgelegd gekre- it gaar aanleiding van een ssqen vorige week geschre- lewrief aan de Eerste Kamer s «de financiële toekomst Siide regionale omroep, lij Commissaris regionale /ogP. Beugels heeft de da le leiding van de betref- i h regionale omroepen in istfief gebrek aan loyaliteit tienten en misbruik van lelauwelijke gegevens. 1 LL 1 "Nieuw» gufik Tak, kinderprogramma, en Pion», Afl.: Plons en het flult- ajtetel. (herh.) Jacobus en Corneal Mik. Mak A Mon. Afl.: Valstrik or.\Tsjoek tajoek (Tchou-Tchou). wijCanadese animatiefilm votfaterdag (Saturdee). tiendelige /ai/us,ral'sctie serie van J°hn jGaucl naar de gelijknamige ro- Tnan van Norman Lindsay. :an»WI.10. (slot) te kndiamo, Italiaans. Les 1 >veilotto-winnaars, mededelin- atsg»n en programma-overzicht "4en.T'„k.n i., kwis. gepresenteerd door 'man van Molle. imekaar. Vandaag: Autis- De aanpak van het TE- iCHH-center in North Carolina 'S) bewijst dat men met au- iten meer bereikt dan men iu denken. De Vlaamse vere- {7 inlging voor autisme werkt hard an de uitbouw van een opti mal onderwijssysteem, dat ineens de Integratie van au- enitislen in de maatschappij zou 'orderen. Presentatie: Mie Bea Matterne litzending door derden, lieuwa en Coda: Ach die lachtigall, opus 46 nr. 1, van taijBrahms. Zonen en dochters. Australl- riësche serie. Afl. 291. De slepen- ziekte van haar kindje eist rt jzijn tol van Lynn. Wayne be- 'ient Jill z'n liefde itermezzo: Obsession, uit de 'sonate, opus 27/2. van E. [Isaye. uitgevoerd door E. Volc- Jkaert. viool. (Herh.) jjVOahln, Japanse serie. Afl. 87. ledelingen Rompaey de media door dicht .25 Dempaey and Makepe ace, Engelse serie met Michael Brandon, Glynnis Barber en Ray Smith. Afl.:2. De prijsvech ter (The prizefighter). Demsey ;erten Makepeace vinden op iglfstraat een gewonde man zon- ,or der identiteitspapieren. Aan zijn handen te zien Is de man een prijsvechter. Spikings denkt dat deze man hen op het 1 spoor kan zetten van een net werk van illegale bokswedstrij den met de blote vuist SF 1 )eii Nouba Nouba voor kinderen n Carrefour» Journaal Ca soir, regionaal magazine j Lotto en joker-uitslagen G Quick at Flupka, tekenfilm Journaal Minuta Papillon, consumen- tentips Las oiaeaux se cachant pour refmourir (The thornblrds), Ame rikaanse serie naar de roman van Colleen McCullogh. Afl.:1 Planète des hommes, docu mentaire serie. Laatste nieuws Kf00.25 Cinè-Club de Minuit: jes Cinéma grec: Les annèes de Pierre. Griekse speelfilm uit 1985 van Pantelis Voulgaris HILVERSUM In de TROS-serie „Herenstraat 10" speelde hij een junk die met zijn blauwe ogen, stroblonde haar en stoere persoonlijkheid het hoofd van een onschuldig en dom wicht op hol liet slaan. Daarna speelde Luc Pleijsier (30) alleen nog maar een (onherken baar) rolletje in de NCRV-serie „Het Was sende Water" en nam hij de solo-zang voor zijn re kening in de Vlaardingse vijf mans-formatie „Cairo Nights". Hij mag dan het jongere broertje zijn van Sjoerd - een acteur die in vrijwel geen en kele Nederlandse dramaserie ontbreekt, Luc leerde het vak in 'eerste instantie heel ge woon bij een plaatselijke to neelgroep. Wat niet wil zeg gen dat zijn broer hem niet geholpen heeft. En nu dan duikt hij op in de nieuwe VARA-serie „Nieuwe buren". Luc wilde al enige tijd dat al ternatieve theater-circuit uit, en Sjoerd hielp hem een handje. Luc: „Sjoerd had al in een vroeg stadium zijn rol in „Herenstraat 10", maar op een gegeven moment was er nog een rol waar de makers van de serie nog niemand voor hadden kunnen vinden. Mijn broer riep: „Goh, ik heb nog wel een broertje, die de rol van Mick kan spelen". Ik Verminkt werd gebeld, mocht een screentest doen en kreeg een week later nog een telefoontje met de mededeling dat ik de rol had". gemaakt en kwamen daar door niet toe aan een door braak". Cairo Nights Echt realistisch vond Luc zijn rol in „Herenstraat 10" niet: „Een drugsdealer op een mo tor van achtduizend piek. Er zaten nog wel meer scènes in waar in mijn bedenkingen over heb, maar het was op dat moment wel leuk om de serie te doen". Ondanks het feit dat Luc voor de pers destijds bin nen de rolbezetting van de TROS-serie niet zo nadrukke lijk opviel, waren er tal van kijkers die aangezet werden tot het schrijven van liefdes brieven. Luc: „Een tijdje na de uitzen ding belde de TROS-pers- dienst op met de vraag of ik even langs wilde komen om mijn post te halen. Echt, hele stapels liefdesbrieven lagen er, die ik ook allemaal beant woord heb". Na „Herenstraat 10" deed Luc niet zo heel erg veel. „Ja, ik heb heel serieus geprobeerd om met een band, „Cairo Nights", aan de bak te komen, maar dat is nooit echt gelukt. We kregen geen eigen plaat De oplettende kijker heeft Luc nog in de NCRV-serie „Het Wassende Water" kun nen zien. „Ik speelde een poli- tie-agent op een motorfiets. Uit 1912. Een mooie machine, maar niemand die me her kende. Ik had een helm op, leren jack aan; echt onher kenbaar verminkt". Deze kleine klus kreeg Luc opnieuw via z'n broer, die hem ook mee het theater in nam. „Sjoerd en ik voerden vier maanden achtereen twee eenacters van Wim T. Schip pers op. „Sans Rancune" en „Gefeliciteerd, knelpunt". Het eerste stuk is een paar weken geleden door de VPRO uitge zonden. De reden dat niet ik, maar Dick van der Toorn mijn theaterrol in die tv-pro- duktie deed, had te maken met de rolkeus. Deze vond voor tv eerder plaats dan voor het theater". „Het was wel lollig: Sjoerd en ik in stukken waarin we speelden dat we totale vreem den voor elkaar zijn. Sjoerd wilde heel graag dat ik het goed zou doen. Hij maakte zich er als oudere broer ont zettend druk over". De rol van Luc in „Nieuwe Buren" heeft wel iets weg van Luc Pleijsier: „Ik heb veel van mijn broer Sjoerd geleerd". de junk-rol in „Herenstraat 10". In deze serie speelt hij de jeugdige delinquent Bart Makkinga. Zijn ouders. Hein en Anna, zijn polder-pioniers van het eerste uur. Dat was voor de Bart een crime. Voor de sensatie sloot hij zich al snel aan bij een jeugdbende, maar hij werd even snel ge pakt vanwege een grote kraak die de groep gezet heeft. Na de gevangenis volgt de reclassering, die hem aan een baantje als buschauffeur helpt. Dat baantje houdt hij niet lang: de vele regeltjes vervelen hem, en wanneer hij een stunt uithaalt om een meisje te imponeren, krijgt hij de zak. Het spreekt voor zich dat Bart een constante bron van ergernis - en zelfs ruzie - voor zijn ouders is". Dat de opnamen voor de ver schillende afleveringen tel kens kort voor de uitzending plaats hebben, heeft de bedoe ling de actualiteit er in te ver werken. „Maar", zegt Luc, ,je hebt er het plezier van, dat je kritisch naar je zelf kan kij ken en daarmee de mogelijk heid hebt je eigen spel te cor rigeren". EDWIN BAKKER 15.50 Tagesschau 16.00 Si» - er - »s, magazine 16.45 Spas» am Dienstag, kinder programma 17.44 Friiherkennung lohnt sich, tips ter voorkoming van kan ker. Vandaag: Prostaatkanker 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, actualiteiten 18.25 Yes Minister, serie. Afl.: Le- bensqualitat 19.00 Auf Achae: serie. Afl.: Agen- tenbluff. 19.57 Programma-overzicht 20.00 mTagesschau., 20.15 Frankobella, sketches met Frank Zander en Isabell Varell. Gasten: Hans Erbert en Tom my Deininger 21.00 Früherkennung lohnt sich, tips ter voorkoming van kan ker. Vandaag: Prostaatkanker 21.01 Kontraste 21.45 Miami Vice, Amerikaanse poli tieserie met Don Johnson, Mi chael Talbott, Philip Michael Thomas, e.a. Afl.: Der Pate. Al- bert Lombard is rijk geworden van de drugshandel. Nu moet hij getuigen tegen Librizzi, een beruchte gangsterbaas. Aan Crockett en Tubbs de taak om hem te beschermen, want Li brizzi heeft het op Lombard gemunt 22.30 Tagesthemen 23.00 lm siebten Jahr des Exils, ge sprek met Lew Kopelew, Rus sische schrijver in ballingschap 23.30 ARD-Sport extra: WK boksen- middelgewlcht te Las Vegas: Marvin Hagler-Sugar Ray Leo nard 00.00 Tagesschau 00.05 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 16.00 Heute 16.04 Pfiff, sportprogramma voor de jeugd 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte: actualiteiten, spot en amusement 17.45 Teufels Gross mutter, serie met Brigitte Horney, Peter Pa- setti, Loni von Friedl, e.a. Afl.: Der Tanz urns Moped. Doro thea probeert haar neef de tango te leren want er is bin nenkort een danswedstrijd in de disco met als prijzen o.a. een brommer. Maar Friedrich kan er weinig van. Zijn grote concurrent Is 'Winter' die ook graag een brommer wil heb ben. Aansl.: Heute-Schlagzei- 18.20 Warteaaal zum kleinen Gluck, serie met Grit Boettcher, Gerd Baltus, Rijk de Gooyer e.a. Afl.: Der Stargast 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: Der Sieg kennt keine Toten, reportage over het leven in Irak tijdens dp golfoorlog 20.15 Anno Domini-Kampf der Mar- tyrer, vijfdelige Amerikaanse tv-film van Stuart Cooper met James Mason, John House man, Ian McShane e.a. Afl.2. Eindelijk besluit Tiberius Capri te verlaten, maar hij zai Rome niet levend bereiken. Petrus moet voor de Hoge Raad ver schijnen: hij wordt beschuldigd van godslastering. Saul begint In naam van de Hoge Raad de christenen te vervolgen 21.42 Mach mit - der Umwelt zulle- James Mason speelt de rol van Caesar in Anno Domini-Kampf der Mërtyrer, Duitsland 2, 20.15 uur. 21.45 Heute-Journel 22.10 Programma-overzicht 22.20 EMif meinem heissen Tra nen, driedelige tv-film van Fritz Lehner over de laatste levens jaren van componist Franz Schubert. Met: Udo Samel, Daniel Olbrychski. Wojtek Pszoniak, e.a. Afl.1: Der wan derer - Sommer 1923. In een Weens ziekenhuis ligt de 26-ja- rlge componist Frank Schu bert. Een patiënt zegt hem dat ze allemaal dezelfde ongenee- seiijke ziekte hebben. Schu bert besluit naar zijn ouders te gaan. Zijn vader heeft nauwe lijks meer respect voor hem en realiseert zich dat zijn zoon al leen de muziek nog heeft 23.55 Serpico, Amerikaanse politie serie. Met: David Birney, Tom Atkins, Dan O'Herlihy, e.a. Afl.: Der Verrater. De politie wil ein delijk het grote brein achter een illegale loterij oppakken. Het staat vast dat men de lo ten en het geld opslaat in een asiel voor daklozen. Als zelfs drie grote razzia's nergens in resulteren ontstaat het ver moeden dat er onder de agen ten een tipgever zit 00.40 heute DUITSLAND 3 17.30 Wir und die Kinder, pedagogi sche serie. 18.00 Telekolleg H, cursus wiskunde. Afl.1: Sinus en cosinus 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Tagesschau met weerbericht 20.15 Auslandsreporter die Strasse der Ölsardinen, reportage uit Californië 20.45 Rückblende: Vor 35 Jahren: Hoffnung alle Frauen - nie wie der Laufmaschen, reportage over het al dat niet bestaan van laddervrije kousen 21.00 Formel Eins, de ARD-hitpara- de gepresenteerd door Stefa- nie Tücking 21.45 Menschen in NRW: Und dann begannen die Wande zu spre- chen, documentaire over de oude binnenstad van Keulen 22.15 Deutscher All tag: Es hat sich was bewegt. twee vrouwen tussen hun broep en de vak- 23.00 Auslandsmagazln, reportages uit het buitenland 23.45 Laatste nieuws BBC 1 17.35 The Album, jeugdserie. Met: Philip Fox, Sally Cooper. Mike Savage, e.a 18.00 mjohn Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.05 Seaview. Afl.3 18.35 Master class: Dennis Taylor 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Holiday '87, gevarieerd tourls- tisch magazine. Frank Bough maakt een tocht naar Ply mouth en vaart naar Martha's Vineyard. John Carter toont de gouden stranden van Maleisië en Jill Crawshaw gaat op zoek naar het beste curry-restau- rant in Engeland. 20.30 (DEestenders, familiefeuilleton met: Bill Teacher. Wendy Ri chard, Susan Tully, e.a 21.00 m Brushstrokes. Serie 21.30 Late expectations, Nieuwe co medy serie met Keith Barron en Nanette Newman. Liz heeft last van haar maag. Eenmaal bij de dokter blijkt ze drie maanden zwanger te zijn. De vakantie die voor de deur staat, lijkt hierdoor in duigen te vallen. 22.00 Journaal 22.24 Regionaal nieuws en weerbe richt 22.30 CDTutti frutti, comedy-serie rond de Schotse rockband The Majesties. Met: Robbie Coltra- ne. Maurice Roëves, Emma Thompson, e.a 23.40 Film '87 01.10 Two nations? 00.35 Weerbericht BBC 2 17.00 One in four 17.30 Pamela Armstrong 18.05 My music 18.30 Tomorrow's world 19.00 The Housemartins 19.45 Top Crown Pairs Bowls 20.30 Hookedl International Heat 1: Britain and Ireland v. Belgium 21.00 Top gear. Nieuwe serie pro gramma's van dit auto- en mo torsportmagazine 21.30 Mediterranean cookery: Span je 22.00 Happy endings, Amerikaanse komische speelfilm uit 1982 van Noel Black. Met: John Schneider, Catherine Hicks, Ana Alica e.a. Twee nieuwe buren merken dat ze hetzelfde probleem hebben. Ze zijn bei den namelijk net van hun part ner gescheiden. 23.45 Newsnight, actualiteiten 00.30 Weerbericht 00.35 Sonates van Beethoven. Van avond nr.30 01.00-01.35 Open University ITV 17.20 He-man and the Master of the 17.45 Splash 18.15 Emmerdale Farm 18.45 News at 5.45 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads 20.00 Sweethearts 20.30 Carry on Laughing 21.00 Big Fight Special 22.00 Lost Belongings 23.00 News at ten met Anglle Late News and Weather 23.30 Hitchcock's Rope. Speelfilm 01.00 Worlds Beyond 01.30 Tuesday Topic SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show. Kinderpro gramma met tekenfims: Po- peye, Krazy Kat en Inspector Gadget 18.00 Batman. 18.30 The Ghost and Mrs. Muir Nieuwe comedy reeks met Hope Lange als mrs Muir, een weduwe met twee kinderen. Zij kreeg voor haar rbl in deze reeks, die van 1969 tot 1971 In Amerika werd uitgezonden een Emmy Award als beste komi sche actrice. 19.00 Three's Company. Komische reeks 19.30 Matt Helm. Nieuwe actie-serie met Tony Franciosa als de ex- CIA-agent Matt Helm, die als privé-detective zijn brood ver dient. 20.25 A Country Practice. Drama serie. Afl.: See Ya. De Wandin Valley gemeenschap wordt ge confronteerd met een jongen die aan een oog blind dreigt te worden 21.15 Chuck Connors. Great Wes tern Theatre 22.10 Opel TDK Dutch Football 23.10 US College Football 00.10 The Business programme. In formatief programma met John Plender, Susannah Simons en Ian Carson 00.55 Closedown SUPER CHANNEL 17.00 ^Countdown with Adam Curry 18.00 Tea 18.30 Doctor Who. Science-fiction- serie. „The Revenge of the Cy- bermen. 19.00 Game Show 19.30 David Attenborough Presents: Life on Earth 20.30 Spitting Image. Satire met poppen. 21.00 Lime Street. Misdaadreeks met Robert Wagner. 22.00 Super Channel News met John Suchet 22.30 Super Sport 23.30 The Tube. Popprogramma. Presentatie: Jools Holland., Gasten: Al Jarreau, Motorhead' en Art Of Noise 00.30 Closedown. (Eclipse) 02.25 BNino Firetto 03.00 KIMartin Buchanan 04.00 (SMusIc Box live with Simon Potter 05.00 [^Countdown with Adam Curry 06.00 EThe Face TV 5 16.05 Bonbons en gros 17.35 La maison de TF1 18.00 Récréation 18.40 Des chiftres et des lettres 19.00 Les Vacances de Monsieur Lèon 19.15 Cocoricocoboy 19.30 Le jardinier reclcitrant. Film 21.00 Sports a Is un» 22.00 Journal Télévleè 22.30 Meurtre a Montmartre (3 Ondertiteling vla TeleTekst. (3 Tweetalige of stereo-uitzen- O Zwart/wit-uitzending. ■3 Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. O Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending In orginele versie met ondertitels. NEDERLAND 1 09.30 en 13.00 Dovennieuws RVU 14.00 Niets is wat het lijkt (1), twee delige documentaire over het leven met een nierziekte VOO 14.30 Sea- bert, tekenfilmserie. 14.45 Kuifje, te kenfilmserie 14.55 EDe grote me neer Kaktus show. Voor kinderen 15.20 EIThe Jetsons, tekenfilmserie. Afl.: Te gek, pal 15.40 Rambo, teken filmserie. Afl.: Savage Eiland 16.05 Dynasty, Amerikaanse serie. Afl.: De stem. Blake is verantwoordelijk ge steld voor de dood van zijn moeder. NEDERLAND 2 NOS/NOT 09.00 Boekenbuis, afl.33 09.30 De kust, Afl. 1-4 NOS 13.00 Nieuws voor doven VPRO 15.30 Bat man, jeugdserie. 15.55 EDe zingen de dokter, muziekprogramma. Afl.: Sportieve klanken 16.05 Nieuwe maatjes, Nederlandse kinderen die in het buitenland wonen, vertellen hoe ze dat vinden. 16.25 D Laurel Hardy Afl.: Them thar hills 16.45 Ach terwerk in de kast. BRT 1 11.55 Toespraak van Koning Boude- wijn tot het Europarlement, recht streekse reportage van deze toe spraak 15.15 Speel op sport. Van daag: Handbal. 16.05 Nils Holgers- son. Afl. 13: De vos en de schapen BRT 2 15.15 Wielrennen: Gent-Wavelgem, rechtstreekse reportage van de laat ste 70 km en de aankomst. Commen taar: Marc Stassljns en Mark Vanlom beek BBC 1 08.00 Breakfast time 09.40 Watch dog 09.55 Regionaal nieuws 10.00 Journaal en weerbericht 10.05 Day to day, actueel discussie 10.45 Advi ce Shop, Informatief 11.00 Journaal en weerbericht 11.05 Neighbours, serie. 11.25 Children's BBC. 11.30 Play School 11.50 Beertje Padding- ton 11.55 Five to eleven 12.00 Jour naal en weerbericht 12.05 Holiday 87, toeristisch magazine 12.35 Open Air, kijkers reageren op BBC tv- shows 13.20 Tom O'Connor Road show, show live vanuit de regio SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 BSky Trax. Popmuziek 13.00 I dream of Jeannie. 13.30 Hazel. 14.00 Holly wood Ctose-up 14.30 Three's Com pany SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Reding- ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Ken Horn's Chinese Cookery 10.00 Follow Me 10.15 Everyday Yoga 10.30 Emmerdale Farm 11.00 Girls on top 11.30 Nino Firetto 12.30 Mar tin Buchanan 13.30 Tomorrow's World 14.00 Sons and Daughters NEDERLAND 1 AVRO 14.30 Obsession, Amerikaanse speelfilm uit 1975 van Bri an de Palma. New Orleans 1959. Tijdens een grootse party worden Elizabeth, de vrouw van de succesvolle projectontwikkelaar Mi chael Courtland, en zijn dochtertje Amy ontvoerd. Ondanks de waarschuwing van de ontvoerders scha kelt Michael toch de politie in 16.00 AVRO Service, gevarieerd informatief magazine ge presenteerd door Catheri ne Keijl en Amanda Spoel. Met de rubrieken: (16.00) Kokkerellen, onder redac tie van chef-kok Ria van Eijndhoven en (16.15) Ser vice Salon met als vaste onderwerpen; het pro bleem van de week en aan dacht voor het uiterlijk NOS 17.30 Vi6-Journaal AVRO 17.46 ElToppop. Presentatie: Bas Westerweel en Léonie Sazias TELEAC 18.30 Structuur in Basic. Les 5 AVRO 19.00 m Fabeltjeskrant, kinder programma. 19.05 Wordt vervolgd, stripma gazine met Han Peekei 19.30 AVRO's Sportpanorama. Presentatie: Jack van der Voorn. Reportage over de voetballer Erwin Koeman die bij de Belgische club KV Mechelen speelt. Ver der beelden van de rugby wedstrijd Engeland-Schot- land en de finale van het College Basketball uit Amerika. NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 In de Hoofdrol. Een pro gramma waarin Mies Bouwman een bekende Nederlander confronteert met personen en momen ten uit zijn of haar leven 21.42 North and South, 12-deli- ge Amerikaanse serie naar de roman van John Jakes. Afl.9. 1862: De zuidelijke overwinning lijkt nabij. Bil ly Hazard en Charles Main, eens boezemvrienden, ko men tijdens een gevecht tegenover elkaar te staan... 23.15 Inpakken en...: 'De gordel van smaragd'. Toeristi sche rubriek met een re portage van Ruud ter Weij- den. Hij bezocht het Indo nesische eiland Java. Sa men met een camerateam bracht hij een bezoek aan de beroemde tempels Prambanan en de Borobu- dor, alsmede het bekende RADIO 1 leder heel uur nieuws NOS). 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Samen zingen 21.35 Een luchtmacht op papier hoorspel. 22.02 Metterdaad hulpverlening. 22.06 Hemelsbreed. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 18.03 Pluche en Plastic. 19.00-07.00 Zie Radio I RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. (Met om: 19.02 Het Vooroordeel. 19.10 Wie doet het met wie? 19.25 Oom Bens radiocauserie. 19.31 Het Thema. 19.47 Het onverwachte. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks 18.02 Lied van de week. 18.15 Leger des Hellskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Klassieke pianomuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 NCRV Klassiek: Radio Filhar monisch Orkest. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Kamermuziek REGIONAAL Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.30 Actu aliteiten. 18.00 Leiden Politiek 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00-21.00 Pop- wetenswaardigheden. Verder als Ra dio 1. Radio Rijnmond 16.30-17.00 Radio Rijnmond Getapt 17.00 cultuur, nws, sport Quiz en Waarachtig en aandacht voor het onderwerp van de BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Beroepsbelangen van de mid denstand: het NCMV. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 „Apo mas ja sas" 20.03 Pandora. Muziekmagazine. 21.03 De BRT Blg-band 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30 Twee tot twee. BRT 2 22.05 Je weet het maar nooit 23.30 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Etnische muziek. 19.00 Essay: Roger Casement. 19.45 Uit een verborgen kamer 20.30 Let us know the names. Con cert door het Presidentieel symfonieorkest van Turkije 22.00 Actualia. 22.30 De andere en Ik. Luisterspel. paleis van sultan Hameng- ku Buwono de Eerste. Ver der wordt in deze reporta ge aandacht geschonken aan de karakteristieke mu ziek en dans van het eiland Bali. 23.55 Ontdek je plekje, filmimpressie van Neder- land's mooiste plaatsen. Vandaag: Oirschot NOS 00.10 JöUrnaal 00.15 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND 2 MORGEN RADIO I leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 12^8 NOS: Mededelingen voor land en tuinbouw. 13.07 TROS: TROS Aktua. 13.20 Het Journalistenforum. 14.05 TROS Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein RADIO 2 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. FEDUCO 17.40-18.10 Open Universiteib AflDatacommunicatie NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 (E Jeugdjournaal. 19.00 Journaal IKON 19.12 CDTachtigers (1), glimp van een generatie, serie over jongeren in de jaren tachtig. IKON/KRO/RKK 19.37 Kenmerk, aktualiteitenru- briek NOS 20.00 Moordkuil, televisie ter discussie 20.20 Horizon, informatief we tenschappelijk magazine. Onderwerpen: een nieuwe telescoop op Hawaii, een manier om met behulp van stuifmeel de herkomst van antiek vast te stellen en twee manieren om via tele foonlijnen beelden over te brengen. Presentatie: ln- grid Drissen, Ben Kolster en Dodi Apeldoorn 21.00 Panoramiek, actualiteiten rubriek 21.30 Markant: Mr. F.J.F.M. van Thiel, filmportret van een Bourgondiër in de politiek. Interview: Willem Breed- veld. De nu tachtigjarige Van Thiel was in de woeli ge jaren zestig voorzitter van de Tweede Kamer. Al les wat de samenleving toen beroerde: Provo. Dol le Mina. protest tegen de loonwet en de al dan niet vrijlating van de drie van Breda kwam ook in de Ka mer aan de orde. Van Thiel heeft met zijn stijl van ver gaderen ertoe bijgedragen dat de volksvertegenwoor diging er ook echt voor het volk was. Hij gaf ruimte aan de televisie in de Tweede Kamer en trad het actiewezen open tegemoet 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentair rubriek 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 23.05-23.20 Cursus Kinderboe ken, voorlichtingspro gramma 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Rozegeur en prlkkeL draad RADIO 3 07.03 EO: Ronduit Music-Time. 09.03 Muziek motief. 09.57 EO-Metterda&d Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 Ronduit op 3. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon RADIO 4 08.00 NOS: Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon 10.00 Kamermuz. uit de Barok 10.30 Markus Passion, C.P.E. Bach. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 't Is een wonder RADIO 5 09.00 NOS: Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Taairevue. 10.00 TROS: De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270 12.00 IKON: Nieuws. 12.05 Het oog van de naald. 13.00 NOS: Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: TROS Schlagerfestival. 17,00 TROS Huiswerklijn. 17.41 Basicode 3. 17.46 O.V.: Franco huis. 17.56 NOS: Mededelingen en Nieuws REGIONAAL Radio West: (via FM- frequentle Radio 1) 07.15-08.00 Och tend actualiteiten met weer, verkeer, ochtendbladen, reportages en studio- asten. 12.00-13.00 Lunchprogramma 12.30). voorstelling van de dag (12.50) regionaal nieuws, consumen tenrubriek en 'Hebbes' Radio Rijn mond 07.30-08.30 Om 07.30, 08.00 en 08.30 Regio. nws. *®«r en verkeer 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig 16.30-17.00 Radio Rijnmond Getapt 17.00 cultuur, nws. sport Quiz en Waarachtig en aandacht voor het on derwerp van de week BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 15.10 Neem je tijd, met reportageflit- sen wielerwedstrijd Gent-We- velgem. BRT 2 05 30 Goede morgen 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huis. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Dilemma. Een wat apart spelprogramma. 17.00 Focus. 17.10 Radio twee. Swingende eigen tijdse popradio. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendvariaties 09.15 Matinee 11.00 Tokyo strijkkwartet. 12.25 Tafelmuziek. 13.10 Actueel 13.30 Een knipoog naar Rossini 14.00 L'ltaliana in Algergi, opera van Gloacchlno Rossini. 16.30 Wel thuis.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 19